SPORT Peter de Ruiter sterk voor eigen publiek Kostbare misstap van NO AD Green Eagles: als een wervelwind... De Snayer tien minuten sneller De Vries:Dat ding open ikzelf weP 1 Aantrekkelijk boksgala in Schiedam 'De avond van de jassen. SPORTAGENDA Basis Juventus te smal SPORÏKOHÏ VZC reist naar Hamburg Hattricks van Peeman en Du Chatinier -dtnsdag n oktober 1981 VD/SC/WW Peter de Ruiter in aktie tegen De Kok, die moest opgeven na de tweede ronde Schiedam Peter de Rui ter, het negentienjarige Schiedamse bokstalent, maakte gisteravond voor eigen publiek in twee ron den korte metten met De Kok uit Breda. De Rutter, die pas anderhalf jaar SchiedamHef voltallige college van burgemeester en H wethouders is woensdagavond verhinderd om de officie- H Je openingshandeling van SVV's nieuwe lichtinstallatie g te verrichten. Burgemeester John te Loo en zijn wethou- ders worden tegelijkertijd in het wijkcentrum van S Nieuwland verwacht voor een bezoek, waarvoor de af- |j spraken al in een eerder stadium werden gemaakt. Het bestuur van SVV heeft inmiddels bericht van ver- s hindering ontvangen, maar volgens voorzitter Cor de Vries za} de afwezigheid van de vroede vaderen de pret S beslist niet derenDat ding open ik zeil wei'* aldus De Vries. „Als ik zo'n bericht krijg, ga ik niet naar een twee de garnituur zoeken. Posthoorn en zijn vrienden mogen nog wel voetballen, maar daarna moeten ze weg. Dan houdt alles op". Ook bij de officiële handeling heeft SVV een beroep ge daan op alle plaatselijke voetbalclubs. Na een inleidend babbeltjevan De Vries is het de bedoeling dat een aan tal junioren van deze verenigingen een paar honderd ballons van Harga laten opstijgen. Het licht blijft in ieder geval de hele avond branden. De Vries: „Want dat is de bedoeling, dat iedereen kan zien hoe het brandt... Vlaardingen De bestuur- deren van de regionale voet balclubs kunnen voorlopig met een gerust hart van hun nachtrust genieten. De perio dieke bijeenkomst van de bij de VVON afdeling Rijnmond aangesloten oefen meesters, die gisteravond in de Broek polder te gast waren bij de VV Vlaardingen, stond uit sluitend in het teken van een uitermate boeiende demon stratie van NAC-trainer Jo Jansen. Derhalve geen gelobby in de wandelgangen van het Vlaardingse clubgebouw, waar 'de avond van de lange jassen' voor dergelijke infor mele sollicitatieprocedures door Donald Bax eigenlijk op een veel te vroeg tijdstip viel. Welk beeld waarschijnlijk op 14 novem ber iets gewijzigd zal wor den, als de trainers een vol gend praatavondje hebben en de eerste geruchten de be trokken lucht ingeslingerd worden. De pas in de loop van zon dagmiddag tot stand geko men overplaatsing van Har- ga naar de Broekpolder stond waarschijnlijk een overweldigende belangstel ling in de weg- Ongeveer zestig 'voetbalfanaten' aan schouwden een bijzonder leerzame voorstelling van de bebaarde Jo Jansen, die als 'ïm, 'siA/vv ,;'"A y Jo Jansen enthousiast bezig met de spelers van SVV 2. praktijkman de gediscipli neerde proefklas van SVV 2 een aantal oefeningen liet uitvoeren, die bij de heren trainers in goede aarde vie len. Variaties De warming-up, het rondspe len van de bal en techmsc- h/taktisch trainen werden door Jansen, momenteel met NAC trots op de vierde plaats van de eredivisie bivakkerend, met tal van variaties doorge nomen. waarbij uit werd ge gaan van enkele basisprinci pes. Met name het m vier fa sen verdeelde technisch/tak- tïsch trainen bracht een aantal ingenieuze oefeningen, die ook een aanspraak deden op het condiuoneel vermogen van de spelers Na afloop gaf Jansen, aan de hand van een klein boekwerk je, een uitgebreide toelichting op de door hem gebruikte oe fenstof. Met nadruk wees Jan sen er op dat men er op moet letten de oefeningen aan te passen aan de mogelijkheden en de grootte van de groep en zeker niet ié hoog te grijpen. Opvallend was het dat nie mand van de aanwezigen na afloop de moeite nam wat vra gen te stellen. Schiedam NOAD heeft tegen TTCV Rath de kans iaten liggen om iets aan de twee punten achter stand op koploper SM Zwolle te doen. De koplo per speelde tegen Scylla 2 verrassend gelijk, maar i\ OA It kwam zelf ook niet verder dan een ge lijkspel. Werd de eerste wedstrijd tegen TTCV door NOAD royaal met 9- .1 gewonnen, in de return te Veghel bleven de Schiedammers op 5-5 ste ken. De achterstand op SM Zwolle Vlaardingen - De waterpoloèrs van VZC reizen dit weekeinde af naar Hamburg om daar mee te doen aan een internationaal toernooi. Naast VZC zullen de volgende verenigingen deelne men: Wiking uit Kiel Vor- warts uit Hamburg en het or ganiserende SC Delphin. Er zal gespeeld worden om een bokaal die ter nagedachtenis is "gemaakt voor een overleden Speler van SC Delphin. is dan ook twee punten geble ven. Bij een ongewijzigde stand zal de NOAD de uitwed strijd in Zwolle met tenminste 7-3 moeien winnen om de kampioenskansen te behou den, terwijl NOAD bij winst op TTCV op 14 november aan een 6-4 zege genoeg zou heb ben gehad. Het gelijkspel tegen TTCV had wel enkele oorzaken. Ten eer ste is de Veghelse debutant zirh sterker in de tweede divi sie gaan manifesteren. Hand having zit er dan ook wel in. Maar het belangrijkste voor NOAD was wel. dat zowel Hans van den Broek als Jan Simons niet verder kwamen dan één winstpartij. Jan Landsbergen werd zo doende de beste Schiedammer, want hij won zowel van Daas als Berends, De dubbel winst van Simons en Landsbergen was dan ook hard nodig om tenminste nog met een gelijk spel weg te komen. Jan Si mons won alleen van Bolle, uitgerekend degene van wie Jan Landsbergen verloor. Hans van den Broek won al leen van Daas. De ex-ereklas- ser kampt nog steeds met een armblessure, die hem vorige week ook al parten speelde. Hij verloor nu van Berends en Bolle, van wie hij in de eerste wedstrijd nog had gewonnen. Vanwege de blessure speelde Van den Broek nu ook niet mee in het dubbelspel. Toch heeft het er lang naar uit gezien dat NOAD de volle winst zou behalen. Na een 1-3 voorsprong kwam TTCV wel iswaar tot 3-3 terug, maar NOAD liep opnieuw uit tot 3- 5. Het resterende punt voor de volle winst kwam er echter niet uit, omdat Jan Simons en Hans van den Broek de laatste partijen verloren. Radio Molenaar Het Vlaardingse Radio Mole naar wacht nog altijd op de eerste overwinning. Dit week einde kreeg het bezoek van Steeds Hoger/TSB, dat met 6-4 won. Hoewel Steeds Hoger de voorlaatste plaats bezette en er derhalve gerede winstkansen aanwezig waren, kwam HM opnieuw niet verder dan een 'nul'. Bij RM debuteerde Hans Jaap Oppenheim. Hij was ingezet om wat meer kracht en moti vatie in te brengen. Aanvan kelijk leek deze opzet te sla gen. RM hield TSB tot 4-4 bij via drie zeges van Oppenheim en één van Jan Jaap van der Mark. Daarna werd echter aangetoond dat Erik Kloppers en ook Van der Mark niet sterk genoeg speelden om hun tegenstanders af te troeven: 4- 6. wedstrijden bokst en kampioen van Zuid-Hol land is, bokste tegen rechtsvoorstaande Breda- naar een beheerste partij. Waar zijn tegenstander wild om zich heen mepte, bleef Peter de Ruiter rus tig op zijn kans wachten. De Ruiter: „Ik had me voor de wedstrijd tegen De Kok goed voorbereid. Kende hem totaal niet en dan weet je maar nooit wat je te wachten staat." De technisch begaafde bokser scoorde veel pun ten en de duidelijk aange slagen De Kok waggelde aan het eind van de twee de ronde door de ring. Na deze ronde hield De Kok het voorgezien en gaf op. Zo een verdere afstraffing voorkomend. Peter de Ruiter uitermate tevreden: „Het is natuurlijk altijd fijn om voor eigen publiek te winnen. Ik boks graag in dit zaaltje. De door Chris Woerts sfeer is hier altijd goed en dat inspireert natuurlijk wel," In het intieme bokszaaltje van sportschool Wim de Haan ge noten ruim tweehonderd toe schouwers de zaal was to taal uitverkocht van goede bokswedstrijden. Wim de Haan had maar liefst vier A- Schiedam De tafeltennissers van de Schiedamse invaliden- sportvereniging De Ooievaars versloegen HPV 2 met liefst 9- 1. Deze zege kwam tot stand door hattricks van Wout Pee man en John du Chatinier, terwijl zij ook het dubbel In winst omzetten. De voor Mare Chomette ingevallen Dick Chatelaïn voegde hier de ove rige twee winstpartijen aan toe. Moeiteloos liep De Ooievaars weg naar een 4-0 voorsprong bij rust, die geleidelijk aan werd uitgebouwd tgot 9-0, al vorens HPV 2 de spreekwoor delijke eer kon redden. Door deze overwinning hebben de Schiedammers de twee degra datieplaatsen verlaten en zijn nu in de middenmoot aange land. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer Olfr-345209. Dinsdag 27 oktober; Voetbal: 20.00 uur On derlinge selectiewedstrijd West II voor spelers on der 23 jaar op terrein VV" Vlaardingen in Broek polder, 19.30 uur VDL- SVV 2, 19.30 uur DHS- HOV. Woensdag 28 oktober: Voetbal: Officiële inge bruikname lichtïnstalla- trie SVV: 19,00 uur Voor wedstrijd tussen Schie damse gemeenteraad en verslaggevers, 20.15 uur SVV I-Schiedamse selec tie. Donderdag 29 oktober; Diversen: 16.00 uur Ver gadering dagelijks be stuur Schiedamse Raad voor Sport en Recreatie; Volleybal; 20.15 uur Na tionale Nederlanden- Sunlight (heren), 20.15 uur Tenaco 3-Shell (da mes). partijen op het programma staan en drie B-klasse partijen. In totaal werden er 18 partijen afgewerkt. Wim de Haan, zichtbaar tevre den: „Ik heb me rot moeten werken om het programma helemaal rond te krijgen. Voor Schiedam is dit toch een unie ke zaak en je ziet het zelf, een volle bak. De mensen weten het te waarderen dat er zo'n sterk programma is." Genieten Het publiek kon inderdaad ge nieten van een groot aantal goede partijen. Zo bokste Pier re Houbein (Hoboken) hij trainde nog met Rudi Koop- mans en wil prof worden een spektaculaire partij tegen Willems (HAB). Houbein had zichtbaar meer moeite met de stug boksende Wilems dan hij had verwacht. In de eerste ror.de moest de Bredanaar weliswaar acht tellen rust ne men, maar Houbein kon toch niet echt doordrukken. Op punten won de Rotterdammer uiteindelijk toch nog royaal met een 3-0 score. Yeyin van De Haan en Ber- ninc (Gemert) boksten een open partij die de technisch betere Yeyin uiteindelijk in. zijn voordeel besliste. Anton Lissenberg (De Haan) kon het niet bolwerken tegen de sterk boksende Van der Hoek (Olympia) en verloor lansloos op punten. De overige uitslagen: Kooi- stra (Olympia) wint op punten van Schaap (Hoogeband). Koole (Breda) wint op punten van Bootsma (Olympia). Van Bemmel (Mariano) wint op punten van Van der Rade (Ho boken). Kleinjan (Hoboken) wint op punten van Verhagen (Van Hof). Vergouwe (De Haan) wint op punten van Van Wijngaarden (Counter), Klapwijk (Van Hof) wint op punten van Sips (Gemert), A ad Klos (12) legt namens Green Eagles aan voor een schotpoging tegen Binnenland, dat met 128-67 volledig werd overklast. Schiedam Maassluis Voor The Green Eagles was Binnenland eens een gevreesde tegenstander, maar zoals er nu werd ge speeld leek het alsof er niemand stond om de Maassluizers af te stoppen. Een monsterzege (128-67) was het gevolg. De dames van Juventus lieten een steek vallen in Soest. Met evenveel veriieswedstrij- den als Red Stars werd begonnen en winst was noodzakelijk, maar door conditiegebrek werd dat niet waar gemaakt. The Green Eagles-Binnen- land 128-67 <h) Slechts drie minuten' hebben de Baren- drechtse gasten partij kunnen geven aan de groene wervel wind uit Maassluis. Door een sterk schot en een erg goede rebound van de ploeg van Jaap Boon leek het alsof er niemand van de tegenpartij in Essen De lange afstandlo pers Marius de Snayer en Sjaak Hoogendijk namen in West-Duitsland deel aan de negentiende internationale marathon van Essen. Een ge degen voorbereiding bood de beide Fortuna-atleten de mo gelijkheid hun staande be sttijden te verbeteren. Marius de Snayer, die sinds twee jaar weer eens op de mara thon uitkwam, verbaasde zichzelf door zijn staande tijd van 2 uur en 42 minuten met liefst tien minuten te verbe teren. Een zeer zorgvuldig opge bouwde race, met om de vijf kilometer tussentijden die nagenoeg gelijk waren, ga ven de nu goed in vorm zijn de atleet extra kracht. Naar mate de wedstrijd vorderde, wist hij zelfs het tempo op te voeren, hetgeen op de mara thon gebruikelijk is. De Snayer finishte uiteindelijk in de schitterende tijd van 2.32.27 uur. Sjaak Hoogendijk, die zijn. persoonlijk record van 2.30.51 uur wilde aanvallen, had na en poging tijdends het Nederlands kampioen schap van vijf weken gele den, waarin hij derde werd, zich geen gemakkelijke taak opgedragen. Toch maar pro beren, dacht hij. Tot de dertig kilometer ging alles naar wens. Daarna bleek zijn lichaamskracht nog niet voldoende om het strakke schema vast te hou den. In de laatste kilometers moest hij zeer veel toegeveb, waardoor zijn eindtijd toch nog zeer verdienstelijk 2.35.32 uur werd. het veld stond. Na 21-17 liepen the Eagles volledig over hun tegenstander heen en alle illu sies van de gasten waren bij rust al wreed verstoord.(67-26). Na de pauze uiteraard een veel minder gemotiveerde thuis ploeg, die met slechts één doel voor ogen de tijd uit speelde. Zo veel mogelijk scoren en ie dereen laten spelen, was het motto. Daardoor kon Binnen land in de tweede helft hun ei gen score nog een draaglijk aanzien geven, maar verdedi gend stelde het erg weinig voor. Met de veelzeggende cij fers 128-67 werd de wedstrijd afgesloten en was er weer een concurrent minder. Red Stars - Juventus 53-34 (d) "Zes speelsters is blijkbaar te weinig om de hele wedstrijd goed te spelen en de hele wed strijd een flink tempo te spe len" sprak Nico van Putten, duidelijk teleurgesteld na de nederlaag in Soest. Met een ploeg, verzwakt door de afwe zigheid van Silvie Fransen en Iliane Schonenbeek, kon met name aanvallend erg weinig indruk gemaakt worden. Red Stars stelde daar in het begin ook erg weinig tegenover, zo dat er een zeer slechte wed strijd vertoond werd. Via 12-14 na 12 minuten werd een 18-14 ruststand bereikt hetgeen voornamelijk veroor zaakt werd door het slechte schot van beide ploegen. Na rust wisselde de thuisploeg een aantal junior speelsters in waardoor het tempo aanzien lijk omhoog ging. Dat was al snel teveel voor de veel te kleine ploeg van Juventus, die met conditie problemen te ma ken kreeg. Daardoor zag de thuisploeg kans om de voor- sprong uit te breiden en be-Jning. heerst de zege in de wacht te slepen. Voor coach Nico van Putten en zijn ploeg betekent dat dat er nu nog maar twee ploegen onder hen staan op de ranglijst en dat er de komende %veken een aantal overwinningen be haald moeten worden om de rode lantaarn aan anderen te laten. Hoopgevend is wei dat na een ziekte van drie weken Silvie Fransen de komende wedstrijden ook weer van de partij zal zijn. Onverlaten hadden het in de nacht van vrijdag op za terdag voorzien op het club gebouw van de Schiedamse hockey- en cricketvereni ging Spirit. Uit de kantine aan de Hargalaan werd een tunei^versterker met een waarde van zeshonderd gul den ontvreemd. In de oefenwedstrijd die SVV zondagmiddag in en te gen Oud-Beijerland speelt, krijgen drie spelers uit het tweede een kans aan het 'grote werk' te ruiken. Dank zij het goede werk van Aad Putters mogen Rob van Leeuwen, Mi chael van Alphen en Eric KoT meïer zich in het keurkorps bewijzen. Joop Molendijk had zater dag veel weg van zijn illus tere collega Rinus Michels. De trainer van de VV Vlaar dingen volgde de wedstrijd tegen SVPTT zoals 'de gene raal' dat gewoon is te doem gezeten op een stoel naast d® dugout. Met als resultaat een klinkende 6-1 overwiir.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4