Trio Mustang: 'En wij nu?' 'Stuit feestn ummer °P eigen expositie Samenwerking links verloopt moeizaam VI aar dinger dient als schietschijf Maassluis betaalt straks elke maand voor achtei*voigt gas en licht 3.99 VIAAR01NGS OAGB1AD SGHIEBAMSGHE GQUBANI NIEUWE WATEBWEG COURANT Schrijver van carnavalslied voelt zich de gebeten hond Bingo in Oost 19.95 CAM PA 26.50 36.50 12.95 IKV schrijft presidenten Vervolg op Nigaraguaweek Weer kelderboxen gekraakt Geschiedenisboek meester Brouwer komt in herdruk PSP-er Klaas Schutter:'Slecht'' Winkeliers zetten wethouder op kameel Vlaardingen: Zestienhoven moet dicht Huurverhogingen teruggeschroefd Verkoopster dieven RIJNSTROOM RIJNSTROOM RIJNSTROOM ROTTERDAMS DRANKSPECIALIST 14.99 15.25 13.50 5rtae«y DONDERDAG 2S FEBRUARI 1982 ^j|iniiintiiiiiiiiuiiiiiiiiUKiiiii!ijiiiiiiiijiiiHiiiiuiiiiiJi!niiifiiiiiirrijiiiriiiiiii!!iiiiiiiiiifi]iiiiiiiii 3 Schiedam Zijn collega- li beeldhouwer Koos van S Vlijmen, enkele leden van 3 de Schiedamse kunste- S naarsvereniging S*45, de E ook al bedaagder worden- S de Rotterdamse kunste- naar Henk Vos, familie en ff kennissen, allemaal gaven ze gistermiddag acte de présence bij de opening E van de tentoonstelling van Piet van Stuivenberg in het Sehieiandziekenhuis. 5 De 81-jarige Schiedamse E beeldhouwer, met een 5 schijnbaar altijd zonnig humeur en vol innemende 5 grapjes, zag zijn expositie geopend door museumdi- §j recteur Hans Paalman, die s refereerde aan het rijke kunstverleden van 'Stuif', 5 Op 14-jarige leeftijd be- E gonnen met beeldhouwen E maakte hij op veel latere leeftijd, toen zijn spieren E aan het slijten waren en 5 hij het zware werk niet meer aan kon, litho's en e collages, terwijl het steen vaak plaatsmaakte voor 5 hout, waaraan met minder H lichamelijke inspanning vorm te geven was. De jongste werken van Piet 5 van Stuivenberg hij iiuiiituiiHiiiiiiiimiuiitiiiuiiiiiiiiimiittuiiiuui Vlaardingen Het interker kelijk vredesberaad in Vlaardingen heeft in brieven aan de -presidenten Reagan en Breznjef zijn verontrus ting uitgesproken over de hoge militaire uitgaven van beide supermachten. Een deel van dat geld kan toch beter worden besteed aan ontwikkelingssamen werking, schrijft het IKV in de brieven die zijn onderte kend door ruim duizend Vlaardingers. Vlaardingen 'Vlaardingen voor ontwikkelingssamenwer king' houdt volgende maand een manifestatie als vervolg op de Nicaraguaweek van vorig jaar. Op 26 maart zal in de stadsge hoorzaal een culturele avond met Zuidamerikaanse artiesten worden gehouden en de dag erna een kunstveiling in de Harmonie. De opbrengst is be stemd voor alfabetiseringspro jecten in Zuid Amerika. Tijdens de vorig jaar gehouden Nicaraguaweek was daarvoor al geld bijeengebracht. Het dorpje Bluefields in Nicaragua werd uitgekozen om daar een kleine bibliotheek op poten te zetten. Door de devaluatie van de Amerikaanse dollar is er echter een tekort van vijfdui zend gulden ontstaan. Met de vervolgactie hoopt het comité het resterende bedrag bij el kaar te brengen. De gtnkeente heeft de zalen kosteloos ter be schikking gesteld. Vlaardingen Opnieuw zijn in Vlaardingen kelderboxen gekraakt. Gisteren is er een in de Louise de Colignystraat ge forceerd. De dieven namen een herenfiets mee ter waarde van bijna tweehonderd gul den. En op de bagagedrager van die fiets vervoerden zij bij hun vertrek het kratje bier en de paar flessen frisdrank, die zij ook uit de box haalden. maakt al enkele jaren niets meer staan in'ga lerie Schieland tentoonge steld, dankzij medewer king van Piets goede huis vriend, de Schiedamse kunstfotograaf Gerard van Soest. De expositie duurt tot 23 maart en is dagelijks van acht tot acht uur te bezichtigen. Piet van Stuivenberg (81) bij de opening van zijn expositie in het Sehieland ziekenhuis, vergezeld van museum directeur Hans Paalman en galerie houdster An van den Brand. Schiedam Van de bekende Gorzense schoolmeester Wil lem Brouwer komt, 85 jaar na de eerste druk, zijn geschied schrijving over Schiedam in herdruk bij Interboók Interna tional aan de Lange Haven. Het eerste exemplaar van dit boekje wordt volgende week woensdag aan burgemeester John te Loo overhandigd. Dat gebeurt ter gelegenheid van de opening van het nieuwe filiaal van de Schiedamse boekhan delaar Van Leeuwen, aan de Mgr Nolenslaan. Meester Brouwer was het schoolhoofd, dat in de vorige eeuw grote bekendheid genoot in de hele stad. Naar hem werd de Willem Brouwer straat genoemd en ook de school in die straat, die tegen woordig De Gorzen heet, droeg jarenlang zijn naam. Vlaardingen „Slecht", is de eerste en enige reactie van PSP-er Klaas Schutter, ge vraagd naar de resultaten van de bespreking van gis teravond tussen PPR, PSP en CPN over samenwerking. Daarna trekt hij zich snel te rug: „De leden van de PPR moeten er zich vanavond nog over buigen en ik vind het niet elegant om dan al uit de school te klappen. Het zal vanavond wel duidelijk wor den." Vast staat wel, dat de bestuurderen van klein links er nog steeds niet uit zijn en getuige de reactie van Schut ter lijkt de samenwerking aan een zijden draadje te hangen. Maar er is alweer een datum geprikt voor ver dere besprekingen. De linkse partijen zijn al maanden bezig met bespre kingen over samenwerkings vormen. De Socialistische Partij viel als eerste af. Daar na probeerde de PPR het met de EVP, maar toen de ver kiezingsprogramma's al bijna op elkaar afgestemd waren liep dat alsnog spaak, Vervol gens gingen de radicalen met CPN en PSP verder. Ook dat lijkt nu uiterst moeizaam te verlopen. „Het is niet zo moeilijk om nu formuleringen te beden ken waar we het allemaal mee eens kunnen zijn", zegt Riet Eggermont van de PPR. „Maar dat soort spelletjes laat ik graag aan de Verenigde Naties over, voor een samen werking tussen partijen heb je daar niets aan, We zouden nu moeten praten over waar we de komende vier jaar rot zooi over kunnen krijgen. Want ik heb geen zin om vier jaar lang in de clinch te liggen." Bij heropening Hoogstraat: Schiedam De honderd winkeliers, die de Hoogstraat in Schiedam telt, hebben tot nog toe 20.000 gulden bijeen gebracht voor allerlei feeste lijke activiteiten bij de her opening van hun winkel straat op 17 april. Drie zater dagen lang zal de Hoogstraat, waar stratenmakers nu de laatste hand aan leggen, een bruisend middelpunt in de Schiedamse binnenstad zijn. Tot de meest bezienswaardi ge evenementen behoort een enorm grote springschans, die bij het stadhuis op de Grote Markt komt te staan, terwijl de winkeliers ook met de gedachte spelen om wethouder Chris Zijdeveld bij de heropening bovenop een kameel te zetten. Poppenkast, boerenkapel, braderie, een fanfareshow van de Rijnmondband, aller lei sportevenementen, het zijn zo wat plannetjes van de Hoogstraat-winkeliers voor de zaterdagen 17 en 24 april en ook op 8 mei, als in Schie dam de welzijnsmarkt weer wordt gehouden. De winke liers hopen elke zaterdag zo'n 30.000 mensen naar de Hoogstraat te lokken. Publiek weigert politie te hellen Vlaardingen .Een 21-jarige Vlaardinger kreeg gistermiddag ongetwijfeld de schrik van zijn leven toen hij in de rug gescho ten werd met een luchtdrukpistool. Hij stond op de kruising van de Johan de Wittstraat en de Van der Duyn van Maasdamlaan en voelde plotseling een steek in zijn rug. Hij keek om en zag iemand wegrennen. Het doelwit was er goed vanaf gekomen, want hij kon de achter volging inzetten en kreeg de dader na een korte worsteling te pakken. Hij vroeg het toegestroomde publiek de politie te bellen, maar er was niemand die dat wilde doen. Zo kon de dader, een ongeveer twintigjarige man met donker haar, gekleed in blauw jack, spijkerbroek en zwarte sportschoenen, uiteindelijk toch nog ontvluchten. Het luchtdrukpistool moest hij achterlaten. Dat werd door het slachtoffer op het politiebureau afgeleverd. Vlaardingen Ben W van Vlaardingen onder steunen de motie waar in de Schiedamse ge meenteraad zich uit spreekt voor sluiting van vliegveld Zestien hoven. Ongeacht de toekomstige bestem ming vindt het college dat het vliegveld om re denenen van geluids hinder dicht moet. In de volgende verga dering zal B en W de gemeenteraad vragen in te stemmen met stand punt. Schiedam Nu de oude camavalsvete tussen de Rietzeilers en stichting: Lentefeest door bemidde ling van burgemeester Te Loo is beslecht, voelt Trio Mustang zich min of meer de gebeten hond. Zanger- componist Bob van Vliet vraagt zich af, waarom zijn trio niet betrokken is geweest bij de verzoe ningspogingen van de burgemeester. „Alles lijkt nu koek en ei, maar ons trio kijken ze nog boos aan. En wij hebben nergens schuld aan", aldus Van Vliet. Volgens burgemeester Te Loo is het hem zelf erom ge gaan aan de jarenlange on vrede tussen Lentefeest en Rietzeilers een eind te ma ken. Hij heeft de oorzaken bloot willen leggen en de twee clubs duidelijk willen maken dat men niet op el kaar moet blijven vitten om iets, dat in het verleden is geschied. Het leek Te Loo van minder belang om het jongste conflict rond Trio Mustang hierbij te betrek ken, dat leek de burgemees ter een probleem van heel ander kaliber. Bob van Vliet echter had het er graag bij betrokken willen zien, omdat hij zich slachtof fer voelde van die oude vete tussen Lentefeest en de Riet zeilers. In het kort is zijn re laas: Trio Mustang maakte een carnavalslied, bood het aan aan de Rietzeilers, die reageerden niet, waarop Van Vliet met hetzelfde lied naar Lentefeest is gestapt en Lentefeest maakte er een plaat van. De Rietzeilers ke ken het bekende Schiedamse trio daarna met de neus aan en voorzitter Gé Bannenberg sprak er schande van. Van Vliet: „Wij zitten nu met de gebakken peren. In Schiedam is 't weer in pais en vrêe, maar overal in het land vragen ze óns nu, joh, wat is dat voor gedoe met Trio Mustang? Alsof wij die hele heibel tussen de Rietzei lers en Lentefeest veroor zaakt hebben!" Van Vliet zou hier graag eens met Bannen berg over praten. Vlaardingen De bewoners van de 694 Muwi I woningen in de Babberspolder krijgen het bedrag dat zij de afgelo pen twee jaar aan huurver hoging hebben betaald terug. Minister Van Dam van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening heeft inge stemd met het verzoek dat de gemeente daartoe aan hem had gericht. De huuradviescommissie be sliste onlangs al dat de huur verhoging van 1980 onte recht was wegens achterstal lig onderhoud aan de ge meenteflats. Ook tegen de huurverhoging van 1981 is door de bewoners beroep aangetekend. Omdat de ge meente verwacht dat de huurcommissie weer tot het zelfde oordeel zal komen, is er bij de minister op aange drongen de huurverhoging - terug te schroeven. Maassluis De rekeningen voor gas, water en elektri citeit zullen in de toekomst maandelijks worden ver stuurd. In de huidige situatie krijgen de kleinverbrui kers vijfmaal per jaar een rekening gepresenteerd. Belangrijkste overwegingen om over te gaan tot maande lijkse afrekeningen zijn dat steeds meer mensen door de fors gestegen energieprijzen betalingsproblemen hebben en de gemeente meer wordt geconfronteerd met wanbe talers. Burgemeester en wet houders menen dat door het invoeren van maandelijkse termijnen die problemen voor een deel opgelost kun nen worden. Het college ant woordt dat op vragen van de VVD-raadsleden De Zeeuw en Scheerstra die hadden aangedrongen op maande lijkse termijnen. Aanvankelijk voelde B en W er niets voor omdat het een verhoging van de kosten met 171.000 gulden betekent. Na overleg met de sociale dienst en de gemeentebedrijven zijn de bezwaren echter ter zijde geschoven en heeft het colle ge de sociaal-maatschappelij ke aspecten laten prevaleren boven de financiéel-econo- mische. In het antwoord aan de VVD-raadsIeden wordt beaamd dat het aantal afslui tingen wegens wanbetaling toeneemt. Ook wordt de con clusie getrokken dat de ener gienota's na dreiging met af sluiting in de meeste geval len worden betaald, maar dat de indruk bestaat dat het ten koste van andere schuldei sers gaat. „Men zit liever in een verwarmd huis met on betaalde rekeningen dan in een koud huis zonder reke ningen," aldus B en W. Vlaardingen Een ver koopsters van een modema gazijn aan het Liesveld heeft gistermiddag een tijdje ach ter twee dieven aangezeten, die uit de winkel vier jassen hadden gestolen. Een Vlaar- dingse agent die daar toeval- lig boodschappen liep te doen i nam de achtervolging over en kreeg een van de dieven, een 26-jarige Rotterdammer, te pakken. Die had maar een van de vier jasjes bij zich- De ander wist met de rest van de buit, ter waarde van vijf honderd gulden, te ontko men. Een paar weken geleden werden daar ook al zes jur ken en twee jasjes ont vreemd. Bij de winkel is daarmee de laatste weken al voor dertienhonderd gulden aan kleren gestolen. Tijdens een spelletje bingo in wijkcentrum Oost iluipers t Schiedam v aan de Galileïstraat zijn insluipers met°de grootste prijzen naar huis gegaan. Terwijl binnen de nummertjes werden afgeroepen gingen zij er met acht bontjassen uit de garderobe vandoor. Vol gens de politie waren er verschillende jassen van het goedko pere konijnenbont bij. maar was er minstens één van eek- hoornbont. De waarde van de buit loopt in de duizenden gul dens. JOMGtOEMCVt* C. HENKE5 'CLAERYN JONG 1HENKES JONG Rjne Jonge jenever uitstekend prijsje.' CAMPARI OLIFANT VIEUX l«OT VIEUX SCHIEDAMSE WAAG .BINNENWEG 285 (t.o. Albert Heijn) TeL760418 Originele SPAANSE iZESEL- SHEFfRY 'Alle smaken 2&GEL- SHERRY COCORIBE WHITE HORSE WHISKY MARTELL COGNAC MARTELL V.S.O.P KOKOS/RUM. COCKTAIL 0.5 Hr. 'klusin' ENWEG 186 (hoek s-Gravehdijkwal)Tel. 769847 VRIJDAG KOOPAVOND

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1