Geen verrassingen op. PvdA-lijst Jan van der Sluis stopt vandalisme met jiu-jitsu Hal miljoen aan VOP: chantage!' GAB zegt hulp toe bij gemeenteplannen tegen werkloosheid Kasteleins nemen het op voor Trio Mustang Informatieruimte in modelwoningen Is hulpverlening nog betaalbaar VLAARDINGO DAGBLAD SGHirOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT GEEN SCHOOLRUIT MEER AAN DIGGELEN Gevolg van carnavalsruzie: Voorzitter van fanclub overleden Schiedam strenger voor straathandel Gemeentewerken: Eet niet van eigen grond' Ander spreekuur voor wijkagent Commissie stadsherstel mag niet restaureren Projecten moeten zichzelf bedruipen VRIJDAG 12 FEBRUARI 1982 Schiedam „Schrijf voor ons maar een mooi lied!" Bob van Vliet stond woensdagnacht net op het :punt naar bed te gaan, 'toen hij een opdracht .in die strekking kreeg van 1 de kasteleins uit de Schie damse binnenstad, die met hun allen een horeca- vereniging gaan oprich ten. De cafébazen hadden een geweldig dagje carna val achter de rug, maar wat ze misten aan. het eind van de avond, dat was een goed lied voor onder een goed glas bier. "En daarom belden ze Bob. Nog mooier nieuws kreeg de "zanger/tekstschrijver van "Trio Mustang te horen; be- halve het carnavalslied dat hij speciaal voor de Schie damse horeca-exploitanten moet gaan schrijven is hij ook gecontracteerd voor en- kele optredens her en der in "de café's. Op 19 februari in 't Koetsiertje, op 21 februari in Lion d'Or, op 3 april in de Amstelbron en nog op een nader af te spreken datum in* 't Vierkantje. „Dat is een geweldig gebaar van die kasteleins," zei Bob van Vliet gisteren. „Er zijn ons pas vier avonden door de neus geboord, als gevolg van al dat gedoe met de Rietzei lers, maar dat wordt nu ruimschoots goedgemaakt." De leider van Trio Mustang doelt op de carnavalsruzie tussen de Rietzeilers en stichting Lentefeest, waarin het trio betrokken is geraakt. Los van deze berichten heeft Trio Mustang gis terochtend een gevoeli ge klap te verwerken gekregen. Na een kort stondige ziekte over leed op 52-jarige leef tijd mevrouw Molen dijk, die tweeëneenhalf jaar voorzitter is ge weest van de fanclub van Trio Mustang. Zij wordt zaterdag op Hof wijk gecremeerd. Schiedam De gemeenteraad Krijgt maandagavond een .voorstel op tafel om de straat- handel in Schiedam aan stren gere voorschriften te onder werpen. Wie voortaan waren .aan de man wil brengen van- luit een kraam, tent of voer- tuig, zal niet al te concurre rend mogen zijn voor de be staande middenstand. Die .nieuwe bepaling wordt in de algemene politieverordening (APV) niet opgenomen ter be- scheming van winkeliers, al- .dus B en W, maar wel om de bevolking via een evenwichti- ge brancheverdeling een goed voorzieningenniveau te kun- >nen bieden. Tot dusver kon via de APV een ontheffing voor een stand plaats alleen worden gewei gerd op grond van verkeers- ;-veiligheid, stedelijk schoon of open ba re orde, maar die laat ste term bleek in de praktijk ;te vaag en algemeen. Politiek café in Hoek van Holland H«k van Holland De VVD in Hoek van Holland richt een eigen politiek café op. De eer ste bijeenkomst is maandag avond 1 maart. Politiek cen trum wordt *t Eethuisje aan de Prins Hendrikstraat. Alle politieke gezindten kun nen er komen discussiëren. En °ok mensen, die tot nu toe niet zoveel zagen in de politiek, be nadrukt één van de organisa toren. Het leidde tot enkele opzeg gingen. Twee leden bedank ten voor de Mustang-fanclub en ook Het een sportvereni ging weten dat het trio niet meer hoefde te komen. Ook op twee andere gelegenheid was de groep van Bob van Vliet ineens niet meer wel kom en tenslotte liet een vrouw weten, dat op het hu welijksfeestje dat zij wilde geven ook bestuursleden van de Rietzeilers werden ver wacht. Zij zei tegen Bob: „Ais u dan komt, blijven zij mis schien weg, dus ik heb eigen lijk liever dat u niet komt" Daar kon Trio Mustang het mee doen. De kasteleins in de binnen stad zijn echter zelf ook de 'oorlog' tussen de Rietzeilers en Lentefeest beu. „Zó vier je geen carnaval," aldus Ben Kooij van café De Kuil. Daarom werd Trio Mustang benaderd, die tenslotte een' reputatie heeft op het gebied van carnavalsliederen. Henk Krabben: op eigen verzoek op onverkiesbare plaats. Vlaaraingen De ont- werp-kandidatenlijst, die het bestuur van de Vlaardingse afdeling van de PvdA heeft opgesteld, laat zo ongeveer alles bij het oude. De enige nieu weling die zich tussen de gevestigde raadsleden heeft genesteld is Bert Kandel, fractie-assistent van de PvdA in de Tweede Kamer. De drie wethouders Van der Vel- aen, Maarieveid en Gou- driaan staan boven aan de lijst. Het is overigens de vraag of Kandel er inderdaad in zal slagen met ingang van. het nieuwe seizoen in de ge meenteraad te komen. Hij staat op de I2e plaats. Mo menteel heeft de PvdA in Vlaardingen 15 raadszetels, maar de algemene verwach ting is dat daar na de volgen de verkiezingen wel de nodi ge zetels af gaan. Ook de kandidatuur van Mari van Opijnen (13) en Ronald Rid derhof (14), beide op het ogenblik in de raad, is onze ker te noemen. Henk Krabben, die al had aangekondigd niet in de raad te willen terugkeren, staat op een onverkiesbare plaats op de lijst. Hetzelfde geldt voor de huidige fractievoorzitter Hans Versluys, die op de laatste plaats is gezet. De lijst staat in sterk contrast met die van de Schiedamse PvdA, waar vorige week de hele boel op z'n kop gezet werd. Een wethouder en een paar raadsleden kwamen daar op onverkiesbare plaat sen. Iets dergelijks gebeurde vier jaar geleden met wet houder Bas Goudriaan in Vlaardingen, die toen op een' ledenvergadering alsnog ho ger op de lijst werd gezet. Maar deze keer hoeft Gou driaan niet in de zorgen te zitten. Zijn plaats is verze kerd. De definitieve lijst voor de PvdA wordt zaterdag over een week vastgesteld op een ledenvergadering in De Har monie. Een besloten vergade ring, a ie om tien uur 's mor gens begint en die „eventueel de hele dag kan duren", zo schrijft de selectiecommissie. Maar grote verrassingen zijn weinaast uitgesloten. Landbouwgif in tuinen Botenbuurt Jan van der Sluis en zijn 'schoffies'. Schiedam 't Scheelt tienduizenden guldens! Er is geen ruit meer inge gooid, sinds Jan van der Sluis in de nieuwe gym zaal in Schiedam-Oost jiu- jitsulessen geeft aan wat hij noemt: de baldadigste jeugd van Schiedam, 't Is veel erger geweest. Toen Jan van der Sluis zijn hobby nog voor zichzelf hield, werd de hele wijk geteisterd door uitslaand vandalisme. De ene dag na de andere sneuvelden er glasplaten. En nu? „De gemeente heeft gezegd, Vlaardingen Het college van B en W van Vlaardingen ontwikkelt een alternatief voorde informatie- en werkruim te, die in de Babberspolder in het kader van de stadsvernieu wing nodig is. De projectgroep heeft er onlangs op aange drongen dat er snel zo'n ruimte komt, waar allerlei werk zaamheden die voor de stadsvernieuwing in de wijk nodig zijn kunnen worden gedaan en waar ook een informatie-cen trum voor de bewoners gevestigd kan worden. De projectgroep had zelf voorkeur voor het aanbouwen van een ruimte aan het huidige wijkcentrum, 't Nieuwelant, maar daarop heeft het college van B en W inmiddels negatief geantwoord. Men is bang dat deze permanente ruimte straks op de exploitatie van het wijkcentrum zal gaan drukken, als de stadsvernieuwing in de wijk is afgerond. Gisteravond noemde Goudriaan als alternatief het inrichten van twee woningen in de wijk tot modelwoning annex infor matieruimte- Die suggestie zal de volgende keer in de com missie voor de stadsvernieuwing worden besproken. Jan, jij bent van onschat bare waarde. Nou, daar ben ik trots op." Het verschil is opmerkelijk. Bij de Sint Jan/Aloysius- school en ook bij 't Koepeltje in de Lange Singelstraat leefden de vandalen uit Oost zich vroeger uit. Jan van der Sluis, die woonde om de hoek in de Archimedesstraat, die zag het allemaal aan en stapte op een goede dag in december naar het stadskan toor en zei: „Dat kan zo toch niet langer? Mag ik in die nieuwe gymzaal lessen in jiu jitsu geven? Dat houdt de jeugd bezig en bovendien zien ze dan meteen wat ze ei genlijk aan het vernielen zijn!' Welnu, het experiment heeft geholpen. Gratis zijn de lessen van Van der Sluis. „Ja, ik ga veertig gulden per maand vragen! Dan komt er mooi niemand." Jan van der Sluis mikt op de jeugd, maar ook op werklo zen, WW'ers, WAO'ers, dat maakt hem niet. „Als die mensen maar even kunnen ontspannen, dat vind ik be langrijk." Op woensdagavonden geeft Jan van der Sluis les aan de oudere jeugd. Flinke belang stelling. Geen ruitje kapot. Schiedam In tuinen in de Schiedamse nieuwbouw wijk De Botenbuurt zijn te hoge concentraties 'organi sche chloorverbindingen' gevonden. Het gaat hier om stoffen, die vaak als bestrijdingsmiddel op landbouwterreinen worden gebruikt. De directeur van de Schiedamse dienst ge meentewerken, Harm Gus- tave de Block, raadt de be woners aan geen consump tiegewassen meer in de tuin te verbouwen. De bewonersvereniging De Botenbuurt drong ongeveer een half jaar geleden aan op een bodemonderzoek, omdat de zogenaamde 'zwarte grond' niet vertrouwd werd. De vrees bestond dat dit afkomstig was van het opgespoten havenslib in de Woudhoek-Noord. Ge meentewerken Schiedam stel de daarop dat de grond ge haald was van het terrein tus sen Vlaardingen en Maassluis, waar momenteel de rioolwa terzuivering De Groote Lucht wordt gebouwd. Deze land bouwgrond is nu de toplaag (van een halve meter) van de tuinen in De Botenbuurt ge worden. Daaronder ligt zand. Het toch uitgevoerde bodem onderzoek heeft aan het licht gebracht dat er aan de 'zwarte grond' het één en ander schort. Er zal nu, in overleg met het openbaar lichaam Rijnmond en de inspecteur volksgezond heid, een nader onderzoek worden uitgevoerd. Totdat de resultaten hiervan bekend zijn adviseert de dienst gemeente werken geen consumptiege wassen meer te verbouwen. Of de grond wellicht afgegraven moet worden kan pas op dat moment gezegd worden. Volgens directeur De Block is de thans geconstateerde ver ontreiniging niet van dien aard dat het eten van con sumptiegewassen direct scha delijk is voor de gezondheid. „Maar op grond van de huidi ge onderzoeksresultaten kan .niet worden overzien of er op den duur sprake zal zijn van nadelige effecten", aldus De Vlaardingen De wijkagent van Holy-Zuid, Egbert van der Worp, zal vanaf begin volgen de maand spreekuur houden op een andere plaats. Iedere woensdag tussen 19.00 en 20.00 uur is de wijkagent aanwezig in het wijkcentrum Holy, Meerkoetstraat 1, Tot die tijd blijft het spreekuur op de oude plaats, in. de Kraanvogel- school. Vlaardingen Kunnen mensen de hulpverlening nog wel betalen? Dat is de vraag waar het Interconfessioneel Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening (ICMD) een antwoord op gaat zoeken. Er komen de laat ste maanden minder hulpvragers, vooral uit de midden klassers in de samenleving. Met name naar kort duren de hulp wordt minder gevraagd. Het ICMD is benieuwd of dit iets te maken heeft met de veranderende rolpatronen in onze maatschappij. Hun idee is, dat met de emancipatie van de vrouw het gemis aan een huisvrouw minder voelbaar wordt. Het gezin zou steeds meer een leefeenheid worden, die zichzelf kan redden. Maar dit zijn slechts veronderstellingen, aan het onderzoek wordt nog maar heel kort gewerkt. Vlaardingen In bewoordingen als 'pure chantage' en 'we worden voor het blok gezet' heeft de commissie stadsherstel gistermiddag afstand gedaan van 500.000 gulden, die in het fonds stadsherstel zat en eigenlijk beschikbaar was voor restauratiewerkzaamheden. „Daar krijg ik in de gemeenteraad de handen niet meer voor op elkaar," verdedigde wethouder Ary Maarieveid het plan het half miljoen maar Uit te trek ken voor de derde fase van de renovatie in de Vette- noordsepolder. Vlaardingen Ondanks de begrotingsproble men waar Vlaardingen mee kampt wil de ge meente nog steeds kleine projecten opzetten voor werklozen. Maar die projecten hangen aan een zijden draadje, want financiële toezeggin gen kan en wil de gemeente niet meer doen. De algemene malaise, die voor wethouder Jelle Wijnstok en waarschijnlijk ook voor andere po litici de politiek een weinig leuk beroep maakt, laat zich ook hier voelen. De eerste moeilijkheid die de gemeente moest overwinnen, was de aarzeling bij het geweste lijk arbeidsbureau. Daar vroeg men zich af of dit nu niet een druppel op een gloeiende plaat was en of het de manier was om iets aan de werkloosheid te doen. Maar na gesprekken raakte het GAB wel gecharmeerd van de plan nen van de gemeente, die nog niet erg uitge werkt zijn, en zij zegde haar medewerking toe. Dat nam de twijfels niet weg bij CDA-raadslid Vrijhof, die zich gisteravond in de commissie voor maatschappelijke dienstverlening afvroeg wat met deze projecten bereikt kon worden. -.Het lijkt mij meer een soort bezigheidsthera pie", zei hij. „Om nou werkloze jongeren een beetje aan oude fietsen te laten prutsen lijkt mij niet zo nuttig." De gemeente denkt overigens niet alleen aan een werkplaats voor de rapara- tie van fietsen, ook in de dienstverlening zou er voor werklozen heel wat te doen zijn. Vrijhof wil het meer 2oeken in subsidies aan bedrijven die jongeren in dienst nemen. De werkgroep werkgelegenheidsprojecten blijft voorlopig doorwerken. Het doel is projecten te starten die op den duur zichzelf kunnen be druipen. Steun hierbij van het bedrijfsleven sloot Wijnstok niet uit. Hij noemde dat zelfs „meer dan welkom." Aanvankelijk leek het er op dat deze renovatieronde niet uitgevoerd kon worden. Door een half miljoen uit het genoemde fonds te halen en de grondopbrengst van het terrein van de voormalige detailhandelschool aan de Westhavenkade (zo'n 460,000 gulden) beschikbaar te stel len, is dit probleem opgelost. Het merendeel van de com missie besloot gisteren toch met het voorstel in te stem men. Al vroegen enkele le den zich wel af wat een com missie, die met name geld beschikbaar moet stellen voor de restauratie van waardevolle panden, nog kan doen als er geen geld uitgegeven mag worden. Wethouder Maarieveid kon zich die grief wel voorstel len. „Maar we mogen het geld toch niet aan restaura ties besteden. Laten we er dan maar huizen voor op knappen. Als de commissie er tegen is, dan zal de ge meenteraad zich daar bijna gegarandeerd niets van aan trekken." De commissie stadsherstel, stadsverfraaiing en stadsver- zorging heeft nu nog zo'n 150.000 gulden in het potje zitten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1