SPORT 5 Ger Reedijk Gedisciplineerd SVV legt basis voor rust Hermes DVS uit de wedstrijd geschopt van DRZ Martinit haalt uit Rob Jacobs:Toch lekkerdie individuele kwaliteiten Excelsior 20 toont karakter Rentree van Zonneveld en Van der Meide DHS niet verder dan 1-1 II VaaderVcldenr 'Zo raak ik a f mijn Mpelers k wijf "X maandsg. 16 november 1983 VD/SC/WW Vlaardingen Ursus ver speelde in en tegen Putters- hoek de koppositie. De-Schie dammers verloren met'4-0. Schiedam profiteerde half door met 2-2 gelijk te spelen tegen 's-Gravendeel en sloop aldus naar de eerete plaats. RKWIK deed het goed en won de uitwedstrijd van Hillesluis met 2-0. SFC werkte z?ch via een 3-1 zege op DCL uit de ge varenzone, FCN'66 liet in Geervliet een punt liggen te gen PFC (2-2). terwijl Hoek van Holland met liefst 6-0 van Naaldwijk won. DCL-SFC 1-3 (0-2) Noodge dwongen opereerden de Schie- dammers vanuit een hechte defensie om te trachten met snelle uitvallen de DCL-de- fensie te verrassen. Dat lukte al snel toen Frans Lansbergen met de hak een voorzet van Hoogenboom binnen gleed. Vlak voor rust produceerde Jan Liekendiek het tweede SFC-doelpunL Hoewel DCL na rust aandrong, was het op nieuw Liekendiek die de strijd besliste: 0-3. Tien minuten voor tijd benutte DCL nog een strafschop. PFC-FCN'66 2-2 (1-1) Een foutje van Ruud Kapteïn hielp PFC onverwacht aan een voorsprong. René Koetsenrui- ter tilde FCN echter nog voor de pauze langszij. In de tweede helft zag het er lange tijd naar Uit dat FCN beide punten mee zou nemen toen Henk van der Lely een vrije trap van Arie van der Windt inkopte. Tien minuten voor tijd werd het door een dekkmgsfout toch nog 2-2. Putterrhoek-Ursus 4-0 (1-0) Een aangevochten en door Ger Reedijk benutte penalty leidde het verlies van de Schiedamse koploper in. In de tweede helft trachtte Ursus met man en macht de bakens te verzetten, maar Robbie Bonte (driemaal zelfs) beschik te deze keer niet over de ver eiste koelbloedigheid. Putters- hoek was na rust driemaal ge vaarlijk en alle keren doel puntte Reedijk, waarvan twee maal door verkeerd terugspe len. Hillesluis-RKWI K 0-2 (0-1) De Vlaardingse vie dzklasser liet zich in Rctterd; :n van z'n beste kant zien. Hel speelde een sterke eerste helft, maar bleef wonderwel op slechts één doelpunt van Hans de Groot steken. Uiteraard startte Hillesluis na rust overrompe lend. Din de Rond zorgde er tenslotte uit een pass van Hans de Groot mee dat de twee pun ten naar de andere Masoever verhuisden Schiedam-'s-Gravendeel 2-2 (0-0) ..De beste ploeg die we dit seizoen tegen hebben ge had", oordeelde Schiedam- trainer Jack Lammers. Het was dan ook niet verwonder lijk dat 's-Gravendeel na de onderbreking een 2-0 voor sprong nam. Schiedam koos daarna met Nico van Huët en Harry Voorwald voor vier spitsen en niet zonder succes. Eerst schoof John van der Toorn 1-2 binnen en later ko gelde Marco Weeda de gelijk maker op het bord. Hoek van Holland-Naald wijk 6-0 (1-0) Hoek van Hol land. dat voor rust via Hans Kentere de leiding had geno men, kwam pas in de tweede helft los. Joop Bouwens. Hans Kentere, Menno Bouma. Tom Buijing en Dik van den Burg schoten het halve dozijn vol. Vlaardingen Een wereld van verschil, zo was het dit weekeinde voor Hbllandiaan en Martinit. Hollandiaan kreeg van koploper Alphense Boys met 6-0 een gevoelig pak slaag en Martinit stuurde Transvalïa met een 5-0 neder laag naar huis. VDL deelde in het Goudse de punten met ONA: 0-0. Alphense Boys-Hollandiaan 6-0 (2-0) De uitslag geeft een vertekend beeld te zien. Met name In de eerete helft ver- zuimde Hollandiaan (Harry Hartog) de thuisclub op ach terstand te spelen, waarna de Boys keihard toesloegen: 2-0. In de tweede helft miste Mar - van der Cijs bij deze stand een strafschop. Nadat het 3-0 was - geworden, nam Hollandiaan nog meer risico's met alle ge volgen vandien. Martinit-Transvalia 5-0 (2-0) Pas drie minuten voor rust brak Martinit via Ruud van der Horst de score open. De- I zelfde speler zorgde voor de 2- 0 ruststand. Toen het direct na de pauze via Chiel Gouka 3-0 werd, was het afgelopen met de Rotterdammers. Het bijzon der slagvaardig opererende Martinit drukte door naar de 5-0 zege dank zij treffers van opnieuw Van der Horst (straf- whoo) en Cees Hoocerwerf. VDL-ONA 0-0 Onder leiding van een in Maassluise ogen zwakke scheidsrechter ver speelde VDL een onnodig punt Wat de brigade van Gijs de Jong ook probeerde, iedere aanval liep stuk op ONA-doel- man Ton Overbeek. De beste kansen vasn VDL waren voor Hans Bos en tweemaal Jan van Altena. Rotterdam Tegen Coal, de club van oud-trainer Jan Kooiman, behaalde DHS een 1-1 score. Na een van zowel Coal als DHS bar slechte wed strijd kon iedereen met de de ling vrede hebben. In de eer ste helft kwamen de Schie dammers op voorsprong na een treffer van Joop Molen dijk. De weelde van een voor sprong kon DHS echter niet aan en in de tweede helft kon Coal terug komen tot 1-i. DHS-trainer Wim Verhoorn was dan ook niet best te spre ken over de wedstrijd: „In de eerste helft speelden wij 44 minuten slecht en één minuut goed en dat leverde direct een doeplunt op. Na de rust ging het gelukkig iets beter, maar het vertoonde spel was eigen lijk een tweede klasse wed strijd onwaardig". Opstelling SW: Bas van Noortwïjk, Rob Kiebert (46b Johan Versluis), Leen Warnaar. Rinus Steenbergen. Ger van de Heide, Harry Meijboom, Ruud van Dijk. Wim Tijt, Richard Dercks, Ferry Meerhof en Paul Kooien. Opstelling Eindhoven; Rik Laurs. Henk Lem- mens, Henk Btoemers, Albert Haaftlnk, Christ Bruinen, Jacques van der Pas, Remi Reynferse, Toon Wouters, Freddie van der Vleuï, Adrie van Rijsingen en John ter Meer (75e Nol de Groot). Scheidsrechter: Chris Verhoef (Brietle). Toe schouwers: 2.000. GEtMIME SèüI Ferry Meerhof haalt verwoestend hard uit en schiet SVV naar een 2-0 voorsprong. Schiedam Hulde voor Rob Jacobs, die gistermiddag een nieuwe dimensie toevoegde aan de sportiviteit die heden ten dage lang niet overal hoogtij pleegt te vieren in het betaald voetbal. Zonder gemarchandeer ontzeg de de SVV-trainer aan Rob Kiebert, de laatste weken toch regelmatig terug te vinden bij de uitblinkers, de toegang tot de tweede rondgang (vervangen door Jo han Versluis), omdat de hoogblonde vleugelverdediger eerder dit seizoen voor een soortgelijk vergrijp ook al tot bankzitten gedwongen zich vrijwel in het rust- signaal vergaloppeerde aan een onnodige schaar in het gezicht van Eindhoven-doelman Rik Laurs, die de bal al lang en breed in zijn bezit had. De discipline waarover Jacobs zien nu al weer een viertal maanden het hoofd breekt, mocht aldus bij een riante 2-0 voorsprong geen seconde in gevaar worden gebracht. „Met zo'n voorsprong en nog een minuut te gaan", oordeelde Ja cobs terecht, „mag je nooit zo op een tegenstander ingaan. Die wissel is dus gedeeltelijk disciplinair, omdat ik al dat geschop verafschuw, en deels om Kiebert tegen zichzelf te beschermen. De scheidsrechter houdt zo'n speler altijd even in de gaten. Bovendien wilde ik zo de vlam uit de pan halen, omdat Eindhoven door dat ak kefietje natuurlijk wel wakker was geworden". De volledig gerechtvaardigde gele kaart van de ietwat te hautain leidende Briellenaar Chris Verhoef voor de Maas sluise gymnastiekleraar was in Gouda "De bal is rond", is een gouden spreuk in voetbalkrin gen. Ook in de wedstrijd GSV-Excelsior *20 (3-3) bleek weer eens hoe raar de bal kan rollen. Leuk voor het publiek was het allemaal weL maar GS V-coach Leen Bezem zal er ongetwijfeld een aantal grijze haren bij gekregen hebben. Het was inderdaad een onbegrijpelijke zaak dat GSV met een 3- 1 voorsprong in de zak en enorme kansen op 4-1 binnen enkele minuten geconfronteerd werd met een gelijke stand. Want daar in ligt de grote kracht van Excelsior, het kan uit ogenschijnlijk geslagen positie terugkomen. Niet voor niets bedwong het team van trainer Piet Roozen vorige',.week nog koploper Alphense Boys. Het had een waarschuwing moeten zijn voor GSV, dat het na de 3-1 allemaal iets te makkelijk opvatte. De eerste helft gaf een gelijk opgaande strijd te zien, met een iets sterker GSV. Dat Excelsior via Gerard de Jong op 0-1 kwam was dan ook enigzins tegen de veldverhouding in. Keeper Wim Groenveld van GSV had echter geen schijn van kans op het van richting veranderde schot. In die fase van het duel gaf GSV het middenveld geheel uit handen. Dat de Schiedammers niet ver der kwamen dan een buitenspel-doelpunt was meer geluk dan wijsheid. Het onzekere optreden van Wim Groeneveld droeg ze ker niet bij tot meer rust in de verdediging. Groeneveld kon tien minuten voor rust het veld verlaten, na een botsing met een Ex- celsior-speler. Arie Lingen was zijn vervanger. Nadat eerst nog een enorme kans werd gemist door de complete GSV voorhoede, was het Kees Bonefaas die een corner van Gerrit Boogaard in één vloeiende beweging achter Norbert Kleinheerenbrink knalde. Nauwelijks waren de Sciedammers over deze tegenvaller heen, of het was 2-1 door een schitterende knal van alweer Kees Bonefaas, na een voorzet op maat van Gerrit Boogaard. Controle GSV had de strijd onder controle, zeker nadat Gerzon Risamasu goed door ging op een verre pass en beheerst scoorde. De kansen stapelde zich na deze derde Goudse-treffer op voor GSV. Scho ten van Gerrit Bogaard en Kees Bonefaas troffen echter geen doel. De verslapte concentratie aan GSV kant gaf de Schiedammers de kans iets terug te doen. Rob Glimmerveen bracht de achter stand terug tot één doelpunt Weifelend ingrijpen van Arie Lin gen stelde Edwin 'Pino van der Hoeven in staat de gelijkmna- ker aan te tekenen, 3-3. Uiteraard <vas de spanning geheel terug. Met kansen aan beide kanten op een winnende score. Met misschien wel de grootste voor GSV-spits Hans de Jong, die van dichtbij ver over schoot en daarmee zijn slechte spel nog eens accentueerde. Dat deed voor Leen Bezem kennelijk ook de deur dicht want hij bracht Hans Schouten voor hem in het veld. Veel haalde het allemaal niet meer uit, al kopte Gerzon Risumasu uit een voorzet van Schouten nog bij ha raak. Schiedam Briesend van woede stoof Jan van der Vel den uit de dug-out, na de zo veelste aanslag op een van zijn spelers. Wanhopig uitroepend: „Scheidsrechter, waar zijn we nu toch mee bezig. Zo raak ik al mij spelers kwijt" Van der Velden werd er moedeloos van. Eerst moest Fred Meerhof het ontgelden. Na een kopduel liep hij tegen een gescheurde wenkbrauw op. Volgend slachtoffer was Eric van der Gaag die met een ernstige knieblessure werd afgevoerd, door Chris Woerts na abrupt te zijn afgestopt in een solo een en* tenslotte mocht Leo van Hagen de kleedkmaer opzoeken na een onbeheerste charge van CVV'er Bert Lis. Met vermoe delijk een gebroken neus en jukbeen was de wedstrijd voor Hagen afgelopen. Tot over maat van ramp verloor Her mes DVS de wedstrijd ook nog met 0-1. Het vertoonde stemde Jan van der Velden met recht somber: „Het is toch niet te geloven wat er allemaal is voorgeval len. Mijn spelers zijn gewoon bewust het veld uitgeschopt. Wij proberen positief, aanval lend voetbal te spelen en wat zie je. CVV speelt nog laffer dan laf. Weigeren resoluut om aan te vallen en dan nog win nen ook." Jan van der Velden had volkomen gelijk. CW speelde negatief. Illustratief voor het negatieve spel was het aantal malen dat Bob Mo lendijk voor de rust in actie moest komen. Molendijk moest zich behelpen met enkele te rugspeel ballen. Hermes DVS speelde vooral het eerste half uur een briljan te wedstrijd. Had op voor sprong moeten komen, maar invaller Rob van Vooren ko gelde de bal na zijn eerste de beste actie op de paal. Hans de Begeleid door trainer Jan van der Velden (links) en de verzorger van Henmes DVS wordt de ernstig geblesseerde Leo van Hagen afgevoerd. Een illustratief beeld van de taferelen die zich bij Hermes DVS-CW (0-1) afspeelden. Roos was de volgende die een juweel van een kans om zeep bracht. Hij speelde de bal be heerst in, maar het projectiel spatte uiteen op de lat. Een kopbal van Fred Meerhof werd vervolgens met moeite van de lijn gehaald door doel man Borro Brandt. Door het uitvallen van Van der Gaag en Van Hagen moest Van der Velden zijn elftal om zetten. Had nog geluk dat de vervangers Rob van Vooren en Ben Landsbergen een pri ma partij speelden. Toch woog het gemis van de twee spelbe- palende spelers zwaar. Sprankelend Hermes moest na het spranke lende begin duidelijk gas terug nemen. De veel te harde wed strijd verloor het aantrekkelij ke karakter toen CVV weiger de om er ook een leuke aan vallende wedstrijd van te ma ken. Jan van der Velden na- mokkend: „Wij willen toch ze ker het amateurvoetbal pro moten. Was toch een schitte rende gelegenheid voor, maar het moet natuurlijk wel van twee kanten komen. De ne derlaag ia natuurlijk onver diend, maar over het vertoon de spel kan ik toch tevreden zijn. Ik kan de jongens niets verwijten, ze hebben er kei hard voor gewerkt. Iedereen heeft de mond vol van CVV, maar is heb er niets van terug gezien in het veld." De wedstrijd werd beslist na twintig munuten in de tweede helft. CW kroop even uit de schulp en counterde met suc ces. Jan van de Voogt velde het vonnis: 0-1. Wanhopig pro beerde Hermes terug te vech ten, maar het stug verdedigen de CW, met routinier Jan Bruys aan het hoofd, gaf geen kans meer weg. feite de enige dissonant van het herfstachtige tweeluik dat zich voor een dikke tweedui zend toeschouwers ontspon. En die de Schiedammers met de duidelijke cijfers van 3-1 de tweede achtereenvolgende thuiszege in de schoot wierp. Jacobs; „Zo'r, resultaat, komt het zelfvertrouwen natuurlijk door Donald Bax enorm ten goede. Ik denk dat het volgende week uit tegen Helmond Sport een bijzonder interessante partij kan wor den". Angstig Niemand die na afloop derhal ve nog treurde om de angstige taferelen die zich met name in het eerste gedeelte van de tweede helft afspeelden. In welke fase SW het zich zelf erg moeilijk maakte door te nadrukkelijk het accent op de verdediging te leggen, terwijl Eindhoven eerder al had laten doorschemeren de aanvallende aspiraties niet in schokkende daden te kunnen omzetten. „Want", vergoelijkte Jacobs, „als die gasten pzr ongeluk 2-1 maken, krijg je het toch nog moeilijk. Toen het éénmaal 3-0 was, speelden we een gewon nen wedstrijd. Dus vind ik dat we het nu eens uitstekend hebben gedaan". SVV legde de basis voor de florissante overwinning in de eerete 45 minuten. Persoonlij ke akties van eerst Richard Dercks en later Harry Meij boom, stelden 'goudhaantje' Ferry Meerhof tot tweemaal toe in staat te bewijzen dat zijn vormcrisis langzaam aan we gebt. Jacobs: „Toch lekker als je zulke jongens in je pleeg hebt. Dan blijkt weer eens hoe belangrijk die individuele kwaliteiten zijn in de voetbal lerij. Zo hoort het eigenlijk, dat je door dat soort akties een wedstrijd naar je hand kunt zetten". Bekroning Dercks zelf, eindelijk bevrijd van de slepende liesklachten, bekroonde zijn voortreffelijke optreden met een schitterende, beslissende derde treffer. De qua loop op een 'Lelijk Eendje* lijkende spelbepaler glipte eenvoudig langs Albert Haaf- tïnk en liet Rik Laurs met zijn zwakkefre) linker voet volsla gen kansloos. En ook al redde Eindhoven via de kennelijk nu al tegen kernbewapening demonsterende e en regelma tig tegen arbitrale beslissingen agerende Jacques van der Pas het Brabantse gezicht een beetje, de betere mogelijkhe den waren voor SVV (tweede uitblinker Wim Tijk Ger van de Heide en Ferry Meerhof). „Ik wist", grinnikte Jacobs la ter uitgebreid, „dat die Rcmi Reynierse een prima midden velder is. Maar heb je het ge zien, hoe Wim Tijl hem hele maal uit de wedstrijd speelde. Reynierse moest meer op zijn eigen helft spelen, dan dat hij aan echte aanvallende akties toekwam. Daardoor waren we op het middenveld taktisch sterker en hebben we ook daardoor de wedstrijd gewon nen". En de van spits tot loop- wonder omgetoverde Tijl zelf: „Ach, het ging wel lekker. Het zou natuurlijk helemaal leuk zijn geweest als ik die ene bal binnen had geschoten..." Rotterdam De terugkeer van Gerrit Zonneveld en Had- de van der Meide, na langduri ge blessures weer volledig her steld, leverde Fortuna het der de punt op rij en in totaal op. In Rotterdam-Zuid besloten Spartaan'20 en de nieuwbak ken tweedeklasser tot een doelpuntloze deling, hetgeen volgens Fortuna-trainer Jan Pos tem a een terecht resultaat was. Toch had Fortuna voor rust de beste kansen, maar Zonneveld en Hans van Os vermorsten vrij voor Degenkamp. In de tweede helft slaagde Fortuna er niet meer in voorin de bal vast te houden, De Vlaardin- gers kwamen onder druk te staan, maar verder dan twee wegens buitenspel afgekeurde doelpunten kwam Spartaan'20 niet' d-j-TITi V> "lliT"j-7~ til L71U11HT 1LX A 171 ill Schiedam MSV '71 blijft het bij de zondag afdelingsclubs uitstekend doen. Thuis tegen Flakkee werd een 3-1 over winning behaald. Demos moest tegen Eureka met een 1- 1 gelijkspel genoegen nemen. SVDPW kon de kansen niet benutten en verloor uiteinde lijk nipt met 1-0 van DJS. Ook Olympus kon niet winnen. Te gen Aniomo Hoogvliet werd met 0-0 gelijk gespeeld. DRZ kwam goed voor de dag door koploper Zuiderster met i-2 te verslaan. Eureka-Demos 1-1 Demo? speelde een heel sterke tweede helft, maar kon toch niet ver hinderen dat Eureka onver diend op een 1-0 voorsprong kwam. De 17-jarige Rob Tette- roo zorgde er echter voor dat de Schiedammers alsnog met een puntje naar huis gingen. In de allerlaatste minuut maakte de jeugdige speler, hij speelde zijn eerste voledige wedstrijd in het eerste de ge lijkmaken 1-1. DJS-SVDPW 1-0 SVDPW speelde in de eerste helft een ;j heel goede wedstrijd. Had ook op voorsprong moeten komen, *1 maar de spitsen verknalden de ij meest fraaie mogelijkheden. Tot overmaat van ramp kwam -.s de thuisploeg ook nog op voor- sprong. Toen knakte er iets bij SVDPW en de deceptie van if een achterstand kwam men niet meer te boven. :f Olympus-Animo Hoogvliet (H) Een kleurloze wedstrijd die terecht eindigde in een 0-0 score. Beide ploegen speelden geen al te beste wedstrijd. De Schiedammers hadden nog de.' pech dat Cor Speijer met een ernstige blessure moest uitval- len. Vermoedelijk met een ge- broken kuitbeen werd hij af- gevoerd. Olympus raakte de kluts kwijt en hield met moei- j te stand. Het laatste kwartier >t moest Olympus het zelfs met 10 spelers doen. omdat Piet i van het Hof geblesseerd uit- viel met een liesblessure. Trai- ner Hennie Kuiten had toen al f zijn wissels al gebruikt. j MSV *71-Flakkee 3-1 MSV '71 speelde vooral voor de rust I' een heel goede wedstrijd. Het T kwam toen ook op voorsprong door een treffer van Gilbert Remeus. Na de rust gaf de ploeg van Eric de Vries de j' wedstrijd uit handen en Flak-,' kee kon terug komen tot 1-1. MSV '71 wankelde, maar Aad van der Hoek bracht zijn ploeg j terug in de wedstrijd door na 'f. goed te storen voor 2-1 te zor- j gen. De wedstrijd was toen ge- lopen. In de slotfase was het wederom Gilbert Remeus die 'j nu uit een strafschop wist te Ij scoren: 3-1. Zuiderater-DRZ 1-2 Wat in de andere wedstrijden van DRZ j; niet lukte, lukte tegen koplo- 'k per Zuiderster nu wel. De Schiedammers scoorden twee maal en dat was voldoende voor de winst: 1-2. Na de eer ste helft keek DRZ tegen een 1-0 achterstand aan, maar de Schiedamse ploeg knokte,j heldhaftig terug. Uit een vrije' trap was hst Cees Bruinsel die de gelijkmaker scoorde. Het keiharde werken werd met recht beloond toen Angelico Maas er halverwege het twee de bedrijf 1-2 van maakte.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5