n \2 SERVlCfl Commissie wacht met voorwaarden rijksweg 19 Maasdijk is een kind dat wij aan het hart koesteren9 DAGAGENDA Mr E.R.H0NÊE Kapitein Rob Voorontwerp Midden-Delfland vastgesteld Burgemeester op hoorzitting: Veel Turkse voor naailes Buldo Polle GEVESTIGD Mr.s. Guaries, Kousemaker Jurgens ALARM Politie: Brandweer: Ambulance: SCHIEOAMSCHE COURANT ™,TO" sj-pevoox! p6zé£.',:: Maassluizer licht sociale dienst op Veldheer TE VLAARDINGEN maandag 2 november 1981 SC Schtedam^Vlaardingen De reconstructieeornmisste Midden-Delfland zal pas op 23 november een mening formuleren over de voorwaarden, die haar inziens moeten worden gesteld aan de inpassing van rijksweg 19. Daarbij zal dan het standpunt van gedeputeerde staten kunnen worden betrokken. Hiertoe besloot de commissie eind vorige week tijdens de vaststelling van het vooront werp-programma voor de herinrichting van het groene hart van Delfland. Een be handeling die overigens niet resulteerde in een drastische aanpassing van het lijvige stuk. Op aandringen van de ge meente Schipluiden werd on der meer besloten dat, bij de vaststelling van het betreffen de deelplan, wordt bezien of de zuidwesthoek van de Kerk- polder (met de bestemming re creatie) zijn open karakter zo veel mogelijk kan behouden. Het stuk ten noordoosten van het zandlichaam voor de rijks weg kan voor intensieve re creatie worden ingericht. In het deelplan zou ook moeten worden geregeld waar in Mid den-Delfland compenserende grond voor recreatie moet worden gevonden, voor het geval de rijksweg er inderdaad komt. De commissie besloot niet in te gaan op de wens van de ge meente Botterdam om de noordpunt van de Oost-Abt spolder een bedrijfsbestem- ming te geven. Dit omdat een dergelijke inrichting niet over eenstemt met het streekplan Rijnmond èn onderdeel uit maakt van de bufferzone tus sen de steden en het landelijk gebied. Op voorstel van de voorzitter, gedeputeerde J. Borgman, verklaarde de com missie zich echter wel bereid in het kader van de recon structie de werkgelegenheid zoveel mogelijk te bevorderen. Het centrale (open) gebied van Midden-Delfland krijgt voor lopig een globale invulling, zo bepaalde de commissie verder op uitdrukkelijk verzoek van de agrariërs, die bang zijn dat nu al een vergaande verdich ting van het gebied wordt vastgelegd. De boeren, die ka velverbeteringen willen uit voeren in de cultuurhistorisch waardevolle Woudse Polder, hoeven niet op een subsidie van de commissie te rekenen voor werkzaamheden, die het slootpatroon en de aanwezige terpen aantasten, zo bleek ver der. Een kleine meerderheid bin nen de reconstructiecommissie wenste een slag om de arm te houden, wat betreft het creer- en van vervangende mogelijk heden voor de kleine water sport, wanneer de Foppenpol der bij Maasland niet wordt geïnundeerd. Een aantal com missieleden gaf de voorkeur aan een alternatieve locatie in het oostelijk deel van de Aal keet-Buitenpolder in het zuid oosten van het reconstructie gebied. Maasdijk .-Uit het antwoord van burgemeester De Bruin en wethouder Hofman begrijpen wij dat Maas dijk voortaan niet meer het kind van de rekening is." Dat zei pastoor II, van der Plas verheugd na de goed bezette hoorzitting van de werkgroep Maasdijkse Be langen in de kerk aan het Marianneplein in dit dijk- dorp tussen Hoek van Holland en Maassluis. ..Maasdijk is een kind dat wij aan het hart koesteren," had de burgemeester gezegd. Sa men met wethouder J. P. Hofman had hij een flink aantal punten ter tafel ge bracht, waarover de Maasdij kers duidelijkheid wilden hebben. Op de hoorzitting hebben burgemeester en wethouders van Naaldwijk duidelijk pro beren te maken wat er in de toekomst gaat gebeuren in de dorpskom van Maasdijk en in de omgeving. Of in een aantal gevallen, welke plan nen nog een paar jaar op zich laten wachten. De belang stelling in de zaal gold vooral de mannelijke kant van de Maasdijkers, hetgeen niet on opgemerkt bleef achter de tafel van de officials. Maar, zoals een van de belangstel lenden opmerkte, de hoorzit ting moest dan ook concurre ren tegen een jubilerende gymnastiekvereniging, waar veel Maasdijkse moeders met hun kinderen naar toe wa ren gegaan. Vragen uit de zaal en ant woorden van burgemeester J. de Bruin en wethouder Hofman over de nabije en verre toekomst van Maasdijk puntsgewijs: Opsplitsing provincie Zuid-Holland. Vlak naast de gemeente zou dan de provincie Rijnmond komen te liggen. Er verandert niets voor de Maas dijkers. Het gebied aan de Wa terweg wordt nu al samenge trokken en dat blijft zo. De wijkagent. Die komt er niet. Gebleken is dat zo'n man niets te doen heeft In een jaar tijd maakte de vorige wijk agent maar een paar onbedui dende voorvalletjes mee, zo blijkt uit een rapport van de politie. Voor jonge agenten is het een saaie baan. De ge meente neemt Maasdijk op in de surveillance-route. Niet ge heel tot tevredenheid van de zaal- Een van de aanwezigen maakte zich ernstig zorgen over het grote aantal inbraken in Maasdijk. De politie doet volgens de burgemeester alle mogelijke moeite om misdrij ven te voorkomen. Snelheidscontrole op de Maasdijk. Het invoeren van de maximum snelheid van 60 kilometer per uur heeft een hoop aan de veiligheid verbe terd volgens de wethouder. Het is echter niet mogelijk om altijd te controleren. De politie doet dat één twee keer per week. De Maasdijkers vinden echter dat er nog steeds veel te hard wordt'gereden. Oranjeslulsweg. Het plan is financieel rond. Binnenkort beginnen de werkzaamheden. Wethouder Hofman waar schuwt de Maasdijkers wel voor veel overlast en verkeer sopstoppingen voor de ander half jaar dat de werkzaamhe den aan de weg zullen duren. Pettendijk. De gemeente is van plan met het werk aan de Pettendijk zo snel mogelijk te beginnen. De weg wordt bre der. De gemeente koopt gron den aan en er is subsidie aan gevraagd bij de provincie. Het tuinbouwcomposteringsbedrijf door Mieke van der Wenden moet goed bereikbaar zijn. Dan moet de dijk een verbin ding gaan vormen tussen de Oranjesluisweg en de Lange Kruisweg. Zodoende wordt verkeer om de dorpskern van Maasdijk heen geleid. Op de Maasdijk wordt aan verkeers lichten gedacht. Oranjepolder. In de2e pol der staan allerlei dingen te ge beuren. De gemeente heeft het Hoogheemraadschap van Delf land gevraagd de waterhuis houding te verbeteren, Industrieterrein. Bij de Nol is een industrieterrein gepro jecteerd. De aansluiting Maas dijk-Maassluis moet echter verbeteren. De huidige weg is zo slecht omdat de gemeente de nieuwe ontwikkelingen wil afwachten voor er wat aan de doen. Rijnpoorthaven. Die is niet van de baan. Maar het plan heeft volgens de burgemeester weinig realiteitswaarde. Ook financieel. De haven is opge nomen in een structuursche ma, dat nog ter inzage ligt Woningbouw. De bouw van de zestig geplande huizen be gint volgend jaar. De grond is rond april 1982 bouwrijp. De huur is nog niet bekend. Wie zelf wil bouwen kan zo grond kopen omdat er voldoende vierkante meters beschikbaar zijn. Het probleem is echter volgens wethouder Hofman dat juist in de koopsector wei nig belangstelling is. Oranjestraat. Deze wordt opnieuw ingericht. De ge meente vraagt de bewoners naar hun mening. Riolering. Voorlopig wordt er niets gedaan aan de riole ring in Maasdijk, die de afvoer niet aan kan zoals vorige week toen er erg veel regen is geval len. „Dat duurt nog jaren", zei wethouder Hofman eerlijk. Als er meer klachten komen wil de gemeente proberen de zaak wat te versnellen. Plantsoenen. „In Maasdijk wordt het minste vernield in de plantsoenen", zei Hofman over de werkzaamheden van de plantsoenendienst. „Ik wil de Maasdijkers bij deze com plementeren voor de manier waarop zij de jeugd opvoeden. Hier is nog ontzag voor ander mans goed". Weg langs Waterweg. In het structuurplan staat een weg vanuit de Nol via de Schenkeldijk langs de spoor lijn naar Hoek van Holland. „De enige manier om minder verkeer op de Maasdijk te krij gen", meent wethouder Hof man. „Het probleem is dat Rijnmond het plan nog niet heeft opgenomen. Wij blijven er naar streven". Onderpad langs de Maas dijk. „Maak er een voorrangs- weg van", menen bewoners. „Of sluit de weg op zon- en feestdagen voor het verkeer". Dat levert voor en nadelen op volgens de wethouder. Voorlo pig is het beter de situatie zo te laten. Als blijkt dat het ver keer toeneemt moet er wel iets gebeuren. Lange Kruisweg levensge vaarlijk. „Voor kinderen en fietsers is de Lange Kruisweg levensgevaarlijk", luidde gis teravond een noodkreet uit de zaal. Snelheidsbeperking kan niet omdat de provincie daaro ver gaat. Bovendien haalt dat niets uit als er niet afdoende wordt gecontroleerd. School-tuindersweg. De voorzitter van de schoolcom missie vroeg namens 100 ou ders om wat te doen aan de onveilige verkeerssituatie waar de toekomstige leerlin gen mee te maken krijgen. Hij vroeg om verkeersdrempels en borden. Verkeersdrempels ha len volgens wethouder Hof man niets uit Wel Is het de bedoeling om de Tuindersweg in de toekomst verkeersarm te maken. Verkeersborden heb ben ook geen zin omdat de kinderen zich dan volkomen veilig wanen en minder goed opletten. Speeltuin. Miranda van Ga len uit Maasdijk schreef de burgemeester een brief; „Waar blijft onze speeltuin die u hebt beloofd?" Burgemeester De Bruin kon hierop geen ant woord geven maar Miranda krijgt een brief van de ge meente waar 'alles' in staat. Oud en nieuw. „Wordt onze straat weer platgebrand?", vroeg een bewoner van de Korte Kruisweg nijdig. Het is de bewoners een doorn in het oog dat er ieder jaar grote vreugdevuren worden aange richtDe Bruin zei dat de poli tie op alle plaatsen waar oud- jaarsvuren worden gestookt oplet dat de zaak niet uit de hand loopt „Dit jaar is het goed gegaan. Ik denk dat de politie het prima aanpakt". Achterlaantje. Eénrichting- verkeer is misschien mogelijk. De gem en te bekijkt het Prinsessebuurt Het terrein van school de zevensprong wordt misschien een speel plaats. Het speelterrein aan de Waldeck Pyrmontstraat moet dan verdwijnen. Waldeck Pyrmontatraat. De gemeente ziet liever geen parkeerverbod. Dan wordt er weer harder gereden. De situ atie kan volgens de wethouder beter blijven zoals hij is. Verkeersplan. In Maasdijk zijn de opritten verbeterd. Daar blijft het voorlopig bij. Het geld van de provincie is opgegaan aan de Kiltunnel in Dordrecht Vlaardingen, 344444. Schiedam, 264666. Maassluis, 13333. Maasland, 01745 - 4340. Hoek van Holland, 2133. Schiedam, 735544. Vlaardingen, 343333, Maassluis, 010 - 292929. Maasland, 16200. Hoek van Holland, 2345. Maassluis, 010-333300. Vlaardingen, 333300. Schiedam, 333300. Maasland, 12039 en 12035. Hoek van Holland, 2133. Maassluis Onder de Turkse vrouwen in Maasluis bestaat een overweldigende belanstel- ling voor de onlangs gestarte naailessen. Er zijn zoveel cur sisten dat de bevoegde Turkse naailerares een beroep doet op vrijwilligsters om haar te assis teren. Van eventuele vrijwil ligsters wordt verwacht dat zij zelf graag kleding maken en belangtelling hebben voor bui tenlandse vrouwen in eigen stad. Behalve naaien leren is de be doeling van de cursus de Turkse vrouwen meer moge lijkheden te geven met elkaar in contact te komen en hen te gelijkertijd met de Nederland se taal in aanraking te bren gen. De lessen worden gege ven op woensdagavonden van zeven tot negen uur. Belang stellenden kunnen voor meer informatie terecht bij Nanny Tuit, tel. 19111, toestel 271. UITGAVE SIJTHOFF PERS BV Deze Krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schie dam tot Hoek van Holland) en Is uitsluitend verkrijgbaar Jn combinatie met hel Rotterdams Nieuwsblad REDACTIECHEF Paul Houkes SPORTREDACTIE Donald Bax. tel. privé 010-503143 De redactie van Vlaardings Dagblad en Nieuwe Waterweg Courant is ge vestigd aan de Brede Havenstraat 6, 3130 AC (Postbus 110, 3131 BC), Vlaardingen. tel. 010-343229 en 352066. Sportredactie: 010-345209. De redactie van de Schtedamse Courant Is voorlopig ook op dit adres te bereiken, tetetonlsch op 010-350557 en 349754. Post kan gezonden wor den naar postbus 137, 3111 EA Schiedam. Bericht kunnen por telex worden doorgegeven vta telexnummer 32177 CORRESPONDENTEN 3155 TC Maasland: Simon van Zuilen, Diepenburchstraat 34, tel 01899- 3151^0 Hoek van Holland: Leen van Oofjen, Mahustraat 135. tet. 01747- 2804 ABONNEMENTEN Opgave van en Inlichtingen over abonnementen kan Geschieden bi] hel Rotterdams Nieuwsblad Coctslnge! 3012 AC Rotterdam tel. 010- 1441444 Brede Havenstraat 6 3131 BC Vlaardingen tel.010-354525. KLACHTENDIENST Dagelijks van 18.00 tot 19.00 uur en zaterdag van 13.00-14.00 uur. Rotterdams Nieuwsblad, tel. 010-144144. FOTO'S Geplaatste foto's kunnen telefonisch worden nabesteld tussen 9.00 «n 16.00 tel 010-144144 toestel 140. ADVERTENTIES Advertenties kunnen worden opgegeven op tel.nr. 010-340353. JULLIE BCHier OP WE ZITTEN ZE VLAK TWEEEU EN WAT GA VJ PAN PCEW, &POEPE2? LOPEN l/OOk. WIER EEN ZWAk KE Plek IN Oe TUNNEL, EN lK WIL UEM. IN LA- ACMTER MD, HOOP IkTi /ALS ER HIER GEEN BRAN6 IS, WE WEL HAAR KUIS GAAN. IK KRIJS PH TROUlNFJK^ JIJ! MAAÏÏ4Ü? HOSFT £>E AAAND NIET® n? kunwsnVuitgerekenö Vdan JA,t>AN IS tJEAMNb GELIJKt KUNNEN LICHTER WE WEL NOU, IR HIER ETEN. ETEN VUUM 3904 Dank zij de aanwijzin- 'gen van Anjo weet Rob zo on geveer hoe de situatie op en in jhet wrak is. Voorzichtig zoekt [hij zijn weg tussen de con- structiedelen van het schip door. Ook merkt hij tot zijn verbazing hoe goed het hout werk er nog uit ziet na al die jaren.... Ondertussen kijkt hij scherp uit, want hij weet, dat Sumander ich nog in de buurt moet bevinden. Alleen is het de vraag of hij nog in leven is, want zijn luchtcilinders moe ten zo langzamerhand wel uit geput zijn geraakt. Dan ont dekt hij de man, die hij zoekt Dat wil zeggen: daar ligt ie mand in duikerskostuum ge- 1 kleed, schijnbaar levenloos. tussen de wrakstukken. Metfl" veel moeite slaagt Rob erin de man naar boven te halen. AJjJ het nu maar niet te laat Is... Vanavond VLAARDINGEN Wijkcentrum Oost, Ooster straat 86, informatieavond over stadsvernieuwing in Zeeheldenbuurt, 20.00 uur. Hollandiagebouw, Oostha- venkade 42; archeoruimte: permanente expositie van ar cheologische vondsten uit Vlaardingen. Geopend van 19.00 tot 22.00 uur. Stadhuis, spreekuur burge meester en wethouders. Aan vang 16.00 uur. MAASSLUIS Koningin Julianascholen- gemeenschap, Kastanjedal 2. Triminstuif. Aanvang 19.00 uur. Olympiasporthal, Rozen- laan, Triminstuif. Aanvang 19.00 uur. Dinsdag VLAARDINGEN Zonnehuis, Dillenburgsin gel. Ad van Otterloo expo seert zeefdrukken. Dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur. Muziekcentrum Ton Stolk, Westhavenkade 45; Geopend: 10.00 tot 12.00 uur op telefo nische afspraak: 347240. Galerie Artotheek, Oostha- venkade 8. Expositie werk van Age Klink. Geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Gebouw ICMD, Emmastraat 71. Spreekuur voor Turken. Van 15.00 tot 16.00 uur. Gemeentelijke Archief Dienst; Plein Emous 5. Geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. Galerie Kunst+, Joh.Wm- .Frisolaan 70. Expositie gra fiek van Karei Appel en Comeille. Bezoek na telefo nische afspraak, 748266. Kinderboerderij Holywood, Amsterdamlaan. Geopend dagelijks van 10.00 tot 12.00 en van 13,30 tot 16,00 uur, In het weekend alleen 's mid dags. Hollandiagebouw, Oostha- venkade 42; Archeoruimte: permanente expositie van ar cheologische vondsten uit Vlaardingen. Geopend van 10.00 tot 12.30, 13.00 tot 18.00 en 19.00 tot 22.00 uur. Visserijmuseum, Westha venkade 53/54; Expositie „Visserij op postzegels". Da gelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Visserij museum, Westha venkade 53/54; permanente tentoonstelling van de Ne derlandse zeevisserij. Geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. Heempark, Marnixlaan. Ge- opend:9.00-16.00 uur. SCHIEDAM Van S windensingel, nabij apotheek: oud-burgemeester Roelfsema slaat eerste paal voor kruisgebouw Schïedam- Oost, 14.30 uur. Ziekenhuis Galerie, Stad houderslaan 98. Expositie werk van Ernest Joachim en Horst de Blaere. Dagelijks van 9.00 tot 20.00 uur. Kinderboerderij Prinses Beatrixpark, geopend van 11.00 tot 13.30 uur en van 15.00 tot 17.00 uur. Christelijke Scholenge meenschap Beneden-Maas, Buys Ballotlaan 25, officiële opening van het schoolge bouw. Ontvangst vanaf 13.30 uur, opening om 14.00 uur. Kinderboerderij Kethel, gehele dag geopend. Koningshof, Uiverlaan. Ex positie Suzanne Eckhart en Maud Muller-Massis kera miek en wandkleden. Dage lijks van 9.00 tot 21.00 uur. Wijkcentrum De Bever, van Beverenstraat 40. Na- schooltijd voor de eerste drie klassen van de Lagere School van 15.30 uur tot 16.45 uur. Toegang 0,75. Maassluis Een 52-jarige Maassluizer heeft van de poli tie een proces verbaal gekre gen wegens valsheid in ge schrifte en/of oplichting. De man had in de afgelopen vier jaar een uitkering van de ge meentelijke sociale dienst geïncasseerd, zonder melding te maken van het feit dat zijn vrouw werkte en dus inkom sten had. De man heeft op die manier de 'soos' opgelicht voor een be drag van ƒ16.875.-. Hij heeft inmiddels toegezegd te zullen proberen, dit bedrag terug te betalen. tl ii *_-fei h In het artikel, begin deie' week. over het honderdjarig' bestaan van café de Molm' heeft een verkeerde naari J voor nog al wat verwarring gezorgd. Rinus en Joke Veldheer zwaaien momenteel de scepter in het jubilerende etablissfö* ment, en niet zoals stond ver meld het echtpaar Meerkerks '5 m&j, l Rinus' moeder maakte ons 3t- tent op de jammerlijke verj sing NOOTEBOOM AUTOBANDEN B.V. Zwaluwlaan 84 -■•Schiedam/Keiher Tel. 700069-708976 b.g.g. 708328 zaterdags tot 13.00 uur geopend Zr cl ■>i ei advokaat en procureur kantoor: Schïedamseweg 36 3134 BL Vlaardingen Telefoon: 358133 a :t fs

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 2