I SPOB W- IlIilIP al ■KI', Green Eagles dwingt geluk af Hockeyteams uit gewone doen Vlaardingen: weer verlies viMnmnil.ESSES US] ¥'--vf-il Kil* 'MVC bedwingt Vlaardingse dames 1-2 fcMMilll— mot Silvie Fransen inspireert Juventus SPRRÏKRBT Eagles bekert tegen LUSV 3 Alleen winst voor Spirit Sportagenda ODO hersftkampioen !7Vk»ld*g 2 november 1981 VD/SC/WW proleco heeft niets in te brengen bij Blokkeer Vlaardingen De tot nu toe zo succesvolle heren van Broleco en Both en Partners hebben dit weekend een steekje laten val len. Broleco verloor in Rijswijk kansloos met 3-0 van Starlift 2. Een biltere pil voor B+P was de 3-1 nederlaag tegen SSS in Bar- neveld. De dames van Broleco versloegen in Maassluis in een goede wedstrijd konkurrent MVC met 2-3. De dames van Both en. Partners zagen kans met 2-3 van Spivo te winnen. Starlift 2-Broleco (h) 3-0 Het Standaard team van Broleco staat weer met beide benen op de grond. De tol nog toe onge slagen Vlaardingers vonden m Rijswijk hun Waterloo. Ver antwoordelijk hiervoor waren de reserves van Starlift. die de heren van Broleco met 3-0 mot de neus op de feiten drukten. Het in de eerste set nog rede lijk partij gevend Broleco faal- de helaas op alle fronten. In de eerste set werd verzuimd I een 8-11 voorsprong in winst om te zetten. Mede door slecht serveren en idem aanvalsspel van de Vlaardingers zag Star lift toch nog kans de set met 16-14 te winnen. In de tweede I set liet de doorgaans zo solide blokkering het volledig afwe- j ten. Er werd verloren met 15- Een wissel in de derde set- .Leen van Bree voor Rob Mo~ relis.bad ook niet het gewenste effekt: 15-8 voor de Rijswij- kers MVC-BroIeco (d> 2-3 De erb-y tussen MVC en Broleco werd in hei voordeel van de I Vlaardingse volleybalsiers be slist. Na een aantrekkelijke wedstrijd die twee uur duurde trokken de dames van Broleco aan het langste eind. De eerste set waren de Vlaardingse da mes duidelijk de baas over MVC. Door goed spel van on der anderen Karin Nieuwstra- tcn en Gerjanne Hols werd de eerste set vrij eenvoudig net 7- 15 door Broleco gewonnen. Een aantal stopfouten van Broleco.dat in deze fase totaal geen vat had op de opslag van Lien Varenkamp. bracht al snel een 8-0 voorsprong voor de Maassluise dames op het bord. Maar een fanatiek spe lend Broleco kwam knap te rug. Via de tussenstanden 8-5 en 11-12 werd ook deze set door Broleco gewonnen: 13-15. In de derde set weer een grote voorsprong voor MVC: 8-1. maar weer zag Broleco kans terug te komen (13-13). MVC had uiteindelijk de langste adem en won deze set met 15- 13. De vierde set was een ko pie van vorige. Weer MVC nam een 8-1 voorsprong neemt en weer Broleco terugkomend tot 11-10. Toch was de setwinsl voor MVC: 15-10. Een spannende vijfde set moest de beslissing brengen. Met 4-8 in het voordeel van Broleco werd van veld gewis seld. Een 4-10 achterstand werd door MVC knap tot een 12-10 voorsprong omgeboge- n.Een aantrekkelijke eindfase met veel servicewisselingen bracht uiteindelijk de 12-15 Vlaardingse zege. SSS- Both en Partners (3-1) Ook de heren van B+P had den een ongelukkig weekend. In Barneveld werd met 3-3 van SSS verloren. De eerste set kwamen de Schiedammers er niet aan te pas: 15-6 voor SSS. In de tweede set werd een 8-11 voorsprong uit han den gegeven, B+P kwam met 14-10 achter. Het werd nog wel gelijk, maar B+P moest met 16-14 het onderspit del ven. Een merkwaardige fout van SSS in de derde set leverde setwinst voor de Schiedam mers op. Door het foutief in vullen van het opsldlings- briefje, moest SSS twee spel verdelers naast elkaar in het veld brengen.Van de hierdoor ontstane paniek aan Barne- veldse zijde profiteerde B+P goed: 5-15. Helaas voor B+P bleef het bij deze blunder van SSS, want ook de laatste set ging verloren.nu met 15-12. Broleco in de aanval tegen MVC, dat in deze zinderende ontmoeting met 3-2 aan hel langste eind trok. SphiedamDe terugkeer van Silvie Fransen heeft de dames van Juventus goed gedaan. Na een slechte eerste helft wisten de dames van Nico van Putten uiteindelijk met 53-50 te winnen. De he ren van Juventus hadden in de slotfase te weinig geluk om de punten in eigen huis te houden en moesten met 89-91 het Haagse Jumpers de eer laten. Voor de. dames van Green Eagles wordt het allemaal steeds leuker, nu MSV, dat op de^twecde plaats stond, in een spannen- dcfwedstrijd met 71-66 verslagen werd. Dejheren van de Maassluise vereniging speelden in Rotterdam een zeer matige wedstrijd, maar wisten nog net beslag te leggen op de volle winst. Juventus-Midland 53-50 (d) Met in zijn achterhoofd de wedstrijd te gen Red Stars had coach Nico van Put ten besloten om wat meer speelsters op dembank te zetten en bovendien had hij n'uiook weer de beschikking over for ward Silvie Fransen. Met name de aan wezigheid van laatstgenoemde is van doorslaggevende betekenis geweest voor het verloop van de wedstrijd. Na tien minuten had Juventus een 16-11 ver sprong opgebouwd, maar toen kwam de klad erin. Ineens lukte er aanvallend niets meer en*zagen de Utrechtse dames kans om voor rust een vrij grote voorsprong te nemen. Na rust werd er een 1-3-1 aan val gespeeld en dat ging stukken beter. Al vrij snel bleek dat er nog winstkan sen waren en toen Juventus met nog vijf minuten te spelen op drie punten kwam kregen de Schiedamse dames yleugels. Dankzij een zóne-press werd de achterstand omgebogen in een minie me voorsprong die vastgehouden kon worden. Juventus-Jumpers 89-91 (h) weinig geluk in de slotfase en over de gehele wedstrijd gezien te weinig re bound" was de conclusie van Carel Ver- wer na de krappe nederlaag tegen het Haagse Jumpers. De zóne verdediging waarmee gestart werd werkte in de be ginfase erg goed, maar toen Jumpers op schot begon te komen moesten de Schie dammers snel overschakelen naar een man-to-man. Dat ook dat redelijk liep blijkt uit de ruststand, want er stond toen nog altijd vier punten voorsprong op het scorebord (45-41). Na rust her stelden de gasten al snel het evenwicht en door het inzetten van een hoop routi ne kreeg Juventus het steeds moeilijker onder de borden. Daar kon zelfs Harry Sluimer, die erg goed op dreef was niets aan veranderen en zoedoende werd er met 89-91 verloren. The Green Eagles-MSV 71-66 (d). De competitie wordt voor de Maassluise dames steeds leuker nu blijkt dat het onderlinge krachtsverschil erg klein is. In de Steendijkpolderhal wisten the Eagles, dank zij subliem spel van Ingrid van der Kuil het op de twee de plaats slaande MSV uit Noordwijk vanaf het begin goed partij te kunnen geven. Met gevarieerd aanvalsspel en een goed schot namen de Maassluise da mes een kleine voorsprong, maar kon den deze net met tot aan de rust vast houden.(32-33). Na rust ontstond er een zeer spannende wedstrijd, die steeds meer op een verlenging ging wijzen, maar dankzij een sterke drive van Janet van de Steege in de laatste minuut trok ken the Eagles terecht aan het langste eind. AMVJ-The Green Eagles 62- 63 (h) „Waarom het zo slecht ging heb ik geen verklaring voor. Dui delijk was wel dat de jongens stijf ston den van de zenuwen en dat verklaart misschien waarom we zo slecht uit de startblokken kwamen" aldus een geluk kige. maar ook kritische Jaap Boon na de wedstrijd tegen AMVJ. Dat ook de thuisploeg hun dag met hadden blijkt wel uil de uitermate lage ruststand (28- 28) en hel feit dat van beide ploegen de centers al in de eerste helft legen hun vijfde persoonlijke fout waren op gelo pen. Na rust bleek dat er wel iets meer gescoord werd maar dat het spelpeil er niet beter op werd. Veel fouten en een vreselijk slecht schot gaven de wedstrijd een zeer laag cijfer, maar wat spanning betreft werd veel goed gemaakt. Dat The Eagles uiteindelijk wat gelukkig won staaft de regel, dat het sterkste team geluk kan afdwingen. Duel onder de basket bij Juventus Jumpers, welke wedstrijd door de Schie dammers verloren werd. Vlaardingen De regionale hockeyteams zijn door de vele afgelastingen van de laatste weken duidelijk van slag. Slechts de hockeydames van Spirit slaagden er in een puntje aan hun totaal le voegen, maar voor het overige kwamen de teams alle met een negatieve score tevoorschin. De WaeleEvergreen (h) Groen GeelSpirit (h) 2 10 Het beste van het spel 1 Tegen het in de bovenste was vrijwel de gehele wed strijd voor de Maassluizers, maar machteloosheid sloeg de doelpuntenproductie lam. Kleine kansjes werden er ge produceerd door de gebroe ders Bulman. maar de daad bij het woord voegen en sco ren bleek een schier onmo gelijke opgave"1. De hoop op een gelijkspel bleef aanwe zig, maar De Waele pakte toch de beide punten mee. Te WervePollux <h) 10 Een tiental kansen bleek voor de Broekpolder-bewo ners niet genoeg om ook maar eén treffer te forceren, laat staan gewoon te maken. De gastheren deden het aan merkelijk rustiger aan en be keken de boel op kiene ma nier. Slechts twee uitvallen waren er nodig om de ene winnende treffer te maken, iets waarover de Pollux-aan- hang slechts verdrietig de schouders op kon halen. Aanvallen zonder resultaat tegenover een zwakkere te genstander die spaarzaam uitvallen doet maar wél met de punten van het veld af stapt, groter onrecht bestaat er niet op de wereld. regionen vertoevende Groen Geel wist Spirit niet meer dan een 21 nederlaag uit het vuur te slepen, hetgeen een schamel aftreksel is van de geleverde arbeid binnen de lijnen. Er zat duidelijk meer in, maar het lost beslis te anders. Ge Hengst mocht nog wel een strafpush benut ten, maar toen was de koek volledig op. SouburghEvergreen (d) 21. Een. evenals de heren, beter Evergreen kon ook niet tot winst komen tegen Souburgh. Frouke Snoeck onderscheidde zich van dié dames die niet scoren door datzeif wel te doen, maar het resultaat kon er geen positief resultaat door verkrijgen. VoomeSpirit (d) 11. Tegen de immmer met du bieuze leiding spelende Voorne dames wisten de Schiedammers niet tot winst te geraken, Trudy Hengst maakte een strafcorner, maar door verdedigend niet al te zeker spel wisten de Voornse dames langszij te komen. Te veel kansen wer den ook hier gemist. Het duel SW-Spijketiisse werd zaterdagochtend bijge; woon door een aantal cursLv ten die de opleiding oefen- meester II volgen. Van hun docent Rob Jacobs hadden zij de opdracht gekregen om' diepgaande analyses te ma ken van deze wedstrijd. Ge zien de uitspraken van som migen na afloop, zullen deze aantekeningen voor SVV warschijnlijk niet al te vleiend uitpakken. De stichting voetbalvereni ging Vlaardingen heeft weer een aantal lichtwedstrijden aangenomen voor het altijd bespeelbare complex in de Broekpolder. Op dinsdag 17 november oefent de thuisclub Vlaardingen tegen plaatsge noot VFC en op dinsdag 1 de cember spelen VFC en De Musschen tegen elkaar. Aan vang van beide duels is 19.30 uur. Bij Excelsior'20 werd, voorafgaande aan de wed strijd tegen ONA, de nieuwe geluidsinstallatie in gebruik genomen. De officiële voor; stelling van beide teams aan het publiek bracht de Schie dammers weliswaar geen overwinning, het gaf wei meer cachet aan het derde klasse niveau, vooral toen nog tijdens de wedstrijd de muziek over het hoofdveld weergalmde. Joop van Rest, de voorzitter van de voetbalcommissie van' Excelsior '20. haalde in de rust opgelucht adem. Door de aan wezigheid van Nel van de Boogaard behoefde hij tenmin ste niet langer zelf de gasten van consumpties te voorzien. En dat betekende ook dat het traditionele koekje gelukkig niet meer ontbrak bij het Hol landse kopje koffie. Piet Roozen heeft een nieu we trainersmode uitgedacht Na de petten en de gewat teerde jassen tracht dc oc- fenmeester van Excelsior1^ zich een nieuw imago aan te meten door een baard te la tent staan. Het was gister middag echter geen gezicht, dat nu ietwat verslofte ge laat. prijkend boven een keurig kostuum. Maar ja. al les went, zullen we maar denken. Leo van der Vaart, routinier van CKC Maassluis, hangt zijn korfbal ui trusting voorlopig aan de wilgen. In het begin van dit seizoen had hij reeds een stapje terug gedaan, maar werd weer opgesteld omdat Jaap van Waarden buig in het ziekenhuis verdaagde. Maar Leo van der Vaan voelt zich meer aangetrokken voor de begeleidende zaken, zoals technische zaken, en jeugdbe- geleiding. Voorlopig wil hij een tijd niet spelen, daarna ziet hij wel weer. Maar kans dat hij weer fanatiek aan het competitiekorfbal gaat deelne men is bijna nihil. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportre- daktte van deze krant, Bre de Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredak- tie is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-34.52.09 Dinsdag 3 november Voet bal: 19.30 uur HOV-SVV 2. 19.30 uur VDL-DHS, 19.00 uur Hermes DVS-ExceIsior'20. 20.00 uur Leerdam Sport- RKWIK. Maassluis Voor de derde ronde van de heren B-be ker komen de basketbal lers van het Maassluise Green Eagles uit tegen LUSV uit Leidschendam, dat in de competitie één klasse lager speelt. Zater dag 6 november speelt Green Eagles in Leid schendam (aanvang 16.30 uur), waarna een dag later in de splinternieuwe sport hal Steendijkpolder de re turn op het programma slaat. Aanvang 20.30 uur. Vlaardingen - Ondanks de vele regenval gingen de meeste wedstrijden gewoon door. Slechts de verwachte afkeuring van Spirit en de wedstrijden y?n Oranje Nassau en Maassluis gingen nïet door. _ODO werd herfstkampioen in Spijkenisse. Succes onderschatte 't Capproen enigszins en stelde pas in hét tweede deel orde op zaken. Glympia-ODO 5-8 ODO zag toch enigszins tegen 4e-wedstrijd op. Olympia had de laatste weken Weer wat punten gepakt en ODO zelf moest met drie invallers aantreden. Fenny Broek door een i**eobreuk en Henk-Jan te Vast en Jacqueline Marijs hadden familieverpHchtingen. Maar hun invallers Linda de Vette. Henk Goedendorp en Iinma van Aalst deden het uitstekend. Een bewijs, 'dat ODO ook in de breedte voldoende sterk ge worden is en niet meer afhankelijk is van een p£ar spelers. In de eerste helft had ODO het beste van het spel, maar Olympia nam tegen alle ver houdingen toch een 3-1 voorsprong. Tegen de wind opboksend was hel Bram Hanemaaijer, die orde opzaken stelde en voor de 4-4 ruststand te kende. In het tweede bedrijf had Olympia geen reserves meer over en bij 4-7 was de strijd volle dig beslist. Een kwartier voor tijd maakte Irma van Aalst plaats voor Nel S>vat en ODO behaalde door de 5-8 overwinning de herfstitel toch nog ge makkelijk binnen. Overige doelpunten: Henk Goedendorp, Cees van der Vaart(2), Cees van der Kooij(2) en Marijke Noordam. Succes-'t Capproen 6-4 Met een uitstekend draaiende Elly Tournier op de plaats van de ge blesseerde Marga Bijl haalde Succes uiteindelijk toch de volle winst op 't Capproen. In het eerste deel zag het echter niet naar uit. De gasten speel den het spel slim en geconcentreerd namen zij een voorsprong. Succes had moeite met zichzelf, want een lichte onderschatting had zich van de Schie dammers meester gemaakt. In de rust zette Fred Molhuizen uiteen, wat er moest gebeuren en wis selde Sandra van Vliet voor Yvonne Makzolleck. Na de thee draaide het wel en Succes zette orde op zaken en trok de wedstrijd alsnog naar zich toe. Toen 't Capproen achter kwam. vervielen zij in hun oude fout en gingen weer praten. De-winst kwam niet meer in gevaar voor Succes en door de 6-4 overwinning staan ze nog ongeslagen aan kop. Crescendo-Vlaardingen 9-3 Eindelijk mocht de slectie van Vlaardingen weer een aan de bak op het veld. De eerste tien minuten waren ze wat wereldvreemd op dat veld en begonnen daardoor slapjes aan de partij. Iets. wat later Vlaardingen toch zou opbreken. Daarna was iedereen weer ge wend en gaf Vlaardingen goed tegenspel. Maar één groot probleem kende het team van Jan van Heteren: "hoe rond je de kansen nu af?" Crescendo had dat probleem niet en schoot gewoon zuiver der. Voeg daarbij een aantal persoonlijke fouten aan Vlaardingenzijde. welke gewoon werden af gestraft. Dat alles tesamen leverde Crescendo de volle winst op. Het positieve voor Vlaardingen was, dat er toch weer voor geknokt werd en het gelukkig niet zo slecht was als tegen Jodan Boys. Doelpunten: Rien Koozendaal, Rik Brouwer en Marijke Strubbe. ODI-IJsselvogels 2 6-10 Even leek het erop. dat ODI de eerste winst ging pakken. In de beginfase namen ze een 3-1 voorsprong, maar daarna ging het helemaal fout en met rust keken de Odianen tegen een 4-6 achterstand aan. In het tweede deel miste ODI het heilige vuur om terug te komen en kon IJsselvogels simpelweg winnen Doelpunten: Ron de Kruyf, Chiel Bos, Elly van der Lety. Ria Zeeuw en Leon 't Hart(2). - KNS-Harga 5-6 De Schiedammers moesten twee reserves op trommelen. Karei van der Linden e« Dan van Nielen waren geblesseerd, Ron van Nie ten en Freek Veer namen hun plaatsen. Harga kwam, met dank aan good-old Freek Veer. goed weg bij KNS. In een zeer matige wedstrijd moest Harga steeds een kleine achterstand wegwerken- In de slotfase wisselde KNS een lange heer in voor een kleinere speler, daardoor kon Harga-spe- ler Ed Pak veel ballen pakken onder de korf. Met* nog één minuut te spelen was het Freek Veer, die met een schot van zo'n meter of tien de twee pun* ten binnenhaalde voor Harga. 5-6. Doelpunten:' Lenïe Alblas<3), Freek Veer(2) en Nieoleite Risse-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6