SPIRT li Vlaardingen- Excelsior krijgt een staartje DM Motie van wantrouwen tegen bestuur? Scouting SVV valt verkeerd Commissie voor democratische planning samengesteld Gemeente wil huurverhoging 694 woningen ongedaan maken 'Vijftigis teveel' SPORT AGENDA V erslag rapporteur wekt verwon dering Linnenkast met 6400 gulden... Stationsstraat op VPRO-radio Advocaten- collectief draait op volle toeren Viergever naar NSW De Ooievaars moeizaam naar zege VZC in I P I I middenmoot Ambitieuze oefenreeks Fortuna VI Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 16 februari 1982 Schiedamse lobby van boze PvdA'ers Schiedam Partijleden die anders nooit komen worden in gToten getale ge mobiliseerd om aanstaan de donderdag in de grote zaal van Irene tot een be duidend andere Pvd A-kan didatenlijst voor de ge meenteraad te komen. „Iedereen is iedereen aan het polsen, er is een geweldige lobby op gang", aldus insi ders. Zelfs in de doorgaans a- politieke sportkringen van Schiedam zijn klinkende na men zoals Jo van der Touw en SVV's Frans Eijkenbroek gepolst om zoveel mogelijk geestverwanten op de been te brengen. Doel van de lobby is het om hoog tillen van dé onverkies baar geplaatste PvdA'ers Ruurd van der Veer, Arie van Loenen, Jan Simons, Chris Zijdeveld, Gé Brouwer en Hans van Kleef. Men spreekt in wijde kring al over een 'mo tie van wantrouwen' tegen het bestuur, dat door oud-raadslid Jo Ou wens beticht is van machtsmisbruik. De 'wraakactie' tegen het be stuur zou gestalte moeten krij gen door een linkse minder heid, die bij het bestuur goed Jo Ouwens: macbts pmlsbruik van bestuur. ligt, beduidend lager op de lijst te plaatsen. Het gaat hierbij om bekende, jongere socialis ten ais Hans Konings, Jos van der Lugl, Ton de Vos en Niko- laj D iele mans, die men van de lijst wil krijgen. Dat zou alleen lukken als er voldoende leden op de been komen. Voorzitter Hans Bakker heeft besloten de vergadering don derdagavond niet zelf te lei den, Het lijkt hem onjuist op deze moeilijke vergadering zo wel het bestuursvoorstel te verdedigen als de vergadering in de hand te houden. Het ligt nu in de verwachting dat oud voorzitter Hans van der Viist de vergadering zal leiden. Bakker heeft zich eerder al uitgelaten over de consequen ties, die een gewijzigde PvdA- lijst kan hebben. Als de ach terban zou besluiten om partij genoten, die door het bestuur onverkiesbaar zijn gezet, toch naar voren te schuiven, vreest het bestuur opnieuw een moei lijke periode vol conflicten binnen de PvdA. Het bestuur baseert zich hier bij op het recente optreden van fractieleden als Gé Brou wer en Hans van Kleef. Zou den daarentegen andere leden, die wel verkiesbaar zijn gezet, het veld moeten ruimen, dan vreest het bestuur een kleurlo ze fractie die onvoldoende de verhoudingen binnen de partij weerspiegelt. Het laconieke commentaar hierop van één der verkies baar geplaatste maar nu toch bedreigde PvdA-leden. Hans Konings. was gistermiddag: „Elke partij krijgt natuurlijk de fractie, die zij verdient. Als daar straks 20Ö mensen op die vergadering zitten is dat pri ma, dan maken zij de lijst uit. Ik heb in ieder geval geen zin voor mezelf ie gaan zitten lobbyen. Als het programma maar wordt uitgevoerd, daar gaat het om, en dan maakt het mij niet uit wie dat program ma gaan uitvoeren. Het is een" goed programma, waar links Schiedam verder niet aan zal kunnen tippen, en ik hoop dat de mensen, die nu kennelijk op die lijst moeten, dat besef fen en weten waar ze aan be ginnen." Vlaardingen Met veront waardiging nam DVO'32- voorzitter Ben Versteege kennis van het feit dat en kele contractspelers van SVV de velden in de Vlaar- dingse regio hebben afge stroopt op zoek naar jeugdig talent. „Ik weet niet eens dat ze bij ons geweest zijn", klinkt het verbaasd uit zijn mond. „Het is dan heel stie kem gebeurd en dat vind ik een onjuiste handelwijze. Mijn mening is nagenoeg wel bekend. Het beroerde is dat er spelers worden bena derd buiten de club en het bestuur om. Er worden koeien met gouden horens beloofd, maar de ervaring leert dat er in de praktijk weinig van terecht komt. Zelf hebben wij die erva ring ook gehad met enkele spelers. Gelukkig zijn ze weer bij ons terug gekomen. Over het initiatief van SVV ben ik in het geheel niet ïe spreken." Ook VDL-voorzitter Van Beurden is niet blij met het initiatief van SVV. „Ik vind het een vreemde zaak, al moet ik wel 2eggen dat ook andere betaalde verenigin gen het doen. Nu kunnen we spelers natuurlijk nooit verbieden over te stappen. Wij hebben als club wel zuigkracht gehad van be taalde verenigingen en het is maar de vraag hoe je daar op moet reageren. Als club investeer je toch ook in de jeugdopleiding. Daar is een hoop geld mee gemoeid. En als ze op zon manier spelers benaderen vind ik dat niet bepaald een frisse metho de". SVV-secretaris Frans Eij kenbroek vindt de reacties uit de amateurwereld voor barig. „Scouten is nog steeds niet verboden. Als wij een speler op het oog hebben. benaderen we uiteraard eerst de betrokken vereni ging en dan pas de speler. Ik vind het allemaal een beetje overdreven, die reac ties van de amateurclubs". Vult Dick Lubeek. oud-se cretaris van Hermes DVS en momenteel waarnemer voor het betaalde voetbal aan: „Er is een gentleman- agreement tussen de ama teurverenigingen en de be taald-voetbalorganisatie dat eerst de club wordt bena derd. Als spelers van SVV andere spelers gaan bekij ken dan mag dat. Als SVV iemand op het oog heeft, moet eerst het bestuur wor den benaderd en niet de speler. Als dat gebeurt is er echt niets aan de hand". Vlaardingen Het college van B en W heeft aan de hand van de kandidatenlijst de nieuwe commissie voor de democratische planning samengesteld; een zogenoem de artikel-61-commissie, die mede het beleid zal bepalen van het Vla ar dings Centrum voor Welzijnsplanning. Dit centrum is een van de afsplitsingen van de vroegere stichting Welzijn Vlaardingen. In de commissie komen haast de drie raadsleden, die al eer der door de gemeenteraad wa ren aangewezen VVD'er Floor Quast, CDA'er Nel van der Linden en PvdA'er Henny Goedknegt— 12 vertegen woordigers van de diverse in stellingen die in de stad in het welzijnswerk werkzaam zijn. Uit het club- en buurthuis werk komt Willem van Oran je. Andries Booij vertegen woordigt het jeugd- en jonge renwerk, terwijl het peuter- speelzaalwerk wordt vertegen woordigd door mevrouw M.Codée. Uit het vormings- en ontwikkelingswerk zit J.van Es in de commissie, en uit de amateuristische kunstbeoefe ning mevrouw G.Visser. J.T- sang vertegenwoordigt de kunstzinnige vorming, F.van Drunen de gezinsverzorging en F.Oversïuizen het alge meen maatschappelijk werk. Voor de maatschappelijke dienstverlening aan jongeren en jongvolwassenen is W.van Heemst benoemd en namens de vrijwiiligers-organisaties mevrouw J.C. Gog-Hopman. H. Mulder tenslotte vertegen woordigt het noodopvangeen- trum. De nieuwe commissie, die re gelmatig zal vergaderen over allerhande zaken die met wel zijn te maken hebben, wordt op 2 maart aanstaande geïn stalleerd. Vlaardingen Als het rijk akkoord gaat wil de gemeente de huurverho ging van afgelopen jaar voor de 694 Muwi-I-wo ningen ongedaan maken. Dat zou betekenen dat de bewoners van de woningen in de Babberspolder het be drag dat zij sinds juli 1980 aan huurverhoging hebben betaald terugkrijgen. On langs besliste de huurcom- missie al dat de huurverho ging van 1980 nooit had mo gen worden berekend. De commissie oordeelde dat er daarvoor teveel achterstallig onderhoud aan de huizen is. Voor de huurverhoging van vorig jaar hebben de bewo ners de buurcommissie weer ingeschakeld. Omdat het achterstallig onderhoud aan de huizen, die op de nomina tie staan voor renovatie, nog steeds niet is weggewerkt verwacht de gemeente dat de commissie zal oordelen dat de huurverhoging van 1981 ook niet mag worden berekend. Daarom verzoekt Vlaardingen het rijk de huurverhoging van vorig jaar ongedaan te mogen ma ken. De bewoners hebben het al tijd een rare zaak gevonden dat de huren in 1980 en 1981 werden opgetrokken en in de twee jaren ervoor niet. Zij noemden het pure wille keur dat zij het ene jaar wel en het volgende jaar geen Vlaardingen De voetbalwedstrijd Vlaardingen-Exeelsior M krijgt voor Vlaardingen-speler Herman Hoogerboord nog een vervelend staartje. Na afloop van de alweer drie weken geleden gespeelde wedstrijd raakten supporters van beide verenigingen met elkaar slaags. huurverhoging hoefden te betalen, terwijl hel achter stallige onderhoud nog pre cies hetzelfde was. In '78 en '79 kreeg het ge meentelijk woningbedrijf van het rijk wel toestem ming de huren te bevriezen, maar de jaren er na moest de huurverhoging gewoon worden berekend ondanks het feit dat aan de toestand van de huizen niets was ver beterd. Schiedam Uit de slaapka mer van een 74-jarige bewoon ster van de Mgr. Noienslaan is voor een bedrag van 6400 gul den aan contanten en waarde papieren gestolen. De inbreker trof de spullen aan in de lin nenkast. Dat is volgens de bri gadier voor misdaadpreventie Dick Gelderbiom wel de meest voor de hand liggende plek. Maassluis Het radiopro gramma Villa VPRO Verzet wijdt morgen tussen twaalf en een uur op Hilversum I de uit zending aan de Stationsstraat, waar Nederlandse en Turkse bewoners de strijd hebben aangebonden tegen de verpau pering van hun straat. Op diverse plaatsen in de regio heeft de landelijke werkgroep, die zich inzet voor het omlaag brengen van de maximum snelheid in woongebieden naar 30 kilometer per uur, grote stickers geplakt over verbodsborden die aangeven dat er niet harder dan 50 gereden mag worden. Dat is ook het geval onderaan de afslag Vlaardingen-centrum van rijksweg 20. Met de actie wi! de groep nogmaals benadruken, dat er snel Iets aan de verkeerswetgeving moet verande ren, omdat voor veel woonstraten 50 kilometer per uur inderdaad knap aan de snelle kant is. Het Vlaardingse gemeentebestuur zal de actie zeker toejuichen, al is het de vraag of men het op het stadhuis leuk zal vinden dat die stickers zijn geplakt. In de Vlaardingse gemeenteraad is er al jaren geleden op aangedrongen, dat de maximum snelheid in woongebieden omlaag zou moeten. Schiedam Het Advocaten- collectief Schiedam werkt eni ge maanden na de oprichting al op volle toeren. Er worden minimaal vijftig zaken pro deo per maand afgehandeld. Dit gebeurt definitief zonder ge meen teiijke subsidie, maar daar liggen de vier advocaten niet meer wakker van. Ze hebben geprobeerd subsidie los te peuteren, maar het colle ge van B en W bleek onver murwbaar. Dit omdat er in het algemeen geen subsidie wordt gegeven aan zelfstandig opere rende beroepskrachten; de rijkssubsidie voor pro deo af te handelen zaken niet te laag zou zijn en niet is gebleken dat bureau rechtshulp, de sociaal raadsvrouwen en de rechts winkel nauwelijks naar beho ren kunnen functioneren. In de commissie sociale zaken probeerden PPR en PvdA het college alsnog warm te krijgen voor een zogenaamde aanmoe digingspremie, maar het colle ge besloot deze maand dit voorstel naast zich neer te leg gen. Volgens mr.Hans Schoenma kers van het advocaten collec tief is een 'aanmoediging' niet meer nodig. De vier advocaten hebben het al druk genoeg. „Er was een begroting ge maakt van vijftig zaken per maand. Voor ons vieren. Het blijkt geen enkel probleem om dit te halen. We zitten er zelfs al aardig boven", aldus een te vreden Schoenmakers. üok enkele spelers moesten heL in het gedrang ontgelden. De scheidsrechter ging er als een hazewind van door en heeft vati alle tumult niets ge zien. De aanwezige KNVB- rapporteur noteerde, zo bleek eind vorige week toen beide verenigingen tot hun verba zing een brief over het voorval kregen, echter alles. Zo meende hij gezien te heb ben dat aanvoerder Herman Hoogerboord een bidon met water in het gezicht van een supporter zou hebben gegooid. Hij maakte rapport op van het voorval en seinde de KNVB Vechten In zijn rapport maakte hij ook nog melding van het feit dat de coaches en de bestuursle den van beide verenigingen aan het vech'ten zijn geweest. De gewraakte Herman Hoog- erbord fel: ..Ik heb wel die bi don in mijn handen gehad en gegooid. Ik weet zeker dat die fles niet in het gezicht van die man js terecht gekomen. Hij kwam terecht op zijn regenjas. Mijn zoontje zei nog, pa hij kwam op zijn borst. In het veld was de spanning al merk baar. Toen ik na afloop mijn directe tegenstander een hand wilde geven weigerde hij. Als dank spuugde hij mij in het gezicht. Mijn medespelers heb ben mij toen tegen moeten houden want ik was razend. Toen begonnen supporters er zich mee te bemoeien en zijn er wel een paar klappen geval len." Inmiddels heeft Herman Hoogerboord zelf zijn gedach ten over hei incident op papier zelfs dc coaches hebben loper vechten." En diplomatiek: „Voor Her-1 man is het natuurlijk ook ver- }j velend. Ik heb hem wel me' die bidon zien lopen, maar oi hij er ook mee gegooid heeft weet ik niet. De man die hem in zijn gezicht zou hebben ge kregen had wel een bescha digd oog, maar dat kwam door door Chris Woerts Wim van den Berg gezet en gestuurd naar de bond; „Ik wil het niet erger maken dan het al is. Ik heb enkele verzachtende omstan digheden aangevoerd en wacht nu maar af wat de reac tie vanuit Zeist zal zijn." Vlaardingen voorzitter Wim van den Berg is uiterst veront waardigd over de passage in het verslag van de rapporteur over de vechtende coaches en bestuursleden: „Het is perti nent niet waar dat wij als be stuurders aan bet veehten zijn geweest. Wij moeten verweer indienen bij de KNVB en dat zullen we uiteraard doen. Na afloop heb ik het er nog met het bestuur van Excelsior over gehad, dat het eingelijk onbe grijpelijk is dat het na afloop zo uit de hand is gelopen. Echt, wij hebben er alles aan gedaan om de mensen uit el kaar te halen. Het is te gek om te veronderstellen dat wij en een vuistslag die door iemand werd toegediend. Verder weel ik er ook weinig van. Het I echt jammer dat die wedstrijd nog zo'n vervelend staartje! krijgt." tt Ook bij Excelsior iVl is men I verontwaardigd. Secretaris,! Karei Par re: „Het is gewoon r| flauwekul. Wij hebben gepro-H beerd om alles te sussen. Na afloop van de wedstrijd heb-^ ben we met het bestuur van Vlaardingen nog een gezellig borreltje gedronken. Ook wij* hebben inmiddels een rapport 1 naar de KNVB gestuurd waar- in staat dat de coaches en het bestuur absoluut niet hebben deelgenomen aan de vechtpar- I tij.- s NumansdorpJan Vier gever (35), momenteel on der éénjarig contract bij Nieuw-Lckkerland, wordt voor '82-'83 de nieuwe trainer van eersteklasser NSW, waar Hans van der Wekke vertrekt naar RVVH. Ton de Hoop, be zig aan zijn laatste jaar in Ridderkerk, neemt de plaats van Viergever bij Nieuw-Lekkerland in. Schiedam Na enkele eenvoudige overwin ningen 2ijn dc tafeltennissers van invaliden sportvereniging De Ooievaars tegen Roleb 3 op zwaar verzet gestuit. Ternauwernood kon de wedstrijd met 6-4 winnend worden afgesloten. i Mare Chomette stond aan de basis van de zege door een hattrick te scoren. De anders 20 voor treffelijke John du Chatinier had een complete off-day en won slechts één partij. Met twee overwinningen onderstreepte Wout Peeman zijn constante vorm. Voor het eerst in de com petitie ging het dubbelspel van John du Chati nier en Mare Chomette verloren. De actie Vlaardingen tegen Apartheid heeft tot en met de slotmanifestatie, die op 30 januari werd gehouden, een bedrag van 1665,05 opgele verd. Het bedrag is bestemd voor de South African Con gress of Trade Unions. In dienstencentrum Holy zingt vanavond het Holy- koor. Men begint om 19.30 uur. De toegangsprijs be- draagt drie kwartjes. De afdeling bevolking op het Maassluise stadhuis laat weten dat men tot en met 26 februari zijn paspoort nog voor het goedkope tarief kan verlengen. Na 1 maart gaan de zomertarieven weer in. Het wintertarief is 50,95; na I maart wordt dat 56,35. In het Zonnehuis aan de Dillenburgsingel 5 zijn vanaf 17 februari gouaches en olie verfschilderijen van Steef Zoetmulder en karakterpop pen van Margot Vincent te zien. De expositie duurt tot 13 maart en is dagelijks van 10.00 uur tot 20.00 uur te be zichtigen. De Vlaardingse wijkvere- niging Hoevenbuurt organi seert weer een filmmiddag voor de jeugd tot twaalf jaar. Op woensdag 17 februari wordt in de zaal De Deel om 14.00 'De dief van Bagdad' gedraaid. De toegangsprijs is f 1,25. I Vlaardingen Door in de laatste wedstrijd van de KNZB E-com petit ie van Rijnmond te winnen, heeft VZC 2 zich royaal weten te handhaven. De Vlaardingers zijn nog bo ven de middenmoot geëindigd en zullen in het najaar op nieuw in de E-competttie uit komen. VZC 2 zwom tegen Rijnmond wel een goede wedstrijd, maar het uiteindelijke verschil was niet groot: 2379,7 voor VZC te gen 2397,2 voor Rijnmond. In de medaille-verdeling was VZC ook net iets meer aan de bak gekomen. Eerste plaatsen werden er be haald door Conny v.d, schot, Astid van Irsen, Annemarie Goedknegt en Carolien de Baan. Goud was er ook voor de damespioeg Tonny Ettin- ger. Ellen Breed veld. Anita Brouwer, Nel Nome en Ma ntilla Danse op de 5 maal 50 meter vrije slag. In totaal ver beterde VZC ook nog 23 per soonlijke records, verdeeld over alle nummers. Dinsdag 16 Jebruari: Damman: 19.45 uur Persoonlijke Vlaar dingse damkampioenschappen In clublokaal VDV (Êmmastraat): Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden derde klasse bandstoten in cal- gé Van der Valk te Vlaardingen, 19.30 Voorwedstrijden tweede klasse bandstoten in De Gouden Leeuw ta Vlaardingen. 19.30 Voorwedstrijden tweede klasse bandstoten in De Waal te Vlaar dingen, 19,30 Voorwedstrijden eerste klasse bandstoten in catê Rotterdam te Vlaardingen, Voetbal: 19.30 uur VFC-De Mus- schen op het terrein van de VV Vlaardingen In de Broekpolder. Woensdag 17 februari: Biljar ten: 19.30 uur Voorwedstrijden vijfde klasse llbre in Oe Oude Markt te Vlaardingen. 19,30 Voorwedstrijden vierde klasse bandstoten in café Rotterdam te Vlaardingen, 19.30 VOOrwedStrij- den tweede klasse bandstoten in De Cockpit te Vlaardingen; Vol leybal: 20.00 uur Holy-Lekker- kerk 2 (beker h): Zaalvoetbal: 20,30 Nado V-FQN '66 (Schie- broek Rotterdam). Vlaardingen In de aanloop naar de nieuwe voetbalcompe titie werkt Fortuna Vlaardin-. gen een ambitieus oefenpro gramma af. De Vlaardinge tweedeklasser begint de voor bereiding met een kort trai ningskamp in het KNVB- sportcentrum te Zeist (30, 31 juli en 1 augustus). Naast een aantal oefenwed strijden tegen hoofdklassers is vooral het (thuis)duel op 14 augustus (16.00 uur) tegen de A-selectie van SVV een blik vanger. De volledige oefenreeks van Fortuna luidt: 1 augustus For- tuna-Hilversum (in Zeist), 4 augustus 19.00 Foriuna-Zwart Wit'28, 8 augustus 14.00 Wil- heimus-Fcrtuna, 11 augustus 19.00 Fortuna-HVV, 14 augus tus 16.00 Fortuna-SVV, 18 au gustus 19.00 Fortuna-Xerxes (zo), 22 augustus 14.30 De Hol- landiaan-Fortuna, 25 augustus 19.00 Fortuna-Voorburg, 29 augustus 14.00 Fortuna-HBS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3