SCHIEDAMSCH E COUMMT SP gaat alleen verkiezingen in Ik dépfoel Stadhuis te klein voor verkeersavond; inspraak nu in Groen Boze winkeliers ^krijgen hun zin Unilever bundelt werk: 12 man weg Kerstman neemt plaats Sint in 'Te Loo mist volle vertrouwen9 Oost wijk laat het afweten Auto schept vrouw op zebra Geen pismuurop Broersveld Klacht tegen politie in behandeling Maandag 7 decembsr 1981ONAFHANKELIJK DAGBLAD,0Jx:fe nargar,g no. .333-6 PAGINA'S Vlaardingen De raadscommis sies voor verkeer en vervoer en inspraakbegeleiding en voorlich ting verwachten een recordaantal insprekers, wanneer zij in een ge zamenlijke vergadering het ver keerscirculatieplan Vlaardinger Ambacht/Babberspoldcr bespre ken. De vergadering van de beide commissies wordt volgende week in de aula van de scholengemeen schap Groen van Prinsterer ge houden. De commissies zijn daarnaar uitgewe ken omdat in het Vlaardingse stadhuis geen enkele zaal groot genoeg is om de toeloop aan insprekers en belangstellen den te herbergen. Hoeveel wijkbewo ners van het inspreekrecht gebruik wensen te maken valt niet te zeggen, daar de mensen zich van te voren met hoeven aan te melden. Dat is wel het geval bij vergaderingen van de gemeen teraad. Bij vergaderingen van raads commissies is het eerste half uur altijd ingeruimd voor insprekers, die dat niet enkele dagen vooraf hoeven aan te kon digen. De beide raadscommissies bespreken volgende week het concept-verkeers plan voor Vlaardinger Ambacht/Bab- berspolder. Dat concept Is tot stand ge komen na een langdurige inspraakpe riode. In het concept zijn de op- en aan merkingen verwerkt die wijkbewoners naar voren hebben gebracht Na ae in spraakronde konden de diverse inspre kers geen overeenstemming bereiken en kwam het niet tot een eensluidend advies aan de gemeente. In het concept plan zijn daarom een aantal varianten uitgewerkt. De commissie zal de wet houder nu moeten adviseren bij het de finitieve plan. Belangrijkste doel van een verkeersplan is enkele straten aan te wijzen voor doorgaand verkeer en het slutpverkeer te weren uit woonstra ten. Knelpunten in de wijk Vlaardinger Ambaeht/Babberspolder zijn onder meer de Van Hogendorplaan en de Ke- thelweg. De winkeliers op de Van Ho gendorplaan zijn fel gekant tegen afslui ting van de laan voor doorgand verkeer, zoals dat ts geopperd. Zij vrezen dat zij dan in de financiële problemen zullen komen omdat veel klanten, die met de auto komen, weg zullen blijven. Voor de Kethelweg geldt precies het omgekeer de. Tijdens de inspraakperiode hebben bewoners regelmatig gesteld dat hun straat voor doorgaand verkeer afgeslo ten dient te worden, omdat de geluids overlast hen de keel uit komt. Politie zoekt getuigen Schiedam De Sehiedamse politie zoekt getuigen van een verkeersongeluk, dat zich vrij dagavond om tien over half acht voordeed op de Broers- vest. ter hoogte van de Passa ge. De 42-jartge mevrouw C. J. M. K. uit Schiedam werd op het zebrapad van C A naar Passage geschept door een grij ze Ford Taunus en tien meter ver mee gesleurd. Met kneu zingen en blauwe plekken over haar lichaam kwam zij er nog goed vanaf, hoewel zij in het Schielandziekenhuis moest worden opgenomen. De be stuurder van de auto reed door. Getuigen van het onge luk hebben cle politie niet veel meer kunnen meedelen dan dat de grijze Ford een zwart vinyl dak had. Do politie zou xt\ het onderzoek al zeer gehol- den zijn, indien iemand het kentekennummer kon ver- 'it rekken. Oud- voorzitter CDA: andere burgemeester Schiedam Naar de mening van Werner van Kat wijk, oud-voorzitter van het CDA-Sehiedam, maakt de PvdA zelf de weg vrij voor een burgemeester van een andere politieke kleur dan de PvdA'er Te Loo. Volgens Van Katwijk kan Te Loo niet meer bogen op voldoende ondersteuning in de gemeente, omdat de burgemeester het vooral zou moeten heb ben van de PvdA-aanhang die, ook hierin, onder ling verdeeld is. Schiedam De ontevreden winkeliers van het Broersveld krijgen nu toch voor een groot gedeelte hun zin: er komt geen 'pismuur', zoals zij het noem den, aan het begin van hun straat en daardoor wor den hun winkels niet aan het oog onttrokken. In plaats daarvan wordt de bestaande afrol zoveel mo gelijk gehandhaafd. „Ik denk dat deze nieuwe op lossing minder slecht zal zijn," zei winkclier/actïe- voerder drs. Jan Robert Schrijver gisteren, toen onze krant hem met de nieuwe ontwikkelingen con fronteerde. De Broersvelders trokken een kleine drie maanden geleden aan de bel. toen zij bij het overleg over de herinrichting van de Hoogstraat werden overgeslagen. Uit de tekenin gen begrepen zij echter dat de bestaande af rol,van Hoogstraat naar Broersveld moest wijken voor een terras van koffiebar De Koffiepot. Er onstond voi- gans de middenstanders een 'pismuur' aan hel begin van het Broersveld en hun straal zou een gewone achterafsteeg worden in plaats van een win- Schiedam De officier van justitie heeft de klacht in behandeling ge nomen. die Ben van der Linden uit Schiedam in september indiende te gen zijn behandeling door de Sehiedamse poli tie. Dat heeft burgemees ter Te Loo schriftelijk bevestigd in een briefje aan het Justitieel Klach tenbureau (JKB) in Bot terdam, waar Van der Linden met zijn klacht naartoe gestapt was. keistraat. ..Dat is slecht voor de klandizie," zei Schrijver toen. Bovendien vreesde men dat de nieuwe oplossing te smal zou worden waardoor brandweer of ziekenauto met via de Hoogstraat het Broers veld op zouden kunnen. Bij de gemeente heeft men die bezwaren nu overgenomen. Verkeersdeskundige Hans van der Vlist: „De winkeliers had den problemen omdat zij aan het gezicht zouden worden onttrokken; bovendien had de brandweer ook moeite met de plannen. Ook zij vonden de nieuwe situatie te smal. Nou. dan houden wij niet aan die plannen vast." Oplossing Van der Vlist spreekt nu van een oplossing die de winke liers recht doet en toch nog elementen bevat van de oor spronkelijke plannen. Van der Vlist: „Er zal slechts een mini male verandering worden uit gevoerd: de afrol blijft, maar over een breedte van ander half tot twee meter komt er een 'luie' trap. waarop De Kof fiepot toch enkele tafeltjes en stoeltjes kwijt kan als het mooi weer is." Volgens Van der Vlist knjgen de winkeliers nog deze week of eventueel begin volgende week de plannen in de bus. Winkelier Schrijve"*: „Ik snap niet waarom het zo lang heeft moeten duren: wij zouden al in begin september iets te horen hebben gekregen en officieel weten wij nu nog niets.** Van Katwijk wijst op vermin derde verkiezingsresultaten van de socialisten en hij schrijft in het nieuwe perio diekje van het CDA, dat als die tendens zich voortzet, Schiedam niet per definitie een PvdA-burgemeester meer behoort te hebben. Burgemees ters van het CDA of van D'66 kunnen dan immers op even veel ondersteuning bogen in de gemee'ritè"**3an éèh PvdA? burgemeester, aldus de oud- CDA-voorzitter. Met enige nadruk tekent de redactie van de CDA-perio- diek, waarvan Van Katwijk overigens deel uitmaakt, aan dat het artikel „op persoonlij ke titel" werd geschreven. Hieruit proeft men dat de CDA-redactie enigszins huive rig aankijkt legen de bewerin gen van Werner van Katwijk. „Waar baseert die jongen zich op?" zo reageerde gistermid dag PvdA-afdelingsvoorzitter Hans Bakker. „Is de wens soms de vader van de gedach te? Ik heb zelf bijzonder wei nig klachten over de burge meester, en ik hoor ook weinig klachten over hem. Te Loo doet het best goed. Het is wel zo. dat toen hij twee jaar gele den benoemd werd, er enige teleurstelling was in sommige gelederen, gezien de andere kandidaat die er was, maar al les went. Ik moet zeggen: Te Loo is mij erg meegevallen." Van Katwijk zegt zich te base ren op het ontwerp-verkie- zïngsprogramma van de PvdA, waarin gesproken wordt van noodzakelijk advies in 1985 over de herbenoeming van Te Loo. Hij leest daaruit dat Te Loo het „volle vertrouwen mist". „Een halfslachtige posi tie van de burgemeester bin nen het college van B en W is daarbij het gevolg," aldus Van Katwijk. Het commentaar van Bakken „De PvdA geeft landelijk al ja ren te kennen dat burgemees ters ook bij hun herbenoeming geevalueerd moeten worden. Dat was A, omdat het CDA zichzelf altijd rijkelijk had voorzien van eigen burge meesters, wat nu schoorvoe tend wordt doorbroken, en B, omdat bestaande burgemees ters sommige gemeenten de neus uitkwamen. De bepaling in het plaatselijk PvdA-pro- gram is niet gericht tegen de persoon van Te Loo. maar be hoort er principieel in te staan. Die evaluatie is op zijn plaats, raadsverkiezingen zijn dat toch ook? Maar ik begrijp dat het CDA daar niet zo blij mee De kersttentoonstelling in het Delta-hotel deed een eerste poging de herinneringen aan Sinterklaas meteen al weg te vagen. Vlaardingen/Schiedam Sinterklaas is nauwelijks weer vertrokken, of de kerstman dient zich aan. Gisteren, zondagochtend, opende het Delta-hotel een geurige kerstexposi tie van de Vlaardingse bloemsierkunsteriaar Hans Bosman en van daag, maandagmiddag, maakt het comité Schie dam Zingt zijn plannen voor komende maand bekend. Ook de bunde ling van drie kerkkoren uit Schiedam en Vlaar dingen, Unisono, kwam al met voornemens voor kerstconcerten voor de dag. Nog geen dag was de Sint weg en het was nota bene op zijn verjaar dag! dat gisteren de eerste bezoekers van de kerstexpositie kwamen opdraven. Bosman had zijn bloemen in de meest vreemde kleuren en soor ten gerangschikt en lang niet alles had overduide lijk met de 'denneboom* te maken, maar een licht puntje in de donkere maand december was het wel. Te Loo beschermt dierenbescherming Schiedam Burgemeester John te Loo wordt be schermheer van de Sehiedamse dierenbescherming. De burgervader krijgt die fuctie aangeboden tijdens de viering van het 60-jarig bestaan van de dierenbescher mers, zaterdag 12 december in dierenasiel De Harga- hoeve aan de Sportlaan. Vlaardingen De Socialistiese Partij heeft besloten alleen .de verkiezingen van de gemeenteraad in te 'gaan. Zij heeft het vertrouwen in de sa- menwerking met de jPSP, zoals die de af gelopen vier jaar be stond, verloren. De SP verwacht op 2 juni volgend jaar ook zelf standig een zetel te kunnen halen. SP-voorman Remi Pcppe is vooral ontevreden over de volgens hem slechte samen werking bij het verzet van zijn partij tegen de verhoging van de huisvuilbelasting, te gen het elektriciteitscontract met Rotterdam, de bouw van de 'bejaardentoren' aan de Westhaven kade en het ijve ren van de SP voor behoud van de detailhandelschool.. „Het werken van de PSP ligt kennelijk op een heel ander terrein," aldus Poppe. Bovendien werkt het volgens hem verwarrend voor de Vlaardingse bevolking, wan neer nu eens deze en dan weer een andere partij in de gemeenteraad zit. „Mensen die op ons stemmen willen een SP'er in de raad, zodat ze weten waar ze aan toe zijn.*' Samenwerking, wan neer in de toekomst acties moeten worden gevoerd of progressieve voorstellen in de raad worden gedaan, sluit hij niet uit Maar de SP deelt haar zetel niet meer met de PSP of andere progressieve partijen. Behalve aan de PSP heeft de SP het ingenomen standpunt ook aan de CPN laten weten. Vlaardingen Bij de Vlaardingse vestiging van de Engineering Division van Unilever verdwijnen volgend jaar zeker zeven arbeidsplaatsen. Boven dien staan er nog vijf ex tra arbeidsplaatsen op de tocht wanneer de twee se cretariaten van de Engï- neerding Division, die nu nog zijn verspreid .over Vlaardingen en Rotter dam, samen worden on dergebracht bij het Unile ver Research Laboratori um in Vlaardingen. Unilever verwacht dat de in krimping door natuurlijk ver loop kan plaatsvinden en dat het niet tot gedwongen ontsla gen hoeft te komen. De cen trale ondernemingsraad van het concern heeft inmiddels ingestemd. Momenteel is de Engineering Division ondergebracht in een apart kantoor in Vlaardingen en op het hoofdkantoor in Rotterdam. Door de twee ves tigingen samen te bundelen en onder te brengen in het ge bouw van Unilever Research kan volgens de directie de En gineering Division doelmatiger en effectiever gaan functione ren. De verhuizing is gepland in november van het volgende jaar. Bij de Engineering Divi sion zijn momenteel ongeveer 150 personen werkzaam. Vlaardingen Voor de periodieke bijeenkomst van wijkbewoners met enkele leden van het col lege van burgemeester en wethouders zijn van uit de Oostwijk geen agendapunten binnenge komen. Daarom heeft het college besloten de voor 10 december ge plande bijeenkomst met de Oostwijkbewoners maar niet door te laten gaan. Op de wijkbijeenkomsten, die enkele malen per jaar in alle wijken worden gehou den, kunnen wijkbewoners van gedachten wisselen met B en W. Wijkbewoners kun nen daartoe bij de club- en buurthuizen agendapunten voorstellen die dan worden doorgegeven aan het stad huis, zodat het college weet waarover vragen verwacht kunnen worden. De frequentie van dc bijeen komsten is vorig jaar uit be zuinigingsoogpunt al terug gebracht. Ook speelde daar bij een rol dat er vaak nau welijks agendapunten waren. Voor zover bekend is het de eerste keer dat een wijk bijeenkomst niet door gaat omdat er absoluut geen agen dapunten zijn. Wel kreeg het college on langs een brief van veron truste bewoners uit de Aert van Nesstraat binnen die er voor pleiten dat leegstaande panden in hun buurt zo snel mogelijk gesloopt dienen te worden om verpaupering te gen te gaan. Verantwoorde lijk wethouder Bas Gou- driaan meent echter dal de zaak in eerste instantie thuis hoort in de projectgroep Oostwijk die zich met de stadsvernieuwing bezig houdt. De eerstvolgende ver gadering van de projectgroep staat eveneens gepland voor aanstaande donderdag en gaat wel door. JflL Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra' kosten bezorgd in combinatie met het Rotlerdams Nieuwsblad. opPts <n» Ad'CS Po:-'1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1