4 SPOftT vzc Schaakdiploma's bij Schiedam VDV organiseert Vlaardings dam kampioenschap Leon van IJzerloo laat concurrentie achter zich jr- SPORT- KORT krijgt het druk Karin Nieuwstraten en het succes van Rroleco. Mil VZC sterk in limiet wedstrijden Sport agenda Districtsstrijd in Kruiningergors donderdag 7 januari 1982 VD/SC/WW 'Iedereen is bereid iets extra's te doen' Vlaardingen Het moet dit jaar maar eens gebeuren. Het damesteam van Broleeo speelt al jaren een rol van betekenis in de landelijke derde divisie. Vorig jaar werd de promotie naar de tweede divisie op een haar na gemist. Snel hebben de dames zich over die teleur stelling heengezet. Na een rustperiode van slechts an derhalve maand, begon de training weer. De intensiteit werd. mede door het vrijko men van meer trainingsuren, opgevoerd en de resultaten liegen er niet om. Halverwe ge de competitie slaan de da mes nummer één op de rang lijst. Binnen de Vlaardingse volleybalvereniging rekent iedereen er nu op dat de da mes nu dit jaat wél het zo fel begeerde kampioenschap zullen behalen. Het zou de vereniging, die toch al uiterst ambitieus bezig is, alleen nog maar meer aanzien geven. Karin Nieuwstraten wordt niet warm of koud van al de ambitieuze plannen. De ta lentvolle volleybalster, die door velen wordt gezien als hét talent van Broleeo, wacht de ontwikkelingen rustig af. Nuchter klinkt heb „We ho pen natuurlijk wel op een kampioenschap, maar reke nen nog nergens op. Vorig jaar hebben we het kam pioenschap immers maar net Vlaardingen Naast de A- competitie, waarvan de inde ling enkele weken geleden bekend werd gemaakt, komt het Vlaardingse VZC met een zwemploeg ook in de B- competitie van de ZRO uit. Het neemt het daarin op te gen De Geul, PCG, Strijen, SCOM, De Linge, Rotterdam en Zeehond '73. De ZRO A-competitie gaat zaterdag 30 januari van start in hget zwembad West te Rotterdam, alwaar zaterdag 20 februari een begin wordt gemaakt met de B-competi- tie. De Speedojaargangen staan voor 23 januari en 27 februari op het programma, waarvan de finales op 15 en 16 mei plaats hebben in Arn hem, De tweede ploeg van VZC komt aanstaande zondag aan de start voor de derde wed strijd van de KNZB E-com- petitie. Het té voor de Vlaar- dingers een thuiswedstrijd in het Kolpabad, die *s middags om kwart voor drie begint. Internationale ontmoetingen zijn er dit jaar ook weer voor VZC. Op 13 en 14 maart wordt een vier-Iandenwed- strijd gehouden voor de leef tijdsgrens van 1967 en jonger. VZC is voorts uitgenodigd voor invitatiewedstrijden op 27 en 28 maart in Gelsenkir- chen (West-Duitsland), als ook op 17 en 18 april te Luxemburg. gemist. Het gaat gewoon wel beter met ons, ja. Nu we de ruimte hebben gekregen om meer te trainen is ons spel zeker beter geworden. Mo menteel hebben we een hecht team, waarin iedereen optimaal functioneert. Dat is, door Chris Woerts denk ik, de basis voor het succes. Vorig jaar was de sfeer minder en dat merkte je in het veld. Nu zijn we ook sterker geworden in de breedte en iedereen is bereid om iets extra's te doen, Je wordt gewoon goed opgevan gen als het een keer iets minder gaat. Er wordt nu als team gespeeld en niet, zoals vorig jaar nog wel eens ge beurde, voor jezelf." Nonchalant Complimenten aan haar adres wimpelt Karin Nieuw straten met een nonchalant gebaar weg. Wil niets weten van de vooraanstaande rol die zij toch binnen het team inneemt. Onder het motto 'bescheidenheid siert de mens' ziet de studente maat schappij geschiedenis aan de Erasmus Universiteit in Rot terdam, zich niet meer dan een schakel in het geheel: „Ik hoor binnen de vereni ging ook die verhalen wel, maar ik schenk er geen aan dacht aan. Ik voel me hele maal niet beter dan de ande ren, Zonder de rest van het team gaat het nu eenmaal niet. Als er slecht wordt ge stopt. of de set-up is niet goed dan kan ik ook niets beginnen. Echt, iedereen binnen het team is even be langrijk als ik ben." Zwemmen Karin Nieuwstraten is pas drie en een half jaar lid van Broleeo. Vond het altijd wel een aardige sport, maar gaf de voorkeur aan het zwem men. Trainde zeven jaar lang dag in dag uit in het Kolpa bad, maar gaf er uiteindelijk de brui aan. Beleefde er geen plezier meer aan en besloot over te stappen naar een ge heel andere sport. Verloren voor VZC is zij echter niet gegaan. Geeft nog wekelijks zwemles en speelt ook nog waterpolo bij dezelfde vere niging. „Ik ben gaan volley ballen door Cees Zevenber gen, de huidige coach van de dames van MVC." De aanleg was de leraar van Westland Zuid, waar ook Karin Nieuwstraten op school zat, niet ontgaan. Bleef maar zeuren en uitein delijk ging de fraai ogende zwemster overstag. Zonder spijt overigens: „Aan het zwemmen beleefde ik in het geheel geen plezier meer. Trainde heel intensief. De overstap is zonder meer goed bevallen. Op school volley balde ik al graag, maar het spelen in een club zag ik niet zo zitten. Had er eigenlijk geen tijd voor, omdat ik he lemaal in beslag werd geno men door het zwemmen. Het gaat nu lekker. Ik ben ge woon helemaal gek van sport. Als ik bijvoorbeeld aan handbal of tennis zou doen, dan zou ik ook goed kunnen meekomen. Als ik aan iets begin zet ik me er echt hon derd procent voor in. Alleen gymnastiek vind ik niets. Voor de rest vind ik alle sporten interessant" Band Tweemaal per week trainen de dames gedurende twee 'uur in de Westwijkhal. Door het ontbreken van een club gebouw is de binding met de rest van de vereniging niet zo groot. De speelsters van dames I ervaren dit zander meer als een gebrek. De on derlinge band binnen de ver eniging is dan ook klein. „Vaak wordt er met een scheef oog naar ons en het eerste herenteam gekeken. Omdat we geen clubhuis hebben zie je elkaar ook niet veel. Je hebt geen contact met elkaar. Sommige men sen ken ik niet eens. Het is nu vaak zo dat je direct naar huis gaat. Clubavonden zijn dan ook nooit een succes. De meeste mensen kennen el kaar niet en dan wordt de animo om naar zo'n feest te gaan er niet groter op. Vaak spelen we nu voor een hand je vol publiek, terwijl we toch veel meer verdienen. Af en toe brengen de tegenstan ders nog meer publiek mee dan dat wij op de been bren gen. De leden zeggen niet 20 gemakkelijk van, nu gaan we eens naar het eerste kij ken. Als je elkaar beter zou kennen, zouden ze het mis schien wel doen." Tevreden Karin Nieuwstraten is tevre den met de manier waarop zij nu functioneert binnen Broleeo. Aan een overstap naar een andere vereniging, om haar talent nog meer te laten gelden, denkt zij dan ook totaal niet; „Stel je voor dat ik bijvoorbeeld in Den Haag zou gaan spelen, dan zou ik veel te veel moeten gaan reizen. Ik heb in een verandering helemaal geen zin. Het bevalt met prima en ■l het gaat lekker. Laten we nu eerst maar zien te promove ren naar de tweede divisie en ons daar proberen te handhaven. Als we dat een maal hebben bereikt zien we wel verder." Leen Torn komt bij de persoonlijke Vlaardingse damkam pioenschappen uit in de hoofdklasse. In de eerste ronde neemt hij het op tegen Bolderheij jr. Het gaat dit laar goed met de dames van Broleeo. Aan het net blokkeert Karin Nieuwstraten een aanval. Delft Meteen al tijdens de eerste wedstrijd in het nieu we jaar, heeft de jeugd van VZC zich doen gelden. Tij dens de in Delft gezwommen limietwedstrijden deelden de Vlaardingers weer goed mee in de prijzenpoL De beste prestatie leverde Leon van IJzerloo die een gouden me daille wist te veroveren. Bo vendien werden er ook nu weer een groot aantal per soonlijke records scherper gesteld. In het Delftse Kerkpolder- bad kreeg VZC te maken met de sterkste jeugd van Raket en Poseidon. Voor de Vlaardingers een goede graadmeter, omdat de jeugd zich nog maar net bij de na tionale top heeft geschaard. Voor Leon IJzerloo niette min direct aanleiding om op de 100 meter vrije slag de concurrentie achter zich te laten. De pas 11-jarige Leon zwom de afstand in I.Q7.0, waarmee hij J. Dik (Raket) in 1.07.5 en R. Meijer (Poseidon) in 1.08,4 naar de tweede en derde plaats verwees. Op de 100 meter schoolslag kwam Leon van IJzerloo tot een duidelij ke verbetering van zijn per soonlijke record. Hij bracht zijn tijd van 1.29.3 terug tot 1.19.2, hetgeen goed was voor eend derde plaats. VZC behaalde verder nog twee bronzen medailles, Bij de meisjes onder de tien jaar eindigde Astrid van Irsen op de 100 meter vrije slag op de derde plaats in 1.19.8 Reinier van der Bend, net terug van wintersportvakantie, zwom op de 100 meter vrij precies 1 minuut rond, ook goed voor een bronzen plak. Persoonlijke records waren er verder voor Gertine van den Berg op de 100 meter vrije slag. met 3.7 seconden haalde zij haar tijd omlaag tot 1.29.6. Op de schoolslag verbeterde Mariëlla de Ligt haar beste tijd, evneals Peter Tempelaar op hetzelfde nummer bij de jongens. Bij de allerjongsten verbeterde Stefan Wasbauei tijd. auer zijn beste Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 <3131 BC) te Vlaardingen. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-345209. Donderdag 7 januari: Volleybal: 20.3Ü uur Sunlïght-MVC 2 (h), 21.15 uur SheU-Schovo- comea 2 (d); Voetbal: 19.30 uur DHS-Sparta Vrijdag 8 januari: Vol leybal: 20.15 uur Holy- MVC 4 (h), 20.30 uur Broleeo-AV '40 (d); Ten nis: 20.30 uur Algemene ledenvergadering Ever green in de Greenspot te Maassluis; Biljarten: 19.30 uur Gwestelijke eindstrijd vierde klasse libre in De Griffioen te Vlaardingen; Voetbal: 19,30 uur Nieuwjaarsre ceptie Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging in kantine Schiecax- ton. Vlaardingen De Vlaar dingse Dam Vereniging (VDV) begint dinsdag 12 ja nuari met de persoonlijke damkampioenschappen van Vlaardingen. Voor deze titel strijd hebben zich 31 perso nen aangemeld, waardoor de indeling als volgt luidt: twaalf deelnemers in de hoofdklasse, tien in de eerste klasse en negen in de tweede klasse. Er wordt gespeeld volgens de bepalingen van de KNDB. Alle deelnemers worden de 12e januari om 19.30 uur in het clublokaal in de Emma- straat verwacht, waarna om 19.45 uur de klokken in wer king worden gesteld. In alle klassen wordt een enkele ronde gespeeld, zodat dege nen die op de eerste plaats eindigen de titel in die klasse veroveren. Bij gelijk eindi gen wordt of een herkamp van drie partijen (twee per sonen) of een halve competi tie (meer personen) gespeeld. Na de vierde en de achtste ronde volgt een eventujle in- haalronde. Bovendien kun nen, indien gewenst, partijen vooruit worden gespeeld. Voordat de laatste ronde be gint, moeten alle andere par tijen afgewerkt zijn. Wie twee of meer partijen is ach ter gekomen op het wed strijdschema. wordt uit de strijd genomen, tenzij over macht buiten eigen toedoen hiervan de oorzaak is. Het programma voor 12 ja nuari is: Hoofdklasse: Biel- Van Veelen, Bolderheij jr- Tom, De Heide-Tamboer, Heuvelman-Van Splunter, Van de Kerkhoff-Niestadt, Lijklema-Van Mastrigt; Eer ste klasse: Autar-Van Woer den, Bolderheij sr-J. Wisse, Burgerhout-Weisscher, Lens- veJt-VenneuIen, Mast-Van Oudheusden; Tweede klas se: Van Gent-R. Wisse, Kars- Voerman, Mostert-Van der Vaart, Nenljes-Suijker, Broek is vrij. Schiedam De jeugd van Schiedam kan binnenkort weer proberen om de zo fel begeerde schaakdiploma's in de wacht te slepen, Iedereen mag aan de schaakexamens meedoen. Jongelui die bij voorbeeld op school les heb ben of de schaakcursus op te levisie hebben gevolgd of jongelui die gewoon wat schaken, kunnen proberen om het dipolma te behalen. Om de kans op succes te ver hogen neemt het examen drie avonden in beslag- Op maandag 11 januari zijn de oefenexamens. Deze avond is bedoeld om de examinanten te laten wennen aan de op drachten. Op maandag 18 ja nuari worden opgaven be sproken, waarna op 25 janua ri het echte examen wordt afgenomen. De schaakdiploma's zijn de officiële van de Nederlandse schaakbond. Het eerste di ploma dat kan worden be haald is het pionnendiploma. Hiervoor moeten de deelne mers de spelregels goed ken nen en mat in één of twee zetten kunnen uitvoeren. Ook moeten zij de schaakno tatie kennen. Het tweede diploma, het to rendiploma, is al wat moeilij ker. Hierbij moeten al aardig wat schaakkombinaties wor den uitgevoerd. Het laatste diploma is het koningsdiplo ma, maar dat is slechts weg gelegd voor de betere scha ker. De schaakvereniging Schie dam telt momenteel dertig jeugdleden, van wie er slechts twee een koningsdiploma hebben. Een derde gaat nu proberen om het huzaren- Stukje van de andere twee te evenaren. De drie avonden worden ge houden in het clubgebouw van Schiedam op de werf van Wilton-Feyenoord. Het geheel begint om 19.00 uur. Jongelui die interesse heb ben kunnen zich wenden tot F. Groeneweg, Praam 5 in Schiedam. Telefoon: 010- 70.12.15. Oostvoorne Op een bijna ideaal parcours in het Kruinin gergors nabij Oostvoorne worden zaterdag de disttrictskam- pioenschappen wielercross afgewerkt. Vanaf 10.45 uur verschijnen alle categorieën, van jeugd tot en met amateurs, aan de start Als laatste vertrekken om 14.00 uur de amateurs. Waar schijnlijk is de voormalige Schiedammer Ger Mak, nog altijd als wielerprof op de weg te vinden, de enige beroepsrenner die aan deze titelstrijd meedoet Bi? Hermes DVS gaan de kosten niet langer voor de baten uit. Até proef verschijnt de weekbrief van de Schie damse eersteklasser van af heden om de veertien dagen, omdat de ver zendkosten van deze pe riodiek, tezamen met die van het maandblad, niet langer verantwoord zijn. Overigens was de op 19 december gehouden Soos een dusdanig succes, dat men op 23 januari Van 16.00 tot 18.00 uur 'op nieuw in het spelershome van Hermes DVS terecht kan om een booreltjerte drinken en 'een boorrv-te drukken over de clubV Nu Henry van de Rèij* ken met het Lentefeest zo'n schitterend camp: valsplaatje van de per sen heeft laten rollen, kan het niet anders;/»! ook Olympus S viert car naval. Zaterdag 20 febru ari belooft het in sport complex Bijdorp een on vervalst gezellig avond je te worden, DVO '32 weet zaterdag middag rond een uur of vijf waar het aan toe is. De Vlaardingers spelen zelf uit tegen het op de tweede plaats staande Stellendam, terwijl ook de nummers één (Helle voetslu is) drie (BVCB) tegen elkaar in aktie komen. Pompen of verzuipen dus voor DVO. Bliksemsnel heeft DSS '2G voorzien in de vaca ture die was ontstaan door het vertrek van John Sey naar RKWïK. Sjaak van Helfcen is be reid gevonden om dc trainingen van de lagere elftallen te verzorgen. De oefentijd blijft onge wijzigd en is op dinsdag van 20.30 tot 22.00 uur. Niet* vergeten. Het be stuur van Hoekse Boys heeft voor maandag 18 ja nuari de algemene leden vergadering uitgeschre ven, aanvang 19.30 uur. Op de eerst komende twee zaterdagen liggen voor be langstellenden de stukken ter inzage in het clubge bouw. Wim van den Berg, dé voorzitter van Vlaardin gen, dankt een ieder die tijdens de nieuwjaarsre ceptie zo onbeschoft was om niet drie minuten te willen luisteren. Door hun houding hebben-zij mij één reden meer gege ven om mijn funktie te beëindigen, aldus Van den Berg. Het inhaalprogramma van de Rijnmond-competi tie ziet er de komende we ken als volgt uit: dinsdag 12 januari: DOTO-SVV 2, VDL-Barendrecht -et» dinsdag 19 januari: DOTQ- DHS en WCR-VDL. Alle wedstrijden beginnen op voornoemde avonden om 19.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4