SP8RT Meeste amateurclubs vóór invoering van shirtreclame SP0RTK0RT Triomftocht Peter de Bruyn kent geen grenzen9 maar. Recreatie kampioenen bij VZC ilMHi 3ê Ui h^MÊÊÊikii Sportagenda VZC in A- eompetitie Huidig HBSS contra oude glorie vnjdog IS december 1981 VD/5C/WW giiiiiiiuiiiiiiiuiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiRgnmiiiiiiiiiiiiiiiiniifliiiinoiiuiimiiiiiiniiiiuniiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiniiiiminimiiniiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiininiiiiiiiitiiiiiiiiniiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinuiiiiiiiiuiiiiiiMiiiiiiniuiiniMiiiiiiiiiiinininiiinininMiiiiiniiiiniiiii 'Zonder sponsoring is I het niet vol te houden' Vlaardingen De triomftocht van Peter de Bruyn kent geen grenzen. Behaalde 24-jarige Vlaardinger in 1980 verrassend het wereldkampioenschap kar- tmg, dit jaar heeft Peter de Bruyn bewezen geen eendagsvlieg te zijn. Met overmacht behaalde de machinebankwerker de Europese titel en in Hong Kong was Peter de Bruyn ongenaakbaar in de strijd om het Aziatisch kampioenschap. Net terug uit het warme Hong Kong, maakt de ta~ lentvolle kart-coureur zich op voor weer een huldi» ging. Vandaag vertrekt Peter de Bruyn naar Parijs om zich daar te laten onderscheiden voor zijn presta ties van het afgelopen seizoen. Rust voorlopig voor de kam- S pioen die eigenlijk niet stil kan zitten: „In de winter- 5 maanden ben ik iedere week te vinden op de baan in S Strijen. Een beetje lopen a sleutelen aan motoren. Kar- E ting is mijn enige hobby en ff daar stop ik al mijn tijd in." Gestimuleerd Al jaren is alleen de maan- E dagavond zijn vrije avond. 1 De rest van de week is Peter =3 de Bruyn druk in de weer met zijn zo geliefde sport. Gestimuleerd door zijn vader begon Peter de Bruyn der* E tien jaar geleden aan een im- posante zegereeks. Op 11-ja- rige leeftijd draaide hij al zijn §j rondjes in Strijen en zijn ta ll lent beloof niet onopgemerkt. S Niet dat men daar overigens E de kans voor kreeg want Pe- E ter de Bruyn doorliep met E verve alle klassen. E Werkzaam in het bedrijf van zijn vader kan Peter de E Bruyn zich makkelijk vrij e maken voor het karten. Toch is het voor Peter de Bruyn E steeds weer een probleem om de sponsering rond te krtj- gen. Per wedstrijd sluit hij 5 met fabrieken contracten af. Op basis van no cure-no pay. 5 Peter de Bryun: „Prijzengeld krijgen wij nooit in haden. E Toen ik het Aziatisch kam- 5 pioenschap behaalde stond in E alle kranten dat ik 30.000 H Hong Kong dollars had ge- 5 wonnen (ongeveer 13.000 H gulden red.) Nu, vergeet het E maar. De sponsors stellen E 2ich garant voor de kosten. E Als ik niet in de prijzen val E dan betalen zij alles, Win ik E iets dan zie ik van het geld E niets terug. Het is nog steeds zo dat de sport mij geld kost. Zelfs als ik voor Nederland uitkom in een landenwed- Strijd moet ik zelf van alles aanschaffen. Nog niet een paar handschoenen krijg je." Persoolijkheid Door zijn internationale suc cessen is Peter de Bruyn in het buitenland een alom be kende persoonlijkheid. „Door de vele triomfen in het bui tenland leer je steeds meer mensen kennen. Die relaties zijn alleen maar goed om aan materiaal te komen. Vergis je niet, er komt voor een wed* door Chris Woerts strijd nog heel wat kijken. Vijf mensen zijn dan constant in de weer, In België wordt de motor geprepareerd, uit Italië komt de kart en uit Ja pan weer de banden, Ik krijg alles in bruikleen. Na de wedstrijd wordt alles weer terug gevlogen. Zonder spon soring is het echt niet vol te houden.1" Na zijn triomf in Hong Kong is Peter de Bruyn al bena derd om mee te doen aan wedstrijden in Koeweit en op de Filippijnen. Graag gaat de coureur in op die verzoeken: „Ook nu is alleen de sponso ring een probleem. We heb ben inmiddels een begroting opgesteld en aan de hana daarvan gaan mensen in Koeowiet en op de Filippij nen op zoek naar sponsors. De internatioaole concurren tie is moordend. Peter de Bruyn is 2ich daar terdege van bewust. Het plan om de beste 25 coureurs ter wereld te selecteren en 12 intematio- Mui" 'fte- '.-SyïJjS.lh. Peter de Bruyn samen met zijn vrouw tijdens de huldiging nale wedstrijden te rijden is volgens Peter de Bruyn dé stap naar een nog grotere in ternationale erkenning. „Ik heb zin in die nieuwe opzet. Het kan nog wel enige tijd duren voordat het plan wer kelijk van de grond komt". „Je krijgt dan een soort for- mule-1 idee. Eigenlijk zou een man als Brian Ecklestone zich er bezig mee moeten houden. Die heeft er tenmin ste verstand van. Een rond trekkend circuit van cou reurs is voor ons ook aan trekkelijk natuurlijk. Mis schien dat ik dan een keertje geld over houd aan het kar ten." Anonimiteit Het is nog lang niet zo dat kar- ting Nederland heeft veroverd. Ondanks de grote successen van Peter de Bruyn staat de sport in de anonimiteit bij het geldverslindende For mule-1 gebeuren. Een gebrek aan geschikte banen is daar mede debet aan, „In Neder land staan de mensen al op tilt als ze een rookpluimpje zien. Iedereen heeft altijd wel wat te protesteren. Naar het schijnt komt er nu een baan bij in Hoogvliet en dat zou al een heel positieve ontwikkeling zijn." ^MIIIIII!l!imitfllllilli!!ll'lltnil!IIIII!1IIIIII[lll[|lllll[t!tll!llllfl!l!lllllll!lll!ll]|lll[II!lllfH!!ll|lt!!li|imniin^^^ VlaardingenTijdens de vijf wedstrijdonderdelen voor het clubkampioen schap van de wedstrijdaf deling van V2C was er ook een grote deelname uit de groep recreanten. Zij zwommen echter steeds vijftig meter per af stand, terwijl er ook geen clubkampioenschap op het spel stond. Per wedstrijd waren er wel de kampioe nen. Op het laatste onder deel, de vrije slag, kwa men de onderstaande jon gelui het best voor de dag. Meisjes: 1. Karin Stern 44.9; Jongens: Martyhn van Maag denburg 43.3; Meisjes onder 12 jaar: 1. Joke Roodenburg 40.7; Jongens onder 12 jaar: Marco Stey 37.2; Meisjes 100 meter vrij: 1. Jolanda Kok 1.27.3; Jongens 100 me ten 1. Frank Klok 1.20.0. Pet traditie werd aan het slot van het clubkampioenschap de familie-estafette gezwommen. Per familie kwam er drie ge zinsleden aan de start, twee kinderen met een ouder of twee ouders en één kind. Dit onderdeel werd ook nu weer een gezellig en amusant sluit stuk. De uitslag van de familie-esta fette: 1. fam. Brouwer 0.45,1, 2. fam. Lang 0,46.3, fam. Van Hees 0,46.4, 4. fam. Zwanen burg 0.48.9. 5. fam. Dusseldorp 0.49,6, Vlaardingen Het zou best eens kunnen gebeu ren dat de amateurvoet ballers vanaf 1 juli 1982 met reclame op het shirt hun balletje mogen trap pen. Of de intrede van shirtreclame als een zegen of één der twaalf plagen, zoals die ooit het oude Egypte teisterden, over de Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, Brede Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-345209. Zaterdag 19 december: Korfbal: 16.20 uur GKV- ODO. 20.10 uur Oranje Nas- sau-Hoekse SV, 15.20 uur Olympia-Spijkenisse, 17.00 uur Bolnes-Spirit: Volleybal: Valeas-Sunlight (h): Basket bal: 20.15 uur Black Eagles- Green Eagles (d): Wielren nen: 12.00 uur Open cycio- crosskampioenschappen van Rotterdam bij RRC De Pe daalridders op circuit Spaan se Polder voor jeugd, nieuwe lingen, dames, 14-jarigen en A-klasse; Voetbal: 14.30 uur FC Den Haag 2-SVV 2. 14.30 uur PPSC- s-Gravenzandse SV, 14.30 uur SV Hoogvliet- Satelliet, 14.30 uur Baren- drecht-Excelsior M (vr), 14.30 ur 's-Gravenzande-DSS'26 (vr). 14,30 uur Vlaardingen- Hardinxveld (vr), 14.30 uur HBSS-SC Voome (vr>. 14.30 uur DOS'32-DVO,32, 14.30 uur SOV Bernisse-VDL, 14.30 uur VVK-FC Veronica, 14.30 uur SC Zuiderpark-^ GTB, 14.00 uur Officiële ope ning nieuwe accommodatie Demos (Harga) door wethou der Herman Posthoorn; Da mesvoetbal: 10.30 uur SC Botlek-DSS '26. 10.30 uur Vlaardingen-MVV *27/2; Judc: 09,30 uur Mahorokan jeugd judo kersttoernooi met aansluitend zaalvoetbaltoer- nooi om Mhorokan Cup 1981 in sporthal Steendijkpolder te Maassluis; Wandelsport: 09.00 uur Oliebollenmars over 5. 10, 15. 25 of 40 kilo meter. Start en finish bij sporthal Qckenburgh, Wijn- daelerduin, Den Haag; 09.00- 15.00 uur Vierde Kerstwan deltocht over 5, 10 en 15 kilo meter. Start en finish bij Ton Menkenhal, Vondellaan 41 in Leiden; 09.00-12.00 uur Wan deltocht over 25 en 40 kilo meter van Comité WS '81. Start en finish bij Ton Men kenhal in Leiden: Atletiek: 12.30 uur en 13.15 uur Ker- sprestatieloop van AV Fortu- na over drie, zes en acht kilo meter; Waterpolo: Numans- dorp-WIK (b). Linge-Viking (h); Windsurfing: 14.00 uur Handicap-race op de Noord- vliet in Maassluis; Zaalvoet bal: 19.00 uur Toernooi Maasdijk in Westlandhal te VGravenzande met deelna me van VDL en MSV'71. Zondag 20 december. Hoc key: 17.00 uur Voome-Spirit (d), 18.20 uur Asvion-Voorne (d), 19.40 uur Rotterdam-Spi rit (d), 20.20 uur Asvion-Aeo lus (d, sporthal Oostgaarde tapelle aan den IJssel); Korfbal: 16,45 uur Vlaardïn- gen-Crescendo, 14.00 uur Harga-ODO; Handbal: 14.10 uur UVG-VELO (d). 13.10 uur De Hollandiaan-HEC (d), 13.30 uur Snelwiek-DWS (d). 15.20 uur UVG-Saturnus (h). 14.20 uur De Hollandiaan- EHC (h). 14.30 uur Wings- DWS (h); Voetbal: 14.30 uur SVV-FC Volendam. 14.00 uur Hermes DVS Rooden burg. 14.30 uur VFC-FC Lis- se, 14.30 uur Gouda-Fortuna VI, 14.30 uur VDL-SC Feye- noord, 14.30 uur De Hollan- diaan-Excelsior '20, 14.30 uur Martinit-SSW, 14.00 uur Hoek van Holland-Laak kwartier, 14.30 uur FCN'66- SFC, 14.30 uur RKWIK- Bloemhof, 14.30 uur Demos- WOH, 14.00 uur Olympus S- SVDPW. 14.30 uur DRZ-Bol- nes, 14.30 uur Schiedamse Boys-SC De Roef; Dames voetbal: 14.30 uur DCL 2- VFC, 14.30 uur Zwart Wit- f. Demos, 12.00 uur SI Varke- noord-DRZ, 11.30 uur Aeo- lus-Hermes DVS. 14.30 uur HWD 2-Fortuna, 12.00 uur Schiedam-Dilettant; Water polo: 17.00 uur VZC-Shell (d), 17.40 uur VZC-ZPC (h), 18.30 uur WIK-Viking (d). Maandag 21 december: Schoolsport: 08.30 uur Schoolvoetbaltoemooi voor lager onderwijs in Westwijk- hal te Vlaardingen; 09.00 uur Schoolzwemtoernooi voor la ger onderwijs in Sportfond- senbad te Schiedam; 08.30 uur Schoolbasketbaltoemooi voor voortgezet onderwijs in Margnethal te Schiedam; Zaalvoetbal: 21.30 uur RFC- MSV'71 21.30 uur CCO- Olympus S (beide Eenergie- hal). 19.00 uur SFC-GSS, 19.45 uur Ursus-Eureka, 20.30 uur Groenoord-GZ, 21.25 uur SW-Nieuwenhoom, 22,10 uur SVDPW-DZB, 19.00 uur HBSS-TOGB, 19.45 uur SPSV-Bas van der Heijden, 20.30 uur Martinit-De Maas, 21.25 uur Excelsior*20-'t Vier span, 22.10 uur DHS-R'dam K&B (alle Margriethal). 21.30 uur VDL-SC Hogenboopm (Olympïahal), 20.30 uur Vlaardingen-DRZ (sporthal Hoogvliet). 20.30 uur Heine- noord-VVK (sporthal De Maas, Maasdam). hoofden van de liefheb bers zal worden uitgestort, de zaak is momenteel bij de 'geleerden' in Zeist In studie, valt met geen mo gelijkheid te voorspellen. De voorstanders gezien de uitkomst van een steekproef, die een specia le commissie onder voor zitterschap van bondsbe- stuurslid Jo Jaspers onder veertig willekeurig geko zen amateurvoetbalclubs (zowel zaterdag- als zon dagverenigingen) hield, zijn dat er nogal wat zijn van mening de zilver vloot te kunnen binnen halen. Wie z'n oor echter zo links en rechts in voetballand te luister legt, proeft naast instemming ook angst en twijfel voor het 'onbekende*. Het is duidelijk dat de clubs, die meer en meer zowel door gemeentelijke als rijksinstanties als citroenen worden uitgeperst, begerig de hand ophouden voor ieder dubbeltje. Daarom zal er straks op de voorjaarsvergadering van de amateursectie daar wordt het voorstel hoogstwaarschijn lijk in stemming gebracht zo goed als zeker een vrijwel massal 'ja* klinken, terwijl een fors aantal van die voorstem mers eigenlijk liever 'neen* zegt. Angst Dit laatste hoofdzakelijk inge geven door de angst om op korte dan wel langere termijn geen baas In eigen huis meer zijn. Voor de clubs die al een !f»trouwbare sponsor hebben, hetzij intern of extern, ligt de zaak uiteraard geheel anders. Voor hen verandert er immers niets. Zij weten waar ze aan toe zijn en kunnen door de naam van hun 'weldoener' verder uit te dragen eindelijk eens iets terug doen. Mogelijk kunnen ze zelfs nog een extra stapeltje bankbiljetten bij de geldschieter lospeuteren. Naast de clubs die een té grote invloed van de commercie op het verenigingsgebeuren vre- door Henk Stolk zen, zijn er ook nog de 'doem denkers', die bang zijn om straks tussen wal en schip te vallen, Met andere woorden: zullen zij er gezien de zorg wekkende economische situa tie ooit in slagen een kapitaal krachtige sponsor te vinden? Dit gegeven en de angst dat een ander slaagt waar zij falen, zou de thans heersende krachtsverhoudingen op het sportieve vlak naar veler me ning wel eens flink door de war kunnen gooien. Portefeuille Brandende vraag hierbij is uit eraard wat de clubs, die een sponsor met een goed gevulde portefeuille hebben weten te strikken, met een muntje gaan doen. Wordt het geld benut om de financiële huishouding gezond te maken dan wel te houden, gaat de jeugd profite ren, mogen de trainers hun zakken vullen of gaan de be stuursleden de 'transfermarkt' op, waardoor er een nieuwe generatie 'broodvoetballers' zal opstaan. Kortom; de keuze prestatief of recreatief voetbal komt bij dit alles nadrukkelijk om de hoek xijken. Dit laatste zou dra. Cor van Rijn en mr. Maarten van Rooyer mensen die zich beijveren om het betaald voet bal via sanering weer gezond te maken dan weer aardig in de kaart spelen. De 'onwilli- gen' kan dan als worst een on afhankelijke klasse (waar al meermalen over is gesproken) een afdeling waarin de clubs met de grootste sponsor uiteindelijk in terecht zouden komen worden voorgehou den. Spelregels Een andere, niet onbelangrij ke, groep gaat alleen accoord 'mits' Zeist strenge spelregels opstelt De reclame op het shirt zal bijvoorbeeld aan be paalde afmetingen gebonden moeten zijn, de naam van de sponsor mag in géén geval verheven worden en er dient een minimum bedrag aan sponsorgeld per klasse te wor den vastgesteld. Toestanden zoals in het zaal voetbal, waar het gros van de clubs zich voor een habbekrats aan een bedrijf, café, enzo voorts pleegt te verkopen, acht men (terecht) uit den boze. Voorts dringt die groep aan olp een waterdicht contract tussen sponsor en club. zodat zij na beëindiging van het hu welijk, niet zoals zoveel'ijshoc key- volleybal- en basketbal clubs al is overkomen, de scherven bij elkaar behoeven te leggen. Het zal overigens weinig ver wondering wekken dat de sec tie betaald voetbal, die immers al jarenlang het bedrijfsleven in de armen wil sluiten, de ontwikkelingen binnen de amateurseciie met meer dan normale belangstelling volgt. Insiders aarzelen in dit ver band dan ook niet het woord proefballon te gebruiken... Vlaardingen De eerste zwemploeg van het Vlaarding- se VZC neemt het in de A- competitie van de kring Rot terdam en Omstreken op te gen ZPB Unico (Barendrecht). De De vel (Zwijndrecht), De Kempvis (Spïjkenisse), Posei don '56 (Ridderkerk), De Lan- singh (Krimpen aan den IJs sel). Merwede (Dordrecht) en Nautilus (Dordrecht). De data waarop gezwommen wordt, zijn 30 januari, 3 april, 8 mei, 11 september en 16 ok tober. Waar de A-competitie wordt afgewerkt, is nog onbe kend In verband met de op handen zijnde stijging van de tarieven is het nog lang niet zeker dat het zwembad West in Rotterdam in heiwedstrijd- programma wordt opgenomen. Schiedam In de reeks van traditionele voetbalwedstrij den die in het eerste weekein de van januari wordt gespeeld, neemt die van het Schiedamse HBSS een apart plaatsje in. Zaterdag 2 januari komt op sportpark Harga het huidige eerste elftal van HBSS in aklie tegen de oude glorie, waarin onder anderen Jan van Heest, Dik Aaldijk, Cor Vermeulen. Ger Bezemer en Barend Smit acte de présence geven. Dit team staat onder leiding van Aad Bierhuizen, de kampioen strainer van destijds. Deze wedstrijd begint om 14.00 uur. Bij DSS '26 wordt zaterdag 19 december het jaarlijkse kerstbal gehouden. Vanaf 20.30 uur kunnen die avond aan de Marathonweg de WriHjf van vloer nndff He muzikale begeleiding van het trio Maurice Meeuws. De toegang bedraagt vijf gul-, den. Oh ja, de feestcommis-; sie zorgt nog voor een ver-' rassing. Na de boterletters en de' amaryiissen gooit HBSS nu weer de overbekende kerst kransen in de verkoop. De lekkernijen kosten negen gul den per stuk, kunnen aan de bar worden besteld en vanaf woensdag 23 december wor den afgehaald. De opbrengst is bestemd voor de nieuwe kleedlokalen. Bij Demos prijkt zondag 27 december het jaarlijkse oliebollen festijn op het pro gramma. Der organisatoren gaan er van uit dat, ijs en weder dienende, ook buiten enkele aktiviteiten ont plooid kunnen worden (mini-toernooi). Voorts kan iedereen oliebollen tn ap pelflappen bestellen, zodat men zelf van deze narigheid bespaard blijft. Maasdijk houdt zaterdag 19 december voor de zesde maal een zaal voetbaltoernooi. De deelnemende verenigingen zijn VDL (Maassluis). MSV'71 (Maassluis), VOV (Den Haag) en Maasdijk. Het toernooi, dat in de Westlandhal in VGra- venzande wordt gespeeld, be gint om 19.00 uur. Het Schiedamse WK is voor de tweede achtereen volgende maal voornemens een reisje naar Duitsland te organiseren. Het uitstapje staat gepland In het week einde van 29 tot en met 3X mei. maar het is nog onbe kend of de eindbestemming Remagen of Dierdorff wordt Het eerste elftal van VV Vlaardingen speelt maandag 28 december op het kunstgras veld van de Rotterdamse hoc- keyvereniging Victoria een oe fenwedstrijd tegen de afde- lingselub Zwart Wit Aan de i-Gravenweg wordt die avond om 19.00 uur afgetrapt. Met pannekoeken en pan nebier werd bij Asvion het feit gevierd dat de nieuw bouw het hoogste punt heeft bereikt De heren Strik en Bos, van de finaciële- en bouwcommissie waren het die de vlag ïn top brachten. Tijdens een uiterst geanl- meerde bijeenkomst in het clubgebouw werd het heu glijke feit gevierd. Het gaat overigens uiterst voorspoe dig met de nieuwbouw. Ala alles meezit kan na de win- terstop al een deel van de i nieuwe accommodatie In gé bruik worden genomen. Martin van der Kooy, de voorstopper van Zwaluwen VI, had het deze dagen veel en l veel slechter kunnen treffen. Hij werd vorige week geope reerd aan een acute blindedar- montsteking en mist door de j naderende feestdagen waar- j schijnlijk niet één wedstrijd. r De ballonnenwedstrijd van jubilaris DVC32, die In augustus werd gehouden, is Sewoimen door Linda irocn, wiens ballonetje in f Oost-Duitsland terecht kwam. Goed voor een af- stand van 500 kilometer. Tweede en derde werden Slefani van Rijswijk en Ta- mara van Rijswijk, met af- .standen van 460 en 340 kilo* frmeter. i»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5