i Snelheid van verkeer in vogelbuurt moet omlaag Ook wilde staking bij Mofas m Noordegraaf rekent op minimaal twee zetels Klaverstede deze zomer opgeleverd Problemen dubbel glas lijken opgelost VLAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Benzine blijft in tank -7 Kwart van glas komt in bakken Receptie Verkeersbeperkende maatregelen: 'Gifgrond mag woning bouw niet vertragen' Inspraak over emancipatie nota Rozenburg.se jongen (12) vermist kjafllHI Eerste contracten al getekend Renovatie PKD-III: Wellicht huizen op plek schoolgebouw Ophogen Tuindorp: 2,5 miljoen VRIJDAG 12 MAART 1982 Schiedam Een kwart van het lege glaswerk in Schiedam wordt in glas bakken gedeponeerd. „We zijn op de goede weg," zegt een woord voerder van de openbare nutsbedrijven daarover. „Maar we zullen er bij de Schiedammers op aan moeten blijven dringen meer glas naar de bak ken te brengen. Per slot van rekening betekent hergebruiken van glas het terugbrengen van de afvalbergen in ons land en 35 procent energiebe sparing in het productie proces." Ook wijst hij op de be sparing op grondstoffen, waardoor zandafgravin- gen sterk verminderd kunnen worden (zeven tig procent van de grond stoffen bestaat uit zand). In het vorige jaar werd 480 ton glas in de 25 over de stad verspreide bak ken gegooid. Per jaar wordt in Schiedam 20.000 ton huisvuil opgehaald en naar schatting is daar van 1920 ton glas. Vlaardingen Handbalvere niging ,WIK uit Vlaardingen houdt zondag om 20.00 uur een receptie ter gelegenheid van de kampioenen. Het festijn heeft plaats in het bestuursge bouw. Schiedam/Vlaardingen Bij RSV-Mofas in Schiedam duurt de wilde staking die gistermiddag op gang kwam voort. Bij HVO en Wilton Fijenoord ligt het werk pok nog stil en blok keren de stakers de poorten zodat niemand het terrein op kan. Vlaardingen Diverse verkeersmaatregelen moeten er voor zorgen, dat het verkeer op de Aalscholverlaan en de Kraanvogellaan aanzienlijk in snelheid wordt verminderd, waardoor in deze woonstraten minder ge vaarlijke situaties ontstaan. Dat zijn de belangrijkste ele menten uit het ophogings- en herinrichtingsplan voor het gebied II-Noord in Holy- Zuid, een gedeelte van de zo genaamde vogelbuurt. De plannen voor deze recon structie van dertien straten liggen klaar en moeten bin nenkort door de raadscom missies en de gemeenteraad worden goedgekeurd. In de herinrichtingsplannen is ook opgenomen dat het parkeerterrein van de flat Fazantlaan, dat evenwijdig aan de Lepelaarsingel is ge legen, een tweede toegang zal krijgen. Op die manier kunnen bezoekers van het zwembad en de turnzaal aan de Reigerlaan ook wat ge makkelijker hun auto kwijt. Momenteel parkeren deze bezoekers veelal aan de Kraanvogellaan, hetgeen voor de bewoners daar be hoorlijk wat overlast ople vert. Het winkelcentrum Holiér- De Aalscholverlaan wordt versmald tot 6 meter en wordt tevens voorzien van drempels, terwijl op de Kraanvogellaan ter hoogte van de scholen zogenaamde asverschuivingen worden aangebracht. Ook in deze straat worden verder drem pels aangelegd. Op de Ek sterlaan moeten ook snel- heidsbeperkende maatrege len worden genomen. Hier gaat het om een wegversmal ling. hoek krijgt bij de herinrich ting een aparte toegang voor vrachtauto's. Hiervoor wordt op het parkeerterrein een ontsluitingsweg aangelegd tussen de Kraanvogellaan en de Reigerlaan. Tenslotte zal tijdens de werkzaamheden tussen de Arend- en de Ha vikstraat een fietspad wor den aangelegd. Een aantal speelplaatsen in het gebied zal opnieuw wor den ingericht. De boombe planting en andere groen voorzieningen in de buurt blijven zoveel mogelijk ge handhaafd. De herinrichtingsplannen zijn met inspraak van de be woners tot stand gekomen. Op basis van de op het stad huis geformuleerde rand voorwaarden is door de in sprekers een aantal schet sontwerpen gemaakt, waar uit uiteindelijk het totaalplan is ontstaan. Alleen over de herinrichting van de Kraan vogellaan is met de bewoners geen overeenstemming be reikt, In het eindverslag van de inspraak wordt geconsta teerd, dat de procedure in het algemeen „in goed sa menspel tussen bewoners en ambtenaren is verlopen," Herman Noorde graaf: vijf procent is haalbaar. Schiedam Op dezelfde avond, in hetzelfde gebouw^ maar in afzonderlijke ruim ten zullen de leden van de PSP en de PPR zich deze eind deze maand uitspreken over de kandidatenlijst. Zoals bekend gaan de twee kleine linkse partijen gezamenlijk de gemeenteraadsverkiezin gen in. Het is al wèl zeker dat het huidige PPR-raadslid Her man Noordegraaf de lijst zal aanvoeren. De PSP heeft Eric Dijkhuizen naar voren geschoven. Over de plaatsen twee tot en met tien wordt eind deze maand beslist. Noordegraaf rekent op zeker twee zetels: „Je moet dan wel vijf procent van de stem men hebben, maar dat is haalbaar. De PvdA gaat na tuurlijk verliezen. Maar wat gebeurt er met die stemmen? Gaan die naar ons? Naar D'66, of blijven de mensen gewoon thuis?" Hij verwacht veel van de in te stellen steunfracties. Vier leden van de beide partijen zullen de fractie voortdurend in het werk ondersteunen. Noordegraaf: „Ik hoop dat ze allemaal vier jaar gemoti veerd weten te blijven. Dan zie ik het zonnig in." Schiedam -Zuid Schiedam ,,Dat geld om de gifgrond op het GTB-terrem schoon te maken moet als de donder op tafel komen Dat zal een stuk sneller moeten gaan dan het onderzoek naar de aanwezigheid van gifstoffen Dat heeft al veel te lang ge duurd. De woningbouw mag in geen geval worden ver traagd.'" Hanny Rennen van de bewo nersvereniging Schiedam-Zuid zegt dat bij de afwikkeling van de gifvondst op het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Dwarsstraat de belan gen van de woningbouw goed in de gaten moeten worden ge houden. De gemeente zoekt momenteel nog naar een oplossing om het gifterrein geschikt te maken voor woningbouw. In een eer ste rapportage geeft gemeente werken twee oplossingen het hele terrein afgraven of slechts de meest verontrei nigde delen Op bet gedeelte waar de gifstoffen in matige concentraties aanwezig zijn zouden voorzieningen getrof fen kunnen worden die con tact tussen mens en dier en de gifgrond onmogelijk maken Ook op de vraag wie hot schoonmaken zal betalen moet nog een antwoord komen. De bewoners vereniging vraagt zich af of de oplossing die ge meentewerken geeft om slecht de sterkst verontreinigde de len van het terroiri af te gra ven wel goed is ..Kan je dat gif wel laten liggen"1 Hel ge bied met matig verontreinigde grond is erg groot Alles bij el kaar zeggen wij je kunt het beste de heleboel afgraven." - <4 I» l rd W ytuft: •U11M „ht lOOT De ongeveer honderd werk nemers van Mofas, dat even als Wilton behoort tot de RSV-groep, bleven vanoch tend in de kantine. Ook zij legden bij de directie een ultimatum op tafel om in de cao een bepaling op te ne men dat bij ziekte het volle netto-loon zal worden uitge keerd. Wordt daaraan niet voldaan dan zullen de sta kers over gaan tot een blok kade van het terrein en zal het kantoorpersoneel het werken worden belet. De staking werd gistermiddag in n or 11« Millar Vlaardingen De beleidsnota Vrouwenemancipatie wordt donderdagavond in het stad huis uitgebreid besproken op een afsluitende inspraak avond, waarvoor alle belang stellenden zijn uitgenodigd. De afgelopen weken is een lijst samengesteld van alle op- en aanmerkingen, die inmiddels zijn gemaakt over de concept nota, die door het college van B en W is uitgebracht. Het de finitief ontwerp van de nota zal in mei in de gemeenteraad moeten worden vastgesteld. Rozenburg De 12-jarige Wim Engelhard van de Rem- brandtsingel 75 in Rozenburg wordt sinds donderdagmiddag vermist. De leerling van de la- |eve technische school in Brielle werd die dag omstreeks f2 uur, na moeilijkheden, naar ünis gestuurd. Sindsdien is hij ^oorloos. Wie iets over de jongen weet wordt verzocht contact op te nemen met de politie van Ro zenburg (tel.01819-12444) of Je plaatselijke politie. jVim Engelhard is ongeveer 1-65 meter lang en heeft licht end, halflang haar in een ge- model (over de oren). In doen en laten lijkt hij ou-' ter dan 12 jaar. de pauze uitgeroepen. Door enkele mensen werd "s mid dags nog wel gewerkt op een olieplatform, omdat anders het gevaar zou bestaan dat enkele lassen die zojuist wa ren gemaakt zouden sprin gen door een te snelle afkoe ling. De oproep van de FNV om vandaag het werk neer te leggen uit protest tegen de kortingen op het ziektegeld heeft in het Waterweggebied verder weinig gehoor gekre gen. Geruchten die circuleer den dat het personeel van de Koningshof en het bowling centrum in Maassluis het werk neer zouden leggen bleken vanmorgen op on waarheden te berusten. De wilde stakingen bij Wil ton Fijenoord en HVO gin gen vandaag de vijfde dag in. Net als gisteren vertrok van morgen een delegatie van het stakingscomité bij Wilton naar het zusterbedrijf RDM op Heyplaat. De actiecomité's bij de HVO en Wilton heb ben een gezamenlijke bank rekening geopend. Het geld dat daarop binnenkomt zal in een stakingskas worden gestort. Grote vreugde was er bij Windmill in Vlaardingen dat heeft toegezegd in de cao over dit jaar een bepaling op te nemen dat de werknemers bij ziekte honderd procent van hun nettoloon krijgen uitbetaald. Een woordvoeder van de directie zei vanmor gen dat het bedrijf het niet waard vond om. de arbeid somstandigheden te laten verslechteren door op het ziektegeld te korten. „Het waren slechte voorstellen die ook nog slecht zijn gepresen teerd. Het was het ons niet waard." Had de directie niet toegegeven dan was Wind mill maandag ook plat ge gaan. Er is, aldus een makelaarskantoor, redelijk veel belangstelling voor het kantoorcomplex in de 's Gravelandsepolder. Schiedam „Op loopafstand van Klaverstede ligt het sfeer volle hart van Schiedam met veel winkels, eetgelegenheden etcetera." Dit komt niet uit een VVV-folder uit 2004, maar is te lezen in een promotiemap van makelaardij Jones Lang Wooiton, die op zoek is naar gegadigden voor kantoor- en bouwcomplex in de 's Grave landsepolder. De verwachting bestaat dat het gebouw, dat Vlaardingen Een 19-jarige Vlaardinger dacht gisternacht een manier te hebben gevonden om zijn eigen energiepro bleem op te lossen. Om een 'autoloze vrijdag' te voorkomen hevelde hij op het Geuzenplein benzine over uit een perso nenauto in 'een jerrycan. Hij werd hierbij op heterdaad be trapt en moest, compleet met jerrycan en eigen auto, mee naar het politiebureau. Daar werd hij voor nader onderzoek ingesloten. vijftig miljoen gulden heeft ge kost, nog deze zomer in ge bruik genomen kan worden. Er is inmiddels een aanzienlijk aantal gegadigden gevonden. De directeur van het Rotter damse makelaarskantoor, de heer Ooms, spreekt van „een behoorlijke response". Met een grafisch bedrijf is al overeen stemming bereikt over ver huur van een gedeelte van het 25.000 vierkante meter tellen de complex. Ooms: „We zijn ook in gesprek met een aantal grote kantoorgebruikers en er bestaat veel belangstelling voor de showrooms." Die belangstelling komt vooral van de kant van autodealers en woninginrichtmgsbedrij- ven. Het minimaal te huren vloeroppervlak voor kantoor ruimte is vastgesteld op 342 vierkante meter. Eind 1980 startte de Rijswijkse bouwmaatschappij Van Wij nen met de werkzaamheden op het terrein aan de Brouw- weg. De maatschappij is niet de* eigenaar. Er wordt gebouwd namens het pen sioenfonds PGGM, dat zich be zig houdt in de gezondheids sector en in het bouwproject een goede belegging ziet. Vorige maand begonnen de onroerend-goed-adviseurs van Jones Lang Wootton met de promotiecampagne. Er werd geadverteerd en diverse be drijven kregen een nieuws brief toegezonden. In die brief wordt gerefereerd aan de gun stige ligging van het, uit vier kantoorgebouwen, diverse be drijfshallen daartussen en een showroom bestaande, complex Klaverstede. De Sehiedamse wethouder van economische en financiële za ken, Reinier Scheeres is al eni ge jaren bijzonder enthousiast over het kantoorcomplex. Vol gens hem kan Schiedam nu een florerende 'handelsstad' worden. Van een dergelijk project gaat namelijk een fikse zuigkracht uit, waardoor ook toeleveringsbedrijven en der gelijke zich m de buurt zullen vestigen. Iets dergelijks kan de werkgelegenheid alleen maar ten goede komen, aldus de wethouder. Vlaardingen De toekomstige bewoners van de renovatiewo ningen in de Prins Hendrikstraat en de Pieter Karei Drov>aart- straat in de VOP, in het project PKD-III, zijn gisteravond ak koord gegaan met een verhoging van de kale huur met maxi maal zes gulden, om op die manter dubbel glas in de woningen te kunnen krijgen. In onderhandelingen met Den Haag zal nog worden gepro beerd, die huurverhoging en kele guldens omlaag te krij gen. Hiermee lijken de proble men rond het dubbel glas m het derde renovatieproject op gelost. Het aanbrengen van isolatie glas in de 70 renovatiewonin gen gaat in totaal zo'n 65.000 gulden kosten. De provinciale directie voor de volkshuisves ting wilde de kosten niet in de bouwsom opnemen, omdat aannemer Van der Waal volgens de bewoners geheel buiten hen omde prijs al met de PDV had rondge maakt. Daarover is onder de bewonersv ertegen w oordigers in de projectgroep nogal wat ongenoegen ontstaan. Na on derhandelingen met architect en aannemer is nu toch een mogelijkheid gevonden om dat dubbel glas gefinancierd te krijgen. Tijdens de vergadering van gisteravond is ook gesproken over de bredere balkons, waar de bewoners veel prijs op stel len maar waar architect Van Asperen om allerlei redenen met zoveel voor voelde. In middels heeft de architect zijn esthetische bezwaren laten va ren. Momenteel worden nog enkele constructieve knelpun ten onderzocht, die aan de bre dere balkons kleven Hierover, en over de kosten daarvan, komt pas binnenkort duide lijkheid. De derde renovatie in de VOP zal een dezer dagen van start gaan Dan zullen de eerste be woners hun huizen tijdelijk verlaten en kan de aannemer met de sloopwerkzaamheden beginnen. Net als bij de eerste renovatieprojecten in de* wijk worden de woningen vanbin nen geheel kaalgeslagen Zelfs de achtergevels gaan er uit Schiedam Er is nog niet te zeggen wat er met de, al jaren leegstaande, schoolgebouwen aan de Prins Mauritsstraat ge beurt De gemeente Schiedam gaat de panden en de grond kopen en overweegt sloop. Er gaan, vooral in PvdA-kringen, stemmen op om op deze plaats^zo snel mogelijk woningen te doen verrijzen. Wethou der Zijdeveld kan hierover echter nog geen definitieve toe zeggingen doen. Veel hangt af van de staat waarin de gebou wen verkeren. Schiedam Het op peil bren gen van de woonwijk Tuiri- dorp-Kethel kost ruim 2.5 mil joen gulden. De Sehiedamse gemeenteraad wordt maandag avond gevraagd met de kre dietaanvraag akkoord te gaan Het bedoelde terrein, dat, wordt begrensd door de Chur- chillweg, Prinses Beatrixlaan, Schiedamseweg en Hargweg, moest al tn 1965, 1966 en 1968 opgehoogd worden. Nieuwe werkzaamheden zijn nu weer bijzonder urgent omdat ernsti ge verzakkingen zijn ontstaan in met name de bestrating en riolering. Dit heeft ernstige verstoppingen en rioolbreuken tot gevolg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1