SP0R1 Jan Kerssemeij er mist beslissende strafschop Bridgers wijken uit naar De Ark SPORTAGENDA Ingelaste wedstrijden j m In i oots evierd Gehavend Asvion: toch twee punten mmm mmêWm Vergouwe en Yeyin A-klassers Volleybalteams loten een thuiswedstrijd Spartaan en Vires in ongelijk gesteld John te Loo huldigt Schiedamse kampioenen Z&- 7 Nationaal ta- feltehriskam- pioen Nico van Slobbe wordt door eerste burger John te Loo gehuldigd. Vlaardingen De KNVB heelt aan het voetbalprogramma van dit weekeinde de volgen de (inhaal) wedstrijden toegevoegd: Zaterdag 31 oktober: SC Voorne-TSB en Hoog vliet-Satelliet; Zondag 1 november: DBGC-Forru- na Vlaardingen, Groene- weg-De Holland iaan, Martinit-Emma en SCO'63-FCN'66; Hoek van Holland Niet minder dan 400 leden van de tennisvereniging De Hoek bevolkten in Hoek v-\n Hol land gebouw De Hoekstee om daar het 25-jarig jubi leum van de vereniging te vieren. De uiterst actieve ju bileumcommissie had moeite noch kosten gespaard om het laatste evenement in het ju- bileumjaeJ- tot een onverge telijke gebeurtenis te maken. De velen aanwezigen geno ten van een gevarieerd muzi kaal programma. Rens Lens- selink namens de organisatie: „Onze grootste beloning is natuurlijk wel de massale op komst van de senior- en jeugdleden- Daar staat of valt namelijk de hele zaak mee." In het jubileumjaar van de Hoekse vereniging vonden tal van activiteiten plaats. Zo werd er een open toernooi gehouden en het balletje bruin toernooi gespeeld. Voorts werden er diverse feesten en feestjes op poten gezet. Schiedam/Maassluis De kampioenen van Schie dam worden vrijdag in het zonnetje gezet op het stadskantoor. In de rekreatiezaal zal eerste burger John te Loo de kampioensherinnering uitreiken. Anders dan in andere jaren het geval was, worden hu alleen de standaard teams gehuldigd. Ook wor- den de individuele kampioenen gehuldigd. John te Loo gaat het nog druk krijgen vrijdagavond want maar liefst 22 individuele sporters worden gehul digd en 20 teams. Noorduin, invaliden sportver eniging 'De Ooievaars'. Kam pioen alle afstanden zwem men. Hans Lingen, tafelten nisvereniging De Korenbeurs. Kampioen A-klasse en S-l klasse. Nico van Slobbe, ta feltennisvereniging 't Hooge Huys. Landskampioen tafel tennis. Teamsporten: Handbalvere niging DWS. Dames senioren kampioen le klasse afdeling. Handbalvereniging HVK. Dames senioren kampioen veldkompetitie klasse 2a. Handbalvereniging UVG. Heren seniorenkampioen le klasse. Excelsior '20. Cricket kampioen le klasse. Schie damse Tennisclub Spierings- hoek. Gemengd team kam pioen 4e klasse. Tennisvereni ging TSF. Gemengd team kampioen 4e klasse landelijk. Honkbalvereniging Schie dam. Dames team softbal kampioen le klasse rayon. Zaalvoetvereniging RFC. Kampioen 3e klasse. Gymnas tiekvereniging Alliantie. Heren team kampioen lange- mat springen. Gymnastiekve reniging Excelsior. Dames team kampioen B-klasse. Vol leybalvereniging Both Partners. Heren kampioen 3e divisie. Tafeltennisvereni ging De Reling. Kampioen 3e klasse afdeling Rotterdam. Schaakvereniging Schiedam. herenteam kampioen in de T klasse 2-B. Bowling Bond Schiedam 'De Walvis'. Kam pioensteam nationale league. The Drivers en The Wales. Promotie naar 2e klasse. Voet balteam PTT. Kampioen al ge men bedrijfsvoetbal compe titie. DRZ. Dames kampioen 2e klasse. FCN '66. kampioen le klas afdeling Rotterdam. PPSC. Kampioen 3e klasse KNVB. SFC. Zaalteam kam pioen 3e klasse H. Ursus. Zaalteam kampioen 3e klasse ï)e complete lijst van kampioe nen. Individueel: Ali xer, boksvereniging De Haan. Lichtwelterkampioen B-klasse senioren Zuid-Holland. Peter de Kuiter, boksvereniging De Haan. Middengewichtkam- pioen C-klasse senioren Zuid- HoUand. Aad Vergouwe, boksvereniging De Haan. Mid- dengewichtkampioen A-klasse senioren Zuid-Holland. Ha- rald Roomer, boksvereniging De Haan. Lichtgewichtkam pioen B-klasse junioren Zuid- Holland. Yavusz Yeyin, boks vereniging De Haan. Welter- gewichtkampioen ü-klasse ju nioren Zuid-Holland. Wim Verhagen, sportschool Peter Lagerwaard. Judokampioen Zuid-Holland in de klasse tot 71 kilogram. Mevrouw Hen driks, auto-cross club Schie dam. Dameskampioen B-klas se. R. Trooster, hengelsport- vereniing Schiedam en om streken. Kampioen Schiedam maatse vis. P. Warmerdam, biljartvereniging DVK '73. Kampioen libre klein 3e-klas- se. J. Pil, biljartvereniging DKC. Kampioen libre klein' 4e-klasse. J. van Gelderen en A. Smit, bridgeclub Schiedam '59. Kampioen bridge-instuif Schiedam. Rob van Eijk, damclub Schiedam. Damkam- pioen Schiedam. Ron Heus- dens, damclub Schiedam. Ne derlands kampioen junioren. Ejder Ince, gymnastiekvere niging Arma. Kampioen jon gens B. Linda Westdijk, gym nastiekvereniging Arma. Kampioen meisjes C„ A. van Herk, Schiedamse Politie Sportvereniging. Districtskam pioen atletiek driekamp vete ranen. Denis van Alphen, Schiedanmse Zwem Club. Kringrekord 100 meter vlin derslag, provinciaal kampioen 100 meter vlinderslag, natio naal kampioen le jaar heren winnaar B-finale. Willem Ook de voetballers van PPSC treden voor het voetlicht. Zij presteerden het om kampioen te worden van de derde klasse KNVB. Tilburg Asvion heeft voor een stunt gezorgd door in Tilburg Forward te verslaan. De pupillen van coach Jan Wattez ze gevierden met 1-2 na een 0-1 ruststand. Het resultaat is des te op vallender, omdat Asvion met maar liefst vijf inval lers speelde. Bij absentie van onder anderen Mare Jacobs (blessure), Ruud Mulder (blessure) en Rob Strik (in Frankrijk) moest Wattez een beroep doen op Jan van der Burg, Pe ter-Willem Hatenboer, Peter-Paul van Bekkum, doelman Marco Verbeet :en Rudie Ingelse. Het bleek geen enkele belem mering te zijn voor de Schie dammers. Al voor rust werd Forward via een doelpunt van .Ronald Jacobs op achterstand gezet Asvion ging ook na rust door. Maar de tegenslag bleef de ploeg achtervolgen. Want kort nadat Peter-Willem Hatenboer Voor Asvion's tweede treffer zorgde, moest hij uitvallen met «en gebroken teen. Onno Cats ■verving hem. Kort daarna moest ook Peter-Paul van .Bekkum geblesseerd afhaken. 'Hij moest met een oogwond naar bet ziekenhuis worden vervoerd. Jaco Sillevis nam zijn plaats over. Ondanks dat en ondanks een tegentreffer van de thuis club hield Asvion goed stand. 'Door deze overwinning staat Asvion theoretisch bovenaan in de eerste klasse. Maassluis In Maassluis worden de kam pioenen op 11 november in het zonnetje gezet Bijna uitslui tend judoka's zullen door sportwethouder Koos Smit naar voren worden gehaald. Na de huldiging zal dr. In klaar, bondsarts van de KNVB een inleiding houden over de medische begeleiding in de sport, sportblessures en sport keuringen. Aansluitend zullen een aantal sporters sport-medï- sche problemen voorleggen aan Inklaar. De aanwezigen kunnen zich in de discussie mengen. Koos Henneveld zal als gespreksleider optreden. De lijst van kampioenen: Indi vidueel: Budosportvereni- ging Mahorokan. Jolaada van Meggelen. Kampioene van Nederland en derde bij de wereldkampioenschappen. Liesbeth Beeks. Kampioene van Nederland. Hanneke Schenk. Kampioene van Zuid- Holland. Ellen Visser. Kam pioene Zuid-Holland. Renate Hofman, juniorenkampioene Zuid-Holland. Iman Kara. 3e op de Nederlandse kampioen schappen. Rob Henneveld. 2e op de Nederlandse kampioen schappen. Marcel van Oos te in houdt. 2e op de Nederlandse kampioenschappen junioren. Peter Lahey. 3e op de Neder landse kampioenschappen ju nioren. Anne ten Hoeve. Kampioen Zuid-Holland. Ro nald Kars. Kampioen Zuid- Holland. Ton van den Kampioen Zuid-Holland ran ten. Cees van der Wt Nederlands kampioen taek wondo junioren. Teamsporten: Basketbal vereniging The Green Eagles. Heren kam pioen 2e klasse west. MSV *7L Kampioen 2e klasse RVB. Ook worden er nog twee teams van Mahorokan gehuldigd. Dit op voorspraak van de Maassluise Sportraad. Senioren A-team Mahorokan. 2e van Zuid-Hol land en 3e van Nederland. Jeugd team tot 16 jaar. Kam pioen van Zuid-Holland en Nederland. Maassluis DHS be- haalde op eigen veld het eerste punt in de Rijn- mond-competitie. Tegen het Rotterdamse HOV werd met 1-1 gelijk ge speeld. De strafschoppen die vervolgens de beslis sing moesten brengen werden beter benut door HOV. VDL moest met een 2-3 nederlaag genoe gen tegen de reserves van SW: 2-3, DHS-HOV 1-L Beide ploegen hebben er een plezierig voet balavondje van gemaakt in Schiedam. DHS had het betere van het spel, maar moest wel genoegen nemen met een 0-1 achterstand. Nog voor de rust was het echter alweer gelijk. Uit een voorzet van Theo de Raay was het Robert Kooren gevel die scoorde: 1-1. In de tweede helft kregen beide ploegen nog voldoende moge lijkheden om de score uit te bouwen, maar met de kansen werd te nonchalant omge sprongen. Strafschoppen moesten toen de beslissing brengen. De eerste serie ging J r Mik l f U/f'" v^v- [frrTrirTrirwWw t gelijk op: 4-4. Jan Kersse- meijer ging echter in de fout waardoor DHS alsnog verloor. VDL-SW-2 2-3. In de eerste helft warten de elftallen goed tegen elkaar opgewasssen, VDL had de pech dat al snel Jan van Altena en Peter Ver meulen moesten uitvallen met blessures. Na de hervatting kwam SW al snel op voor sprong. Een schot van Jan Kottneman werd van richting veranderd en belandde zo in het doel: 0-1. Tien minuten voor het einde mnaakte Aart Trees uit een pass van Marcel van de Vaart gelijk, maar het noodlot sloeg alsnog toe voor VDL». Eerst was het Fred Gru- delbach die met een droge knal invaller doelman Arno Woerts kansloos liet en even later draaide Rob Koeverman de bal direct in de kruising: 1- 3. SVV doelman John Bos ver keek zich vervolgens op een afstandschot van Hans Bos wat resulteerde in de uiteindelijke 2-3 eindscore. woensdag 28 oktober 1981 VD/SC/WW Schiedam Aad Vergouwe en Yavusz Yeyin zijn door hun overwinningen op Van Wijn gaarden en Beminck gepro moveerd naar de A-klasse. De 'talentvolle Schiedamse bok sers van sportschool Wim de Haan kwamen tot hun presta tie tijdens het boksgaia. dat door Wim de Haan was geor ganiseerd. Makkink (De Haan) won tij dens het gala op punten van De Heer (Marciano). Ali Yer (De Haan) won door diskwali ficatie van zijn tegenstander Beinen (BredaJ. Mulder (De Haan) won zijn zesde partij in successie. Slachtoffer was We ber (HAB). De pas 16-jarige Uysal (De Haan) kreeg van het publiek een ovatie voor zijn prestatie tegen Sas (Hoogenband). De in het vedergewicht uitkomende bokser dwong zijn teenstan der in de derde ronde tot cp- gave. De stiüprijs kwam in Handen van Bartes (Hoboken). Het uitermate succesvol verlo pen boksgaia krijgt op 7 de cember een vervolg. Wim de Haan stelt dan weer alles in het werk om opnieuw een aantrekkelijk programma sa mengesteld te krijgen. - Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant. Brede Ha venstraat 6 <3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) Vlaardhigen. De sportredaktie is telefo- nisfch bereikbaar onder nummer 010-345200 Dinsdag 27 oktober Voetbal: 20.00 uur On derlinge selectiewedstrijd West II voor spelers on der 23 jaar op terrein VV Vlaardingen in Broek polder, 19.30 uur VDL- SW 2. 19.30 uur DHS- HOV. Woensdag 28 oktober Voetbal: Officiële inge bruikname ï.ichtinstalla- trie SVV: 19.00 uur Voor- wedstrijd tussen Schie damse gemeenteraad en verslaggevers. 20.15 uur SVV I-Schiedamse selec tie. Donderdag 29 oktober Diversen: 16.00 uur Ver gadering dagelijks be stuur Schiedamse Raad voor Sport en Recreatie; Volleybal: 20.15 uur Na tionale Nederlanden- Sunlight (heren), 20.15 uur Tenaco 3-Shell (da mes). Vlaardingen Op het bonds- bureau van de NeVoBo in Woerden is de loting voor de eerste ronde van de landelijke volleybalbeker, die op 27 fe bruari wordt afgewerkt, ver richt. In verband met het overweldigende aantal in schrijvingen bij de heren, moesten nu al vijftien teams uit de eerste divisie worden ingepast. De heren van het Vlaardingse Broleco hebben echter vrijge loot. Het herenzestal van het Schiedamse Both en Partners kwam met een thuiswedstrijd tegen Shot tevoorschijn. De dames van het Maassluise MVC lootten een thuiswed strijd tegen RVC, terwijl het damesteam van Broleco even eens een thuiswedstrijd trok: tegen Theresïa. Vlaardingen De straf- en protestcommissie van het Ne derlands Handbal Verbond af deling Rotterdam heeft de pro testen van de Spartaan-dames, naar aanleiding van de wed strijd tegen het Schiedamse HVK, en de Vires-heren, naar aanleiding van het duel tegen WIK, nietig verklaard en bei de verenigingen aansprakelijk gesteld voor een deel van de gemaakte proceskosten. Het protest van Spartaan be helsde een beslissing van de scheidsrechter, die in deze wedstrijd een speelster van HVK tijdelijk uitgesloten zou hebben. Op grond van rappor ten en verklaringen van de scheidsrechter, besloot de com missie echter het protest van Spartaan af te wijzen. Het Goudse Vires had protest aangetekend tegen de aanstel ling van het arbitrale koppel in de wedstrijd tegen WIK, alsmede tegen het niet op juis te wijze toepassen van de spel regels. Beide argumenten wer den door de protestcommissie echter van tafel geveegd. De uitslagen van beide wedstrij den blijven derhalve ongewij zigd. Hoek van Holland Met een prijzenpakket van ruim 2.500 gulden vormden de open Hoekse bridgekam- pioenschappen een grote trekpleister voor de liefheb bers van die sport. De kampioenschappen moesten ove rigens wel in Maassluis worden gehouden (gebouw De Ark), omdat De Hoekstee niet beschikbaar was. Ook nu weer waren de meeste trofeëen voor de winnaars van De Hoekstee afkomstig. vaak in te grijpen, ook al omdat de computer foutloos werkte. Twintig minuten na de laatste partijen kon voor zitter De Jonge samen met Wil Meier (beheerscommissie De Hoekstee) de prijsuitrei king verrichten. Organisato ren Frans van den Berg en Theo van Eijk hadden eer van hun werk. Zij hebben nu al de taak meegekregen om volgend jaar opnieuw het toernooi te organiseren. Winnaars werden het duo Jansen/Hoites met 65,05 pro cent, gevolgd door BoLhuis- /Van de Elshout met 64,22 procent. De derde prijs ging naar De Bruin/Brandt met 64,03 procent en met precies 64 procent werden de part ners Dikkers/Siewerts vier de. Niet minder dan 126 paren (het maximum; er moesten ruim veertig inschrijvingen worden geweigerd) namen deel aan deze open titelstrijd, die 42 topïntegraal spelen en omvatten. Voor de winnaars waren 250 meesterpunten te verdienen, aflopend naar tien punten voor de zestien de plaats. De eerste drie prijzen beston den uit 600, 400 en 200 gul den aan reischeques en de vierde prijs was een diner in Het Jagershuis. Verschillen de andere prijzen waren voor de lager geklasseerden te winnen, waaronder ne gentig planten die door lo ting werden weggegeven. De officiële bondsscheids- rechter Seip behoefde niet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5