SPOll 'Beroepskracht nodig voor verenigingsleven^ WSVVlaardingen: vanPIatjetot Oosthavenkade Cees Goudswaard wil meer zijn dan een middenmoter Korfbal- standen op veld VDL en Vlaardingen menen: m Finale ZH- bokskampioenschappen in Lijnbaanhal SPORTKORT Sportagenda Sint Nicolaas reikt prijzen uit Ooievaars: geen kind aanTavenu donderdag 26 november 1981 VD/SC/WW Ik stop die jongens niet vol met opdrachten Vlaardingen Niet zonder trots doet Cees Goudswaard het ver haal over de opstan ding van CION. Na jaren anoniem in de grauwe massa van het afdelingsvoetbal te hebben meegedraaid, speelt de club nu de eerste viool in de tweede klasse. Nog ongeslagen staat de ploeg fier bovenaan. Cees Goudswaard is de man achter de suc- ces-story. De opvolger van de naar SFC vertrokken Bert van Hees kent CION als geen ■ander. Speelde veertien seizoenen lang onafgebro ken in het eerste elftal van de afdelingsclub, ver vulde gedurende zes jaar de functie van wedstrijd secretaris, trainde drie jaar de jeugd, was één sei zoen lang elftalleider en een jaar de assistent van Bert van Hees. Als geen ander is hij zich bewust van de individuele kwali teiten van de spelers. Middenmoot „Ik heb altijd gezegd dat er met het elftal veel meer te be reiken is dan de plaats in de middenmoot die CION altijd heeft ingenomen. Het eerste svat ik gedaan heb is de spelers die in mijn ogen op de ver keerde plaats stonden, op de juiste plaats neer te zetten. Neem nu Martin van Blitters- -wijk. Die jongen heeft, geloof ik, op alle plaatsen in het elftal Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krank Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 <3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-345209. ponderdag 26 naven- bert Volleybal: 20.30 uur Sunlight-Both en Part ners 3 (heren), 21.15 uur Shell-CVV 4 (dames), 19-15 uur Sunlight-Both en Partners 4 (dames); Voetbal: 20.00 uur Le denvergadering DHS in clubgebouw aan de Schiedamseweg te Schie dam. Vrijdag 27 november: Basketbal: 21,00 uur PAS-Green Eagles (he ren); Volleybal: 20.30 uur Broleco-Thomax 3 (dames), 21.30 uur Holy- JJbanon 2 (heren), 20.15 uur Holy-Schippers/B 3 (dames). Vlaardingen ODO, Oranje Nassau (beide op landelijk'ni veau) en Succes (afdeling) staan er halverwege de veld- korfbaJeotnpetitie uitstekend Voor. Het Schiedamse Succes heelt van dit drietal de beste papieren in huis en heeft met het op de tweede plaats staan de Ter Gouw een kloof van zeven punten geslagen. De standen luiden als volgt: Landelijk 2B: Olympiaan 7- 11, DKV 8-11, Crescendo 7-9, HSV 6-8, Terheijden 6-5. WION 6-4, Vlaardingen 6-3, Jodart Boys 6-3; Landelijk 3A; ODO(M) 8-14, Velocitas 8- II, Avanti 8-9, Hoekse SV 8-9. :Ventura Sport 7-5. Maassluis *7-4, Nieuwerkerk 8-4, Oiym- pïa 8-4; Landelijk 3B: Sagitta 3-12, Oranje Nassau 8-12, Tem po 8-9, NIO 6-8, SEV 8-7, Wei devogels 8-7, VIOS(N) 7-4, Bolnes 7-1; Landelijk 3D: Eu reka 7-14, ODO(D) 6-0, Vrien- denschaar(B) 6-8. Harga 6-8, Phoenix 7-5. TOV 6-4. KNS 7- 2. Charlois 5-0; Afdeling IA: Oranje Nassau 2 7-10, Spirit 4- 6, NIO 2 4-6, Reeuwijk 6-6, Kwiek 2 4-5, iJsselvogels 2 7- 4, ODt 6-1; Afdeling IC: Suc ces 7-14. Ter Gouw 5-7, Trek vogels 3 5-6, Unicum 2 6-6, 't Capproen 6-3, Ons Huis 2 4-0, Actief 2 5-0. gestaan. Linksbuiten, voor stopper en dan weer in de spits. Ik heb hem in de spits geposteerd en daar voldoet hij nu, pikt zijn goaltjes mee." Gek van voetbal is Cees Goudswaard. Draait er niet om heen, geeft het grif toe: „Ik ben nu eenmaal gek van de spelletje. Toen ik een punt had gezet achter mijn actieve voet balcarrière had ik wel andere dingen kunnen gaan doen, maar echt, ik had er geen zin in. Ik wilde actief blijven bin nen de voetballerij en ben juist daarom naar de trainerscursus gegaan." Kei Met succes volgde Cees Gouds waard de cursus oefenmeester III. Rob Jacobs, de oefenmes- ster van SVV die het aanval lende voetbal predikt, was de leermeester van Goudswaard. „Die Jacobs is natuurlijk ge woon een kei. Ik sta aan het door Chris Woerts begin van mijn trainersloop baan en heb ontzettend veel van hem opgestoken. Ik ga ook uit van aanvallend voet bal. Ik vind het klasse 2oaIs hij de zaak bij SVV heeft aange pakt". „Ik ben leergierig. Dingen die ik bij Jacobs heb geleerd, pro beer ik uit op de training van CION en ik merk dat het aan slaat. Joh, tactische praatje du ren bij mij hoogstens tien mi nuten. Ik houd van een ploeg in beweging, een opkomende voorstopper en backs. De jon gens stop ik niet vol met op drachten. Ze moeten zich aan bepaalde afspraken houden en voor de rest is het aanvallen geblazen." Spartaan. De aanpak van Hug hes spreekt mij aan. Als ik maar even tijd heb, ga ik naar Spangen om naar de training van Barry te kijken. De sfeer is uitstekend bij Sparta. Er is tijd voor een dolletje, maar als er gewerkt moet worden, wordt er ook keihard gewerkt Door de goede sfeer zijn de spelers bereid om iets extra voor elkaar te doen. Ik zeg eerlijk dal ik veel van Barry Hughes opsteek. Wie ben ik nou tenslotte. Van iedere trai ner pik je wel iets op." Ambities kunnen Cees Gouds waard niet ontzegd worden.: „Ik zie me natuurlijk niet al tijd trainer van ClON blijven. Ik heb best de ambitie om een KNVB-vereniging te gaan trainen. Ik zie wel wat er in de toekomst gaat gebeuren. CION staat nu voorop. Het is een vereniging die aan de weg timmert. Daarom zpu het ook zo'n goede zaak zijn als we kampioen zouden behalen". ..Komen we toch weer op een hoger plan. Het bestuur straalt enthousiasme uit. Volgen de prestaties van het eerste af standelijk positief. Het heilige moeten ontbreekt en dat is prettig werken. Als je persé prestaties gaat eisen, dan is het tegenovergestelde meestal het resultaat. Kijk maar naar DVO '32. Die witlen al jaren koste wat kost uit de RVB en je ziet hel gevolg: ze spelen nog steeds in de RVB." a A-ai Cees Goudswaard wordt door het bestuur van CION in de bloemetjes gezet bij 2ijn afscheid als actief voetballer. Thans viert hij als trainer successen bij dezelfde vereniging. Het kan verkeren... Rondedansje ..Sommige trainers begrijp ik niet. Spelen we laatst tegen Nelson. Die ploeg kan niet meer degraderen en dan mag, je toch verwachten dat ze' vrijuit spelen. Maar nee hoor, ze wilden persé een puntje van de koploper afsnoepen. Is ze nog gelukt ook. Staat die trai ner na afloop op het veld een rondedansje te maken, met zijn keeper. Dolgelukkig dat ze van CION een puntjp hebben gepakt. Word ik toch niet goed van. Maak er gewoon een aan trekkelijk pot van. Het maken van doelpunten staat bij mij voorop". „Kijk. als het je boterham is kan het nog een een beetje be grijpen dat je soms behoudend speelt, maar bij de amateurs, nee dan moei je aanvallen. Je doet je eigen groep toch tekort als je ze niet lekker laat spe len. Waar blijft dan de spel vreugde van de jongens? Te gen Nedlloyd ging het geluk kig anders. In die ploeg zit ook het echte aanvallende voetbal en dant wordt het een heerlij ke wedstrijd. Wij wonnen die pot met 5-1, maar iedereen heeft het naar zijn zin gehad." Verknocht Enthousiast wordt Cees Goudswaard pas echt als de naam van Barry Hughes valt Met hart en ziel is Cees Goudswaard verknocht aan Sparta: „Ik ben een echte Wim van den Berg...'Aanwijzing van twee ambtenaren zou gehele Vfaardingse sportgemeenschap kunnen ontlasten'... Vlaardingen De ideöen die Wim Tuit onlangs in een huis-aan-huisblad naar voren bracht, heb ben ook bij Wim van den Berg, de voorzitter van de zaterdagclub Vlaardingen, de nodige reacties losge maakt De voormalige se cretaris van VDL meende dat het geen slecht idee zou zijn om een aantal ad- door Donald Bax ministratieve routine werkzaamheden door de gemeente te laten uitvoe ren, waardoor een stuk subsidie zou kunnen ver vallen. In de weekbrief heeft Van den Berg een apart plaatsje inge ruimd voor zijn gedachten- gang over deze materie. Hij constateert dat Vlaardingen niet afwijkt van de meeste verenigingen en dat er een steeds grotere tegenstand is waar te nemen om vaste taken op zich te nemen. De moge lijkheden om een vereniging goed te laten functioneren worden hierdoor bemoeilijkt, aldus Van den Berg. Terecht vraagt Van den Berg zich af waar het geld vandaan moet komen om bepaalde rou tine-werkzaamheden door ge meente-ambtenaren te laten uitvoeren. Van den Berg denkt daarbij aan het aanstel len van welzijnswerkers, zoals deze ook in de sociale en cul turele sfeer werkzaam zijn. Van den Berg: „De aanwijzing van twee ambtenaren voor dit werk zou de gehele Vlaarding- se sportgemeenschap kunnen ontlasten". Betaling Over de wijze van betaling draagt Van den Berg drie sug gesties aan: a) aanstelling van ambtenaren die op de eigen af deling overtollig zijn gewor den; b) aanstelling door de Provinciale Sportraad (er is een regeling waarbij een rui me subsidie mogelijk is voor dit soort funkties) en c) kun nen mensen die een uitkering van de WW genieten geen toe stemming krijgen om dit soort werk te doen zonder de uitke ring in gevaar te laten komen? Het bestuur van Vlaardingen vindt de suggesties van Tuit zeker niet slecht en hoopt dat hun gedachten een aanvulling kunnen zijn op de uitvoering daarvan. Van den Berg: „Naar onze mening past deze gang van zaken wel in de ontwik keling van het verenigingsle ven. Vóór 1990 heeft een vere niging van enige omvang een betaalde kracht voor dit soort werk. Wie hem betaalt, zien we tegen die tijd wel..." Vlaardingen De finales van de Zuidhollandse bokskam pioenschappen 1982 worden op maandag 8 maart afgewerkt in de Vlaardingse Lijnbaanhal. De organisatie van deze eind strijd is in handen van de Boks Vereniging Westland van de Vlaardinger Louis van Sinde- ren. Verspreid over de verschillen de zalen in Zuid-Holland wor den op zeven maandagen de voorrondes gehouden. De ver enigingen moeten hun deelne mers schriftelijk opgeven aan Van Sinderen, de secretaris van het district Zuid-Holland, Bomeostraat 104, 3131 JD Vlaardingen tot uiterlijk 30 december. De lijst van boksdata en zale*. luidt' 11 januari Amicjtia Dsn Haag (RBV Huizenaar), 18 ja nuari Amicitia Den Haag (HBV Kriatallïjn, 25 januari De Springers Gouda (GBV Gouda), 8 februari Amicitia Den Haag (HBV Te Pas), 15 februari Amicitia Den Haag (HBV Hoogenband), 22 februa- ri Edisonstraat 12 Dordrecht (SP Dordrecht) en 1 maart Schuttersveld Rotterdam (RBV Crooswijk). 5 Vlaardingen Ter gele- genheid van het viiftigja- p rig bestaan heeft de wa- tersportvereniging i Vlaardingen, onder re- s daktie van de heer J.H. Burgerhout, een interes- sant jubileumboekje van de persen laten rollen. In vogelvlucht wordt de ge il schiedenis niet alleen in woord, maar ook in beeld gebracht, waarbij 1 een belangrijke rol is weggelegd voor enkele authentieke foto's en an il dere illustraties, Het bestuur van de wa ll tersportvereniging is op i zoek gegaan naar leden van het eerste uur om meer te weten te komen over het ontstaan. Veel informatie werd aangele verd door de heer C.J. Heyligers, die al sinds 1935 lid is van Vlaardin gen. Van 1946 tot 1973 was Heyligers, als opvol ger van de heer Moer man, penningmeester. Andere contacten werden ge legd met de heren L.J. Ver- wey en H. van Zelm. De laat ste is de enige nog in leven zijnde oprichter van de wa tersportvereniging, die op 28 november 1931 het leven aanschouwde, toen een aan tal zeilers op het bekende Platje bij elkaar kwam, met als doel het georganiseerd be drijven van de watersport in Vlaardingen. Spoorhaven Al in het voorjaar van 1932 werden in de Spoorhaven, achter het drijvende gele zwembad, in eigen beheer een aantal palen geheid en een vlot gebouwd, waaraan de eerste schepen (twaalf) konden afmeren. Een ijveri ge wedstrijdcommissie ver zorgde oen wedstrijdregle ment en schreef spoedig wedstrijden uit, zowel bin nen' als op de rivier. Het aantal jachten groeide gestaag en langzamerhand werd het zwaartepunt van de aktiviteiten verplaatst naar de buitenvaart. De Duitse be zetting tijdens de tweede we reldoorlog zette een domper op de watersport. In 1942 mochten de schepen zelfs niet in het westen blijven» omdat de bezetters bang wa ren voor een soort Engeland vaarders effect. De bevrijding was het begin van een nieuwe opleving en op 23 september 1945 werd de eerste na-oorlogse wed strijd gehouden met 25 sche pen: Vlaardingen-Brielle vice versa. Het noodlot zou echter nogmaals toeslaan. In 1955 werd de Spoorhaven ge dempt en de zestig schepen en vlotten werden aan de vernieling door de jeugd prijs gegeven langs de Oosthaven- Buizengat In het Buizengat werd een nieuwe voorziening getrof fen, hetgeen toch een rem betekende op de ontwikke ling van de vereniging. In overleg met de gemeente kon in 1973 de huidige plaats aan de Oosthavenkade worden betrokken, die na een gron dige renovatie thans aan 82 schepen een goede thuisha ven biedt In het kader van de Delta werken staat nog steeds niet vast in welke vorm de afslui ting van de Vlaardingse ha ven zal plaats hebben. Waar schijnlijk zal de haven als zo danig voor de watersport be houden blijven. Misschien zal echter een vaste brug op nieuw een belemmering be tekenen. In de wintermaanden, min of meer het gesloten seizoen, worden allerlei aktiviteiten ontplooid. Als eerste de film en dia-avonden, die in de eerste jaren vaak samen met de Bommeer werden gehou den. Als tweede aktiviteit moet de winterberging wor den genoemd. Evenals de lig plaatsen is dit steeds een heet hangijzer voor de vereniging geweest, omdat ook hierbij regelmatig een verplaatsing aan de orde was. Samenwerking Uiteindelijk belandde men in het Buizengat, op het terrein van de Samenwerking. Hier zijn enige jaren veel schepen éénmaal zelfs 96 stuks van de benodigde bescherm laag voorzien, totdat ook hier door opzegging van de huur een einde aan kwam. Momenteel is de winterber ging zeer twijfelachtig, door dat de beschikbare meters drastisch zijn verminderd en het van dag tot dag onzeker is hoe lang Vlaardingen op deze plaats mag doorgaan. Het zou een mooi jubileum geschenk voor de vereniging zijn als de vereniging dit jaar bericht zou krijgen over de aanwijzing van een definitie ve plaats voor deze 'winterse* watersportaktiviteiten... Schiedam In de sportschool van Peter Lagerwaard worden zaterdag voor de tiende maal de Schiedamse judokampioen schappen afgewerkt. Aan de kampioenschappen nemen ju doka's van sportschool Peter Lagerwaard en budosport Schiedam deel. Om 10.00 uur starten de wed strijden voor de allerkleinsten. De senioren komen pas s'a- vonds aan bod. vanaf 19.30 uur strijden zij om de medailles. De prijzen voor de jeugd wor den door niemand minder dan Sint Nicolaas zelf uitgereikt. SchiedamDe tafeltennissers van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooievaars hebben geducht afgerekend met Tavenu 4 uit Numans- dorp: 8-2. John du Chatinter scoorde weer een hattrick, ter wijl Wout Peeman en Mare Chomette ieder tweemaal triomfeerden. Het dubbel Cho mette/Du Chatinier won eveneens. Ondanks deze grote overwin ning is er fel om de punten ge streden. Dit blijkt ook uit de vele partijen die eerst na ver lengingen of in drie games werden beslist. Na de inzin king een week eerder, met een 6-4 nederlaag, was De Ooie vaars als herhoren. Hoewel Chomette de eerste partij in drie games verloor, bouwden de Schiedammers met verrassend goed spel een 5-1 voorsprong op. Du Chati nier en Peeman hadden er wel drie games voor nod'g om van Vreeman en Levering te win nen. Het tweede verliespunt kwam voor rekening van Wout Peeman. Zelfs in de slotfase, bij een 5-2 voorsprong en de eindover winning binnen handbereik, bleven de Schiedammers hard om de punten knokken. Dit resulteerde uiteindelijk in de verdiende 8-2 zege. De vergadering van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) die op 14 december gehouden zou worden gaat niet door. Wethouder Cees Bot, tevens voorzitter van de VRSR, roept de leden van deze raad nu op 27 januari bij elkaar. Aanvang 20.00 uur. Bij de voetbalvereniging Fortuna zijn nog enkele kaar ten verkrijgbaar voor de grote disco-avond die zaterdag (aan vang 20.30 uur) wordt gehou den. Het geluid van de draai tafels wordt verzorgd door Lex Harding en de Veronica Drive In Show. Leden betalen twee gulden toegang en niet leden vier gulden. Willen alle leden van de zelfde vereniging er reke ning mee houden dat woens dag 2 december de kantine van zes tot tien uur 's avonds gesloten is wegens de viering van het sinten klaasfeest van de pupiile- nafdeling. Rob van der Tuyn, de rech ter spits van Hermes DVS, is begin deze week opgenomen in het Bet hel r zieken hu is te Delft. De specialist op gebied van liesblessures, dokter Jan sen, hoopt hem van deze kwet suur te verlossen en hem klaar te stomen voor een spoedige come-back. De hockeyteams van het Maassluise Evergreen weten waar zij in de komende zaal competitie aan toe zijn. De heren nemen het in de vier de klasse B op tegen Baren- drecht, Hoeksche Waard, De Waele, De IJssel en Spijke- nisse. In de derde klasse B komen de dames uit tegen Souburgh, Dordrecht, Krim pen, Zoetermeer en Tem po^ De VV Vlaardingen houdt rond de winterstop opnieuw een onderling toernooi. Senio ren en A-junioren kunnen op zaterdag 2 januari in de Broek polder terecht. Gespeeld wordt dwars over het veld met teams van zes spelers. Tot 15 decem ber kunnen belangstellenden zich aanmelden bij Wlnfried Kevenaar en Phiny Breeman. Het DVO-bestuurslid Har rïe Meijer (kantine beheer der, commissaris van mate riaal en tweede voorzitter) herdenkt zaterdag het feit dat hij 25 jaar geleden in het huwelijk trad met z'n Gra* die. In d'Ouwe Rein geeft het jubilerende echtpaar za terdagavond vanaf acht uur een groot feest De talloze blessures waarmee DVO-trainer Gertie Baas als het ware wordt overspoeld, beginnen langzaam maar ze ker af te nemen. Bas Post speelde dit weekeinde weer, Addy Nijssen traint alweer ge past mee en bij Wilco Wape naar is inmiddels het gips ver wijderd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4