SPORT 7 'De motivatie was al snel verdwenen' i 'Ik ben een kruiwagen aan het vullen waar geen bodem in zit' Mggg I De Coureur kan óók om de titels schaatsen Holy in voorronde Clubkampioen- schappen DVIJC Goud voor Chita Gross Sport agenda WK-dammen bittere teleurstelling voor Ron Heusdens Wim Mastenbroek tevreden over halve marathon ABO-cursus in Maassluis Spirit wil van laatste plaats af dinsdag 12 Januari 1982 VD/SC/WW Vlaardingen Het bestuur "van de Vlaardingse reiï- mersclub De Coureurs is van plan om zondag een oude traditie in ere te her stellen. Als de weersom standigheden hun mede werking willen verlenen, wordt die ochtend om 11 uur bij café Vlietzicht aan de Schouw) het startschot gegeven voor de schaats- kampioenschappen van De Coureurwaarvoor de deel nemers vijftig kilometer voor de benen hebben. Met name erkende wieler en schaatscracks als Ruud en Wim Liebrechts,Aad van der Marei Ruud Chris- toffers en Cerrit Moerman moeten dan met elkaar in de slag. Kersverse Coureur voorzitter Herman van der Lugt, trainer bij de Maas- landse IJsclubhoopt dat ie der lid zondag op de alter natieve piste verschijnt. „Al komen ze op hockeyschaat sen of met een stoel, ieder een moet meedoen, dat is het belangrijkste". Overigens kunnen de mees te renners ook op de schaats hun mannetje staan. De meeste renners van De Coureur vijzelen in de win- termaanden schaatsend hun conditie op. Een uitzonde ring vormt Peter Voshol. Deze nieuweling heeft de crossfiets ter hand genomen en reikte dit wekeinde zelfs naar een fraaie tweede plek in de zuidhollandse cross- kampioenschappen. Dan is er natuurlijk ook nog Aad van Asten. De Vlaardinger pleegt zijn rondjes op de winterbanen steeds sneller af te leggen. Met name in de koppel- koersen, maar ook in de Nederlandse dernykam pioenschappen speelde hij een belangrijke rol in de subtop. De rest van het Vlaardingse wielrenners- corps ziet met belangstel ling hh schaatskampioen schappen tegemoet... Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, Brede Ha venstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardingen, De sportred3ktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-345209. Dinsdag 12 januari: Dammen: 19.45 uur Per soonlijke Vlaardingse. damkampioenschappen in clublokaal VDV - (Emmstraat); Voetbal: 19.30 uur DOTO:SVV 2, ,19.30 uur VDL-Baren- drecht. 19.00 uur Spelre- gelwedstrijden van. de SSV in clubgebouw De mos (sportpark Harga Schiedam). 'Woensdag 13 januari: 'Biljarten: 19.30 uur "Voor wedstrijden eerste «klasse libre in café Rot terdam te Vlaardingen, 19.30 uur. 19.30 uur Voorwedstrijden vijfde klasse libre in De Waal „te Vlaardingen; Korfbal: 22.00 uur Vitesse 2-Spirit, 20.00 uur ODI-Ten Donck 4; Schaatsen: 14.00 uur Wedstrijden voor.de jeugd bij DVIJC ,op de landijsbaan in de Broekpolder te Vlaardin gen. Donderdag 14 januari: Volleybal: 21.30 uur Al cazar 2-Shell <d), 20.15 uur Krimpen 5-Shell (d). SPORTKORT Als enige uit het Wa terweggebied hebben de "basketballers van Green Eagles zich geplaatst voor de kwartfinale van de nationale B-beker. In "'het weekeinde van 5, en 7 februari spelen dé Maaassluise Eagles in een thuis- en een uitwed strijd tegen OSG uit Utrecht. SVV er Ruud van Dijk trekt voortaan, als hij in de dug-out moet plaatsne- men, een ander jack aan. -Het fluitje dat hij nu in zijn kledingsstuk vond, .kostte SSS in het oefen- treffen met Rood Wit een onnodig tegendoelpunt. Omdat Van Dijk floot, bleef de verdediging van SVV staan en scoorde Rood Wit 2-2, Terwijl de SW'ers de "Spartaanse aanpak van Rob Jacobs moesten on dergaan in het trainings kamp te Bosschenhoofd, ..vermaakten de spelers vrouwen zich opperbest. Huize Jacobs in Maas sluis was dit weekeinde omgetoverd in een grote balzaal, waar de dames zich waarschijnlijk be ter amuseerden dan hun echtgenoten. Bij SVV behoeft men 'voorlopig nog geen beroep op het noodfonds te doen, pal verloren Rob Jacobs en L/Rob Kiebert dit weekein dde met kaarten een niet r, onaanzienlijk bedrag. De k spelers en de technische staf zouden op 6 januari hun salaris ontvangen, maar wonderwel gleden de overschrijvingens van - de diverse instanties al ,%een dag eerder bij een ie der in de bus. Frits van Holst kan ^ch wegens drukke -werkzaamheden niet langer vrijmaken om op ^zaterdagen de verzor- isgins van de Satelliet- j;spelers voor zijn reke- - ning te nemen. In zijn Plaats fungeert nn Hans ^van Aperen, ook al ver- i bonden aan RKWIK, als ^verzorger ad interim - van de Vlaardingse za- terdagclub. Ron Heusdens stelde teleur fn Brussel. Schiedam -Het wereldklampioenschap dammen voor de jeugd liep voor de Schiedammer Ron Heusdens op een bittere teleurstelling uit. Als nationaal kampioen had de student aan de Technische Hogeschool (TH) in Delft zich heel wat van de mondiale strijd in Brussel Prestaties voorgesteld. drukt hij nadrukkelijk, het dammen gaat hem duidelijk beter af. Had een intensieve voorbe reiding achter de rug met clubgenoot Rob van Eijk en trainde zelfs nog twee dagen met Harm Wiersma, die on langs de wereldtitel herover de op Anatoli Gantwarg. De Schiedamse student had gegokt op een plaats bij de eerste drie, maar uiteindelijk kwam hij niet verder dan een plaats in de grauwe mid denmoot. In het nieuws kwam Ron Heusdens ondanks zijn zwakke prestatie wel. Tegen landgenoot Eram Binnen- baum, die er als enige Neder lander uitstekend voor stond, speelde hij wel op de toppen van zijn kunnen^en het re sultaat was dan ook een klin kende zege. Binnenbaum was door die nederlaag zo niet in zijn sport en hobby. Hij raakt er in het geheel niet van onder de indruk. Op 4-jarige «leeftijd maakte Ron Heusdens kennis met de sport, maar zijn belangstel- lign ging vooralsnog uit naar het .voetballen. Speelde tot zijn 13e jaar bij SVV, maar besloot toen definitief voor het dammen te kiezen. Naast het dammen speelt Heusdens ook nog schaak, maar, zo be- Aan prestaties heeft het de gekrulde Schiedammer nooit ontbroken. Is al clubkam pioen geweest van Schiedam, veroverde tot tweemaal toe de titel van Zuid-Holland en vorig jaar kwam de kroon op zijn werk door algeheel jeugdkampioen van Neder land te worden, In een sfeer volle omgeving presteert Ron Heusdens altijd goed: „Tijdens partijen loop ik graag wat rond in de speel zaal. Ik houd er niet van om opgesloten te zitten in een kleine ruimte. Als er ergens geen sfeer hangt, is bij mij de motivatie bijna direct ver dwenen. Nu' het jeugdkam- pioenscahp in Brussel voor mij is mislukt, richt ik mij nu helemaal op het kampioen schap van Nederland voor senioren. Ik speel nu in de halve finale en ik wil ge woon doordringen tot de eindstrijd." Een toekomst als dammer ziet Ron Heusdens voor zich zelf niet weggelegd. Het ni veau van een Harm Wiersma zal Ron Heusdens nooit be reiken: „Nee, zoveel talent heb ik ook weer niet. Ik zal altijd wel blijven dammen. Ik voel me er goed bij. Ik rook en ik drink niet, dus de conditie is optimaal. Ik heb er geen moeite mee om uren achter een dambord te zitten. Het is alleen jammer dat het schaken over het algemeen serieuzer wordt genomen dan het dammen. Ik zou graag zien dat het andersom zou 2ijn. Het heeft natuurlijk ook te maken met het feit dat er nog geen eenheid is binnen de damwereld. Het ene land speelt met zoveel vakken en het andere land weer met een ander aantal. In Afrika is de damsport in opkomst en dat kan een be langrijke stimulans zijn voor de sport..... door Chris Woerts van slag, dat hij in het verde re verloop van het toernooi er weinig meer van bakte. Broedermoord, zo riepen de sceptici in koor, maar Ron Heusdens was zich van geen kwaad bewust. „Binnen het team zijn er nooit problemen over ge maakt dat ik van Eram heb gewonnen. De buitenstaan ders reageerden furieus en daar was ik best wel ver baasd over. Ik speel om te winnen en dan maakt het niet uit wie de tegenstander is. Dammen is een sport voor individualisten en ik vind het niet onsportief om. je te genstander te verslaan, ook al staat die er goed voor en het is een teamgenoot van je.". Remise De lol was er voor Ron Heusdens tijdens het kam pioenschap in Brussel snel af; „De eerste twee partijen tij dens het toernooi speelde ik remise. Normaal gesproken had ik van die jongens moei teloos moeten winnen. Bij onze club zouden ze denk ik net het niveau van het twee de team halen en dan speel ik er juist remise tegen. Toen zag ik het al helemaal niet meer zitten. Het is natuurlijk een hardstikke leuke erva ring, maar ik had echt ge hoopt op een plaats bij de eerste drie. Toen het direct al zo slecht ging, was de moti vatie bij mij volledig weg." Ron Heusdens maakt niet de indruk het dammen erg be langrijk te vinden. Doet er relatief gezien weinig voor. Het is eigenlijk allemaal aan komen waaien. Speelt rustig zijn partijtje bij zijn vereni ging, speelt ook trouw iedere week zijn partij na, maar meer tijd stopt Ron Heusdens Vlaardingen Twee atleten van het Vlaardingse Fortuna namen deel aan de traditionele Nieuwkaarsloop in het Kralingse Bos te Rotterdam. Peter Reedijk had voor de 16 kilometer 56 minuten en 10 seconden nodig. Veteraan Bram de Jong presteerde ook prima en noteerde op deze afstand een tijd van 58.20, Wim Mastenbroek, sinds 1 januari lid van Fortuna, maakte de reis naar Egmond aan Zee om aldaar mee te doen aan de tiende Le Champion Halve Marathon. Op het fraaie verkeersvrije parcours door het noordhollandse duinlandschap stonden sneeuw en veel ijs op het strand goede tijden in de weg. Mastenbroek finishte in 1.30.30, waar hij toch wel tevreden over was. De overige. Fortuna-atleten hielden een trainmgsduur- Ioop. Ondanks de kou werd er toch 36 kilometer getraind, waarna bij de terugkeer aan de baan op de Marathonweg de koffie uiteraard erg welkom was. Maassluis-In de afgelopen vijf jaar werden in Maassluis re- Louis van Studeren stapt uit organisatie Vlaardingen—rLouis van Sin- deren heeft zich met onmid dellijke ingang teruggetrokken uit de organisatie van de zuid hollandse bokskampioenschap pen. De Vlaardingse bokspro- niotor, trainer van de boksve reniging Westland, kan zich niet verenigen met de gang van zaken rond de boksschool Bouwhuizen uit Middelhamis, die volgens Van Sinderen door administratieve nalatigheden geen recht meer heeft om aan deze provinciale titelstrijd, die door Donald Bax gisteren in het Haagse Amici- tia van start ging, deel te ne men. Deze beslissing is niet van na delige invloed op de deelname van boksvereniging Westland aan deze kampioenschappen en ook niet op de organisatie van de gewestelijke eindstrijd, die onder auspiciën van West land en Van Sinderen op maandag 8 maart in de Vlaar dingse Lijnbaanhallen worden gehouden. „Ik heb me per soonlijk als mede-bestuurslid en als organisator van deze kampioenschappen terugge trokken", benadrukt Van Sin deren ten overvloede. Moeilijkheden De bron van deze moeilijkhe den ligt in het feit dat boksve reniging Bouwhuizen nooit heeft gereageerd op een en quêteformulier, dat Van Sin deren tot driemaal toe heeft verzonden. „Bouwhuizen is in 1971 opgericht en officieel er kend door de bond", weet Van Louis van Sinderen...'lk wil alleen maar de reglementen na leven'... Sinderen uit zijn blote hoofd. „Maar nadien zijn twee be stuursleden overleden en heeft men volgens mijn gegevens nooit een nieuw bestuur geko zen. Bovendien heeft Bouw huizen geen officiële trainer. Via die enquête hadden we op die vragen antwoord moeten krijgen". Om enerzijds de vereniging Bouwhuizen van dienst te zijn en om anderzijds de reglemen ten zo volledig mogelijk na te leven, zocht Van Sinderen contact met Chris Pollemans, het correspondentie-adres van deze vereniging. Van Sinde ren: „Ik kreeg zijn schoonmoe der aan de telefoon. Zij vertel de mij dat die vereniging in Middelharnïs al lang was op geheven en dat haar schoon zoon ergens in een schuurtje in Achthuizen wat trainde met een paar jongens". Stemming Dat was, terecht overigens, voor Van Sinderen de druppel die de emmer deed overlopen. Tijdens de vergadering van het districtsbestuur op woens dag 6 januari bracht hij dit punt naar voren, waarna via stemming (vjjf voor en vier te gen) werd besloten dat Bouw huizen toch mocht deelnemen aan de zuidhollandse kam pioenschappen, omdat de fout in eerste instantie door de boksbond zou zijn gemaakt. „Maar", voegt Van Sinderen toe, „lot op héden heb ik ook nooit contributielijsten van die vereniging gezien". Nog feller: „Ik blijf tegen deze wantoestanden vechten, al heb ik soms wel de indruk dat ik een kruiwagen aan het vullen ben met een lading zand, waarvan de bodem ontbreekt. Als een door de leden gekozen bestuurslid wil ik alleen maar de reglementen naleven. Ik ben blij dat ik zondagavond al flink wat telefoontjes heb ge kregen van mensen die het met me eens zijn. Ik hoop al leen dat deze zaak snel opge lost kan worden..." Vlaardingen Het district 17 van de Neder landse Volleybal Bond (NeVoBo) heeft de lo ting verricht voor de eerste bekerronde. In verband met het grote aantal inschrijvingen moeten bij de dames twee voorrondes wor den afgewerkt en bij de heren zelfs acht Het herenteam van Holy komt in die voor ronde in een thuiswedstrijd uit tegen de re serves van Lekkerkerk. Dit duel is gepland op woensdag 17 februari en begint om 20.0C -uur. Wint Holy, dan speelt het op 25 februari om 19.00 uur tegen Libanon. De overige wedstrijden in de eerste ronde zijn: Dames: 25 februari 21.15 uur Shell-Ro- vok, 27 februari Ibis-MVC 2, 25 februari 19.00 uur Lïbanon-Both en Partners, 25 fe bruari 20.30 uur Sunlight-Serve; Heren: 25 februari 20.30 uur Sunlight-Apollo, 27 febru ari 17.15 uur Shell-TOP en 27 februari 13.00 uur Rovok-MVC. gelmatig sportcursussen geor ganiseerd. Ook dit jaar zal er weer het nodige cursuswerk plaats vinden. Binnenkort, 28 januari, start er een ABO-cursus. De basiscur sus voor iedereen, die een sporttechnische cursus wil vol gen bij een sportbond. Het ABO-diploma is dan een ver eiste. Deze cursus duurt der tien donderdagavonden en kost 70 gulden, inclusief het boek. Gegadigden kunnen zich aan melden bij de Gemeente Maas sluis, afdeling Sport en Re creatie, tel. 01899-19111 of bij het Chr. vormingscentrum De Maaskant, tel. 01899-13510. VlaardingenAls de vorst aanhoudt, is het de bedoeling dat De Vlaardingsche IJsclub (DVIJC) zaterdagochtend een be gin maakt met de strijd om de clubtitels. Vanaf tien uur kun nen de leden van DVIJC zaterdagochtend op de landijsbaan in de Broekpolder terecht. Er wordt gereden in de eate- gorïèn dames en heren senio ren en dames en heren junio ren. Inschrijvingen telefo nisch onder nummer 341770. De landijsbaan is deze dagen iedere avond van 19 tot 22 uur voor het publiek geo pend. De toegang bedraagt drie gulden. Op vertoon van de lidmaat schapskaart 1981-1982 heb ben leden van DVIJC gratis toegang. Scholieren kunnen in groepsverband en onder be geleiding (van een leer kracht) 's ochtends tussen 10 en 12 uur op de ijsbaan te recht Voor hen bedraagt de toegang vijftig cent Wel dient de avond tevoren telefonisch (010-3417770) een afspraak te worden gemaakt. Voor de jeugd worden woensdagmiddag (14 uur) weer wedstrijden gehouden. In de leeftijdsgroepen 8—9— 10, 1112 en 1314 jaar wordt dan om één prijs ge schaatst. Iedere deelnemer krijgt een herinneringsme- daille en een koek. Het in schrijfgeld is vijftig cent. Andere aktiviteiten, zoals marathon, korte baan wed-' strijde en schoonrïjden voor I paren, worden overwogen, afhankelijk van de belang stelling die hiervoor is. Ook hiervoor kan men zich aanmelden onder nummer 341770. Vlaardingen-In de afdeling Rotterdam worden er regelmatig midweekse korfbal wedstrijden gepland. Ditmaal zijn Spirit en ODI aan de beurt. ODI ontvangt in de Schiedamse Margriethal om 20,00 uur het vierde team van Ten Donck en winst moet mogelijk zijn. Spirit gaat om 22.00 uur naar Barend recht om aan te treden tegen de reserves van Vitesse, Een vierpuntenwedstrijd, want beide achttallen staan onderaan: Spirit 8-5, Vitesse 2 8-4. Wil Spirit uit de degradatiesfeer komen! dan moet er gewonnen worden. Gouda De Vlaardingse ju doka Chita Gross heeft tij dens kampioenschappen van Zuid-Holland beslag weten te leggen op een eerste plaats. In de finale versloeg zij de Schiedamse Joyce van der Genugten in de gewichtsklas se tot 56 kilogram. Nationaal kampioene Liesbeth Beeks ontbrak tijdens de kampioen schappen, omdat zij het ge wicht niet kon halen. Een ge lukkige bijkomstigheid voor Chita Gross. Liesbeth Beeks- zal over veertien dagen wel uitkomen tijdens de nationale kampioenschappen. Hanneke Schenk (Mahoro- kan) wist eveneens een Zuid hollandse titel op haar naam te schrijven. Zij versloeg in de finale de Vlaardingse Ma- rischa Hoogerboord. In de gewichtsklasse tot 56 kilogram bij de junioren ver overde Angelique Westijk (Sportschool Tino Hoogen- dijk) een gouden medaille. Zij was de sterkste in de poule. Tot 60 kilogram legde Esther Woudenberg beslag op de tweede plaats en een ge wichtsklasse hoger, tot 65 ki logram, presteerde Lisette Castel het om een gouden medaille in de wacht te sle pen. Een bronzen medaille was er nog voor Miranda van Schie. Ook Jolanda van Meggelen en Marjoleine van Unen prlongeerden moeiteloos hun titels. Ellen Visser (Mahoro- kan) versloeg in de finale clubgenote Heieen Henne- veld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 7