SPQÜï 'Ik heb drie nachten niet geslapen' Vergouwe wil Boksga,a revanche op Vanderlijde 9Ik zie mezelf niet snel overstappen9 Vergader datum gewijzigd Marianne Gregoor van de warmte in de kou Wim de Haan sterk bezet Jacobs doceert arbiters De Ooievaars op goede weg Egon Smit vierde op snelheid Sportagenda mm: Monique van de Yen vecht naar zilver wceri'sd^g 2 december 1981 VD/SC/WW Hans Lingen wordt zich b ewust va eigen eapaci leiten t f Hans Lingen Schiedam De ambities bij Hans Lmgan borrelen weer langzaam naa boven. Na een intensieve trainingsstage bij de uit China afkemstige trainer Yu Chang Chun, die in het ka der van een culturele uitwisseling tussen Shang-Hai en Rot terdam geruime tijd in ons land verbleef, is de Sehiedamse tafeltennisser zich nog meer bewust geworden van zijn eigen capaciteiten. Hans Lingen staal bij het Sehiedamse De Korenbeurs op eenzame hoogte. Is onbetwist do sterkste speler van het team. Behoort ook nu nog. on danks zijn 27 jaar. tot de natio nale top Speeh wisselvallig, kan een briljante game afwis selen. met even klungelig als kinderlijk spel. Toch. de wil om te blijven presteren op na tionaal niveau is er nog steeds. Voerde de trainingsintensiteit nog eens op. Naast de twee maal per week training met Ron van der Aa in de zo ver trouwde omgeving van "De Beurs', reist Hans Lingen iede re woensdag naar Leiden om daar te trainen bij Scylla. Op de dinsdagavonden traint hij dan ook nog eens met Nico van Slobbe in Rotterdam Hans Lingen is agressiever ge worden m zijn spel Onmis kenbaar een gevolg van de iramingsaanpak tijdens zijn 'Chinese' stage. Lingen. sigare tje onafscheidelijk tussen zijn vingers, zijn zinnen goed for door Chris Woerts muierend: ..Ik tramde bij Yu Chang Chun heel intensief. In principe trainden we aleen reactiespelletjes. Heel snelle oefeningen, waardoor de ref lexen beter worden en dat is toch een eerste vereiste bij ta feltennis. Die man heeft de be zieling bij mij teruggebracht" „In Nederland zou zo'n ie mand nooit slagen voor zijn trainersdiploma omdat er te weinig opbpuw m 2it. Warm spelen is er bijna niet bij. Even kort inslaan en dan de intensi teit direct opvoeren. In Neder land staan ze daar raar tegen aan te kijken, maar het is wel" erg goed. Ik heb er tern minste veel profijt van. Ik ben gevoe lig voor hard trainen. Ik zit bij De Korenbeurs natuurlijk geï soleerd en daarom train ik ook nog ergens anders." Spelen bij De Korenbeurs is genoegen nemen met een be scheiden rol in de ereklasse Hans Lingen beseft dat. Het is vechten tegen de bierkaai. Hel steevast verhezen wordt ook Hans Lingen wel eens teveel* „Ik vind het inderdaad niet meer zo leuk. Je moet wel ge woon realiseren dat wij een zwak team hebben. Jan Vlieg is te wisselvallig in zijn presta ties en Ron van der A a is na tuurlijk geen speler op ere klasse niveau. Ik zelf. als eer ste speler, win ook lang niet ai mijn partijen. De druk van het moeten winnen ga ik nu ook voelen. Het is echter niet meer zo dat ik een opuntje zo maar weggeef. Dat gebeurde vroe ger nogal eens." Nationale team De veranderde instelling van Hans Lingen is ook de bond- sofficials niet onopgemerkt voorbij gegaan. Lingen „Ik ben weer benaderd voor het nationale team. maar ik denk met dat ik daar nog instap. Ik heb maar 23 vrije dagen in het jaar en om die dan weer op te offeren om met hot nationale team in het buitenland te spe len Net-, ik denk niet dat ik dal er nog voor over heb." Hans Ltngèn heeft het immers allemaal al meegemaakt. Speelde zijn eerste interland al op vijftien jarige leeftijd. Be hoort tot de generatie van spe lers als Bert en Frans Schoofs. Bert van der Helm en Nico van Slobbe. Een generatie waar Lingen vergroeid mee is geraakt. De huidige, jonge spe lers liggen hem niet. De men taliteit ts anders. Ook dat is één van de redenen dat Hans Lingen voorlopig afziet van een terugkeer in het nationale keurkorps. „Jongens als Han Gootzen. de broers Van Spanje zijn toch anders ingesteld. Het tafelten nis in de ere-klase is harder geworden. Er is minder res pect voor elkaar. De jonge top is gefrustreerd ten opzichte van de top van vroeger. Neem nu een coach als Gerard Bak ker. Die zegt tegen een jongen nis Patrick Swier dat hij zich als een etter moet gedragen achter de tafel. Vroeger ging je nog wel eens bij elkaar op visi te, maar dat is er nu helemaal niet meer bij. Je kunt veel van Bakker zeggen natuurlijk, maar de prestaties die hij met zijn spelers afdwingt liegen er niet om. Kijk maar naar de verichtingen van Bettine Vrie- sekoop." Als enige speelster komt Betti ne Vriesekoop uit in de ere klasse. De bond wil er voorlo pig nog niet aan om meer speelsters toe te staan. Een verzoek om ook Sandra de Kruyff (Scylla) te mogen laten spelen in de ere-klasse werd resoluut afgewezen Hans Lin gen heeft m tegenstelling tot andere tafeltennissers totaal geen moeite mei een gemeng de competitie „Ik ben zonder enige twijfel voor een gemengde competitie. Sandra zal geen topspeelster worden in de ere-klasse, maar zou zich er toch wel m kunnen handhaven Ach, misschien zijn ze wel geschrokken van Bettine Vriesekoop Het zal nog weJ heel lang duren voor er een gemengde competitie is in Nederland Degradatie Dit weekeinde moet De Ko renbeurs een bes)sissingswed strijd spelen tegen Queïk'32. Wordt er gewonnen dan is een verblijf in de ere-klasse weer voor een half jaartje zeker ge steld. In de vooqaarscompeti tie zal De Korenbeurs het ech ter zwaar, heel zwaar krijgen Met de komst van Valkens- waard, waar gevestigde krach ten als de Engelsman Bob Pot- len en Han Gootzen spelen. wordt lijfsbehoud voor de Ko renbeurs erg onzeker. Toch heeft Hans Lingen vertrouwen in de voorjaarscompetitie Over degradatie wordt nog niet gesproken, maar mocht dat het geval zijn dan i» het nog maar de vraag of Hans Lingen ie houden zal zijn voor De Korenbuers Zelf spreekt Lingen zich daar niet over uit ,.De voorjaarscompetitic- leeft nu al bij ons Met Tempo Team behoren wij tol de clubs die het langst uitkomen in de ere klasse. We hebben wel meer met de rug tegen de muur ge staan Het zal erg moeilijk worden, maar ik vertrouw er toch op dat we hei weer red den. Ik ben een gevoelsmens, de sfeer die er binnen een club heerst vind ik heel belangrijk. Ik zie mezelf nog niet zo snel viermaal per week naar Alk maar reizen om daar te gaan trainen en spelen. De voorde len voor mij om te spelen bij De Korenbeurs winnen het nog bij mij. Ik stap tenslotte zo op de tram en ik zit in een wip in "De Beurs' Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-345209. Woensdag 2 december: Korfbal: 20.00 uur ODI- HPV 2 (Margriethal Schiedam). Donderdag 3 december: Voetbal: 20.30 uur Bui tengewone ledenverga dering Satelliet in ver band met nieuwbouw- plannen, 20.00 uur On derlinge spelregelwed- strijd Sehiedamse Scheidsrechters Vereni ging in clubgebouw Schiedam (Harga). Vrijdag 4 december: Volleybal: 20.15 uur Holy-MVC (h): Handbal: 18.45 uur De Hollan- diaan-Van der Voort Quïntus (beker h). Vlaardingen In verband met verplaatsing van de ver gadering van de Vlaardingst Raad voor Sport en Recreatk (VRSR) van maandag 14 de cember naar woensdag 27 ja nuari, is tevens besloten de sectievergadering (voetbal) van maandag 7 december af te gelasten. Deze wordt nu maandag 18 januari gehou den. Tijd en plaats zijn onge wijzigd: 19.30 uur in het clubgebouw van CION aan de Marathonweg te Vlaar dingen. De Rotterdamse selectie die het in Spanje voortreffelijk naar de zin had. Geknield geheel rechts de Maassluise Ma rianne Gregoor. Maassluis Het contrast is schrikbarend. Liep Marianne Gregoor maandag nog in bi kini langs de goud-gele stranden van de mondaine Spaanse badplaats Marbeila, terug in Nederland gaat de 16-jarige scholiere weer ge huld in een dikke wollen trui. De korfbalster van CKC Maassluis kijkt met veel ge noegen terug op het uitsapje dat zij mkaate met een jeugd- door Chris Woerts team om'm Spanje een twee tal semi-interlands te spelen tegen de officiële Spaanse se lectie. Voor een jeugdteam van korf- balsters uit Rotterdam en om streken was gekozen, omdat het niveau van het korfbal in het zuiden van Europa nogal te wensen overlaat. De jeugdi ge ploeg presteerde naar beho ren. De interland, die werd af gewerkt m Ëstapona. leverde een 15-4 zege op. In de demon stratiewedstrijd, waarin Ma rianne Gregoor acteerde, ging het wat moeizamer: een 11-7 overwinning. Marianne Gregoor „Die de" monstratiewedstrijd speelden we om twaalf uur en we had den hardstikke veel last van de warmte. Het niveau van de Spanjaarden viel alles mee. Ze speelden wel erg hard De En gelse scheidsrechter had het echter goed in de hand. Door de hardheid van onze tegen stander kregen we veel straf- worpen mee." Over de eigen prestaite is Ma rianne Gregoor. die dit jaar eindexamen MAVO doet. best te spreken: „Het ging lekker.je speelt in zo'n vertegenwoor digend team natuurlijk anders dan bij Maassluis Het gaat al lemaal wat sneller en je be grijpt elkaar beter Het was overigens de eerste maal dat het talentje uitkwam voor een selectieteam. Marianne Gregoor speelt nog in de junioren. Had de over stap naar de senioren al kun nen maken, maar gaf er de voorkeur aan om nog een jaar tje in de junioren te acteren „Als ik was overgestapt, had *ik niet mee gemogen naar Spanje Ik had het reisje voor geen goud willen missen. Ik heb drie nachten niet gesla pen. Hel was ongelooflijk ge zellig. De letdmg zag gelukkig alles door de vingers, deed zelf ook spontaan mee. Tk hoop maar dat ik bij de slectic blijf want. echt. dit was onvergete lijk..." Schiedam Het boksgala dat de Sehiedam se sportschoolhouder Wim de Haan voor maandag heeft uitgeschreven, telt opnieuw een aantal sterk bezette A-partijen. De zaal aan de Lange Haven gaat maandagavond om 19.00 uur open, waarna de in totaal twaalf partijen vanaf 20.00 uur worden af gewerkt. De twee belangrijkste partijen in de A-klas se worden bestreden door twee leerlingen Uit de school van Wim de Haan. Zowel John Vergouwen als John Makkmk kunnen voor eigen publiek bewijzen dat hun eerdere ne derlagen tegen dezelfde tegenstanders op misverstanden berustten. De meest interessante in de Lange Haven is die in de A-klasse half zwaargewicht lussen John Vergouwe en Vanderlijde uit Kerk- rade, van wie Vergouwe onlangs behoortij klop kreeg in de strijd om de Golden Glo ves. Ook John Makkink heeft de gelegenheid om op sportieve wijze wraak te nemen. A- 'klasser Makkink komt in het midden ge wicht uit tegen De Heer van Marciano uit Maarssen en ook Makkmk ging een tijdje te rug letterlijk en figuurlijk onderuit tegen De Heer. Programma Het resterende programma ziet er als volgt uit: Alex Franken (De Haan) tegen Kemps (Roozendaal) in A-klasse welter. Pierre Houbijn (Hoboken) tegen Van Haen (Kerk- rade) in A-klasse zwaar. Bartez (Hoboken) tegen Visser (Helmond.) in A-klasse weiter. Peter de Ruiter (De Haan) tegen Nauman (Amsterdam) in B-klasse midden. De Mey (Vüssingen)-Bohm (Hoboken) in B-klasse zwaar weiter, Fidius (Hoboken)-De Nijs (Roozendaal) in nieuwelingenklasse midden, Hoppema (Van 't Hof)-Van der Rade (Hobo ken) in nieuwelingenklasse zwaar, Kleïnjan (Hoboken) tegen Leinsen (Vlissingen) in meuwelingenklasse halt zwaar, Pieter Mul der (De Haan) tegen De Klerk (Roozendaal) in B-klasse weker junioren en Senol Uvsa) (De Haan) tegen Van der Dussen (Den Haag) in B-klasse veder junioren. In de pauze van dit kwalitatief en kwantia- tief sterk bezette programma treedt op nieuw de accordeonist Henny Cordino op. De toegangsprijzen zijn twintig en tien gul den. Wim de Haan: „De zaal is bijna uitver kocht, dus men moet wel opschieten". Schiedam Rob Jacobs, de oefenmeester van SVV. is woensdag 10 december de spe- ciale gast van de Sehiedamse Scheidsrechters Vereniging. SSV-voorzi**er Leen Schotting geeft het amitrale volkje die avond vanaf negen uur de ge- legenbeid om met de aan weg timmerende Jacobs in discus sie te treden. Morgenavond wordt in het clubhuis van Schiedam een onderlinge spel* regelwedstrijd gehouden. On der leiding van Harry Lak- wijk kan andermaal uitgebrerd gesproken worden over be paalde spelsituaties. Tevens- is dit de laatste kans om via de schriftelijke test punten te verzamelen voor de Henk van der Veer-wiosselbeker. Het bestuur van de SSV heeft tussentijds ook een kleine wij ziging ondergaan. Tot aan de algemene ledenvergadering heeft het bestuur Peter Broek hof bereid gevonden de plaats m te nemen van Gerard van Deuzen. De nieuwjaarsreceptie staat voor woensdag 8 januari op het programma, eveneens in de kantine van Schiedam. Schiedam Het eerste team van de Sehiedamse rolstoel basket bal vereniging De Ooie vaars is op de goede weg. Na twee verloren ontmoetingen, volgde nu de vierde achter eenvolgende overwinning. Hei Roiieid«nnse Arrows oi ivöOr- hcen RIS) werd met 55-35 ver slagen. De Ooievaars ging hard van stapel en gaf The Arrows wei nig kans. De Rotterdammers probeerden met alleri trucjes door de verdediging te komen, maar dat gelukte zelden. Vlak voor rust had De Ooievaars een voorsprong van veertien punten opgebouwd. The Ar rows kwam toch nog terug tot een 23-17 achterstand bij rust. Na een hartig woordje van "n- valler-coaeh Emmy Bijloo. oè- gon De Ooievaars geconcen treerd aan de tweede helft. De voorsprong werd op regelmati ge wijze uitgebreid en halver wege was de marge opnieuw veerden punten. The Arrows hield het toen wel voor gezien, waardoor de overwinning zelfs groter uitviel: 55-35 Het tweede team van De Ooie vaars speeide in de Amster damse Apollohal pas de vierde wedstrijd van dit seizoen. Te genstander Amsterdam l speelde een full-court press verdediging en daar hadden de Schiedammers geen goed antwoord op. De Ooievaars verloor dan ook met 42-17. ger Ëgon Smit heeft tijdens in het Veerse Meer gehouden wedstrijden speed trail surfing 1 een uitstekende prestatie gele- verd. Deze snelheidswedstrijd op de surfplank, die tevens t een officiële aanval op het we relduurrecord inhield, werd i. gewonnen door Jaap van der Rest, die in zestig minuten een afstand vsn 46,5 kilometer af- legde en aldus bijgeschreven kan worden in het Guinness Book of Sprts Records. Egon Smit, zeilend op een plank van Dewj-surfing, kwam uit op 43 kilometer per uur en werd met deze prestatie zeer ver dienstelijk vierde. Rotterdam Tijdens taek- won-do wedstrijden in Rotter dam zijn vier leerlingen van sportschool Peter Lagerwaard in de prijzen gevallen. Allen behaalden een zilveren me daille. Marcel Manuhutm verloor de finale m de gewichtsklasse tot 55 kilogram. Ook Frenk West- wijk (tot 68 kilogram) moest het in de finale afleggen. Hetzelfde overkwam Willem van der Kooy 78 kilogram). Ook hij kon het in de beslis sende partij niet bolwerken te gen zijn tegenstander. Bij de meisjes veroverde Moni- j que van de Ven zilver.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5