9 We zitten te popelen om aan 9t werk te gaan9 Jongeren een trum is wachten beu SPORT 171 Juventus betreurt, maar begrijpt het besluit van Verwer mm mmorn" Licht op groen voor Koe ver mans BAH teleurgesteld door vertraging Inbrekers zien voortaan alle tv-proramma's Spookrijder .dronk een flinke borrel I1113I mmirné Kieboom hangt om de hoek OJC-voorzitter sluit acties niet uit Stationsstraat vraagt college om lagere huren Electroniea weg Inbreker vindt kapitaaltje in linnenkast Spelersgroep: het zal erg moeilijk worden Zelfvertrouwen Fortuna kent geen grenzen Schiedam: zware klus SPORTAGENDA Vlaardingen Het pas opgerichte Bureau Alterna tieve Hulpverlening (BAH) begint is hard bezig aan allerlei projecten, waarvan de resultaten al op korte termijn zichtbaar moetèn worden. Dat ge beurt echter nog steeds erg improvisorisch, omdat een eigen ruimte voor het BAH niet gevonden is. Maar toch begint het bureau volgens de medewer kers nu vorm te krijgen. Die eigen ruimte is voorlopig de grootste zorg van de BA- H'ers. Met wethouder Wijn stok, verantwoordelijk voor de maatschappelijke dienst verlening in de stad, zijn al enkele gesprekken gevoerd. „We hebben eigenlijk de in druk dat Wijnstok zit af te wachten hoe het ministerie van CRM reageert op de gouden handdrukken die het JAC heeft uitgedeeld, voor hij met ons verder wil. Maar we zitten te popelen om echt goed aan het werk te gaan." De BAH'ers hebben gistera vond van het spreekhalfuur van de commissie voor maat schappelijke dienstverlening gebruik gemaakt om de ge meente tot enige spoed aan te zetten. Wijnstok ontkende op die bijeenkomst dat de ge meente nog op CRM zit te wachten. De vertraging is volgens de wethouder te wij ten omdat er nog maar wei- nig gegevens over het BAH op tafel zijn gekomen. „Bo vendien moeten we nog eens praten met het JAC, daar heeft de commissie duidelijk om gevraagd." Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de beleids nota die de instelling bij haar werk wil hanteren. De nota, die binnen enkele weken is afgerond, wordt ook aan de gemeente aangeboden. De hulpverlening aan jongeren in probleemsituaties is in middels eveneens op gang gekomen. Ondanks het feit dat de contacten nog altijd gelegd moeten worden via het Schiedamse BAH hebben al diverse hulpvragers de weg naar de Vlaardingse in stelling weten te vinden. In het Vlaardingse OJC aan de Zomerstraat 45 treedt vana vond de Schiedamse groep Im pact op. Een collectief dat har drock speelt. Het concert be gint om half tien, de toegangs prijs bedraagt een gulden. In de Koningshof in Maas sluis wordt een antiekbeurs gehouden. Vanavond kan men er terecht tot tien uur. Morgen is de beurs geopend van tien tot vijf en zondag van twaalf tot vijf. Een aantal Schiedamse leden van de PSP neemt zaterdag weer plaats achter een markt kraam in winkelcentrum Spa- land. Tussen 10.30 en 16.00 uur kan met name gepraat worden over het weigeren van de mili taire dienstplicht. Mensen met ervaring in die richting zijn aanwezig om voorlichting te geven. De PSP in Vlaardingen houdt zaterdag in het pandje van Rood Vlaardingen (Wees huisplein) een thema-avond met als onderwerp: 'Met alle geweld geweldloos'. Aanvang acht uur. Films van Richter, Eggeling, Ruttman en Fisehinger zijn zondagmiddag te 2ien in het Schiedamse stedelijk museum. De filmvoorstelling vindt plaats in het kader van de ten toonstelling Berlijn-Amster- dam 1920-1940 die in het Haagse Gemeentemuseum is te zien. Aanvang 15.00 uur. In het Schiedamse café De Quibus aan de Lange Haven treedt zondagavond de jazz pianist Burton Green op. Hij laat zich vergezellen door een bassist en een drummer, waar van de namen op dit moment nog niet bekend zijn. Het con cert begint om ongeveer 21.30 uur. Vlaardingen De twee onbe kende mannen die gisteren een winkel in de Hoogstraat binnendrongen hoeven nooit meer een televisieprogramma ,te missen. Ze namen vijf vi deo-reeorders mee, samen met een waarde van ongeveer vijf tien mille. De inbrekers zijn er waar- jSchijnlijk vandoor gegaan in 'een rode Volkswagen, die om streeks die tijd voor de winkel is gezien. De politie is nog op zoek naar de twee inbrekers en hun auto. Wie iets van de inbraak heeft gezien kan dat melden bij de afdeling reeher- che van de politie in Vlaardin gen. Schiedam Met een ruk aan het stuur heeft een Schiedam se automobilist vannacht op bet laatste nippertje een tegen ligger weten te ontwijken die op de Burgemeester van Haar- enlaan op de verkeerde weg helft reed. De spookrijder kon "door de politie worden aange houden en uit blaas- en bloed proef bleek dat de man, een 38-jarige Rotterdammer, een stevige slok achter de kiezen had. Hij is met een proces-ver baal richting Rotterdam ge stuurd; zijn auto moest hij deze nacht echter in Schiedam la- ten staan. •Vtf Het portret van oud-burgemeester Kieboom heeft een plaatsje gevonden in het stadhuis. Vlaardingen Voor het portret van oud-burgemees ter Wim Kieboom was er geen plaats meer in de galerij ten stad huize. Alle schilderijen van voorma lige Vlaardingse burgemees ters hangen in een gang, aan de muur tegenover de kamers van de wethouders, maar het gezicht van Kieboom kijkt vanaf een andere muur die gang in. Hij hangt als het ware om de hoek. „Beetje vreemd plaatsje", vindt ook Maarten Bot van culturele zaken. Maar het kon niet anders. De galerij was vol. Maar zelfs als er wel plaats was geweest had Kieboom er niet tussen gepast. De gebruikelijke lijsten en passe-partouts zijn niet meer verkrijgbaar, dus het portret van Kieboom heeft een ander formaat dan dat van zijn voor gangers. De potloodtekening, waar een wat zorgelijk kijkende Kie boom op staat, is gemaakt door de Rotterdamse kunstenaar Hans Hazenbroek. Veel van de" vorige portretten van burge meesters werden nog gemaakt door K. James, die zelf ooit burgemeester van Gouda was. Maar James is al jaren geleden overleden, zodat een andere kunstenaar moest worden ge zocht. Dat het portret een ongebrui kelijke en weinig opvallende plaats heeft gekregen bleek wel uit de reactie van gemeen te-secretaris Duinkerken: „Zo, hij hangt nu dus eindelijk", zei hij, Terwijl de beeltenis van Vader' Kieboom toch al enke le dagen in het stadhuis te zien is en nota bene naast de kamer van Duinkerken hangt. Schiedam Het bestuur van het Open Jon geren Centrum Schiedam-Noord is het wach ten op de goedkeuring van het bouwplan meer dan beu. Aanvankelijk zou de Schie- de jongeren", aldus Penning, die hierin geen taak voor het bestuur ziet, hoewel ook hij genoeg heeft van het wach ten. Immers, ruim een jaar geleden gaf het OJC-bestuur- haar goedkeuring aan de ge meentelijke bouwplannen en „Dat is nu al zo vaak ge beurd, er moet nu maar eens wat druk op de ketel", zegt de voorzitter van de stichting OJC-Noord, Piet Penning. Hij sluit acties helemaal niet uit. ,Maar dat is een zaak voor leek niets de realisering van een jongerencentrum tegeno ver sporthal Margriet nog in de weg te staan. Maar het bouwkrediet bleek te laag ingeschat en de ge meente kwam vier ton te- Schiedam De huren van de 'krotten' in de Stations straat (Oost) moeten onmid dellijk worden teruggebracht naar twintig gulden per maand. De bewoners van de straat vinden het onlogisch om meer te betalen, nu blijkt dat tachtig tot negentig pro cent van de huizen moet worden gesloopt. De bewo nersvereniging Schiedam- Oost heeft de huureisen in een brief aan het college ge- zet. In januari kwam CPN- raadslid Ulferd Bruseker tij dens de begrotingsbehande ling door de gemeenteraad al met dit verzoek. Men vindt overigens dat niet alleen de huur voor sloop- Schiedam Zesduizend gul den was de electron ische appa ratuur waard die is ontvreemd bij Tandy Shop aan de Hoog straat. De electronica-liefheb- bers die daarvoor verantwoor delijk zijn, gooiden de etalage ruit in om binnen te komen. Ook personeel van school 'De Wegwijzer' aan de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan trof gisterochtend een kapotte ruit aan. Binnen bleek het een en ander gestolen. De totale waarde wordt geschat op vijf tienhonderd gulden. Uit een woning in de Laan zijn een cassetterecorder, een transistorradio en dertig but tons weggenomen. De inbre kers drukten een houten schot weg om binnen te komen. damse gemeenteraad aanstaande maandag al haar goedkeuring hebben moeten hechten aan het plan, maar dat is nu weer een maand- uitgesteld. kort. Inmiddels moet het* centrum ongeveer 1,6 mil joen gulden kosten. De fi nanciële ruimte hiervoor werd enige tijd geleden ge vonden. Niets stond een goedkeuring door de ge meenteraad nog in de weg. Wethouder Herman Post hoorn kondigde ruim een maand geleden tijdens de al gemene beschouwingen ook# aan dat het voorstel in de 'fe-* bruari-raad' behandeld zou worden. Maar ook dit bleek niet haal baar, de ambtenaren hadden het te druk. Wethouder Post hoorn legde, op eigen ver zoek, afgelopen vrijdag ver antwoording af aan het OJC- bestuur. Zaken als socuplan, project 'randjongeren' en de ombuigingsoperatie hielden de mensen van de afdeling cultuur, sport en jeudgzaken te druk bezig. Daarnaast schermde Posthoorn in het gesprek ook met de term 'to taalplan'. Hij deed echter de belofte dat het bouwvoorstel in ieder geval in maart in de gemeenteraad zou komen. Piet Penning neemt daar niet zo maar genoegen mee. „Ik begrijp dat de afdeling CSJ in een krap spannings veld zit. Maar daar schieten wij als OJC natuurlijk niets mee op. Het is al zo vaak uit gesteld. Hoe leg je dit de jon geren nu weer uit? Die moe ten het wachten toch ook zat zijn." panden naar beneden moet. Ook andere huizen moeten goedkoper worden voor de bewoners, omdat van enig woongenot in de buurt geen sprake meer zou zijn. Schiedam Al haar spaar centjes, zo*n vierduizend gul den, bewaarde een 79-jarige dame uit de Mgr. Nolenslaan onder een stapel handdoeken in de linnenkast. Een inbre ker had geen enkele moeite om het zorgvuldig verstopte kapitaal op te sporen en ging er met het appeltje voor de dorst van de Schiedamse be jaarde vandoor. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 12 fehruan 1982 Schiedam De mogelijkhe den van Rob Jacobs zijn deze week aanzienlijk uit gebreid. Bij monde van se cretaris Frans Eijkenbroek zette het bestuur van SVV het licht op groen voor Rob Koevermans, de aanvallen de middenvelder die zich in het schaduwteam iedere door Donald Bax week weer manifesteert. Dat betekent dat de Schie damse eerste divisieclub niet langer aanhikt tegen de vergoeding (ongeveer 5.000 gulden) die het Excelsior '20 moet betalen, indien Koe- vermans optreedt in de hoofdmacht van SVV. „Een stok achter de deur", noemt de oefenmeester van SVV deze onverwachte meevaller, nadat hij dins dagavond, in wat hij noemt een gezond gesprek, zijn se lectie tnet klem had gewe zen op de komende (vier) wedstrijden. „Fortuna, Hee renveen en DS'79 thuis. En eigenlijk is Excelsior ook een thuiswedstrijd", meent Jacobs. „Die serie van vier is maatgevend voor wat er verder gaat gebeuren". Hoewel Jacobs de wanver- toning tegen Volendam nog lang niet vergeten is, denkt hij dat zijn spelersgroep de verschillende lesjes goed heeft geleerd en ook goed heeft onthouden. „Ik denk", filosofeert hij over de nabije toekomst, „dat je met een punt of elf, twaalf periode kampioen kunt worden. Dat betekent dat we nu moeten laten zien wat we willen". Runner-up De eerste opponent in deze aansprekende reeks is run ner-up Fortuna Sittard, dat op eigen bodem SVV met 2- 0 achter zich liet. „Een fijne partij", herinnert Jacobs zich, „en dat gaan we er nu weer van maken. We moe ten de mensen terug krijgen die we tegen Volendam hebben weggejaagd. Fortu na is een ploeg waartegen je echt voetbal kunt spelen. En alleen met echt voetbal kun je resultaten afdwin gen". Behoudens de voorlopige uitschakeling van Henk Sa- lari, behoort Ruud van Dijk andermaal tot de vraagte kens. „Het zal, als iedereen fit blijft, zo'n beetje dezelfde basis worden als tegen Tel star", wil Jacobs voorzichtig kwijt. „Het is de bedoeling om in de eerste helft de ba sis voor de overwinning te leggen. Dat hebben we dit seizoen op Harga nog niet meegemaakt..." Schiedam Tegenvallende prestaties en onenigheid over de wijze van coachen vormen de aanleiding tot het plotselinge en onmiddel lijke vertrek van Carel Ver wer bij Juventus. Voor het bestuur van de Schiedamse basketbalvereniging kwam de stap van Verwer, die bij na zes seizoenen in de Mar griethal werkzaam is ge weest, als een onaangename verrassing. Men heeft steeds de vinger aan de pols willen houden en het contact tussen trainer en team voortdurend gevolgd. „Regelmatig hebben wij ge vraagd of alles goed ging en Carel Verwer toen hij nog kon lachen met en bij de heren van Juventus. Deze week staple de trainer-coach volslagen onverwacht op, zowel bestuur als spelers met grote vraagte kens achterlatend. Vlaardingen Het zelfver trouwen van Fortuna Vlaar dingen kent geen grenzen. Na zes wedstrijden ongeslagen te zijn, wil het team van Jan Pos- tema die reeks ook in de sub topper tegen het Schiedamse DHS onverkort h andhaven- De oefenmeester, die begin deze week zijn contract met nog seizoen een verlengde: „Er zit duidelijk progressie in de resultaten. Wij zijn gebaat bij winst op DHS. Langzaam Schiedam Het zal voor de schakers van Schiedam nog een zware kius worden om de wedstrijd tegen Reeuwijk in winst om te zetten. De wed strijd werd bij een 1,5-2,5 stand in het voordeel van Reeuwijk afgebroken. De zes resterende partijen worden eind deze maand afgewerkt. maar zeker zijn we ons aan het opwerken uit de onderste re gionen," De eerste wedstrijd van het seizoen was al meteen een klapper. DHS wees Fortuna toen met 2-0 terecht, maar na afloop was een ieder er het over eens dat de Vlaardingers duidelijk te weinig hadden ge kregen. Fortuna wil zich dan ook revancheren van die pres tatie. Jan Postema, die toen afwezig was in verband met een lasitge blessure: „Wij zijn nu gewend aan het voetbal in de tweede klasse. Tegen DHS gaan we lekker vrijuit voetballen. Wij maken er een leuke wedstrijd van. Het zit gewoon in de jon- fens om te gaan aanvallen. Ik oop dat er een beetje publiek komt, want dat verdient het amateurvoetbal gewoon. De mensen denken maar steeds dat ze naar het betaalde voet bal moeten voor goede wed strijden, 'maar een nmateur- wedstrijd kan net zo aantrek kelijk zijn." dan kregen we te horen dat er niets aan de hand was", aldus voorzitter Nico van Putten „En dan nu dit. Je vraagt je af of wij als bestuur tekort zijn geschoten of dat het aan de anderen ligt. Feit blijft wel dat iCarel Verwer dit team, zoals dat er nu staat, heeft gebracht en dat het triest is dat het zo moet aflopen. Wij betreuren zijn vertrek dan ook zeer. maar verwachten niet dat hij op zijn besluit terug zal ko men." Oplossing Een oplossing vinden voor dit probleem zal zeker niet zo eenvoudig zijn. Juventus staat er financieel niet zo sterk voor en is dus niet in staat van bui tenaf een nieuwe trainer aan te trekken. Voorlopig zullen de trainingen door de spelers zelf verzorgd worden en neemt het driemanschap John Heilker, Harry Sluimer en Herman Hagens de coaching (tijdelijk) op zich. Voor routinier John Heilker kwam de beslissing niet als een verrassing. „Ais een trai ner zo'n zes seizoenen lang met bepaalde jongens werkt, dan raak je op een gegeven moment op elkaar uitgekeken. Hij was vaak niet autoritair genoeg tijdens het coachen en als ook de resultaten niet ko men, dan moet er een zonde bok worden gezocht. Ik ben er van overtuigd dat deze beslis sing met bloedend hart is ge nomen, maar dat doet niets af aan het feit dat de rest van het seizoen niet gemakkelijk zal worden." Betreuren Van de spelers die allang on der het 'bewind* van Verwer, die zelf nadrukkelijk weigerde commentaar ie geven op deze affaire, spelen blijkt eigenlijk iedereen het vertrek te betreu ren, maar kunnen zij het wel begrijpen. „Drie keer in de week trainen en dan toch steeds verliezen, vaak nog op een schlemielige manier, is moeilijk te verwerken. De coach krijgt dat op zijn brood en dat is wat er bij ons gebeur de. Men gaat elkaar verwijten maken en dan heb je behoefte aan een autoritaire coach. Ca rel was dat niet en wilde dat ook niet zijn." verwoordt Rob van der Waal, die de toekomst overigens niet zo somber in ziet, zijn mening. Volgens hem is de motivatie zeker niet minder geworden, al verwacht hij niet dat er nu ineens wel gewonnen gaat worden. Waar men het bij Ju ventus, dat onlangs ook nog eens veertien wedstrijdballen uit de trainingszaal kwijt raak te, in ieder geval wel over eens is, is dat het basketbal het belangrijkste is en dat met alle middelen geprobeerd moet worden Juventus in de rayon eerste klasse te houden. Vrijdag 12 februari: Volleybal: 20.30 uur Broleeo-MVC (d), 20.15 uur; Hoty- Srienenoord (d). Zaterdag 13 februari: Korfbal: 20.30 uur ODO-Kinderdijk. 15.05 uur Fluks- Oranje Nassau; Basketbal; 17.30 uur Graan Eagles-Blue Stars (d)t 17.45 uur Binnenland-Green Eagles (h). 21.30 uur Juvantus-Red Stara (h). Volleybal: 19.00 uur Broleco-Startlft Voorburg 2 (h), 17.00 uur Both en Partners-SSS (h). 15.00 uur Hou Stand 2-MVC (h), 17.15 uur Shell- CW 4 (h). 20.30 uur Bo1h en Part ner s-Sp ivo (d); Tafeltennis: 18.00 De Koren beu rs-Avantl, 17.00 Pboenix- NOAD; Windsurfen: 14.00 Dijkshoorn Midwinter Grachten Race 1982 van Delfland in de Noordvliet ie Maas sluis; Voetbal: 14,30 SC Cambuur 2- SW 2 (voor KNVB-noetbal zie sport pagina RN), 14.00 DVO'32-Helle- voetsluls. 14.00 CION-NBSW. 16-00 VDL-RSM, 13.45 GTB-WK; Dames voetbal: 11,00 MW'27-DSS'26; Wa terpolo: 20.30 K2C-S2C (h), Posel- don-VZC (d). Wlekstag-Sheil (d), Nu- mansdorp-VIking (d). 19.00 Shell- 2DHC, 19.50 WIK-De Gouwe (d). 20.40 WIK-Viking (h). Zondag 14 februari: Hockey: 19.00 uur Asvtan-Aeolus (h), 20.20 uur Krlmpan-Splrit (h), 21.40 uur Krim pen-As vion (h). 22.20 uur Splrit-Sou- burgh (h, sporthal Buitenhof Delft); Korfbal: 16.45 uur VlBardlngerv-Re- g en boog, 13.00 uur Unicum 2-Suc- ces; Handbal: 13,10 uur De Hollan- diaan-UVG (d), 14.10 uur DWS-MMO (d), 14.20 uur De Holland laan-UVG (h). 15.20 uur DWS-Meeuwen (h), n.50 HVK-Spartaan (dh. Voetbsf: 14.30 SW-Fortuna SUtard (voor KNVB-voet bal zie sportpagina RN), 14.00 Dilettant-Demos, 14.30 GermJ- nal-SVDPW, 14.30 MSV'71-Bolnes, 14.30 DRZ-DRC; Damesvoetbal: 14.30 Kreek boys-Domos, 14.30 SI Varkenoord - VFG, 12.00 Hermes DVS- Zwart Wit 2, 14.00 Dlletiant-Fortuna, 14.30 Bloembol 2-Schiedam; Water polo: 15.10 VZC-SVH (h).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3