Wim Schaap: 'Agen t sloeg mij bla u w oog m GRAAGüEDAAN. Aanklacht tegen politie landbouw Wethouder probeerde tv- kritiek weg te poetsen ral 82 /SOM VLAARDINRS DAGBLAD SGHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Stuurman vermist na val van dukdalf? Banen in gevaar door renovatie verzorgingstehuis Demonstratieve actie van één etmaal Polen-actie levert 67 volle vracht wagens op Spoordijk in brand ffla/Wn/WS ian. Nachtelijke bom verwondt jongen D kw^i^Zch"m^ I MAANDAG 18 IANUAEI 1982 Schiedam Wegens mishandeling door de Schiedamse politieagent F. heeft de bekende Schiedammer Wim Schaap zaterdagavond een aanklacht ingediend op het hoofd bureau van politie. Vandaag heeft hij bovendien een advocaat in de arm genomen» want hij laat het er niet bij zitten. Zijn vertrouwen in de politie is geschokt. „Hoe moet ik nu mijn kinderen nog verder opvoe den? Zeggen dat de politie je be schermt» wat ik altijd gezegd heb? Nou, dat blijkt!" Verbouwereerd is Wim Schaap er nog steeds van en hij heeft daar gis teren, bij de verrichtingen van de Vlaardingse handbalclub Hollan- dïaan waarvan hij trainer is, ook flink uiting aan gegeven door zijn verhaal luid rond te vertellen. ..Zaterdagavond ging ik mijn hond uitlaten langs de singel van het Heyermansplein naar het Hermus- pad, de hond liep voor mij uit en zelf floot ik een liedje met de ket ting om mijn hals hangend, toen ik op de hoek plotseling de bosjes in moest springen omdat er ineens een witte auto opdook. Die reed op het voetpad! Door mijn plotselinge sprong vloog de riem tegen de wa- fen en ik hoorde een tik, maar ik acht 'eigen schuld' en ik wandelde door. Ik was nog geen vijf meter verder en toen werd er op mijn schouder getikt. Ik kijk om en ik krijg me toch een stomp op mijn hoofd? Nou, ik ben 46 en ik heb nog nooit gevochten, maar zoiets laat ik niet op me zitten, ik mep meteen te rug. Blijkt het even later politie te zijn, zo'n jong broekie. Nou, zijn col lega die bij ons was. die ken ik, dat is hoofdagent Van de Berg, en die heeft' ons uit elkaar gehaald. Met hem heb ik nog staan napraten. Hij vond het ook maar niks, dat het zo gegaan was." Rapport Toch ging Schaap, die nu een blauw oog heeft, kort daarna met zijn vrouw naar het bureau. Om aangif te te doen wegens mishandeling. Volgens hem werd op het bureau ook moeilijk gedaan, zo werd eerst gezegd dat het niet kon en zo werd even later niet gezegd bij welk zie- kenhuisgebouw Schaap zich kon vervoegen voor eerste hulp. Dat bleek de Nolet-locatie van het Schtelandziekenhuis te zijn. „Ik heb de dokter gevraagd rapport op te maken en dat zai ik aan mijn advo caat geven," aldus een nog verbij sterde Schaap gisteravond. Over zijn Schotse collie Tasja zei hij: '„Ik wou haast dat het een grote bouvier of een herder of een staan der was geweest, dan had die agent wel anders gepiept?" Geen commentaar De Schiedamse politie weigerde gis teravond commentaar te geven op het incident. Zowel de dienstdoende agent aan de balie van het politie bureau als de wachtcommandant weigerde het telefoonnummer te ge ven van de officier van piket. „Ik heb al eens op mijn kop gekregen omdat ik een nummer aan de pers doorgaf." zei de wachtcommandant, „dat doe ik niet nog eens." Gisteravond toonde hoofdinspecteur Piet van den Hengel zich ook hiero ver in hoge mate verbaasd. Het inci dent-Schaap was hem nog niet be kend en hij wilde dan ook eerst de andere kant horen, maar in het bij zonder ook de mededeling van de wachtcommandant verwonderde hem zeer. Hij toonde zich bereid dat vandaag uit te zoeken. Schiedam/Vlaardingen Duizend leden van de vijftien scouting vereniging in Schie dam en Vlaardingen hebben zaterdag samen met de Schie damse jeugdvereniging Eidos zoveel goederen voor Polen ingezameld, dat er volgens scouting-leider Mientjes wel 67 vrachtwagens mee te vullen zijn. „Zoveel wagens hebben we natuurlijk niet, want dat zijn er maar 22, maar sommige moesten zaterdag wel vier, vijf, zes maal terug de stad in om nog meer op te halen. En wij hebben nog niet alles bin-" nen", aldus Mientjes gistera vond, toen hij van de lange za terdag weer een beetje op Iadem was gekomen. Alle goederen, kleding en voedsel, liggen opgeslagen bij de Schiedamse scheepswerf Wilton-Fijenoord waar men de komende tijd flink wat te sor teren heeft. Want dat gebeurt wel degelijk, in weerwil van opmerkingen in het interker kelijk comité in Naaldwijk, dat de Schiedamse stichting Polen '81 had verweten de goederen niet te sorteren en -bovendien de opgehaalde kleding niet te wassen. „Hoe kómen ze aan die onzin?" zei vlak voor de actie van zaterdag Herman van Stralen, voorzitter van de stichting die haar activiteiten allang niet'meer tot Schiedam beperkt maar in de hele Rijn mond actief is. „Het is niet waar'1, zei Van Stralen boos en verontwaardigd. „Dagelijks zijn bij Wilton-Fijenoord zo'n 2$ mensen bezig met het sorte ren van alle goederen en bo vendien hebben wij de hulp gekregen van de wasserij Alfa Cleaning BV in die Groene- Ican. die alle ingezamelde kle- ding gratis voor ons reinigt." Van Stralen heeft 2ich geër gerd aan de Naaldwijkse bur gemeester J, de Bruin, die, naar hij vreest, „op die onzin is afgegaan" toen hij besloot de Schiedammers geen vergun ning te geven om in Naaldwijk voedsel en kleding in te zame len. Vlaardingen Langs het spoor van Maassluis naar Vlaardingen is vrijdagavond om half negen een flinke bermbrand ontstaan, toen de remmen vastliepen van de achterste wagon van een goe derentrein richting Rotterdam. De NS slaagde er zelf het vuur langs de berm en in het onder stel van de goederenwagon te blussen. Sezetiers belden gisteravond met gemeentebestuurders. Vlaardingen De 22-jarige stuurman Hyun Bok Jo is vrij dagavond om half elf verdwe nen in het water van de Ko ningin Wilhelminahaven in Vlaardingen. Hij zette zich bij het tankoverslagbedrijf Matex af op een dukdalf van steiger 11, toen hij zijn schip Bowoon I wilde verlaten, maar de duk dalf moet door de vorst erg glad zijn geweest, waardoor de stuurman zijn evenwicht ver loor en achterover vallend in de golven verdween. Behalve de Vlaardingse politie en de Rotterdamse rivierdienst is ook de brandweer ter plekke geweest, maar de duikploeg bleef aan wal. Volgens de Vlaardingse hoofdinspecteur Bierling was het voor de dui kers te gevaarlijk om zich tus sen wal en schip te begeven. Wel heeft de politie gedregd, maar het lichaam van de jonge stuurman bleef spoorloos, ADVERTENTIE geopend van 9 -17 uur toegang f 10,- AMSTERDAM «-«al Personeel Vaartland geeft 'pasklare oplossing7 Vlaardingen Bij het Vlaar dingse verzorgingstehuis Vaartlaand zijn enkele tiental len arbeidsplaatsen in gevaar. Door de renovatie van het huis aan de Holysingel ver dwijnt een derde van het aan tal kamers. Het gevolg daar van is, dat ook het personeels bestand mei ongeveer een der de ingekrompen zal moeten worden. Om de banen veilig te stellen vindt het personeel dat de bouw van een nieuw verzor gingstehuis in Vlaardingen toegewezen moet worden aan Vaartland en bejaardencen- trum Wetering, die onlangs zijn gefusioneerd. Het overtol lige personeel in Vaartland kan dan worden overgeplaatst naar het nieuwe tehuis. „Die renovatie is echt hard no dig," stelt Steef Kooij van de ondernemingsraad in oprich ting van Vaartland. „De huidi- fe kamers zijn veel te klein, let personeel is beslist geen tegenstander van renovatie. Maar het is toch onredelijk dat ze er de dupe van dreigen te worden. De bewoners zitten straks in betere kamers, ter wijl een deel van het personeel op straat komt te staan." In een brief aan het college van burgemeester en wethou ders, de ministeries van CRM en sociale zaken en werkgele genheid, de politieke partijen en de vakbonden pleit de on dernemingsraad er voor de bouw van een nieuw verzor gingstehuis toe te wijzen aan Vaartland en Wetering. „Dat is toch logisch," meent Steef Kooij. „Het past precies in elkaar. Vaartland levert ka mers in en ergens anders moet een nieuw tehuis worden gebouwd. Wat is er dan logi scher dat Vaartland en Wete ring dat huis mogen gaan bou wen. Het is een pasklare oplos sing." Alternatieve hulpverleners bezetten JAC Vlaardingen Het vorige week opgerichte Bureau Al ternatieve Hulpverlening (BAH) heeft gisteravond het kantoor bezet van het Jongeren Advies Centrum in de Pieter Karei Dros- saartstraat. Het gaat om een demonstratieve actie, die 24 uur zal duren. De bedoeling is om het pand vanavond rond zeven uur vrijwillig te Maassluis De 20-jarige Jerry A. is in de nacht van za terdag op zondag aan het hoofd verwond door een molo tovcocktail, die om twee uur 's nachts plotseling naar bin nen werd gegooid bij het Maassluise open jongerencen trum Coco en de Vliegende Knorrepot De centhumleiders konden de brand zelf vrij snel onder controle krijgen, maar de dader ontkwam. De Maas sluise politie stelt aan de hand van de benzinebom een onder zoek in, maar „hoe en waarom en wie het gedaan heeft" is volgens politiewoordvoerder De Jong vooralsnog onbekend. Jerry A. moest naar het Holy- ziekenhuis in Vlaardingen- worden vervoerd, waar hij aanj een oor is behandeld. 1 De voordeur ging gemakkelijk open. verlaten. Met de actie wil het BAH laten zien dat ze zich distantieert van de ma nier, waarop bij het JAC aan alternatieve hulpverle ning wordt gedaan. De be zetting wordt door het BAH uitgelegd als een aanklacht tegen de 'failliete boedel', die het JAC volgens de be zetters in Vlaardingen beeft achtergelaten na alle proble men die zich bij deze instel ling hebben voorgedaan. De bezetting begon gistera vond omstreeks zeven uur. Vrijwel ogenblikkelijk werd door twee van de bezetters op het politiebureau uiteengezet wat de bedoeling was, terwijl andere BAH'ers telefonisch loco-burgemeester IJsbrand van der Velden en andere le den van het gemeentebestuur informeerden. Ook de omwo nenden van het JAC-pand. dat werd voorzien van een groot BAH-aanplakbiljet op de ra men, werden iri kennis ge steld, PSP-propagandist Char les Plant kwam nog gistera vond een solidariteitsverkla ring langs brengen. Een aantal bezetters heeft vannacht in slaapzakken m het parid de nacht doorge bracht Er deden zich geen in cidenten voor. Vanmorgen meldde de JAC-coordmator. Paul van Koesveld, zich aan do deur: hij was van plan aan het werk te gaan. Toen hij hoorde wat er aan de hand was ging hij boos weer weg, na de bezetters op het hart te hebben gedrukt dat ze wel van de vertrouwelijke gegevens van clienten moesten afblij ven. Die dossiers hebben de bezetters gisteravond echter al achter slot en grendel gesloten, omdat zij vinden dat die gege vens hen niets aangaan. Geen aangifte JAC-voorziuer Hans Beckers wist naar zijn zeggen vanmor gen om een uur of tien nog mets van de bezetting af. Hij was van plan eerst met de an dere bestuursleden te overleg gen, voor er zou worden beslo ten iets tegen de bezetters te ondernemen. De politie had vanmorgen nog geen aangifte wegens lokaalvredebreuk ont vangen en neemt voorlopig een afwachtende houding aan. Wethouder Wijnstok (maat schappelijke dienstverlening) meldde vanmorgen, de bezet ting 'met zo verstandig' te vin den. „De groep kwalificeert zichzelf hiermee wel." Op ver zoek van het BAH heeft van middag een gesprek plaatsge vonden tussen de bezetters en de wethouder. Het BAH is hard op zoek naar een definitieve huisvesting, die men zeer snel in gebruik wil nemen. Men heeft al enke le mogelijkheden op het oog, maar daarover wordt onder meer met de gemeente nog overleg gevoerd. Tot de eigen ruimte cn een eigen telefoon aansluiting m gebruik zijn is het Vlaardingse bureau be reikbaar via BAH Schiedam, dat de nodige steun aan de op richting verleent. Schiedam Wethouder Reinier Scheeres heeft van alles ondernomen om de televisieuïtzen- ding, waarin de 'gasaffaire' in Kethel-Noord uitgebreid werd belicht, onopgemerkt voorbij te doen gaan. De wethouder voor financien en economische zaken, die in het Tros-programma Kieskeurig stevig werd aangepakt, heeft het bureau voorlichting van de gemeente zelfs geadviseerd vooraf maar geen kond te doen van de uitzending en dat was juist iets waaraan wel werd gedacht. Eerdere aandacht voor tv-gebeurtenissen in Schiedam werden juist wel van tevoren aange kondigd. Met veel tamtam werd toen gewezen op de televisieuitzending waarin aandacht werd besteed aan wethouder Zijdevelds energienota. Het ging toen om een programma waarin de gemeente positief werd belicht. De bewoners van Kethel-Noord strijden al ja ren voor een aansluiting op het aardgas en al even lang gebeurt dat tevergeefs. Ze noemen een gasaansluiting een basisrecht voor elke burger en achten het een gemeentelijke plicht voor zo'n aansluiting te zorgen. Wethouder Reinier Scheeres bestrijdt dat en wijst voortdurend op de hoge kosten die de aansluiting- van de afgelegen woningen met zich meebrengt. Hij vindt aansluiting op gas niet automatisch een recht, omdat gas doortrek ken naar Noord niet kostendekkend is. Scheer es wil een eventuele aansluiting afwegen tegen andere voorzieningen in de stad. Zoals onze krant al eerder meldde heeft de wethouder ook tijdens de vergadering van de commissie voor financiën en economische za ken getracht de aandacht voor de televïsieuit- zending weg te nemen. Hij deed dat door het Tros-programma vooraf al te bagatelliseren. Zijn uitspraken wekten toen onmiddellijk de woede van de bewoners op en om een verder escaleren van het conflict ie voorkomen heeft de wethouder er toen verder maar het zwijgen toe gedaan. De pogingen van Scheeres om de aandacht af te leiden van de Tros-uitzending heeft echter wei- nig opgeleverd. Het programma dat vorige week werd uitgezonden kreeg in de plaatselijke pers ruime aandacht vooraf, ook zonder dat bu reau voorlichting een persbericht uitgaf. Uitspraken van wethouder Scheeres werden in het programma ais volgt gekwalificeerd: „Het klinkt aannemelijk, maar het klopt echter niet." Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin a misschien. Breng daar even f verandering in» Adr&s. Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst Fosfco< en goed beloond! Want voor die kleine» - moeite krijgt u een originele np^aa's:. peper molen en zoutvat. ï^etnij n ütv<rinaar; I popenaoJBn Adres; I PD»teode;__ jVOOnP'«b; TeWoon:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1