Groot wink elbedrij ven solidair met bewoners en middenstanders Posthoorn minder pessimistisch dan onderwijsconsulent Meer interesse voor uitkering in Schiedam Verhuur accomodatie VOP brengt te weinig op TÈL .neem», dproef Maarleveld krijgt I eerste exemplaar 1 j van oud dagboek -3SS"— Auto gestolen bij Eurotax Brandweer wil schrobmachine S> JEUGDWERK NOORD KAN WEER VAN START Een derde valt af Romeo niet welkom op balkon Vrachtauto verliest vaten 'I Dinsdag 24 november 1981- ONAFHANKELIJK DAGBLAD siiiiuuiiiNiiiiiiuuMiiiiiiimniniiniiiniiitiumiiiinminiiuuniiiiNiüiiiiiiiiimiimnuiiiiiitg Uit handen van uitgever Mari den Draak ontving H H wethouder Arij Maarleveld gistermorgen het eerste s exemplaar van de uitgave van dagboekaantekeningen H uit 1876 tot 1882 van de koopman en reder J. C. van Büüren Van Heyst. Het dagboek, dat vele schriftjes s e beslaat en een lange periode uit het leven van de Vlaardingse ondernemer beschrijft, is vorig jaar ver- werven door Jan Anderson van het gelijknamige S streekmuseum» Hij nam het initiatief voor de uitgave, s waarvoor hij .Oen Draak wist te Interesseren. Van Büüren van Heyst beschrijft in zijn dagboe- kaantekeningen het wel en wee van zijn familie in i de betreffende periode, maar vooral ook van de stad Vlaardïngen, waar hij een vooraanstaande plaats innam. „Een boeiend verslag, vooral s omdat er zoveel paralel- ten met de tegenwoor- S dige tijd te trekken zijn," H meende Maarleveld. 5 Op de foto uitgever Den Draak, Arij Maarleveld, s Jan Anderson en de hls- toricus Matthijs Struys, die assisteerde bij het persklaar maken van de 5 kopij. iitiiitimiiiiiiiiniiimmiiiiiiiiiinntiiifiiiiiiiniii Schiedam Van de binnen plaats van het taxibedrijf Eu rotax aan de s Gravelandse- weg is een grijze mercedes 200 diesel gestolen. De auto heeft een waarde van 15.000 gulden. Van de dader(s) ont breekt ieder spoor. Een 25-jarige Schiedammer heeft bij de politie aangifte gedaan van het feit dat onbe kenden een bezoek aan zijn woning in de Jacob Catslaan hebben gebracht. De man mist een groot deel van zijn fotoapparatuur. Dit alles voor een bedrag van om en nabij de 2100 gulden. 'Geen deelname aan inspraak VCP' Vlasrdingen Gemeentewer ken wil een schrob/boenma- chine aanschaffen voor hef schoonhouden van de garages van de brandweer en GG&GD aan de Hofsingel. Brandweer en GG&GD hebben via de di recteur gemeentewerken bij het college van burgemeester en wethouders voorde aan schaf van zo'n apparaat ge pleit. Met de aankoop van een sebrob/boenmachine is geen rekening gehouden in de be groting van gemeentewerken. Vlaardïngen Ook de grootwinkelbedrijven in het centrum van Vaardingen, Vroom en Dreesmann, C A en de Hema, hebben zich in een brief aan de Vlaardingse gemeenteraad gedistantieerd van deelname aan de inspraakprocedure voor het verkeerscircu latieplan in de binnenstad. De grootwinkelbedrijven hebben zich solidair verklaard met een grote groep middenstanders en bewo ners van het centrum, die onder aanvoering van Jan Bulva al eer der had laten weten niet aan de inspraak mee te doen. De grootwinkelbedrijven voe len er net als de andere be trokkenen niets voor. zich door de gemeente in een nauw keurslijf te laten dringen, om dat de gemeente een zeer kort tijdsbestek vor die inspraak heeft vastgesteld. De heer J. Zondag, bedrijfslei der van het Vlaardingse filiaal van V D. geeft aan er niets voor te voelen door de ge meente in een hoek te worden gedrukt. „Het is toch onzin dat wij juist in deze drukke perio de binnen drie weken een aantal inspraakvergaderingen zouden moeten bijwonen! Het is voor ons hoogseizoen; als we het nu niet verdienen, dan verdienen we het nooit. We hebben er helemaal niet om gevraagd om van tien In spraakvergaderingen er twin tig te maken, maar er moet ge woon wat meer tijd voor be schikbaar komen. Als men daar niet aan meewerkt, dan doen we niet mee." Toch is Zondag niet van plan de totstandkoming van het VCP 'aan de Goden over te la- Schiedam Het is de bedoeling dat het jeugd werk Schiedam-Noord deze week weer met de diverse activiteiten van start gaat. Vlak voor de herfstvakantie kwam het jeugd werk in die wijk plat te liggen omdat er geen geld meer was. De verwachting bestond dat er geen activiteiten meer voor de jeugd zouden zijn tot een nieuwe subsidie binnen was. Naar het schijnt is er door middel van een fi nanciële 'verschuivingsoperatie* toch geld be schikbaar. Getracht zou worden deze week weer van start te gaan. Of dit behalve voor de kinderen van zes tot twaalf ook voor de op de oudere jeugd gerichte activiteiten geldt is nog onzeker. Zoals bekend kunnen door geluids overlast geen dansavonden en disco's meer in het wijkcentrum van Schiedam-Noord, de Blauwe Brug, gehouden worden. Schiedam Wethouder Posthoorn denkt niet dat het zo'n vaart zal lopen met de toekomstige leeg stand van schoolgebou wen. Schrikbarende cij fers (qua aantal leerlingen drie lagere scholen per jaar kwijt) doet hij af met: „dat gaat natuurlijk wel over heel de stad". Volgens Posthoorn zal dit op korte termijn niet tot leeg stand van schoolpanden lei den. Gemeentelijk onderwijs- consulent Lex Tigges ver wacht dat dit binnen een paar jaar wel degelijk het geval zal zijn. Hij voorziet derhalve gro te problemen omdat de pan den vervallen aan de gemeen te. Iets dat enorm op de begro ting zal drukken. De gemeente Schiedam zal volgens hem ook grote problemen krijgen de ge bouwen voor andere doelein den te bestemmen. In onze krant van gisteren werd een beschouwing gege ven over het dilemma waar de gemeente zich voor geplaatst ziet lege schoolbanken of an dere bestemmingen. In het be leidsplan openbaar basisonder-' wijs Schiedam wordt uitge gaan van minimaal honderd leerlingen per school. Scholen die hier onder komen zouden samen moeten gaan of ver dwijnen. In Schiedam zijn nogal wat groeperingen die (binnenkort) leegstaande schoolruimten claimen. Toch zal de jeugd van Sehiedam-Nieuwiand waar schijnlijk binnenkort de ge kraakte Mastenbroekschool moeten verlaten omdat dit voor onderwijsfaciliteiten no dig is. Posthoorn,- de link tus sen toekomstige leegstand en een noodzakelijk schoolge bouw voorgeschoteld krijgend: „Dat lijkt tegenstrijdig hè.." Hij blijft erbij dat de Masten broekschool „zeer vermoede lijk" nodig is voor de verhui zing van de Leao, die weg moet van het Oude Kerkhof. „En dan heb je niets aan zes lokalen verspreid over heel de stad", aldus de wethouder, verwijzend naar de cijfers. Wanneer de jeugd van Nieuw- land het tot jongerencentrum' gepromoveerde schoolgebouw moet verlaten wil de met on derwijs en jeugdzaken belaste wethouder niet zeggen: „Vraag dat maar aan de burgemees ter..." Schiedam Voor de éénmalige uitkeringen voor de sociale minima is in Schiedam meer belangstelling dan lan delijk. Dat concludeert de gemeentelijke sociale dienst na het afsluiten van de eerste ronde. In die eerste ronde kwamen gezinnen en ongehuw- den in aanmerking, die moeten rondkomen van een minimumloon. Tweeduizend inzendin gen kwamen bij de socia le dienst binnen. Zoals het er nu naar uitziet moet maar liefst 37 pro cent van die aanvragen worden afgewezen. Het betreft mensen die bo ven het minimumloon zitten en dus ten onrech te een aanvraag indien den. De hoogte van het aantal inzendingen moet volgens de sociale dienst worden verklaard uit de zwakkere sociaal-economische positie van de Schiedamse beroeps bevolking. In gewoon Ne derlands: er zijn méér men sen met een uitkering. Maar volgens de dienst is de grote belangstelling in de stad ook te danken aan de uitgebreide reclamecam pagne die werd gevoerd; zo werden advertenties ge plaatst in de huis-aan-huis bladen. Bovendien werd eon voorlichtingsavond ge organiseerd waarop de raad voor bejaardenwerk mede werking verleende aan de invulling van de aanvraag- fomrulieren. Nog niet alle aanvragen zijn inmiddels door de sociale dienst verwekt. Dat komt doordat ook 130 aanvraag formulieren werden inge zonden door alleenstaan den, die pas in een volgen de ronde aan bod komen. De sociale dienst behandelt hun formulieren in de maand februari, tegelijk met de rest van de tweede ronde. Alleenstaanden die dat nog niet hebben gedaan worden dan ook verzocht zo spoedig mogelijk een aanvraag in te dienen. Wie daarbij hulp wil kan con tact opnemen met de Schie damse sociale dienst Vlaardingen. Veel le den van de raadscommis sie voor sociaal-culturele activiteiten vinden de op brengst uit de verhuur van het wijkgebouw van de Vettenoordse Polder onvoldoende. Leo ten Have (PvdA) vroeg zich af, of niet overwogen kon worden meer commercië le zaken in het buurthuis onder te brengen, zoals bruiloften en partijen. WD-er Floor Quast wil de het nog even aanzien: „Ze zijn net een jaar bezig. Er zijn misschien fouten gemaakt Nou, mag het?" Volgens de berekeningen van de gemeente zou verhuur van de centrale accomodatie van de VOP, die bij de wijkvereni- ging in eigen beheer is, bijna vijftig mille moeten opbren gen. Tot en met oktober van dit jaar is er met verhuren, zo staat in een brief van de vere niging te lezen, nog geen dui zend gulden verdiend. CDA'er Vermeer zei al zoiets voorzien te hebben toen het gebouw, zoals gevraagd werd in een motie van de PvdA, in beheer van de vereniging kwam. „Hier komt volstrekt onvol doende geld uit, maar dat had-, den we kunnen weten", zei hij. Volgens de regeling met de ge meente moet de VOP het ge bouw voor veertig procent van de maand verhuren aan ande re instellingen. De wijkvereni- ging wil dat percentage terug brengen. Maar in die verdeels leutel zit *m nou net de kneep, meenden sommige commissie leden. Vermeer dacht, dat de VOP misschien wel de gun stigste uren voor zichzelf re serveerde, en het gebouw op de overblijvende tijden pro beerde te verhuren. Wim van der Velden van de SGP/GPV weet dat, net als het CDA, aan het „volstrekt niet voldoen van de beheersvorm." Hij wees op de mogelijkheid dat de wijkvereniging huurders geweigerd had. Floor Quast wilde er in ieder geval rekening mee houden, dat de vereniging het gebouw nog geen jaar in eigen beheer heeft. Maar hij dacht in de brief een onwil te bespeuren om de gemeente duidelijkheid te geven. „En ze moeten wel onthouden dat ze met gemeen schapsgeld bezig zijn." „Ze mogen fouten maken, maar daar moet wel over ge praat kunnen worden", vond Quast. Dat gaal wethouder Cees Bot binnenkort doen, hij wil met de wijkvereniging praten over de verhuur van de accomodatie. Daaruit moet in formatie komen die vergele ken kan worden met die over de verhuur van het centrale wijkgebouw in Oost, waar ook zo'n zestig mille te weinig üit gaat komen dit jaar. ten", zoals hij het zelf uitdrukt. „We zijn bezig de zaak zelf voor te bereiden en we wer ken van harte mee aan de plannen, die door bewoners en middenstanders gezamenlijk worden, ontwikkeld. Het is heel goed mogelijk om buiten de inspraak om een totaalplan te maken, waarin zowel de wensen van de bewoners als die van de middenstand en de grootwinkelbedrijven worden gehonoreerd. Er zal altijd wa ter in de wijn moeten, maar dat is geen probleem. Als de bewoners zeggen, dat vracht verkeer naar het centrum al leen via de Hoflaan, de brug en het viaduct naar de winkel bedrijven toe mogen, dan zit ten we daar in principe totaal niet mee. Als die vrachtauto's er maar kunnen komen. De uitgangspunten van de ge meente zijn natuurlijk hele maal niet realistisch: ik zie het al gebeuren dat drie grote vrachtwagens vanaf de Burge meester Pruissingel door het centrum naar de achteringang van V Se D moeten, en daar moeten keren om dezelfde weg weer terug te gaan. Dat zijn onmogelijke situaties." Inmiddels hebben ook de mid denstanders, die verenigd zijn in de winkeliersvereniging Koopcentrum, aan de gemeen teraad laten weten niet aan de inspraakprocedure mee te doen. Als gevolg daarvan neemt aan die officiële in spraakprocedure nog maar een handjevol mensen deel, terwijl verreweg de meeste betrokke nen buiten de gemeente om gezamenlijk aan het alterna tief plan werken, dat te zijner tijd aan de gemeenteraad wordt aangeboden. Schiedam Als een twintigste eeuw se Ro meo beklom een 33-jari- ge Rotterdammer zon dagnacht om drïe uur het balkon van zijn ge liefde. Wakker gewor den bewoners van de Dokter de Visserlaan en omgeving vertrouw den die donkere gestal te toch niet en waar schuwden de politie. Agenten in een surveil lancewagen zagen in de Dc Visscrlaan nog net een personenauto weg rijden cn slaagden cr in de bestuurder aan tc houden. De man vertel de dat hij het balkon had beklommen om in het huis van zijn vrien?- dia tc komen. Ze had den ruzie gehad, maar nu zou hij weer wel kom zijn. Waarom hij haar dan via het bal kon moest bezoeken, kon echter niet uitge legd worden. De Rotterdammer kon mee naar het bureau, waar ook bleek dat zijn rijbewijs verlopen en zijn auto waarschijn lijk niet verzekerd was. Schiedam Een vrachtauto heeft gistermorgen op het plein Over de Vesten honderd vaten met magnesiumchloride en magnesiet verloren. In de bocht van het plein begon de lading, die in totaal be-* stond uit vierhonderd vaten chloride en zeshonderd vaten magnisiet te schuiven. Een deel hiervan kwam op het weg dek terecht, waarbij het verkeer vanzelfsprekend nogal wat hinder ondervond van rollende vaten. Men is ongeveer twee en een half uur bezig geweest de scha de te herstellen. De vaten zijn uiteindelijk overgeladen op een andere vrachtauto. De brandweer heeft het gehele weg dek schoon moeten spuiten. De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. 4 Jik Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uil eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met hel Rotterdams Nieuwsblad. tta*®1 Ad«'>' 1 «e*»!*. irvde* O Sl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1