i SPC IT WATERWEG Opmars DSS'26 wreed gestuit 1 Zwaluwen krijgt lesj e in taktiek Oefenreeksen Rozenburg besluit seizoen voor TSB Könemann en Van Alphen ook uitgenodigd Opnieuw penalty's w- Vlaardingen verbruikt vier keepers Piet de Boer bezorgt S VVgrijze haren PPSC moeiteloos naar 3-0 overwinning Rotterdams Nieuwsblad maandag 1 maart 1S62 tempo i in de '011113(1 beste 1 defi- en bij ogelde 'ri ter- bolster izeilde. mikte eerst et lig- clubs taande f voor Vanaf >mend verste' VlaardingenHoekse Boys bleef in de semi-derby te gen Naaldwijk fier overeind. Een 1-3 overwinning en daarmee de leiding in de vierde klasse. DSS '26 moest gelaten het hoofd buigen voor een iets gelukkiger Hoogvliet: 0-1. Een sterk verjongd HVO was te sterk voor Hermandad: 2-1. Satelliet had wel een veldover- wicht, maar kon niet scoren. Een 2-0 verlies tegen Zuidland was het gevolg. HBSS won bij VVOR ver- diend met 0-1. Naaldwijk-Hoekse Boys 1-3 Al na drie minuten keek Hoekse Boys tegen een achter- stand aan na een blunder van doelman Dick Bos. De Hoeke- naren herstelden zich knap en kwamen op gelijke hoogte via Ed van Dijk. Die zelfde van Dijk miste nog een strafschop, maar via Joop van Dop werd het alsnog 1-2. Na de rust werd Eric Hofman in het strafschopgebied onderuit ge haald en dat betekende weder om een penalty. Hofman zelf scoorde: 1-3. WOR-HBSS 0-1 Een ver diende overwinning voor een beter en harder werkend HBSS. Het agressieve spel van de Schiedammers werd met een overwinning beloond via een treffer van Ton Gunter. HVO-Hermandad 2-1 Trainer Ger Pijl had flink het mes m zijn elftal gezet en een vetjon- ging doorgevoerd. Na een 0-0 ruststand was het Cas van der Velden die de score open trok. Hans Nieuwenhuizen maakte er tien minuten later 2-0 van. In de slotfase kwam Herman dad ook nog tot een treffer: 2- Zuidland-Satelliet 2*0 Een snelle achterstand brak Satel liet uiteindelijk op. Het drong nog stevig aan, kreeg zeker vier opgelegde kansen, maar het geluk ontbrak bij de Viaardingers. In de slotfase werd het tot overmaat van ramp zelfs nog 2-0. DSS '26-Hoogvliet 0-1 Het de laatste weken zo goed preste rende DSS '26 slaagde er met in koploper Hoogvliet een ne derlaag te bezorgen. Na een enerverende strijd werd het 0- 1 voor de bezoekers. DSS '26 was wel gevaarlijker, speelde zonder meer een goede wed strijd, maar wist met de kan sen geen raad. Schiedam Naast Rob Koevermaas, dïe al in eer der stadium was uitgeno digd, zijn dit weekeinde ook de SW'ers Michael van Alphen en Jan Köne mann door bondscoach Ger Blok opgenomen in de voorlopige Olympische selectie. De opvolger van Arie de Vroet was zaterdagmid dag een aandachtig toe schouwer bij SW 2-Vo- lendam 2, waarbij hij vooral onder de indruk raakte van de ook at op het punt van doorbreken staande Könemann. Het Schiedamse drietal moet zich dinsdagavond om 19.00 uur in het KNVB-sportcentrum te Zeist melden, waar de 'oude' selectie het dan op neemt tegen de 'nieuwe' lichting van Blok. Schiedam Op twee wed strijden na, tegen waar schijnlijk clubs uit de be taalde sector, heeft SVV's secretaris Frans Eijken- broek het oefenprogram ma klaar. De A-selectie van de Schiedamse prof club begint het seizoen 1982-1983 op 12 juli met de eerste training, waarna tot half augustus een achttal oefenwedstrijden volgt. De voorloïrijre oefenreeks luidt: 31 juli 16.00 's-Gra- venzandse SV-SVV, 3 au gustus 19.00 SVV-DCV, 7 augustus 16.00 SVV-Ba- rendrecht, 11 augustus 19.00 SW-VFC, 14 augus tus 16.00 Fortuna Vl-SW en 17 augustus 19.00 SVV- PPSC. Op 15 en 18 augus tus spart SVV mogelijker wijs tegen twee betaalde verenigingen. Het oefenprogramma van het tweede elftal is: 4 au gustus 19.00 SVV 2-Capel- le, 6 augustus 19.00 Marti- nit-SW 2, 10 augustus 19.00 SVV 2-Groeneweg, 14/15 augustus Toernooi bij Nieuwenhoorn, 18 au gustus 19.00 Olympus- SVV 2, 21 augustus 14.30 Lyra-SW 2, 24 augustus 19.00 Nieuwerkerk-SVV 2. Schiedam Opnieuw waren strafschoppen nodig om het schadu welftal van SVVV, in het treffen met Volen- dam, tot (gedeeltelijke) winnaar aan te wijzen. Na de reglementaire negentig minuten voet bal gaf het scorebord een 3-3 eindstand aan, waarna de Schiedamse beloftes zich vanaf de kalkstip koelbloediger toonden. Ferry Meer hof, Jan Könemann en Erik Kolmeier gaven SW telkens de leiding, maar Vol en dam kwam tot driemaal toe langs zij. In de strafschopse rie miste Joh an Ver sluis, maar omdat Sjaak de Herder twee inzetten stopte, werd SVV alsnog twee pun ten rijker. al - va! móeSc ;enoe 3 ko: •tbol >n 2- nasfé l4 rijsdi n» vei - me r, elinj j- chou l iaüg tblit nd 05 i*- Sirs 7 >pbe Hol doS a it na# n k treï] diaa! In d maa vtf I ea!^ Lil i' Boi vt* •rdec opg*$ oivö r etb? 00# I Vlaardingen Koploper Ex celsior M ging tegen DUNO ongenadig onderuit: 2-1. Vlaardingen kwam ook tegen Die Haghe niet tot scoren en i'moest met een 0-0 gelijkspel '.genoegen nemen. MVV '27 - speelde een uitstekende wed strijd tegen Jodan Boys. De -.Maaslanden» wonnen uiterst '-verdiend met 1-0. DUNO-Excelsior M 2-1 De ploeg van trainer Fer Groene- weg leed een ongelukkige 2-1 nederlaag. Het ontbreken van spits en goaltjesdïef Peter van der Waal breekt het elftal uit Maassluis momenteel op. Ook tegen DUNO was Excelsior de veel betere ploeg. Kreeg fraaie kansen, maar een afmaker ontbrak. DUNO had minder moeite met het scoren van de goals en liep uil naar een 2-0 voorsprong. In de slotfase van de wedstrijd was het Onno Wicherts, die voor de 2-1 eind stand zorgde. Vlaardingcn-Die Haghe 0-0 Wederom was Vlaardingen veel en veel sterker, maar had hei weer de grootste moeite met scoren. Danny Molendijk, verscheen alleen voor de kee per, evenals Edward van Pelt en Herman Hoogerboord. In de afwerking faalden zij. Na de rust moest doelman Ed Stuye zich met een hoofdwond laten vervangen door Gerben de Jong. De mvaller-doelman had pech, want na twee minu ten moest hij eveneens het veld ruimen, nadat hij tegen de paal was gelopen. Speler Herman Hoogerboord ging toen onder de lat staan, waar hij na tien minuten werd afge lost door de in de haast opge trommelde Jan Kramer, dïe verder foutloos keepte, MVV '27-Jodan Boys 1-0 De Maaslanders waren vooral in de eerste helft superieur aan de tegenstander. Kregen zeker vfer opgelegde kansen, maar wisten er niet één te benutten. Barry Zuidgeest hielp zijn ploeg na de rust aan de leiding door een fraaie treffer te sco- Opstellfng Excelsior Vermunt, Leenheer. Rutjes, Ridderhof (46e Van Tour), Van Goozen, Struis, Pattinama, De Boer, Boere en Nijssen (73e Plas man s). Op* tal ling SW: Marrevee, Van Alphen. Wamaar, Steen bergen, Van de Helde. Van Dijk, Van der Vllst, Meijboom, Dercks (76e Kalhatu), Koever mans en Kooien (66e Peits- man). Scheid*rechten Hans Folmer (Hoogeveen). Toeschouwer*: 1.20O. Bijzonderheden: Van Goozen (tackle van achteren ap Ri chard Dercks) en Koeverman3 (te late sliding op Frans Struis) kregen van de na rust warrig leidende arbiter Folmer een gele kaart voorgehouden. door Donald Bax Het klokj e van ongehoorzaamheid sfcSa Rotterdam Het fel oplichtende klokje van ge hoorzaamheid vertolkte geenszins het rustgevende gevoel dat Rob Jacobs zo enorm ter harte ging. Het nog maar nauwelijks aangebroken overwerk voor de kleine dertig acteurs, vormde de inleiding tot diepe treur- en droefenis bij SW. Want opnieuw bleef SW, ditmaal tegen Excelsior op een angstig leeg en stii Woudestein, verstoken van welverdiend winstpunt. De krachtige, in feite op pure machte loosheid gebasseerde uithaal van Piet de Boer maakte aldus na welgeteld vijfenveertig minuten en drie seconden met 2-1 een einde aan het stugge Schiedamse verweer. Addis Bijl (3) en Frans Struis komen handen en voeten tekort om Cor Peitsman, SVV's ouderwetse stormram, in te tomen. Schiedam Het anders zo hautaine, zo zelfverze kerd voor de dag komende Zwaluwen kromp ineen op Thurlede, waar PPSC met de eens zo trotse lijst aanvoerder geen pardon kende. Een lesje in menta lities karakter en taktiek ook, kreeg het elftal van Cor Nieuwenhuizen te verwerken. Een 3-0 neder laag, de derde van dit seizoen, was het logische ge volg. Tacticus Arnold Lobman had het gelijk weer eens aan zijn zijde gekregen. Haalde Ron Carh i *>ch de gevaarlijkste aanvaller, uit de voorste lijn weg en posteerde hem in de mid- dénlinie, waar hij, samen met de al even geslepen Coen Winkelman, een hoodrol zou opeisen. Moeiteloos paste Arnold Lobman de pas 17-jarige Eric van Harmeien in in zijn elftal, dat toch al ge handicapt begon aan de wedstrijd door het ontbre ken van Rob de Nijs (schorsing). Het eerste half üur was kenmerkend voer het vérdere verloop van de zinderende derby, die zo'n 800 toeschouwers naar het zo knusse onderkomen van PPSC had gelokt. PPSC stroopte weer ou derwets de mouwen op. Zwaluwen probeerde zich aan te passen, maar al snel werd duidelijk dat het niet de kracht en de men taliteit had om PPSC op gelijke hoogte partij te ge ven. Een briljant moment van Ron Carli besliste voor de door Chris Woerts rust de ongelijke strijd. In één vloeiende beweging legde hij de bal dood uit de lucht, kapte Dick Kei zerwaard uit en haalde vervolgens vernietigend uit: 1-0. Een goal van on gekende klasse. Daarvoor waren Jan 't Hoen en Leo Alders al oog in oog met Peter Eikelenboom ge weest, maar toen bleef de grijzende routinier, onbe twist de sterkste speler Jan 't Hoen heeft Zwaluwen's uitblinker Peter Eikelenboom gepasseerd en tilt PPSC naar een 2-0 voorsprong. van Zwaluwen, nog heer afloop en meester in zijn straf schopgebied. Een taktiscbe overwinning," orakelde Arnold Lobman na tevreden. „Ik kan schuiven met de jongens bin nen het elftal. Ik zag bij ons een stukje verenigingsliefde terug in het keiharde wer ken. Het was hard, maar wel geoorloofd." Tegenstrever Cor Nieuwen huizen bleef onder alle kri tiek van de spelers ('puur in- timidatievoetbaD en suppor ters (de scheidsrechter kreeg weer eens de schuld) uiterst kalm. „Dit is echt niet dra matisch. Het was natuurlijk een tegenvaller dat Peter Romeijn al na vijf minuten moest uitvallen. Als wij na de rust een goaltje meepik ken, dan is er niets aan de hand. We waren vanmiddag ons zelf niet en dan merk je dat gelijk". Een blunder van invaller Cees Boog stelde direct na de rust Jan 't Hoen in staat om de score uit bouwen (2-ü). Zwaluwen drong aan, scoor de via Maarten Keizerwaard maar scheidsrechter Sukkel keurde de goal wegens bui tenspel af. De gemoederen laaiden in en buiten het veld nog hoog op, maar weer Jan 't Hoen hield zijn hoofd koel en scoorde in voorlaatste mi nuut de beslissende treffer: 3-0. In het strijdgewoel deelde scheidsrechter Henk Sukkel (Veenendaal) slechts één waarschuwing uit. Maarten Keizerwaard liep tegen een boeking op na een onbeheer ste actie jegens Coen Winkel man. Evenals in de eerste, zinde rende confrontatie tussen de twee minst kapitaalkrachtige Rijnmond-vertegenwoordi gers, school andermaal het venijn in het uiterste eindje van de staart. En voor de tweede maal in successie, na dat destijds op Harga Henk van Goozen Bas van Noort- wijk een aantal minder pret tige nachtrusten had be zorgd, heette SW de 'schle miel'. Slechts een inhouds loos gebalde vuist restte de uitblinkende invaller-doel man John Marrevee Van Noortwïjk moest met een ac cu te griepaanval het bed houden op zijn weg naar de plotsklaps nog veel ang staanjagender catacomben. Het gegeven dat zeker hem niets kon worden verweten, was van nul en generlei waarde. Geen traditioneel handje, zelfs geen zijlingse oogopslag, kon er af bij Rob Jacobs, die pas ver na afloop nog één maal de minder prettige ver standhouding met Hans Dor- jee oprakelde. De oefenmees- ter van SVV had in de voor hem zo vertrouwde omge ving even heel fier een klin kend visitekaartje willen af- feven. „We waren op weg Ixcelsior te laten zien hoe je in uitwedstrijden moet spe len", lispelde de fors ge bouwde Maassluizer, die de Rotterdamse zege bij Cam- buur (2-3) zeven dagen eer der gemakshalve vergat. „Het is echt niet tc gelóó- ven", schamperde Jacobs. Intelligentie „Ze moeten er hier de brand ingooien", meende Ruud van Dijk. „Dan kun je nog beter met dubbele cijfers verliezen, dan dat je op zo'n manier on deruit gaat. Ik word hier echt helemaal niet goed van". En Richard Dercks, als immer meer oog voor de rea liteit hebbend: „Als je op 1-1 staat en je ziet dat het bijna tijd is, dan probeer je toch voorin een balletje vast te houden. Zo lang mogelijk in ieder geval, Maar dat ont brak er gewoon aan. Vooral in de tweede helft". Comple teerde Jacobs ten overvloe de: „Is Excelsior echt gevaar lijk geweest? Nee toch. Het was allemaal hoog voor de pot. Er zat geen intelligentie in". Ook bij Rinus Steenbergen, die zowel over de grond als in de lucht zijn directe tegen strever Piet de Boer volledig in bedwang hield, zat het leed erg, heel erg diep. Want, ondanks alles, voerde De Boer via twee treffers zijn seizoentotaal op tot dertien. Bij de eerste benutte de lange Rotterdammer een dood mo ment, nadat hij opnieuw een kopduel van Steenbergen had verloren en bij de twee de legde hij zijn ziel en zalig heid in een wanhoopspoging, die via de binnenkant van de paal succes afdwong. Dan ■was het openingsdoelpunt van Harry Meijboom, al sprintend secuur aangespeeld door Aad van der Vlist, van een heel wat beter allooi. Op zijn diagonale schuiver had René Vermunt totaal geen kijk. Boeiend was de semi-derby al met al slechts bij vlagen, zat de voor eigen publiek de buterende Remeo Boere goed opgeborgen bij Ger van de Heide en pakte Marrevee al les. dat een weinig gevaar meedroeg. De aanvallende daden van SVV daarentegen bleven eveneens onder de maat. Richard Dercks kreeg niet de ruimte om Ed Rid derhof te dollen en Paul Kooien liep meer achter Aad Leenheer aan dan andersom. Eigenlijk alleen de subtiele technicus Rob Koevermans vooral de dubbele één twee met Aad van der Vlist was een streling voor het oog was in die vuurlijn een handenbindertje. Niettemin had SVV, vrij moeiteloos zelfs, een punt weg kunnen slepen aan de oevers van de Nieuwe Maas. Met eerst Cor Peitsman voor Paul Kooien en later Darcy Kaihatu voor c3e licht ge kwetste Richard Dercks groeven de Schiedammers zich zeker niel in, maar ont fermde Excelsior zich uitein delijk over het geluk, dat op Harga momenteel zo node wordt ontbeerd. Jacobs tot slot: „Nu knjg ik alweer complimenten, dat SVV ei genlijk best een leuk ploegie heeft. Maar wat koop ik daar nou voor? VVV. Fortuna Sit- tard, Helmond Sport, we zijn uit nog door niemand wegge speeld. Maar ik sta wel tel kens met lege handen..." Vlaardingen Rozenburg gaat door en TSB is defi nitief afgevallen. Dank zij een 0-2 overwinning op sportpark De Vijfsluizen blijft Rozenburg in de achtervolging op leider SC Everstein. Terwijl er voor TSB niets meer is weggelegd dan een kleurlo ze plaats in de middenmoot. Na een 0-0 ruststand trokken de Rozenburgers in het begin en aan het eind van de tweede helft de winst naar zich toe. Op zich een verdiende zege. al had TSB de pech dat een op het oog zuiver doelpunt werd afgekuerd. Gerrit Stam zou de stand daarmee op 1-1 hebben gebracht, ware het niet dat hij volgens scheidsrechter Bouw meester doelman Gerard de Jager zou hebben aangevallen. TSB-trainer Hans Stout had het na afloop even moeilijk met dit moment: „Het was een loepzuiver doelpunt. Die kee per heeft zelf gezegd dat hij mei eens werd geraakt." Maar toen De Jager zich gepasseerd wist, bleef hij toch, geblesseerd zijnde, liggen. „Dan heeft hij dat goed gedaan", reageerdfe Rozenburg-trainer Aat La- grand heel laconiek. Die afgekeurde goal was niet eens de enige reden dat Stout ontevreden was: „We hadden Rozenburg net even zitten en ze onder druk gezet. Het ini tiatief was bij ons, <jaarom vind ik het, afgezien van die afgekeurde goal, een onver diende nederlaag." Een mening die Aat Lagrand niet helemaal deelde: „TSB had wel een goede inzet, maar ik had toch meer voetbal ver wacht. Uiteindelijk hadden ze toch Everstein gepakt, terwijl wij daar vorige week kansloos verloren." TSB, zonder de met een rug blessure kampende Hans Cam- pen maar met Ton Roovers voor het eerst dit seizoen in de basis, dwong doelman De jager voor de rust slechts tot één en kele redding. Dat was bij één van de weinige kopballen van Leen Boon. die hij stijlvol uil de hoek plukte. Hopeloos Op slag van rust was de kans van de dag toch nog voor Ro zenburg. toen Rob de Jonge mistaste. Francis Janse schrok zo van deze kans, dat hij hope loos naast schoot. De tweede helft was evenwel nog geen vijf minuten oud of Rozenburg nam toch de leiding. Cor van Seeters zette voor. Kees Teu- ben verlengde tot bij Rinus de Nooyer, die Fred Holl kansloos liet: 0-1. Verbazing wekte bij het voor namelijk Rozenburgse publiek de wissel van uitblinker Bart Lievaart „Hij had weer kramp," zo legde Aad Lagrand uit. „Hij gaf zelf te kennen om gewisseld te worden." TSB wisselde ook nog. A-junior Barto Westerdijk kwam erin voor Harry van Wenzel. De Vlaardmgers kwamen niet verder dan de afgekeurde goal van Stam. Drie minuten voor het einde stelde Rozenburg de winst de finitief veilig. Na alweer een foutje van Rob de Jonge ging Fred Holl zijn doel uit, waarna invaller Fred van Mourik op het lege doel mikte. Met een schitterende redding tikte aan voerder Cor van der Beemt de bal met de hand uit de hoek, waarna Francis Janse van elf meter niet faalde: 0-2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5