SPORT Radio Molenaar te Iaat in vorm SZC: weer één doelpunt verschil om VZC promoveert naar hoogste divisie Shell-volleybal zweeft tussen prestatie en ontspanning Kat ja Jansen maakt de 100.000 vol Sportagenda Club kampioen schappen Zware klus flans vau der Broek Geslaagd voor zwem diploma dinsdag l december 1991 VD/SC/WW Vlaardings eerste vereniging onderweg naar hoger niveau Vlaardingen Succes is vergankelijk. Dat geldt zeker voor de volleybal vereniging van de Shell, want de vereniging speel* de enkele jaren geleden nog op eerste klas niveau, terwijl tegenwoordig de derde klasse de hoogste afdeling is waarbinnen de club is vertegenwoordigd. Maar er dagen weer bete re tijden. De beide eerste teams doen opnieuw een gooi naar een hogere klas sering. Beide zijn goed vertegenwoor digd in de top van de respec tievelijke competities in de derde klasse: de dames bezet ten voorlopig een tweede plaats: de heren "staan eerste, zij het dat die koppositie voor lopig moet worden gedeeld met Both en Partners. Is Shell-volleybal bezig aan de weg terug naar hogere ni veaus? Een vraag die het beste kan worden voorgelegd aan voorzitter en routinier Willem van den Broek (48). Van den Broek speelt vanaf hot prille begin bij Vlaardings oudste volleybalvereniging, die negenentwintig jaar gele den (1952) werd opgericht door Schiedam Uit handen van sportwethouder Her man Posthoorn nam een enigszins verbrouwereerde Katja Jansen het 100.000-sle zwemdiploma in ontvangst- De wethouder had voor Katja nog een extra presen tje in petto in de vorm van een radio/cassetterecorder. Katja Jansen is de 100.000ste die sinds 1934 in het Sportfondsenbad is op- gelied voor het zwemdiplo ma. Na de officiële uitrei king van het diploma werd er in het Sportfondsenbad, onder grote publieke belangstelling van veel ou ders, een zwemdemonstratie verzorgd. Onder de aanwe zigen waren ook enkele hoofdbestuursleden van de KNZB. Katja Jansen krijgt uit handen van Herman Post hoorn een radio/cassette recorder. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportre- daktie van deze krant. Bre de Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus .110 <3131 BC) te Vlaardingen- De sportredak- lie is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-345209. Dinsdag 1 december. Voet bal: 19.30 uur DOTO-SVV 2 Woensdag 2 december: Korf bal: 20.00 uur ODI-HPV 2 (Marcriethal Schiedam). Donderdag 3 december: Voetbal: 20.30 uur Buitenge wone ledenvergadering Satel liet in verband met nieuw- bouwplannen. Vlaardingen De clubkam pioenschappen van Radio Mo lenaar warden dit jaar op maandag 7 december afge- ■werkt. Vorig jaar werd Rei- nïer van der Graaf verrassend kampioen in de hoogste klasse- Het is nog maar de vraag of Van der Graaf zijn titel kan 'weten te prolongeren. De op~ 7*komst was het vorige jaar /overweldigend en het ligt in /de de lijn der verwachtingen /dat het ook dit jaar weer een "drukte van belang zal zijn. 'Schiedam - Met hollen en stil- "staan verloopt de zaalcompeti- itïe voor de Rotterdamse afde- "tingskorfballers. ODI komt •ook weer in actie en zal het /morgenavond moeten opne- "-men in de Margriethal tegen de reserves van HPV uit Rot terdam. Gelet op de standen :op de ranglijst in het veldge- fbeureri zal ODI het niet ge makkelijk krijgen. Maar toch moet het mogelijk zijn om een goed resultaat te behalen. De -wedstrijd begint om 20.00 uur. Leiden In de laatste wedstrijd van de najaars- eompetitie deed Hans van der Broek weer van zich spreken. Na vele jaren eredivisie bij De Korenbu- ers te hebben gespeeld en een tussentijdse stop, is de gekrulde Schiedammer het tafeltennissen nog steeds niet verleerd. In de lastige uitwedstrijd tegen de reserves van Scylla legde hij met een gave hattrick de basis voor de uiteindelijke 4-6 overwin ning. Door deze zege is het team van NOAD definitief op de tweede plaats geëindigd. Na het on verwachte verlies van Seine Meubelen vorige week, zat er zelfs een nog hogere klasse ring in. De Zwolse ploeg maakte ditmaal geen misstap en bleef de Schiedammers juist één puntje voor. Niettemin heeft NOAD een sterk seizoen achter de rug. Op voorhand zijn de Schiedam mers in de voorjaarscompetitie titelgegadigde, zeker als Hans van der Broek zijn oude eredi visie niveau weer weet te be reiken. De 4-5 zege tegen Scylla-2 bleef klein om de Leidenaren tegen degradatie knokten. Een gelijkspel was voor hen vol doende geweest voor behoud, maar met name Hans van den Broek liet zich door die grote inzet niet verrassen. Jan Si mons volgde Van der Broek met twee winstpartijen, terwijl Jan Landsbergen ditmaal niet tot scoren kwam. Het zesde Schiedamse punt was een zaak van Van den Broek en Jan Si mons samen. Zij wisten ook het dubbelspel naar zich toe te trekken. Radio Molenaar liet in de wed strijd tegen De Korenbeurs-2 zien dat de degradatie uit de landelijke klasse geheel onno dig is geweest. De Vlaardin- gers wonnen de derby royaal met 7-3. De competitie werd besloten met vijf punten, die ironisch genoeg in de laatste drie wedstrijden van de competitie bijeen werden ge sprokkeld. Hans Jaap Oppenheim verloor zijn eerste partij tegen Chris Slootweg. De vier volgende partijen kwamen op naam van Radio Molenaar. Chris Sloot weg wist ook zijn tweede partij te winnen, maar Jan Jaap van der Mark tekende 2-5 aan. Guy Noordink liet in zijn par ty tegen VVim van der Poort zien dat hij serieus bezig is om terug te komen en won zijn partij eenvoudig. Willy Thi- mister won nog van Hans Jaap Oppenheim en Jan Jaap van der Mark van Chris Slootweg waardoor de eindstand op 7-3 werd bepaald. Door de degradatie zal het eer ste team van Radio Molenaar in de vooijaarscompetitie uit komen in de eerste klasse re gionaal. de basketballers van de Shell. Men had destijds behoefte aan een volleybalafdeling, omdat die sport op bet programma stond van een onderling toer nooi. De basketballers richtten de nieuwe afdeling op, die een veel langer leven beschoren bleek dan alleen het onderlin ge toernooi. Men schreef na een jaar al in voor de Nevobo- competiüe. Dat eerste seizoen' trainde men nog op een schoolpleintje, maar toen het sch Voorzitter Willem van den Broek: Heren 1 in aanvallend op zicht versterkt... 1953 schitterende Shell- door Richard Stomp sportpark aan de Meester L.A- .Kesperweg gereed kwam, ein digden de accommodatiepro blemen van de vereniging abrubt. Men heeft de afdeling basketball nu zelfs overleefd. Hoogtepunt Halverwege de zestiger jaren bereikte de vereniging "haar sportieve hoogtepunt. Zowel dames 1 als heren 1 reikten naar de eerste klasse. Van den Broek, relativerend: „Je kunt alleen het niveau van toen niet met nu vergelijken, daar zit minstens een klasse ver schil in. Het aantal verenigin gen was toen een stuk klei ner." De terugval van de ROVS, zoals de Rotterdamse Ontspan ningsvereniging Shell officiéél heeft, begon toen plots een aantal spelers verdween. „Dat komt omdat wij in de eerste plaats een ontspanningsvereni ging van de Shell zijn", aldus Van den Broek. „Dat betekent dat wij zijn aangewezen op mensen die bij de Shell wer ken. Toen plotseling een paar mensen werden overgeplaatst, konden wij dat verlies moei lijk opvangen: je kunt geen goede spelers van buiten aan trekken, zoals bij andere vere nigingen wel kan." Bij de dames is de terugval van recenter datum dan bij de heren. Tot voor drie. jaar speelde men daar nog eerste klasse, maar in een mum van tijd kukelde een uitgedund team ook bij de dames twee klassen naar beneden. Met de komst van trainer Wtm Bakkers (eens eerste elftalspe ler van hel in de eredivisie opererende AMVJ) is het her stel nu ingezet Bokkers be steed veel aandacht aan de volley bal techniek, in tegen- <5tpllincr for porder#» trainers hii de Shell, die de nadruk meer op conditie legden. Vorig jaar promoveerde het tweede he renteam van de Shell net niet. Onregelmatig spel hield dat zestal toen van een kampioen schap in de vierde klasse af. De tweede plaats moest wor den gedeeld, maar door een ongunstiger gemiddelde kwam men niet aan promotiewed strijden toe. De stijging zet echter door. Bo vendien is het eerste team dit jaar belangrijk versterkt met de komst van ex-derde divj~ siespeler Peter van Kempen, wiens smashes in de derde klasse nauwelijks af te stoppen lijken. Vooral aanvallend is Shell daardoor in kracht toe genomen en dat blijkt voorals nog van doorslaggevend resul taat. Als de ploeg maar tot aanvallen toekomt blijkt ze tot hoge resultaten in de poule in staat Verdediging „Zwakker is de verdediging" meent Van den Broek. „Juist de stop geeft soms moeilijkhe den, evenals de aanvalsdek- king. Dat heeft ons onder meer de das omgedaan tijdens de wedstrijd tegen Nationale Nederlanden: we hebben toen onnodig een punt verspeeld." Van den Broek heeft echter goede hoop dat dit jaar promo tie wordt bewerkstelligd. Door de heren, maar als het even mogelijk is ook door de dames, te kansen hebben. Tot op he den heeft men daar zélf de kansen belangrijk verkleind. Door diverse afschrijvingen bestond het team zelfs wel voor de helft uit dames uit het tweede en dat heeft al een aantal puntjes gekost. De ROVS is en blijft, ondanks de stijgende lijn die opnieuw te bespeuren is, echter een ont spanningsvereniging voor het personeel van de Shell en Ea- milieleden, aldus de voorzitter. En zoals eerder al gebeurde kan dan ook in de toekomst de terugval zich met een klap aandienen. „Daar kun je niets aan doen" bevestigt Van den Broek: „de prestatie komt op de tweede plaats." Kerkdriel De jeugdploeg van VZC heeft promotie be werkstelligd naar de hoogste landelijke divisie. Hoewel het Haagse Zian Vitesse in de laat ste wedstrijd goed uithaalde en daarmee op de eerste plaats belandde, bleef VZC goed vol gen en bereikte een fraaie tweede plaats die voldoende bleek voor promotie. De basis voor de promotie werd in de laatste wedstrijd gelegd door Reinier van der Bend en Mirjam Hagestein. Beiden zwommen een kring en clubrekord op de 400 meter vrije slag. Om uiting te geven aan de algehele vreugde die er in het VZC kam heerste wer den de ploegleiders Annie en Herman Brouwer en de trai ners Ger Edelijn en Theo Ro- meijn door de ploeg op een nat pak onthaald. Tijdens de wedstrijden in Kerkdriel begon Leon van IJ- zerloo goed door een bronzen plak te veroveren. Hij verbe terde de oude tijd van 2.58.7 in 2.51.0. Dit was het eerste van liefst 19 jjersoonlijke rekords. Monique van der Lee, net her steld van een blessure, liet haar clubgenoten niet in de steek op de 400 meter en fi nishte in een goede 5.20.6. Goud was er tijdens de wed strijden voor Wouter Hoekstra op de 100 meter vlinderslag. De 100 meter vrije slag lever de een dubbele Vlaardingse zege op. Bij de meisjes won Ca roline van Neuren in 1.10.3 en bij de jongens veroverde Leon van IJzerloo het goud in 1.07.8. Astrid van Irsen vlin derde de 50 meter in 0.41.6. Voor zilveren medailles zorg den de estafetteploeg op de wisselslag met Marco van IJ zerloo, Robert de Vries, Rei nier van der Bend en Martin Groeneveld. Op de rugslag waren het Jury de Zwart en Mariëlle de Ligt die het zilver mee terug naar Vlaardingen namen. Voor brons zorgden nog Jacqueline Claas, Esther de Koning, Miijam Hagestein en Monique van der Lee in de vier maal honderd meter wis selslag. Rotterdam - De waterpoloërs van SZC lijken er een sport van te maken om de wedstrij den met één doelpunt verschil te winnen. Nu wonnen de Schiedammers maar net van Swol: 5-4. De dames van de Schiedamse Zwem dub wisten de eerste seizoensoverwinning te behalen. Een overwinning waar de heren een voorbeeld aan kunnen nemen. 7-0. De Vlaardingse teams die dit weekeinde voor de competitie uitkwamen scoorde eveneens honderd procent. De Shell da mes wezen Merwede met 5-4 terug. Ook de dames van VZC scoorden vijfmaal, maar SVH kon maar driemaal iets terug doen, 5-3. De heren van VZC hadden geen moeite met Mer wede, 11-9- SZC-Swol (h) 54 Tegen mid denmoter Swol heeft SZC to taal niet kunnen imponeren. Speelden de Schiedammers in de eertse twee minuten van de wedstrijd bijzonder furieus, in het verdere verloop was er van dat goede begin niet veel meer terug te vinden. In die twee goede minuten kwam SZC dan ook vrij gemakkelijk op een 2-0 voorsprong. De vooruitzichten leken opnieuw bijzonder rooskleurig, maar Swol klampte zich aan het ein de van die eerste periode aan SZC vast door voor 2-1 te zor gen. SZC had weer een blok aan het been gekregen dat niet meer los zou laten. In de twee de periode nam SZC opnieuw afstand door het goed benutten van een man meer situatie, 3- 1. Door ongelukkig uitverdedi gen van de Schiedammers kwam Swol weer erg dichtbij. De ploeg uit Zwolle had zelfs op gelijke hoogte kunnen ko men, maar van de numerieke meerderheid die men kreeg wist men niet de profiteren. En dat tekende wel de zwak heid van Swol. In de derde pe riode begon SZC, net als het tweede periode was geëindigd, bijzonder zwak. Na ruim een minuut kende het Schiedamse spel een opleving. Paul Gast kwam goed door en tekende 4- 2 aan. Maar ook dit gaf niet de ommekeer in de wedstrijd. Swol kreeg in de laastste twin tig seconden van deze wed strijd nog een numerieke meerderheid, maar opnieuw verzuimde men om te scoren. In het laatste kwart hield SZC het heft in handen, maar daar was alles mee gezegd. SZC-Kempvis <d) 7-0 De SZC dames lieten er dit keer geen gras over groeien. De Schie damse dames speelde dit keer goed, met name de verdedi ging sloot erg goed. Hierdoor kreeg de aanval wat meer ruimte. De ruimte die men kreeg werd dan ook goed be nut, want er werd beheerst en bekeken gespeeld. In de derde periode maakte Truus Keyzer en Thea Paulussen de mooiste treffers van de wedstrijd. VZC-Merwede (h) 11-9. VZC heeft naaste concurrent Mer wede nu op drie punten gezet De Vlaardingse heren bezetten nu de tweede plaats achter koploper Spartaan. In de eer ste periode van de wedstrijd nam VZC een ruime 5-0 voor sprong. Deze voorsprong maakte de Vlaardingers echter wat overmoedig, hierdoor kon Merwede gaande weg wat bij komen. Bij het begin van de laatste periode was de marge nog ruim. Maar in de laatste periode kwam de op routine drijvende ploeg van Merwede tot 11-9 terug. Shell-Merwede (d) 54 In deze wedstrijd waren twee to taal verschillende ploegen te zien. Shell dat met veel inzet aantrad en Merwede dat het op zijn routine probeerde. DE inzet won uiteidelijk van de routine, al was dat maar net Want de gehele wedstrijd bleef de Dordse ploeg Shell achter volgen. Hel bleef bij achtervol gen, want Merwede kon nooit een voorsprong nemen. Shell won in het laatste kwart te recht VZC-SVH (d) 5-3 De dames van VZC namen net als de he ren in het begin een ruime voorsprong, 3-0. Maar SVH vocht zich goed terug. In de derde periode stonden de ploe gen dan ook op gelijke hoogte, 3-3. Maar VZC zette in het laatste part orde op zaken, door tweemaal te scoren. Vlaardingen Het aantal ge slaagden voor de KNZB-diplo- ma's bij VZC stijgt gestaag. De examencommissie, bestaande uit C. de Geus en mevrouw Van Heijst en A. Troost, kon den nu weer aan 12 gelukki gen de diploma's uitreiken. Voor het B-diploma slaagden Sandra Dijk, Miranda van Dijk, Romanie Graumans, Vincent van Hoogdalen. Xan- der Hoogerwerf, Jan Willem van der Klooster, Danielle Leemans, Sara Millar, Mcrieke Neyssel, Martijn Pak, Eelko van Toledo en Suzanne van der Werf. Ook bij zwemvereniging WIK slaagden weer een groot aantal kinderen voor het zwemdiplo ma. In totaal werd aan 67 jon gens en meisjes het zwemdi ploma uitgereikt. Onder de ge slaagden ook twee invalide kinderen: Jeffrey van Loon en Angelique Keijzer. In totaal zijn dit jaar 261 kinderen ge slaagd voor het zo begeerde zwemdiploma. Geslaagd zijn: J. van der Ark, A. van aer Brugge, S. van Dorp, N. Ghijs- sels, L. Neervoort, H. Neer voort, D. van der Pas. A. Punt, S. Schruijer-Kerkhof, B. Stout-Verhoeks, S. van Aken, P. van Brandwijk, S. Dries- sens, S. Raadtgever, A. van der Bos, P. Boer, M. Belnk, P- Deater, J. van Embden, G. de Haan, C. van der Hout, M. Joasten, B. Kersten, F. van Raad. M. Rook, J. Rottier, U Staal, C. Vermeulen, J. Voge laar, P. van Winden, A- Wijn- horst. S. Bak, E. Beers,M Beers, J. Bijl, M. Bijl, A. Dirk* W. van Heijst, J. van Heijst, van Heijst, G. Noordzij, P. van Oeveren, C. Oskam, J. Ver ka* de, Janine van Noortwijk, Debbie Kiebert, P. de Vette, B. Visscher, H. Westerwijk, N. van der Zwan, J. Bruijs, M. j Sozef. C. Blom. N. Cornelisse, j D. de Groot, D. Kalkman, M. van der Lee, J. Sta. P. Bazen, P. van der Brink, A, Dreissen. E. Dost, J. Erkens, A. Keijzer, A. van der Knaap, K- van der Knaap, J. van Lcwn, R. Oole en M. van der Zwan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4