SPORT 'Ik leek wel een strijkplank' 'Ik ben nog ambitieus genoeg Joyce Paardekamde nieuwe Erica Mes Toon Eggers wil zich na de winterstop waarmaken bij Feyenoord Sportagenda woensdag f 30 december 1981 VD/SC/WW Vlaardïngen Een be scheiden, haast verlegen, glimlach siert het gelaat van Joyce Paardekam. De 21-jarige Vlaardingse kan het eigenlijk nog steeds niet geloven, In de kille omgeving van het ontmoe tingscentrum 'In de Speel man' in Capelle aan den IJssel veegde Joyce Paar dekam de vloer aan met de Zuidhollandse body- buildïngtop. Het was de eerste maal dat de Vlaar dingse ujtkwam in een dergelijke wedstrijd. Ge stimuleerd door haar trai ner Hans Bender. de sterkste man van Rotter dam, die telefoonboeken doormidden scheurt als ware het vloeitjes, nam zij deel aan de kampioen schappen. De triomf kwam voor Hans Bender niet eens on verwacht: „Ik voorspel Joyce een grote toekomst. Eerlijk, ik wist zeker dat ze het in Capelle zou gaan winnen. In februari, als de miss-Holland body-buil- door Chris Woerts ding verkieizing is, komt ze zeker bij de eerste drie. Ik tip haar zelfs voor de eerste plaats. Eens in de zoveel jaren komt een ta lent uit het n«ets tevoor schijn. Joyce is onmisken baar zo'n talent. Enkele ja ren terug kwam plotseling Erica Mes uit het niets te voorschijn en nu is het Joyce Paardekam." Inspirator Joyce Paardekam hoort de woordenstroom van inspira tor Hans Bender lachend aan. „Ik ben een jaar gele den begonnen met body building. Ik wilde een beet je redelijk figuur krijgen, want echt, ik Jeek wel een strijkplank. Ik werd echter zo gegrepen door die sport, dat ik uiterst fanatiek ben geworden. In totaal train ik nu acht uur per week in de sportschool van Peter La gerwaard in Schiedam." Door velen wordt body building nog steeds gezien als iets onnatuurlijks. Eng vinden de critici het, al die massa's spieren. Toch stapte Joyce Paardekam zonder schroom op de bühne in Ca pelle: „Ik was in het begin wel bloednerveus, maar je ziet de mensen in de zaal niet eens zitten. Van al die kritiek die mensen hebben op het body-builden trek ik me niets aan. Ik leef ge woon, train hard en verder niets. Ik slik geen pillen, spuit ook niet en volg zelfs geen speciaal dieet. Het gaat bij ook niet om het vormen van veel spieren. Tk doe het om mijn figuur te verbete ren en blij er nog fit bij ook. Nee, wondermiddeltjes ge bruik ik niet." Gedreven Gedreven door het eerste succes gaat Joyce Paarde kam nu ïeker door met meedoen aan wedstrijden. Ziet het body-builden dan ook als een echte sport, waarin je keihard je best moet doen om iets te berei ken. Hans Bender kan er maar geen genoeg van krij gen om complimentjes te strooien aan het adres van de charmante en goedogen de Joyce Paardekam. Ziet in het verschiet 2elfs de titel van miss Olympia. de meest begeerde titel bij de dames. Joyce Paardekam ziet dat zelf echter in het geheel met zitten: „Ik kijk wel uit. Ik durf niet te vliegen dus in het buitenland zal ik mij niet snel vertonen. Ik zie wel waar ik uitkom. Ik vind het hartstikke leuk al die belangstelling, maar ik laat me met gek maken. Ik heb nog maar aan één wed strijd meegedaan en maak me over het nationaal kam pioenschap nog geen zor gen. Ik zie wel waar ik uit kom. Voorlopig ga ik door met keihard te trainen. Meeuwenplaat De herinneringen aan het allerlaatste seizoen van FC Vlaardin gen, waarin Toon Eggers uitgerekend het minst plezierige jaar van zijn voet balloopbaan beleefde, werden steeds va ker bedeeld met een plaatsje in de ver getelheid. Feyenoord, sinds een dikke vier maanden de nieuwe 'broodheer' van de 32-jarige doelverdediger, neemt uit eindelijk de overhand in het betoog. De deze dagen constant uitgevroren bouw vakker Eggers belaadt zichzelf met een overdosis aan scherpe zelfkritiek, is to taal niet te spreken over zijn prestaties, zegt zeker niet op voorhand 'effe' Joop Hiele of Ton van Engelen van hun voet stuk te willen stoten, maar wil na de winterstop wèl bewijzen dat hij meer is dan een welkome verbreding voor de se lectie van de Topclub In Verval. Z'n ogen, die fier plaatsne men boven een weelderig ge krulde snor, spreken vuur, als nog éénmaal de Vlaar dingse FC ter sprake komt. „Een ramp, werkelijk een grote ramp", hekelt hij die laatste jaargang aan de Ma- rathonweg. „Stond ik te kee pen in het C-team na vier jaar in het eerste te hebben gespeeld. En dat terwijl ik nooit een training heb over geslagen. Ze hebben me ge woon weg willen futselen, Hans Dorjee en Martin van Vïanen. Alleen maar, omdat ik een lastige goser zou zijn. Frans Stans en ik hebben ei genlijk nooit meer een echte kans gekregen. Op alle fron ten werden we toen gene geerd. Onder Jan de Gier heb ik lekker kunnen wer ken. Hij kon op een gegeven moment gewoon niet meer om me heen". Met welke uitspraak hij een abrupt einde wil maken aan het gerucht als zou de leiding van de ter zielen gegane FC Eggers in de laatste drie wedstrijden nog een kans hebben willen geven alsnog onderdak te vinden bij een andere betaalde vereniging. „René van Antwerpen had zonder meer een sterk sei zoen achter de rug, maar vanaf het moment dat hij wist dat hij naar FC Den Haag ging, werd het minder, terwijl ik in bloedvorm was. Ik was zelfs al op vrijdag ze nuwachtig als ik de volgende dag in het C-team moest spe len. Dat was nog nooit ge beurd. Ik vond dat ik een kans verdiende. De Gier zei echter dat ik het maar aan Van Antwerpen moest vra gen, wat die er van vond. Dat heb ik natuurlijk nooit gedaan, maar ik heb toch m'n kans nog gekregen". Sterrenteam En Toon Eggers greep die ulti- me mogelijkheid met beide handen. „Drie wedstrijden en driemaal in het sterrenteam van VI". grinnikt hij, vol leed vermaak. En meer relative rend: „Goed, het zegt natuur lijk niet alles, die cijfertjes, maar ik geloof dat half Neder land dat blad leest. Het gaf me in ieder geval voldoening". Zodat toch nog een redelijk passend afscheid volgde bij een club, die door de jaren heen in financiële opspraak was en die ondanks de enorme inspanningen van Willem van der Gaag, overbekend auto handelaar te Vlaardingen. niet meer voor het betaald voetbal in Nederland te behouden was. Ofwel, de schuld saneerde ten slotte en terecht zichzelf. „Van der Gaag heeft er voor gezorgd dat we achteraf toch niet veel te kort zijn geko men", neemt Eggers zijn oud- Toon Egger- s.-.'lk hoop het nog een jaar tje of drie, vier vol te kunnen houden'.- voorzitter in bescherming te gen de uitlatingen als zou deze het uitsluitend ter meerdere eer en glorie van zichzelf heb ben gedaan. „We hebben ont zettend veel aan hem te dan ken. Hij heeft de gesprekken met de KNVB gevoerd, heeft keihard voor ons gewerkt. Misschien", filosofeert hij, ,,was er nog meer te redden geweest als Van der Gaag een jaar eerder bij FC Vlaardingen zou zijn gekomen. Van voet ballen had hij totaal geen ver stand, maar zakelijk was het een kanjer". Schoolmeestertje „We hebben het een keer bij een taktische bespreking van De Gier meegemaakt dat Van der Gaag ineens de kleedka mer binnenkwam", lacht Eg gers kamerbreed. „School meestertje, zei hij, schoolmees tertje, luister nou eens naar me. Daar klopt allemaal geen mallemoer van. Gewoon die ballen hoog voor de pot gooien en dan koppen die lange gas ten ze er wel in. En verder niet zo moeilijk doen. Niet te geloven, hè. Er waren natuur lijk ook jongens die niet zo goed met Van der Gaag kon den opschieten. Dat waren voor het meest de spelers die geld tegoed hadden via mon delinge afspraken met ande ren. Dat kon Van der Gaag tj nooit van z'n leven hard ma ken toen dat balletje aan bet rollen werd gebracht". Ook over Theo Laseroms, mo menteel een succesvol trainer in het Verre Oosten, heeft Toon Eggers niets dan lof. ,Ik heb vier jaar geweldig met hem gewerkt. Een wereldvent, die dikke. Laatst zag ik hem nog in Voetbal '80. Zo is-t-ie nou precies. Hij was de enige die mij kon oppeppen. Hij sprak de voetbaltaal, maakte me kwaad. Ach ja, dat is echt de mooiste tijd geweest bij FC Vlaardingen. Want, tja, in dat laatste jaar waren Frans Stans en ik zo'n beetje de enigen die over waren van de ouwe hap. Cees Bouman en Bep de Rui ter zie ik nog wel eens, maar Frans is de enige echte vriend die ik aan Vlaardingen heb overgehouden". Interesse Onderwijl had geen enkele be taalde vereniging belangstel ling getoond voor de toch al tijd met een dikke voldoende gehonoreerde Eggers. Slechts toen er heel even sprake van was dat Bas van Noortwijk misschien SVV voor Sparta zou verruilen, klopte SVVs nieuwe trainer Rob Jacobs bij hem aan de deur. „Ik was met Jacobs al helemaal rond", ver telt Eggers. „Voor honderd procent zeker, maar toen de transfer van Bas niet doorging, had ik nog niks. Ik hoopte stiekem een beetje op DS"79, omdat Gerrit Vooys naar FC VVV ging. En wat hebben ze nou in Dordrecht? Rinïe Sprangers van SC Amersfoort. Die jongen kostte 130.00 gul den en wat hij kan, kan ik ook. Daar ben ik heilig van overtuigd". Wat restte, waren slechts 'aan biedingen' van amateurclubs. „Man, ik ben gek gebeld. Toen Ab Fafié nog bij CVV 2at, had hij me al eens gebeid. Ik kon naar Xerxes, HION en de za terdagclub Vlaardingen. Maar ik had daar echt nog geen zin in. Toen het seizoen weer be gon, was het enige dat ik had een uitkering van de WW, als werkloos voetballer. Want ook dat speelde mee. Als ik naar een amateurciub zou zijn ge gaan. zou ik tot 1 januari mijn uitkering verspeeld hebben. Goed, het zijn wel geen wereldbedragen, maar ik lieg als ik zeg, dat dat niet mooi meegenomen is". Feyenoord ruggebeld en was de zaak erg snel rond". En had de stadion club dus een ervaren kracht achter Hiele en Van Engelen. „Maar", zegt Eggers, „er werd ook gezegd dat ik de kans kreeg om te bewijzen dat ik beter was dan Hiele en Van Engelen. Trainen met de A-se- lectie was er evenwel niet bij. Ik kwam bij hei tweede te recht, omdat het eerste over dag traint en dan zit ik met m'n werk". Groot nadeel voor Eggers was, dat hij met een lastige enkel blessure in de Kuip arriveer de. Dat zou nog wel zijn mee gevallen, als hij die enkel niet had overbelast door de inten sieve looptraining die Fafié juist in die periode doceerde,' ook omdat hij zich niet wilde verschuilen. „Ik geloof dat ik toen wel 20.000 kilometer heb gelopen", mort Eggers nog na. „Het begin was verschrikke lijk. Ik ging er zelfs slechter door keepen. Nou, dan is voor mij hei bewijs geleverd. Ik heb er ook woorden over gehad met Fafié. Die zei, daar is het kantoor en daar kun je je klachten kwijt". De contacten met Feyenoord kwamen voor Toon Eggers Moordgoser dan ook als een volslagen ver rassing. „Ik werd gebeld door een scout Hij zou verder con tact opnemen met Peter Ste- phan. Ik hoorde eerst een tijd je niets, maar later werd ik te- „Die enkelblessure heeft zeker nog anderhalve maand ge duurd. maar de medische op vang was voortreffelijk. Die Gerard Meier is een moordgo ser. Ik ben intensief door hem behandeld en als hij twijfelde, werd meteen dokter And nes sen er bij gehaald. Bovendien was het natuurlijk een hele omschakeling. Ik kreeg bij voorbeeld geen echte keeper straining. Ja, een beetje afwer ken op de goal en daar hield het dan mee op. Af en toe kwam ik Jan Bouman dan te gen. Van hem kreeg ik bij de FC altijd keeperetraining. Ik heb op het punt gestaan om hem te bellen en te vragen of hij mij weer onder handen wilde nemen". „Ik ben echt een keeper die een persoonlijke training no dig heeft. Door die blessure kon ik de eerste twee maan den niet keepen. En er over praten met Fafié ging haast niet. Ik kreeg geen contact met die man. Bovendien speelt Feyenoord heel anders. Met FC Vlaardingen stonden we altijd onder druk, terwijl de verdediging van Feyenoord meestal tegen de middenlijn aanspeelt. Dat betekent dat ik anders moet keepen. Op de partijtjes wordt daarnu stevig aan gewerkt. Ik moei er echt aan wennen, meer meeleven buiten m'n doel". Gebikkeld „Weer je wat ik wèl mis in die trainingspartijtjes? Er wordt niet gebikkeld. Ze willen het allemaal veel te mooi doen. Het liefst tikken ze de bal van een meter of twee binnen. Daar is voor een keeper hele maal geen lol aan Nee, dan ging het bij FC Vlaardingen wel anders nr> de training, werd er stevig ingekleund. Maar al met al heb ik me nog steeds met kunnen en dat irri teert me mateloos. Ik weet wat ik kan, maar dat is er nog steeds niet uitgekomen". Aan stoppen heeft Toon Eg gers nog geen ogenblik ge dacht, „Ik hoop hel nog een jaartje of drie, vier vol te kun nen houden. Ik ben geen jon gen die de trainingen ont duikt". En trots op zijn inder daad afgetrainde body wij zend: „Geen grammetje vet te veel. Nee hoor, ik wil nog wel een tijdje doorgaan. Of dat bij Feyenoord gebeurt, zal ik na de winterstop moeten bewij- „Nu die enkelblessure voorbij is en ik een beetje gewend ben geraakt, moet het gebeuren. Nu wil ik me waarmhken. En heel, heel misschien, heb ik dan toch een beetje het eerste van Feyenoord in m'n achter hoofd. Dat zal ik dan wel hele maal alleen moeten bepalen. Ik ben nog ambitieus ge noeg.." Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportre- daktie van deze krant, Bre de Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen. De sportredak- tie Is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-3452G9. Vrijdag l januari: Voetbal: 15 30 uur Nieuwjaarsmstuif Fortuna VI in clubgebouw, 15 00 uur Nieuwjaarsreceptie SFC in clubgebouw, 18 uur Nieuwjaarsreceptie DHS in clubgebouw {19 00 uur Huldi ging Jubilarissen). 16 00 uur Nieuwjaarsmstuif VV Vlaar dingen tn Broekpolder. 17 00 uur Nieuwjaarsmsiuif PPSC in clubgebouw (installering waar nemend voorzitte»* Arie Bel door scheidend voorzitter Jan t Hoen). 14 30 uur Nieuwjaars receptie WK in clubgebouw, 15 00-17 00 uur Nieuwjaarsre ceptie MVV "27 m clubgebouw, 15 00 uur Nieuwjaarsmstuif SFC m clubgebouw. 15 00 uur Nieuwjaarsreceptie Excel- sior'20 in clubgebouw, 16.30- 19.00 uur Nieuwjaarsreceptie Hermes DVS inelubgebouw, 16 30 uur Nieuwjaarsreceptie DVO'32 in clubgebouw, 15.00- 18.00 uur Nieuwjaarsreceptie DSS'26 in clubgebouw, 15 30 uur Nieuwjaarsreceptie RKWIK in clubgebouw. 14.00- 17.00 uur Nieuwjaarsreceptie Satelliet in clubgebouw; 15.00- 17.00 uur Nieuwjaarsreceptie FCN '66 in clubgebouw. 15 00 uur Nieuwjaarsmstuif Zwalu wen VI in clubgebouw. 15.00- 17.00 uur Nieuwjaareeeptie GSS in clubgebouw, 16 00 uur Nieuwkaarsreceptie Martinit m clubgebouw, 13 00 uur Nieuwjaarsreceptie Schiedam in clubgebouw, 14 30 uur Nieuwjaarsreceptie WK in clubgebouw, 13 00 uur Nieuw- jaarsrecepue SVDPW m club gebouw, 16 00 uur Nieuwjaars receptie Excelsior M in clubge bouw; Korfbal: 17 00 uur Nieuwjaarsmstuif CKC Spirit, 16.00-18.00 uur Nieuwjaarsre ceptie Oranje Nassau m club gebouw, 16.00 uur Nieuwjaars- icceptie KV Vlaardingen in clubgebouw. Hockey: 16.00- 18.00 uur Nieuwjaarsborrel Evergreen in de Greenspot; 01 15 uur en 14 30 uui; Nieuw jaarsreceptie Spirit in clubge bouw; Volleybal: 16.00-18 00 uur Nieuwjaarsmstuif Broleco in bar San Marco te Vlaardin gen; Wielrennen: 14 00-17.00 uur Nieuwjaa reinst ui f De Cou reur m clubgebouw: Zaterdag 2 januari: Voetbal: 14 30 uur Maasdijk-Excelsior M (vr), 12.00 uur Be Quick Strijen-TSB (vr), 20.00 uur Nieuwjaarsbal SVV in clubge bouw, 20.00 uur Nieuwjaarsm stuif HBSS in clubgebouw, 15 00 uur Nieuwjaarsreceptie Hoekse Boys m clubgebouw' 16 00-18 00 uur Nieuwjaarsre-^ eeptie HVO in clubgebouw* 16.00 uur Nieuwjaarsreceptie' TSB in de clubzaal in sport park De Vyf Sluizen; Hockey. 18.30 uur Pollux-HDS, 19.50 uur Rijswijk-Pollux (heren, sporthal Ockenburg), Korfbal: 16.00 uur ODO-Meervogels, 20,00 uur Vriendenschaar- Oranje Nassau, 18.15 uur Velo- citas-Hoekse SV, 14 50 uur Maassluis-Fiks, 22.00 uur Ten Donck 4-ODI, 20.10 uur Spirit- Sagitta, 20.30 uur Nieuwjaars receptie CKC Maassluis in clubgebouw Wipperspark; Handbal: 20.30 uur Nieuw jaarsmstuif WIK in kantine; Honkbal: 16.00 uur Nieuw, jaarsinstuif Vlaardingen Holy in clubgebouw; Invaliden- sport: 20.00 uur Nieuwjaarsre ceptie De Ooievaars in clubge bouw (Korte Haven Schie dam); Basketbal: 16.30 uur er 19.00 uur Nieuwjaarstoernoo Green Eagles in sportha'. Steendijkpoider te Maassluis; Zondag 3 januari: Voetbal 14.00 uur Bloemhof-VDL (be ker), 14.00 uur Fortuna VI- Overmaas (vr), 11.00-16.00 uui Nieuwjaarsreceptie Olympus S in clubgebouw, 15.00 uut Nieuwjaarsreceptie Martinit in clubgebouw, 17.00-19.00 uux Nieuwjaarsreceptie DRZ in clubgebouw; Hockey: 16,00- 18.00 uur N leu wjaarsinstuii Pollux in clubgebouw; Korf bal: 17.45 uur Kwiek (H> Vlaardingen, 15.15 uur Olym- piaan-Harga.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5