STAD/STREEK van de armoe- po J i dek Intelligent paren. Met de Meesrente- rd lening. Wethouder bevriezing' vindt onaan vaardbaar treffen eerst 'W PvdA rekenaars Opbouwwerker: zondebok Massaal 'ontslag' en nieuwe baan voor personeel GG en GD cm, 1034% BANKMEES &HOPENV Vitamien in Hoevenbuurt Feest met 'n staartje Verzamelaar postzegels slaat slag De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. Borrelaar maakt het politie lastig Dieven beroven werf Man tijdens zwemmen onwel geworden Ingesloten na plasje tegen bar Commissie dagje naar Leiden Bromfiets en rijbewijs in beslag genomen Vlaardingen De vrouwen groep van de wijkvereniging Hoevenbuurt houdt donderdag een avond over gezondheids zorg. De werkgroep Vitamien die aan meisjes en vrouwen voorlichting geeft over ge zondheid, is uitgenodigd om iets over hun werk te vertel len. Na die inleiding wordt er in groepjes over gepraat en is er gelegenheid om vragen te stellen. De bijeenkomst, die wordt gehouden in de depen dance van de Speel-Werkhoe- ve aan de Utrechtlaan, begint om 20.15 uur. De zaal is een kwartier voor de aanvang 5 open. dinsdag i 3 november 1SSI VD/SC/WW Vlaardingen De feestavond van de jubilerende scholenge meenschap Casimir kreeg een vervelend einde toen bleek dat een aantal jassen was gestolen. Het feest werd gehouden in de Lijnbaanhallen. Vijf scholieren hebben dit weekend al aangifte bij de po litie gedaan van het feit dat zij hun jas, (spijker)jack of ander kledingstuk niet meer terug konden vinden in de kleedka mer. De waarde van de ont vreemde kleding loopt in de vele honderden guldens. Vlaardingen Uit een wo- - ning aan de Richard Holstraat ,is een postzegelverzameling met een waarde van duizend gulden gestolen. Vermoed wordt dat Iemand het huis met een valse sleutel binnen heeft kunnen komen. Ook een winkel in geluidsap paratuur is het één en ander kwijt. Nadat een etalageruit (van drie bij vier meter) was ingegooid ging men met drie stereo-cassetterecorders aan de haal. De waarde hiervan ligt op 1100 gulden. Aanzienlijk hoger ligt de breekschade. Die wordt namelijk geschat op drieduizend gulden. Schiedam Een opbouwwerker is voor de gemeente eigenlijk een akelig mens. Hij helpt ■actiegroepen, verenigingen en loslopende jon geren en al die clubs hebben zo hun eigen wensen en de opbouwwerker is ervoor om die naar voren te brengen bij het gemeente bestuur, want als het goed is weet hij daar de weg. De betrokkenen ervaren dus de opbouwwerker als een ge weldig stuk dienstverlening van de gemeente, die zo ie mand vaak niet in eigen dienst wil, maar qua dagloon onderbrengt bij een stichting. In Schiedam heeft men de SSSN, waar PvdA-raadslid Jos van der Lugt als op bouwwerker zit, de SSWO waarbij Antoon van Beijnen (Oost) en Kees van Mil (West) indienst zijn, en er was nog een opbouwwerker te benoemen voor het woon wagenkamp, als opvolger van Hans de Bruijn, die weg is, nu het woonwagenschap aan zijn eind toe is. Al die opbouwwerkers, nog maals, dat zijn lastige klan ten. Althans, zo komen zij op veel ambtenaren en stadsbe stuurders over. Het was zelfs nog in de tijd vóór Schiedam in de extra-krediet-regeling voor de stadsvernieuwing (ISR) viel, dat PvdA-wet- houder Chris Zijdeveld al overhoop lag met PPR-wet- houder Hans van der Wilk, en dat ging toen over de aan stelling van een opbouwcon- sulent stadsvernieuwing. Deze man zou een soort op bouwwerker voor arme Schiedamse inwoners moe ten zijn. vond Van der Wilk, maar Zijdeveld achtte een dergelijke functionaris over bodig. Van der Wilk verloor, ging weg, en de opbouwcon- sulent kwam er nooit. Een opbouwwerker die zich voor een oude wijk vooral met stadsvernieuwing gaat bezighouden, zoals Antoon van Beijnen in Oost doet, is eigenlijk een soort opbouw- consulent zoals Van der Wilk die wenste. Alleen, Zijdeveld is daartegen. En om deze laatste zin maken we even een gedachtensprong. Volgens ingewijden, en die kan men met de huidige PvdA/CDA-coalitie slechts in deze kring zoeken, is het niet eens Zijdeveld die nu te gen nieuwe opbouwwerkers is. Het idee zou vooral afko men van Scheeres, die door het alom betitelde 'doemden ken' van zijn beroemde par- tijenoot, senator Jan Simons, als door de bliksem schijnt te zijn getroffen. In het finan ciële blok der socialisten, waarin naast Scheers en Si mons ook het oud-Boeren partijlid en ex-D'66'er Aad Wiegman zit, gaat een ma chine aan de gang althans, zo zien enkelen van hun par tijgenoten dat die zomaar even in allerlei posten het mes willen zetten. Passage - was al genoemd, het op de lange baan schuiven van de Lindenhof is net zoiets en de kostentechnische rompslomp rond het open jongerencen trum Schiedam-Nooid ge tuigt al van een zelfde gedoe, waarbij Posthoorn niet be paald de zege aan zijn kant lijkt te hebben. Er is een groeiende groep, die met Posthoorn te doen heeft. Tenslotte is het juist deze PvdA-wethouder die volgens velen dicht bij de be volking staat en veel goede ideeën heeft, maar die steeds stuk schijnt te lopen op ande ren in het college van B en W. En zo zou ook Scheeres een 'halt' hebben toegeroe pen aan de nieuwe opbouw werkers. Toch aanstelling Nu wil de SSWO, de verant woordelijke stichting voor het opbouwwerk in de oude wijken, toch overgaan tot aanstelling van de beoogde functionarissen en zeker nu het binnen B en W rommelt, gaat men kwiek aan de gang. Volgens een bestuurslid heeft men ook feitelijk geen briefje van B en W meer no dig, omdat die al veel eerder schriftelijk lieten weten dat tot aanstelling van de op bouwwerkers overgegaan kon worden, zodra de pro vincie er goedkeuring voor gaf. Zover is het nu en de SSWO wil zich niet afhanke- i Jos van der Lugt... PvdA-raadslid, niet bedreigd als opbouwwerker... Schiedam/ Vlaar dingen Alle per soneelsleden van de GG en GD in Vlaardingen en Schiedam worden ontslagen. Directeur dr. Wolffs krijgt zelfs eervol ontslag. Meteen hierop wordt iedereen weer aangenomen bij de GG en GD Waterweg-Noord. In de vergadering van de cember wordt de Vlaar- dingse gemeenteraad ge vraagd in te stemmen met dit 'massa-ontslag'. Direct hier achteraan krijgt ie dereen weer een baan aangeboden. Het'gaat hier namelijk om een zuiver formele kwes tie. Het is een gevolg van het samengaan van de ge meentelijke geneeskundi ge gezondheidsdiensten in de dienst Waterweg- Noord. Dit moet op 1 janu ari 1982 zijn beslag krijgen. ADVERTENTIE Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijk heden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de reken meesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreëerd. Hoge rente. Het percentage wordt maandelijks vooraf vastgesteld. In november 1981 bedraagt het lCP/4%. Een uiterst florissante rente, die éénmaal per jaar wordt hijgeschreven- Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f3.000,- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tot f6.000,-. Méérgeld opnemen? Zoals U wilt Maar dan geldt een opzeg termijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2% opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente-rekening is er goed voor. Zonder opzegtermijn, zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening. Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen, gewoon via Uw postgiro- of bankrekening. Schiedam, Oranjestraat 64; (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamse weg 53; (010) 34 02 22. Schiedam De Schiedamse politie heeft de handen vol ge had aan een 30-jarige Schie dammer die met een borrel op achter het stuur van zijn auto zat. De man was opgevallen toen hij plotseling wegscheur de voor een voorbijrijdende politiewagen. Na een achter volging bracht de man zijn auto toch maar tot stilstand op de Havendijk, maar hij wei gerde zich aan de blaasproef te onderwerpen. Toen de Schie dammer aanstalten maakte naar huis te gaan lopen werd hij door de politiemensen aan gehouden en naar het bureau overgebracht. Volgens de poli tie stelde de man zich recalci trant op en bleek dwang nood zakelijk. Op het hoofdbureau onstonden opnieuw moeilijk heden toen de Schiedammer weigerde mee te werken aan de bloedproef. Men heeft hem enkele uren vastgehouden en met een proces-verbaal heen gezonden. Schiedam Het werfje van Osterholt aan de Lange Nieuwslraat mist sinds het weekend een boel gereed schap. Inbrekers namen een houten wandje weg uit de loods bij Osterholt en namen armen vol spullen met zich mee. De waarde wordt geschat op drieduizend gulden. Vlaardingers in Schiedams water Schiedam De 23-jarige Vlaardinger P. O. is zondag met zijn auto de sloot ingere den langs de Schiedamse Sportlaan. De Vlaardinger was zo in gesprek verwikkeld met zijn passagier dat hij een bocht in de Sportlaan te laat op merkte. Te laat trachtte hij de bocht alsnog te nemen; de auto raakte in de slip en kwam met een klap in de sloot terecht. De passagier, de 30-jarige R van de E. raakte daarbij ge wond aan het hoofd en moest met een hersenschudding in het Schielandziekenhuis wor den opgenomen. De bestuur der mankeerde niets; de auto raakte zwaar beschadigd. lijk stellen van een interne PvdA-discussie. Posthoorn zou, aldus sommi gen van. zijn partijgenoten, hierbij boffen. De opbouw werkers vallen niet meer te rug te schroeven als de SSWO ze al aangenomen heeft, want tenslotte is alleen hun ontslag (hun wachtgeld) al tachtig procent van hun inkomen, dus het wegsturen door Kor Kegel van bestaande opbouwwer kers (Van der Lugt, Van Mil, Van Beijnen) zoals óók overwogen is lost niets op. Alleen en solidair Hoe is nu de positie van Posthoorn omtrent deze zaak in B en W? Daar is moeilijk achter te komen. Posthoorn heeft zichzelf altijd, al zolang hij wethouder is, ontpopt als een solidair collegelid dat niet roddelt over de anderen. Nochtans ziet men hem als eenzame strijder: Zijdeveld immers, tegen een opbouw- consulent; Scheeres, die er geen geld voor zegt te heb ben; Taverne, die de rit voor het CDA zo gunstig mogelijk uitzit om de coalitie niet te verstoren en burgemees ter John te Loo, die volgens intimi van de wethouders steeds de meerderheid steunt. Posthoorn staat dus alleen, zo concluderen partijgenoten die juist hem tot lijsttrekker van de komende raadsver kiezingen willen bombarde ren. En juist deze wethouder stond een jaar geleden bloot aan de hevige kritiek, die PvdA-fractieleider Gé Brou wer op hem spuide. Zou Posthoorn immers niet razendsnel overgaan tot be noeming van de opbouwwer kers, dan kon hij zijn politie ke carrière wel k la minute afbreken, zo klonk het al thans dreigend uit Brouwers mond. En nu wil Posthoorn en dan zou het niet mogen? Men acht het onvermijdelijk dat dit probleem drie avon den lang een heet hangijzer is op politieke vergaderin gen: vanavond in de commis sie cultuur, sport en jeugd (CSJ) van Posthoorn, mor genavond in de PvdA-jaar- vergadering en donderdag in de fractievergadering der so cialistische raadsleden. Men verwacht ook dat er een ze ker ongenoegen wordt geuit over de manoeuvre, die het financiële blok (Scheeres, Wiegman en Simons) zou hebben gepleegd. Vlaardingen Het breed overleg woonlasten, dat onlangs de gemeenteraad heeft verzocht de lokale woonlasten te bevriezen, hoeft niet al te veel te verwachten van wethou der IJsbrand van der Vel den (PvdA). De wethou der, die eerste verant woordelijke is voor de ge meentelijke tarieven, noemt de consequenties van bevriezing van de lo kale woonlasten onroe- rend-goedbelasting, elek tra, water, reinigings- en rioolrechten onaan vaardbaar- Het overleg heeft er bij de ge meenteraad voor gepleit de lo kale woonlasten net zo lang te bevriezen tot ze in Vlaardin gen gelijk zijn getrokken met de voor Nederland gemiddelde cijfers. Uit een onderzoek van het overleg blijkt namenlijk dat de lokale woonlasten in Vlaardingen gemiddeld 270 (voor huurders) tot 370 gulden (voor eigenaars/bewoners) ho ger zijn dan het landelijk ge middelde. „Verlagen we de woonlasten dan betekent dat dat we op andere dingen zullen moeten bezuinigen. Verkeersborden plaatsen, het onderhoud van straten, singels en parken kunnen we toch niet laten? Ik denk dat de bevolking daar wel begrip voor heeft," ver duidelijkt Van der Velden. De wethouder wijst er op dat in financiëel minder goede tij den als waarin we ons nu be vinden toch al opgepast moet worden dat de voorzieningen niet sluipend worden aange tast. Daarbij doelt hij op het onder meer op het op de lange baan schuiven van onder houdswerkzaamheden, „Dat kan je niet laten rotten. Je kunt het een jaartje uitstellen. Maar doe je dat een aantal ja ren achter elkaar dan Iaat je de ellende aan je opvolger over. En de bevolking moet er dan uiteindelijk toch weer voor opdraaien. Dat proces ziet niet iedereen, maar het ge beurt wel," aldus Van der Vel den. De conclusie van de wethou der is dan ook dat het breed overleg woonlasten alleen maar naar de lasten kijkt, maar niet naar het geheel. Daarbij komt nog volgens Van der Velden dat het met de stij ging van de lokale woonlasten best meevalt „De meeste ta rieven gaan slechts met vier procent omhoog. Er zijn wel enkele afwijkingen, maar die zijn goed gemotiveerd. „Die vier procent komt er bovenop om de inflatie teniet te doen. Maar de inflatie is veel hoger dan vier procent De verho ging van de lokale woonlasten is nominaal, niet reëel," meent Van der Velden, die er op wijst dat de gemeente wel de gelijk iets aan de woonlasten probeert te doen. Isolatie Zo haalt hij het VJaardmgs iso latie plan aan dat destijds door de gemeente en de twee plaat selijke woningbouwverenigin gen is opgesteld en dat er in voorziet alle woningwetwo ningen van de drie betrokke nen te isoleren, zodat de huur ders ondanks de al maar stij gende gasprij2en op den duur goedkoper uit zijn. Met andere woorden de huurverhoging die voortvloeit uit de warmte-iso- latie is lager dan de besparing op stookkosten. In totaal gaat het om een kleine twintigdui zend huurwoningen. Probleem met het isolatieplan is dat het rijk nog steeds geen toestem ming heeft gegeven om met de grootscheepse operatie van start te gaan. „Het wordt opge houden door het rijk. En dat in Nederland, waar energiebe sparing het item is...," scham pert Van der Velden. Vlaardingen De heer C. van Harst (66) is tijdens het zwemmmen in het het Kolpa- bad onwel geworden. Medi sche hulp kon snel verleend worden maar mocht niet meer baten. De Vlaardinger bleek te zijn overleden aan een hartin farct Vlaardingen Een 27-jarige Vlaardinger werd! ter ontnuch tering door de politie ingeslo ten nadat hij tegen de bar van café De Bierbron had staan urineren. De eigenaar van dit café kon zoiets begrijpelijkerwijs niet waarderen waarna de politie erbij kwam. De man werd. al dus het politierapport, „voor eigen en andermans veiligheid en voorts ter ontnuchtering" op enige uurtjes cel getrak teerd. Schiedam De commissie voor ruimtelijke ordening gaat morgen op excursie naar Lei den. De commissieleden gaan bekijken hoe in die gemeente de stadsvernieuwing wordt aangepakt. De gehele dag be steedt men aan het bezoek aan de universiteitsstad. Op het programma staat een kijkje in maar liefst acht verschillende wijken die iets met stadsver nieuwing van doen hebben. Bovendien is er een film over Leiden en worden Schiedamse commissieleden geacht in dis cussie te gaan met de Leidena- ren. Vlaardingen Met een snel heid van 85 kilometer per uur scheurde een 16-jarige brom fietser midden in de nacht over de hoofdrijbaan van de Burgemeester Heusdenslaan en de Lepelaarsingel. De brommer werd door de politie in beslag genomen en de jeug dige Vlaardinger kreeg een proces verhaal aan zijn broek. Een 27-jarige Rotterdammer kon zijn rijbewijs bij de Vlaar- dingse politie inleveren. Hij zat zondagnacht in een perso nenwagen die voorgetrokken werd door een auto, bestuurd door een evenoude Vlaarding- se. De politie maande hen tot stoppen, waarna bij beiden de bloedproef werd genomen. Het tweetal bleek teveel alcoholi sche drank te hebben genut tigd. Twee proces verbalen waren het gevolg. Omdat de Rotterdammer zoiets al vaker had meegemaakt kon hij ook zijn rijbewijs op het Vlaarding- se politiebureau achterlaten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3