SPORT 'Als ik tweemaal van m'n fiets vak ben ik thuis' Vlaardingen wacht nog op de eerste punten SVV Vooraf SPORTAGENDA SPORT KORT 'Nu voetballen is een lot Schaatsers strij den om Maassluis kampioenschap Ook Hollandiaan op de schaats Hermes DVS op kunstgras tegen Fortuna Bart Kreft koos be wust voor Hermes D VS Schiedam op de weg terug Korenbeurs ontvangt Bob Potton IB I vrijdag 15 januan 3982 VD/SC/WW Schiedam Rancuneuze gevoelens zijn Bart Kreft vol ledig vreemd. De allernieuwste aanwinst van Hennes DVS, die alweer een klein half jaar op een ander stuk van Harga rondscharrelt, kan nog steeds begrip op brengen voor het gegeven dat SVV hem niet langer goed genoeg bevond voor een nieuwe arbeidsovereen komst. „Het vertrouwen dat Popovics in mij had, heb ik nooit waargemaakt", bekent de 29-jarige stylist rui terlijk. „Ik vecht, nu nog, alleen de reden aan waarom ik geen contract meer kreeg. Als inderdaad de terug gang in de economie de oorzaak was geweest, zoals mij werd verteld, dan had ik daar vrede mee gehad, maar toch heeft SW dit seizoen vier nieuwe spelers aange trokken. Er klopt dus iets niet". heb zeker 85 proeent van alle wedstrijden meegedaan in die zeven jaar. Daarom ook was het niet zo'n klap voor mij toen het bestuur me vertelde dat ik overbodig was gewor- Het definitieve afscheid van SVV eindigde, na zeven rede lijk succesvolle seizoenen, voor Bart Kreft in een onthutsende anti-climax. Niet alleen ver loor SVV die zonnige zondag middag in mei op werkelijk schandalige wijze met 3-1 van SC Amersfoort, het zag Kreft al na een klein kwartier z'n laatste gang naar de catacom ben maken. „Ik had een lies blessure en mocht eigenlijk niet eens spelen", zwakt hij de wanprestatie uit die wedstrijd af. „Ik kon goed overweg met Popovics en hij wilde me die laatste kans niet afnemen. Om me te behoeden voor een nog grotere afgang heeft hij me er toen uitgehaald". Verrassing Het vernietigende praatje met het bestuur van SVV kwam, in de loop van april, derhalve allerminst als een onplezierige verrassing. „Ik bemerkte een verminderde Interesse bij me zelf", zegt Kreft „Ik vroeg me af waarom Ik het allemaal deed, dat harde trainen, vijf-, maal per week. Op den duur ging ik uitvluchten verzinnen om niet meer te moeten trai nen. Tot januari heeft Popo vics er waanzinnig hord aan getrokken. Hij heeft het be taald voetbal in Schiedam weer levend gemaakt. Ik had een uitstekend contact met hem. Popo belde me vaak op om over voetbal te praten. Hij is de beste trainer die ik ooit heb meegemaakt":' Toch blikt Bart Kreft tevreden terug op z'n loopbaan als semi- prof. „In alle seizoen zat ik bij de spelers die de meeste doel punten hadden gescoord. Ik door Donald Bax den. Het zou veel erger zijn geweest, als ik al in m'n eerste seizoen gefaald zou hebben. Bovendien was ik het een beetje zat. het betaald voetbal, deels door privé moeilijkhe den. Ondanks alles heb ik het altijd als een hobby be schouwd, maar ik beleefde er vorig seizoen geen plezier meer aan". Aanbiedingen 'Aanbiedingen' van amateur clubs bleven, traditiegetrouw, niet achterwege. Kreft kon te rug naar Xerxes, waar hij als piepklein pupilletje onder de oude Dries Visser de basis had gelegd voor later, of naar Nep- tunus, waar hij na wat pro bleempjes met het bestuur van Xerxes z'n heil zocht, of zelfs naar Ventura Sport, een afde- lingsclub uit Strijen, dat hem tegen een riante vergoeding als speler annex jeugdtrainer wilde inlijven. „Maar ik wilde eerste afstand nemen van het voetballen. Geestelijk en licha melijk kon ik het niet meer aan. In het afgelopen half jaar ben ik lekker tot rust geko men. Dat heeft me echt goed Bart Kreft heen voor SVV gescoord tegen Heracles...'ln dat laatste Jaar bemerkte Ik een verminderde In teresse bij mezelf... gedaan' In over overleg met zijn echtgenote koos Bart Kreft uiteindelijk voor Hermes DvS. „Als ik bij een hoofdklasser was gaan spelen, had ik toch nog drie keer per week moeten trainen en reizen naar Utrecht, Hil versum en Amsterdam moeten maken, Weer 's ochtends om 10 uur vertrekken en pas later op de avond thuis zijn. Mijn vrouw vond het ook fijner als ik tn de buurt zou blijven. En nu, nu val ik twee keer van m'n fiets en ben ik thuis". Dus meldde hij zich aan bij Jan van der Velden, trainde inten sief mee in de voörbedreiding, maar koos om financiële rede nen tot l januari voor een plaatsje op de tribune. T egengevallen „Het niveau van de eerste klasse is me zwaar tegengeval len", vergelijkt hij het spelpeil met dat van zo'n tien jaar gele den. „Het Is zeker twee klas sen minder dan toen ik nog bij Xerxes speelde. Dat kun je vooral goed zien als ie langs de kant staat. Je moet kiezen. Of heel hard werken en zo probe ren de punten te pakken of nadrukkelijk voor het echte voetbal kiezen. Ik heb in dat half jaar bewust geen com mentaar gegeven, op niemand, omdat ik heel goed weet datje die zaken heel anders ziet als je éénmaal in het veld staat". Hij heeft in ieder geval vol doende gezien en ook geleerd om ongeveer te weten wat Hermes DVS nodig heeft om de hoog gespannen verwach tingen, van met name de bui tenwacht, alsnog in te lossen. „Het voetballen zal beduidend beter moeten worden. Hermes creërt te weinig kansen, speelt te weinig het echte voetbal zoals ik dat graag zie. Voetbal lend moeten we ploegen als HOV en HION van de mat spelen. Zoals DHC en Unitaa in het verleden hehben ge daan. Zij zijn uitsluitend op hun voetbaltechnische kwali teiten kampioen geworden en nog met een forse voorsprong ook". Babbeltje Er zal nog wel een babbeltje met trainer Jan van der Vel den (Kreft: „Qua oefenstof is hij erg goed en enthousiast. Hij is gelukkig niet zo'n looptrai ner. want daar heb ik een aar dige hekel aan") volgen, aleer Kreft z'n eigen stekkie kan opeisen in de Schiedamse to- pelf. „Ik weet niet wat ik moet gaan spelen. In de oefenwed- strijdjes heb ik rechter en lin ker spits gestaan en de laatste keer op het middenveld. Van der Velden kan met mij wel een paar kanten op. Als men maar niet verwacht dat ik nu ineens dé spelmaker wordt. Want dan krijg je een schop- per bij je. Misschien dat we 4- 3-3 gaan spelen, waarin ik een vrije opdracht krijg..." Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, Brede Havenstraat 6 <3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te Vlaardin gen. De sportredaktie is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-345209. Vrijdag 15 januari: Hoc key; 19.40 uur Leonid as- Spirit (d), 20.20 uur As- vfon-F -Rotterdam (d), 21.40 uur Asvion-Spirit (d, sporthal Asterloo Rotter dam) Zaterdag 1G januari: Korfbal: 15.20 uur ONDO-ODO, 17.00 uur IJsselvogels-Vlaardingen. 20.10 uur Oranje Nassau- Merwede. 16.00 uur Hoek se SV-Avanti, 20.00 uur Maassluis-Valto, 20.00 uur NIO-Harga; Volleybal: 20.00 uur Spivo 2-Holy <h>, 15.30 uur MVC-Schovo- eomca 2 (h), 16.45 uur Krimpen 7-Sunlight. 20.00 uur Both en Partners 3- Shell (h). 19.00 uur CVV- Both en Partners (d), 16.45 uur Krimpen 4-Holy (d), 16.30 uur Linne-Broleco <h), 17.00 uur Both en Partners-Setash (h>, 13.30 uur MVC-Leython (d) 16.30 uur V&A Zevenhui zen-Broleco (d); Basket bal: 17.00 uur Racing Am sterdam-Green Eagles (d). 19.00 ur Green Eagles-Sil- vertown Lions (h); Voet- ba!: 14.30 uur SC Heeren veen 2-SVV 2, 13,30 uur Barendrecht-Zwaluwen VI (vr), 14.00 uur Fortuna VI- Verburch (vr), 14.30 uur PPSC-'s-Gravenzandse SV, 14.30 uur MVV '27-Jo- dan Boys, 14.30 uur Vlaar- dingen-Die Haghe, 14.30 uur DUNO-Excelsior M, 14.30 uur TSB-Rozenburg, 14.30 uur Naaldwijk-Hoek se Boys, 14.30 uur VVOR- HBSS, 14.30 uur HVO- Hermandad, 14.30 uur Zuidland-Satelliet, 14.30 uur DSS '26-SV Hoogvliet, 14.30 uur Lombardijen- DVO *32, 14.30 uur Oude Maas-GSS, 14.30 uur Ener gie Boys-CION, 15.15 uur Bemisse-GTB, 15.15 uur VDL-Groen Wit R, 14.30 uur VVK-Zinkwegse Boys; Damesvoetbal: 10.30 uur MW '27-ZBVH, 10.30 uur FC Rotterdam- Vlaardingen; Waterpolo: 20.40 uur SheU-SZC (d>, Donk-Viking (h); Atle tiek: 14.30 uur Jaarlijkse Bos- en Duinstrandloop in Hoek van Holland over 4.200 en 8.500 meter; Schaatsen: 10.00 uur Clubkampioenschappen De Vlaardingsche IJsclub op de landsijsbaan in de Broekpolder, 13.00 uur Wedstrijden voor-jeugd en ouderen van De Hollan- diaan op de singel voor sportpark *t Nieuwelant te Vlaardingen. 10-13 uur Start toertocht tussen Maasland (Het Wapen van Maeslant), Vlaardingen (landijsbaan Broekpolder) en Schipluiden, 09.00 uur Maassluise kampioen schappen op ijsbaan aan de Vlaardingsedijk; Tafelten nis; 18.00 uur De. Koren beurs-Nikon Valkens- waard. Zondag 17 januari: Hoc key: 19.00 uur Asvlon- Krimpen (h), 19.40 uur Spirit-Ring Pass (h), 21.00 uur Souburgh-Asvion (h), 22,20 uur Souburgh-Spirit (h, sporthal Buitenhof Delft); Handbal: 10,40 uur Aneora 2-De Hollandiaart (d), 14.10 uur DWS-UVG (d), 15.20 uur DWS-UVG (h), 11.50 uur Ancora 2-De Hollandiaan (h), 11.20 uur WIK-Meeuwen (d), 15.30 uur HVK-Atomium <d); Baskethal: 20.15 uur Mid land- Ju ven tus (h); Voet bal: 14.30 uur Vitesse- SVV, 14.00 uur Hermes DVS-Overmaas, 14.30 uur VFC-RKDEO, 14.30 uur SVW-DHS. 14.30 uur Bo- degraven-Excelsïor '20. 14.30 uur VDL-De Hollan diaan, 14.30 uur Martinit- Fluks. 14.00 ur Hoek van Holland-Steeds Volharden, 14.30 uur Meeuwenplaat- SFC, 14.30 uur TDC-FCN '66, 14.30 uur Hardinx- veld-Ursus, 14.30 uur RIÖ5-RKWIK, 14.30 uur Waterpolo: 14.00 uur VZC-Zeehond (d), 15.20 uur Viking-Poseidon <d); Schaatsen: 11.00 uur Schaatskampioenschappen VRC De Coureur (Start bij café Vlietzicht), 10-13 uur Start toertocht tussen Maasland (Wapen van Maeslant), Vlaardingen (landiisbaan Broekpolder) en Schipluiden. Vlaardingen De zaal competitie voor de korf ballers is nu halverwege. Dit weekeinde beginnen de verenigingen dan ook aan de returns. Voor KV Vlaardingen is de compe titie tot op heden desa streus verlopen. Trooste loos bengelt de ploeg on deraan de ranglijst, zonder ook maar één puntje te hebben veroverd. Harga is herstellende van een zeer zwakke competi tiestart. Juist vorige week werd de eerste overwin ning behaald en de ploeg lijkt op de weg terug. Het opvallend goed preste rende Oranje Nassau on- vangt in eigen omgeving Merwede, Galet op het eerste resultaat kan Oranje Nassau een sterk gemotiveerd Mer wede verwachten, ODO krijgt het in Middelburg ui terst moeilijk tegen de plaat selijke favoriet ON DO. Hoekse SV is van slag af de laatste weken en zal het in Naaldwijk dan ook éxtra moeilijk krijgen tegen Avan- ti. In de Olympiahal spelen Maassluis en Valto tegen el kaar. De nieuwe trainer- /coach Ron Pieck van Maas sluis zal naast Rinze Veltman plaats nemen op de bank. Harga gaat op bezoek bij NIO en ral moeten bewijzen dat de overwinning van de vorige week geen uitschieter is geweest. Vlaardingen krijgt het uiterst moeilijk te gen IJssel vogels. Het zal moeilijk worden voor de Vlaardingers om nu eens een positief resultaat te bewerk stelligen. De afdelings-teams komen dit weekeinde niet in actie. Zij moeten wachten tot het midden van de week. Marijke Strubbe en Vlaardingen hopen dit weekeinde de eerste punten binnen te halen. Albert van den Bosch heeft noodgewdongen een punt moeten zetten achter zijn voetballoopbaan bij het Vlaardingse TSB. De voet baller gaat verhuizen naar Zwitserland en het zou te veel tijd in beslag nemen om iedere week heen en weer te reizen tussen Zwitserland en Vlaardingen... De vakature van vice-voor- zitter is bij HVO weer vervuld. Na hei vertrek van Klaas Hoogerwerf, bleef deze stoel enkele maanden leeg. Het be stuur is er nu in geslaagd om Gerrit de Kok te strikken voor de onbezette plaats in het be stuur. De sectie voetbal van. de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie komt maandag 18 januari bij el kaar in het clubgebouw van CION aan de Samuel Es- meijerstraat Bij deze verga dering wordt om 18.30 uur 'afgetrapt'. De winnaressen en winnaars van de schaatswedstrijden voor de jeugd van de Vlaar dingsche IJsclub zijn Arwin Moerman (7-8 jaar), Petra Breier, Maurice Gïessen (8-10 jaar). Mar Joke Boot, Remco Hoogerwef (11-12 jaar), Miijam Breier en Ronald Janson (13- 14 jaar). Zij ontvingen allen een fraaie trofee. Schiedam Het eerste tiental van schaakvereniging Schie dam heeft de laatste kans ge grepen om enigszins uit de de gradatieproblemen te geraken. Tegen ÈBSV werd de wed strijd afgebroken bij een 4-3 stand in het voordeel van de Schiedammers. Uit de reste rende partijen moet zeker enig voordeel te behalen zijn, waar door de winst definitief naar Schiedam zal gaan, Schiedam Rob Jacobs maakt zich er met een dolletje van af. „Het bevreemdt me wel dat men nu persé ender deze omstandigheden wil spelenzegt de trainer van SVV. „Dat wordt dan een loterij. Twee namen in een hoed gooien en kijken welke er uit komt. Dat heeft niets met voetballen te maken, Vitesse heeft contact genomen met SVV en wil toch graag spelen. Nou, dan maak ik er toch ook geen punt van". We hebben ons vanaf 4 januari op die wedstrijd voorbe reid en zijn er klaar voor. Eventjes de tweede periode recht trekken en één of twee punten meenemen. En", door Donald Bax vult hij vol optimisme aan, „het wordt tijd dat we er weer eens eentje in het mandje leggen. Van Helmond Sport, FC Den Bosch en Feyenoord hebben we met 1-0 verloren, dus moet er zondag door SVV gescoord wor den Hpe Jacobs één en ander in het vat giet, hangt af van de laatste training die hü vanavond opdraagt. Rechter vleu gelverdediger Rob Kiebert speelt in ieder geval niet, ter wijl voorts vraagtekens achter de inzetbaarheid van Ruud van Dijk (spierblessure) en Rinus Steenbergen (gis teren weer voor het eerst getraind) geplaatst moeten worden. A ad van der Vlist daarentegen staat sowieso in de basis. Jacobs: „Kiebert is bij dokter Van den Bos geweest en heeft een injectie gekregen. Hij moet nu rust houden en helpt dat niet, dan wordt zijn lies geopereerd. De spier blessure van Van Dijk is vrij licht, maar op deze keihar de velden is in wezen iedere blessure een zware. Met Ri nus weet ik niet hoe hij zich houdt op die keiharde vel den Voorin roept Jacobs zondagmiddag waarschijnlijk Cor Feitsman en Ferry Meerhof (Jacobs: Tegen Feyenoord hebben zij duidelijk gedemonstreerd op deze velden niet uit de voeten te kunnen") niet onder de wapenen. Hij heeft daar de keuze uit Richard Dercks (Jacobs: Hij heeft een conditionele achterstand, maar op zo'n terrein kies ik toch voor zijn kwaliteiten"), Darcy Kaihatu en Paul Kooien. Maassluis Nu de vorst blijft aanhouden, worden morgen de Maassluise kampioenschappen afgewerkt. Vanaf 9.00 uur moet er worden ingeschreven in het clubgebouw aan de Vlaardingsedijk in Maassluis. Als eerste gaat de jeugd van start. Zij kunnen deelnemen aan diverse afstanden, Na de jeugd is het de beurt aan de 'getrainden onder de schaatsliefhebbers. De senio ren moeten drie ronden afleg gen, wat ongeveer neerkomt op 1200 meter. Het inschrijf geld bedraagt voor niet-leden twee gulden. Schiedam De Korenbeurs begint de tafeltenniscompetitie zaterdag met de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Ni kon Valkenswaard. De sterkste speler van de nieuweling is de Engelsman Bob Potton, die in de eerste divisie tot hon derd procent kwam. Bovendien bond Potton enkele weken geleden met overmacht de complete Nederlandse top aan de zegekar. Het team bestaat verder uit de van Tempo Team overgeko men Han Gootzen en Theo van Gasteren. „Helemaal kans loos zijn we toch niet", verwacht Korenbeurs' beste speler Hans Lingen. „Ik heb zelf al twee keer van Potton gewon nen. Misschien wordt het 5-5, al 2al het zeker erg moeilijk worden". Wil De Korenbeurs zich dit seizoen inderdaad nog redden, dan zijn Valkeswaard, Avanti en De Veluwe de tems waar punten van gepakt moeten worden. Tegen Valkensward is dat zaterdag al bekend. De wedstrijd in de Beurs begint om 18.00 uur. Het verdere programma in de eredivisie luidt: Avanti-Tempo Team en De Veluwe-'t Hooge Huys. Voor de overige landelij ke afdelingen begint de competitie volgende week zaterdag. Vlaardingen De Vlaarding se sportvereniging De Hollan diaan, afdeling voetbal, houdt zaterdag bij goed weer voor haar leden schaatswed strijden op de singel voor de velden in het sportpark *t Nieuwelant, Er wordt om één uur gestart en van twaalf uur tot half één kan men zich in hel clubgebouw van De Hol landiaan laten inschrijven. Voor deze wedstrijden, die gaan over vijftig meter, is de jeugd onderverdeeld in vier klassen, te weten 8-10 jarigen, 10-12 jarigen, 12-15 jarigen en 15 jaar en ouder. Mocht er van de kant van de seniorleden voldoende belangstelling be staan, dan zal er in deze klasse een aparte wedstrijd worden gereden. Schiedam Indien het amateurvoetbal dit week einde wordt afgelast, spe len Hermes DVS en For tuna VI, op initiatief van Jan van der Velden, zon dagavond op het kunst grasveld van de Rotter damse hockeyverenïging Victoria (ingang Kraling- seweg) tegen elkaar. Er wordt om 19.00 uur afge trapt. Van der Velden had voor deze wedstrijd de keuze uit zaterdag- nf zondaga vond, waarop hij het ver standiger achtte de zon dagavond te huren. „Een andere mogelijkheid was er helemaal niet, want het veld is tot eind februari verhuurd", aldus Van der Velden. Voor Fortuna Vlaardingen wordt het overigens toch al een druk weekeinde. Op zaterdag speelt de bri gade van Jan Postema te gen Verburgh. De aan vang is 14.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5