12 WATERWEG SM! Roh Henneveldpak nationale titel Excelsior wankelend naar de eindstreep l\ H Concurrentie verspeelt opnieuw punten Ron Carli velt dapper Rijsoord Zenuwen heersen bij DSVP en HoekseRoys Leen Pijpers slacht offer van grote schoon maak Iedereen blij Hans Hoogendijk prolongeert kampioenschap swap Op het matje... wzmmmmm m iÊsilPr PPSCnestelt zich stevig in de kopgroep Renovatie hoofdveld Molendijk verlaat Vlaardingen Emoties E Rotterdams Nieuwsblad maandag 15 maart 1982 Voerendaal Hij glom van trots. Rob Henneveld, nog maar net 18 en nu al de sterkste judoka van Nederland in de klasse tot 71 kilogram. Hij kon het na de finale eigenlijk nog niet vatten. Hield zijn ze nuwen ditmaal wel onder bedwang en via een houd greep versloeg hij de Nij- megenaar Friebel. Rob Henneveld: „Tijdens be langrijke teornooien heb ik altijd moeite met mijn concentratie. Ik had er vandaag gelukkig geen last van." Het is voor de eerste keer in het 25-jarig bestaan van sport school Mahorokan dat een se- niorentitel werd behaald. Uit gerekend Rob Henneveld, 2oon van technisch directeur Koos, was het die voor het hu zarenstukje zorgde. Rob Hen- door Chris Woerts neveld mag overigens niet deelnemen aan de wereldkam pioenschappen judo voor ju nioren in Brazilië. Dat heeft verwondering gewekt binnen het kamp van Mahorokan. Koos Henneveld: „Je vraagt je nu af of de keuzecommissie beter niet had kunnen wach ten tot na de nationale titel strijd. Rob gaat nu niet, maar de jongens die wel gaan, heb ben vandaag niets laten zien." Iman Kars (Mahorokan, tot 95 kilogram) draaide een sterk toernooi. Reikte zelfs tot de fi nale maar moest toen het on derspit delven tegen de Am sterdammer Henk Numan. Iman Kars: „Na de WK heb ik duidelijk gas teruggenomen. Ik had maar weinig tijd voor het judo door mijn verhuizing nen winnen." naar Sommelsdijk. Pas de laat ste weken ben ik pas weer in- Onbetwist tensief aan het trainen. Ik ben heel blij met die tweede plaats. deriandse kampioenschappen in april moet ik van hem kun- Ik groei weer langzaam naar een hoogtepunt toe. Kijk, Henk en ik zijn een zelfde soort judoka en dan is het al tijd moeilijk. Hij is echt wel te pakken. Tijdens de open ,Ne- Vlaardinger Hans Hoogendijk (tot 65 kilogram) bewees dat hij in zijn klasse onbetwist de sterkste is in Nederland. Won al zijn partijen met ïppon (vol punt) en kreeg zelfs geen koka tegen. In de finale won hij via tweemaal waza-ari van Henri van Dijk. Hans Hoogendijk: ,,Ik had niet verwacht dat het zo makkelijk zou gaan. Het is voor de concurrentie natuur lijk niet leuk dat ik veel ster ker ben. Het werk voor hen een beetje frustrerend. Ze zijn al blij als ze tweede worden," Broer Rob (tot 60 kilogram) kwam, evenals vorig jaar, niet verder dan een tweede plaats. In de finale kwam hij te staan tegen Jean-Pierre van Deur- sen. De judoka's zijn aan el kaar gewaagd en dat werd oot in de fmale duidelijk. Beidt- konden niet scoren en op be slissing van de scheidsrechte verloor Rob Hoogendijk de nale. Leo van Oosten (tot 95 kilo. gram) vocht zich uitsteker.; naar brons. Theo Duijvestr (Poeldijk), tijdens de district kampioenschappen erg sterï kwam nu niet in het spel voq- In de poule werd hn al qiict schakeld. 4 ÏOTÊL Maassluis Het voor de winterstop zo perfect sa mengestelde en uitgeba lanceerde mechanisme be gint meer en meer teke nen van slijtage te verto nen. Opnieuw reikte Ex celsior Maassluis niet ver der dan een teleurstellen de deling 1-1 tegen Katwijk en opnieuw wist het zich vezekerd van de welwillende medewer king van de concurrentie die in de achtervolging op de nog altijd fiere koplo per hele (DUNO) of halve (Vlaardingen en 's-Gra- venzande) misstappen liet noteren. Maximaal twaalf punten, te behalen in een laatste cyclus van zeven wedstrijden, schei- Maassluis—Bestuur, tech nische leiding en spelers van Vlaardingen en Excel sior M worden maandag 22 maart in het zalencomplex Engels (Rotterdam) ver wacht om voor de tucht- commissie van de KNVB verantwoording af te leg gen voor de onregelmatig heden die zich na afloop van deze semi-derby heb ben voorgedaan. Punt van discussie zal uiteraard de door Vlaardingens aan- voerder Herman Hooger- boord gegooide waterfles vormen, hetgeen min of meer de aanleiding was tot een daarop volgend hand gemeen. Van Vlaardingse zijde zijn Herman Hoogerboord, trainer Joop Molendijk, elftalleider Leen van Rij, voorzitter Wim van den Berg. secrtaris Jan Visser en grensrechter Ben van ElsScker gedagvaard- Na mens Excelsior dienen aanvoerder Roel-Jan Ab bas, trainer Fer Groene weg, voorzitter Ab van Dijk, secretaris Karei Par- re, J. Meijer en J. Faas op het matje te verschijnen. Abbas en Groeneweg heb ben al laten weten die avond verhinderd te zijn. den Excelsior Maassluis nog van de lang verblijde terug keer in de tweede klasse- Slechts de aansprekende pres tatie bij ARC 1-2 winst vermag echter de indicatie te geven dat Excelsior die laatste klus op eigen krachten kan klaren. Steeds meer begint het er op te lijken dat Excelsior de kampioen wordt van de cadeautjes, nu het zelf niet langer bij machte is de overige belagers een ijzeren wil op te leggen. Dat laatste openbaarde zich andermaal in het troosteloze treffen met middenmoter Kat wijk, dat met een iets grotere durf en vooral accuratesse Ex celsior het eerste verlies op ei gen terrein had moeten toe brengen. Pas na een ware don derwolk aan krachttermen die Fer Groeneweg tijdens het oponthoud („Die scheids liep meteen weg toen hij ons kwam halen") over zijn door het ont breken van de zwaar aan de enkel gekwetste Onno Wi- door Donald Bax CjneriS iVeivwiget rrea van Hoorn) verzwakte selectie uit stortte, keerde in ieder geval de werklust terug. Want, nogmaals, voor het hui dige Excelsior, dat ook mèt Peter van der Waal zelden bo ven de middelmaat uitklom, lijkt er tegenwoordig niet meer weggelegd dan een lou ter op inzet te verkrijgen re sultaat. „En", beaamde Groe neweg, „als zelfs dat er niet is, kunnen we het wel vergeten. Ik begrijp dat niet. Als je ziet, dat de andere ploegen je blij-1 ven helpen en constant punten Peter van der Waal, inge klemd tussen twee Katwijkse verdedigers, slaagde er dit maal niet in Excelsior over het dode punt te trekken. verspelen, dan klim je er toch nog een keertje extra in. Ik heb in de rust precies gezegd hoe ik er over dacht. En dan is het toch nog jammer dat je het in de tweede helft niet af- Vrijgevigheid Al met al mocht Excelsior niet mopperen dat de schade hal verwege slechts één enkel doelpuntje van Gidi van der Bend bedroeg. De jarige Roel-Jan Abbas ondervond ditmaal bijzonder weinig steun van vrije verdediger Frank Vork, die in 2ijn ijver vergat dat het afstoppen van aaqval- sakties nog altijd verreweg zijn belangrijkste taak is. Tot twee maal toe bij de eerste na een stomme terugspeelbal van Cor van Hoeven weigerde Katwijk echter gebruik te ma ken van de vrijgevigheid in de Maassluizer achterhoede, waar de volgende week jubilerende Jan van Dijk (driehonderdste wedstrijd in het eerste) wèl een voldoende scoorde. Dus moesten Excelsior en de Kleine zevenhonderd suppor ters wachten op de tweede akte, die inderdaad beduidend meer agressie bood ~n die via een kopbal van Wim Put uit de enige effectieve hande ling van Lies Kardol de dik verdiende gelijkmaker ople verde. Bijna nog dwong Put met een volgende kopbal een tweede succes af, hetgeen net iets te veel van het goede zou zijn geweest. „Waarom?", meende Groene weg echter. „Het spelletje gaat- er nog steeds om om er eentje meer in te schieten dan de te genstander. Ik vind het veel belangrijker dat we ons eigen publiek zo teleurgesteld heb ben..." Vlaardingen Zwaluwen - trainer Cor Nieuwenbuizen hield inderdaad woord- De wanvertoning tegen Be Fair (0-1) kostte in het thuistreffen met Ter Leede (1-1) de 'kop pen' van vooretopper Marun van der Kooy (vervangen door Peter Romeijn) en routinier Leen pijpers, die zijn plaats moest afstaan aan de terugge keerde acterende Wim Stoeve- laar. Pijpers maakte zaterdag- middag overigens geen deel 1 uit van de selectie van de Vlaardingse tweedeklasser. Het winstpunt dat een vanuit een 4-4-2 concept opererend Zwaluwen, met Stoevelaar en Theo Juistenga als de twee spitsen, veroverde, bleek na afloop echter ook een verlies- punt, omdat Be Fair in Rotter dam verrassend met 1-0 on- deruit ging tegen runner-up Xerxes. Niettemin legde Zwa luwen een heel behoorlijke partij voetbal op de grasmat, maar kon het niet verhinde ren dat Ter Leede drie minu-, ten voor rust de leiding nam. Een schitterend doelpunt van topscorer Maarten Keizer- waard, die een voorzet van rechts ineens op z'n schoen nam, leverde Zwaluwen de dik verdiende gelijkmaker op. De Vlaardingers waren nadien het dichtst bij de volle buit, maar de paal en stug ingrijpen van de Sassenheimse defensie stonden verdere successen in de weg. H"~23ÈêJ Ron Carli (8) schiet PPSC tegen Rijsoord naar een 1-0 voorsprong. Ridderkerk „Ik dacht dat we al op de bodem van de put zaten, maar kennelijk is dat nog niet het geval", verzuchtte een diep ongelukkige Rijs- oord-trainer Arie van der Giessen na de 1-2 neder laag tegen PPSC, dat er nu in theorie zelfs het beste voorstaat. De Rotter dammer blikte met afgrij zen terug Qaar de eerste minuut van" de tweede helft, waarin Johnny Djermor de gelijkmaker achter Ruud Spierings ko gelde en Ron Carli on middellijk na de aftrap met behulp van de blun derende Rijsoord-doelman Anton van der Steen de Schiedammers weer op voorsprong zette. „Z'n enige fout", wist Van der Giessen, „maar wel één die telt". PPSC-trainer Arnold Lobman nam de onfortuinlijke keeper evenwel in bescher ming. „Verkijk je niet op Carli hoor, Ron schiet altijd erg on- door Henk Stolk J venvacht en dat is voor een keeper bijzonder lastig". Van der Steen evenwel: „Een gro ve fout van mij. Ik kon wel door de grond zakken. Ik had veel liever vlak daarna die van dichtbij in geschoten bal doorgelaten Pijnacker Een bijzon der zwaar veld (het hoofd veld was 's-morgens door de consul afgekeurd, waardoor er werd uitge weken naar veld 2), waar op voetballen met de mi nuut moeilijker werd, harde wind, een (te)" tole rante scheidsrechter, ruim 8Ü0 toeschouwers, twee doelpunten die nimmer toegekend hadden mogen worden en twee uiterst nerveuze ploegen, hetgeen in de eerste helft leidde tot een aantal onverkwik kelijke taferelen. Ziedaar alle ingrediënten, die van de topper in de vierde klasse A tussen DSVP en Hoekse Boys een uiterst boeiend spektakel maak ten. En tenslotte twee ploegen, die achteraf best vrede konden hebben met de 1-1. Uiteraard was Hoekse Boys het meest in z'n schik met deze puntendeling, want met nog slechts twee uit- en vijf thuiswedstrijden voor de boeg behoudt de formatie van trai ner Cor van Rooy één punt voorsprong op DSVP, terwijl de achterstand op koploper Monster (1-0 winst op SV 35) slechts één punt bedraagt. Een boeiend gevecht derhalve daar op sportpark 'De Groene Wijdte'. Voetbal van enige kwaliteit was echter, op enke le zeer sporadische momenten na, niet te ontdekken. Nu komt dat natuurlijk in derge lijke partijen meer voor. De belangen waren dermate groot door Erik Winkster dat de 22 acteurs te gespannen aan deze klus begonnen. Ver lies immers betekende (voorlo pige) uitschakeling voor de hoogste positie. Gevolg was dat bij het minste geringste de meeste spelers direkt met de vuisten tegenover elkaar ston den. Omdat scheidsrechter J. C. Groot (Vlaardingen) wel degelijk op de hoogte was van de importantie van deze wed strijd en trachtte het één en ander, gelijk een zeer begrij pende vader, met de mantel der liefde te bedekken, liep het duel ïn de eerste helft vol ledig uit de hand. Er werd gescholden, (na)ge- trapt en geslagen en Groot hield onterecht zijn boekje in de achterzak. Pas in de tweede helft, toen gelukkig beide ploegen elkaar met meer res pect behandelden, verdwenen Cees de Witte (DSVP), Eric .Hofman en Joop van Dop (bei den Hoekse Boys) in de arbi trale administratie. Protesten DSVP, dat in de eerste helft met de stevige wind in de rug een licht overwicht niet kon uitdrukken in kansen, nam twintig minuten na de hervat ting de leiding. Floor Vijfhui zen pikte een voorzet van Ben Kester op en liet van dichtbij een vooral op hoge ballen vol komen falende Dick Bos kans loos. Felle protesten van Hoe- kenaren waren het gevolg, want Vijfhuizen zou de bal met de hand hebben meegeno men. En daar hadden ze gelijk in. Vijfhuizen: „Ik nam die bal inderdaad met de hand mee. Onbewust, dat wel, maar ik denk dat die scheidsrechter niet floot, omdat ik een zet kreeg, waardoor de bal tegen mijn hand kwam". Een weggeverije dus, maar even later was het de beurt aan DSVP om massaal de leidsman te bestormen. Joop van Dop liet zich keurig en zeer opzichtig in de beruchte zóne vallen, waarna Eric Hof man vanaf elf meter de gelijk maker achter doelman Martin van Domburg schoot. „Op z'n minst zeer dubieus", gaf ook Cor van Rooy toe. „Een la chertje natuurlijk zo'n straf schop, maar die zorgde wel voor een terechte uitslag", vond DSVP-trainer Dick Ad vocaat. Pijnaeker Voor het eerst sinds vele jaren werd de hoofdmacht van Hoekse Boys massaal ondersteund door een flinke suppor- tersschare. Maar liefst drie bussen werden er ingezet om de fans te vervoeren naar het veld van DSVP. Blijde gezichten dus bij het bestuur van de Hoekenaren over zo veel enthousiasme, maar ook bij DSVP, dat door deze toeloop 80Q toeschouwers binnen kreeg, van wie ruim 300 betalenden. En ook dat was zeer lane niet gebeurd... 6 Al met al was de nederlaag wel een beetje zielig voor hel dappere Rijsoord. Met een tik je meer geluk had de Vlas- straatclub er immers best een gelijkspel uit kunnen slepen. Rijsoord stuitte echter in de spannende slotfase op invaller doelman John Rost, die de ge broeders Djermor, eerst Johnny en daarna Thomas, een halt toeriep. Rijsoord faalde overigens in de eerste helft nadrukkelijk. Zon der erge bezieling en zelfver trouwen trok de ploeg richting Ruud Spierings, die later met een pijnlijke schouder af zou haken. Vijf minuten zinloos gehol en gedraaf leverde Rijs oord slechts een door Sjaak Stip (in de eerste minuut) ge miste kans op. Rijsoord, dat de zieke Cees Rutten node miste, bofte dat PPSC in. deeel en er ook niet bijster veel van te recht bracht. Niettemin kon- deh de Schiedammers bogen op een viertal kansen, waar van de sterke Ron Carli er na 20 minuten één verzilverde. Tweebenig Toen al had Arnold Lobman zijn linker spits, Jaap Hussel- man, op de rechterwing gepos teerd. Dat kan Lobman ook rustig doen, omdat hij in de 17-jarige talentvolle Erik vati Harmeien een tweebenige aanvaller telt. „Jaap raakte op links geen bal. Hij was duide lijk niet gemotiveerd genoeg en daarom heb ik hem tegen z'n zwager (Joop Schilperoort) gezet. Dat ging een stuk beter. Laten die familieleden het zelf maar uitzoeken", grijnsde Lobman breeduit. Hoe Rijsoord, waar Johnny Djermor na rust als midden velder de linies kundig aan el kaar laste, de gelijkmaker be werkstelligde en weer snel op achterstand werd gepind, is reeds gememoreerd. Dat het suizebollende elftal van Arie van der Giessen zeker een kwartier nodig had om deze klap te verwerken nog niet. Omdat Rijsoord halverwege de tweede acte alle schroom van zich afschudde en ook PPSC beter ging voetballen ontspon er zich een niet oninteressant duel. Waarin duidelijk werd dat dit Bijsoord geen echt de gradatievoetval kan spelen, waardoor de dagen van "De Kraaien" als tweedeklasser ge teld lijken, invaller-scheids rechter Henk van Driel, die Bob Dammers verving, leidde de wedstrijd correct. MaassluisAls Gedeputeerd- Staten instemmen met hf voorstel van de gemeem- Maassluis om het hoofdve!: van Excelsior geheel te ver voor het afwerken van d laatste thuiswedstrijden uitwj, ken naar hel tweede veld. Na een lange periode van derhandelen stelde de meen te onlangs een kredit van 71.000 gulden beschikbar om het hoofdveld van Excë sior volledig te renoveren. Of ficieel moet Excelsior nog ee, viertal maanden op loesierr ming van GS wachten, maa aan te nemen is, dat deze be slissing niet langer zal woitfe uitgesteld. Vlaardingen Van de opt- op een volgend (vierde) se zoen zal noch door Vlaardir.- gen, noch door oefenmeeste: Joop Molendijk daadwerkdi}; gebruik worden ge maak' Voorzitter Wim van den Eer stelde zaterdagmiddag de spe lersgroep op de hoogte van c- door beide partijen genome: beslissing om aan het eind- van dit seizoen uit elkaar t gaan. Zowel Molendijk als het be stuur van de derdeklassr achtte het beter om na dr-< seizoenen een nieuwe teehm sche man aan te trekken in dr Broekpolder. Dat de dit se zoen tegenvallende prestatie ten grondslag lagen aan des toch wel opzienbarende muts tie, wordt door beide betrok kenen ontkend. Molendijk: J> vond drie jaar genoeg". Overigens heeft Molendijk i wat summiere contacten andere verenigingen „Maar zegt hij ook, „de spoehn: wordt steeds dunner. Er Hf veel werkloze trainers Sla: ik er niet in een andere clubfc vinden, dan ga ik gewoon eer jaartje niets doen". Henk Sigmond heeft te ken: nen gegeven niet mneer voor VV Vlaardingen uit te wills komen. De speler heeft het 6 druk met zijn studie. Vlaardingen De gemoe deren tijdens de wedstrijd Satelliet-Herkmgen laai den na de rust meer dan op. Satelliet moest alle zei len bijzetten om de ver kregen (2-1) voorsprong vast te houden. Herkingen schroomde niet om naar de meest onoirbare midde len te grijpen om de wed strijd een andere wending te geven. De sebeidsrecher moest of wedstrijd dan ook herhaal' delijk stoppen om geble^ seerde spelers te laten be handelen. Het ergst was Satelliet-speler Peter Joo* re er aan toe. Hij voetbal de verder met een ge scheurde wenkbrauw. Vermoedelijk heeft hij ook nog een lichte hersen schudding aan het bikkeJ* harde duel overgehouden. Trainer Wim Poulus kon zijn emoties ook niet de baas en rende enkele me len het veld in. Hij moest terecht worden gewezen door de scheidsrechter d' hem commandeerde vaö het veld te gaan. Tl JU Lei het ten gen kw De gee sief Her strij beei forc tsen Mee Roo ken gi"é sen niet dan stan Naa de i grin sche de o spcli bent mes het Iers ten trati Het goed was de v, deel. wel bal c de o elfta tegei Lug< steec over man Een half Herr uit thuis .berg: hoop doel stopp kwaï punt In o Hern gespt stugg gelijl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4