WATERWEG SPURT 13 De c a d Shell wijst SZC op tekort komingen SPORTAGENDA Maassluis en Harga laten winst liggen ,SW BEZORGT VITESSE EEN FLINKE KATER Rob Kiebert: toch opereren Viking met hakken over de sloot Dubbele nederlaag voor De Korenbeurs Molendijk blijft bij Vlaardingen Rotterdams Nieuwsblad maandag 18 januan 1982 u s-> v xtm m Arnhem Rob Kiebert boort vanmiddag in het Sint Francis- cus ziekenhuis van dokter Van den Bos of operatief ingrijpen noodzakelijk is om een defini tief eind te maken aan zijn al geruime tijd aanhoudende lies blessure. De hoogblonde vleu gelverdediger van SVV had in ieder geval weinig baat bij de pijnstillende injecties die hem begin vorige week werden toe gediend. „Ik heb de hele week rust ge houden", aldus Kiebert, „maar ook die injecties hebben totaal niets geholpen. Op advies van de trainer heb ik zondagoch tend nog heel licht getraind, maar het ging totaal niet. Ik hoop nu te horen wat men wil doen. Ik heb al gehoord dat ik de rest van dit seizoen kan ver geten als ik toch geopereerd moet worden. En dat zit er nu wel in*. Arnhem Het eerste echte herop treden na de noodgedwongen on derbreking van 48 dagen legde SVV in het verre oosten geen windeie ren. Zelf de absentie van Rob Kie bert (lieskwetsuur), Ruud van Dijk (spierblessure) en op het laatste mo ment ook nog Wim Tijl (kaakontste king) vermocht de uitstekend gedo ceerde voorbereiding op de competi- tiehervating niet te kunnen versto ren. SVV plukte duidelijk de reve nuen van de pittige training die Rob Jacobs zijn selectie na de altijd een te veel aan calorieën veroorzakende feestdagen voorschotelde en liet het ambïteuze Vitesse, zeer verrassend, in eigen huis met 2-1 kansloos. Maar zelfs de barre veldomstandlg- heden, waarvoor vrijwel geen pas send schoeisel te vinden was, in aanmerking genomen, slaagden de 25 acteurs er niet in de dikke twee duizend toeschouwers te vergasten op een heerlijk voetbalmiddagje, waarnaar men de afgelopen maan den zo nadrukkelijk had gesnakt. Met name Vitesse, dat via een aan de ingang verspreid vlugschrift de aspiraties niet onder stoelen of ban ken stak, bakte er totaal niets van en kreeg met deze negatieve cijfers de terechte beloning voor de gele verde wanprestatie. Voor Vitesse's trainer Henk Wul- lems was de deceptie op alle fronten compleet. „Een ontgoocheling", morde de Arnhemmer. „We hebben goals tegen gehad die je zelfs niet door Donald Bax eens bij de amateurs ziet. Op mo menten ook dat we de wedstrijd volledig in handen hebben. De spe lers moeten zich diep schamen voor het vele werk dat anderen hier de laatste dagen hebben verricht. Neem dat tweede doelpunt van SVV. Die Doesburg blijft als een dooie in z'n doel staan. Ik word er zo'n beetje wanhopig van". Opstelling Vitesse: Uoyd Doesburg, Hannie Das, Dick Schneider, Joop Heezen, Roel Smand, Peter Bosz, Wim van Dongen, Rudy Das, Ron van Oosterom (63e Hans Bieijen- berg), Jurrie Koolhof en Wim Meijers. Opstelling SVV: Bas van Noortwijk, Aad van der Vlist, Leen W a ma ar, Rinus Steenber gen (60e Darcy Kaihatu), Get- van de Heide, Henk Salarl, Harry Meijboom, Johan Ver sluis, Paul Kooien, Ricchard Dercks (75e Cor Peitsman) en Ferry Meerhof. Scheidsrechter: Rob MitteJ- meijer (Burgerbrug). Toeschou wers: 2.200. Realiteit Met welke kernachtige uitspraken Wullems de realiteit een beetje geweld aan deed. Was het immers niet SVV dat, na nog geen dertig se conden, zo maar had moeten scoren toen Paul Kooien een indrukwek kende solo inzette, maar voor een leeg doel het overzicht verloor. En had Vitesse geen geluk bij het ope ningsdoelpunt, twaalf seconden voor .rust, van Jurrie Koolhof, die een voorzet van Ron van Oosterom scherp inkopte, maar pas kon jui chen toen de bal via de paal en het geblokte lichaam van Bas van Noortwijk over de doellijn carambo leerde. „Misschien", filosofeerde winnende SVV-trainer Rob Jacobs dan Dok. „heeft de gelukkigste gewonnen. Onder deze omstandigheden kon je totaal niet voetballen. Voor mij was het net een loterij. Je vraagt je wel af of zo iets zin heeft Met 1-1 had ik al vrede gehad en dat het toch nog 2-1 werd voor ons is natuurlijk mooi meegenomen, maar ook erg sneu voor Vitesse. Al vind ik wel dat Vitesse de kwaliteiten die het heeft, niet heeft kunnen waarma ken. Er loopt daar genoeg rond dat een aardige waarde vertegen woordigt". Na de onderbreking zag het overi gens niet naar uit dat SVV, met Aad van der Vlist als beste speler, mini maal op gelijke hoogte zou komen. Richard Dercks kreeg nog steviger te maken met een conditionele ach terstand, terwijl Ferry Meerhof wel hard wilde werken, maar geen bal letje vast kon houden. Volgens af spraak volgde na een klein kwartier de wissel Darcy Kaihatu voor Rinus Steenbergen en voor de aalgladde, aanvaller in eera combinatie werd betrokken, trok SVV de stand in evenwicht. Uit een hoekschop van Dercks liet LJoyd Doesburg de bal los, waarna de schuiver van Johan Versluis via de paal en de hak van Roel Smand tot gelijkmaker werd gepromo veerd. Vitesse drong hierna fors aan, maar blonk niet uit in inventi viteit en agressie. Het bleef zich be helpen met initiatiefloos breedtes- pel, waarin geen greintje verrassing zat opgesloten. Slechts invaller Hans Bleijenberg kreeg een klein kansje, maar Van Noortwijk redde vol klas se. De verrassing kwam uiteindelijk toch en werd verzorgd door Harry Meijboom en Ferry Meerhof. In een flits zag de middenvelder zijn lange centrumspits vrij staan en mei een trap-op-hoop-van-zegen bereikte hij Meerhof, die gretig profiteerde van het knullige optreden van de aan de grond genagelde Doesburg en met de 'zwakke' linkervoet vernietigend uithaalde. Cadeautjes in overvloed dus op Monniken huizen, waar Jacobs na afloop gretig vooruitblikte naar de start van de derde periode. „Mis schien gaat er in Schiedam nu weer wat leven. We beginnen die periode met thuiswedstrijden tegen Heeren veen en Volendam. Dat biedt moge-- lijkheden..." Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, Brede Havenstraat 6 (3131 AC) of Postbus 110 (3131 BC) te VlaardïP^cn. De sportredaktie is telefo nisch bereikbaar onder nummer 010-345209. Maandag 18 januari: Bok sen; 19.30 uur Zuidhollandse kampioenschappen in Ami- citia te Den Haag; KorfbaL 20.00 uur All Ready-Hoekse SV; Biljarten; 19.30 uur Voorwedstrijden eerste klas se übre in De Kleine Con- fiance te Schiedam, 19,30 uur Voorwedstrijden vierde klasse libre in De Kleine Confiance te Schiedam; Korfbal: 20.00 uur Regio- vergadering in clubgebouw KV Vlaardingen; Zaal voet* baï: 20.30 uur Eureka-Vlaar- dingen (Schuttersveld Rot terdam), 21.30 uur DVQ '32- Bloemhof (Energiehal Rot terdam), 19.00 uur GTB-FC Promenade, 20.30 uur Her mes DVS-NRC/Ommoord, 21.15 uur SPSV-MVV '27, 19.00 uur BFC-VVOR, 20.30 uur GSS-Ursus, 21.15 uur DRZ-Afrikaander Boys (alle Margriethal Schiedam), 20.30 uur BKB-Kreekboys (Lijn baanhal Vlaardingen), 21.30 uur MSV '71-SFC (Olympia- hal Maassluis), 20.30 uur FC Blankenburg-Demos (De Ro zet Rozenburg); Voetbal: 19.30 uur Algemene leden vergadering Hoekse Boys in clubgebouw; Diversen: 19.30 uur Vergadering sectie voet bal VRSR in clubgebouw CION. Dinsdag 19 januari: Voet bal: 19.30 uur FC Den Haag- SVV, 19.30 uur Vlaardïngen- VIOS, 19.00 uur Spelregel wedstrijden voor de jeugd van de SVV in clubgebouw HBSS (sportpark Harga Schiedam); Korfbal; 22.00 uur Actief 3-ODI; Dammen: 19.45 uur Persoonlijke Vlaardingse damkampioen schappen in clublokaal VDV (Emmastraat); Woensdag 20 januari: Bil jarten: 19.30 uur Voorwed strijden eerste klasse libre in café Rotterdam te Vlaardin gen, 19.30 uur Voorwedstrij den vijfde klasse libre in De Waal te Vlaardingen, 19.30 uur Voorwedstrijden vijfde klasse libre in De Oude Markt te Vlaardingen; Korf bal: 21.00 uur Spirit-Nieu wer kerk. De dames van Shell (witte cap) kenden geen pardon met SZC: 11-2. Vlaardingen - De waterpolodames van SZC staan weer jnet beide benen op de grond. De Shell-dames wezen de Schiedamse ploeg met 10-2 terug. De heren van Viking kwamen bij Donk niet verder dan 3-3. De dames van deze vereniging deden het het qua resultaat beter. Poseidon ging met lege handen naar huis: 2-1. De heren van Shell liepen over SZPC heen: 13- 3. De dames van VZC wonnen eveneens met grote cijfers, Zeehond werd met 9-2 teruggewe zen. Shell-SZC (d) 10-2 De dames van SZC leken op de goede weg te zijn, want de afgelopen we ken werd regelmatig gewonnen. Maar deze keer was er van die progressie niets te zien, Shell sloeg genadeloos toe. Het Vlaardingse ze vental was op alle fronten de betere ploeg. In eerste periode manifesteerde Shell haar over macht al. Het team' van Roel ten Napel nam toen al een 4-0 voorsprong. SZC kon in deze pe riode niet verder dan een numerieke meerder heid komen, waar echter niet van geprofiteerd kon worden. In het tweede bedrijf ging Shell vrolijk verder. Nadat Lia Spa voor 5-0 had gezorgd, scoorde Carla Blokland de mooiste treffer van de wed strijd. Zij rondde een doorbraak zeer beheerst met een fraaie stootbal af. Pas bij een stand van 8-0 kon SZC wat terug doen, maar het schot van Herma Visser trof echter nog geen doel. Uit deze situatie putte de Schiedamse dames wat moed, wat uiteindelijk twee doelpunten op leverde. Elenka Boop en Mieke Gast brachten SZC een beetje dichterbij. Ondanks het feit dat SZC in deze periode iets terug kwam, kon Shell het zich permiteren om niet van een numerieke meerderheid te profiteren. Ook daarna lieten de Vlaardingse dames enige kansen liggen. In het laatste part kwam Shell toch op de dubbele cijfers uit En SZC, SZC ging met een kater te rug naar Schiedam en vroeg naar bed. Donk-Viking (h) 3-3 Twee ploegen met pre cies dezelfde sterkte. De thuisclub was in de be ginfase de betere ploeg. In de tweede helft van de ontmoeting trok Viking echter het initiatief naar zich toe en niet onverdiend. Want nadat de Vlaardingers in de tweede periode tegen een 2-0 achterstand waren opgelopen, kwamen zij toch terug. In de vierde periode namen de Vlaardingers zelfs een voorsprong, 2-3. Maar vijftien seconden voor het einde kreeg Donk een numerieke meerderheid en daar werd van geprofiteerd. Viking-Poseidon (d) 2-1 Ondanks deze over winning blijft in het Vlaardingse kamp een beetje tobben, want het benutten van de kansen is nog steeds een probleem. Ook in deze wed strijd was dat het geval, Viking was namelijk de gehele de sterkste. Maar doelpunten maken is een groot probleem. VZC-Zeehond (d) 9-2. Met Zeehond hadden de dames van VZC totaal geen problemen. Zee hond werd totaal weggespeeld, dit kwam met name doordat VZC veel meer bewoog en daar door veel sneller was. In de eerste peric de bleef het bij 1-0, maar in het verdere verloop liep VZC gemakkelijk weg. Vlaardingen houdt de nul Vlaardingen-Gelijke spe len en verlies zijn dit weekeinde de resultaten van de korfbalwedstrij den. Oranje Nassau bleef koploper, hoewel Merwe- de erg veel tegenstand bood. Achtervolger Velo- citas verspeelde twee pun ten» zodat de voorsprong nog steeds drie punten be draagt In de duels van Spirit en ODO speelden de arbiters een belangrij ke rol. Maassluis-Valto 5-5 Maassluis begon goed, maar hielp enkele ideale kansen om zeep. Valto opende de score. Het echter niet ver, want Maassluis kon steeds langszij komen. Bij 2-2 dreigden even wat moeilijkhe den, er werd een doelpunt af gekeurd en een strafworp aan Maassluis onthouden. De teams hielden elkaar in even wicht en gingen bij 3-3 rusten. Na rust mist Maassluis een strafworp en de kans op een A- 3 voorsprong, Valto antwoord de en liep weg naar 3-5. Wil- ma Nieman had nog iets in petto en bracht de teams op gelijke hoogte, 5-5. De kans om de volle winst te pakken was er, maar Maassluis liet weer enkele goede kansen lig gen. Rinse Veltman was wel tevreden, al was de volle winst hem welkomer geweest. De coming-man Ron Pieck zat ook op de bank. ONDO-ODO 7-6 Voor de Maaslanders bleef de teleur stelling en een nare smaak na een wedstrijd, waarin zij steeds hebben voorgestaan. De boze blikken waren voor de scheidsrechter, afkomstig van Maassluis, want ODO had be slist kritiek op de wijze waar op de scheidsrechter de straf- worpen verdeelde. Ondanks twee invalsters was de eerste aanval erg sterk en dat bete kende 0-2. In de tweede op stelling was ONDO sterker, zodat de ruststand 4-4 werd. Tot 5-6 bleef ODO op voor sprong, maar een aanvechtba re strafworp en een wan hoopsschot in de allerlaatste minuut betekenden een for tuinlijke 7-6 overwinning voor ONDO. Vitesse 2-Spirit 9-9 Slechts een schamel gelijkspel was wat Spirit overhield aan het be langrijke duel rondom de de grade tiep laats. Tot halfweg de tweede helft had Spirit het heft in handen en stond royaal met 3-8 voor. Toen kwam Vi tesse terug. In blessuretijd (er bij getrokken voor een blessu re in de eerste helft) kwam de piinlijke ontknoping, de scheidsrechter ging door tot een 9-9 op het scorebord ver scheen. Verontwaardiging bij Spirit, maar de punten moes ten gedeeld worden. Maassluis en Valto hielden elkaar (5-5) uitstekend fn evenwicht. NIOHarga 9-8 Een eerste Harga-aanval, die te statisch speelde betekende de inluiding van de nederlaag van Harga.' Want als Harga de kans had om de volle winst te pakken, dan was bet tegen NIO ge weest. In de tweede opstelling werd er wel gescoord, maar dit was onvoldoende om op voor sprong te komen. Ruststand was 5-4. NIO kon steeds op een kleine voorsprong blijven. In de slotfase greep coach Rog geveen in en wisselde de helft van de eerste aanval. Karei van der Linden en Anja Pran ger moesten het veld ruimen voor Ron Oostlander en Lenle Alblas. Ondanks een veldover- wicht en kansrijke scorings- mogelijkheden kwam Harga niet verder dan een 9-8 ach terstand, hetgeen ook de eind stand werd. Oranje Nassau-Merwede 5-5 Een sterk opererend Merwede hield Oranje Nassau aanval lend in de klem. De Sliedrech- tenaren verdedigden erg kort en Oranje Nassau kon daar door geen ruimte krijgen om uit te halen. Oranje Nassau liet daarnaast een groot aantal doorloopballen onbenut. Voor rust sloot Oranje Nassau nog af op 3-2, maar na de hervatting kwam Merwede erg sterk te rug. Tot zes minuten voor 6jd was het 3-4, maar Oranje Nas sau nam weer een b-4 voor sprong, Merwede antwoordde in dezelfde minuut, 5-5, iJssel vogeLs-VI aardingen 15-* 9 Het voortdurende probleem bij Vlaardingen is een falende eerste aanval. Ook nu weer brak Vlaardingen dit op. Tot rust kon de tweede aanval sco rend in het spoor van IJssel- vogels blijven. De grote man bij IJsselvogels is nog'steeds wim Slingeland, met zeven doelpunten topscorer. Na rust liepen ze simpel weg naaf 10- 6. Daarna was Vlaardingen ge slagen en bleef het weer met lege handen staan, 15-9. Jos dazing: 'Beslissing vrijwel gevallen' Schiedam Al tijdens de eer ste competitiedag is De Koren beurs keihard met de neus op de feiten gedrukt De Schie dammers gingen thuis vrijwel kansloos met 61 ten onder legen debutant Nikon Val- kenswaard, terwijl De Veluwe zeer verrassend met 60 van 't Hooge Huys won. Nikon en De Veluwe zouden echter juist de teams zijn waarop De Ko renbeurs zich zou moeten rich ten om aan de dreigende de gradatie te ontsnappen. Ondanks de forse 16 neder laag was het in de zeer druk bezette Beurs aanvankelijk toch een aantrekkelijke en spannende wedstrijd. Het was lang geleden dat er zoveel pu bliek aanwezig was, waaraan ook Nikon met een fikse sup- portersschare bijdroeg- In de eerste partij bood Ron van der Aa international Han Gootzen wel goed partij, maar met twee keer 2022 redde hij het net niet. „Gootzen stond weer te trillen op zijn benen", aldus Van der Aa, „maar toch redt hij het weer steeds". Tegen Nikon's zwakste speler Theo van Gas teren zorgde Hans Lingen voor 1—1 (21—16 en 21—11), waarbij het voor De Koren beurs zou blijven. Niet dat het overigens een verrassing was, dat Jan Vlieg vervolgens van Bob Potton verloor. Met een voor het publiek aantrekkelij ke show liet Potton, vrijwel de sterkste eredivisie-speler, Vlieg niet echt gevaarlijk wor den: 17—21 en 18—21. Na die 12 achterstand werd van Hans Lingen tegen Han Gootzen de gelijkmakende beurt verwacht In plaats van 22 werd het echter 13 voor Nikon, tot grote teleurstellling van Lingen zelf als van het Schiedamse publiek. De wed strijd was hiermee vrijwel be slist. Lingen won de eerste game met 2116, maar Goot zen knokte zich in de tweede game terug: 1721. De allesge- vende Hans Lingen kwam in de derde game wel met 17—14 voor, maar kon de partij niet afmaken. Onder grote span ning werd het 19—19, met Gootzen uiteindelijk als een dolblije winnaar: 1921. De wedstrijd werd vervolgens snel beslist, met Ron van der Aa als verwachte verlizer van Potton: 1421 en 1921. Met die 14 achterstand werd er van Jan Vlieg nog een punt verwacht tegen Van Gasteren. De Groninger stelde echter heel diep teleur: 1721 en 14—21. Het gewijzigde Schiedamse dubbel Lingen/Van der Aa moest met 13—21 en 2123 de eer aan Potton/Gootzen laten, waarmee de wedstrijd was be slist; 1-—6. Dé met belangstel ling tegemoet geziene partij tussen Lingen en Potton bleef derhalve achterwege. Vooral voor het publiek was dat erg jammer, omdat de wedstrijd toch al was beslist, en Lingen en Potton er een aardig show- tje van hadden kunnen ma ken. „Een 61 nederlaag en een 60 winst De Veluwe", zo overzag voorzitter Jos Clazing de eerste wedstrijddag.. „Het had voor ons slechter Kunnen zijn. Deze uitslagen zijn van zo groot belang, dat de beslissing voor de degradatie nu al vrij wel zeker is gevallen. We moeten er reeel in zijn dat het einde van een tijdperk nu na bij is". Vlaardingen In weerwil van de nim mer aflatende geruch tenstroom blijft Joop Molendijk ook volgend seizoen als trainer ver bonden aan de zater dagse derdeklasser Vlaardingen. In eerste aanleg werd gespro ken over een optie tus sen beide partijen om nog een jaargang met elkaar door te gaan, maar in werkelijkheid heeft Molendijk sr. een contract met de Broekpolderclub tot aan het einde van het volgende seizoen. Thans is Molendijk voor het derde jaar werkzaam bij Vlaar dingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5