SCHIEDAMSCHE COURANT Woonlastenbeloog PvdAi onzin9 Ik .neem. dc proef Bejaarden met spandoeken op open dag m, Opnieuw; Prins Geraldo de Derde Vrolijk feest op 95-ste verjaardag Opknappen kost 80 miljoen .11 fGeen koffie, maar renovatie' Toch subsidie voor wijk- verenigingen in Holy-Noord Vlaardingse onder invloed achter stuur Rietzeilers witVROM- pand gezet Breed overleg wil forum met politieke partijen Bushaltes op Nieuwe Haven te dicht opeen Ook Schiedam kan kijken naar regerings verklaring lil pi I Maandag 16 november 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Schiedam Zestig boze bewo ners van SSSW-panden in het Singelkwartier hebben zater dag een krachtig protest laten horen tijdens de open dag in het nieuwe pand van de sa menwerkende woningcoörpe- raties. De zestig waren per."bus tiaar het nieuwe complex aan dc Kerklaan gekomen om de bestuurderen van de SSSW 'eens goed de waarheid te zeg gen*. Ze boden daarbij een pe titie aan die door 230 bewoners Was ondertekend en waarin tien eisen stonden geformu leerd. De groep bleek zo boos dat zij zelfs een aangeboden kopje koffie weigerden. „Re noveer eerst onze panden maar eens" aldus de mensen bit Oost Belangrijkste eis van de bewo ners uit het Singel kwartier is een spoedige renovatie van hun huizen, die steeds verder dreigen te verpauperen. Over een renovatie van de wonin gen wordt al 21 maanden overlegd, maar nog steeds is er niets in de wijk gebeurd. Za terdag maakten de bewoners duidelijk dat zij zich door de SSSW aan het lijntje gehouden voelden. De bewoners hadden fn oktober het overleg met de SSSW opgezegd. Tijdens het bezoek aan de Kerklaan vroegen de mensen uit Oost zich hardop af hoe het mogelijk was dat de SSSW een dergelijk pand voor zichzelf neerzet en niets doet aan de verkrottende woningen in het Singelkwartier. Volgens een van de organisa toren van het protest. Peet Schippers, is alles bijzonder succesvol verlopen. „Er was een geweldige opkomst en er waren ook opv.ailcnd veel oud jes bij. Een van de dames was zelfs tachtig jaar oud en ook zij had een spandoek meegeno men. De mensen van de SSSW Vlaardingen De wijkvere- nigingen Hoeven- en Hoofd- ^tedenbuurt krijgen het ko mende jaar van de gemeente veel meer subsidie, dan aan hankelijk in de begroting was Opgenomen. Van de drie amendementen die daarvoor ingediend werden nam de raad dat van Henny Goedk- rjechl van de PvdA aan. De benodigde 18.500 werd deels gevonden door twee promille bij alle andere instellingen in de sociaal-culturele sector weg te halen. De rest moet uit de pot voor Nieuw Beleid Mi- franten komen. o Schriel, fractievoorzitter yan het CDA, vond dat hier mee het thema-overleg tussen de gemeente en de sociaal-cul turele instellingen, dat nog Steeds gaande is. werd door kruist. ..De PvdA heeft altijd de mond vol van inspraak. Nu hel overleg met die instellin gen over hun taak en functie hp gang is zouden'de socialis ten daar zomaar.'even door heen willen lopen", zei de CDA-voorman. Bovendien wilde hij niet beknibbelen op Het migrantenbeleid. Zijn partijgenote Nel van der Einden kwam dan ookmet êen eigen amendement, waar- ih werd voorgesteld .de subsi die voor de wijkverenigingen ih Holy-Noord te halen uit het presentiegeld voor de raadsle-, den. Dal werd eerder al ge daan om een cultureel cen trum te bekostigen. Het voor stel van het CDA vond alleen steun bij PSP-er Leo Zeef. Ook voor de kwaliteitsverbe tering van de peuterspeelzalen maakte de raad nog wat geld Vrij. De negenduizend gulden, dje nog op de begroting stond als presentiegeld voor de on langs opgeheven Vlaardingse Raad voor Jeugd- en Jonge renwerk, werd daarvoor uitge trokken. waren duidelijk onder de in druk van onze actie. Enig re sultaat heeft het ook wel opge leverd; dc heer Wiegel van de SSSW heeft toegezegd dat onze eisen in het bestuur zul len worden besproken. We hebben duidelijk gemaakt dat die-eisen eerst moeten worden ingewilligd en dat we pas daarna weer willen denken aan overleg. ADVERTENTIE NOOTEBOOM AUTOBANDEN - B.v. Z wal uw la an 84 Schiedam/Kethef Tel. 700069-708976 - - b g.g 708328 'V 'zaterdags tot' 13.00 uur-geopend Vlaardingen Het kwieke oudje, zoals de 95-jarige CJV Liefde en Vrede uit Vlaardingen wel wordt genoemd, heeft zaterdag een feest gegeven waarbij van ouderdom of stramheid niets is gebleken. De Christelijke Een toneelvoorstelling was een van de attracties gedurende de feestavond van het jubilerende CJV. jongerenvereniging gaf in zaal Triangel een jubileumfeest dat voor een groot gedeelte uit zelfwerkzaamheid bestond. Verschillende groepen uit de vereniging traden op en zorgden daarmee voor het vermaak van de overige CJV-ers. Zo was er toneel te zien, werden volksdansen uitgevoerd en werd door leden van Liefde en Vrede gemusiceerd. De belangstelling voor de avond van de vereniging was groot. Maar dat zal geen verbazing wekken gezien de lange geschiedenis van Liefde en Vrede en het aantal mensen dat bij die vereniging een onderdak moet hebben gevonden in ai die jaren. Zeer veel gebreken aan gemeente woningen Schiedam Opnieuw is Vlaardinger Gé van Es de Prins Carnaval ge worden van de stad Schiedam. Voor de twee de achtereenvolgende maal verkoos de senaat van carnavalsvereniging De Rietzeilers zaterdag de Vlaardinger tot het hoogste ambt in carna- valstijd. Dat gebeurde in zalencomplex Irene, tra ditiegetrouw de residen tie van de Schïedamse prins en zijn gevolg. Opvallend was dat de eerste echte feestavond van de Rietzeilers zater dag beduidend minder druk werd bezocht dan het vorige jaar. Over het algemeen werd dat ge weten aan het ontbreken van de gastverentgingen, wat al gauw honderd aanwezigen minder ople verde. De avond voor de Prins verkiezing hebben de Rietzeilers bekend ge maakt welke goede doe len op een bijdrage van Gé van Es is opnieuw Prins Carnaval in Schie dam. de vereniging kan reke nen. Een flink bedrag zal worden overgemaakt op de girorekeningen van noodlijdende organisaties als de ziekenomroep, speel-o-theek Ikkie en verpleegtehuis de Drie Maasstede. In totaal geeft men dit jaar twintigdui zend gulden aan elf doe len. Meer over het carnaval en de verkiezing van de prins op pagina drie. Vlaardingen Er zijn dusdanig veel gebreken aan woningen die eigendom zijn van de gemeente, dat een opknapbeurt, inclusief wat meer verbeteringen dan al leen het wegwerken van achterstallig onderhoud, min stens 80 miljoen gul dsn zou kosten. In dn bedrag ïs nög niet begrepen de opknapbeurt die de MUWI-woningen en de 410 semi-permanente huizen in de Babberspolder zouden moeten ondergaan. Voor dat laatste moeten er nog ettelijke miljoenen bijkomen. Dat sombere beeld is ge schetst in het rapport van de Nationale Woningraad, die een onderzoek naar de teeh- nishe staat van het gemeen- Vlaardingen Voor een 34- jarige Vlaardingse was vrijdag de dertiende inderdaad een ongeluksdag. De vrouw werd die dag op de Westhavenkade betrapt wegens het rijden on der invloed en moest de blaas- en bloedtest doen. Nadat op het bureau de nodige formali teiten waren vervuld mocht ze naar huis, maar haar auto moest ze laten staan. Schiedam Carnavalsvereni ging de Rietzeilers zit met de handen in het haar nu de ge meente de club uit het pand van de VROM aan de Buiten haven weg heeft gezet. De Rietzeilers gebruikten het pand voor het stallen van de praalwagen van de carnavals vereniging en voor het wer ken aan die wagen als het car naval weer begint te naderen. Dat werken mag niet in het pand aan de Buiten havenweg en daarom is de vereniging hard aan het zoeken naar een nieuwe ruimte. Bitter com mentaar vanuit de raad van elf afgelopen zaterdag: „Schie dam wil wel carnaval vieren, maar als er iets tegenover moet staan laat de gemeente het afweten." Bij de gemeente was dit weekend niemand voor commentaar te bereiken. Vlaardingen Het breed overleg woonlasten heeft fel gereageerd op uitlatingen van de PvdA over de woonlasten. „Pure onzin," noemt het overleg de be wering van PvdA-raadslid Van der Windt dat Vlaar dingen aan beperking van de locale woonlasten doet Ook de overige partijen krijgen een veeg uit de pan van het overleg, maar de meeste kritiek wordt ge spuid in de richting van de socialisten. Het overleg beschuldigt de politieke partijen er van „de bewoners van Vlaardingen op de gebruikelijke manier weer zand in de ogen te strooien." „De mees te partijen verklaren zorg te hebben of de ontwikke lingen nauwlettend in de gaten te houden," aldus woordvoerder Lode Dortland. Het overleg beschul digt PvdA'er Van der Windt ervan het woonlaste- nonderzoek van Konsumënten Kontakt/FNV, waar in Vlaardingen als een van de duurste gemeenten wat locale woonlasten betreft uit de bus komt, uit zijn verhand te hebben gerukt. Van der Windt stelde dat er qua waterprijzen nog duurdere gemeenten zijn en dat de lokale woonlasten (water, elektra, OGB, reinigings- en rioolrechten) volgend jaar maar met vier procent omhoog gaan. „Vier procent teveel," ai- dus het overleg. „Want de laagste inkomens zijn nu al 31 procent van hun inkomen aan woonlasten kwijt; volgend jaar wordt dat al 33 a 34 procent." Het breed overleg, waarbij zijn aangesloten diverse bon den van de FNV, een kleine twintig bewonersgroe- pen en enkele buurthuizen, vraagt zich af welke po litieke partij nu eindelijk eens een lans durft te bre ken door bevriezing van de gemeentelijke tarieven, om eindelijk te komen tot daling van het woonlaste naandeel- Om dat te bewerkstelligen wil het overleg onder meer een forum houden, waarin naast verte genwoordigers van het overleg ook stedelijke politici zullen zitten. „Dan zullen de politici duidelijk stel ling moeten nemen en kan de bevolking ten minste horen wat ze van de politiek kunnen verwachten als het om locale woonlasten gaat," aldus een woord voerder van het breed overleg. telijk woningbezit heeft inge steld. Dit onderzoek, dat de gemeente Vlaardingen voor een flink bedrag heeft laten uitvoeren, geeft een exact bc-dd van wat er aan de wo ningen allemaal mankeert, en dat is heel wat. Uit het rapport blijkt, dat het zeker niet alleen de gemeen tewoningen in het centrum, de Oostwijk, de VOP en de Babberspolder zijn, waar dringend het een en ander aan gedaan moet worden. Ook in de Westwijk verto nen de gemeentewoningen tal van gebreken, terwijl in mindere mate ook in Holy-; Zuid al problemen optreden. Wethouder Bas Goudriaan heeft de gemeenteraad voor gerekend, dat het wegwer ken van al die gebreken een zaak van zeer lange adem zal worden. „Hei bedrag dat er mee gemoeid is is zo hoog, dat we niet dc illusie hoeven te hebben dat we dat in vijf of tien jaar voor elkaar krij gen, Je moet eerder in ter men van twintig of vijfen twintig jaar denken." Het rapport van de Nationale Woningraad zal binnen af zienbare tijd aan de raadsle den worden aangeboden. Ook de wijken krijgen de in houd van de studie dan on der ogen. Met name vanuit de Westwijk is er al enige malen op aangedrongen, dat de resultaten van het onder zoek snel bekend worden ge maakt. Schiedam PVDA-raadslid Arie van Loenen wil de twee bushaltes van lijn 53 aan de Nieuwe Haven verplaatst heb ben. Volgens Van Loenen staan de haltes zo ongelukkig, dat er regelmatig grote ver keersproblemen ontstaan. Het socialistische raadslid heeft ge merkt dat de haltes vooral te dicht bij elkaar staan. Als bij beide stopplaatsen een bus stil staat is de gehele Nieuwe Ha ven geblokkeerd. Er kan aan werkelijk geen auto meer door. Wethouder Chris Zijdeveld zegde tijdens de vergadering van de commissie voor ruimte lijke ordening toe dat de kwes tie aan de Nieuwe Haven zal worden bekeriên op irêt sia«s- kantoor. Temeer omdat ook CDA-raadslid Siem Rosman ook al aandacht vroeg voor de situatie op de Nieuwe Haven. Rosman had opgemerkt dat de halte voor het zalencentrum Irene zo onopvallend was. dat er regelmatig voor werd ge parkeerd. De bussen kunnen' daardoor vaak niet stilhouden op de daartoe bestemde plaats. Volgens wethouder Zijdeveld gaat het om kritiek die wel va ker voorkomt „Het is dikwijls zo, dat moeilijkheden pas in de praktijk aan het licht komen. Sommige dingen kun je van ,i tevoren niet bedenken' de wethouder. aldus Schiedam De regeringsver klaring kan deze week ook in Schiedam worden gevolg. De openbare nutsbedrijven (ONSl geven de rede, die zal worden voorgelezen door premier Van Agt door op de Schïedamse kabel. Schiedammers die belangstel ling hebben voor wat de rege ring overeengekomen is, kun nen morgen vanaf elf uur alles letterlijk volgen. De gehele verklaring zal worden uitge zonden op kanaal 57 oftewel het normale station Belgit- F rans. Het vervolg woensdag en don derdag zal ook op de Schïe damse beeldbuis te bewonde ren zijn. Woensdag begint de uitzending om twee uur. Don derdag kan men de knop eer der indrukken, namelijk om kwart over tien. nieuwsblad, waarin u «1 hel nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie roei hel Rotterdams Nieuwsblad yjooo? ne*e D 83» 105de jaargang no. 224 -6 PAGINA'S bil Tril [1 i srljl 'II

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1