WAÏÏRWES 10 Stookkosten in gemeenteflats 'soepzooitje' i Aad van Asten legt zich toe on de baan Verrassend materiaal bij Naald en Draad Lokaal Weinig geld voor renovatie sportvelden Voorschotten te hoog Taverne verwijt raadsleden onkunde Kapitein Rob SPORTAGENDA SPORTKORT PSP en PPR samen ver kiezingen in Kooppri j sgrens iets lager Van Wijnen is wéér bouw materiaal kwijt Gemeente verkoopt pandje Boterstraat 'Beter goed amateur dan een arme proP Molendijk redt eer Molenaar ingedeeld RW Rotterdams Nieuwsblad woensdag 20 januan 1982 Maassluis Bewoners van een aantal gemeenteflats heb ben het gemeentelijk woning bedrijf om opheldering ge vraagd over de hoogte van het bedrag, dat zij maandelijks aan stookkosten kwijt zijn. Een van de bewoners van de flats aan de Beethovenlaan, me vrouw Blenk, noemt de situa tie rond de stookkosten 'een soepzooitje'. „Aan het eind van het afgelopen stookseizoen kregen de bewoners in deze Hat gemiddeld 350 gulden te rug, omdat de voorschotten te hoog waren geschat. Dat is toch belachelijk!" Het laatste seizoen bedroegen de stookkosten in de middelste flat aan de Beethovelaan 143.000 gulden. De maande lijkse betalingen - die "voor alle bewoners gelijk zijn over dalzelfde jaar bij elkaar opgeteld leverden echter een bedrag op van circa 180.000 gulden. Bij de eindafrekening moest het woningbedrijf dus aan de huurders zo'n 43.000 gulden terug betalen: gemid deld 350 gulden per bewoner. Mevrouw Blenk vertelt dat veel mensen zelfs zes a zeven honderd gulden terugkrijgen. Rente Aan de hand van afrekenin gen van de laatste vijf jaar laat zij zien dat door de bewoners in die jaren ongeveer 70.000 teveel hebben betaald. „We krijgen het natuurlijk wel te rug, maar wat.doen ze met al die rente? Je moet er wel lang opwachten. Rond de kerst kre gen we pas de eindafrekening van het stookseizoen *80-'8I, dal loopt tot eind juli. Maar die terugbetaling van meer dan zeshonderd gulden heb ik, nog' sleeds niet binnen." Oude gegevens De bewoners van de middelste flat aan de Beethovenlaan snappen er niets van waarom bij de vaststelling van de maandelijkse schattingen nog steeds wordt uitgegaan van 1850 liter stookolie per seizoen. „Dat zijn oude gegevens die volgens ons niet meer klop pen. En uit de afrekeningen kunnen wij niet afleiden hoe veel liter stookolie werkelijk is verbruikt," aldus de bewoners. Een andere post waarop de huurders commentaar hebben is die van de onderhoudskos ten van de stookinstallatie, die in een jaar omhoog gingen van ongeveer 8500 gulden naar 13.000 gulden. Niet alleen wandkleden en borduurwerk, maar ook deze pop is het resultaat van kunstig „naald- en draadwerk". Vlaardingen Vijfentwin tig Vlaardingse textielkun stenaars, professioneel en amateur, laten in de exposi tiezaal van het Hollandiage- bouw met de tentoonstelling 'Met n£ald en draad' zien, welke verrassende en crea tieve mogelijkheden er in de textiele handvaardigheid zijn. Tijdens deze vierde „Met Naald en Draad" is er weer een keur van wandkleden, poppen, borduurwerken, ba tiklappen, gebreide kleden en andere werkstukken te zien. Het materiaalgebruik is deze keer het meest opval lend. De meest uiteenlopen de varianten en combinaties zijn door de deelnemers toe gepast. De expositie is iedere door deweekse dag te bezoeken. Van 10.00 tot 12.30, van 13.00 tot 18.00 en van 19.00 lot 22.00 uur. 's Zaterdags kan men terecht van 10.00 tot 12.30 uur. De toegang is gra tis. Schiedam De Schiedamse afdelingen van de PSP en PPR gaan hoogstwaarschijn lijk gezamenlijk de gemeente raadsverkiezingen m. De twee progressieve partijen willen met één lijst en één program ma op de proppen komen. Ge sprekken over de inhoud van dit programma gaan deze maand van start, maar ver wacht wordt dat dit weinig problemen op zal leveren. De PPR heeft haar pacifisti sche 'broeders' voorgesteld een bijzonder groot gewicht aan de steunfractie te geven. Hier zit ten mensen in die samen met de fractie de raadsvergaderin gen voorbereiden en de af vaardiging opdrachten meege ven. Mocht het tot een gezamenlij ke lijst komen hetgeen de algemene verwachting is dan-zal geen nieuwe naam ge kozen worden. Dit zal dan heel simpel resulteren in een PSP/PPR met het huidige PPR-raadsiid Herman Noorde- graaf bovenaan de lijst. Vlaardingen Het college van B en W heeft de gemeen teraad voorgesteld, de grens voor koopwoningen waarbo ven geen woonvergunning no dig is te verlagen. De nieuwe koopprijs die als grens fun geert zal 210,0QÖ gulden wor den. Op dit moment hebben kopers van woningen tot 234.000 gulden nog een woon vergunning nodig. - De grenzen voor huurwonin gen waarboven geen woonver gunning meer nodig is blijven op 750 gulden per maand voor een eengezinswoning en 550 gulden voor andere woningen, aldus het voorstel. Schiedam Opnieuw is het kantoorcomplex in aanbouw van Van Wijnen aan de De Brauwweg het doelwit van in brekers geweest. Tijdens de vorstperiode, toen het werk stil lag, zijn 25 rollen dakbe dekking met een waarde van 2000 gulden gestolen. In de 's Gravelandsepolder werd nog meer ontvreemd. Bij de firma Nefkens in de Fok kerstraat verdween een aan hangwagen van 5000 gulden, met daarop enkele ladders. Een 50-jarige bewoonster van de M.C.M. de Grootstraat heeft bij de Schiedamse politie aan gifte gedaan van diefstal uit haar woning. Zij mist een gas- aansteker en een aantal siera den met een totale waarde van ongeveer 1700 gulden. Voor de collecte en de ver koop van protestkaarten zoekt 'Vlaardingen tegen apartheid' nog vrijwilligers. Mensen die hun handen uit de mouwen Schiedam Op bitse toon heeft CDA-wethouder voor socia le zaken en volksgezondheid Riet Taverne de raadsleden van CPN en D'66 gisteravond enkele verwijten gemaakt. CPN-raadslid Ulferd Bruseker is volgens haar slecht op de hoogte van het sanctiebeleid van de sociale dienst; en Rob-Hij- mans van D'66 heeft in haar ogen ondoordacht gehandeld met zijn voorstel om woningen voortaan alleen te verkopen aan Schiedammers die een goed verhuurbare woning achterlaten. Taverne noemde Hijmans enkele voorbeelden van mensen, die dan nooit in aanmerking zouden komen om een huis te kopen: inwonenden bijvoorbeeld, of mensen die van een koophuis naar een duurdere koopwoning willen. Bruseker weet niet wat er aan de hand is, zei wethouder Taver ne over diens stelling dat er klachten over het sanctiebeleid van de GSD zijn. „Hoe kómt hij erbij?", zei Taverne verontwaardigd. .,Hij is niet zo erg op de hoogte, veronderstel ik." Zij betoogde dat 33 gemeenten in Nederland net zo'n sanctiebeleid voeren als Schiedam en dat hierover grote overeenstemming bestaat. In Schiedam heeft het bureau alternatieve hulpverlening (BAH) bij herhaling geklaagd over enkele toepassingen van het sanctie beleid. willen steken voor de zwarte bevolking in Zuid-Afrika kun nen zich opgeven bij Conny Bot, tel. 352779 en 343688. Vanavond houdt de hervorm de vrouwengroep een infor matie-avond in de Emmanuel- kerk. Het onderzoeksproject 'Om gaan met borstkanker* is zo goed als afgerond. Dit bete kent dat ook het contactadres, Soendalaan 2, Vlaardingen, in middels is opgeheven. Voor lichting wordt nu nog gegeven door de kruisverenigingen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. In het kader van de actie 'Vlaardingen tegen apartheid' houdt de stichting Rood Vlaar dingen zaterdag een thema- ifilmavond, „Stemmen uit het vagevuur" is een illegaal ge- maakte rolprent van de Ne derlandse cineast Roelof Ker- bosch. Het beeld dat Kerbosch geeft van de 'grote apartheid' stelt de situatie van de Zuid- afrikaanse kleurlingen als schrijnend en mensonwaardig aan de orde. Het begint om 20.00 uur in het RV-filmhuis aan het Weeshuisplein. Boterstraat 57. 395? Tégen "de avond van de vijfde dög komt Billy eens poolshoogtenemen. Hij blijft op een behoorlijke afstand van de sleep, maar door de kijker kart hij wel zien, dat alles nor maal verloopt Met de .'lamp seint hij een korte boodschap of er iets bijzonders te melden is. Clement Benson dient hem prompt van antwoord: er is niets te melden. Mooi, alles verloopt dus naar wens -En de „Taifoen" verdwijnt weer achter de horizon. Rob is er zich al die tijd wel van bewust, dat hij helemaal op het kom pas van Clement Benson vaart. Hij heeft al zijn vertrou wen op die man gesteld en *t is natuurlijk toch de vraag of hij geen dubbel spel speelt. Enfin, morgen zal hij meer weten, want dan bereikt de sleep het doel van zijn reis: de monding van de Rio Florida. Schiedam Passend in de ge meentelijke plannen om de Boterstraat een beter aanzien te geven is de verkoop van het pand op nummer 57 aan de Schiedammer M. de Groot. De gemeente heeft met hem on derhandeld en de voorwaarde gesteld dat bij verkoop De Groot de plicht op zich neemt om het oude pand geheel te restaureren. Maandagavond beslist de gemeenteraad, of de verkoop doorgaat, Het pand heeft een vloeroppervlak van tachtig vierkante meter. Er komt uitdrukkelijk geen hore- cavtïstiging, zoals de bewoners- vertmïging Schiedam-Centrum had gevreesd. Het pand komt niet voor in de inventarisatie van de historische vereniging. Vlaardingen De ge meentelijke plantsoenen diénst in Vlaardingen be schikt dit jaar (1982) niet over voldoende financiële middelen om op passende wijze te kunnen voorzien in de renovatie en recon structie van de verschil lende (buiten)sportvelden. Aanvankelijk was hier voor een extra post van 75.000 gulden ingeruimd op de begroting, dat later werd gekort tot 33.500 gulden." Het college van burgemeester en wethou ders heeft de Vlaardingse Raad voor Sport en Re creatie (VRSR) laten we ten dat ook dit bedrag in geleverd moet worden. „De behoefte aan recon structie is groter dan waèr- aan we kunnen voldoen", zo betoogde Klaas Kalfs- beek van de plantsoenen dienst tijdens de periodieke vergadering van de sektie voetbal van de VRSR. „Omdat je te krap in je mo gelijkheden zit, zijn uiter aard eerst de slechtste vel den aan de beurt. Dat bete kent automatisch dat alle problemen in een versneld tempo op ons af komen". Voorts vormde de beschik baarheid van de tweede over een drietal maanden in gebruik te nemen sporthal een punt van hef tige discussie. Teun Goedk- neeht van de afdeling sportzaken vreest dat de zaal voetballers nul op het rekest krijgen met hun aanvraag, aangezien het dan met meer nodig zou zijn de Lijnbaanhal, waar voor ieder jaar door de bond moeizaam dispensatie wordt verleend, te gebrui ken. „De maandagavond", aldus Goedknecht, „kan al op voorhand vergeten wor den. Met name de badmin tonclub en de volleybalve renigingen moeten zich al jaren behelpen in de gym zalen. De voorlopige resul taten van de gehouden en quête wijzen uit dat er geen ruimte beschikbaar is voor zaalvoetbal. De aanvraag van de specifieke zaalsport- veremgingen is enorm groot". Via een door de Vlaarding se Scheidsrechters Vereni ging uit te schrijven bijeen komst met d« zaalvoetbal clubs zal worden getracht verandering te brengen in deze, overigens nog te ont stane. situatie. Het zal dan de taak van de Rotterdam se Voetbalbond zijn om een dusdanig programma op te stellen, dat ook uitsluitend de Vlaardingse voetballers in hun eigen hal aan hun trekken komen... Aad van Asten lost ploegmaat Ger Slot af. Vlaardingen Het zit Aad van Asten deze dagen ze ker niet mee in de zestiende Zesdaagse van Rotterdam. Op de eerste avond raakte de bijna 22-jarige Vlaarding se amateur betrokken bij een massale valpartij, waarna ploeggenoot Ger Slot zondagmiddag in de dernykoers zo veel ronden (zes) moest inleveren op de concurren tie, dat prolongatie van zijn vorig jaar behaalde over winning op het Siberische hout van Ahoy' niet eens meer een theoretische mogelijkheid is. „Drie ronden per avond goedmaken, is wel erg veel", mompelt Van Asten aan de vooravond van de laatste zestig minuten. „Het heeft nu wel erg tegen gezeten. Bij die valpartij liep ik alleen wat schaafwondjes op, maar m'n fiets zat helemaal in el kaar. Op die nieuwe fiets moest ik aan de andere ma ten wennen, waardoor ik al met al twee, drie dagen no dig had voor ik weer op gang was". De talentvolle pistier, even als vorig jaar vastgeklonken aan Ger Slot, nam maandag avond wraak door met over macht twee ronden voor sprong de koppelkoers te winnen. „Maar die derny koers, hè", verzucht hij, „die heeft ons te veel gekost. Jammer dat dat onderdeel zo belangrijk was. Er waren te veel koppels die nauwelijks ervaring hadden achter de derny en daar heeft Teun van Vliet uitstekend van ge profiteerd". De ambities van Van Asten reiken verder dan het eindelo ze gedraai in de rondte, dat hem vorig jaar toch aardige successen opleverden in Maas tricht (tweede) en Milaan (der de). Een profcarrière is voor alsnog een te zwaar .beladen woord voor de in 'loondienst' van De Wit Snacks rijdende coureur. „Dat moet binnen een jaar of twee gebeuren", zegt hij. „Lukt bet binnen die pe riode niet, dan kan ik beter een goede amateur blijven dan een arme prof worden". Interesse Wel heeft hij zijn interesse steeds verder verlegd naar de baan. „In de zomer rijd ik nog wel wat criteriums, hier in de buurt, maar m'n toekomst ligt op de baan", klinkt het uit de mond van de Nederlandse vice-kampioen achtervolging. „Maar in Nederland Icrijgen de baanrenners weinig, veel te door Donald Bax weinig aandacht. Onterecht, als je weet dat er een tekort aan baanrenners is. Als je de die sport wilt bevorderen, zul je de zaken toch anders moe ten aaanpakken". Want hoewel ook bij de ama teurs de specifieke wegrenners voortreffelijk op de fiets uit de voeten kunnen, heeft Van As ten zo z'n bedenkingen over dit specialisme. „De goede wegrenners werken meestal niet, ook bij de amateurs. De KNWU verwacht wel dat je je in een trainingskamp op de wereldkampioenschappen voorbereidt, maar waar vind ik een baas die me alleen van acht tot elf nodig heeft? Bo vendien vind ik dat er te veel ophef wordt gemaakt over de wegrenners die ook op de baan rijden. De echte baanren ners zijn zeker niet minder..." Woensdag 20 januari: Biljarten: 19 30 Voorwedstrijden eerste klasse iibre in café Rotterdam te Vlaardin gen, 19.30 Voor wed strijden vijfde klasse libre m De Waal te Vlaardin gen, 19 30 Voorwedst rijd en vijfde klasse libre in De Oude Markt te Vlaardingen Korfbal: 2100 Spirtt- Nieuwerkerk. fnvalidensport: Bin go-avond SIS De Ooievaars in grote I Chr Sociale Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam Donderdag 21 januari: Volleybal: 20 30 Sun light- Alexandria/A 4 (bi. 19 15 Sunlight-Alcazar 2 (d). 21 15 Shell-B&G Volhdo 4 (d). Biljarten: 19.30 Voor wedstrijden vierde klaise Jibre in *t Spinnewiel te Vlaardingen, 19 30 Voorwedstrijden vijfde klasse libre in De Cockpit te Vlaardingen, 19 30 Voorwedstrijden vijfde klasse libre in De Kroon te Vlaardingen Vlaardingen De zaterdag- club Vlaardingen verloor gis teravond met 2-1 van Vitesse Delft Bij rust leidde het* twee klassen hoger spelende Vitesse al met 2-0 De doelpunten van Vitesse kwamen op naam van Ton Zoutendijk en Hans Teu- tel, waarna Danny Molendijk diep in de tweede helft de Vlaardingse eer redde. De heer S F Zonneveld van de voetbal vereniging Schiedam is door de KNVB afdeling Rotterdam onder-] scheiden met de zogenaamde loto- lotto speld Meer dan een kwart eeuw heeft Zonneveld voor zyn vere-( nigmg de toto/lotto werkzaamheden,; verzorgd. Ij Twee leden van de Ryswykae Pe-'* tanguevereniging ABA hebben eeni mdoor jeu de boule toernooi georga-' mseerd. dat op 23 januan wordt ge-1 houden. Plaats van handeling is de| manége Hippisch Centrum Westland.i waar om 17 00 uur wordt begonnen 1 Cees Domeme. oud-comractspoJer van FC Vlaardingen vorig seizoen uitkomend voor het toen nog door de Vlaardinger Jan Bournan getramde Nieuwericerk, overweegt over te stappen naar de zaterdagclub Capet- le, waar hy begin deze week een proeftrainmg meemaakte. Rotterdam Voor de voor jaarscompetitie van de afde ling Rotterdam van de NTTB waarvoor de eerste wedstrij den deze week gespeeld wor den, zijn de teams in de beide hoogste klassen als volgt inge deeld: Dames: District Zuid' /West* De Korenbeurs, Mid delburg-Zuid, De Repelaer, TOGB, 21-Up; Tweede klas se: De Repelaer 2, De Sprint 3 en 2, Shell, Taveba; Heren Eerste klasse: FVT 4, Gerat nal, Klaaswaal, NO AD 3, Ra dio Molenaar en Tablo 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3