Ill MHÏWEfi 'Inspraak lauwe verkiezingskreet' 'M 'Zegmaar niets meer. BRIEVEN Veer Rozenburg kan toch vaker varen ter meuien natuurlijk Welfare werk Rode Kruis weer 2300 gulden rijker Meuldijk na actie voor park Oranjebuurt: /fa 'rè&rêl fii Inbraken opgelost Loterij moet uitkomst bieden Ontmoetingscentrum kan kinderkamp niet betalen Illllllllllli André Hazes in Schiedam: lllllliliillllllllllllllüllllllll Vlaardinger terug in Viaardingen Ook Maassluis wil straat handel aan banden leggen Lading verloren: lekke banden en file Rotterdams Nieuwsblad maandag 15 februan 1982 De gebreide truit j es vlogen over de tafel Viaardingen Gebreide truitjes, shawls, spreien, kussens, wat schilderijen en houtwerk: het lag zaterdag allemaal uitgestald op enkele grote tafels in het gebouw van het Vlaardingse Bode Kruis in de Emmastraat „Dat is 2322 gulden voor het welfare- werk", kon mevrouw Berkhout even na vieren met een tevreden gezicht consta teren. Zo'n 75 vrijwilligers van de afdeling welfare van het Vlaardingse Bode Kruis bezoeken wekelijks een groot aantal ge handicapten, langdurig zieken en bejaar den. Samen worden dan allerlei dingen gebreid, geschilderd of in elkaar geknut seld. De resultaten hiervan worden te koop aangeboden om nieuw materiaal aan te schaffen. Normaal vindt die verkoop al tijd plaats op braderieen. „We hadden nu weer vrij veel kant en klare spullen liggen en toen dachten, we: laten we het weer eens in ons eigen gebouw doen", vertelt mevrouw Berk hout, Vorig jaar werd er voor het eerst een welfaremarkt ge houden en afgelopen zaterdag was het opnieuw prijs. „Een succes. Je ziet het. 't Is heel gezellig", aldus één van de vele vrijwilligsters van het Bode Kruis. Er werd zaterdagmiddag erg veel verkocht. Hei was zelfs zo, dat sommige bezoekers net iets aantrekkelijks voor de. neus weggekaapt zagen. Wat dan resteerde was nabestellen, en daaraan gaven de mensen van het welfarewerk met groot plezier gehoor. Viaardingen Het woord inspraak is wat Henk Meuldijk, bewoner van de Oranjebuurt, betreft rijp voor de prullen mand. Bewoners van die buurt voerden actie voor het be houd van hun buurtparkje. Maar dat parkje verdwijnt; de nieuwe Jan Ligthartsehool wordt er gebouwd. 367 Handteke ningen waren niet voldoende om het parkje te behouden. Het park lag ae oewoners volgens Meuldijk zeer na aan het hart. Hij ondertekent zijn brief aan de gemeenteraad met: „Een zeer teleurgestelde, bewoner van de Oranje buurt." In de brief noemt Meuldijk het woord 'inspraak' een lau we verkiezingskreet, omdat er volgens hem toch niet naar de mensen wordt ge luisterd. „Nog even en we worden onder curatele ge- Rozenburg De veerdienst Maassluis-Rozenburg gaat na 1 april vrijwel zeker één keer per twintig minuten een over steek maken. Op dit moment vaart het autoveer nog een keer per kwartier, maar door het inkrimpmgsbesluit van de provincie van september vorig jaar, de bezuinigingen en het ontslag van 22 man veerdienst-personeel zou na 1 april slechts één tocht per half uur worden gemaakt. Deze maatregel heeft enige maanden geleden een storm van protesten doen ontstaan. Gevreesd werd dat deze ver minderde dienstverlening het begin van het einde voor de veerdienst zou betekenen. De provincie hield echter voet bij stuk en verklaarde dat de ver minderde dienstverlening met nog slechts één varende boot en een in reserve onontkoom baar was gezien het oplopende verlies tot zo'n twee miljoen per jaar. Uit een notitie van provinciale waterstaat aan GS is nu geble ken dat. als aan een aantal voorwaarden wordt voldaan, de wachttijd kan worden be perkt iot twintig minuten. Dit blijkt mogelijk als er één man minder wordt ontslagen en er een investering wordt gedaan van 35.000 gulden voor ont waard ingsapparatuur ten be hoeve van de tienritten-kaar- len. Verder is de voorwaarde dat het personeel van de veer dienst akkoord moet gaan met deze gewijzigde opzet. Mooie cretonne... geschikt voor elke kamer in diverse modekleuren i2ücm breed 100% viscose van 8,25 AOO voor mi Viaardingen. Met de arres tatie van een 27-jarige Viaar- dinger heeft de politie twee in braken en een poging daartoe opgelost. Het gaat om een in braak in het tenniscentrum van Hogendijk aan de Zwalu wenlaan en een inbraak bij autobedrijf Van Roon aan de Van Beethovensingel, die bei de in de nacht van 7 op 8 fe bruari werden gepleegd. De man, die de bedoelde ver grijpen heeft bekend, heeft ook toegegeven geprobeerd te hebben in het Rode Kruisge- bouw aan de Emmastraat in te breken. De gearresteerde man bleek te zijn ontvlucht uit de Van der Hoevekhniek. Na zijn aanhou ding en het verhoor is hij daar inmiddels teruggebracht. steld", schrijft Meuldijk cy nisch. En: „Stem niet, regeer jezelf." De man, die vroeger lid was van de jeugdgemeenteraad, heeft geen vertrouwen meer in de politiek. „Het klinkt misschien negatief, maar zo word je wel gemaakt." Schiedam 'Een beetje ver liefd'. Ons nieuwe nationaal idool lijkt het werkelijk in praktijk te brengen. Hoe is het mogelijk? André Hazes, vrouwen aan zijn lippen, te dere glimlachjes als hij het over 'zijn Meivin' heeft. De vertolker van het huidige le venslied, hij weet in een paar minuten tijd de stemming er in te brengen. Wellicht daardoor bleef het 350-koppige publiek in de Schiedamse discotheek 'Car touche' gematigd kritisch. Nie mand eigenlijk die zich stoor de aan het feit dat de 'eenvou dige Amsterdammer' het zich veroorloofde, zijn werktijd zo danig in te korten dat het meer leek op deeltijdwerk dan op het nakomen van gemaakte afspraken, André Hazes zou het Schie damse publiek, dat tien gulden had neergeteld om een kaartje te bemachtigen, minimaal een uur bezighouden, Het werden ruim twintig minuten, maar wie zich daar druk om maakt, is niet gewend optredens van gevestigde zangers bij te wo- En het moet worden gezegd, de opvolger van mannen als Willy Alberti, Sjakie Schram, Tante Leen, Johnny Jordaan en andere levenslied-vertol kers weet de zaal in de kortst mogelijke tijd in extase te brengen. Het gegeven van de 'eenvoudige jongen' die dat tot in de oneimgheid blijft spreekt aan, Dus zit de bar van Cartouche, al lang voordat Hazes zich aandient, stampvol. Allemaal vrouwen, waarvan je normaal gesproken kan verwachten dat de disco-muziek meer aan spreekt dan het altijd zo dra matische levenslied. Schijn be driegt echter ook ditmaal, want eenmaal achter de bar brengt de nieuwbakken vader van Meivin de zaak helemaal in beroering. En zeker het slotnummer, de 'Melvin-Blues' doet het goed. Viaardingen Ontmoetingscentrum West voorziet grote problemen bij de financiering van het jaarlijkse vakantie kamp, dat in de zomervakantie voor kinderen uit de West- wijk en de Indische Buurt wordt georganiseerd. Door de bezuinigingen op het sociaal-cultureel werk vreest het wijkcentrum, dat het dit jaar niet zal lukken dit kin derkamp, waarvoor de deel- nemertjes een eigen bijdrage betalen die niet kostendek kend kan zijn, volledig te be talen uit de normale activi teitenbegroting, Daarom houdt de Westwijk een grote loterij, die voldoende moet opbrengen om het kamp toch te kunnen laten doorgaan. Voor die loterij zullen vanaf 15 februari nummers voor 1 gulden per stuk worden ver kocht. Er zijn aardige prijzen te winnen, waaronder een dames- of een herenfiets. De loten worden in de wijk ver kocht door kinderen, die een cspeciale legitimatie bij zich hebben, maar de loten zijn ook op het Ontmoetingscen trum te koop. Diverse handgemaakte waren lagen op enkele tafels in het Vlaardingse Rode Kruisgebouw voor de bezoekers uitgestald, üe we'itarem'arkt 'wèrd~een succes. Tot twee keer toe moet de meest populaire papa van Ne derland zijn zoon hartstoch telijk bezingen. En allebei de keren kijkt menige vrouw vertederd toe. Maar voor die tijd blijkt de als ee„i komeet omhoog geschoten artiest aardig zijn les geleerd te hebben. Achter de bar, waar hij voor deze keer maar eens optreedt, bespeelt hij zijn pu bliek op professionele wijze. „André", roept aan aanbidder. „"Ik stal van mijn gezin'.". Waarschijnlijk een onbekende hit, maar hij reageert direct met: „Je moet je schamen". En dan, erg nonchalant maar niet zonder trots, kondigt hij het volgende nummer aan. Een hit, die een plaats heeft gevonden in de top 40, de meest zaligmakende ranglijst voor een Nederlandse artiest. „Zeg maar niets meer", rea geert iemand uit het publiek. André kan niet meer kapot. Dan al zit de stemming er voor meer dan honderd procent in. De deinende massa geniet, waarom ook niet? Niemand die zich bekommert om het feit dat de 'held van de dag' slechts één helft heeft ge speeld, niemand die zich druk maakt over het geld wat er in dat soort gelegenheden om gaat, niemand die werkelijk beseft, dat de man in kwestie op zondagavond veel geld staat te verdienen. Want André Hazes is uitge roeid tot een nationaal bezit, en daar moet hij aan wennen. Helaas, ook nu weer waren er Ook letterlijk drukt André Hazes zijn publiek aan de brede borst. teveel mensen die zich té be zorgd maakten over de ge zondheid van ons idool. En daarom zorgden zij ervoor dat hij onbereikbaar was voor de mensen die dolgelukkig zou den zijn als ze maar heel even zijn stem hadden gehoord. Het mocht niet van de 'body guards' in-spé, zelfs niet toen hij wilde inspelen op de wil van het publiek. Want eerlijk is eerlijk, André weet de men sen op onnavolgbare wijze naar zijn hand te zetten. En ei genlijk horen daar geen druk ke baasjes bij, die later kunnen zeggen een relatie* met Hazes opgebouwd te hebben. 'Zeg maar niets meer'. Het had gisteravond een dubbele bete kenis. y André Hazes met microfoon achter de tap. Genietende bewonderaars aan de andere kant, Kunstenaar Frits Vogel in De Duig Viaardingen De ook in het buitenland vermaarde, en in Viaardingen geboren, kunste naar Frits Vogel exposeert van 15 februari tot 14 maart in kunstgalerie De Duig aan de Landstraat 29. De expositie werd zaterdag geopend door enkele andere oud-Vlaardm- gers: Herman Wigbold en Ge rard van der Berg. Dat ge beurde In het 'Nederlandse' atelier, omdat de sculpturen van Vogel zo groot zijn, dat er in de De Duig weinig mensen meer bij hadden gekund om de opening mee te maken. Vogel is met alleen bekend om zijn olieverfschilderijen en ij zersculpturen, die door de cri tici als sensationele kunst wor den omschreven. Hij is ook de ontwerper van het jaarlijks te rugkerende bloemencorso in Aalsmeer. Hij is begonnen als bloemkunstenaar en behaalde daarmee veel binnen- en bui tenlandse prijzen. Sinds 1979 heeft hij zich teruggetrokken in de Franse Auvergne, om zich meer bezig te kunnen houden met zijn 'vrije werk'. Bezichtigingen: op donderdag-, vrijdag- en zaterdagmiddag tussen drie en vijf uur en op vrijdagavond tussen zeven en negen in galerie De Duig. Maassluis Ook de gemeente Maassluis wil de algemene pc- litieverordening op zo'n ma. nier wijzigen, dat mensen niet zo maar ergens een kraam, tent of voertuig kunnen neer zetten om waren te verkopen Vanavond buigt de Maassluise commissie voor algemene za- ken zich, gelijktijdig met de Schiedamse gemeenteraad over een wijzigingsvoorstel Met name door enkele uitspra- ken van de Raad van State konden standplaatsen nog slechts geweigerd worden op grond van verkeersveiligheid stedelijk schoon of 'openbar* orde'. De A.P.V. moet nu 20 aangepast worden, dat ook concurrentie voor de plaatse lijke middenstand uit den boze is. Dit met name om, aldus het Maassluise college van B en W, te voorkomen dat het aan tal standplaatsen op ongewen ste wijze wordt uitgebreid. Viaardingen Het verkeer op de zuidelijke baan van rijksweg 20 is vrijdagavond ge- mime tijd gestremd geweest nadat een vrachtwagenchauf feur een kozijn had verloren Binnen een half uur was er een file tot aan Maassluis er. hadden diverse automobilisten een lekke band. Nadat de lading was verloren lag de weg, ter hoogte van het Finastation, over een strook van honderd meter bezaaid met glas en hout. Het duurde ongeveer een uur voor er weer normaal verkeer mogelijk was De alternatieve geneeskunm staat centraal op de Nivon avond die op 25 februari word, belegd in 2aal Irene te Schie dam. Uit Harderwijk komt dr Lodewijks, die over het onder werp zal praten. Na de paut is er gelegenheid tot discussie Om acht uur worden belang stellenden verwacht. Het OJC in Schiedam-Noorc is zo geschrokken van de ver traging in de nieuwbouwplan- nen dat men een speciale hor rordag gaat houden, Die vindt plaats op vrijdag 26 februari Van 's middags twee uur tot middernacht worden griezel films gedraaid en vreemde drankjes aangeboden aan de gasten. Griezelcentrum is dit dag de Blauwe Brug. De reu ma patiënten vereni ging Nieuwe Waterweg-Noord komt op zaterdag 27 februari weer bijeen in dienstencen trum De Vier Molens, Nieuwe Damlaan 766 te Schiedam Om ongeveer 11.00 uur zal ook dt reumatoloog W. van Goor aan wezig zijn om vragen te beant woorden. Voor eventueel ver voer (ook met rolstoel) kan ge beld worden naar mevrouw Tettenburg, telefoon 348013 Bridge had al eerder willen komen, maar onvoorziene om standigheden noopten de top- 40-hand ertoe pas zondaga vond 28 februan bij de Instui.' te komen. De Arcade-societeit (Lange Haven 71) rekent op een swingend avondje. Historische vereniging In uw blad van 5 februai stond een artikel met folt van de heer J. Anderson ov& het vijftienjarig bestaan var de Historische Verenigin! Viaardingen. Waar nieuws over een histo rische vereniging ook Sink historisch moet zijn, kunnei enkele correcties mijnerzip helaas niet achterwege blij ven. De oprichtingsdata klopt, maar de oprichtings* vergadering was niet lf 'Triangel', maar in de burg6^ zaal van het stadhuis. Die op richtingsvergadering geen initiatief van de h# Anderson alleen,_maar va' een groep van vier, bestaan de uit alfabetisch J. Ander son, A. Bij! Mzn., H.K. v® Minnen en P.J. Wester# Medewerking verleende fe provinciale historische vere niging. Na de oprichting werd de w laas in 1981 overleden are»' tect G. Geluk als voorat» aangezocht en die is dat veij jaren geweest. In 1979 tra hij af als bestuurslid, terW het presidium enige tijd daar voor in handen kwam vanfl heer Anderson. Tot zover wat de verenig'^ zelve betreft. De verdere om boezemingen van de hea Anderson laat ik gaarne vtf Zijn rekening en verantwO°! ding. H.K. van Minns' Vlaardin-ga'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2