SPIRT DAS haalt Green Eagles tors onderuit H WÊÈSËêm 18 14 Martin Schaap assisteert Aad van der Vlist Goof van 9t Geloof opent nieuwbouw Demos SVV weer met lege handen Jaap Boon: 'We weten nu waar we op moeten trainen' *--3? Terugkeer Groeneweg Start KNVB- competities Aad van der Vlist: operatie toch geslaagd Dochter voor Darcy Kaihatu 30 novcmkw 1981 VD/SC/WW Delft De strijd in de rayon eerste klasse is he lemaal open. Daarvoor zorgde DAS, dat in een rechtstreekse confrontatie met Green Eagles geen spaan heel liet van de koploper. In de sporthal aan de Brasserskade won nen de volgelingen van coach Toon van Helfteren met maar liefst 9067 Hans van Dijk (13) scoort namens DAS. Aad Ktos (12), Peter van der Waal (6) en Kees Brugman (5) kunnen dat niet meer verhinderen. van de basketbalploeg uit Maassluis, die nu DAS naast zich moet dulden op de eerste plaats van de ranglijst, terwijl Silver- door Erik Wlnkster town Dions met twee pun ten achterstand op de loer blijft liggen. Het was te merken, dat Green Eagles dit jaar debuterend tn deze klasse in deze jaar gang nog met eerder met een nederlaag, laat staan zo'n for se, is geconfronteerd. Op bijna elke beslissing van de scheids rechters reageerden de bezoe kers als een klein kind waar van het speelgoed is afgepakt. Accoord, de heren Snijders en Brebde hanteerden de fluit be paald niet foutloos, maar van enige (nadelige) invloed op de party was het beslist niet. „We hebben niet verloren door de scheidsrechters, maar door het spel van DAS", ant woordde Jaap Boon, trainer- coach van Green Eagles, die tijdens de emotionele wedstrijd wel tegen een technische fout opliep wegens herhaaldelijke op- en aanmerkingen aan hel adres van vooral leidsman Snijders. En DAS speelde in derdaad gewoon beter, agres siever dan de bezoekers, die de eerste vijf minuten nog wel aan de positieve kant van de score bleven, maar naarmate de strijd vorderde bleek, dat de Delftse formatie op alle on derdelen van het spelletje een overwicht hadden. Harde munt De thuisclub heerste vooral onder de borden en omdat Green Eagles het vizier be paald niet op de juiste stand had staan sloegen de Delftena ren uit de rebounds harde munt. Zeker toen Jeroen van Basten Batenburg de piste be trad. was er geen eer meer te behalen voor de Maassluise ploeg, die tevens grote moeite had met de zeer fanatieke man-to-man-verdediging van de Delftenaren. Halverwege keek Green Eagles al tegen een hopeloze 42—27 achter stand aan Wim Kannegieter riep, wel licht tegen beter weten in. dat het allemaal nog wel mogelijk was, maar Harry van Leusden, Paul van Dijk en Hans van Dijk schoten die illusie al snel na de pauze aan flarden. Via 49—29 in de vijfde. 56—37 in de tiende en 6949 m de vijf tiende minuut werden de gas ten hardhandig met de neus op de feiten gedrukt. „We we ten nu tenminste waar we op moeten trainen", reageerde Jaap Boon, De beste schutters bij Green Eagles waren Aad Klos met 19. Wim Kannegieter met 14 en Peter van der Waal met 12 punten Dure misstap Ruud van Dijk Schiedam En weer restte Rob Jacobs alleen de waardering voor de in stelling van zijn team. Op nieuw bleef de trainer met lege handen, na een wedstrijd waarin SVV weer eens als smaakma ker fungeerde. FC Den Bosch ging fortuinlijk naar het Brabante terug met een 0-1 overwinning na een duur foutje van Ruud van Dijk al in de vijfde minuut van de wed strijd. Roger Schouwe- naar, die verder niet in het stuk voorkwam door de stringente mandekking van Henk Salari, liet het buitenkansje dat Van Dijk hem bood niet onbenut: 0- 1. Een overwinning die de Bos schenaren in de schoot kre gen geworpen, want weder- w mÊrmyi Volop feest in het spiksplinternieuwe clubgebouw van Demos, waar het bestuur van de Schiedamse club een heildronk uitbracht op de toekomst. - Schiedam Ere-voorzit- ter Goof van 't Geloof mocht zaterdagochtend om elf uur, terwijl de re gen buiten met bakken uit de hemel kwam, de nieuwe accommodatie van de Schiedamse afdelings- Rotterdam Jan Groeneweg, de oud-spits van SVV en al weer zo'n vijf seizoenen onder contract bij Go Ahead Eagles, speelde zaterdagmiddag op het Rotterdamse Woudestein voor weer voor het eerst na een beenbreuk. Met het tweede elftal van de Deventer prof club versloeg hij de reserves van Excelsior met 2-0 en on dervond hij weinig hinder van z'n oude blessure. Vlaardingen Het nieuwe voetbalseizoen begint voor de KNVB-verenïgingen in het weekeinde van 4 en 5 septem ber, Op die dagen wordt de eerste ronde van amateurbe ker afgewerkt en komen te vens de 26 amateurclubs die zich voor de betaalde beker hebben geplaatst in aktie. Zij zijn vrijgesteld voor de ama teurbeker. De competitie begint op alle fronten, zowel bij de zaterdag als de zondagamateurs, in het weekeinde van 11 en 12 sep tember. In bijzondere gevallen (o.m. jubilea) kan hiervan worden afgeweken en kunnen deze wedstrijden worden vast gesteld in het weekeinde van £8 en 29 augustus', h club Demos op officieuze wijze openen, 't Geloof hield een korte toespraak, waarna hij de sleutel van het clubgebouw aan de jeugd overhandigde en daarbij de hoop uitsprak dat zij nog lang van hun nieuwe onderkomen ge bruik kunnen maken. De gebeurtenis die dit weekeinde op Harga plaats had, was uitsluitend voor de eigen leden be stemd. Eerst op 19 decem ber wordt het nieuwe complex, dat de plaats in neemt van de twee jaar geleden volledig afge brande opstallen, officieel in gebruik genomen. Ook dan volgt van 14 tot 16 uur een samenzijn voor de genodigden, die deze keer de leden van Demos voor af moesten laten gaan met een open huis. De heer Hoogerwerf, die zich na de brand intensief inzette voor Demos en destijds op het terrein van WK een benefietwed strijd tegen Radio Vero nica had georganiseerd, bood het bestuur een prachtig wandkleed aan. De nieuwe accommodatie van Demos bestaat uit vier kleedlokaslen, een kantine met keuken, een EHBO- en een scheids- rechtersruimte, een ber gingsruimte en een grote bestuurskamer. om weigerden de spitsen van SVV hardnekkig opgelegde kansen binnen te schieten. Moedeloos werd ook Rob Ja cobs ervan: „De jongens kan ik niets verwijten, maar het is natuurlijk wel rot dat je weer zonder punten blijft. Het publiek heeft geen on aantrekkelijke pot gezien, rr.aar doelpunten moet je na tuurlijk wel maken. Het is toch een eenrichtingsverkeer geweest op het doel van Den Bosch, Van Noortwijk zegt nog tegen me, kan ik van de week geen extra training krijgen. Bas heeft geloof ik twee ballen gehad na de rust." Experiment Het experiment van Rob Ja cobs om te starten met vier spitsen en in de achterhoede in de mandekking te spelen slaagde ten dele. Zonder de vleugelverdedigers. Rob Kie- bert en Ger van de Heide za ten op de bank, kregen Schouwenaar en Arie Ko mijn, geen centje ruimte van een uitblinkende Henk Slari, een sobere Rinus Steenber- door Chris Woerts gen en de stugge Ruud van Dijk. Alleen de rechterfalnk van de Schiedammers func tioneerde niet. Johan Ver sluis verzuimde om zijn ver dedigende taken naar beho ren uit te voeren en leed te veel balverlies. De druk op Ruud van Dijk werd daar door te groot en het gevaar van FC Den Bosch kwam dan ook juist van die rech terflank. De snelle openingstrefeer van FC Den Bosch was evenwel een presentje van de verdedighing van SVV. Eerst ging Harry Meijboom in de fout door de bal 'te mooi' (Jacobs: „Een circu struc") uit de lucht dood te willen leggen, waardoor Kroon vrije doorgang werd verleend. Nog was er niets aan de hand, maar Ruud van Dijk legde de voorzet pan klaar neer en Roger Schou wenaar hoefde de bal maar achter een kansloze Bas van Noortwijk binnen te tikken: 0-1. „Door de wind viel de bal dood en kon ik er niet meer bij," excuseerde Ruud van Dijk zijn misser na af loop. Tegenvaller Een tegenvaller, die snelle voorsprong voor Rob Jacobs. Het liep dan ook niet bij SVV. Richard Dercks kon maar niet loskomen van kle ver Gerard Aichom en Paul Kooien speelde weer weinig Eèn van de betere kansen die SVV tegen FC Den Bosch kreeg. Op slag van rust verdwijnt deze kopbal van Wim Tijl echter rakelings over. Schiedam Het gaat eindelijk goed met Aad van der Vlist. De verdedigende middenvelder van SVV onder ging vorige week een uitgebreid medisch onderzoek, dat aantoonde dat de operatie aan de afscheurde enkelban den volledig geslaagd is en dat Van der Vlist nergens meer bang behoeft te zijn. De aanhoudende pijn, zo stel den de doktoren vast, heeft niets met de blessure te ma ken en zal in de loop der tijd slijten. Tegen DHS, m het kader van de Rijnmond-trofee, speel de de 24-jarige Van der Vlist probleemloos een halve wedstrijd mee met de Schiedamse beloftes. Het was de bedoeling dat hij ook dit weekeinde, wellicht iets langer, in het tweede elftal mee zou spelen tegen SC Heeren- vecn. Dat gebeurt nu morgenavond in de uitwedstrijd tegen de zaterdagse tweedeklasser DOTO. effectief. Speelde wel braaf zijn mannetje uit, maar de voortzetting was dermate zwak, dat er geen enkele dreiging van de flegmatieke spits uitging. Tussend de vleugelspitsen in kon ook Ferry Meerhof totaal niet overtuigen. De pendeldienst die zwoeger Wim Tijl onder hield tussen het middenveld en de spits leverde dan ook niet het gewenste effect op. De bal kon voorin niet wor den vastgehouden. Het over wicht van SVV was dan wel groot, maar tot direct uitge speelde mogelijkheden kwam het maar zeiden. De gelijkmaker had SVV, al was het alleen maar vanwe ge de positieve instelling, ze ker verdiend. Op slag van rust drie kansen op rij, maar achtereenvolgens hadden Ri nus Steenbergen. Richard Dercks en Wim Tijl te veel moeite om de bal achter Hans van der Pluym te wer ken. FC Den Bosch kon daar slechts via de counter iets te genover stellen. Het was tf danken aan enkele goedt reflexen van Bas van Noort wijk, bij inzetten van Kroon en wederom Schouwenaar, dat de voorsprong niet ver dubbelde. Positief Halverwege de tweede helft, toen de dreiging van weer een nederlaag steeds vastere vormen begon aan ie nemen, greep Rob Jacobs in. Paul Kooien en Ferry Meerhof ruimden het veld voor Cor Peitsman en Darcy Kaihatu. Vooral het spel van Cor Peitsman stemde Rob Jacobs tevreden. De bonkige spits scoorde weliswaar niet. hij was er wel enkele keren dichtbij, maar speelde effec tief. Rob Jacobs tevreden: „Cor was in het strafschop gebied positief bezig. Zijn in breng was gewoon goed. Ging er weer ouderwets in dan is Peitsman nuttig. Hij liep zelfs nog een bloedneus op, maar blijit doorgaan. Dat vind ik klasse." Opstelling SVV: Van Noortwijk, Warnaar, Steenbergen. Salari. Van Dijk, Meiboom, Versluis. Tijl, Dercks, Meerhof (71e Kaihatu) en Kooien (56e Peitsman). Opstelling FC Oen Bosch: Van der Pluym, Zalm, Breuer, Adriaanse, Alchorn, Van der Horst, Van der Steene, Van Nie- len, Romijn, Schouwe naar en Kroon (66e Kamps). Scheidsrechten Dick van Riet (Hoorn). Toeschou wers: 1.800. De wrange smaak van weer een nederlaag, kon ook een pilsje niet wegnemen bij Rob Jacobs: „De ellende is dat de mensen pas naar een stadion komen als er gewonnen wordt. Nu kijken ze alleen maar naar de uitslag en niet naar het vertoonde spel. Toch moet het een keer lu- ken. Echt, we zullen ook wel weer een keertje winnen, dat kan toch niet uitblijven.** Schiedam Martin Schaap is weer direct be trokken bij de begeleiding van het eerste elftal van FCN *66. Schaap, die de FC Nieuwland vorig sei zoen naar de KNVB bracht en dit seizoen in het vierde van de Schie damse club speelde, zou gisteren in de uitwedstrijd tegen Hekelingen voor het eerst naast trainer Aad van der Vlist in de dug-out plaats nemen. Het bestuur van FCN '66, onder leiding van voorzit ter Peter Friederich, deed Schaap vorige week het verzoek om Van der Vlist bij de begeleiding van het vlaggeschip te assisteren. Donderdagavond had Schaap een afrondend ge-, sprek met het "bestuur, Van der Vlist en aanvoer der Frans Fiers, waarin deze problematiek uitge breid werd doorgenomen. .Schaap was vorig seizoen nog als trainer aan de Schiedamse vierdeklasser verbonden en leidde FCN '66 na twee zinde rende beslissingswedstrijden tegen LMO naar de 'grote bond'. Een te drukke werk kring weerhield hem er echter van om als trainer door te gaan, hoewel het bestuur bij door Donald Bax zonder gecharmeerd was van de wijze waarop hij te werk ging. De achter liggende gedachte is dat FCN '66 ook dit seizoen weer wil proberen een stapje te klimmen op de KNVB-lad der. Volgens Fnederich is na de beginfase van deze compe titie duidelijk gebleken dat FCN '66 in deze vierde klasse niet op voorhand genoegen be hoeft te nemen met een niets zeggend plaatsje in de midden moot „Onze doelstelling", aldus Friedericn, „was in eerste in stantie handhaven in de KNVB. Na enkele wedstrijden bleek al dat dat niet zo moei lijk zou zijn. Daarom hebben we besloten de begeleiding rond het eerste elftal nog bete re en vooral strakker aan te pakken" Begeleiding Van der Vlist zelf sluit zich bij de mening van zijn 'werkge ver" aan. De trainer: „Ik ben blij met de steun van Martin. Hij gaat nu meer de begelei ding van het eerste elftal en alles dat daarmee te maken heeft Ook assisteren bij de training als dat af en toe nodig is en het eventuel bekijken van volgende tegenstanders". „De aanstelling van Schaap als elftalleider", zegt Friederich dan ook met klem. „moet be slist niet worden gezien als een aantasting van de zeggenschap van Van der Vlist Hij blijft de eindverantwoording houden. De taak van Schaap, en daar is Van der Vlist mee accoord ge gaan. zal vooral op het menta le vlaii het verbeteren van de sfeer en op de discipline in de groep liggen". Ook Van der Vlist, de vader van de SVV'er. vindt dat FCN '66 nog lang niet uitgeschakeld is voor een hoge eindklasse ring. „Als", meent hij, „we maar met z'n allen beseffen dat we voor de club bezig zijn. Ook daarom ben ik zo blij met de inbreng van Martin. Hij kent het elftal natuurlijk erg goed. Ik heb daar geen proble men mee..." Schiedam Darcy Kaihatu kan zich weer zonder zorgen aan aan zijn tweede werkgever SVV wij den. De pijlsnelle vleugelaanvaller* die nog tot eind februari de wapenrok moet dragen, zag zijn echt genote Maya eind vo rige week het leven schenken aan een kerngezonde dochter: Deniece Maureen. De baby weegt ruim acht pond en is 55 centime ter groot

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5