WATERWEG/SM DWS kampioen met klasse SZC blijft in de race m mmm Vlaardingen moet stapj e terug doen :n en Van der Aa willen Vlieg niet meer Ine Green verspeelt kansen üasfl Groningse tafeltenniser in dubieuze dubbelrol rrt Fortuna driemaal Nel Grandassi: 'De mentaliteit is er weer' Boksfinale in Schuttersveld Spitit nog niet veilig Weena niet te stuiten Charlois bekert verder FVT raakt ongeslagen record kwijt Van der Knaap wandelt snel Favorieten remiseren Ancora grijpt kans niet Rotterdams Nieuwsblad maandag 1 maart 1982 /Apeldoorn Het eredivisieteam van De Korenbeurs is uit fel kaar gevallen. Hans Lingen en Ron van der Aa weigeren om door te gaan met Jan Vlieg. Aan een al enige tijd sluime rend conflict kwam zaterdag in Apeldoorn na afloop van de wedstrijd bij De Veluwe, dat overigens met 6-0 won, een J abrupt einde. .jLingen en Van der Aa pikken .-■de dubbelrol van de Groninger hij is ook coach van De Ve- Llüwe - niet langer, waardoor ':'<de breuk definitief werd. vertrek van Jan Vlieg heeft voor de competitie niet veel konsekwentïes. Met of zonder hem stond de degrada tie van De Korenbeurs toch al vrijwel vast. De Schiedammers .zullen de vijf resterende wed strijden plichtmatig uitspelen met wissels uit het tweede team. Voor onvolledig opko men staat immers een boete van 150 gulden per wedstrijd. Jan Vlieg werd anderhalfjaar geleden door Hans Lingen naar Schiedam gehaald om de plaats van de naar Alkmaar vertrokken Bert van den Ham in te nemen. De ex-Midstar- speler en broer van internatio nal Anne Vlieg bleek van heel. wat minder niveau dan Van den Ham. Dat was dan nog tot daaraan toe, want bij gebrek aan financiële middelen was geen sterkere speler beschik baar. Sinds kort is Jan Vlieg echter bij De Veluwe gaan trainen, en vorige week bij de inhaal wedstrijd tussen de Apeldoor- ners en Avantï zat hij daar zelfs als coach langs de kant. „Voor die nevenfunktie heeft hij aan ons bestuur ook nooit toestemming gevraagd", aldus een verbolgen Korenbeurs voorzitter Jos Clazïng. Toen Lingen en Van der Aa zater dag voor de wedstrijd tegen De Veluwe aantraden, zat Vlieg al bij de Veluwse ploeg aan tafel. Hij speelde nog wel zijn partijen voor De Koren beurs mee, om zich na afloop van de wedstrijd weer bij De Veluwe te voegen. „De breuk in het team is voor namelijk dan ook ontstaan door irritatie", aldus Jos da- zing. „Lingen en Van der Aa willen niet meer met hem spe len omdat hij de sfeer in het team heeft verpest". De Ko renbeurs verloor de wedstrijd kansloos met 6-0, omdat er als gevolg van het conflict met Vlieg zonder inzet werd ge speeld. Vlieg zelf deed er ook niet veel aan. „Sportief gezien ma ken we een zwaar seizoen door", aldus Clazing. „We zul len degraderen, maar de een heid binnen de vereniging is het belangrijkste. Het zal al leen niet eenvoudig zijn om een sterke speler te vinden, zodat we straks weer snel te rug kunnen komen." NO AD NOAD heeft de eerste plaats in de tweede divisie af moeten staan aan Shot Wageningen. In het onderlinge treffen ver loren de Schiedammers met 4- 6. Hans van den Broek raakte zijn ongeslagen record kwijt door nu slechts één keer te •winnen, evenals Jan Simons en Jan Landsbergen. Het vier de NOAD-punt kwam uit het dubbel. NOAD kwam aanvan kelijk met 0-2 achter, maar boog die stand om tot 4-2. Waarmee alle Schiedamse kruit weer verschoten was, want de volgende vier partijen waren voor Shot, waar de jeugdige Wiggers ongeslagen bleef. •"Schiedam De klap kwam hard aan. Met het duel tegen ;DAS in het vooruitzicht leden -de. heren van The Green Ea- gles een zeer zware 109-86 ne-' w, derlaag bij Leiderdorp. ..'Eenals The Green Eagles wa nnen ook de heren van Juven- '!lüs kansloos in hun wedstrijd \-tegen Silvertown Lions, dat 'gemakkelijk het lengte over- wicht wist uit te buiten: 84-98. l'JHerstel was er voor de Maas- ^sluise dames. Dynamo Amster- Idam werd met 72-53 resoluut '•teruggewezen. Voor de Schie- 'damse dames duurde de wed- ^'strijd één minuut tekort. Na een goed herstel in de tweede 'helft verloren zij toch: 52-55. Leiderdorp-The Green Ea- Igles 109-86 (h) Licht ver- -zwakt door het ontbreken van -.péter van der Waal speelde de Maasstuise ploeg een redelijke "perste helft. The Eagles misten 'echter de gebruikelijke felheid en .kwamen niet in het juiste ritme. Hoewel Leiderdorp Ze nker niet slecht speelde, was er ''bij de rust nog geen groot ,ver- SjChil: 48-49. Dat veranderde ,evepwei snel. Met een sco ringspercentage van liefst 76 -Tjii de tweede helft liep de "thuispleog weg van een falen- •poeldijk Verbureh heeft een. oefenwedstrijd tegen Fo- rüna Vlaardingen met 3-0 ge- vyonnen. Ton Jongmans scoor de* alle doelpunten. De beide tweede-klassers speelden een aardige wedstrijd, ofschoon de poeldijkse doelman Hans van geeuwen weinig te doen kreeg. Zijn Vlaardingsc collega echter des te meer. de Eagels ploeg. Slechts Aad Klos en Wim Kannegieter ble ven overeind. Op 20 maart moet nu gewonnen worden van DAS om de kans op het kampioenschap in eigen hand te houden. J uven tus-S i 1 verto wn Lion 84-98 (h) De Schiedamse he ren waren kansloos tegen het veel betere Silvertown Lions. Slechts 10 minuten kon de thuisploeg het bijbenen, daar na goeide het verschil met de minuut. Was het bij de rust nog maar 37-49. na de hervat ting groeide het verschil met maar liefst 26 punten, met toen nog acht minuten te spe- •len. Duidelijk gas terugne mend liet de tegenstander toe dat Juventus in de slotfase nog een beetje kon terugkomen. The Green Eagles-Dynamo 72-53 (d) Een wedstrijd in de eerste vijf minuten beslissen door een 30-0 voorsprong te nemen, zodat de tegenstander gedesilusioneerd op het veld loopt. Dat overkwam het team van Kees Brugman, die echter niet zo goed speelde als de stand doel vermoeden. Veel balverlies, afgewisseld met leuke acties bepaalde ri het ge zicht van de wedstrijd. Bij de rust was het verschil al opge lopen naar 37-23, zodat er van spanning in de tweede geen sprake meer kon zijn. Juvcntus-Devel Devels 52-55 (d) Ondanks een goed ge speelde wedstrijd zal er voor Juventus veel afhangen van de komende weken. Tegen Devel Devels werd maar net verloren ondanks een uitste kende start. Bij de rust keek de thuisploeg al wel tegen een achterstand aan en na de her vatting werd de strijd beslist toen Devels op tien punten voorsprong kwam. Juventus kwam echter sterk terug, maar moest in de spannende slotfase toch de punten aan de gasten laten. Schiedam De dames van DWS vierden het behaalde kampioenschap in de ver trouwde omgeving van de ei gen kantine uitbundig. Zelfs de reserves van Ancora kon den de Schiedamse dames de voet niet meer dwars zetten. De uiteindelijk 13-8 overwin ning betekende definitief dat DWS kampioen is en vol gend jaar mag acteren in de landelijke tweede divisie. De wedstrijd tegen Aneora-2 begon uiterst nerveus. De sup- portersschare was in grote ge tale opgekomen en zorgde voor een sfeerrijk geheel in de anders zo kille Margriethal. Even is DWS nog in de pro blemen geweest, maar al snel werd duidelijk dat de dames niet bang hoefden te zijn. Een maal op toeren was DWS niet meer te houden en via Caro- liene Heymans, Steenbergen en Lansbergen won DWS uit eindelijk toch nog royaal. Complimentjes Nel Grandassi nam na afloop van de wedstrijd de vele com plimentjes dankbaar in ont vangst. Halverwege het sei zoen moest zijn samen met in terim-coach Nol Verhoef het Rotterdam Voor de Zuid- hollandse bokskampioenschap pen staat vanavond in het Schuttersveld de finale op het programma in de A-klasse van het weltergewïcht. Bartes van boksschool Hoboken komt uit tegen Weerman van. Croos- wijk. Verder staan er partijen in de C-klasse en voor nieuwe lingen gepland. Deze voorlaat ste avond voor de provinciale kampioenschappen begint om 20.00 uur. Vlaardingen-Een koploper hoort te winnen en dat deden de waterpoloende heren van SZC tegen ZCE dan ook. Maar 11-6 was toch wel magertjes. De dames van Shell pakten iets ruimer uit. Kempvis werd mot 13-0 op- •geroïd. De dames van WIK %,vironnen weer eens, al was ^Jiet "kantje boord: 2-3. De he- J r£n van WIK leken voor een w,verrassing te zorgen. Maar in j^de laatste minuut pakte de J-ttummer twee op de ranglijst, 1AZL, de volle winst: 8-6. De Viking-herenhadden jets waneer geluk dan Kempvis, '"Jiierdoor gingen de Vlaardi ri sers met de volle winst naar t jttiïs, 7-8. De VZC'ers had 'geen moeite met Rotterdam: -7-lö. De dames van VZC wonnen eveneens, tegen •■wiekslag was sprake van 1 eenrichtingsverkeer: 7-1. ISZC-ZCE <h) 11-6 Tegen ;ZCE hebben de Schiedam- 'iners de hele wedstrijd gedo mineerd. maar pas in het laatste deel kon er een beetje afstand genomen worden. SZC had al veel eerder van ZCE weg moeten lopen, 'rfcaar. telkens als dat leek te gaan gebeuren, kwam er iets tussen. In de eerste periode was het binnen een minuut al 1-0. Het werd geen 2-0, omdat Willem Jan Looman er tweemaal werd uitge stuurd. ZCE profiteerde slechts eenmaal en dat ty peert toch wel de zwakte van deze formatie. De tweede periode begon toch met een voorsprong 2-1. Maar de Schiedammers moesten opnieuw eerst een numerieke minderheid over winnen om daarna tot 4-1 weg te lopen. ZCE kwam echter opnieuw terug, 4-2. In de derde periode werd de marge slechts 'een doelpunt groter, 8-5, Pas in de laatste periode werd die marge iets acceptabeler. De 11-6 was echter een magere afspiege ling van de krachtsverhou dingen, Kempvis-Viking (h) 7-8 De heren van Viking wisten dit maal van Kempvis te win nen door in de tweede perio de een voorsprong te nemen en deze niet meer uit handen te geven: 3-4. Beide partijen waren volledig tegen elkaar opgewassen. Hierdoor kon Viking geen verdere afstand nemen. In de laatste periode speelde Viking de wedstrijd rustig uit. Door het spel bij 6- 8 te vertragen. AZL-WIK (h) 8-6 Tegen het op de tweede plaats staande AZL leek WIK voor een verrassing te zorgen. Maar de 4-6 voorsprong werd in de laatste minuut onbegrijpelijk uit handen gegeven. Eigen lijk is het niet zo onbegrijpe lijk, want WIK kan bij een kleine voorsprong een wed strijd niet rustig uitspelen. En ook dit keer was dit de oorzaak van het Vlaardingse verlies. Shell-Kempvïs <d) 13-0 Bij de dames van Shell lukte al les, waardoor Kempvis troos teloos moest toekijken. De gehele wedstrijd door stond Kempvis onder druk en scoorde Shell constant tref fers. Met name Carla Blok land leefde zich met vijf tref fers aardig uit. AVZV-W1K (d) 2-3 Een moeizame overwinning voor WIK, die pas in laatste perio de tot stand kwam. Telkens moest de Vlaardingse ploeg een achterstand wegwerken. Het was Ellin Kochi die zich machwinnares mocht noe men. kwarwei overnemen. De eer der dit seizoen aangetrokken Arnold Peek verbrak voortij dig zijn contract met de Schie damse vereniging, waardoor Grandassi en de aangetrokken Verhoef samen verder moes ten. Niet Zonder resultaat ove rigens. Even zat de ploeg in een diep dal, maar daar heb ben de Schiedamse dames zich uitstekend uit opgewerkt: „De sfeer de mentalitiet, alles was er weer om een goede presta tie te leveren," aldus een glun derende Nel Grandassi. Gaat zij verder: „De komst van Nol Verhoef heeft zeker een posi tieve uiterking gehad. Spel- technisch zijn de dames er ze ker op vooruit gegaan." Nu promotie naar de landelij ke tweede divisie eindelijk is bewerkstelligd, verwacht Nel Grandassi in die afdeling wei nig problemen: „Wij moeten moeiteloos mee kunnen ko men. DWS bezit vele talenten die snel zullen doorbreken. Ik weet zeker dat we gaan mee draaien. We hebben een team dat mee kan op het niveau van de eerste divisie." Vlaardingen-Een teleurstellende korfbalweekeinde, want er was slechts volle winst voor Oranje Nassau en een gelijkspel voor Succes. De overige teams konden het doen met een nederlaag, waarbij het pak slag voor Harga en Vlaardingen het meest in het oog liep. Zowel Vlaardingen als Harga moesten opboksen tegen de teams, die kampioen werden. Voor Vlaardingen werd al dus de degradatie een feit. Meervogels-ODO 10-8 De druk was van de ketel en dat was duidelijk merkbaar ook. Driekwart van de wedstrijd' stond ODO voor, maar Meer- vogels had aan acht minuten voldoende om op voorsprong te komen. Bij 5-6 miste ODO een strafworp en Meervogels drukte gelijk door. ODO kwam nog iets dichterbij, 10- 8. Doelpunten: Bram Hane- maaijer<4), Cees van der Vaart, Cees van der Kooij, Martin Boschma en Anja Noordam. Sagitta-Spirit 10-6 Hoewel winst noodzakelijk was, heerste Sagitta van afstand en moest Spirit in de eerste helft tegen een 8-2 achter stand aankijken. Het gaf voor de thee teveel ruimte en het op schot zijnde Sagitta profiteerde daar dankbaar van. Na de hervatting deed Spirit iets terug, 10-6. Doel punten: Mari van der Krans(2), Lia van Leeuwen, Agnes Hoogenraad, Aad Hoogerwerf en Geert Moer man. Animo-Vlaardingen 17-9 De Zeeuwen konden kam pioen worden en tot 3-3 bleef Vlaardingen goed bij. Daarna was Animo op gang gekomen en walste over Vlaardingen heen.Hoewel Vlaardingen qua veldspel goed partij bood, bleef het scoren vooral voor rust achterwege. Na de rust was de wedstrijd gedaan en scoorden de teams om beurten: 17-9. Doelpunten: Rik Brouwer(4), Dick van Ekelenburg(2), John Kuyt, Marijke Strubbe en Marijke Heinsius. Vlaardingen is ove rigens door dit resultaat ge degradeerd. Oranje Nassa u-Vrienden schaar 12-5 Het enige posi tieve was het gegeven, dat ON kalm bleef tegenover een tegenstander, die alles deed wat niet met korfbal te maken had. Voeg daarbij het gegeven, dat de scheidsrech ter het niet bestrafte of kon bestraffen omdat het meestal febeurde achter zijn rug. Tot -5 bleef Vriendenschaar bij, daarna maakte Oranje Nas sau duidelijk, waarom zij kampioen geworden waren. Teleurgesteld was vooral het publiek, dat zich verheugd had op een leuke wedstrijd. Doelpunten: Sjanie Bot, Dieuw van der Windt, Cobie van Keulen, Kees van der Kooij. Jacob van der Kooij, Erik Romers en Bram van Zelm. Fiks-Maassluis 11-5 In een matig duel leed Maassluis ei genlijk een onnodig verlies. Het grote manco was het slecht verzorgde afstands schot. Bij rust was het al 6-2 en dat werd tenslotte 11-5. Doelpunten: Martha van der Gaag(2), Arie Rookus(2) en Marian Gregoor. Harga-Olympiaan 4-15 Har ga kwam tegen Olympiaan er niet aan te pas. De Hage naars kwamen met twee bus sen supporters om bij winst het kampioenschap te vieren. Harga was veilig voor de de gradatie en had geen interes se voor het duel. Olympiaan werd verdiénd winnaar en kampioen, 4-15. ^Doelpunten: Ron van Nielen, Karei van der Linden, Regina van Dongen en Anja Pranger. Succes-Harga 3 5-5 Zonder de zieke trainer/coach Freti Molhuyzen, die zijn contract met een jaar verlengde, kon Succes niet voldoende con centratie opbrengen en moest met een gelijkspel ge noegen nemen met de degra dant Harga 3, 5-5. Doelpun ten: Ed de Jong{2), Jolanda van der Kuyl(2), Poula de Geus. Rotterdam De.tinatéom de KNBB-beker is .in het volgepakte Bil jartcentrum Weena een wan spanning zinderend evenement gewor den, dat geheel in het teken van de revanche heeft gestaan. De totale ontluistering van de Utrechtse bekerhouder Palals des Sports was er het directe gevolg van. Reeds in de openingsronde was het duidelijk, dat Juist de spelers, die in het voor de driebanders nu grotendeels voorbije seizoen met lege handen waren blijven staan er op uil waren zich te rehabiliteren. Ver wonderlijk was dat niet want tussen de vele op succes jagende deel nemers stapten er een aantal rond, die duidelijk uitgeblust waren. Ad Verlouw van bekerhouder Palals des Sports was geen schaduw van de man, die in Vlijmen bij het NK driebanden brons veroverde en ook Rlnl van Bracht kon niet die vechtlust opbrengen die hem in Bra bant tot kampioen maakte. Hij bleef weliswaar moeiteloos boven de 1.000 grens, maar moest desondanks twee nederlagen slikken. „Bij mij is de stoom eraf", merkte hij nauwelijks teleurgesteld na het be- kerverlies op. „Ik ben niet afgegaan, maar ledereen heelt kunnen zien, dat ik hier niet zoals in Vlijmen heb lopen verdedigen. Bij het Europees kampioenschap zien we wel weer verder". Ondanks het talen van Palais des Sports bleef de spanning optimaal. Na de eerste dag har) Bruvano Rijen zich met vier punten ap de kop genesteld. De Brabantse formatie, die in Eddie van de looy en Wim van Cromvoirt een bijzonder sterk duo had, versloeg op weg naar dé finaleronde Palals des Sports en het Haagse Outsiders met 6-2. Eddie van de Looy toonde daarbij met overwinningen op Rinl van Bracht met 1,200 en Ruud Nieuwenburg via 1.163, dat hij niet de ééndags vlieg Is, waarvoor men hem na Vlijmen wenste af te schilderen. Het thuisspelende Weena Wllheimina plaatste zich voor de beslissen de confrontatie door twee gelijke spelen legen Outsiders en Palais des Sports. Met een voorsprong van twee punten en een beduidend hoger percentage leek de Van de Looy formatie onbedreigd op de eindzege af te gaan. Weena Wilhelmina zorgde echter voor een enor me verrassing, Nadat Outsiders Palais des Sports volkomen had on1- luislerd door de Utrechters met 8-0 af te dragen en aldus voor de enige maximale winst in dit toernooi te zorgen, ontrolde zich een schouwspel dat zelfs de meeste fervente Weena-aanhenger niet had durven voorspellen. De al weken "met een ernstige vormcrisis sukkelde Piet De Jong zette zijn Weena équipe op de weg naar de overwinning door In 35 beurten met 60-36 de met stomheid geslagen Wlm van Cromvoirt van het bil jart te vegen. De Weena-crack liet daarbij het formidabBte 1.714 note ren. „Toen ik vanmiddag hier binnenkwam heb ik tegen mezelf ge zegd nu ga je winnen, dat ben Je aan de andere jongens gewoon ver plicht", aldus Oe Jong, die voor een boeiend spektakelstuk zorgde. Puck van Aart bouwde bekwaam verder aan het succes waarvoor zijn clubgenoot da basis had gelegd. Hij versloeg Frits Lacor met 50-23, hetgeen op dat moment het duel Schumann-Brooders, In verband met het totale percentage, tot steutelpartlj maakte. Nadat Joop de Wilde Eddie van de Looy de winst had moeten toeslaan worstelde Ron Schumann verder om de beker In te palmen. Het lukte hem In 60 beurten, „ik heb nog nooit zo'n moeilijke partij gespeeld", zuchtte de succesvolle nummer drie van het dit seizoen ongeslagen gebleven Weena Wilhelmina. Evenals In 1977, toen de Nederlandse beker even eens werd veroverd, is het Rotterdamse team opnieuw gerechtigd aan de strijd om de Europe Cup deel Ie nemen. Rotterdam Charlols/Euro- poort heeft zich door en royale 3-1 zege op het Haagse Moer- wljk verzekerd van een plaats bij de laatste vier in groep C van de KNSB-bekercompetltie. De Charlolssers zijn daarmee de enige Rotterdammers die nog aan deze competitie deelnemen. De overige teams werden reeds In de eerste ronde uitgescha keld, Ex-RS B-kam pion Gert Tim merman won met zwart aar bord één in 14 zetten {IJ van Van Zanten. Jan de Wit {2) en Frans Koevermans (3) speelden remise tegen respectievelijk Zwetsloot en Verbaan. Peter Kemner liet aan bord vier niets aver van zijn opponent Bodaan. Rotterdam FVT heeft in de ta- leitenniscompetitie de eerste ne derlaag te pakken. De druk om het ongeslagen rekord te hand haven bleek te groot. Maar toch behoeven de Feijenoorders nog niet te wanhopen, dat ze voor de titel zijn uitgeschakeld. Want als Glen Boedhram in zijn eerste sel van de wedtrljd tegen Kersten. yv«[ke hij met 6-21. 21- 17 en 23-25 verloor,Iets gelukki ger was geweest; dan had FVT met de pauze een 4-t voor sprong gekend en was In Ieder geval een deling zeker geweest. Nu bedraagt halverwege de competitie de achterstand op 't Zand twee punten. En dat terwijl hal streven van de FVT-lelding was, om zich het eerste seizoen in de vierde divi sie 1e handhaven. Aan een even tueel kampioenschap werd pas later gedacht, tOBn de resultaten gingen uitwijzen, dat er meer mogelijkheden waren dan een voudig handhaven. Overigens toonde ook in deze ontmoeting de Rotterdamse tafelten niskam pioen Roy Boedhram weer over duidelijk aan, dat hij niet voor niets deze titel behaald heeft. Op eenvoudige wijze versloeg hij al zijn tegenstanders: Kersten, Joossens en Wondergem en sa men met zijn broer Glen behaal de hij in het dubbelspel tegen Joossens/Wondergem met 21- 18 en 21-19 het vierde punt. Gier verfoor alles in drie games, terwijl Ron Bouman al zijn par tijen verloor in twee straight ga mes. Het reserveteam van FVT haalde verrassend uit tegen Olcos 2. Waardoor het hoop geeft, dat dit team zich op landelijke niveau kan handhaven. FVT's tweede editie won met 6-4, waarbij Dick Barendrocht met een nattrick voortreffelijk voor de dag kwam en Albert van Tour (als Invaller voor Arjan de Jong) en Ton Meulmeester ieder een set won nen van Stolk en Barendrocht met MeulmevSter samen het dubbelspel opeisten. Minder goed ging het dB reser ves van 21 Up, die hun vijfde ne derlaag op rij leden en hun toe komst bijkans hopeloos zagen worden. Met 8-2 werd in Am sterdam verloren van de tweede keus van Tafeitennishuls, Onno Trip won een partij van Fock en voorts ging het dubbel naar de Rotterdammers. 21 Up's eerste had, zoals bekend de voor zater dag geprogrammeerde wedstrijd al een week eerder gespeeld. De stand in de groep van FVT Is: *t Zand 5-9; FVT 5-7; PSV en de Treffers ieder 5-S; Gispen 5-3: Sjaardema 3 5-1. St. Oedenrode De snelwande laar Hans van der Knaap heett gisteren in St. Oedenrode een wedstrijd over 25 kilometer op ziln naam geschreven. De 23-ja- rige Rotterdammmer, vorige week nog tweede bij de NK In Ahoy', had voor deze afstand 2 uur, 10 minuten en 43 seconden nodig. Jan Cortenbach van OLAT kwam met 500 meter ach terstand als tweede binnen In 2.13.31. Zijn clubgenoot Bert Timmermans werd derde in 2.27.15. De PAC-atleet Rob Kemna be zette als eerste veteraan de vier de plaats in het algemeen klas sement- De 45-jarlge pianoleraar liet met zijn tijd van 2 uur 29 mi nuten en 32 seconden de ove rige zeventien deelnemers op het eentonige parcours ver ach ter zich. Bij de Nederlandse veldloop- kampioenschappen fn het Gro ningse Norg kwam Petula Ruys bij de B-melsjes niet verder dan een vierde plaats. Blijkbaar had de 14-Jarlge Metro-atlete hsor dag niet. Het eerstejaars B-meis je moest op het 1660 meter lan ge parcours haar rivale Krista Aukema voorlaten. De kopposi tie van de sterk lopende Friezin kwam tijdens de wedstrijd geen moment in gevaar. Brjgltte van Dlnther (AV Oss) en Marion Roets (De Keien) wislen zich tus sen beide rivalen op de tweede en derde plek te nestelen. Aan de race namen dertig meisjes deel. Rotterdam In de tweede ron de van het toernooi om het kam pioenschap van de Rotterdamse schaakbond, dat negen ronden vergt, kwam titelhouder 't Hart na zijn winst in de eerste ronde nu niet verder dan remise tegen outsider Kruys, HetzeKda overkwam medefavo- riet Vlam in zijn duel met Van der Horst. Een vijftal spelers staat nu op iwee punten, onder wie Nagtegaal, Mesman, D, de Wit, Luchtmeijer en Van Kleef. Zij zegevierden over respectieve lijk Van der Pluym, Hopman, Markus. Blokland en Weerheym. Ten Kate zal zich daarbij voe gen; hij slaat gewonnen tegen Conchita Piuymert. De belangrijkste uitslagen waren verdBr: LeerC. de Wit 1-0, Rook—M. de Wit 0-1, Olyr- hookHofman 0-1, D. Beltz—B. van Dijk 1/2-1/2. A. de Jong— van de Griend 1/2-1/2, Blak- moor-^Bakker 1/2-1/2. De Vis serTimmerman 0-1, P. Beltz— Goudwaard 1/2-1/2, Sperre- boom—Gulst 1/2-1/2, Van Keu lenVan Calmlhout 1-0. Mui- temTwiss 1-0. Rotterdam De handbalsters van Ancora hebben na de 17-11 nederlaag tegen Pl/Foreholte slechts nog een theoretische kans de degradatie ie ontlopen. In het vierpuntenduel legen Fo- reholte heeft Ancora geen enkel moment de kans gekregen om aan de goede kant van de score te komen. Binnen een minuut keek de formatie van trainer- coach Jan MacKaay legen een 2-0 achterstand aan. De oefen- meester zou na affoop opmerken dat zijn ploeg loen pas wakker schrok. Gre van de Velden, Marijke Barth en Janneke Smit zorgden ar voor dat Ancora halverwege de eerste helft een 3-4 voor sprong had. Lang heefi dit niet mogen duren want Foreholte nam het initiatief over waardoor Ancora bij de rust tegen een 10- 7 achterstand aan keek. Na de hervatting wist Ancora nog een- maai in de buurt van Foreholte te komen (8-10), maar daarna was het afgelopen. Foreholte won uiteindelijk erg gemakkelijk van een niet meer te moliveren Ancora. Jan MacKaay: „Er is bij Ancora onvoldoende doorstroming van uit de jeugd. Ook het rendement in de wedstrijden blijft onder het niveau wat je van een eerste di visie ploeg mag verwachten. Ok ik volgend jaar nog bij Ancora zit weet Ik niet want daar is nog niet over gesproken. Theoretisch zijn we nog niet verloren maar naar mijn gevoel is het gebeurd". Actief krijgt <Je kans de positie var Ancora in de eerste divisie over te nemen. Met nog twee wedstrijden te gaan leidt de for matie van trainer-coach RinuS Keehnen met een punt voor sprong op Treffers. Acilef had met Athene welpig problemen. De t9-13 overwinning werd re gelmatig opgebouwd. Alleen de openingsfase gaf een nerveus Actief le zien. Bij rust leidde de Rotterdamse formatie echter al met 11-6. Ingrid Holzhauer ram het leeuwendeel van de doelpun ten voor haar rekening. Na de hervatting nam Hennle Gilette haar rol over en kon Athene nauwelijks volgen. Actief dankte een belangrijk deel van haar re sultaat aan keepster EJIan van Engelen die ook nu weer lot de uitblinksters gerekend moest worden. Bij de heren moest Actief degra datiekandidaat Dongen een 15- 15 gelijkspel toestaan. Ancora kon het kampioenschap van Tor nado niet verhinderen en verloor van de promovendus met 26-15. Snelwiek had geen verweer bij Olga/Saturnus dat vechtend te gen de degradatie de Rotter- dammers op een 20-14 neder- - laag tradeerde. De reserves van Ancora moeten het volgend jaar weer in de afdeling gaan probe;. ren na de 15-12 nederlaag bij DWS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 6