SPORT SZC wijst Losser terug TSB slaat weg naar herstel in Jacobs: 'Serieuze kandidaten voor de toekomst gezien' Vlaardingen produktief John teLoo: 'Sport dienstbaar bij integratie HVO pakt punt El ine Elacquiere in Jong Oranje Rob Husselman uit veld gestuurd Eerste nederlaag voor Viking SC Voorne laat winst liggen maandag 2 november i98l VD/SC/WW Sportief Schiedam doet van zich spreken Schiedam -De kantine van het Schiedamse stadskan- toor bleek uiteindelijk veel te klein om alle Schiedam se kampioenen te huldigen. De drukte stond in schril contrast met andere jaren toen het huldigen van kam pioenen bijna hetzelfde inhield als het zoeken naar een speld in een hooiberg. Nee, sportief Schiedam heeft het afgelopen jaar van zich doen spreken. Niet minder dan 22 individuele kampioenen en 20 teams werden door eerste burger John te Loo in het zonnetje gezet. Niets dan lovende woorden kwamen dan ook uit de mond van Te Loo: „Het is verheugend dat voor de .sport in Schiedam in een toe nemende belangstelling be staat, ook op het niveau van de prestaties. We mogen ge lukkig zijn dat zoveel men sen in hun sport zoveel ple zier beleven." John te Loo was uitermate te spreken over het feit dat ook een groot aantal kampioenen van buitenlandse afkomst werden gehuldigd: „Zo helpt de sport mee dienstbaar te zijn van een stuk integratie van minderheidsgroepen. Sport is immers een propa- door Chris Woerts gandamiddel voor velen in de samenleving. Niet alleen voor hen die de sport een warm hart toedragen, maar ook voor hen die zelf preste ren." Gezellig Het was derhalve gezellig ver toeven tijdens de huldiging De organisatie verliep weder om niet vlekkeloos, maar nie mand die zich daar aan stoor de. Alleen het gitaarduo Jac queline en Erik, die de avond openden vonden geen gewillig oor bij sporters, die niet tot zij gen waren te krijgen, Nieuw tijdens de huldiging was een act tussen de pauzes door. Trots kondigde Luud Snel aan: „We hebben alles in het werk gesteld om André van Duin voor vanavond te contracte ren. Daar zijn we niet in ge slaagd, maar we hebben een volwaardige vervanger gevon den in iemand die sprekend op hem lijkt." En inderdaad, sportmmnend Schiedam ge noot van Norbert Sparnaai, de doelman van WIA. die een perfect imitatie weggaf van de rossige komiek- Vooral het da mesteam van DRZ vermaakte zich kostelijk gezien de sponta ne reacties op het optreden. Arie Verlinde, de vice-voorzit- ter van Schiedamse sportraad, vestigde nog eens de aandacht op het jaar van de gehandicap ten: „Binnekort hebben we weer een collecte, ik reken op julliue mederwerking hierbij." Na het officiële gedeelte volg de er een gezellig samenzijn. dat door de meeste sporters ui termate werd gewaardeerd. Arnold Lobman, de trainer van PPSC, maakte direct van de mogelijkheid gebruik om zijn laatste nieuwtjes op tac tisch gebied op de grond met behulp van luciferhoutjes te demonstreren aan zijn spelers. Traditiegetrouw bleven ook nu wc t de voetballers het langst hangen, al waren de handbalsters van HVK even eens niet weg te slaan uit de kantine. Luud Snel toonde zich tevreden met de avond* „Perfect is het natuurlijk met geweest, maar dat was ook niet te verwachten Ieder jaar gaat het nu beter en dat is zoal een pluspunt. Yavusz Yeyin wordt door burgemeester John te Loo gelei», citeerd met zijn prestatie. De bokser van Wim de Haan is wek tegewichtkampioen B-klasse junioren van Zuid-Holland. Schiedam Ehne Blac- quiere. de talentvolle snft- balster vpn Schiedam n is geselecteerd voor Jong Oranje. Iedere week reist de in Vlaardingen woon achtige soft balster naar Haarlem om daar deel te nemen aan de centrale trainingen. El me Blacquiere tevreden „De uitnodiging kwam echt voor als een verras sing Ik dacht eerst dat het een grapje was van oen aantal vriendinnen, omdat in de krant (Vlaardmgs Dagblad 13 augusdtus red.) had gestaan dat ik hot heerlijk zou vinden om voor Jong Oranje uit te komen. Dat is nu echt uit gekomen Ik hoop nu maar dat ik er bij blijf." Schiedam Met GTB gaat het de laatste weken niet meer zo soepel als in de beginfase van deze competitie. Uit de laatste drie wedstrijden, de 1-2 deling van dit weekeinde tegen RSM inbegrepen, peurden de Schie dammers slechts één puntje. Tezamen met WK bezet GTB de tweede plaats, op twee pun ten afstand van koploper Groen Wit R. GSS was thuis niet opgewassen tegen Den Bommel: 1-3. Meer nog dan het spel in deze wedstrijd, stond na afloop het gedrag van GSS'er Rob Husselman ter dis cussie. Deze werd vier minu ten voor tijd weggezonden, omdat hij de scheidsrechter een klap gaf. GTB-RSM 1-1 ((H)) GTB mis te tegen RSM vier basisspelers, van wie Peet Feelders de eer ste van zijn twee schorsings- wedstrijden uitzat. Toch kreeg GTB met name in de eerste helft twee goede mogelijkhe den om RSM op achterstand te spelen. Nadat de rust met 0-0 was ingegaan, kwam RSM verrassend op voorsprong. De Rotterdammers mochten in het strafschopgebied een indi recte vrije trap nemen die on houdbaar achter de GTB-doel- man verdween. Vier minuten later kwam GTB langszij, toen Robbie Beining een voorzet van Wimpïe Janzon met een kopbal afrondde. Ook in de resterende vijftien minuten kreeg GTB nog een aantal kansen om de volle buit bin nen te halen, maar het was en het bleef 1-1. GSS-Den Bommel 1-3 (0-1) Den Bommel had voor de pau ze het betere van het spel en nam in die fase verdiend een 1-0 voorsprong. Het fel spelen de GSS slaagde er twintig mi nuten na rust echter in om via Cees van Gerven de score ge lijk te trekken. Het venijn zat duidelijk in de staart. In de 356e minuut nam Den Bom mel opnieuw een voorsprong en niet veel later werd het zelfs 3-1. Vier minuten voor het eind signaal vergaloppeerde Rob Husselman zich. Hij was voor rust al om onduidelijke rede nen geboekt. Toen de scheids rechter hem verzocht bij een vrije trap de bal eventjes opzij te leggen, sloeg Husselman de scheidsrechters plotsklaps in het gezicht en kon hij vertrek ken. -UT" b'/Z Rotterdam - De heren van SZC hebben een. tot dit weekein de nog naaste concurrent op drie punten achterstand gezet. De Schiedammers wonnen namelijk van de Losser, al ge beurde dit wel erg moeizaam. 7-6. Door deze winst blijft SZC de leiding in de tweede klasse behouden. De waterpoloers van Viking leden hun eerste nederlaag, in Dordrecht verlo ren de Vlaardingers met 6-4 van de Kempvis. De dames van Shell speelden eveneens tegen Kempvis, maar zij wisten de winst wel mee naar huis te nemen, 1-3, Zowel de dames als de heren van WIK leden een nederlaag. De dames kwamen tegen AVZV op alle fronten duidelijk te kort en gingen ook roemloos ten onder, 3-7. Voor de heren duurde de wedstrijd een periode te lang, want in de laatste periode nam AZL af stand, 3-6. Een speelster van AZVZ zet de achtervolging in op een WIK-aanvalster. Een niet vaak voorkomend beeld, want de Vlaardingse dames gingen met 7-3 kopje onder. SZC-Losser (h) 7-6. Een moeizame overwinning voor de Schiedammers, maar wel een terechte overwinning, want S2C was duidelijk de be tere jJloeg. Maar dat kon men niet in doelpunten tot uitdruk king brengen. Met name in de derde periode hadden de man nen van Cok Mudde afstand moeten nemen, toen was de Losser conditioneel helemaal op. SZC leek ook wel met de tegenstander uit Oldenzaal af te gaan rekenen. Maar dal pakte in de vierde periode bij een stand van 6-3 echter ge heel anders uit. Losser sloop bij deze stand langzaam nader bij. Nadat het 6-4 was gewor den, zorgde Paul Gast nogwel voor 7-4. Maar de Losser had het licht gezien en kwam met nog een minuut te spelen op 7- Brïelle Opnieuw liet het slepende probleem van SC Voor ne zich in het sportpark aan het Brielse meer in alle hevig heid gelden. Andermaal wisten de Briellenaren niets te doen met de gecreeerde mogelijkheden en opnieuw gaf de forma tie van oefenmeester Adri van Oudheusden er blijk van dat het vertrek van goaltjesdief Arjan van Sliedregt een op dit moment niet te vullen leegte heeft achtergelaten. Aldus werd het I1 tegen het zich herstellende TSB. Juist die brancard was symbo lisch voor Voorne's stoot- Het duidelijkst werd dit nog onderstreept door Van Slie dregt plaatsvervanger in de Brielse voorhoede Arthur Plomp, die halverwege de tweede helft na een dik uur vruchteloze arbeid met een achteraf meevallende knie blessure per brancard het veld moest worden afgedragen. kracht- Onmachtig werd de arme Plomp naar de kleedka mer gebracht, even onmachtig als Voornes vermogen tot sco ren is. „We missen een dominerende man in onze selectie", resu meerde Adri van Oudheusden na afloop, „wanneer je de eer ste helft en het eerste kwartier na rust als maatstaf neemt, kun je rustig zeggen dat we hier een punt hebben laten liggen. Met een leider op het middenveld hadden we de voorsprong vast kunnen hou den, hadden we TSB in alle rust kunnen laten komen en op kunnen vangen, nu missen we de rust en het zelfvertrou wen om zo'n klus tot een goed einde te brengen." TSB profiteerde overigens dankbaar en terecht van de onrust die zich na de ope- Schiedam De twee oefenwedstrijden die SVV dit weekein de speelde, hebben de Schiedammers niet over het dode punt kunnen tillen. Zaterdag kwam SW in alle vroegte op een leeg Harga in aktie tegen de zaterdagse eersteklasser, dat on danks een zeer negatieve instelling met 2-0 werd verslagen. Gisteren oefende SVV in Oud-Beijerland tegen de gelijkna mige tweedeklasser. Via een 3-1 voorsprong bij rust wonnen de Schiedamse semi-profs tenslotte met 3-2. Tegen Spijkenisse kon SVV- trainer Rob Jacobs eigenlijk geen representatief elftal op de been brengen. Zo had hij niet de beschikking over Rob Kie- bert. Ferry Meerhof (beiden licht geblesseerd), Richard Dercks (trok ach terug na de warming-up) en Cor Peitsman (verhinderd). Bovendien ver loor Jacobs tijdens de wed strijd Wim Tïjl en Leen War- naar met kleine blessures. Hierdoor verscheen tweede elftalspeler Michael van Al phen als rechtsback in de ba- Hoewel het allerminst een verheffend schouwspel was, dat via doelpunten van Paul Kooien en Ger van de Heide in Schiedams voordeel werd beslist, oordeelde Jacobs na af loop met gepaste tevredenheid. Niet over de tegenstand van Spijkenisse. getraind door Ja cobs' 'gabber' Freek van der Lee. maar wel over de spelop vatting van rijn eigen ploeg, die deze keer niet verdronk in eigen gretigheid- „We hebben eindelijk gespeeld zoals het tegen dit soort ploe gen moet", aldus Jacobs. „Lek ker de bal rond laten gaan en niet als een waanzinnige gaan aanvallen. Ik kan me voorstel len dat het publiek zich hier aan ergert, maar tegen een Spijkenisse, dat zich zo laf op stelt, valt geen eer te behalen als je gretig gaat aanvallen. Dan maar zo. En dan zie je dat we toch tweemaal scoren". Een dag later, in Oud-Beijer- land, speelde SVV tegen een wél aanvallend Oud-Beijer- land een goede eerste helft, waarin het via doelpunten van Ene Kolmeier en tweemaal Cor Peitsman een 3-1 voor sprong bewerkstelligde. Na rust naderde Oud-Beijerland tot 3-2, werd een doelpunt van Peitsman afgekeurd en raakte opnieuw Peitsman nog een keer de paal. Rob Jacobs: „Van de jongens uit het tweede speelde Rob van Leeuwen een prima partij en deed Eric Kolmeier het niet onverdienstelijk. Voorts deed Johan Versluis het uitstekend op het middenveld en speelde Henk Salari als voorstopper lang niet slecht. Ik heb in ie der geval een aantal serieuze kandidaten voor de toekomst aan het werk gezien". ningstreffer van de thuisclub, kort na rust, meester maakte. Het was overigens zeer iro nisch dat juist de voortreffelijk- spelende linkervleugelverde diger Harry Wenzel de direkte aanleiding vormde tot die Brielse voorsprong. Juist hij had er in de eerste helft toe bijgedragen dat SC Voorne vrijwel alle offensieve acties via de andere kant had moe ten opzetten omdat de grillige Ed van Rhee tegen de kleine, rappe Wenzel niets te vertel len had. Ondanks kansen voor Jan Bazen, Arthur Plomp en Jan Haverkamp, was de stand tot aan de rust echter dubbel klank gebleven. De overtre ding van Harry Wenzel tegen Ed van Rhee kort na rust ver oorzaakte echter de vrije trap van Jan Haverkamp waaruit voorstopper Pïeter Mensink de bal uiteindelijk achter Fred Holl wist te werken: 1—0. Kort na het uitvallen van Art hur Plomp, pijnlijk in botsing gpknmpn met Hans Heystek, die even tevoren nog op mira culeuze wijze een onhoudbare terugspeelbal van Cor van de Beemt van eigen doellijn werkte, sloegen de Vlaardin gers echter terug. Vanzelfspre kend werd de uiteindelijk ge lijkmakende aanval ingeleid door Harry Wenzel die na tot aan de middellijn te zijn opge rukt de bal naar Hans Kam pen speelde. Kampen bood Jos Odijk een niet te missen kans: 1—1. Hans Stout de Vlaardingse oe fenmeester, juichte de punten- deling na afloop van harte toe: „In tegenstelling tot voorgaan-' de seizoenen zitten we nu al vanaf het begin van de compe titie in de hoek waar de klap pen vallen. De terugkeer van Hans Kampen in de selectie heeft de jongens echter zeer positief gestimuleerd. We heb ben door deze punt de aanslui ting behouden." door Rik Bakker Vlaardingen Na twee thuisnederlagen greep HVO in het Vlaardingse eindelijk een punt. Opnieuw leek de Pijl-brigade echter af te ste venen op een nederlaag. Te gen Herkingen keek het tot de veertigste minuut tegen een 1-0 achterstand aan. Het was uiteindelijk Najim Nasri die de halve buit aan de Zwanensingel hield. In de eerste helft waren de twee ploegen aan elkaar ge waagd. De pijlsnelle uitvallen van Herkingen, via Van Ast en Molenaar, hadden in de 33e minuut succes. Weer een lange pass bereikte ditmaal Mole naar en die gaf de Vlaardingse doelman geen schijn van kans. Na rust drong HVO sterk aan. De thuisclub had pech toen Rob Kalkman de lat raakte. Vijf minuten voor tijd knalde Nasri de dik verdiende gelijk maker in het nylon. HVO-trai- nsr Ger Pijl: „Als je tweemaal achter elkaar een thuiswed strijd verliest, ben je nu na tuurlijk blij met een puntje, We hebben dit gewoon afge dwongen". 6 De zenuwen gingen de SZC'ers toen parten spelen, want tot een normale aanval kwamen zij niet meer. De Los ser had niet voldoende kracht om een punt mee naar huisle nemen. Deze zwakke laatste periode heeft SZC duidelijk gemaakt, dat het er dit seizoen nog lang niet is. WIK-AVZV <d) 3-7. Met„de! dames van WIK gaat het dit seizoen duidelijk niet goed werd er vorig jaar nog wed' strijd op wedstrijd gewonnen Nu zijn de Vlaardingse dames nog niet eens instaat om een eenvoudige tegenstander als AVZV terecht te wijzen. In de eerste spelperiode waren de Vlaardingse dames slechts eenmaal gevaarlijk. AVZV kreeg tweemaal een numeric ke meerderheid en dat bete kende 0-2 In het verdere ver1 loop van de wedstrijd bleef AVZV afstand nemen. Pas m de derde en vierde periode kon WIK wat terug doen. Dat WIK wat terug kon komen was niet danken aan het goede spel van de Vlaardingse da mes, maar aan het feit dat AVZV geen echte ploeg was. WIK-AZL (h) 3-6. Tegen AZL leek WIK voor een ver rassing te gaan zorgen. Maar in de laatste periode strandde het Vlaardingse schip jammer lijk. In de eerste drie periode had WIK namelijk beheerst gespeeld en het snelle AZL goed opgevangen. Het ging de laatste periode dan ook met 3- 2 voorsprong in. Er leek geen vuiltje aan de lucht. Maar toen AZL in de laatste periode 3-3 kwam, knakte er wat WIK. AZL profiteerde dank baar en won mei te grote cij fers. Kempvis-Viking <h) 6-1. In een gelijk opgaande wedstrijd, waarin het tempo bijzonder hoog was heeft Viking de eer ste nederlaag van dit seizoen geleden. Doordat de wedstrijd zo'n hoog tempo had werden er veel fouten met het overne men gemaakt. Kempvis was de ploeg die de minste foutón maakte en daardoor won. Kempvis-Shell (d) 1-3. In tk eerste periode kwam Shell .op een 1-0 achterstand, maar in het verdere verloop van. de wedstrijd waren de Vlaarding se dames toch de betere. Ik overwinning had echter groter moeten zijn. want het benut* ten van de kansen vormt nóg jj steeds een probleem Vlaardingen De karakteristieken van de dit weekeinde gespeeld oefenwedstrijden zijn: NSW-Zwaluwen VI 3-1 ((H)) Cor Nïeuwenhuizen experi- meryeerde volop, maar gezien het resultaat niet al te succes vol. Voor Zwaluwen scoorde Eric Pruyt. Vlaardingrcn-Naaldwijk 4-0 (2-0). Het belangrijkste was het ritme vast te houden. Via doelpunten van Herman Hoogerboord, Danny Molen dijk en Hans van Eeden (2x) lukte dat aardig. SVPTT-HBSS 0-0 Bij de Schiedammers werd de gebles seerde Henny Piroen als voor stopper vervangen door Karei van den Berg. Trainer Roel den Hartog: „Om beter te kun nen overschakelen van verde diging naar aanval." Ursus-Germinal 3-2 (3-0) De Bierhuizen-formatte liep soe pel weg naar een 3-0 voor sprong, verkregen via treffers van Bart Fiegel, Hans Vor- stenbos en Cock van der Tuin. Satelliet-Pelikaan 0-2 Ver warring troef bij Satelliet, dat eerst zou oefenen, toen moest inhalen en tenslooie toch oe fende tegen de Zwijndrechtse afdelingsclub. Loosdmnen-DSS'26 2-1 (0-1) Ronald Schotel tilde de Vlaar dingse vierdeklasser naar een 1-0 voorsoprong bij rust. De thuiscluo spande zich na de pauze meer in. Schiedam-Poortugaal 3-3 <2- 1) Trainer Jack Lammers pro beerde Leen Koorengevel in de spits en niet ïonder succes. Koorengevel nam twee van de drie treffers voor zijn reke- Mf ge vil Ha ke do he gei tel afs tre nmg. De eerste kwam vanj» voet van Nico van Huet. MVV27-PPSC 1-0. Dank*?? een doelpunt van Gert-Jaf Broekmam klopte de Ma»- landse derdeklasser het één klasse hoger spelende PPSC Hoekse Boys-Xerxes 6-3. O* I vierdeklasser liet weinig ov# van de reputatie van Xerx^ Ton van der Pijl (3x), Jo®9 van de Bos, Joop van Dop, aanvoerder Ed van Dijk,®' kenden voor de Hoekse pfv dukue. Hoek van Holland-Zwervtf* 1-2. ell ru Ier be wc He tw toe vei -de do» eei ma Ce vol kei De gei de we toe eer Ma

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4