SPORT O AD kan romotie wel ergeten VZC op valreep naai.* vijfde plaats Vlaardingse ambtenaren lopen snel Eagïes naar de kopgroep UVG stelt teleur Zware straf Maassluis Mirjam Hagestein en Jacqelien (daas snel SPORT KORT Record iSpoftagenda dinsdag JÖ november 1961 1 VD/SC/WW e Hollandiaan door et oog van de naald Maassluis- Vijf jaar gele den maakte CKC Maas sluis landelijk furore door als eerste korfbalvereni ging een werdelduurre- cord te stellen van 24 uur. Na die tijd is het record scherper gesteld en staat het sinds vorig jaar op 25 uur. De korfballers van Maassluis hebben het plan om op de vrijdag en zater dag na Hemelvaartsdag, 21 en 22 mei, een poging te doen om het record op 30 uur te stellen. ardingen De dames van DWS blijven samen Sneiwiek de ranglijst aanvoeren na de 19-12 op Velo en de 9-11 overwinning van Sneiwiek i Holland! aan. De UVG dames wonnen krap met van Quintus 2. Bij de heren ging Hollandiaan het oog van de naald. Vlak voor tijd werd kop- :r Wings achterhaald: 15-15. De heren van DWS gen met nog 7 minuten te gaan een 16-23 voor rong op Satumus verloren gaan: uitslag 23-23. De G heren tenslotte stelden opnieuw teleur, thuis *rd met 18-19 verloren van Rijnstreek. In de afde- ng wonnen de heren van Wilton de streekderby U alias verrassend met 14-20. elo-DWS (d) 10-12. De DWS ames zijn als debutant nog teeds zonder puntenverlies, ok tegen het lastige Velo 'aakte het geen fout. Na 0-2 jr Jeanet Eggelmeyer haal- Velo op tot 4-4 waarna *arja de Bie voor een 4-5 rust- nd ïorgde. De tweede helft een sterker DWS te zien. neller spel zorgde voor aan- rekkelijker en productiever andbal. Door treffers van Ty Viergever en Karin van e Brand bracht de stand op 4- ~en hiermee was het gat ge- ;en. DWs gaf de voorsprong meer uit handen en won "nslotte verdiend met 10-12. 0-7 voorsprong. Een benutte straf worp bracht de uitslag op 9-8. Hollandiaan-Snelwiek (d) 9- 11- Veel balverlies en slordig" spel waren de oorzaken van deze nederlaag. Na 2-0 kwam Sneiwiek langszij en bij de rust was er ook nog geen ver schild^. Na de thee liep Snei wiek uit tot 5-8 en dat verschil kon Hollandiaan niet meer wegwerken. Via treffers van Wilma van Buureo en Manne ke Gomes werd het verschil wel kleiner maar verder dan 9-11 kwamen de Vlaardïngscn niet. Hollandiaan-Wings (h) 15- 15. Koploper Wings heeft bijna de gehele wedstrijd een voor sprong gehad. De langdurig op --- -balbezit spelende Hagenaars uintus maar liefst een 0-5 gaven Hollandiaan geen kans G-Quintus 2 (d> 9-11. aarschijnlijk onderschatting er de oorzaak van dat oorsprong kon nemen. Een "nutte strafworp na 17 mmu- .n betekende het eerste doel- unt en na deze treffer ging VG zelfverzekerder spelen, lak voor de rust was de ach- rstand verkleind tol 4-6. Via -6 en 7-7 kwam UVG op een om in hun spel te komen. Via 4-4, 5-7 en 6-9 werd de eerste helft afgesloten op 7-10. In de tweede helft hetzelfde spel- beeld. Tussenstanden van 8-12 en 11-14 geven de sterkte van koploper Wings duidelijk aan. Na 12-15 kwam Hollandiaan vlak voor tijd op gelijke hoog te door treffers van Wijnand Geerlings, Ben de Kok en na tuurlijk John Reurling. UVG-Rijnstreek (h) 18-19. In de eerste helft had UVG in Berry Rens duidelijk zijn uit blinker. Vooral door zijn toe doen kon UVG de eerste helft afsluiten op 12-10. Na de speel- helftwisseling kwam Rijn streek snel op 12-12 en UVG werd nerveus. Toen bovendien Berry Rens minder geluk met zijn schoten had ging het met UVG mis. Rijnstreek nam de leiding en stond deze niet meer af. Bij UVG zijn vooral Rene Bos en Aad Ham duide lijk uit vorm. Met 2 punten uit 4 wedstrijden gaat het de ploeg vén trainer van Eijk niet voor de wind. Satumus-DWS (h) 23-23. Bet- de teams hadden 4 punten uit 3 wedstrijden zodat het een aahtrekkelijk duel zou wor den. DWS was de betere ploeg en had meestal een voor sprong. Via de tussenstanden 3-4 en 5-8 kwam de rust bij 9- 11. Na de pauze bleef DWS op voorsprong. Vla 9-12, 13-15 en 15-16 liep DWS uit tot 16-23 met nog zeven minuten te spe len- Dat handbal een raar spel is bleek ook nu weer. DWS zag Saturnus dichterbij komen en omdat het zelf niet meer scoorde werd het vlak voor tijd achterhaald: 23-23. Logisch 'dat DWS na afloop zeer aange slagen was. Een voorsprong van maar liefst zeven doelpun ten werd in zeven minuten weggegeven. Door dit resultaat deelt DWS de vierde plaats met nog twee teams. Maassluis- De gestaakte wedstrijd ODO-Maassluis heeft een behandeling gekregen door de strafcommissie van het KNKV in Zeist. Daarin is een uitspraak gekomen, waarin de strafcom missie Maassluis als schuldige heeft aangewezen. De strafmaat werd bepaald op een geldboe te. twee extra verliespunten en een uitslag van 10-1 in het voordeel van ODO. -Maassluis is het met deze uitspraak niet eens en gaat in hoger beroep. ODO vindt in de uitspraak het bewijs, dat de Maaslanders niet schuldig zijn geweest aan het staken van de wedstrijd en is dan ook te spreken over de uit spraak van de strafcomnussie. adio Molenaar: degradatie een feit chiedam Het eerste team van NOAD kan pro- otie naar de eerste divisie wel vergeten. In de aiswedstrijd tegen Evro Salamanders kwamen de hiedammers niet verder dan een teleurstellend 5- gelijkspek Met nog drie wedstrijden te spelen is e achterstand op koploper SM Zwole nu opgelopen t drie punten. De onderlinge confrontatie zater- beslist derhalve definitief over het kampioen- oor het gelijke spel van OAD is het belang van de edstrijd tegen SM echter wel eel wat minder. De Schie- ainse tafeltennissers behaal en in de eerste wedstrijd te- t Salamanders nog een roy- - 9-1 overwinning. Toen oest slechts Jan Landsbergen ~n partij inleveren. Nu echter Landsbergen goed voor i winstpartijen, evenals van den Broek. Beiden ren echter van de sterk ode Hans Seithsinger. punt was echter dat Jan 'mons het totaal af liet weten niet verder kwam dan hts één winstpartij. Ook dubbel ging voor NOAD ~Ioren. woardoor men met n deling genoegen moest ne- ~n. broederstrijd tussen Hans er van der Broek lever- j gemakkelijke zege op Hans: 21-17 en 21-8, Jan andsbergen won eveneens •Dinsdag 10 november: Voetbal: 19.30 uur Ba- irendrecht-SVV 2, 19.30 oiur DOTO-VDL. 19.30 -Uur DHS-WCR; Volley- "*baL 20.30 nut Meteoor- iBoth en Partners Jda- jtaies). Woensdag 11 november: 20.00 uur Huldiging A Maassluise sportkampioe- rien in gemeentehuis Ko ningsboek. van Van den Broek, maar Jan Simons verloor. Simons en Van der Broek speelden de slotpartij van de wedstrijd bij een 5-4 stand in het voordeel van NOAD- Simons was niet in goede doen. Hij won nog wel de eerste game, maar ver loor de overige twee: 11-21 en 16-21. Nu NOAD vrijwel zeker twee de divisie blijft spelen, gaat het tweede team vrijwel zeker vor aansluiting zorgen. Door een 9-1 winst op Avanti-3 stevent dit team met Peter en Ron van der Wijk en Aad van Opstal recht op het kampioenschap van de vierde divisie af. De Schiedammers hebben pas één verliespunt en kunnen over twee weken de promotie naar de derde divisie zeker stellen. Tegen koploper VVV uit Leid- schendam is Radio Molenaar er niet in geslaagd om degra datie uit de vijfde divisie lan delijk te ontlopen. De Vlaar- dingers acteren volgend jaar weer op regionaal niveau. De eerste partij van de wedstrijd door Erik Kloppers in twee sets gewonnen. Daarna ging de partij van Guy Noordink on nodig verloren en ook Hans Jaap Oppenheim moest de winst aan zijn tegenstander la ten. Toen ook het dubbel Kloppers/Oppenheim ver loren ging was de strijd eigen lijk al gestreden. Slechts Op penheim wist nog tot een winstpartij te komen, maar de gradatie afwenden was toen al niet meer mogelijk. MaassluisEn weer bleek de tegenstander niet opgewassen tegen het Eagles geweld in de bekercompetitie. Het Leidse LUSV moest in beide wedstrij den toestaan dat de 100 punten grens overschreden werd. Voor de dames van Kees Brugman lijkt een plaats aan de top van de eerste divisie weg gelegd nu ook Black Ea gles ruimschoots verslagen werd. The Green Eagles - LTJSV 122-85 (h) Nadat zaterdag al de basis voor het bereiken van de volgende bekerronde was gelegd door een fraaie 105-84 overwinning, werd zondaga vond in Maassluis de zaak be kwaam afgewerkt Slechts in de eerste minuten moesten the Eagles toestaan dat de gasten een kleine voorsprong namen, maar al snel werd orde op za ken gesteld. Toch enigszins ongeconcentreerd spelend wa ren het de Maassluizers die tot aan de elfde minuut nodig hadden om voor het eerst een voorsprong te nemen. Daarna is men geen moment meer in gevaar geweest. Via 25-24 werd met een man to man press voor rust het beslissende gat al geslagen <56-35). Na rust wilde the Eagles ploeg graag het publiek trakteren op een grote overwinning, De in middels gevreesde zóne press werd van stal gehaald en zoals al zovele malen had het ook deze keer succes. Volkomen weggespeeld moest LUSV toe staan dat Peter van Baaien kon uitgroeien tot de absolute topscorer van de wedstrijd. Met 26 punten was hij één van de grondleggers voor het vol gende bekersucces van the £a- gles. The Green Eagïes - Black Eagles 66-49 (d) Na de vierde achtereenvolgende zege van zijn team had Kees Brugman reden tot lachen. Met 10 uit 7 staan the Eagles immers op de derde plaats in de eerste divi sie, Bovendien gaf het verloop van de wedstrijd tegen, de in het geel gehulde Black Eagles, ook reden tot de goede stem ming. Al voor rust hadden de Maassluise dames kans gezien om een fors gat te slaan, voor namelijk door het zeer sterke schot van Ingrid van der Kuil die steeds maar weer vrij ge speeld kon worden. Hierdoor stond bij rust een comfortabele 40-21 voorsprong op het score bord- Na rust gaf deze stand voor Kees Brugman aanleiding om aan een paar junior speelsters de kans te geven sfeer te proe ven. Tevens werd een nieuw verdedigingssysteem gepro beerd waardoor het verschil van 21 punten niet werd uitge breid. Zonder dat Black Eagles kans zag om dichterbij te ko men liep de wedstrijd ten ein de en stegen the Eagles weer een paar plaatsen op de rang lijst. Xèï /"L v„ w Lslï.'ïfc.- '-S Rotterdam Geheel volgens verwachting heeft ZPB voor de vijfde maal in successie beslag gelegd op de verenigingszwemtitel in de ZRO. Weliswaar betwistte het Ridderkerkse Poseidon de ronde-over winning tot op het laatst, het kon aan de einduit slag niets meer veranderen. De Geul uit Papen- drecht keert na een verblijf van één jaar in de hoog ste afdeling terug naar de B-poule. VZC kwam in de laatste ronde nog net iets te kort, om de vierde plaats op te eisen. De équipe van trainer Theo Ro mein eindigde nu als vijfde. De Kempvis uit Spijkenisse heeft zonder opmerkelijke prestaties beslag gelegd op de derde plaats. De eilandbewo ners beschikken in elke leef tijdsgroep wel over een sterke vertegenwoordiger, waardoor groot puntenverlies op een on derdeel nauwelijks voorkomt. Topprestaties bleven dit keer in het inmense zwembad West uit. Overigens toonde de Krimpense zwemmer Arie van Leerdam aan, dat hij weer op de goede weg is. Na slepen de blessures is de international pas weer anderhalve week in training. Toch boekte hij een fraaie zege op de 200 meter wisselslag (2.26,0). Op de rugs lag toonde VZC over sterke pionnen te beschikken in Jac- quelien Claas en Esther Brou wer. Zij werden respectievelijk eerste en derde in 1.17.0 en 1.20.5. Erwin Alebregtse werd op zijn specialiteit, de 100 me ter vrije slag, op de meet ge klopt door Robin van Manen. Beide coryfeeen noteerde de zelfde -overigens matige- tijd van 57.5. Ynske Smit (De Lansingh) viel op door een erg snelle schoolslag. Dit pas tienjarig meisje kwam tot 1.38.7, waar door Karei Strack van schijndel mee zij landelijk gezien, begint mee te teilen. Op dit onderdeel behaalde De Geul zijn enige medaille. Esther van Aalst werd tweede in 1.40.6. Mirjam Hagestein (VZC) boekte een zege op de vlinderslag in een redelijke 1.15.3. Haar clubge noot Reinier van de Bend deed het net iets minder bij de jon gens. Voor hem was er slechts zilver in 1.11.3. Het zou overigens geen kwaad kunnen, indien de ZRO zich afvraagt, of de competitiewed strijden in het inmense en sfeerloze zwembad West niet anders kunnen. Het publiek moet het stellen zonder enige vorm van informatie. Een pro gramma ontbreekt en naar tij den moet men maar raden. Ook het uitstekende speakers- werk van Jan Edelijn deed daar niets aan af. Het ontlokte Devel-trainer Henk Bakker de uitspraak: „Zwemwedstrijden zijn er al leen maar voor de zwemmers en niet voor het publiek". Pas tegen het einde kwam er enige sfeer door toedoen van ZPB. Getooid met spandoeken vier de de volledige ploeg het kam pioenschap, waarbij trainer Sjef Sluiters een nat pak op liep. VZC-trainer Theo Romeijh temidden van zijn Vlaardingse pupillen. Het was bij Zwaluwen dit weekeinde wat je noemt een georganiseerde chaos. Door het wegvallen van enkele betrouwbare krachten moes ten de noodzakelijke werk zaamheden op bepaalde ge bieden nu door anderen ge daan worden. Met alle ge volgen vandien. Allereerst ging voor Kugo Sluimer een deel van zijn war-- ming-up verloren. De rechter spits moest in aller ijl de hel pende hand toesteken om de geluidsinstallatie in de be stuurskamer optimaal te laten functioneren, waar hij won derwel in slaagde. Ook de vaste speaker die Zwaluwen de laatste tijd heeft, moest verstek laten faan. Niet tevergeefs werd aar om weer eens een be roep op Nel van Driel ge daan. En het moet gezegd: de aantrekkelijke jongedame verrichtte haar vroegere hobby weer zonder fouten. Cees Kool, Zwaluwen "s im mer actieve secretaris, had het een dik half uur voor de wed strijd niet meer. Blijkbaar kon hij nergens z'n ei kwijt. „Dat komt omdat hij een paar da gen weg is geweest en omdat hij z'n pink tussen de deur heeft geklemd", fluisterde zijn charmante echtgenote. De spelers van de Vlaan dïngse tweedeklasser lieten zich in de rust van hun beste kant zien. Alvorens met de tweede helft tegen Spirit werd begonnen, boden zij mevrouw Duifhuizen, één van de trouwste supporters van Zwaluwen, een frisse bloemenruiker aan. Op het terrein van de VV Vlaardingen werd zondagoch tend de eerste ski-gymnastie kles gegeven. Ondanks het vroege aanvangstijdstip (10 uur) vonden zo'n honderd be langstellenden de weg naar de Broekpolder. Deze bijeen komst wordt nog vijfmaal her haald. De verwachting is dat de belangstelling nog groter wordt. Het bestuur van de VV Vlaardingen heeft de spon soring (Joey Fresco, bar-bi- stro d'Artagnan en een nog onbekend derde bedrijf) voor een nederlaagserie te gen betaald voetbal organi saties rond. Het is bedoe ling dat in de eerste helft van volgend jaar in de Broekpolder vier wedstrij den worden gespeeld tegen ploegen die leuk meedraaien in de eerste en eredivisie. Binnen het bestuur van de zelfde voetbalvereniging heeft men twee nieuwe taken ge oreerd. Zo wordt er iemand belast met het onderwerp sportieve recreatie,waarbij ook twee leden met een CIOS- diploma assistentie verlenen. Voorts wordt er iemand aan gewezen om de interne com municatie te optimaliseren, te meer daar men verwacht dat de groei van de vereniging zal doorzetten. RKWIK-aanvoerder Ries van Rossum werd voor de aanvang van de wedstrijd tegen Schiedam gehuldigd. De Vlaardinger speelde na melijk zijn vierhonderdste wedstrijd in het keurteam van de vierdeklasser. De jubilerende Schiedamse- hockeyvereniging Spirit heeft in het Novotel een geslaagd feest gehouden. Ten dele 'pak- kie-deftig' en zelfs in 'rokkos tuum' gingen op de klanken van zowel een nauw aan het hockeygebeuren verbonden jazzband als van een 'disco' de beentjes van de vloer. Tennisvereniging KSW heeft zaterdag op tennispark Spier in gshoek het tweede lu strum met een receptie luis ter bijgezet. Zaterdag zal dat op minder officiële wijze nog een dunnetjes worden overgedaan. De leden gaan dan met een Spidoboot,.in clusief eten en muziek, de .Waterweg op. De ballonnen die tijdens de officiële opening van de licht- wedstrijden door de Schiedam- se pupillen los werden gelaten, moeten van uitzonderlijke kwaliteit geweest zijn. Eén van de balonnetjes reikte tot aan het stadje Leissnïg in Oost-Duitsland. Een andere ballon vond zijn Waterloo pas in Deernen, West-Duitsland. Hans van Woerkom, hoc keyer hij Asvion, is zater dagavond, 14 november, te zien op de televisie. De Schiedammer doet meet aan de super-koppelquiz zonder huwelijksvoorwaarden van Ted de Braak. Jan Zwep, de onlangs gehul digde voorzitter van GTB, be wees dit weekeinde een zus tervereniging een ware vrien dendienst. Omdat de grens rechter van FCN'66 ziek was geworden, nam hij langs de lijn de honneurs waar voor de FC Nieuwland. Vlaardingen Enkele Vlaardingse atleten namen niet zonder succes deel aan de jaarlijkse halve mara thon en een tien kilometer loop, die was uitgeschre ven door de Rotterdamse politievereniging Herman dad. Egbert van der Worp vertegenwoordigde de ge meentepolitie en de Fortu- na-atieten Abe Postema en Jan Wielaart deden in de sector ambtenaren mee. Postema en Wielaart liepen di rect na de start in de voorste gelederen. Tot ongeveer der tien kilometer liepen zij zij aan zij. Vervolgens sloeg Postema een gat dat door Wielaart niet meer - overbrugd kon worden. Het resultaat: een eerste plaats in de categorie ambtenaren voor Postema in een nieuw persoonlijk record van 1.21.02. Jan Wielaart eindigde als tweede en noteerde eveneens met 1.21.41 een nieuwe per soonlijke besttijd. Egbert van der Worp liet de klokken stil staan op 1.27.29. Er kwamen 105 ambtenaren aan de start voor de halve marathon en 250 voor de 10 km. Op deze af stand verscheen Bert van Del den aan de start en hij finishte in 35.24 minuten. In Amsterdam werd door en kele Fortunezen deelgenomen aan de hele en halve Volksma rathon. Ary van Emden liep ontspannen op de halve mara thon naar een tijd van 1.20.30 uur. Kees Rijke kwam tot 1.28.37, Ginï van Breeschoten tot 1.35.31 en Aad Stolk tot 1.40.25. Harry Goos debuteer de op de hele mnrathon en 3.21.54, wat voor hem een zeer goede prestatie betekende- Op de vijftien kilometerloop van het Zoetermeerse Iilion werden de volgende tijden neergezet: Marius de Snaaier 49.04, Henry Riedijk 51.05, G. Lekke 54.34, C. van de Boog- aart 57.06, Mari Paalvast 57.50, F. Meeus 62.23 en Wesseiine Meeuws 63.32 (nieuw persoon lijk record).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4