SPORT/WATERWEG Schiedam blij ft verbazen Excelsior '20 kan voorsprong niet aan FORTUNA WEET NU WAT DE TWEEDE KLASSE IS B- kyy-yyyys» Telstar niet bij machte Schiedamse muur te slechten Bart Kreft geeft Hermes DVS kracht De Hollandiaan verdienstelijk Koevermans en Bos geselecteerd v, ..y' yyvdteaÉgWj» Stuntwerk reserves Van Rooy tekent bij Schiedamse Boys snel kainsloos Stanley Nooitmeer en Remi Leerdam uitblinkers Rotterdams Nieuwsblad maandag 8 februari 1982 SVV put moed uit winstpunt Velsen Paradoxale tevredenheid overheerste op het alweer dertig jaar oude sportpark Schoonenberg dat, wellicht typerend voor de algehele malaise in het be taald voetbal, nauwelijks vijf minuten verbruikte om de over het merendeel teleurgestelde toeschouwers, 1,800 in getal, buiten haar poorten te zetten. Want of schoon noch Rob Jacobs noch diens combattant Joop Brand stoïcijns weigerde de smaakloze deling (0-0) te veroordelen, maakte één der 'geamuseerden' de niet eens onterechte kanttekening dat het een goede beslis sing zou zijn van minister André van der Louw om voorlopig de gelkdkraan van de overheid potdicht te houden. Het smetteloze wit van Telstar werd na afloop niettemin be vlekt door Rob Jacobs die, re denerend vanuit zijn straatje, „blij was met dat puntje, om dat Telstar (Rob van der Meer en wij (Aad van der Vlist) ie der één uitgespeelde kans heb ben gehad. En„, vervolgde SVV's oefenmeester met de in tentie de prestatie van zijn ei gen ploeg aan te dikken^ „dan praat ik niet eens over die. knal op de kruising van Paul Kooien en de halve misser van Nederburgh op dat sehuivertje van Cor Peitsman". rust) naast Rob Kiebert zag plaatsnemen, minimaal op ge lijke hoogte te houden. „Ik", declameerde Jacobs, „ben er trots op dat zo'n kluppie als SVV die gele kaarten hele maal niet nodig heeft We door Donald Bax Opstelling Telstar: Jan -Nederburgh (46e Siem de Graaf). John Verschoor, Koos Kuut, Cees Schoo, André Wetzef, Ton Kamphues. Douglas George, Ben Haverkort (82e Manfred Nan), Henk ten Cate, Floor .Buma en Rob van der Meer, Opstelling SW: Bas van Noortwijk, Michael van Alphen, Leen Warnaar, Rïnus Steenbergen, Ger van de Heide, Aad van der Vlist, Harry Meijboom, Wtm Tijl, Richard Dercks, Cor Peitsman en Paul Kooien. Scheidsrechter: Huug van der Ent (Poortugaal). Toeschouwers: 1.80Q. Bijzonderheden: Koos Kuut (obstructie jegens Harry Meijboom) en Douglas George (aanmerkingen op de leiding), beiden van Telstar, ontvingen een gele kaart. Schiedam - Herrnes DVS heeft zich met een 4-1 overwinning op Wilhelmus duidelijk gere vancheerd voor het getob uit de vorige wedstrijd tegen DCV, waarin de nodige kan sen werden verprutst door de Schiedamse eersteklasser. De afwerking was ditmaal be ter verzorgd. „We kregen evenveel kansen als onze te genstander; het benutten lukte ons echter beter. Toch de er varing die in deze confrontatie de doorslag heeft gegeven", oordeelde Hermes DVS-trai- ner Jan van der Velden over de van twee zijden positief ge speelde wedstrijd. Rob van Vooren zorgde in de eerste helft voor de openings treffer, toen een combinatie tussen Bart Kreft en Hans de Roos hem in vrije positie voor de Voorburgse doelman bracht. Vijf minuten na rust scoorde Gommers uit een vrije trap de gelijkmaker. Bart Kreft bewees een daad werkelijke versterking voor de Schiedammers te zijn, toen hij vanaf de linkerzijde tot twee maal toe Fred Meerhof met een hoge voorzet kon be reiken. Meerhof kopte twee maal doeltreffend in: 3-1. Hans de Roos soleerde Her mes DVS vervolgens naar een ruime 4-1 zege toe. Vlaardingen/Maassluis - In de derde klasse verspeelde zowel De Hollandiaan, dat toch nog een puntje aan zijn 'zondag overhield, als VDL, dat volle dig met lege handen kwam te staan, een 1-0 voorsprong. De Hol la n diaan-ON A 1-1 De Hollandiaan moest tot twee maal toe (Mar Plom en René Kant) een bal van dte doellijn afhalen, voordat tot de aanval kon worden overgegaan. In de twintigste minuut tikte Henk Boomsma een vrije trap aan, die door Fred Moerman vanaf twintig meter in de kruising werd^ geknald. ONA slaagde er 'niet in veel rendement te put ten uit het veelvuldig balbezit. Door een ongelukkige overtre ding van Marie Brobbel kreeg de Dordtse ploeg een kwartier yoor tijd een strafschop voor geschoteld. Ex-Feyenoorder Dick Ernst benutte déze: 1-1. GSV-VDL 2-1 Jan van Altena bracht in de eerste helft uit een vrije trap Aart Trees in stelling. De laatste zorgde met kopbal voor de openings treffer. VDL verzuimde ver volgens definitief afstand te nemen. Zo werd Hans Bos in een goede positie door de Goudse doelman (buiten dei6- meter-lijnen) onderuit ge baald, terwijl Jan van Altena ®p twijfelachtige wijze binnen bet strafschopgebied werd af-» gestopt. Na rust bleek VDL niet bestand tegen het sterk opdringende GSV. Onvrede De bij Jacobs wel degelijk aan wezige onvrede school in-.de somtijds wat al te forse aanpak" die Telstar meende te moeten hanteren om het gekortwiekte SVV, dat opnieuw Ruud van Dijk met een lastige spierbles sure en Henk Salari met een vochtige knie (twee weken staan niet voor niets zo hoog in die fair play cup". Waar Douglas George (bestraft met 'geel' wegens aanmerkin gen) en Ton Kamphues van arbiter Huug van der Ent soms inderdaad (te) ver mochten gaan, daar regiseerden SVV's uitblinkers Bas van Noortwijk en Leen Warnaar de Schie damse afweer zonder Telstar ook maar één keer naar de noodrem te moeten grijpen. Manmoedig combineerde het eindeloos in de breedte, waar Ger van de Heide (behoudens de eerste tien minuten) en Mi chael van Alphen hun Velsen- se opponenten Henk ten Cate en Rob van der Meer goed on der controle hadden. Het laatste half uur van de ■^eerste helft was volledig voor SVV, waarin Cor Peitsman ondanks alles in de startende elf de voorkeur had gekregen boven Ferry" Meerhof. De kei hard werkende" "Paul Kooien kogelde als waarschuwing kei- Schiedam Aanvallen de middenvelder Rob Koevermans en doelver- dediger John Bos, twee talenten uit het schaduw- team van SVV, zijn (voorlopig) uitgenodigd voor respectievelijk de Olympische voetbalselec tie en de gewestelijke voorselectie van de UEFA-jeugd (17-18 jari gen). Koevermans, die even eens is uitgenodigd voor de nationale cricketselee- tie, speelt dinsdag 16 fe bruari op het KNVB- sportcentrum, tezamen met 29 anderen, een on derlinge selectiewed strijd. Voor deze zeer voorlopige uitverkiezing zijn door bondscoach Ger Blok liefst negentig spe lers uitgenodigd. Bos keept die zelfde dins dagavond) met de West Il-talenten uit zijn leef- tijdsgroep in Rotterdam- Pernis tegen het eerste elftal van de zaterdagse tweedeklasser DOTO. Voorts spelen de tweede teams van SVV en Feye- noord op 9 april in Zeist een demonstratiewed- strijd voor het puikje van van de vaderlandse trai ners. hard op het houtwerk van de na rust niet terugkerende Jan Nederburgh, die even later niet mocht mopperen dat een ogenschijnlijk ongevaarlijk rollertje van Peitsman vlak voor de doellijn smoorde. Zoals voorts kopballen van 'De Peits' en Wim Tijl net de goe de richting misten. Aandringen In de tweede rondgang paste Een soortgelijke kans viel SVV vrijwel in het eindsignaal ten deel. Peitsman lanceerde de sprintende Aad van der Vlist die zijn sterke wedstrijd net niet met de winnende tref fer wist te bekronen. Het zou ook iets te veel van het goede zijn geweest. Feit was in ieder geval dat, zoals Brand een week eerder bij SVV-Volen- dam, de Sittardse 'spion' Bram Geilman bij lange na mei het echte SVV aan het werk zag Schiedam Het" surplus aan talent en kapitaal (Ling, Ziegler, Mole naar, Wiggemansen, Weggelaar, Sïlooy, Van 't Schip) moest de terug reis naar de hoofdstad met gebogen hoofden aanvaarden. De in verge lijking nietige reserves van SVV zorgden op een druk beklant Harga voor een prima stunt door het schaduwelftal van Ajax, koploper in de reserve eerste divisie A, met 1-0 achter zich te la ten. Maichwinnaar voor de Schiedammers was Rob Koevermans, die al voor rust het net vond. Bovendien moest Ajax de grote teleurstelling nog eens bekapen met twee 'gele prenten'. Harry Meijboom (links) wordt hardhandig de weg versperd door Telstar's voorstopper Koos Kuut. De Velsenaar ontving voor deze overtreding het 'geel'. SVV zich helaas weer aan dij het matige niveau dat Telstar te bieden had. De thuisclub drong wat meer aan en testte via Ten Cate en Buma (tot tweemaal toe) in hoeverre Van Noortwijk een toegeeflijke rol wenste te vèrtolken. De beste, zelfs uitgespeelde, kans was voor Rob van der Meer die zich keurig vrij draaide van Tijl en oog in oog met Van Noortwijk faalde. „Die bal",, verzuchtte Joop Brand later, „was moeilijker te missen dan te maken". Schiedam/Vlaardmgen/Maassluis - De zondag vierdeklassers m de regio sleepten de nodige punten m de wacht Schiedam en RKWIK behaalden in eigen huis de voile winst, terwijl FCN'66 en SFC op eigen terrein niet geheel tevreden waren met een puntendelmg. Schiedam De rij van talenten uit wie Piet Roozen bij Excel sior '20 kan putten lijkt er eentje zonder einde. Nu weer toverde hij Wilco Berenschot, notabene nog een A-junior, uit de grote hoed en moeiteloos paste de jeugdige middenvelder zich aan om een vooraanstaande rol te spelen in het elftal van de Thurlede- bewoners. Tegen Feyenoord kwam de jeugdige hrigade van Piet Roozen niet verder dan een 2-2 gelijspel, maar wie de talentjes van Excelsior zag rondhuppelen op een bijna onbespeelbaar veld, moet toch met een tevreden gevoel het druilerige sport park hebben verlaten. Een uiterst boeiende vertoning ontspon zich voor een handje vol toeschouwers. Feyenoord kwam verrassend goed uit de startblokken en had veruit het beste van het spel. Excelsior '20 moest zieh beperken tot verdedigen. Kroop enkele ma- door Chris Woerts len door het oog van de naald, maar Jan van Veen toonde zich toen een betrouwbare Sluitpost. De ommekeer in de wedstrijd kwam na een kleine twintig minuten. Uit een ingestudeer de vrije trap scoorde Excelsior '20, maar de zwakke scheids rechter Van den Berg liet de vrije trap overnemen, omdat iemand in de Rotterdamse muur had gebabbeld. In de herkansing speelde John Kloppers de bal slim voor de voeten van de immer aanwezi ge Edwin 'Pino' van der Hoe ven, die het karwei keurig af maakte: 1-0. Weinig verdiend die voor sprong, omdat Feyenoord ge woon het betere voetbal speel de en vooral aanvallend veel gevaarlijker was. Toch ont worstelde Excelsior '20 zich langzaam maar zeker aan de druk van Feyenoord. Kreeg kansjes via Peter Boon en weer Edwin van der Hoeven. Toch zoif Feyenoord nog voor de rust langszij komen. De beste aanvaller van de Rotter damse club Hennie de Klerk, hield vrij voor Jan van Veen overzicht en Jobde de bal be heerst binnen: 1-1. De regenachtige vertoning bleef boeien. Vijf minuten voor het ruslsignaal van Van den Berg was het weer raak. John Kloppers kogelde de bal keihard in. Doelman Ed van der Most (ex-SVV) kon de bal niet onder controle krijgen en dat betekende voor Edwin van der Hoeven zijn tweede goal: 2-1. Na de hervatting was het een meer rommelige dan boeiende wedstrijd. Scheidsrechter Van den Berg drukte nadrukkelijk zijn stempel op de wedstrijd door maar liefst vijf spelers voor de meest knullige dingen op te sehrijven. Hennie de Klerk en Jacques Peeters (bei den Feyenoord) en Harry Vlasveld, Peter van der Hoe ven (mocht niet mopperen dat hij nauwelijks later niet uit het veld werd gestuurd) en John Kloppers verdwenen in het boekje. De strijd werd er niet fraaier op. Hard bikkelend probeerde Feyenoord om alsnog de zo verdiende gelijkmaker te sco ren. Dat lukte welgeteld drie minuten voor het einde van de wedstrijd. Uit een scrimmage schoof Piet Merrelaar de bal in de korte Hoek, Jan van Veen graaiend kansloos latend: 2-2. ÉmjiÊmM j /yy -Cf jy- ;t" ^aw!rypïno, van der Hoeven tilt Excelsior *20 tegen Feyenoord naar een 2-1 voorsprong. Hoek van Holland Cor van Rooy heeft voor één jaar bijge tekend als Ntrainer van de Hoekse zaterdagclub Hoekse Boys. De in Maassluis wonen de oefenmeester heeft daar mee afgezien van een contract met 's-Gravenzandse VV. Zijn keus ging tot het laatste mo ment tussen deze twee vereni gingen, temeer omdat hij in 's- Gravenzande een „interessan te aanbieding" had gekregen. Vorige week nog stelde Van Rooij dat hij' enkele weken be denktijd nodig had. Pim Visser blijft nog een jaar tje trainer van Lyra. Visser, die in het verleden SVV onder zijn hoede had, is momenteel bezig aan zijn tweede siezoen bij de Lierse tweedeklasser. Normen Paget en Zwervers (Capelle aait den IJssel) gaan aan het einde van dit jaar uit elkaar. Vorig jaar had Paget nog Hoek van Holland onder zijn hoede. FCN'66-FIOS 1-1 FCN ging soepel van start, doch de twee openingsdoelpunten werden afgekeurd. In de twintigste minuut kon echter niets aan gemerkt werden op een schot vanaf 25 meter van René Koetsenruiter na een combina tie met Hennie Kuil. Ook in de tweede helft deponeerde de thuisclub het betere voetbal op de glibberige mat, hetgeen FIOS compenseerde met hard voetbal. Vervloed zorgde in de vijftiende minuut uit een vrije trap voor de gelijkmaker. Tien minuten voor tijd kopte Kap- tein voor de Schiedammers vanaf grote afstand raak. De verbazing bij FCN was groot, dat de vermeende voorsprong in de nevel opging. Hennie Kuil moest met een gescheur de wenkbrauw in het zieken huis worden behandeld SFC-WRW 0-0 Het is altijd te leurstellend als ruststand en eindstand hetzelfde zijn als het uitgangspunt. Temeer gold dat voor SFC, dat' een met name in de tweede helft verdedi gend WRW goed in de tang hield. In de vierde minuut al werd een lob van Jim Kars door een Brielse verdediger op het laatste nippertje van de doellijn gehaald. In de vijftien de minuut van de tweede helft stond de paal Schiedams gejuich in de weg. terwij! ook Jan Liekendicck met een schot wei mg geluk had. Kort voor tijd tikte Frans Lansber gen de bal net over het Brielse doel. Schiedam-Puttershoek 1-0 In de eerste 45 minuten was Put- tershoek de gevaarlijkste ploeg. Niettemin nam de thuis ploeg kort na rust de leiding, toen de Puttershoekse doel man een voorzet van Ton Ver- wey niet voldoende wegwerk te en Marco Weeda de bal doeltreffend inschoot. Halver wege de tweede helft heten de gasten nog even de tanden zien met een kopbal op de Schiedamse lat, waarbij Leen Koorengevel voor opluchting zorgde. Ondanks het matige spel leverde de wedstrijd een bestendiging van de koppositie op. RKWIK-GLZ 1-0 Onder lei ding var. het tweetal John Sey/Ger Robbemond. dat de deze week onverwacht m het ziekenhuis opgenomen trainer Herman Wtnk moest vervan gen, behaalde de thuisclub de volle winst Het was nota bene stand in Rob Timmer (vooi de in et rugklachten kampende Peter de Witte) die m de vijf tiende minuut van de tweede helft een rebound uit een hoekschop doeltreffend in schoot: 1-0. Vlaardmgen Een troosteloze 0-0 was het resultaat van de derby tussen Olympus en SVDPW Veel meer doelpun ten vielen er te noteien bij de Schiedamse Boys, dal een ge nadeloos pak slaag kreeg van SC De Roef: 0-8. DRZ had eveneens een zwarte dag. Bol nes zegevierde met 1-3. Posi tief was het resultaat dat De mos thuis boekte tegen VVOH, een klare 4-1 overwinning. Schiedamse Boys-SC De Roef 0-8 De degradatie lijkt welhaast onafwendbaar voor de Schiedammers na alweer een forse ditmaal 0-8 ne derlaag tegen het op alle fron ten sterkere De Roef. DRZ-Bolnes 1-3 Een aanval lend machteloos DRZ moest de meerdere erkennen in het sterke Bolnes. Olympus-SVDPW 0-0 Beide Schiedamse ploegen waren goed tegen elkaar opgewassen. SVDPW had een klem veldo- verwicht, maar vergat te sco ren. Dcmos-WOH 4-1 Een regel matige overwinning waarin het tijdelijk uitvallen van Ben van Schijndel de enige treffer voor VVOH opleverde. Doel punten van Mario Verkerk, Joop van Schijndel, Ronnie Tetteroo en Peter Verschuer. Vlaardingen Fortuna heeft zich in de twee wedstrijden na de winterstop aardig omhoog gewerkt, Na het gelijkspel te gen Olympia, werd er gisteren met 2-1 van DRL gewonnen. Een zwaar bevochten zege, dat wel, maar zeker niet onver diend. Op het goed bespeelba re veld hadden de Vlaardin- gers de uiteindelijke eindstand al voor de rust bereikt. Zij het dat het eindsignaal als een verlossing kwam, want DRL drong nog enkele malen heel gevaarlijk aan. „We hebben ons na een zwak ke start nu toch goed in de tweede klas aangepast", aldus trainer Jan Postema, die ver wacht dinsdagavond voor een vijfde jaar rond te komen. Hij wil daarbij graag Jan Bouman als zijn rechterhand houden en daar is nog een laatste overleg met het bestuur voor nodig. De start tussen Fortuna en DRL had niet sensationeler kunnen zijn. Nadat in de vier de minuut Mari Visser net naast mikte, was het een mi nuut later toch raak. Een voorzet van Ron Hofman werd door Rudolfo Gardeslen in| glijvlucht achter de kansloze Peter van der Munnik gekopt: 1-0. In die zelfde vijfde minuut was het echter alweer gelijk. Laatste man Hadde van der Meijden stopte Ed Ijdoo onte recht af, waarop de bal prompt op de stip kwam. Van elf me ter liet Peter Verhoeckx Remi Leerdam kansloos: 1-1. Een tegenvaller voor de Viaardingers, bij wie de twee Surinamers Stanley Nooïtmeer en doelman Remi Leerdam tot de uitblinkers zouden uit- groeien. „Die tegengoal bracht toch weer die angst in de ploeg", aldus Jan Postema, „zoals in de eerste drie wed strijden ook al het geval was". Fortuna kwam er echter door heen, met zelf nog de beste kansen. Ger Don scoorde na een lage hoekschop van Hans van Os echter niet, terwijl een kopbal van Ron Berveling in een reflex door Van der Mun nik werd gekeerd. Kort voor rust nam Fortuna toch weer de leiding, nadat een chaoti sche situatie voor het doel, met ondermeer een duidelijke handsbal, werd afgerond door de meegekomen Stanley Nooitmeer: 2-1. „Niet alleen door dat doelpunt maar vooral door zijn spel was Nooitmeer voor mij de de uit blinker", aldus Postema. De tweede helft was echter heel wat minder van aanzien. Pos tema: „Het ging toen te chao tisch, al ben ik .erg tevreden over de inzet. Er is keihard ge werkt," Niettemin had Fortuna, dat een kwartter voor tijd André de Haas voor Ger Don inzette, nog heel wat angsten te door staan. Maar altijd weer was daar de atletische Nooitmeer, die steeds ingreep waar dat nodig was. „Met drie punten uit twee wedstrijden", aldus de tevreden Postema. „hebben we ons toch aardig naar het mid den opgewerkt. Dat komt het zelfvertrouwen ongetwijfeld ten goede, zodat we wal vrijer kunnen gaan spelen. Zondag krijgen we DHS en daar heb ben we nog wat tegen goed te maken".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5