WATERWEB SPORT SVV eindelijk weer positief Oranje Nassau zet kroon op het werk 'Tikkie terug Theo' haalt FCN'66 neer DHS: knap Cor Peitsman zorgt voor beslissing Martinit gaat door Stuntwerk van VFC en Fortuna RKWIK 'plukt' Bloemhof" Reserves ook voile winst H SFC komt voor één puntmaar krijgt een tweede cadeau Deetos favoriet voor de finale Hans Schrijnder verlaat Actief Ton Witjes kampioen Beker voor Den Dekker Boekestijn: meeste klasse Nellie Cooman verbrijzelt eigen record 21 Up versterkt positie Rotterdams Nieuwsblad maandag e22 {etruan 1982 •e noÊ 'r naker trou" urnu a8i^ du eli» iitj* ït fae Schiedam De vreugde van eindelijk weer eens een over- wjnnig 3-1 legen Heeren veen stemde Rob Jacobs na afloop tevreden. Daar bleef bet bij, want de rondborstige oefen meester van SVV kon van het niveau van de wed strijd niet warm worden. „We pakken twee belangrijke pun ten. waardoor we weer tussen de mensen komen, maar meer valt er eigenlijk met over te zeggen. Het was niet mooi. maar we hebben wel die twee punten in de knip en dat telt momenteel voor mij. Het zelf vertrouwen dat bij een aantal jongens ontbreekt, komt nu misschien weer terug." En reeel er aan toevoegend: „We hebben dit seizoen al zo veel complimentje gehad over ons goede spel. maar steeds bleven we met lege handen staan. Nu spelen wij een keer minder, maar pakken wel de punten. Mag het een keertje." Op Harga. waar nauwelijk vijfhonderd toeschouwers ge tuige waren van de winst van 'SVV, bleek Heerenveen nau welijks te kunnen imponeren. De ploeg van Henk van Brus sel, toch alweer twaalf wed strijden ongeslagen, nam dan wel verrasënd de leiding na acht minuten, echt gevaarlijk werd het voor het doel van Bas van Noortwijk nooit Fouten Aan het doelpunt van Jos Heijne gingen overigens een aantal grove dekkmgsfouten van SVV vooraf. Uit een afge slagen hoekschop van Paul Kooien counterde Heerenveen zo snel dat het Jos Heijne wei nig moeite kostte om Bas van Noortwijk kansloos te laten. Rob Jacobs: „Heerenveen kwam er met zeven spelers razendsnel uit en bij ons zag je er vijf op hun gemak-terug- sloffen." Toch was het SVV dat het veel betere van het spel had. Via de bij vlagen weer ouder wetse Richard Dercks via enkele schaarbewegingen speelde hij Piet Boksma enke le malen knap uit - was de dreiging op het doel van de oud-Vlaardinger Hiddo Reijs altijd aanwezig. SVV had via de slimme Rob Koevermans hij debuteerde erg sterk zelfs al snel gelijk kunnen ko men. maar vrij voor Reijs kon hij de bal net niet genoeg vaart meegeven. Het spel van Rob Koevermans maakte ook indruk op Rob Ja cobs: „Het is een jongen die veel voebalintelligentie in zich heeft. Daar ontbreekt het bij ons nog wel eens aan. Je kunt wel veel lopen en draven, maar als het weinig effectief is. schiet je er nog niets mee op. Koevermans is zondermeer een heel goede speler. Frap pant eigenlijk dat hij en zeker ook Michael van Alphen zich zo moeiteloos bij het niveau aanpassen." Gelijke hoogte Nog voor de rust kwam SVV op gelijke hoogte. Paul Kooi en, die al enkele forse aansla gen op zijn schenen had weten door Chris Woerts te ontwijken dribbelde nu wel een keer hel strafschop gebied in, waar hij zich gewillig bet vallen over de te gretig inko mende Jos Heijne. Scheids rechter Roelof sen wees reso luut naar de stip. Leen War- naar had oog in oog met Hiddo Reijs geen moeite om te sco ren; 1-1. Het spelpeil na de hervatting was uiterst bedroevend. Hce- renveen was machteloos en SVV vocht meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander. Het was Cor Peitsman. in de ploeg gekomen voor de geblesseerde Wim Tiji. die de wedstrijd de voor SVV zo positieve wen ding gaf. Nog maar nc-t in het veld tikte hij de bol beheerst binnen na een mislukt schot van Leen Warnaar en nog geen vijf minuten later kopte de pinch-hittor uit een onmo gelijk hoek de bal wederom achter een kansloze Hiddo Reijs: 3-1. De twee goals van 'Dc Peits' waren de twee enige hoogtepunten van de uiterst saaie en vervelende ontmoe ting na de rust. Maassluis/Schiedam - Martinit verstevigde de leiderspositie door SSW met 3-0 te verslaan, terwijl VDL teleurstelde met een 1-3 verlies tegen Feye- noord. Marti nit-SSW 3-0 Martinit blijft het erg goed doen. De Schiedammers verstevigden hun koppositie. Namens Marti nit kwamen Ruud van der Horst, Kees Hoogerwcrf en Fred van der Horst tot scoren. VDL-Feyenoord 1-3 VDL, dat het zonder do op vakantie zijn de trainer Gijs de Jong moest stellen, is overklast door Feye- noord. Hans Bos kon in de eer ste helft een 0-1 achterstand wegwerken, maar daar hield het mee op. Vlaardingen - De tweedeklas sers deden 'goede zaken' door met ruime scores de volle winst in de zak te steken. Zo haalde VFC met 6-0 fors uit tegen FC Lisse. waardoor de koplopers tot op drie punten werden' benaderd en dat met de thuiswedstrijd tegen num mer twee. RKDEO, voor dc boeg. Fortuna zette, na een late openingstreffer, Gouda alsnog met 0-3 opzij. Gouda-Fortuna VI 0-3 Pas vijftien minuien voor tijd opende Jasper Quak uit een voorzet van Ron Hofman de score, waarna zes minuten la ter Rudolfo Gardesien via de paal raak schoot: 0-2. Rudolfo Gartleslen zorgde met een lob over de Goudse doelman ook voor de derrie Fortuna-treffer. Deze productieve Vlaardinger hield een waarschuwing aan het duel over. VFC-FC Lisse 6-0 Ondanks het ontbreken van Harry Schuiten en Eric Teunisse had VFC erg weinig moeite met het povere Lisse. In de zeven de minuut zorgde Teun Kor- naat voor de eerste treffer, na een combinatie met Hans Jan sen. De laatste zorgde nog in de eerste helft voor 2-0. Een puntgave hattrick van Peter Jeup werd gevolgd door een •treffer van Teun Kornaat. waarmee het halve dozijn vol was. Vlaardingen - RKWIK heeft een verdiende 3-0 zege be haald op Bloemhof, dat met name in de eerste helft goed onder druk werd gezet. Dat leidde al na tien minuten tot de openingstreffer van Hans de Groot uil een voorzet van Rob Timmer. Vijf minuten voor rust werd knalde Peter de Witte nummer twee bin nen. Na rust tekende Hans de Groot voor de eindstand. Schiedam DHS leverde uitstekende prestatie door de reserves van het Rotterdamse Excelsior met 3- 2 klop te geven. De doelpun ten van de Schiedamse twee deklasser werden gemaakt door Joop Molendijk (2x) en Joop Koster. Voorts miste Robert Koorengevel nog een strafschop. DHS-trainer Wim Verhoorn was dan ook een tevrdeden man. „Het belangrijkste is, dat we conditioneel zeker niet zijn weggespeeld", aldus de Westlander. „Excelsior gaf ons ook de kans om er een lekkere partij van te ma ken". Hollandiaan en Excelsior'20 scoren niet Vlaardingen - De Hollan diaan en Exeelsior'20 zijn er in 180 minuten voetbal geen enkele maal in geslaagd te scoren. Evenals vorige week eindigde de semi-derby in 0- 0. In tegenstelling tot de eer ste ontmoeting op Thurlede, leverde de in Vlaardingen gespeelde return wel de no dige, met name Vlaardingse, kansen op. „Vorig jaar zijn we twee keer de boot in gegaan tegen Excel- sior'2Q door als een gek aan te vallen. Ik heb nu eerst goed de kat uit do boom gekeken", was de uitleg van de Hollandiaan- oefenmeester Hans Ruy ten- berg, die ook gisteren de eerste 45 minuten voorzichtig begon. Desondanks kregen Martin dc Jongh, na een slimme hakbal van Fred Moerman, en Marl Brobbel goede mogelijkheden, terwijl voor de gasten alleen Edwin van der Hoeven ge vaarlijk kon worden bij een voorzet. Met Henk Boomsma als archi tect van een groot aantal aan vallen slaagde De Hollandiaan er in de tweede helft op een redelijk soepel combinerende wijze »n om verscheidene ma len in goede positie voor doel man Jan van Veen te verschij nen. Zo kwam Martin de Jongh enkele keren oog in oog met de goed reagerende Schie damse doelman, wiens vuisten de van dichtbij afgevuurde schoten pareerden, terwijl Mar van der Cijs enige malen in goede positie te hoog richtte. Daarna had de laatste pech toen zijn harde lage inzet wel doelman Jan van der Veen verschalkte, maar enigszins gelukkig smoorde tussen de benen vari de in de doel mond glijdende John Kloppers. De in feite enige kans. die de Schiedammers als tegenin- breng konden leveren vloeide voort uit een lepe pass van Martin de Vette, waarbij Peter Boon pech had met het deze actie 'afrondende' schot, dat op de kruising uiteenspatte. Heerenveen De re serves van SVV pres teerden het om Heeren veen op 1-1 te houden. De noodzakelijk gewor den strafschoppen wer den door de Schiedam mers beter benut, het geen twee punten ople verde. SVV speelde te gen Heercnveen dc beste wedstrijd tot op heden. Na de achter stand scoorde Jan ïtö- nemann de gelijkma ker. Bij de zevende strafschop had John Munnik zijn zenuwen goed in bedwang. Vlaardingen-ln de beslissende wedstrijd had Oranje Nassau de handen vo! aan Hoekse SV. Beide ploegen hadden de winst nodig. Nassau om kampioen te worden en Hoekse om de degradatie fe ontlopen. Oranje Nassau was de meer totale ploeg en na tien minuten in de eerste helft zette het binnen zo'n kwartier orde op zaken en nam een 1-6 voorsprong. Het werd uiteindelijk een verdiende 4-9 overwinning. In tegenstelling tot het eerste duel tussen beide teams had Hoekse SV nu wei een antwoord op het Nassau-speiletje en bood goed tegenspel. Toen het laatste fluitsignaal klonk, gingen de Vlaardingse handen terecht omhoog. De doelpunten kwamen op naam van: Leo van der Bie, Bram van Zelm, Anthoinette Vermeij. Sjanie Bot, Jacob van der Kooij, Dieuw van der Windt en Erik Romers. Schiedam Of het een onbeduidend graspolletje was, dat de route van de ogenschijnlijk simpele terugspeelbal van Arie van der Windt danig beïnvloedde, of was het een ordinaire gigantische blunder, die naar later zou blijken catastrofale misgreep van Theo Geeve? Een ieder hield het uiteindelijk terecht op het laatste. Met welke treffer de puur plaatselijke ontmoeting tussen FCN'66 en SFC tegen alle verhoudingen in winnend werd afgesloten door de laagst geklasseerde Schiedamse vierdeklasser en waarmee de zwaar beladen as piraties van de FC Nieuwland een gevoelige knauw kregen. Niettemin wenste Aad van der Vlist niemand direct verant woordelijk te stellen voor het zeker niet begrootte verlies. Ontkende hij ten stelligste dat de niet veel later op het cu rieuze doelpunt volgende wis sel Hennie Kuyl voor Van der Windt ook maar iets met deze kostbare onnauw keurigheid uitstaande had. De oefenmees ter van FCN'66, van wie nog niet bekend is of hij volgend seizoen andermaal cp Harga vertoeft, had zijn ge blokte en licht geblesseerde technicus al in de pauze willen opofferen, maar besloot daar pas toe toen de nood voor FCN echt aan de hoge kant werd. „Het liep gewoon niet", sprak Van der Vlist weinig profe tisch. „We hebhen het er zelf voor rust bij laten liggen. Ik vind het alleen jammer voor de jongens dat zij zelfs dat ene punt niet hebben gepakt. SFC was hier persé voor een puntje naar toe gekomen. Op meer had het zeker geen recht. Maar ja, dal is het aantrekke lijke van voetbal. Zo iets kun je nooit van te voren plannen. In ieder geval zal FCN'66 in een uitwedstrijd nooit zo ver dedigend spelen. Daar hebben wij te veel kwaliteiten voor". Op zijn beurt bekende SFC- trainer Bert van Hees zich al door Donald Bax op voorhand met een gelijk spel te hebben verzoend. „Zwaar onverdiend", noemde hij-de overwinning van zijn ploeg, die zich zo wel een eindje buiten de gevarenzone begaf. „Normaal gesproken houd ik ook van een fijne pot voetbal, maar dat liet onze po sitie deze keer niet toe. Als ik het toch doe en we verliezen, dan krijg ik de schuld. Je moet je tegenwoordig als trainer daar gewoon legen indekken". Al m:.il al was de tweede afle vering van deze derby, die vo rige week op Thurlede even eens in een deling (1-1) eindig de. een zeer flauwe vertoning. Die van de sterk leidende Dick Tas (Zuid-Bei jerland) nooit de gelegenheid kreeg te escaleren. De kansen tegen el kaar afwegend (uitblinker Ruud Kapteijn, Henk van der Lely en René Koetsenruyter) had FCN'66 slechts een theo retische zege op zak, al mag niet worden vergeten dat Bob Weeda, de grieperige Karei Buuron en Rob Korpel de SFC-verdediging prima orgas- niseerden... Den Haag Voor Ons Ei bernest en KVS is in de hoofdklasse korfbal het doek gevallen. Beide ploe gen degraderen. Ons Eiber nest verloor met 13-11 van Archipel en KVS kreeg me! 10-9 klop van Blauw Wit. In A is de strijd om het kam pioenschap nog niet gestre den. Want Fortuna versloeg met 17-9 AKC en Rohda verloor bij een wilskrachtig PKC met 12-11. Deetos lijkt favoriet na de zege van 18- 10 op Steeds Hooger. DOS'46 kan de titel in B niet meer ontgaan. De Drentena ren klopten knap landskam pioen Allen Weerbaar met 9-7. In de twaalfde ronde van de overgangsklasse B haalde Trekvogels een belangrijk punt binnen door bij Stan- fries 8-8 te spelen. Als de vogels komende zondag te gen het reeds gedegradeer de Nic één punt vergaren zijn zij veilig. In 1 B moest Sperwers alle registers opentrekken om revanche te kunnen nemen op OSCR en dat lukte uiten- delrjk met 11-10 na een 5-6 dtand bij rust. Door deze zege blijft Sperwers met Ready, dat Terheyden met 16-2 wegvaagde, op kop. Rozenburg boekte een ver diend gelijkspel tegen het harde Blauw Wit '51. Loes Vaane, Roeland Opstroom en Madeion Boeser zorgden voor 3-1 bij de rust. waarna de gasten het heft in han den namen: 4-6 en 5-8. In de rommelige slotfase werd het toch nog 9-9. Voor het Zuiden dreigt het doek te gaan vallen. On danks grote inzet ging de belangrijke partij tegen Zui derkwartier, dat evenveel punten bezat, met 14-11 verloren, in de eerste helft was Het Zuiden de betere ploeg, maar drukte dat niet in de score uit. 6-6. In 2 A werd Kinderdijk kam pioen na de 13-3 zege tegen On do. In 2 B verspeelde Eu reka een punt bij Quick (13- 13) waardoor Swift langszij op kop kwam. WIQN kon Swift niet van de 10-16 zege afhouden, KQAG moest in de voorlaatste minuut de winst naar De Overkanters laten gaan: 4-5. In 2 C is het lot van Vlaardingen beze geld: na de 5-6 nederlaag legen Cresdendo degra deert het. In 2 D nam Ten Donck weer de leiding om dat ADO bij KVR sneuvelde. Rotterdam - De Rotterdam se handbalvereniging Actief zal voor de heren-selectie uit moeten gaan kijken naar een nieuwe trainer-coach. Hans Schrijnder. die de ploeg vijf jaar heeft ge traind, stapt aan het eind van hel seizoen op. De Rot terdamse oefen meester had moeite met het motiveren van de ploeg. Den Haag Gé van der Elshout is er niet in ge slaagd om bij de judokam- pïeenschappen van Zuid- Ho'land de titel op zijn naam te brengen. De Rotterdam mer verloor in de finale van de meer geroutineerde Rik Bakker. Ton Witjes (Poortugaal) draaide aanvankelijk een zwak toernooi, in zijn ooule verloor hij zelfs van Moer man. Gehinderd door een lastig liesbtesuure kwam Ton Witjes (tot 71 kilogram) op karakter terug en won in de finale wei van Moerman met een waza-ari. Rotterdam Door simpel weg ongeslagen te blijven veroverde Jan den Dekker (Excelsior) in biljartzaal im perator de Wissel beker'41. In de finalepartlj behaalde hij moeiteloos een 120-61 zege op Harry Scholten Raedthuys), waarvoor de Ridderkerker 41 beurten ge bruikte. Tom Mendeszoon (LMO) kwam tot de hoogste serie, een gave 36. Rotterdam „Als je in de finalepartij als tweede Was ser met 0.750 kunt spelen ben je gewoon de beste." aldus Henk van Hoeve (Hof plein), die de slotronde van het districtskampioenschap tweede klas driebanden groot was ingegaan als de grote favoriet maar zich in een prachtig slotduei zag geklopt door Ruud Boekes tijn van Jonker Frans. De winst die de Jonker Frans- speler in de regelrechte confrontatie behaalde 30- 22 In 40 beurten) was overi gens niet voldoende voor de titel. Daar was ook de hulp van Willem Strieder (Onder Vrienden) voor nodig. In een spannende partij klopte hij in 47 beurten de derde nog overgebleven kanshebber in de titelrace. Rik van "t Klooster van Weena Wiihel- mina met 30-23. De eindstand: Boekestijn 10-0.502-5; Van Hoeve 9- 0.533-4; Strieder 9-0.532-5; Van 't Klooster 8-0.521-7; Stolk 6-0.540-4; Van Loon 6-0.507-7; Salet 4-0.443-5; Jacobs 4-0.428-5. Rotterdam Nellie Coom an en Dick Jortssen. beiden van AVR, EmiJe Vrijman van Metro en Hans van -der Knaap van de RWV waren de Rotterdamse uitblinkers tijdens de Nederlandse in doorkampioenschappen at letiek. die dit weekeinde werden afgewerkt in het sportpaleis Ahoy'. Na tien dagen geleden in een hangar bij Engelse Cos- ford het Nederlands meis jesrecord 60 meter sprint op 7,47 seconden te hebben gebracht, liet het 17-jarige natuurtalent Cooman zater dag opnieuw een snellere tijd noteren: 7.45 seconden. Via een winnende serie (7,57) kwam het donkere sprintstertje in de halve fi nale, die ze, opnieuw als eerste, in 7,50 afroffelde. Bij een rechtstreekse con frontatie in de finale met na tionaal kampioene Els Vader kwam ze tot een krachtsex plosie, die haar de tweede plaats opleverde en opnieuw een jeugdrecord. „Dat ik nog niet voldoe aan de li miet voor de Europese in doorkampioenschappen in Milaan, vind ik helemaal niet 20 erg. Over veertien dagen heb ik op school een proef werk, wat eigenlijk veel be langrijker voor mij is", rela tiveerde ze. De prestaties van de als een komeet om hoog geschoten junior zijn een mooi succes voor trai ner Henk van der Kruk. In overleg met hem heeft Cooman besloten niet deel te nemen aan de centrale bondstrainingen Via 23,1 en 22,6 en dankzij de diskwalificatie van de Hagenaar Hans van Santen (deze liep binnen de rode lijn) drong Dick Jorissen door tot in de finale 200 me ter. De op de nationale ranglijs ten omhooggesloper» junior Emile Vrijman opende zijn eerste seniorenjaar verras send door via een sterk be zette serie in 8,37,5 door te dringen tot de finale 3000 meter. Hier kon hij zich aan vankelijk handhaven. Maar tussen het geweld van man nen als Lok en Ten Kate kwam hij. moedig strijdend, niet verder dan de laatste plaats in 8.45,4. De na een hardnekkige blessure teruggekeerde snelwandelaar Hans van der Knaap veroverde een knap pe tweede plaats op de 5000 meter in 23.59.32 na Dick Maassen van de Brink (AV Holland). Rotlerdam - Ook zonder Peter Berben heeft 21 Up kans gezien om in de voor- uitgespeelde wedstrijd te gen Vriendenschaar 4 de volle buit te behalen en hierdoor de riante positie aan de kop van de vijfde divisie weer te versterken. Maar het was eert dubbel tje op zijn kant, omdat de wedstrijd pas in de laatste set werd beslist. Het was uitgerekend invaller Onno Trip die op het belangrijk ste moment het hoofd koel hield en tegen Hans Koe mans, die daarvoor reeds van Hans Stapels had ge wonnen (de enige neder laag van Stapels overi gens), na een ongewoon verlopen drie games-partij mei de bijzonder vreemde cijfers 21-12 10-21 21-10 21 Up de overwinning be zorgde. Ben van Rijswoud torende met een hattrick boven ai- les uit, maar kon toch niet voorkomen dat het dubbel, dat hij in verband mei de afwezigheid van 2ijn vaste partner Berben nu met Stapels moest spelen, r.et 17-21 20-22 nipt verloren ging. De drie Goudse tegenstan ders, Koeman, Konings en van der Kaa, wonnen dus ieder één set, terwijl Koe mans en Van der Kaa dus het dubbel opeisten. 21 Up heeft zaterdag vrij en kan zich vol zelfvertrouwen gaan voorbereiden op de iweede competitiehelft. Stand: 21 Up 5-10; Combi 4-6; Vriendenschaar 4 5-6; Taveba en Wibats. beide 4-2; Flamingo's 4-0. Vrien denschaar 4-21 Up was de enige wedstrijd die in deze regio voor de landelijke competitie is gespeeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5