SGMIEDAMSCHI ÏOURANI Zei 'de straffen geëist als in rechtbankvonnis Tweetal na wisseltruc met .1400 gulden aan de haal Gé Brouwer roept zijn PvdA -fra toch weer bijeen Samenwerking '77 wil woningen kopen weer Ik -neem. dejtroef Andere politiekorpsen tevergeefs ingeschakeld Schiedamse kapper presenteert haarmode ïV^- Hoger beroep zandaffaire Ook voor andere diensten met zand gesjoemeld Ook JAC ter sprake in algemene beschouwingen Burgemeesters vrouw koopt kinderzegels Gemeenteraad gevraagd garant te staan Initiatief paardetram in beslissend stadium Vijf maanden geëist j voor vrouwenroof j Woensdag 11 norember 1981.ONAFHANKELIJK DAGBLAD105de jaargang no. 221 "4 PAGINA': Den Haag/Maassluis Bij de behandeling van de Maassluise zandzaak in hoger beroep voor het Haagse gerechtshof hebben drie betrokkenen de zelfde straffen horen eisen als hen eerder door de Rotterdamse rechtbank zijn opgelegd. Het hof hield zich gisteren bezig met het aandeel van de directeur en twee uitvoerders van het aanne mingsbedrijf. Volgende maand zullen de directeur en een afdelingschef van gemeentewerken Maas sluis zich voor het gesjoemel met zand moeten verantwoorden. Tijdens de behandeling voor het hof kwam duide lijker naar voren dan een jaar geleden voor de Rotterdamse rechtbank dat leden van het het toenmalige college var» burgemeester en wethou ders op de hoogte moeten zijn geweest van het ge sjoemel met zand. Procureur-generaal mr. Bos zei het zeker niet uitgesloten te achten, nadat de di recteur van het aannemingsbedrijf desgevraagd verklaarde dat de directeur gemeentewerken in dertijd tegen hem heeft gezegd dat de verschrij vingen met instemming van de gemeente Maas sluis gebeurden. Welke collegeleden dat precies geweest zijn. wist de directeur niet te vertellen; maar daaraan voegde hij toe: „Het is duidelijk dat ze er van wisten; dat kan niet anders". Om dat te onderstrepen zei hij dat hij behalve voor de dienst gemeentewerken ook voor andere diensten wer ken had uitgevoerd, die later met zand werden verrekend. Zowel het hof als de procureur-generaal bena drukten dat het een slechte zaak is geweest dat door het gesjoemel met zand de gemeenteraad bui tenspel is gezet en ook de provincie door het ont breken van duidelijke gegevens op de gemeente begroting haar controlerende taak niet kon uit voeren. Procureur-generaal Bos vroeg zich af of het niet beter was geweest dat Maassluis indertijd een ingenieursbureau had ingeschakeld om de werkzaamheden die nodig waren voor de snelle uitbreiding, die toen plaatsvond, voor te bereiden. „Dan waren er geen onvoorziene werkzaamheden geweest en hoefden ze niet met 'geleverd zand' te worden verrekend. De directeur van het aannemingsbedrijf hoorde een boete van 10.000 gulden tegen zich eisen, de uitvoerder die de zaak aan het rollen had gebracht vrijspraak en zijn opvolger, een neef van de direc teur, 1000 gulden boete. In zijn requisiter gaf procureur-generaal mr. Bos de Rotterdamse officier van justitie mr. Copper een veeg uit pan over de wijze waarop hij de aan klachten in de zaak voor de Rotterdamse recht bank een jaar geleden heeft opgesteld. Over enke le aanklachten zei hij ronduit dat Copper de plank had mis geslagen. „Helaas moeten we vast stellen dat het openbaar ministerie niet meer zo schrijf kunstvaardig is. Het resultaat is dan ook dat het hof zich nu met de zaak moet bezighouden," aldus de procureur-generaal. Het hof doei. over twee weken uitspraak. Baad behandelt begroting Vlaardingen Vijf vergade ringen lang. vanavond, mor genmiddag en -avond en vrij dagmiddag en -avond, zal de Vlaardingse gemeenteraad zich bezighouden met de jaar lijkse marathonzitting over de gemeentelijke begroting voor volgend jaar. In deze vergade ringen zullen alle onderdelen van het gemeentelijke beleid ter sprake komen. Centraal staat de vraag: waar moet vol doende geld vandaag worden gehaald om alle wensen en verlangens te kunnen uitvoe ren? De debatten beginnen vana vond met de algemene be schouwingen van de fractie voorzitters. Vast staat a], dat de kwestie rond het Jongeren Advies Centrum (JAC) tijdens deze beschouwingen door en kele raadsleden ter sprake zal worden gebracht SGP-er Rien lensvelt heeft aangekondigd, al in eerste instantie op de ma terie te zullen ingaan, terwijl, ook Leo Zeef (PSP) voorne mens is dat ie doen. Het is te verwachten dat bij de behan deling van het hoofdstuk maatschappelijke dienstverle ning, later in de week, ook de andere fracties de nodige kriti sche opmerkingen over het JAC zullen plaatsen. Zoals we in on2e krant van gisteren meldden hebben zich de afgelopen tijd bij de hulp verleningsinstelling vreemde zaken voorgedaan, waarbij en kele oud-werknemers met aar dige gouden handdrukken het veld hebben geruimd. iïDe begrotingsvergaderingen zijn openbaar. Schiedamse politie -ibeslist nog tleze week :°ver nieuw merk 'auto Schiedam Nog deze week .Wil de Schiedamse politie een beslissing nemen over de mo gelijke 'switch' naar een nieuw merk surveillance-auto. Hoofdinspecteur Piet van den Hengel stelde dat ieder mo ment een beslissing genomen kan worden. Hij sprak de ver wachting uit dat nog deze week het nieuwe merk poli tieauto bekend gemaakt kon worden. De Schiedamse politie rijdt al vele jaren ïn Ford Escort Daarom moet nu maar eens naar een nieuw merk in het autopark worden uitgekeken. De aanschaf van een ander soort wagen zal waarschijnlijk gekoppeld worden aan een an dere manier van energiever bruik. Van den Hengel liet al eerder doorschemeren dat de Schiedamse politie serieus overweegt op dieselmotoren over te gaan. Schiedam Mevrouw Te 5 Loo, de echtgenote van Schiedams burgemeester, H kocht gisteren de eerste s kinderzegel. Zij deed dat op het hoofdpostkantoor in de =5 Lange Nieuwstraat en start- s te daarmee de kinderpost- S zegelactie in Schiedam. Schiedam Tot verrassing van enkele PvdA- raadsleden wil fractieleider Gé Brouwer mor genavond zijn 17 leden tellende fractie weer bijeenroepen. Dan wordt de agenda behandeld, die de gemeenteraad aanstaande maandag on der ogen krijgt, „ïk kan mijn fractie toch niet ongecoördineerd in de raad laten zitten," zei Brouwer gisteravond tegenover onze krant. De meeste fractieleden waren toen nog niet op de hoogte van deze vergadering, die alweer vrij vroeg gepland is na Brouwers aankondiging van een week geleden dat voorlopig alle frac tievergaderingen niet zouden doorgaan. Men had een nieuwe bijeenkomst zo vroeg niet ver wacht, ondanks het gevoelen van afdelings voorzitter Hans Bakker dat het wel mee zou vallen. Een enkel partijlid spreekt van „min achting voor de fractie" dat Brouwer gistera vond nog steeds niet zijn fractie officieel bijeen had geroepen. Brouwer wil behalve de r3adsagenda ook het kritieke punt behandelen; de vertrouwenscrisis, die leidde tot het niet meer vergaderen van de PvdA-fraclie. Het gaat hierbij om het beruchte 'uitlekken* van vertrouwelijkheden uit PvdA- fractievergaderingen. Dit uitlekken, dat tot de nieuwste crisis leidde, zou evenwel op enkele intriges die zich achter de schermen afspelen, slechts een reactie zijn die minder kwalijk wordt geacht dan de intriges zelf. Degenen die ooit een onderzoek naar het 'lek* in het vooruit zicht hebben gesteld met name PvdA-sena- tor Jan Simons zouden bij hun pogingen daartoe op moeilijkheden kunnen stuiten, om dat er over diverse intriges veel te onthullen valt, waarbij weinigen er met een schone lei af zouden komen. Vlaardingen De Vlaar dingse woningbouwvereni ging Samenwerking *77 is van jalan negentig flatwonin gen en 41 garages aan de Van Hogendorplaan en Riouwlaan op te kopen. De gemeente Vlaardingen zal voor het bedrag dat met de rente en aflossing gemoeid is garant moeten staan, iets waar burgemeester en wet houders al mee akkoord zijn' gegaan. De huren van deze woningen liggen tussen de 250 en 400- gulden per maand. Het beleid van Samenwerking '77 is er op gericht bestaand woningbezit in deze prijsklasse aan te ko pen. Het bestuur van de wo ningbouwvereniging is er in geslaagd een 'klimlening' af te sluiten bij de rabobank. Burgemeester en wethouders spiegelen de gemeenteraad na drukkelijk voor dat de ge meente Vlaardingen zich wei nig zorgen hoeft te maken over de consequenties. Mocht Samenwerking er niet in sla gen het benodigde bedrag voor de aankoop van de woningen ih dw Riouwlaan {de nummers 98 tot en met 180) en Van Ho gendorplaan (102 tot en met 124) in de loop der jaren uit te betalen, dan moet de gemeente' Vlaardingen op de bres. Iets dat in de ogen van de college leden niet problematisch hoeft te zijn. In het voorstel voor de komende raadsvergadering wordt gesteld dat het financië le risico voor de gemeente ui terst beperkt zal blijven. Vlaardingen Een Frans sprekend paar heeft het Albert Heijn-füiaal aan de Wiardi Be- ckmansingel in de Vlaardingse Westwtjk voor veertienhon derd gulden opgelicht. De man en vrouw kwamen gistermiddag om ongeveer half twee de winkel binnen. Na wat spullen gekocht te hebben, begonnen bij het afre kenen de problemen. Het tweetal maakte gebruik van de bekende wisseltruc. De exacte toedracht was gisteren nog niet bekend. Het resultaat daarentegen wel: het duo wist zo'n verwarring te scheppen dat ze er in slaagden veertien honderd gulden rijker de win kel te verlaten. De cassière bemerkte al snel dat ze er 'ingetuind' was en de politie werd ingeschakeld. Toen ook rezen er twijfels over de nationaliteit van de man en vrouw. Het was name lijk heel goed mogelijk dat zij alleen maar van de Franse taal gebruik hadden gemaakt om een fikse dosis verwarring te stichten. De filiaalhouder van Albert Heljn weigerde gistermiddag ieder commentaar over de toe dracht van de wisseltruc. Hij voelde er zelfs niets voor te bevestigen dat iets dergelijks inderdaad had plaats gevon den. Nadat het gebeuren bii de Vlaardingse politie bekend was, werd meteen een aantal surveillance-auto's ingescha keld. Toen was al duidelijk dat de achtervolging ingezet moest worden op een zilvergrijze personenauto, met daarin dus de man en vrouw, waarvan de signalementen inmiddels be kend waren. Omdat de Vlaardingse politie er niet in slaagde de auto op te sporen moest de hulp van col lega's in omliggende gemeen ten ingeroepen worden. Ook zij vonden de personenwagen niet. Verondersteld wordt dat het tweetal vrijwel meteen de rijksweg opgeslagen is om ver volgens in de richting van Ridderkerk spoorloos te ver dwijnen. Haarmode 1981-1982: de Schiedamse kapper Korsten pre senteerde gisteren de nieuwe ontwikkelingen in wijkcentrum Blauwe Brug. Schiedam De vreemdste kapsels waren gisteren te be wonderen op de speciale 'haar- show a la carte' die in de Blau we Brug werd georganiseerd door de Schiedamse kapper Korsten. Voor een modebe wust publiek presenteerde de kapper die niet alleen knipt, maar ook allerlei adviezen geert over de haardracht, de nieuwe mode-lijn 'Liberty Sty ling* 1981-1982. Maar de avond was behalve informatief ook ontspannend: Saskia en Serge, artiesten die bezig zijn aan een tweede jeugd, zongen hun liedjes en dansschool Sitton verzorgde een dansdemonstratie. De acti viteit van de Schiedamse kap per bleek dermate exclusief dat de toegangsprijs werd op geschroefd tot zelfs voor de Blauwe Brug ongekende hoog ten. Belangstellenden moesten vijftien gulden neertellen voor een kaartje. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen oragavmg kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. vtoov.v'.^ kttiet Vlaardingen Het initiatief van de Vlaardmger A. Bos om in deze streek weer een paardetram te laten rijden, waar voor B en W in mei van dit jaar al een vergunning gaven, is in een beslissend sta dium gekomen. Bos is nu via advertenties de belangstelling aan het peilen, en als die vol doende is geeft hij op 28 november de bou wer opdracht om met hef maken van de tram te beginnen. „Het kost een lieve duit, zo'n tram, dus ik wil liever eerst zeker weten of het niet voor niets is. Maar ik denk zo dat er wel animo is", zegt Bos, die vroe ger ook al met paar den heeft gewerkt. Hij gaat geen lijn dienst verzorgen, de paardetram gaat al leen op bestelling rij den. Schiedam/Rotterdam Vijf I maanden gevangenisstraf, met I aftrek van voorarrest is voor 1 de Rotterdamse rechtbank j geeist legen de 23-jange Schie damse Turk Ismet S., die in juni van dit jaar meehielp bij I de ontvoering van een Turkse vrouw, S. zelf was gisteren niet op komen dagen voor de rechtbank. Zijn zaak werd bij I verstek behandeld toen het ge- I rucht dat hij door de Schie- I dam5e politie was gearresteerd en daardoor met naar de rechtszaak had kunnen ko men, onwaar bleek. S. wordt er van beschuldigd op 3 mei, samen met twee vrien den de Turkse vrouw S. te hebben 'geroofd' m Rotter dam. Gedrieen zouden ze de vrouw per auto naar Zaandam hebben vervoerd en haar daar en later in Amsterdam in een woning hebben vastgehouden. Bovendien zou de vrouw door de Turken zijn mishandeld. j De Schiedamse Turk hoorde j een hogere straf tegen zich ei- sen dan 2ijn landgenoot A., die eerder door de rechter was veroordeeld tot een gevange nisstraf van 97 dagen. Volgens de officier van justitie was die laatste emotioneel bij de zaak betrokken, omdat het om zijn vriendin ging. „S. handelde uit vrije wil en had verder geen betrokkenheid bij de zaak. Daarom wil ik voor hem een hogere straf vragen", aldus de officier. De verdachte heeft altijd ont kend daadwerkelijk aan de ontvoering te hebben deelge nomen, maar volgens getuigen zou hij wel degelijk een aan deel in de vrouwenroof heb ben gehad.'Bovendien is ver klaard dat hij de vrouw in de auto zou hebben gestompt D»* rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. J»Ik

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1