SPORT Hoek van Holland wil leden aan zich binden Korenbeurs kan profiteren van interne problemen SPORT KORT Sport- instuiven voor trimmers Loes Schaap heeft bij HVK weer plezier in het handbal Henk Boon: 9Uitga ven kunnen beperkt blijven9 ^Sportagenda Spanning bij De Ooievaars donderdag 19 november 398) VD/SC/WW iTips voor deze rubriek jtunt u doorgeven aan de [^sportredaktie van deze 5 Krant. Brede Haven- Straat 6 <3131 BC) of -.Postbus 110 (3131'AC> te ;Vlaardingen. De sport re- Sidaktie is telefonisch be- - reïkbaar onder nummer -010-34^2.09. ^Donderdag 19 november ^Volleybal: 21.30 uur Alca- ,:zar 2-MVC (heren), 20.30 -uur Sunlight-Schovocomca >.4 (heren), 19.15 uur Sun- r-jlight-CVV 4 (dames), 21.15 5?uur Shell-Alexandria/A' 4 .'(dames). Vrijdag 20 november .Biljarten: 20.00 uur Fina ble Harm Knol-bokaal in biljarteentrum -De Grif fioen te Vlaardingen; Vol leybal: 20.15 uur Holy- 'Schovocomca 3 (dames); -Diversen: 20.00 uur Info- avond Schiedamse Sport- raad in De Blauwe Brug te Schïedam-Groenoord. Vlaardingen -7 Inwoners van Vlaardingen die niet zijn aan gesloten bij een sportvereni ging, maar toch de conditie op peil willen houden, kunnen te recht tijdens de sportinstuiven die door de Vlaardingse raad Voor sport en recreatie (VRSR) wprden georganiseerd. Tijdens dé sportinstuiven kan een keuze worden gemaakt uit een jujtgebreïd aanbod van sport en spelmogelijkheden. Des kundigen zijn aanwezig om behulpzaam te zijn bij de spel letjes. Alle trimmers, joggers, keep-fitters. wintersporters en andere recreatiesporters zijn welkom. Nieuwkomers aan de trimin- Stuiven worden geadviseerd deel te nemen aan de activitei ten in de gymzaal Wielewaal (maandagavond van 20.30 uur tot 22.0Q uur), gymzaal Oude Lijnbaan (maandagavond van 20.00 uur tot 21.30 uur), gym zaal Civilisiaan (dinsdagavond van 18.30 uur tot 20.00 uur), gymzaal Van der Spiegelstraat (donderdagavond van 20.00 uur tot 21.30 uur) en de gym zaal Huygenstraat (vrijdaga vond van 19.00 uur tot 20.30 uur). De jeugd kan op dinsdagmid dag van 16.30 uur tot 18 00 uur terecht in de recreatiehal in Oosterstraat, Mensen boven de 5$) jaar zijn. welkom in de re creatiehal Oosterstraat (don derdagmiddag van 14.00 uur tot 15.30 uur) en in de gymzaal aan de Van Bleiswijkstradl (maandagavond van 19.00 uur tot 20.30 uur). De basketbal- lefhebbers kunnen op maan dagavond van 20.00 uur tot 2L00 uur terecht in de recrea tiehal m de Oosterstraat Schiedam De tafeltennissers van De Ooievaars hebben g^en wraak kunnen nenen voor de afstraffing die het eer der dit seizoen van koploper .Monting voor de voeten kreeg geworpen. Hoewel de span ning hoogtij vierde, er sneu velden zelfs twee batjes, moes ten de Schiedammers met 6-4 opnieuw het hoofd buigen. De Ooievaars was niet in staat om de 1-0, 3-2 en 4-3 voorsprong vast te houden. John du Chatinier kwam tweemaal als winnaar tevoor schijn, terwijl Mare Chomette dit slechts éénmaal deed. Du Chatinier en Chomette schre ven wèl het dubbel op hun naam. Chomette hielp De Ooievaars aan de 4-3 overwin- .ning- Maar in de slotfase ver- .anderde Monting van taktiek. De Ooievaars had hierop geen antwoord en verloor aldus met 6-4. 'Ik ben nog steeds uiterst fanatiek... door Chris Woerts Schiedam Loes Schaap heeft het plezier in de handbal sport hervonden. Twee seizoenen geleden werd Loes Schaap op minder elegante wijze door DWS aan de kant gezet. Het ontslag maakte diepe indruk op de Schiedamse handbal train- ster. Wilde er definitief de brui aan geven. „Ik wilde er echt mee stoppen. Alles wat met een vereniging te maken had hoefde voor mij niet meer." De teleurstelling bij Loes Schaap was groot. Toch overwon uiteindelijk het ge2ond verstand. Stadgenoot HVK zat dringend verlegen om een trainster voor de da messelectie en toen Loes Schaap werd gevraagd, nam de ex-handbalster van UVG maar wat graag de nieuwe uit daging aan. Resultaten bleven ook bij HVK niet uit. De dames prom- veeerden op het veld en dat stemde Loes Schaap tevreden. „Ik heb er weer plezier in," klinkt het niet zonder trots uit de mond van de met een ge ronde babbel gezegende train- ster. „Ik ben nog steeds uiterst fanatiek- Dat moet je ook zijn, anders kun je ook niet van je speelsters verwachten dat zij fanatiek zijn in het veld. Ik behandel mijn speelsters zoals ik zelf graag behandel wil worden." Loes Schaap roemt niet zonder trots de Cenheid.die haar team vormt, zowel binnen als buitan het veld: „De meisjes zijn ge woon eerlijk tegen elkaar. Als ze het ergens niet mee eens zijn, dan zeggen ze dat ge woon. Ik heb geen sterspeel ster in mijn team. Daar houd ik ook niet van. Iedereen is even belangrijk voor mij, ze vormen allemaal een onder deeltje van het team. Zo krijg je ook geen moeilijkheden." Touwtjes Loes Schaap haalde de touw- tjes wat strakker aan toen ze haar intrede deed bij HVK: „De meisjes waren gewend wat vrijblijvender bezig te zijn. Ik ben geen toptrainer, maar ik ben wel zo ambitieus om re sultaten te willen zien. Ik ben intensiever gaan trainen en dat heeft ook resultaten opge leverd. Het is voor de meisjes een hele overgang geweest, maar ze zien nu zelf de resul taten." Flair Ondanks de goede prestaties zowel op het veld als in de zaal, zitten de handbalsters van HVK nog lang niet aan hun top. De flair ontbreekt bij de dames en juist een beetje Iet zou de prestatiecurve van HVK een positieve impuls ge ven. De opgrijzende Loes Schaap: „De individuele capa citeiten van de speelsters sla tk hoog aan. Het gros hééft het gewoon. Alleen zijn de meisjes daar zelf nog niet van door drongen. Op de training zie je soms dingen die die je niet voor mogelijk zou houden. In de wedstrijd durven de meisjes nog te weinig. Een kwestie van onderschatting van de ei gen capaciteiten. HVK is een weliswaar kleine, 1 Loes Schaap bezig tijdens de training van HVK: „Ik heb er weer plezier fn." maar groeiende vereniging, Het moet evenwel opboksen tegen zich superieur voelende verenigingen als DWS en. UVG. die als jaren de hand- baldienst uitmaken in Schie dam. Toch ziet Loes Schaap voldoende mogelijkheden voor HVK om in de toekomst een rol van betekenis te gaan spe len in het regionale hanbalge- beuren: „HVK is zonder meer een actieve vereniging. Presta ties zijn belangrijk, maar niet ten koste van alles. De jeugd van HVK heeft onmiskenbaar veel talent. Als die over een aantal jaren doorstroomt, dan kan HVK nog ver komen. Na tuurlijk is er voor een club HVK ruimte in Schiedam. Je moet eens zien hoeveel nieuwe leden er jaarlijk bijkomen." Loes Schaap hoeft zich tegn- woordig op de bank alleen maar bezig te hoduen met het coachen van de speelsters. In het verleden was dat wel eens anders. Toen trad Loes Schaap op als manusje van alles. Was tegelijk coach en verzorgster. Door de komst van Ria Heyne als verzorgster is die last in ie der geval van de al zo zwaar belastte schouders afgevallen. Met een 2ücht van verlichting: „Ria was speelster van het eer ste en haalde haar diploma sport-masseuse. Ik wilde haar er graag als speelster bij heb ben. maar Eia gaf er zelf de voorkeur aan om als verzorg ster op de bank naast mij op de bank te gaan zitten." Hoek van Holland Men kan bezwaarlijk zeggen dat het verenigingsleven in vergelijking met vroeger nog floreert. De clubhuizen vullen zich alleen nog kort voor en kort na een sportieve prestatie en het is droevig gesteld met de ma nier, waarop men vooral de jeugd probeert op te vangen. Toch is er in ieder geval één positieve uitzondering en dat is de voetbalvereniging Hoek van Holland. Bij deze club uit de strand- en badplaats worden buiten de wekelijkse voetbalpartij ook tal van andere aktiviteiten ontplooid om het voor alle le den aantrekkelijk en gezellig te maken» zodat zij eens niet direct na een wedstrjd of trai ning huiswaarts hoeven te ke ren. De jeugd staat in dit gebeuren centraal, maar met een duide lijke knipoog naar en ter inspi ratie van de senioren met de bedoeling dat ook pa en ma 'gek' gemaakt kunnen worden voor dc club, Henk Boon, in het dagelijks leven leraar li chamelijke opvoeding, is de grote organisator van de even ementen voor de jongste afde- ling. „Je kunt met eenvoudige mid delen die jongens een binding geven met de club", is zijn commentaar, „We zijn op dit ogenblik druk doende een jeugdhonk te bouwen. Ook daar hebben we zelf aan mee kunnen werken. Ik heb een loperton gehouden, wat zo veel wil zeggen dat ze een con tract af konden sluiten met hun ouders, ooms, tantes en kennissen. Dat hield dan in dat ze in twaalf minuten zo veel mogelijk ronden bij el kaar moesten lopen, omdat ze in dat contract hadden vastge legd, dat ze daarmee een be paald bedrag konden verdie nen". Jeugdhonk „Dat bedrag mocht echter niet hoger zijn dan vijftig cent per afgelegde ronde. Op die ma nier werden ze bezig gehouden in de herfstvakantie en wij kweekten tevens een band met hun ouders. In totaal heb ben we zo'n achtduizend gul- den bijeen gelopen. Een ge deelte daarvan gaat naar het jeugdhonk en iedere jeugdspe ler krijgt een trainingspak met daarop de clubnaam vermeld. Wat er dan nog overblijft, wordt gebruikt voor andere bezigheden". Wat opvalt is, dat wat er ook gebeurt, er niet met geld ge smeten behoeft te worden om iets te realiseren. Vaak wordt bij de Hoekse club gebruik ge maakt van eigen mogelijkhe den. Henk Boon: „Natuurlijk kan niet alles gratis, maar het verleden heeft uitgewezen dat de uitgaven beperkt kunnen blijven en de jongens het te vens uitstekend naar hun zin hebben". „Zo houden we ieder jaar in de maand augustus een trainings kamp. Die apen blijven dan twee nachten hier in de kleed kamers slapen en overdag worden ze op speelse manier en in wedstrjjdvorm met spel letjes bezig gehouden, die alle maal betrekking hebben op voetbal- Ze hebben dan de grootste lol. zijn lekker en op een gezonde manier in bewe ging en kunnen een kleinig heid winnen. Alles wordt trou wens ook nog op video opge nomen. zodat ze zichzelf de volgende dag terug kunnen zien". Zo zijn er nog genoeg andere aktiviteiten op te noemen, zoals het jaarlijkse straatvoet baltoernooi, dat zich op de vel den van Hoek van Holland af speelt en waaraan ook niet-le- den mee mogen doen. Zelfs meisjes schrijven daarvoor in. Het schoolvoetbaltoernooi staat óók onder leiding van Henk Boon, die daarvoor de velden van zijn club ter be schikking heeft Kortom, er gebeurt iets bij Hoek van Hol land. Juweehje Een andere belangrijke groep in deze vereniging is de Club van Honderd'. Dat zijn hon derd mensen die elk jaar even zo veel klinkende guldens af staan ten behoeve van de werkzaamheden die op 'het programma staan. Zo werd on langs de kantine gerenoveerd. Deze ziet er nu als een juweel tje uit en menig hoger spelen de voetbalvereniging zou er zijn vingers bij aflikken. De bestuursleden Piet van de Bogt en Henk de Raad zijn dan ook niet ten onrechte trots op het schitterende complex gelegen aan de rand van Hoek van Holland. „In die paar jaar is hier wat van de grond geko men", zeggen zij met fierheid. „Neem alleen al de tribune. Voor een vierdeklasser is die toch uniek". „We hebben hem, in samen werking met de adverteerders, met onze eigen handen neer gezet Ook dragen wij ons steentje bij voor het jeugdhonk en niet te vergeten die renova tie van de kantine. Zo hebben we veel plannen, zoals licht om het hoofdveld en afraste ring om het derde veld. Na tuurlijk horen daar ook de no dige feestavond] es bij". Het mag duidelijk zijn dat er toch ook nog verenigingen zijn, die iets willen doen voor hun leden. Bij Hoek van Hol land is men al een tijdje op de goede weg. Het bruist er van het leven èn van de mensen die iets willen presteren... Schiedam Met nog twee ronden te gaan, is de tafeltenniscompetitïe in de eredivisie min of .theer in een chaotische situatie beland. Met "name Tempo Team en 't Hooge Huys zijn daar debet aan. Bij de Amsterdammers lijkt de breuk met René Hijne wel definitief is. nu hij afgelopen zaterdag al niet meer speelde. Terwijl hij de jploeg uit Alkmaar een andere internatio nal, Anne Vlieg, niet van de partij was. De broer van Korenbeurs-speler Jan Vlieg was ziek, hetgeen wel, betekende dat de Allernaar dere tegen De Veluwe niet verder kwamen dan .een 5-5 gelijkspeL Terwijl TT Amsterdam zon der Hijne slechts met 6-4 van Scylla won. Het Schiedamse De Korenbeurs staat in zoverre :btiiten al die competitie-beïnvloedende perike len, dat de voorlaatste plaats nu al zeker is. Hetgeen het spelen van een beslissingswedstrijd dnboudt, ■Niettemin is de wedstrijd tussen De Korenbeurs erT't Hooge Huys (zaterdagmiddag in Alkmaar) jïog wel degelijk van belang. Als Hijne niet ftoeer speelt, zijn de drie punten achterstand op dè Amsterdammers zeker nog te overbruggen Dan moet Avanti in Amsterdam winnen, ter wijl 't Hooge Huys geen punt aan De Koren beurs mag verspelen. Als Anne Vlieg weer hersteld is, zal dat zeker niet gebeuren. Daarvoor is het klasseverschil tussen het 'dure' Alkmaarse team (Vlieg, Nico van Slobbe en Bert van der Ham) en de Schie damse amateurs gewoon te groot- Maar met Hans Lingen goed op dreef en een steeds beter spelende Jan Vlieg behoeft het slechts een 'net te' nederlaag te worden. NO AD In de tweede divisie is de thuiswedstrijd van NOAD tegen De Veluwe 2 niet meer dan een formaliteit De titel kan SM Zwolle vrijwel niet meer ontgaan. NOAD begint zaterdagavond om zes uur. Van heel wat meer belang is de wed strijd tussen NOAD 2 en Salamanders 2. Een gelijkspel is voor de Schiedammers al vol doende om naar de derde divisie te promove ren. De aansluiting met het één klasse hoger 'spelende eerste team is dan bereikt Zelfs is het voor NOAD 2 bij een gunstige indeling niet on mogelijk om ook de tweede divisie te bereiken. De harde werkers achter de schermen van Hoek van Holland. De traditionele percenta ges van DVO'32 houden op nieuw niet over. Met een bedroefde teneur in zijn be toog noteerde voorzitter Ben Versteege voor de se niorafdeling over het afge lopen weekeinde een score van slechts 28,5% en kwam hij voor de junioren uit op 43%. Niet lang bij stilstaan dus. De selectie van DVO'32 springt nog altijd erg non chalant met de door de club beschikbaar gestelde kleding om. Wederom ontbreken shirts, broeken en kousen. Dit wordt tijdens deze com- Ëetilie niet meer aangevuld, ovendien, zo is al vastge steld, moet iedere selecties- peïer volgend seizoen voor een eigen tenue zorgen. Het bestuur van FCN '66 wordt zo'n beetje moede loos van het gebrek aan medewerking bij de leden. Zo gaat de bingo-avond op 27 november definitief niet door, omdat zich slechts zestien leden hadden aan gemeld. Toch geeft' men de moed niet, want voor 23 de cember staat een grote kerst bingo op het pro gramma. Het voldoen aan de finan ciële verplichtingen gaat de leden van de FC Nieuwland ook niet al te best af. On danks dringende en herhaal de verzoeken druppelt het geld slechts in de kas. Tot op heden betaalde welgeteld twaalf procent van de FCN-leden de contributie. Op haar beurt kan het be stuur nu bepaalde financiële zaken niet regelen. Het was gebruikelijk om de selectiespelcrs van FCN na de vrijdagavondtrai ning Iets te eten aan te bie- den. Terecht vraagt men zich nu af of deze extra fa ciliteiten nog wel zin heb ben, want a) er worden geen besprekingen meer gehouden, b)' er komen steeds minder selectiespe lers trainen, c) er zijn spe lers die meteen na de trai ning weggaan en d) de kos ten niet tegen de gezellige held opwegen, omdat een half uur na de training de kantine nagenoeg leeg is. Voorts zoekt het bestuur van FCN naar medewerkers die bij thuiswedstrijden van het eerst de kaartverkoop willen verzorgen en is men op zoek naar leden die hun best willen doen een of meer advertenties te werven voor de weekbrief, die er inder daad erg maagdelijk uitziet wat dat betreft. En tot slot: hoe komt het toch dat de kleedkamers van de tegenpartij er na een wedstrijd zo veel net ter uitzien dan de kleedka mers die de leden van FCN'66 gebruiken? Resu merend: waarom zijn som mige mensen lid van FC Nieuwland'66? Bij SFC heeft men minder last van dergelijke pro bleempjes. In het clubge bouw zijn nu twee mini-lees tafels geplaatst, waar de weekbrieven van de zuster verenigingen ter inzage lig gen. In de bestuurskamer is er weer ventilatie, voor wel ke zelfwerkzaamheid voor zitter Jan van Buytenen de leden hartelijk bedankt. Niet de wedstrijd tussen Vlaardingen (boven dertig jaar) en Oud-Feyenoord vormt op 29 maart 1982 de -afsluiting van de festivitei ten rond het vijftigjarig bestaan. Het is de bedoe ling om de feestelijkheden op vrijdag 2 april te beëin digen met een instuif in een sfeervolle omgeving en met muzikale omlijsting. Op Harga is woensdag de tweede zending van vijfhon derd kuipstoeltjes afgeleverd. De 'rode ereloges' doen het op de overdekte tribune van SVV overigens voortreffe lijk. Tezamen met de in de kleur groen opgeschilderde afrastering van de tribune weet een ieder dus precies bij welke vereniging hij of zij te gast is. o Aad van Dijk, SW's tweede secretaris, en zijn charmante echtgenote An nie vieren zaterdagavond hun zilveren (25 jaar) hu welijk. In het Schiedamse zalencomplex De Rank is het die avond vanaf acht uur groot feest. Welinge lichte bronnen vertelden dat zo'n 150 doorknede SW'ers het gebeuren met hun aanwezigheid opsie ren, onder wie de volledige selectie. Dick Haddeman, de ere voorzitter van de voetbalclub Fortuna VI, exposeert van 2D november tot en met 4 de cember aquarellen over 'Vlaardingen toen en nu'. Plaats van handeling is de expositiezaal van het Hollan- dia-gebouw, gelegen aan de Oosthavenkade 42 te Vlaar dingen. De toegang is gratis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4