SERVICE Kees Boer (80 'We laten de ongeren niet in de steek 1 r r Blokje rond^ 'Munitie-opslag Staelduinse Bos voorlopig niet weg' 1 'Gaswinst naar ons Maassluis demonstreert in Amsterdam Buide He Kapitein Rob Dagagenda SCHIEDAMSCHE COURANT doem de meester Gedeputeerde Borgman: Tuinders tegen gemeenteraad: Raad Maasland bespreekt begroting donderdag 19 november 1981 SC Maassluis Een stevige handdruk, helblauwe ogen, een witte kuif en heel rechtop. Dat zijn de eerste in drukken bij de kennismaking met Kees Boer. Zijn strijdlust en bewogenheid waar het de vredesbeweging betreft, zijn praten over de wereld van nu en morgen doen vergeten dat hij tot de hoogbejaarden gerekend moet worden. Alles bij elkaar voldoet hij niet erg aan het stereotiep van de tachtigjarige. Het verleden komt pas na enig aandringen aan bod. Belangrijker zijn voor hém het heden en de toekomst. Het is daarom dat Kees Boer, samen met een andere IK- V'er, zich in een open brief speciaal tot de 50-pIussers richtte, mét het klemmend verzoek om mee te doen aan dé landelijke demonstratie tegen de plaatsing van nieu we kernwapens in Europa. „We hebben de jongeren op gezadeld met atoomgeweld, neutronenbommen en atoomenergie. Zij zijn het die ztch daartegen verzetten. We kunnen het die jongeren niet langer alleen laten opknap pen. Het gaat om de toe komst van onze kinderen en kleinkinderen". Zo luidt in het kort de oproep tot de 50- plussers. Onvermoeibaar Kees Boer, geboren en getogen Maassluizen Velen kennen hem, onder meer als onver moeibaar bestuurlid van de wijk vereniging „Dijkpolder". Voor de werkgroep van het Interkerkelijk Vredesberaad hield hij nog niet zo lang gele den een voordracht over „bur gerlijke ongehoorzaamheid". Hij noemt zichzelf christen, so cialist en pacifist. „Het hangt met elkaar sarr.cn," zegt-ie, beide vuisten op de borst in een veelzeggend gebaar, „het komt allemaal hiervandaan, van binnenuit en het één is niet los te zien van het ander". Zijn betoog lardeert hij even gemakkelijk met bijbelteksten als met uitspraken van Marx. Al in de dertiger jaren sloot Kees Boer zich aan bij de reli gieus-socialistische beweging die geleid werd door een klein groepje „rooie dominees" His torische namen duiken op; do minee Banning, dominee Bus- kes, professor Heering. Kees Boer heeft ze allèmaa! gekend. „Het was maar een klein groepje," vertelt l hij, „en je had, met je gebroken geweer tje. heel wat te verduren. Je werd van alle kanten aange vallen en verketterd, ook door je eigen club erj kerk! De vre desbeweging van nu, zoals die ook door hel Interkerkelijk Vredesberaad wordt uitgedra gen, is veel sterker en rust op meer pijlers. De politieke par tijen kunnen er niet meer om heen, ze moeten stelling ne men ten aanzien van de bewa- door Tineke Diepenhorst pening. Maar het IKV moet buiten de politiek blijven, al leen optreden als pressiegroep. Hoewel... dat iemand lid is van het IKV en toch CDA stemt heb ik nooit goed begrepen." Engelen „We worden geregeerd door machten" zegt Kees Boer. „Daar kom je niet onderuit. Zonder macht krijg je anarchie en anarchie heeft alleen maar kans van slagen als de mensen engelen zouden zijn. Dus moe ten we kiezen: voor de macht van links of de macht van rechts. Het is mijn overtuiging dat de wereldvrede meer kans heeft bij de linkse machten. Ik ben niet zo bang voor de Rus sen: ik ben banger voor mijn heer Reagan in Amerika, De wereld wordt geregeerd door enge, oude mensen. Dat zie je aan Reagan, dat zie je aan Luns die ons namens de HAVO van alles wijs maakt. Enge oude mensen beslissen dat er miljarden worden ge stopt in prestige-objeeten zoals raketten naar de maan. Met die miljarden zou de hongers nood over de hele wereld gele nigd kunnen worden. Enge oude mensen beslissen ook dat de burgers in Europa worden opgezadeld met wapentuig dat die burgers niet willen." „Ik ben totaal-pacifist," zegt Kees Boer. „Mijn persoonlijke leus is: weg met alle rotzooi uit Nederland. Wat op den duur over zou moeten blijven is één vredesmacht: een leger dat ge dirigeerd wordt door de Vere nigde Naties, zoals dat nu, af en toe, op kleine schaal ge beurt. Die vredesmacht zou kunnen optreden bij onlusten en dreigende oorlogen. Mis schien zijn we over honderd jaar zover. Want engelen zul len de mensen nooit worden." Vanavond VIAARD1NGEN HolUndlagebouw. Oostha- venkade 42: archeoruimte: permanente expositie van ar cheologische vondsten uit Vlaardingen. Geopend: 19.00 tot 22.00 uur. Ontmoetingscentrum West, Floris de Vijfdelaan 2. Kinder club van 18.30 tot 20.00 uur. JAC-pandje. PKD 200: spreekuur Comité Jongeren huisvesting- Van 20.00-22.00 uur. Dienstencentrum West, Frank van Borselenstraat 95a, de stichting raad voor het ou derenwerk houdt bingoavond. Aanvang: 20.00 uur. SCHIEDAM Xeerstoof, Nieuws tra at 12, Vrouwencafé in QT. MAASSLUIS Koningshof, Uivertaan 20. Gereformeerde wijkavond. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag VLAAEDINGEN Fonotheek, Hoogstraat 220. Fotoexpositïe „Nepal Namas- té" Van 14.00 tot 17.30 uur. Galerie Artotheek. Oostba- venkade 8. Expositie litho's van Kees Franse. Geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Hollandtagebouw. Oostha- venkade 42; archeoruimte: permanente expositie van ar cheologische vondsten uit Vlaardingen- Geopend 10.00 tot 12.30 en 13.00 tot 18.00 uur. Zonnehuis, Dillenburgsingel 5. Tentoonstelling wandkleden van Trix Gil'e en sculpturen van Karoly MézaröS. Dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur. Muziekcentrum Ton Stolk, Westhaven kade 45; Geopend: 10.00 tot 12.00 uur. Bezoek al leen na telefonische afspraak: teL 347240. Galerie Kunst+, J.W.Friso- laan 70. Expositie werk van Piet arlfemius en modeme sie raden. Op afspraak, telefoon 748266. Kinderboerderij Holywood, Amsterdamlaan, Geopend da gelijks van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur. In hét weekend alleen 's middags. Gemeente IijkeArchiefdienst, plein Emaus 5. Geopend: 10.00 tot 17.00 uur. Visserijmuseum, Westhaven- kade 53/54; permanente expo sitie over de Nederlandse zee visserij. Geopend:. 10.00 tot 17.00 uur.Visserijmuseum. Westh'avenkade 53/54: Exposi tie „Visserij op postzegels". Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Signalement: Bas: bastaard Kleur: licht bruin Geslacht: vrouwelijk Leeftijd: ze ven jaar Het komt steeds vaker voor. dat er honden worden ge bracht met een aantal jaar tjes achter de rug. Eerst had den wij In de Hargahoeve veel jonge honden, tegen woordig steeds meer oudere. Zoals Beer, nu zeven jaar, die plotseling het huis uit moest wegens onzindelijkheid. Van de ene op de andere dag zou Beer haar opvoeding verge ten zijn, en dan is er nog maar een oplossing: weg er mee. Proberen haar weer zindelijk te maken was te veel gevraagd. Ten slotte heb je een hond voor je plezier en niet om er elke keer de rotzooi van op te ruimen. Helaas kunnen wij in de Har gahoeve geen zindelijkheid straining geven, want de hon den worden niet dagelijks uit gelaten en moeten het in hun door Wim Haslinghuis beheerder Hargahoeve kennel deponeren. Toch is ook op deze gevorderde leeftijd een puppie-training mogelijk met goede resultaten. Een jon ge, speelse hond kan het leren, dus waarom een oudere hond niet? Er zijn al heel vaak on zindelijke honden in een nieuw tehuis geplaatst, waar ze weer zindelijk werden. Die honden leven nog steeds bij een fijne baas. En Beer is een heel fijne hond. een beetje achterdochtig te genover vreemden, maar toch met een fijn karakter. Ze is lief voor kinderen, kan goed met katten opschieten en vindt het niet erg om af én toe alleen thuis te blijven. Sommige mensen zullen de leeftijd misschien een bezwaar vinden. Maar laatst kreeg ik een telefoontje van een me vrouw die een wat oudere hond uit de hoeve had geno men. Ze was heel enthousiast en zou iedereen aanraden vooral maar een wat Oudere hond te nemen. Ze had er erg veel plezier van en was blij deze hond een kans te hebben gegeven. Een hondje als Beer moet ook de kans krijgen zich te bewij zen in een nieuw tehuis. Je mag zo'n hond niet klakkeloos afschrijven op haar leeftijd. Zelfs oudere mensen vinden een hond snel te oud, terwijl zij zelf naar verhouding ouder zijn en nog volop van hei le ven genieten. Beer wacht intussen de dag des oordeels maar af. In de kennel is het een stumperd. die menselijke warmte mist. Wij kunnen dat gemis een heel klein beetje vergoeden, maar haar hele uitdrukking spreekt boekdelen. Een beetje treurig naar beneden kijkend en rillend van ellende wacht Beer op iemand met een warm hart vol dierenliefde. Iemand die een klein plekje over heeft in de huiskamer» waar zij kan genieten van een beetje men selijkheid. Iemand die haar wil meenemen tijdens het boodschappen doen of een fa miliebezoekje. Iemand die haar af en toe een goedkeu rende aai wil geven. Iemand die het fijn vindt de voor Beer bereidde maaltijd met smaak te zien verorberen, Gewoon iemand die Beer komt halen in de Hargahoeve aan de Sc hied am se S porti aan 1. Beer verlangt daar gewoon naar. UITGAVE SIJTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt In hei gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schfe-' dam tol Hoek van Holland) en I» uitsluitend verkrijgbaar In combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad REDACTIECHEF Paul Hookw SPORTREDACTIE Donald Ba*, tel. privé 010-503143 De redactie van Vtaardlngs Dagblad en Nieuwe Waterweg Courant ia ge vestigd san de Brede Havenstraat 6. 3130 AC {Postbus 110, 3131 BC), Vlaardingen, tel. 010-343220 en 352056. Sportredactie: 010-345209. Da redactie van de Schiedam se Courant Is voorlopig ook op dit adres te bereiken, telefonisch op 010-350557 en 349754. Post kan gezonden wor den naar poslbua 137, 3111 EA Schiedam. Bericht kunnen per telex worden doorgegeven vla tele*nummer 32177 CORRESPONDENTEN 3155 TC Maasland: Simon van Zullen. Diepenburchairaat 34. tel. 01899- 3151^0 Hoek van Holland: Leen van Ooljan, Mahusvaat 135. tel. 01747- 2804 ABONNEMENTEN Opgave van en Inlichtingen over abonnementen kan geschieden bij het Rotterdams Nieuwsblad Coolslngel 67 3012 AC 1441444 Brede Havenstraat 6 3131 BC Vlaardingen tel.010-354525. KLACHTENDIENST Dagelijks van tö.OO tot 19.00 uur en zaterdag van 13.00-14.00 uur, Rotterdams Nieuwsblad, tel. 010-144144. FOTO'S Geplaatste loto's kunnen telefonisch worden nabesteld tussen 9.00 en 16.00 tel. 010-144144 toestel 140. ADVERTENTIES Advertenties kunnen worden opgegeven op tel.nr. 010-340353. KOT.W STUUR M'JUAAg HOE WIU 5PUS5SBJ fltS U WI&M4MD ffiWKBOVDJ. HETGBClttflP IK ZiM IN DE EMCVClOPEDIfn nee, ik weer ECHf Mier HOE JE 1.^1 A cm DRAAK WEEK W: AAN AAO&r %TZ rrnn we zuilen het KIJKEN WE NU X. VRAÖEN. 3916 -- De <ïag is bijna ten ein de. maar nog steeds is er niets van het wrak te zien. Zou de „Starlight" dan al gezonken zijn? Dat is bijna niet aan te nemen. Een berger vaart ech ter geen twee etmalen om het zoeken dan meteen op te ge ven en beide schepen zoeken driftig naar enige aanwijzing. Rob heeft nu ook een perma nente uitkijk in de mast en bo vendien zoekt hij de zee met de radar af. Billy Bold China heeft geen radar en ongetwij feld zal de „Bruinvis1 het wrak eerder ontdekken, maar zijn schip is sneller en daarom houdt hij ook de Nederlandse sleepboot scherp in de gaten. Met een beetje geluk is hij toch nog eerder ter plaatse en heeft hij al vastgemaakt als Rob in de buurt komt Den Haag Het provincie bestuur ziet voorlopig geen mogelijkheid tot verplaatsing van de munitie-opslag in het oostelijk deel van het Stael duinse Bos. „Onder de huidige economi sche omstandigheden vrezen we de financiële gevolgen van verplaatsing, die op tien miljoen gulden worden ge raamd", zei gedeputeerde drs.J. Borgman gisteren, tij dens een bijeenkomst van de statencommissie voor na tuur-, recreatie en land- schapszorg. De verplaatsingskosten zouden, moeten worden gedeeld door Maasland De gemeente raad van Maasland heeft van de drie plaatselijke dbouw Or- Hollandse Landbouw ganis^es (HLO's) heel na- drukKilijk te horen gekre gen waar de extra gas- winst naar toe moet. „als u zich bewust bent van uw verantwoordelijkheid", zo spr^k tuinbouwbestuurslid Bram van Marrewijk dins dagavond tot de gemeente raad, „dan zet u zich in om deze gelden terug te voe ren tot de rechtmatige ei genaars." Met veel cijferwerk trachtte Van Marrewijk de gemeenteraad duidelijk te maken, dat de tuinbouw het meeste aanspraak op die gaswinst heeft. Voor Maasland is daarmee een bedrag tussen 6.5 en 7 ton. In een eerder stadium had burgemeester Van den Brink al eens gezegd dat het helemaal niet -zeker was dat die extra gaswinst door de tuinders zou zijn veroorzaakt Vanuit de ge meentepolitiek had de Open Groepering al de suggestie gedaan, die extra» uitkering voor de bouw van een sporthal te be stemmen. In zijn commentaar op de mening van de HLO's was de burgemeester erg kort* „Over die bestemming wordt straks door de ge meenteraad beslist," Geen van de raadsleden had be hoefte hier iets aan toe te voegen. Verwacht wordt-' dat volgende week, tijdens de algemene beschouwin gen, wel opmerkingen in die richting worden ge maakt. de provincie en de ministeries van CRM en Defensie. Vol gens de gedeputeerde voelt Defensie weinig voor het op draaien voor de kosten en heeft de nieuwe staatssecreta ris van CRM, H.A. de Boer, hem geen toezegging voor een verplaatsingsbijdrage willen doen. Het overleg met de rijks overheid zou echter worden voortgezet Het vrijkomende stuk bos zou onder de hoede komen van de Stichting Het Zuidhollands Landschap. Omdat de provin cie de stichting een bijdrage van negentig procent in de be heerskosten verleent, zijn GS momenteel ook niet erg geluk kig met zo'n oplossing. Het sta tenlid ïr. J.W.J. Wolf (PvdA), die de situatie betreurde, vroeg zich af of de provincie haar geld nu niet beter in andere projecten kan investeren. EXCLUSIEVE MAATKLEDING EN CONFECTIE WOLCKEN &ZN. 100 jaar maatkleermakara In onze etaiagw «leeds apedaie aanbtedingen RottantamMtfjk 409» Schiedam TaWoon 0W-2M1M Maasland De gemeente raad behandelt op dinsdag 24 november de door het colle ge van B en W opgestelde be groting voor 1982. De behan deling gebeurt tijdens een af zonderlijke raadsvergade ring» die om 19.30 uur in het ■gemeentehuis begint. Na de spreekrechtbijeenkomst voor de burgers beginnen de drie fractievoorzitters met hun algemene beschouwingen. Na de beantwoording hiervan door de collegeleden is er een tweede ronde, waarin dé raadsleden op de materie kun nen ingaan. Na de tweede beantwoording van de zijde van het college kan de begro ting in stemming worden ge bracht I DOE-HET-ZELF PARKETSCHUURDERS. kan- go'» compressoren, kettingza gen. behangsiomer* etc. huurt u bij Gem». Boerhuveiaan 27, Schiedam, 010-373686. I KENNIS MAK IN O Alleenstaanden vanaf 30 jr. aa- terdagav. i» er weer een gezef- Hgheldsavond mei danser» 'm Th VOLI. Nw. Haven 237. Schie dam. Entr. 2.50. Inl. dhr. Vis. tel. 015-567066. IONOEflHQUO EN REPARATIE Voor het leveren, schoon maken EN REPAREREN VW uw gefsera naar Smederij Dwb, Callenburgslr. 80. Vlaardingen. Tel. 34.30.96. Een echte pers voor Iedere smaak en elke beurs. Boezemweg 136 Freeripkspiaais 9 Ruüensplein 12 Roitedam Hiliegersberg Schiedam Tel,010-140619 Tel 0I0-187700 Tet 010-261975 Geopend cfi t/m za 900- 18OO uur Koooavonden to! 21 Oöuu" 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 2