SPORT Cees Vermeulen kampioen van Zuid- Ho: land 'Bij SVV kan geschrapt' niet worden Joke van der Voort grijpt titel NO AD scoort het hoogst Herbie/ieeft dekdierif, SPORT AGENDA In Maasland heersen de schaatsers uit Hoogkarspel Q0f STICHTING PASSAGE THEATER Passage 9-13 - Schiedam tRaedthuys I St, Jan Schiedam - Tel. 732977 NEIL DIAMOND De Ooievaars geconcentreerd Peter de Ruiter A-klasser 23 december 1361 VD/SC/WW I Dames: 1. Lenie van der Hoorn (Ter Aar); 2. Joke van der Voort (Poel dijk); 3. Tineke Dijkshoorn (Schip luiden). Heren: 1. Jan Vis ser (Hoogkarspel); 2. Wilfried Wage- De uitslagen maker (Hoogkar spel); 3. Frank Wa- gemaker (Hoogkar spel); 4. Cees Ver meulen (Benthui zen); 5. Hans Künz (Honselersdijk); 6. Peter dé Groot (Grootenbroek); 7. Gerrit Molenaar (Waddinxveen); 8. Arie Kunst (Groot enbroek); 9. Jan van der Hoorn (Ter Aar); 10. Jan van Cappelle (Delft). Maasland Cees Vermeulen is kampioen van Zuid Hol land geworden op de 100 kilometer. Op het acht kilome ter lange traject dat door de heren twaalf èn door de dames vijfmaal afgelegd diende te worden tussen start- en finishplaats Maasland en de Vlaardingse Vaart <het ijs bij Schipluiden was te slecht om die richting uit te rijden), werd de schaatser uit Benthuizen vierde van de in totaal 104 mannelijke deelnemers. De 'open* titel werd een prooi voor Jan Visser uit Noord Holland (Hoogkarspel), die vier jaar geleden eveneens als eerste over de meet gleed, terwijl zijn plaatsgenoten, de gebroe ders Wilfried en Frank Wagemaker tweede en derde wer den. i Ruud Liebrechts: „Bij de Elfstedentocht ben ik er ook bij. Reken maar". Maasland Bij de dames was de strijd eigenlijk snel bekeken. Lenie van der Hoorn, vroeger woonachtig in Maasland, maar nu de dag doorbrengend in Ter Aar, toonde op de 40 kilometer haar klasse en reed haar ne gen concurrenten op ruime afstand. Na vijf ronden hief zij zegevierend de armen ten hemel, maar een fractie van een seconde keerde zij weer tot de realiteit terug en ging vrolijk verder voor nog eens zestig lange, maar vooral koude kilometers. Zij dwong ieders respect af voor de manier waarop zij zich handhaafde in de twee de groep, die verder geheel bestond uit mannen. In het totaalveld kwam zij binnen om en nabij de 30e plaats. Tweede bij de dames, en daardoor ook kampioene van Zuid-Holland, werd de Poel- dijkse Joke van der Voort. „Ik vond het te gevaarlijk om door te gaan voor de 100 kilometer. Al die scheuren en opgehoopte sneeuw". De tweede vrouw die de be slissing nam om de 'manne- nafstand' te rijden was Tine ke Dijkshoorn uit Schiplui den, die na 40 kilometer als derde vrouw binnenkwam: „Ik was het helemaal niet van plan, maar het ging zo lekker, dus ik dacht 'waarom eigenlijk niet'. De laatste twee ronden moest ik echter wel enorm afzien, hoor". Ruim een uur na binnen komst werd de 31-jarige Benthuizenaar door KNSB- afgevaardigde Van Eist de medaille omgehangen. Een meer dan verdiende beloning voor de rijder uit de Zuidhol landse marathon-selectie, die door 'de drie' Noordhollan- ders unaniem tot strijdlustig- ste schaatser werd gekozen, „En terecht", zo reageerde Vermeulen. „Ik reed het door Erik Wlnkster beste van allemaal. Keer op keer plaatste ik een demarra ge, maar telkens werd ik teuggepakt. Resultaat was wel dat er steeds één of meer man moesten lossen". En zo was het inderdaad. Na drie ronden (24 kilometer) was er een kopgroep van ruim 30 man met onder an deren Buud Liebrechts (Vla2rdingen), Jan van Cap pelle (Delft), Hein Lansber gen (Delf ga uw), Hans Künz (Honselersdijk en direkteur van ijsbaan De Uithof), Arend Klos (Zoetermeer) en de plaatselijke favorieten 'Wim de Graaf (Maassluis) en Jaap van der Lelie (Maas land) en uiteraard het al ge noemde kwartet. Drie ron den later waren er nog 'slechts' 20 over. De tempo versnellingen van Vermeu len, die vele ronden achter één kopwerk verrichtte, deed velen de das om. maar ook moesten kanshebbers op een goede klassering de voorsten laten gaan door valpartijen. En door de zeer slechte toe stand van het ijs (scheuren en opgehoopte sneeuw) wa ren die aan de orde van de dag. Slachtoffers Een paar 'slachtoffers': Wim de Graaf, Jaap van der Lelie, Ruud Liebrechts („Door de sneeuw waren de slechte stukken niet zichtbaar"). Van Cappelle („Ik ben drie keer gevallen, maar slaegde er de laatste keer niet in om een gat van vijftig meter te over bruggen") en Hein Lansber gen. De rijder uit Delfgauw ging bij het ingaan van de achtste ronde onderuit, krab belde ietwat versuft (hoofd wond) overeind, maar de toe gesnelde EHBO-er adviseer de Lansbergen niet verder te gaan. „Jammer, het ging net zo lekker. Achteraf had ik dus wel door kunnen gaan, maar op dat moment was het verstandig om te stoppen". In de loop van de tiende ron de ontstond het kopgroepje van vijf; Visser, de gebroe ders Wagemaker, Vermeulen eft Hans Künz, Deze vijf be twisten elkaar in de eind sprint om de hoogste positie. De drie uit Hoogkarspel had den kennelijk bindende af spraken gemaakt, want de twee rijders uit de 'stal' van De Uithof werden verwezen naar plaats vier en vijf. „Ze reden me zo de sneeuw in", antwoordde Vermeulen. „Ik had gewoon geen tijd om iets te bespreken met Künz. Mis schien had hij, nog voor de eindsprint begon, een gat moeten laten vallen op het moment dat ik één van de vele demarrages plaatste, maar tijdens de race denk je daar niet aan. Het is jammer, ik had hier graag gewonnen. Het kampioenschap van Zuid Holland is echter een mooie troost", aldus de Benthuize naar, die hiermee zijn eerste titel binnenhaalde. Tips voor deze ru briek kunt a doorge ven aan de sportre- daktie van deze krant. Brede Haven straat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktie is tele fonisch bereikbaar onder nummer 010- 34520». Woensdag 23 decem ber Korfbal: 21.00 uur Spirit-Weidevogels; Basketbal: 08,30 uur School basketbal toer nooi voor voortgezet onderwijs in Margriet hal te Schiedam. Rob Halsman tot 1 mei '85 geschorst Schiedam De straf commis sie van de KNVB afdeling Botterdam heeft GSS'er Rob Hulsman tot 1 mei 1985 ge schorst Vier minuien voor het einde van de op 31 oktober ge speelde ontmoeting tussen GSS en Den Bommel ging Hulsman zich volledig te bui ten en sloeg scheidsrechter A. d i Cruz-Lopes tegen de vlak te. De vereniging GSS komt er voorts erg goed af. Besloten is om geen extra straffen uit te delen. De stand op het mo ment van staken 1-3 voor Den Bommel wordt als eindstand in de boeken geno teerd. GSS krijgt ook niet de gebruikelijke twee punten in mindering en wordt niet be boet. Deze maatregelen van de strafcommissie stemmen het bestuur van GSS tot tevreden heid. Men vreesde vooral voor het in mindering brengen van twee winstpunten, waardoor de toch al matige klassering van de Schiedammers verder niet wordt aangetast Salvatore en Giuseppe laten u tijdens uw 'diner, of een heerlijke pizza, genieten van hun vrolijke Italiaanse muziek, Specialiteiten restaurant (boven) Pizzeria (beneden) Ruime parkeergelegenheid Voor reserveringen. Te». 010-73.00.88 Of 26.65.44. j 178-180 - Schiedam, 30 mtr. naast Heme. Dinsdags gesloten. 8ESTI REGtC Rebe«r f*edto«d SEST5 MANNELIJKL BIJROL T>f>ottir Hu non BESTL SCP.NAHIO Aivm^arpart A POfOmOurit PiCtuté [feöjeoöi'CremarifemctïydCopoaion^s gezellige bar voor Voor uw zakenlunch of sfeervol diner Dag. 8 uur beh. dond. en maandag. AU borreluurtje :- Grote Markt 2 Zondags geopend Lanaekerkstraat 88 Walt Disney Productions presenteert Dag. 2 uur beh. maandag. Ned. ondertiteld. Met alle nieuwe tophits wo. LOVE ON THE ROCKS en AMERICA „AMERICA. Nu reeds een triomf! Dag. 2 en 8 uur beh. dond.avond en maandag. A.L. Tel. 269563 HoensbroekDe Ooievaars werd deze keer geconfron teerd met een onbekende te genstander. In het verre Hoensbroek moest de Schie damse rols toelbasketbalfo rma- tle het opnemen tegen de ploeg van die naam, die dit seizoen in deze divisie debu teert De Ooievaars sloeg in de tweede helft echter hard toe en stak via een 48-35 overwin ning de twee punten in de knip. De Ooievaars begon erg voor zichtig en erg moeizaam. Hoensbroek was echter niet bij machte een grote voorsprong pi te nemen. Verder dan 11-10 hi reikte het niet. Daarna kwam De Ooievaars beter in vorm en werd de eerste helft met een 18-13 voorsprong afgesloten. Playing-coach Kees Keus droeg in de tweede helft een iressing verdediging over het iele veld op en daar had de thuisclub geen antwoord op. In recordtijd liep De Ooievaars uit naar een 32-17 voorsprong en kwam vervolgens niet meer in gevaar. 48-35. k Het tweede team van De Ooie vaars speelde thuis tegen Drente. Tot vier minuten voor tijd hielden de Schiedammers de stand gelijk. Enkele fouten in de verdediging van De Ooievaars leidde er toe dat Drente afstand kon nemen en met een 38-31 overwinning huiswaarts keerde. Secretaris Frans Eijkenbroek: Schiedam De buitengewone vergadering van de Federatie van Betaald Voetbal Organisaties (FBO), die begin deze week in het KNVB-sportcentrum te Zeist werd gehouden, heeft voor SW toch weer een stukje zekerheid verschaft. Met algemene stemmen werd besloten om niet accoord te gaan met het door de financiële commissie gelanceerde voorstel het aantal betaalde verenigingen terug te brengen van 36 naar 32, hetgeen volgens deze 'wijze heren' een brood nodige maatregel zou zijn om daadwerkelijk te beginnen met de gezondmaking van het betaald voetbal verenigingen, waarvan liefst 22 organisaties een schuld heb ben die de 500.000 gulden te boven gaaL Eijkenbroek: „Je zou ons inderdaad sehuldvrij kunnen noemen. Wij hebben door de overgang naar Harga destijds nog wèl een lening van 50.000 gulden bij de ge meente Schiedam moeten af sluiten, waarvan we jaarlijks duizend gulden moeten aflos sen". Het geruchtmakende rapport over de schuldsanering ver deelt de 36 verenigingen en stichtingen in een drietal cate-j gorieén, waarin de zogenaam de middengroep de dupe dreigt te worden. „Bij clubs als SVV. waar al met minima wordt gewerkt, kan natuurlijk nooit worden geschrapt", legt Eijkenbroek uit. „En als er be zuinigd gaat worden bij de top clubs, dan vertrekken alle goe de spelers naar het buitenland. Dus blijft die middengroep over en moet daar gesneden worden". „Men moet al die zaken na tuurlijk niet met elkaar ver warren", waarschuwt Eijken broek. „De schuldsanering is natuurlijk heel Iets anders dan de begroting. Want juist die grote schulden met de huidige rentestand drukken fors op de exploitaties van de verschil lende clubs. Daarom is ook het voorstel ter tafel gebracht om per club aktie te ondernemen en om te onderzoeken hoe die zaken het beste kunnen wor den rechtgetrokken". Frans Eijkenbroek...geen inkomsten tijdens winterstop, maar we! salarissen betalen... Ook de plannen om op spelers salarissen te bezuinigen ge sproken werd zelfs over een slordige anderhalf miljoen gul den werd unaniem door de vergadering niet aanvaard. Dat inkorten op de salarissen door Donald Bax is overigens iets dat op SVV niet van toepassing kan zijn. De Schiedamse eerste divisie club heeft dit seizoen zeven tien spelers onder contract, die allen onder de minimum voor waarden van de collectieve ar- beids overeenkomst (CAO) zijn aangetrokken. Het is nu de bedoeling van de verzamelde BVO's om per club te bekijken hoe en waar men het beste de verschillende schulden kan saneren en in welke linie de bezuinigingen de hoogste urgentie hebben. „Dat laatste", verduidelijkt SVV's secretaris Frans Eijken broek, „zal tot uiting moeten komen in de begrotingen voor het seizoen 1982-1983. Wel- llicht dat men dan tegen be paalde bedragen aanloopt, waarop bezuinigd kan wor den". Problemen De problemen zijn op Harga la'-g niet zo groot als bij het ■rendeel van de betaalde Inkomsten Een ander punt, dat zeker niet onderschat mag worden, is de liquiditeitsposilie, die door de vele afgelastingen van de laat ste weken en de nu tot eind ja-' nuari durende winterstop uit eraard steeds wankeler wordt Ook SVV moet zodoende een zekere bron aan inkomsten (recettes) ontberen. „Want we - hadden natuurlijk wel ergens op gerekend", aldus Eijken- r broek. „Maar ja. dat lossen we ook wel weer op..." Schiedam Direct na afloop van de tafeltenmsnajaars- competitie, heeft competitieleider René van Dijk de start data bepaald voor de voorjaarscompetitie. Voor de eredivi sie, met opnieuw De Korenbeurs, is de eerste wedstrijd vastgesteld op zaterdag 16 januari. De overige afdelingen, met NO AD in de tweede en derde divisie, beginnen pre cies een week later. De indeling van de eredi visie is nu reeds bekend. Naast De Korenbeurs ko men in de voorjaarscom- herfska Tempo Team, 't Hooge petitie heriskampi Tempo Team, 't Ho Huys, Avanti, De Veluwe en nieuwkomer Nikon Valkenswaard uit. De in deling van de overige lan delijke afdelingen wordt op korte termijn bekend gemaakt Zoals gebruikelijk zijn er over de afgelopen comn- petitie de indiviaueel be reikte percentages bere kend. In de eredivisie prijkt Hans Lingen op een vijfde plaats. Eerste is de in Alkmaarse dienst spelende Schiedam mer Nico van Slobbe met een score van 88 procent Tweede Bert van der Helm met 79 procent, der de Bettine Vriesekoop met 76 procent en vierde René Hijne met 75 procent. Hans Lingen scoorde 65 procent Van zijn 26 ge speelde games won Lingen er 17. De overige spelers van De Korenbeurs ne men een bescheiden plaats in op de ranglijst Jan Vlieg speelde ook 26 ga mes waarvan hij er maar 8 won (31 procent). Ron van de Aa won 5 van zijn 23 games wat neerkomt op 22 procent In de tweede divisie wordt de percentagel ijst aange voerd door de broers Peter van Hans van den Broek. De nog steeds voor het Haagse Salamanders spe lende Peter van den Broek werd eerste met een score van 86 prevent Zijn voor NOAD spelende broer Hans is tweede met 83 procent Van de overige NOAD- spelers klasseerde Jan Si mons zich als zevende met 67 procent, terwijl Jan Landsbergen met precies 50 procent volgt op de elf de plaats. DordrechtDe Schiedamse bokser Peter de Ruiter is maandagavond tijdens natio nale wedstrijden in Dordrecht A-klasser geworden. De 19-ja- rïge De Ruiter, pupil van boksschoolh ouder Wim d Haan, won na een sterke part op punten van Ger de Meij ui Vlissingen en kon zich zo aefi nitief in de nationale top nes telen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5