1 IN I 1 RW E i Het legioen achter de Zesdaagse 1.78 6.88 1.88 Vijfhonderd man dagelijks in de weer 1 lekker, niet dut Prinses Margriet- school uitgebrand SOMIK opent deuren voor dakloze vrouwen KEEL VEREDELD WITBROOD BORSTLAPPEN EXTRA MOOIE PREI - a Rotterdams Nieuwsblad 1 maandag 18 januari 1932 - Zes dagen lang feest op en om de tribunes Het bier vloeit rijkelijk Rotterdam ,,'t Is toch wel wat anders dan vroeger.-.". De opmerking overstemde "het stemgeluid van Anita Meijer, die op enkele meters afstand haar tophit van vorig jaar ten gehore bracht. „Why, tell my why...". Het publiek voor deze RN-zes- daagse zondag deinde zacht jes mee. Op tribunes klonk een enthousiast hand geklap. De man, die zojuist het ge sprek op 'die goeie ouwe tijd' had willen brengen, waagde een nieuwe poging; „Vroeger kon je tijdens een zesdaagse nog echte show verwachten. Drie bijna blote meiden heb ik Vermoedelijk brandstichting Een hevige brand heeft za terdagmorgen in alle vroegte de Prinses Margrietschool aan de Spaanseweg nage noeg met de grond gelijk ge maakt. Toen de brandweer ter plaatse kwam, stond een groot deel van het houten ge bouw ai in de lichterlaaie. Hoewel de brandweer veel materieel inzette, werd snel duidelijk dat de school ge heel verloren zou gaan. De politie vermoedt dat het vuur is aangestoken. Nadat de brand was geblust, stelden brandweerlieden en recher cheurs een onderzoek in, waarbij een speurhond is in gezet. Tot nu toe heeft het onderzoek geen resultaat op geleverd. Rotterdam De Stichting opvang van mensen in knel- situaties (SOMIK) opent vrij dag een opvangcentrum voor vrouwen, die om uiteenlo pende redenen plotseling dakloos worden. Het cen trum is gevestigd aan de Wa- lenburgerweg en is dankzij de diakonieén van de her vormde en de doopsgezinde gemeenten van Rotterdam tot stand gekomen. De diako nieén stelden in totaal drie kwart miljoen gulden be schikbaar voor het project. Het centrum biedt plaats aan vijftien vrouwen. Opzet is, dat zij er tijdelijk hun onder komen vinden. „De bedoe ling is, dat de vrouwen na een verblijf van drie S vier maanden zo weerbaar zijn, dat ze weer zelfstandig kun nen functioneren in de sa menleving", aldus ds.J.Vis- ser, één van de initiatiefne mers. Hij vreest we?, een jaarlijks financieel tekort. „Hopelijk willen vele Rotterdammers jaarlijks een bedrag storten op de girorekening van SO MIK", aldus de predikant ca. 800 gram, gratis gesneden Magere 500 gram KILO DINSDAG EN WOENSDAG VERS-VOORDEEL hier in Ahoy' nog zien optre den. Hadden ze zo uit eert nachtclub geplukt. Kijk, dét trok publiek.' ,,,Ik heb nog meegemaakt dat V een vent vanaf de tweede ring naar de renners begon te brullen: Hé, stelletje asbakken, wanneer gaan jullie er nou 'ns écht voor rijden? En hij kwam alsmaar lager, tot 'ie op de ba lustrade zat. En maar schreeu wen. Op een gegeven moment werden de renners het zat, sleurden 'm op de baan en trokken de broek van z'n kont. Kijk, dót was dolle pret." ,,'t Publiek ging zowat op de vuist met die wielrenners, want men dacht dat 't écht was. Men nam die dronken vent in bescherming. Maar 't was .show. "t Hoorde erbij. Nie mand wist dat die zogenaamde dronken vent Jan Heil was, een van de seigneurs. En dan die keer dat Gerbert Karstens en Willy Debosscher ieder een eigen kant op reden, tegen mekaar in. 't Publiek stond op de stoelen. Kijk, dét was sfeer..." Duizenden kijkers De laatste klanken van „Why, tell me why" ebden weg. Een bloemetje voor Anita, kinde ren die om een handtekening jengelden en leden van de Bobby Setter Show Band die weer op het podium klommen. Spots aan voof de volgende koers. De lée Rotterdamse Zesdaagse draait weer op volle toeren. Een wielerspektakel dat evenals voorgaande jaren weer vele duizenden kijkers naar A hoy? lokt. Maar de man, die met glinste rende ogen beweerde dat hij zesenveertig jaar geleden Jan Pijnenburg en Cor Wals nog de eerste Rotterdamse Zes-* daagse had zien winnen, heeft niet helemaal ongelijk. Sinds 1971, toen de Zesdaagse voor het eerst in Ahoy' werd verre den, is er eigenlijk maar wei nig veranderd. Zelfs de win naars van toen. Peter Post en Patrick Sercu, zijn er nog. De een als wedstrijdleider en de door Hans Soeters ander ais de regerende Keizer van de Zesdaagsen. Op de omloop, tussen de eerste en de tweede ring vermaakt het publiek zich nog immer met de kermisachtige attrac ties. Er wordt nog steeds ge vochten om een kaart voor het middenterrein, zeifs ai is juist déér, rondom de sponsorcor ner, pijnlijk merkbaar dat de economische teruggang in het bedrijfsleven ook op de Zes daagse zijn weerslag heeft. Er, wordt niet meer gesmeten met reclame. De stickers, sigaret ten en folders, die vroeger achteloos op de tientallen ta feltjes werden gedeponeerd, worden nog slechts mondjes maat aangevuld. derd keer lopen 2e echter zwij gend langs de bezoekers heen. Of men moet er gewoon bru taalweg om durven vragen... De langs de boxen op bestel lingen wachtende obers heb ben het ook al minder druk dan vroeger, zelfs al zijn de prijzen voor de consumpties nagenoeg gelijk gebleven aan vorig jaar. Sport en show tiesten, de telefonistes, de uit- slagendienst, de speakers, de standhouders en al die andere medewerkers, 2ijn tijdens dc Zesdaagse onopvallend het publiek voortdurend in de weer, Ingespeeld Sigaartje Een van oudsher op de Zes daagse aanwezige sigarenfirma laat nu in keurige blazers ge stoken jongelui met een doos sigaren rondgaan: „Een sigaar meneer"? „Een vuurtje"? De aangesprokene voelt zich een hele spekkoper, een uitverko rene... Een sigarettenfabrikant is wat nadrukkelijker aanwe zig, maar dan vooral door de mét grote safarihoeden rond stappende dames. Negenennegentig van de hon- Maar wat niet veranderde is de interesse van het publiek. „En dat komt vooral door de formule van deze Zesdaagse", meent Ahoy's perschef Jan Leupe. „De Rotterdammer wil vooral sport zien. En daarnaast show, bekende artiesten, zoals Lee Towers, Wim Koopman, Anita Meijer... Die combinatie slaat in Ahoy' het beste aan. En pas tijdens de volgende zes daagse weten we of we het weer goed gedaan hebben. Als de mensen nü tevreden naar huis gaan, komen ze volgend jaar terug. Zoals zaterdaga vond. Toen zat het bomvol. Ie dereen had het naar z'n zin. Die mensen komen een vol gende keer weet". Maar dat geldt ook voor hon derden, die dagelijks in de weer zijn om ook van deze 16e Rotterdamse Zesdaagse weer een succes te maken, 't Is een anoniem legioen. Een groot aantal van hen is zes dagen onafgebroken in de weer, an dere werken in ploegendien sten. In totaal zo'n vijfhonderd per sonen houden dezer dagen de Zesdaagse draaiend, van de man in de kassa op het par keerterrein tot de coureur, die voor hel uiteindelijke specta- kel moet zorgen. EHBO'ers, brandweerlieden, suppoosten, schoonmakers, de miss, de ar- ,,'t Is een schitterend op elkaar ingespeeld geheel", zegt Jar. Leupe erover. „Het publiek heeft er geen weet van, wat er bij komt kijken. Men ziet wat zich op de baan afspeelt, maar van die ene belangrijke telefo- nische oproep en van die keerf dat er eerste hulp moet wor den verleend, merkt men niets". Alles bij de Rotterdamse Zes daagse wekt de indruk perfect te zijn geregeld. Het publiek is er echt een avondje uit. En zo lang de Rotterdammers blijven komen, is Ahoy' niet van plan aan z'n Zesdaagse te gaan sleu telen. Of, zoals Peter Post hel zegt: „Het publiek is gewend» geraakt aan de vedetten van weg en baan. Alleen het aller beste kan blijven boeien waarbij de coureurs onmisbare pijlers zijn. In Ahoy' is een unieke combinatie gevonden tussen topsport en amuse ment". En dat is blijkbaar ook dit jaar weer het geval, getuige de ze venentwintigduizend bezoe kers die sinds de openings avond in lange rijen langs de kassa's schuifelden. En dui tiert ook de zwarte handel ir toegangskaarten. Buiten, ver scholen in het donker, schie ten ze de naderende wieier- liefhebbers aan: „Een zitplaat* meneer.,? Vijfenzeventig gul dentjes maar..." Anderhall keer de officiële prijs. De Rot terdamse Zesdaagse floreei nog steeds... i Zevenentwintig duizend passeerden al de kassa's rNOOTEBOOM mautobandek J B.V. Zwaluwlaan 84 Scr.igöany'Kethe; Te, 700063-708976 C Q 9 708328 zaterdags u*2 00 geopenc

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2