Mm De Korenbeurs handhaaft zich probleemloos ODO: met dank aan Cees van der Vaart STAD/STREEK Vrouwen opnieuw op politieke pad Van elke tien uur werk werd één uur verzuimd Elke maand een file Vlaardingen kent Spectrum nu goed HansLingen 9Nu niet onderschat9 üfaarten Goetsch uitge schakeld Pakjesavond9 voor Oranje Nassau Meer ziek in 980 bij sociale dienst Ruilen Steen en Brons nr.59 maandag 7 december J 981 VD/SC/WW Den Haag De Korenbeurs heeft zich opnieuw verze kerd van een plaats in de eredivisie, In de beslissings wedstrijd tegen Quick '32 bewezen de Schiedammers wederom dat er tussen de ere- en eerste divisie nog al tijd een (te) groot niveauverschil is. In Den Haag werd de tegenstander uit Hilversum probleemloos met 6-1 van de tafel geveegd. In twaalf jaar eredivisie was dit voor De Korenbeurs de derde degradatie/promotie wedstrijd. Na Docos was Quick "32 voor de tweede maal de te genstander, waarvan vorig jaar slechts via game-voordeel kon worden gewonnen. Hans Lingen: „We waren nu gewaarschuwd en hebben Quick ditmaal niet onder schat" In de Wibatszaal was er van spanning geen enkele sprake. Lingen nogmaals- ..We hebben goed geconcentreerd gespeeld. Dit was een meer reeele uitslag, zoals we de laat ste keer ook met het alweer gedegradeerde Scylla at reken den," De Korenbeurs won die wed strijd met 6-0, welke uitslag er tegen Quick net niet uitrolde- Ron van der Aa, wie anders eigenlijk, moest als enige een verlïespartij incasseren. Hij verloor van Eric Brakkee. Van der Aa na afloop: „De eerste game ging het nog goed, maar halverwege de tweede gaf ik het initiatief uit handen. Dat kwam omdat mijn tegenstan der zo lang serveerde." Door het verlies van Van der Aa kwam de stand op 1-1. nadat Jan VUeg de opemngspartij te gen Hans Westerhof tn drie games had gewonnen: 21-14, 18-21 en 21-12. In de resterende partijen lie pen de Schiedammers in een Hans Lingen en Jan Vlieg (voorgrond) kenden met De Korenbeurs in de beslis singswedstrijd om behoud van het eredivisieschap (tegen Quick'32) eigenlijk zeer wei nig problemen. vlot tempo naar een 4-1 voor sprong. Lingen won in twee games van Koen de Vries (21- 14 en 21-18), Vlieg in tweeën van Brakkee (21-19 en 21-13) en Lingen weer in twee games van Westerhof: 21-11 en 21-14. Van spanning was er voor het talrijke publiek, gelijk vej- deeld over Schiedam en Hil versum. dan ook geen moment sprake. Zeker niet omdat Koen de Vries ditmaal veel minder presteerde dan in de vorige beslissingswedstrijd. Hans Lingen stond tegen hem nog wel met 2-9 en 3-11 ach ter, om pas daarna de 'trucen doos1 open te gooien. Snel was de stand in 16-13 gewijzigd, waarna De Vries ontmoedigd met 21-18 verloor. Na de 4-1 pauzestand, droeg ook Ron van der Aa zijn steen tje bij in de zege. In drie games verraste ook hij de verdedi gend ingestelde De Vries: 21- 10. 18-21 en 21-13. Met het dubbel beslisten Hans Lingen en Jan Vlieg de wedstrijd, al was de winst niet erg overtui gend: 21-19. 12-21 en 21-19. aliteit Nu handhaving voor De Ko renbeurs wederom een feit is, zijn de Schiedammers weder om terug in de realiteit. Dit maal promoveerde er imnmers geen zwak team naar de eredi visie. Het overgestapte Nikon Valkenswaard. met sterke spe lers als Potton en Gootzen, zal het De Korenbeurs uitermate moeilijk maken. Hans Lingen vooruitblikkend: „Nu konden we ons met slechts vier punten redden. Straks zullen we toch de pun ten moeten pakken van Avan- ti. De Veiuwe en zelfs van Ni kon. We zullen zeker zeven a acht punten moeten halen om ons toch weer als vijfde te handhaven. Het zal natuurlijk uitermate moeilijk worden." Vlaardingen Maar ten Goetsch, de zo suc cesvolle tram er/coach van Oranje Nassau, is tot zeker aan het eind van dit seizoen uitge schakeld. De trainer, die voor zijn plezier korfbal speelt bij hel Rotterdamse Het Zui den. scheurde in een wedstrijd met deze club zij achillespees af. De ongelukkige Goetsch is nog gisteravond aan zijn kwetsuur geope reerd. Wie Oranje Nas sau uit de nood gaat helpen is nog niet be kend. Het bestuur en de technische commis sie vergaderen vana vond over de nu te ne men stappen, 9 ODO op Vyft naar èèn vahj negen t. doelpunten. Di Maaslanders deden het voortreffelijk door tegen Dtt een 9-2 achterstand ot te buigen in ee 9-9 eindstand Vlaardmgen-Het stuntwerk kwam dit weekeinde in de korf balcompetitie voor rekenning van Oranje Nassau (Vlaardin gen) en ODO (Maasland). De ruime winst en het gelijkspel waren de heerlijkste kado's van het Sinterklaasweekeinde. Daarnaast kreeg Harga de roe, want een 2-9 nederlaag tegen TOP was een grote schande. ODQ-DVS 9-9 Driekwart van de wedstrijd was voor de gas ten uit Hendrik-Ido Ambacht. Na een simpele 0-2 voorsprong kwam ODO gelijk door twee treffers van de topscorer van de middag. Cees van der Vaart. DVS kon echter heel gemakkelijk weglopen, omdat het geluk voordeel van de scheidsrechterlijke twijfel steeds in het voordeel van de gasten was. Daarnaast had ODO door een diep dal te gaan en kon niet daadwerkelijk ge vaarlijk worden. Voor de rust moest Martin Bosch ma al plaatsmaken voor Hdnk-Jan te Vast, die bij zijn eerste defen sieve actie al een dubieuze strafworp tegenkreeg. DVS kon zich de luxe permitteren om te missen. De ruststand was 2-7 en kort na de hervatting werd het zelfs 2-9. De coach van DVS wisselde één van de gevaar lijkste heren en haalde daar mee de angel uit de aanval. Cees van der Vaart bracht de score van ODO andermaal weer op gang en gesteund door het fanatieke ODO-publiek werd het team opgezweept. Langzaam maar zeker kwa men Maaslanders dichterbij. Met vijf treffers had Cees van der Vaart een leeuwenaandeel in de Maaslandse score, terwijl Bram Hanemaaijer op het juis te moment tweemaal de kor£ doorboorde. Cees van der Kooij tilde ODO naast DVS- De gasten kwamen toen niet meer tot scoren en ODO be haalde zo een zwaar bevochten gelijkspel uit een ogenschijn lijk kansloze wedstrijd. All Ready O ran je Nassau 9- 17 Tegen de sterkste legen- stander tot nu toe heeft Oranje Nassau aangetoond, dat het nu als collectief kan optreden. Alle acht spelers hadden hun 3andee! in de ruime overwin ning van Nassau. Leo van der Bie had het grootste aandeel en voerde opnieuw vijf doel punten aan zijn totaal toe. In het begin leek het er helemaal niet op. dat AU Ready zo'n ne derlaag zou moeten incasseren. Met de rust stonden de Vlaar- dingers met 5-8 voor. In het tweede deel was het Oranje Nassau dat de klok sloeg en konden ze weglopen naar een 9-17 overwinning. ODI-HPV 2 9-10 Het afstand schot van de routiniers van HPV deed ODI de das om. Op twee treffers na werd alles vanaf de lijn gescoord. Tot het einde toe bleven de ploegen gelijk, al had ODI halverwege de eerste helft een 5-2 voor sprong opgebouwd. In dfe tweede helft hielden de teams elkaar in evenwicht. De slotfa se was voor de Rotterdam mers. die met twee schoten de volle winst alsnog pakten en ODI teleurgesteld achterlieten. Doelpunten: Elly van der Lely(4>, Mariene 01ivier(3). Jaap Blokhuis en Jan van der Enk. SÉV-Maassluis 10-9 In een toch wel aantrekkelijk wed strijd heeft Maassluis met al leen tegen SEV. maar ook te gen zichzelf gekorfbald. Door pech in de slotfase miste Maa sluis net een gelijkspel. In eerste helft namen de lingen van Rinse Veltma steeds een kleine voorspron maar met rust stond SEV met 6-5 voor. Deze klem voorsprong wist SEV tot h< eindsignaal te behouden. Beid teams misten twee strafwa pen. Doelpunten: Arie Rock us(2), Mieke Montizaan, Wilm Nieman, Peter Gregoor(2) Hennv Nieman Harga-TOP 2-9 In een b slechte wedstrijd wilde Har; gewoon niet winnen. TG speelde daartegen gewoon et leuke partij en verdiende de 9 overwinning terecht Doe punten: Karei van der Lindt en Ed Pak. Succes-Unicum 2 6-2 In leuke wedstrijd heeft Suct door vjfig minuten geconre treerd tc korfballen tegen Un cum de volle winst gepai Maakte het in de vorige w* strijd de fout oor de concentr tie te laten verslappen, bleef het stug doorgaan. Hil Huigen, basisspeelster Succes zal de zaalcompetit moeten missen door een e keiblessure. Doelpunten: J ianda van der Kuyl(2). Edfi Verbrugge(2). Kees Jonkm; Ed de Jong. DKC-Vlaardingen 9-3 Vlas dingen leed een duidelijker derlaag tegen een DKC, zijn schot veel beter verzorg Wanneer de Vlaardmg; meer geluk met hun schotg had zouden hebben, dan j het wel eens anders hadd kunnen zijn. Het was eek: niet zo en dat leverde een vige 9-3 nederlaag op. Da I punten: Marijke Strubbe(2l Rik Brouwer. Schiedam Met aangewaK- kerd enthousiasme gaat de Schiedamse Vrouwenraad ook het komende jaar weer een cursus politieke vorming voor vrouwen opzetten. De vrouwen plukken de vruch ten van de dit jaar gehouden cursus en volgens secretaris H. Knook-de Jong is dat de reden waarom zij verder wil len gaan met deze oriëntatie in de samenleving- De eerste bijeenkomst vindt plaats in januari, op de twaalde van die maand, en wordt als vanouds belegd in dienstencentrum 4 Molens. Mevrouw De Waaid komt dan een lezing houden over de Derde Wereld, In Afrika is zij zendelinge geweest en volgens mevrouw Knook weet zij er boeiende dingen over te vertellen. De aan vang van de ochtend is be paald om half tien. Vlaardingen Onderhand moet heel Vlaardingen de titel van de single van de popgroep Spectrum kennen. Zwarte langwerpige affiches met daarop 'Cairo Nights' 2ijn wer kelijk overal opgeplakt. Met name in de binnenstad heeft het 'promotieteam' van de Vlaardings/Maassluise for matie grondig huis gehouden. Spectrum is momenteel bezig ook buiten dit gebied wat be kender te worden. Dit gebeurt door middel van een grote toernee langs diverse kleinere zalen in Nederland. Er wordt in plaatsen opgetreden waar aanmerkelijk enthousiaster op de muziek van Spectrum wordt gereageerd, dan in j Schiedam of Vlaardingen. weet manager Dick Molenaar uit eerder opgedane ervarin gen. Hij hoopt op enige respons van de kant van de omroepen. On- geveer een jaar geleden zat er een kans in om bij Vara's Pop krant op te treden. Mensen van die omroep wilden de groep eerst wel eens 'live' aan het werk zien. Ze kwamen kij ken naar een optreden in het Schiedamse café De Gouds bloem. Hier schijnt echter het meest 'lauwe' concertpubliek van Nederland te komen. Vrij wel geen enkele groep slaagt er daar in de mensen aan het dansen te krijgen. Spectrum vernam in ieder niets meer van de Vara. Schiedam Bij de so ciale dienst waren in 1980 meer mensen ziek dat het jaar daarvoor. Van elke tien werkuren werd er bijna een ver zuimd. Dat staat te le zen in het jaarverslag over 1980 dat deze week door de sociale dienst is uitgebracht Volgens het verslag is de stijging vooral te wij ten aan een groot aantal langdurig zieken in 1980. Meer dan de helft van het aantal 'ver zuimde' uren staat op rekening van die men sen die langer dan drie maanden ziek thuis ble ven. Uit het verslag blijkt dat in 1980 voor de dienst een dieptepunt is bereikt in het ziekte verzuim: men kwam uiteindelijk uit op 9,7 verzuim. Het jaar daar voor kwam men 'slechts' tot 8,2% en in 1977 was de dienst op vallend veel gezonder: 5,8% van het. aantal werkuren werd in dat jaar wegens ziekte niet gewerkt. Tot groot pessimisme bij de sociale dienst leiden de alarmerende cijfers niet. Men ziet 1980 als een dieptepunt en ver wacht voor de komende jaren een verbetering. Dat komt dan vooral doordat een aantal langdurige zieken niet langer in dienst is en' dus geen invloed meer heeft op de cijfers. Ook over het aantal kortstondig zieke werk nemers is men vrij opti mistisch. In 1980 was wat dat betreft al een daling ingezet. En de verwachting is dat 1981 nog rooskleuriger zal zijn. Schiedam Als je het aantal mensen waarmee Schiedam elke maand kleiner wordt, in auto's achter elkaar zou zet ten, krijg je voor de oprit naar de rijksweg een file van honderd voertuigen. Want gemiddeld is Schiedam dit jaar met honderd mensen per jaar kleiner geworden, zo blijkt uit de jongste cijfers van de afdeling burgerzaken van de gemeente. Gerekend over de eerste tien maanden van dit jaar is de stad zo 1025 inwoners teruggelopen. Eind oktober bleken er nog 73.208 mensen in Schiedam te wo nen. Als de huidige tendens doorzet, dan kan men dit jaar nog net de 73.000 inwoners vasthouden. Men begint langzaam te vrezen dat de grens van de 72.000 in het volgende jaar wordt doorbro ken. Vlaardingen - Verza melaars kunnen don derdag weer terecht op de maandelijkse ruil beurs van de Vlaar- dingse afdeling van de Verzamelaar in De Halte aan de Callen- burgstraat 15. De beurs is bestemd voor alle verzamelobjecten zoals postzegels, munten, an sichtkaarten en stic kers. De deuren gaan donderdagavond om zeven uur open. J Geen enkele wandelaar zal bij het passeren van de Klimopkleuterschool aan de Van der Werffstraat de gedachte aan schoonheid voelen opkomen. Er zal hoogutt ruimte zijn voor verwondering en in twee de instantie voor woede. Vandalisme kent geen grenzen. 'In 1961 maakte Aart van den IJssei in het kader van de zogenaamde één- procentsregeling een vro lijk beweegbaar kunst werk voor de nieuwe kleuterschool in Vlaardin gen. Een twee meter hoge koperplastiek met twee zonnetjes, twee paardjes en een maan. Al die onderde len konden om elkaar heen draaien en niet al leen de kleuters vonden dat prachtig. Misschien dal zon teei kunstwerk langs de straal niet zo erg tot zijn rechi komt. Hoofd leidster Neele weet zich te herinneren dat de eerste onderdelen al na een paar maanden wa ren afgebroken. Restaura tie was toen nog mogelijk, maar toen na een tijdje voor de zoveelste keer dingen waren afgebroken en zelfs helemaal verdwe nen besloot de gemeente er niets meer aan te doen Mevrouw Neele bewaart nog één paard en één zon in de kast. maar de ge meente heeft al te kennen gegeven dat restauratie onmogelijk is. Te duur en te moeilijk. Vandaar dat De Klimop tot in lengte van jaren met een monu ment van vandalisme voor de deur blijft zitten. "Een paar scheefgetrokken me talen stangen op een ver brokkelde sokkel, en in de kast een fotootje van hoe het ooit geweest is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4