S3 SPORT DHS: slechts één helft... SVDPW geeft voorsprong weg niet best ONA countert zich langs Excelsior'20 ■f.W Rentree van Wim de Haan Fortuna: eerste punt en... eerste doelpunt HoIIandiaan verliest Cees Stam Martinit moeizaam sê"y^' Wim Verhoorn: 'Er moet nog flink gesleuteld worden' Din de Rond: tweemaal geel is rood VDL in laatste minuut onderuit FCN '66: ongelukkig VFC toont karakter maandag 2 november 1981 VD/SC/WW I gefeii. is wei- 1 en de spelen, aanval )e Lós- kracht huis te laatste i idelijk »ei zoen Met.de, hel dit - &xt g wed- /onnen dame >m een Ier ab i. In de ren de slechts AVZV imerie- t bete re ver- I bleef Pas in «riode ?n, Dat komen L goede ;se da- at dat 1 was Tegei rn ver- Maar randde mmer eriodes sheera AZL ;i ng de mel3- k geen ïr toen ode op val bij dank- >te eij- 5-4.. In dstrijd. zonder ie eer- ;eizoeit -dstrijd eerden verne- s was fouter tl. In de lell.op aar in an d« rding' re.'D« grotei benut-1 ran nk'.sj rt-jM Ma#* t één =SC l ovet lerxö- Jol» )0p 6® jk> pWf trvfl* Schiedam „Een wedstrijd waarin de verdedigingen over heerste en waarin de voorhoe des niet aan de bak kwamen". Aldus luidde de typering van SFC-trainer Bert van Hees na de 0-0 deling die zijn ploeg te gen het bezoekende FlOS had gerealiseerd. -Op een zeer zwaar bespeelbaar veld konden de hoogtepunten voor SFC pas in de tweede helft genoteerd worden. Jimmy Kars teisterde uit een directe vrije trap de lat en een indrukwekkende solo van Ka- rel Buron werd op 't nippertje door een FlOS-verdediger on derbroken. Van Hees: „Achterin liep het nu uitstekend. Na die 6-2 ne derlaag tegen SCO'63 heb ik daar wat veranderingen aan gebracht en dat bleken verbe teringen te zijn. Voor de rest was het geen grootse wed strijd". Oude Tonge De verre reis naar het in eigen huis altijd lastig te bespelen DBGC le verde Fortuna het eerste competitiepunt in de tweede klasse op. Bovendien lieten de Vlaardingers via uitblin ker André de Haas het eerste doelpunt van dit seizoen aan tekenen. Op het laatste moment moest Fortuna-trainer Jan Postema zijn ploeg wijzigen, omdat Jasper Quak van de dokter een speelverbod opgelegd 'had gekregen. In Ron Hof man en Rudolfo Gardeslen koos hij voor twee spitsen, .met daarachter André de -Haas, Mari Visser, Frank .van Osch en Ron Berveling. Fortuna kwam al na tien mi nuten op voorsprong dank zij een 14-karaats doelpunt van De Haas. Nog voor rust werd -het 1-1, waaraan een beoor delingsfoutje van Vlaarding- se keeper Remi Leerdam ten grondslag lag. Postema: „Er 'is kolossal hard gewerkt. Een 'uitstekende instelling en dik verdiend dat punt". Zevenhuizen Een slechte eerste helft, waarin Groene- weg een 1-0 voorsprong nam, zou later beslissend zijn voor de 2-0 nederlaag die De HoI Iandiaan leed. De Vlaardingse "dèrdeklasser was in het eerste bedrijf niet bij de les en hoe hét na de 1-0 achterstand ook 'beukte', de verdediging van Ghoeneweg gaf geen krimp. De thuisclub nam de leiding via een vrije trap. die zo snel werd uitgevoerd dat De HoI Iandiaan alleen maar kon toe zien. In de eerste minuut ver loor de Ruytenberg-brigade vrije verdediger Cees Stam. De rossige aanvoerder werd naar het ziekenhuis gebracht, waar zijn enkel in het gips werd gezet. Met Ton Hoogland als vervan ger drong De HoIIandiaan ste vig aan. Toen ook nog eens Harry den Hartog met een en kelblessure uitviel (vervangen door A-junior Rik Gort) was het gedaan met de Vlaardin gers. Uit een plotselinge uitval tekende Groeneweg van grote afstand voor de beslissende treffer: 2-0. Schiedam In de wedstrijd tegen Emma kwam Martinit tot een uiterst moeizame 1-0 overwinning. Beide ploegen waren bijzonder goed tegen elkaar opgewassen. Veel ruimte om vrijuit te voetbal len was er dan ook niet. De betere kansen waren even wel toch voor Martinit Het duurde tot diep in de tweede helft alvorens Martinit toch de score kon openen. Een verdediger van Emma speelde .de bal verkeerd terug op zijn doelman. De keeper probeerde een corner te voorkomen, maar in zijn poging verspeelde hij de bal aan de goed storende Cees Hoogwerf die de bal ver volgens maar voor het intik ken had: 1-0. De voorsprong is niet meer in gevaar geweest Emma drong de laatste tien minuten nog wel aan, maar kon aanvallend toch geen vuist maken tegen een stug en goed verdedigend Martinit Wie een kuil graaft voor een ander... Schiedam Scheve ver houdingen in een herfst achtig sportpark Thurle- de, waar de bijna negentig minuten durende storm loop van Excelsior'20 niet voldoende was om de twee doeltreffende tegen stoten van ONA ongedaan te maken. De kuil die de Schiedammers zo gretig wilden graven voor de an der, om zo hun fijne (met ONA gedeelde) positie op de ranglijst steviger te funderen, veranderde zo na de eerste negatieve marge van dit seizoen (1- 2) in een diepe, bodemloze put, waaruit slechts één jammerlijke en nauwelijks verstaanbare echo op steeg. Geen mens die zich echter verveelde. Want ook al sprak ONA's trainer Piet van Mul- lem later over 'slecht voet bal', de toeschouwers kwa men dubbel en dwars aan hun trekken. Waarbij het door Donald Bax uiteraard logisch was dat ONA niet stond te popelen om mee te werken aan het spektakel dat Excelsior'20 voor ogen had. Mei een slechts voor dertig procent fitte Cock Starreveld en zon der Willem Dekker en Eddie Baas, kleedden de Gouwe naars zich onberispelijk in de rol van de under-dog, die hen wonderwel paste als een fijn gesneden Van Gils-kos- tuum. „Overtrokken", bekende ook ONA's welbespraakte oefen- meester Piet van Mullem. die uiteraard gemakkelijk praten had. „Excelsior'20 verdiende zonder meer een gelijkspel". En hoewel Piet Roozen, tegen woordig gesierd met een stop pelbaardje, nog na mokte over de in zijn ogen dubieuze ope ningstreffer met fatale gevol gen, kon hij slechts compli- i Peet van der Hoeven ONA's voorstopper Steef de Jong vechten een stevig auet uit. menteus oordelen over de nimmer aflatende ijver van zijn ploeg. „Ik heb zitten ge nieten in de dug-out", aldus de grijze veldheer van Thurlede. „Verliezen is nooit leuk, maar als dat zo gebeurt, kan ik vre de mee hebben. Iedereen heeft er werkelijk keihard voor ge knokt". Dat knokken ging, zeker in de eerste omgang, gepaard met uitstekend voetbal. Vanuit een stuwend middenveld (Peter Boon. John Kloppers en de de buterende A-junior Paul Par- rin die Gerard de Jong uit de basis had verdreven) golfde aanval na aanval op het doel van de uitblinkende keeper Ton Overbeek. De forse goalie imponeerde bij venijnige op stuitende inzetten van Edwin 'Pino' van der Hoeven en Kloppers, maar had niet over geluk te klagen toen achter eenvolgens opnieuw Van der Hoeven en Rob Glimmerveen weigerden een schitterende aktie van Boon af te ronden. Zo kon het ook gebeuren dat één van de sporadische tegen stoten van ONA de inleiding van het verlies betekende. Jan van Veen verkeek zich tot tweemaal toe op een hoek schop van Charles Christ, waaruit Cock Starreveld de score openbrak. „Ik weet niet welke maatstaven je aan moet leggen als de keeper zwaar wordt aangevallen. Die scheidsrechter zei later dat een eigen speler de bal uit de han den van Jan trapte, maar ik zag ook een paar Gouwenaars naar hem trappen", bromde Roozen later. Nog was er mets aan de hand voor de thuisclub, die verwoed storm liep op de Goudse muur. Uitblinker Martin de Vette punterde rakelings over, een vrije trap van Peet van der Hoeven werd door Overbeek stijlvol gepareerd en een kop bal van 'Pino' van der Hoeven stuiite op de vingertoppen van andermaal Overbeek. Roozen: „Dan moet je geluk hebben. Want echte kansen, een verde diging uitspelen en alleen voor de keeper komen, nee, die wa ren er niet bij". Duikeling Tussen de bedrijven door counterde ONA zich zelfs naar een 2-0 voorsprong Dick Ernst (ex-Exeelsior R) en Marco Ou- werkerk combineerden Char les Christ vrij voor Van Veen, die de Goudse aanvaller fraai liet duikelen. Uit de terechte strafschop vonniste Ernst koelbloedig. ONA-trainer Piet van Mullem: „Op dat moment speel je een gewonnen wed strijd. Alleen als Excelsior eer der had tegen gescoord, had den we het nog moeilijk ge kregen". Want hoe de Schiedammers na de onderbreking ook aandron gen. het beoogde effect kreeg pas na een half uur gestalte Peter Boon probeerde het van afstand en via het lichaam van 'Pino* van der Hoeven zeilde de bal achter de verbouwer eerde Overbeek. En omdat Roozen geen extra aanvaller op de bank hadden zitten, ruil de hij Kloppers m voor reser ve-doelman Norbert Kleinhe- renbrtnk. waardoor Jan van Veen naast Peet van der Hoe ven in de punt van de aanval verscheen, En al werd de chaos voor het Goudse doel steeds groter, de fel begeerde en dik verdiende gelijkmaker bleef uit Wim Verhoorn...'De jongens moeten een hele wedstrijd zo kunnen spelen'... Schiedam - Het is DHS tegen het toch povere Olympia niet gelukt om meer dan één helft goed doordacht voetbal op de Kethelse grasmat te deponeren. Na een zwakke eindfase mocht het niet eens mopperen over het doelpuntloze gelijk spel, In eerste instantie zag het er echter geenszins naar uit dat de thuisclub op weg was naar een 0-0 gelijkspel. DHS slaagde er in de eerste 45 minuten namelijk won derwel in de bal in de ploeg te houden en met een dege lijke opbouw in de richting van doelman Koos van Elles- wijk te marcheren, waarmee het zichzelf en trainer Wim Ver hoorn bewees zeer zeker anders te kunnen dan het in de afgelopen jaren voor de geel-zwarten karakteristieke oppurtunistische voetbal. Het was alleen spijtig voor DHS dat het positieve spel in die eerste 45 minuten geen treffer opleverde, al was Jan Kerssemeijer daar met een lage om de Goudse muur draaiende schuiver wel erg dichtbij. Koos van Elleswijk verkeek zich op het schot, doch kreeg assistentie van de staander. „Er moet nog flink gesleuteld worden. De jongens moeten toch een hele wedstrijd zo kunnen spelen. Er valt geen doelpunt, en dan gaan ze de gekste dingen doen om een treffer te forceren", luidde de taak, die trainer Wim Ver hoorn zich voor de komende tijd stelde. De dinsdagavond in Maassluis te spelen wedstrijd tegen VDL voor de Rijnmond-competitie door Jan Schrijver zal daarbij voor de oefenmees- ter niet de optimale 'oefen vruchten' kunnen afwerpen, aangezien Ronald Dijkstra, Theo de Raay, Joop Koster, Nol Roozen en Jan Kersse meijer niet van de partij kun nen zijn. De minder goed doordachte opbouw van DHS had in de tweede helft ook gevolgen voor de Schiedamse defensie, die in de eerste helft nota bene geen enkele maal in gevaar was gekomen door het Goudse simplisme. Olympia zorgde daarentegen na rust, met het zelfde te eenvoudige voetbal, wel voor onrust voor het doel van Jos Sparla, die een onze kere linksachter Nol Roozen voor zich had. Olympia's gevaarlijkste man Erik van Zijst maakte daar aan de rechterzijde opererend dankbaar gebruik van. Zo slaagde deze er in ter hoogte van de middenlijn in balbezit te komen en vervolgens met de bal aan de voet tot de ach terlijn te penetreren, waarna zijn lage inzet te scherp was voor Jos Sparla. Tot opluch ting van het schaarse DHS-pu- bliek faalde linkerspits Ben schop, wiens inzet dermate zwak was dat Pim Visser red ding kon brengen. Enige mi nuten later stond een katach tige reactie van de Schiedamse doelman op een door lias Mol stuitend ingekopte bal op nieuw een Goudse treffer in de weg. Aan de andere zijde zorgde DHS niet voor aanvallend te genwicht, ook niet toen in het laatste kwartier Joop Molen dijk voor de geblesseerde Jan Kerssemeijer in de ploeg werd gebracht. Olympia-linksachter Disseldorp kreeg een waar schuwing wegens ruw spel. Vlaardingen De zondagafdelingsclubs kwamen niet tot op vallende prestaties. Demos moest tegen Dilettant genoegen nemen met een 2-2 gelijkspel. Ook MSV '71 kwam niet ver der dan een deling. Tegen Bolnes werd het uiteindelijk 1-1. SVDPW presteerde het om een 0-2 achterstand tegen Animo om te zetten in een 3-2 voorsprong. In de slotminuut kwam de tegenstander echter alsnog langszij: 3-3. DRZ kon de weel de van een voorsprong niet aan en verloor met 2-1 van DRC. Olympus wist met de vele kansen tegen Portugues geen raad en kwam uit op een 1-1 stand. Demos-Dïlettant 2-2 Demos had bij de rust nog een 2-0 voorsprong. Door doelpunten van Hans en Joop van Schijn- del werd het veldoverwicht in klinkende cijfers uitgedrukt Na de hervatting hadden de Schiedammers het moeilijker met zichzelf dan met de tegen stander. Er werd in het veld veel te veel gepraat Dilettant kon terugkomen en tweemaal scoren: 2-2 DKC-DKZ 2-1 Ook nu was DRZ de veel betere ploeg, maar had het veel te veel moeite met het scoren. De Schiedammers kwamen op een 0-1 voorsprong door een treffer Wim Zagwijn uit een hoekschop van Ab Wolthuis. Na de rust een veel beter DRZ dat de kansen resoluut weiger de te benutten. DRC had er minder moeite mee. Halver wege de tweede helft werd het 1-1 en in de slotminuut zelfs nog 2-1. Bolnes-MSV *71 1-1 Al na twee minuten keek MSV '71 tegen een achterstand aan. Wakker geschud door de vroe ge treffer, probeerde MSV '71 van alles om op gelijke hoogte te komen. Dat lukte pas na de hervatting toen uit een corner van Aad van der Hoek Remco Jansen voor 1-1 zorgde. Animo-SVDPW 3-3 SVDPW herstelde zich uitstekend van een 2-0 achterstand. Maarten Slavenburg en Joop Zevenber gen zorgden voor de aanslui ting. SVDPW ging verbeten door en kwam zelfs op voor sprong door wederom een treffer van Maarten Slaven burg. Het noodlot sloeg toe toen de Schiedammers in de laatste halve minuut een straf schop tegen kregen. Niemand wist eigenlijk waarom, maar het betekende wel 3-3. Olympus-Portugues 1-1 De thuisploeg keek al snel tegen een 0-1 achterstand aan. Deze tegenvaller probeerde Olym pus zo snel mogelijk weg te werken, maar met de vele kansen werd wel erg noncha lant omgesprongen. Halverwe ge de tweede helft lukte het dan wel. Uit een toegekende strafschop was het Peet Ver haal die de gelijkmaker scoor de. Jan van Bokkum, Ab Veerman en Peet Verhaal weigerden vervolgens hard nekkig om de vele kansen die na de gelijkmaker kwamen te benutten. Vlaardingen In een van Hardinxveldse zijde veel te harde wedstrijd greep RKWIK met 2-1 de inderdaad zwaar bevoch ten punten. Het was voor de Vlaardingse vierde klasser het enige positieve van deze ontmoeting. Din de Rond, die regelmatig keihard werd aangepakt, werd tweemaal opge schreven wegens aanmer kingen op de leiding en mocht derhalve voortijdig de kleedkamer opzoeken. Het zat RKWIK-trainer Herman Wink toch aJ niet mee. De veel ge plaagde oefenmeester heeft voorlopig niet de beschikking over aan voerder Jur de Rond. Wink: „Zijn enkelbanden zijn finaal afgescheurd en ook met z'n gewrichten zit het niet helemaal lek ker. Voorlopig zit hij ze ven weken in het gips". Toch startte RKWIK voortvarend, Binnen vijf tien minuten steunde het op een 2-0 voorsprong. Din de Rond werd in de vijfde minuut binnen de beruchte lijnen gevloerd en vanaf elf meter knalde Peter de Witte onberispe lijk 1-0 binnen. Tien mi nuten later was het 2-0, door Din de Rond zelf ge fabriceerd. RKWIK hield de greep op het spel, maar had gro te moeite het te stugge spel van Hardinxveld de baas te blijven. Toen Din de Rond tot tweemaal toe z'n onvrede over de kei harde tackles uitsprak, kon hij zijn burgerkleding aantrekken. Tegen tien Vlaardingers scoorde Hardinxveld wel, maar verder kwam het terecht niet Schiedam Zonder de licht geblesseerden Jan den Tuin der en Co Goudriaan oefende Hermes DVS zondagochtend tegen de Haagse derdeklasser Tonegido. Hermes-trainer Jan van der Velden greep deze met 2-1 gewonnen wedstrijd vooral aan om te kijken hoe het met de breedte van zijn nog altijd niet complete selec tie staat. De van een enkelkwetsuur ge nezen Wim de Haan speelde voor het eerst m drie maanden weer een halve wedstrijd en liet in die 45 minuten geen slechte indruk achter. Van der Velden: „Het was voor hem dubbel zwaar, omdat hij na tuurlijk een flinke conditione le achterstand heeft. Dat kon je op dit loodzware veld goed merken. Zijn balbehandelmg en passing waren voortreffe lijk Jerry Visser werd ditmaal voor de volle negentig minu ten onder de wapenen geroe pen en deed het eveneens lang niet slecht. De doelpunten van Hermes DVS werden gemaakt door Fred Meerhof en Bob Rietveldt. Dinsdagavond speelt Hermes DVS op Harga een vriendschappelijke wedstrijd tegen Excelsior'20. Aanvang 19.00 uur. Alphen Voor VDL zat het grootste venijn in de uitwed strijd tegen de ongeslagen kop loper Alphense Boys duidelijk in de staart. Er was nog geen minuut meer te spelen toen een verdwaalde voorzet werd verlengd en Cees van Eijk on houdbaar werd vgepasseerd. Met acht uit vier heeft Alp hense Boys inmiddels al een kloof van twee punten gesla gen. De Maassluizers moesten zich noodgedwongen tot de counter beperken, maar ook van deze strijdwijze kwam niet veel te recht. VDL-trainer Gijs de Jong: „We hebben gewoon verdiend verloren. Alphense Boys speelde beter voetbal, kreeg meer kansen. De hele wedstrijd hoop je dat wij er een keertje uit kunnen komen, maar dat ging met". Spïjkenisse Op vrij schele- mielige wijze moest FCN'66 beide punten aan SCO'63 la ten. De Schiedammers waren zeker niet de mindere van de thuisclub, maar omdat èn een strafschop werd gemist èn een op het oog glaszuivere goal van FCN'66 werd afgekeurd, trok SCO'63 overtrokken met 3-1 aan het langste eind. Bij rust stond FCN met 1-Q achter. In de tweede helft leek FCN langszij te komen Frans Fiers miste echter een straf schop, nadat René Koetsenrui- ter onderuit was gehaald. Prompt daarop werd het 2-0. Vervolgens scoorde Fiers toch, maar werd diens treffer afge keurd, omdat de doelman een overtreding had gemaakt SCO'63 scoorde onmiddellijk nogmaals (3-0) en was het lot voor FCN'66 defnttief beslist Tien minuten voor tijd redde René Kaptem de spreekwoor delijke eer. Aan FCN'66-zijde werden Henk van der Lely en Henny Kuil met een officiële waarschuwing bestraft wegens aanmerkingen op de leiding Noordwijk Moeiteloos in casseerde VFC in de bollen streek de ene tegenslag na de andere. Nadat het eerst kee per Martin Voorbach gebles seerd zag uitvallen (vervan ger Jan Jung) werd het ver volgens met een 2-0 achter stand geconfronteerd. In de tweede helft toonde VFC zo veel karakter dat het zelfs met 3-2 won. Het overeldigende offensief le verde SJC na een half uur een 1-0 voorsprong op. Vlak voor de pauze werd het 2elfs 2-0 door een misverstand in de Vlaardingse defensie, maar op slag van rust verzilverde Rob bie Dijkshoorn een via Teun Kornaat en Peter Je up ogezet- te aanval: 2-1. In de tweede helft had VFC het nog even te kwaad met de simplistische speelwijze (mid denveld overslaan) van SJC. Toen de Vlaardingers daar éénmaal aan gewend waren, ging het soepel draaien. Eerst scoorde Kornaat na een solo van Jeup en tien minuten voor tijd bepaalde Hans Jansen de eindstand op 3-2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5