Toewijzing te klein voor nieuwbouw Holy AUTOSCHADE School vaart wel bij opgeknapt speelplein 'Elektronische informatieverwerking' wordt aparte dienst npicci V VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Vlaardingen mag476huizen bouwen NJN zet zich in voor vogels Geharrewar rond giften aan stakers 'Geen te groot accent op sociale woningbouw' Confict tussen Oost en SSSW is bijna opgelost VanDam- woningen achter badhuis Vechten in De Vrondel inbrekers komen niet ver Lago ike bra d 'Ulee» jwjsbeiwtót! Kie» thïe»! ^5ii«r^7£ spaansepolderM 3 Pro. VOOf 4/6- ïrma- Jnlek Titer, DEN. irgel 117f khj. MAANDAG 22 MAAST 1982 De verbouwing van het pand aan het Veerplein/Fransenstraat tot Van Dam-eenheden gaat van het contingent voor dit jaar af, als zogenaamde overloop van vorig jaar. Vlaardingen De ge meente mag dit jaar slechts 476 woningwetwo ningen met subsidie van het rijk bouwen; een aan tal dat kleiner is dan waarvoor de afdeling stadsontwikkeling plan nen klaar heeft liggen. Daarnaast zitten er in het contingent voor dit jaar 134 Van Dam-eenheden. Met. de toegewezen aantal len, waarvan de plannen die vorig jaar alvast be gonnen zijn (de zogenaam de overloop) nog moeten worden afgetrokken, zijn de sociale bouwplannen voor de 200 bejaardenwo ningen aan de Westha- venkade, de nieuwbouw op het Ouwenbroekter- rein en de plannen voor Landstraat Zomerstraat en de Gedempte Biersloot veilig gesteld. Met wat goede wil kan ook met de nieuw bouwplannen voor de Touw baan in de Oost- wijk worden begonnen Vol gens deze cijfers zouden <3e bouwplannen voor 600 wonin gen in Vlaardingen-Holy ech ter niet m dit jaar kunnen worden gerealiseerd, zoals de gemeente had gewild Uit het toegewezen contingent in de Van Dam-sector kunnen dit jaar do wooneenheden m het gebouw Fransenstiaai- Schiedam Een klein stukje strand met afval en twee dode vogels onder de stookolie; wat vogeleieren en opgeprikte vlinders; pla ten van, en veel informatie boekjes over vogels. Dat hadden de Schïedamse jon gens van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstu die (NJN) dit weekeinde in hun clubhuisje achter boer derij Landsvreugd tentoon gesteld. Met hun expositie wilden ze onder meer laten zien, wat de mens de natuur aandoet. „Die twee dode vogels heb ben we gisteren van het strand gehaald", 2egt Philip Reinders van de jeugdbond. „Een week of twee geleden hadden we een vogel, nou. die zag gewoon 7.wart van de olie". De interesse voor de exposi tie was niet bijster groot. Hun gebouwtje ligt nogal afgelegen, vinden ze zelf ook, en vandaar dat alleen wat ouders de weg vonden. Jammer, want ze doen hun best om de NJN weer een beetje uit het slop te halen. Ze hebben hun clubhuis bij voorbeeld vertimmerd. „Nu is het hier weer een beetje uit te houden", melden ze. „Maar als je het gebouw ge zien had, zoals het hiervoor was... 't Bestond wel uit tien verschillende kleuren". Na een aantal jaren flink te zijn weggezakt is de Schie- damse Jeugdbond voor Na tuurstudie opnieuw aan het groeien. Philip. „Er is een tijd geweest, dat hier nog twee man waren, maar nu zijn we toch al weer met zijn zeventienen". Alleen de voorzitter zelf gelooft vol gens de anderen niet meer zo in een opbloei van de jeugdbond. Hij is dan ook ai een hele tijd niet komen op draven. Schiedam Bij de Stichting Samenwerkende Schïedamse Woningcorporaties (SSSW) be staat de bereidheid zitting te nemen in de projectgroep stadsvernieuwing in Oost. Hierin zou dan ook gesproken gaan worden over de 305 SSSW-woningen in dxt stads deel. Er is al geruime tijd een con flict tussen de woningcorpora tie en de bewonersvereniging over de toekomst van deze huizen. De SSSW zag aanvan kelijk veel heil in sloop; de be wonersvereniging niet. Vol gens wethouder Zijdeveld (stadsontwikkeling) is uit de reeds gevoerde gesprekken .van.beide zijden de bereid heid gebleken samen te wer ken". Dit dan onder de vlag van de projectgroep stadsver nieuwing Schiedam-Oost. De bewonersvereniging heei.1 geen problemen met de sloop van een aantal, reeds onbe woonbaar verklaarde en dicht getimmerde, panden aan de Stationstraat. Volgens een woordvoerder van de gemeen te is het vooroverleg nu bijna afgerond en kan op korte ter mijn met de werkzaamheden worden gestart. gaardingen Architect G. beluk heeft de schetspiannen klaar vpor zeven tweepersoons Wooneenheden in de zoge naamde Van Dam-sector, die rnoeten komen achter het bad huis aan de 2e Van Leyden Gaelstraat, op de hoek van de Cornel is Houtmanstraat. Voor bouw zal binnenkort bij hijninond een zogenaamde "erklaring van geen bezwaar gorden aangevraagd. De bouw »n strijd met het nog gelden de bestemmingsplan, maar er wordt al gewerkt aan een wij- Z|ging van dat plan. Schiedam „De opknap beurt van het Frans Hals plein heeft ruim honderd duizend gulden, gekost. Dat is veel geld, maar sinds het plein klaar is, is de schade aan de Jan Lïgthartschool hier erg te ruggelopen. Op die ma nier hebben we binnen drie jaar het geld er weer uit. Ik zal ook eens kijken of ik een potje kan vinden om dit pleinfeest jaarlijks* te kunnen houden". Wethouder Herman Post hoorn opent het Frans Hals plein door letterlijk 'uit zijn slof' te schieten. Deze positieve geluiden verna men de buurtbewoners van het Frans Halsplein in Schie dam zaterdag uit de mond van wethouder Posthoorn, vlak voordat hn officieel de ope ning van het speelplein ver richtte. De bedoeling was dat hij een ba! door een gat school, maar de wethouder bleek min der goed met een bal uit de voeten te kunnen dan zijn korfbalachtergrond zou doen vermoeden. Het Frans Halsplein, zaterdag opgesierd met vlaggen en bal lonnen, is het eerste plein in Schiedam dat de omwonenden de oudere jeugd, de Jan Ligthartschool en de bewo nersvereniging Schiedam- West samen met de ge meente door zelfwerkzaam heid hebben opgeknapt. Het plein, vroeger vrij kaal en so ber, staat vol klim rekken, een basketbal bord en een zoge naamd 'draadcireus', waar kinderen in kunnen klauteren en hangen. De jeugd kan zich lekker uitleven op het plein. Baldadige streken, dte nog al eens ten koste gingen van. de tegenoverliggende Jan Ligt hartschool, blijven nu veel meer achterwege. Niet alle wensen van de buurt zijn in vervulling gegaan. Van bijvoorbeeld een eigen onder komen voor de oudere jeugd in de huidige brandweergara ge is het niet gekomen. Wet houder Posthoorn beloofde echter: „Ik ben bezig een an dere plaats voor de brand weerwagen te zoeken, zodat we binnen afzienbare tijd de garage voor jongeren beschik baar kunnen stellen". i De jeugd wist al gelijk goed raad met het „draadcircus". Vlaardingen De afde ling elektronische infor matieverwerking van de gemeente, die momenteel nog is ondergebracht bij het GEWB, zal na 1 janua ri als zelfstandige tak van dienst verder gaan. Tot die verzelfstandiging heeft het college van B en W vorige week besloten. De nieuwe dienst zal Ge meentelijk Automatise- rings Centrum gaan he ten. Met het vormen van een eigen computerdienst zet Vlaardin gen een definitieve streep on der de regionale samenwer king, waaraan een aantal jaren geleden nog hard werd ge werkt. Het Automatiserings centrum voor Zuid-West Ne derland, ondergebracht bij het Rotterdamse gemeentelijke re kencentrum. is nooit goed van de grond gekomen, vooral om dat dit samenwerkingsverband veel te duur was. Vlaardingen heeft om die reden van die re gionale dienst ook nooit ge bruik gemaakt. In de loop der tijd heeft het ei gen computercentrum van de gemeente, waarin de admini stratie van diverse gemeente lijke diensten en afdelingen op de computer wordt verwerkt en waar ook meer technische toepassingen plaatsvinden, vee! eigen programmatuur ontwikkeld, die ook met suc ces elders wordt toegepast. Het automatiseringssysteem dat voor de gemeentelijke sociaie dienst is ontwikkeld is al aan diverse andere gemeenten verkocht. Voorlopig zal het niet nodig zijn dat het personeelsbestand van de afdeling wordt uitge breid, wanneer de elektroni sche informatieverwerking een zelfstandige dienst wordt. Vanuit het huidige personeel, dat uit zeven mensen bestaat, zal een directeur worden be noemd. Het ligt in de lijn der verwachting dat dit het huidi ge hoofd van de afdeling wordt, de heer A. Vink. Hiero ver moet de gemeenteraad binnenkort een uitspraak doen. Vlaardingen Ondanks het feit dat de wilde sta kingen bij HVO en Wilton Fijenoord zijn afgelopen, blijft het geharrewar over geld bestaan. Ditmaal zijn er problemen gerezen rond de giften op hel banknummer van het steunfonds. Nu de stakers voor hun tiendaagse actie toch een uitkering uit de stakingskas van de Indu striebond FNV ontvangen, wil een aantal personen hun steun bijdrage op het banknummer terug heb ben. „Mensen bellen me de laatste tijd op", vertelt voormalig stakingsleider Piet Boogaard, „en zeggen: jullie hebben je salaris ge kregen, goed, dan willen wij ons geld terug De bond keert ons echter al leen stakingsgeid uit eu dal is een stuk minder dan het normale salaris. En dan zijn er nog degenen, die tijdens de staking wel hebben gepost en ook ge registreerd staan, maar niet bij de bond zijn aange sloten. Wij hebben de cen ten uit het fonds echt hard nodig De mensen moeten niet gaan denken, dat we er aan verdiend hebben". „Er wordt gesproken over bedragen van 30.000 en zelfs 140.000 gulden Ik snap met hoe rnen daar aan komt. Het steunfonds heef* bij de bank nu 18 255 gulden staan Een luttel bedrag, ais je weet dat je dat met bijna 3 000 werk nemers van Wilton en HVO moet delen Dat is iets meer dan zes gulden de man voor tien dagen staken Schiedam In renovatiege- bieden en nieuwbouwwijken moeten voldoende mogelijkhe den worden opengelaten voor koopwoningen. Dit stelt de af deling Schiedam van de VVD in haar concept-programma voor de komende gemeente- raadsverkiezi ngen. Dat de huidige problemen op de woningbouwmarkt de bouw van veel nieuwe koop woningen in de weg staan, is ook door de liberalen gesigna leerd. De gemeente Schiedam zou zich hier echter met blind op moeten staren. De VVD ziet graag een experiment uit gevoerd, waarbij bouwgrond door de gemeente beschikbaar wordt gesteld aan mensen, die een eigen huis wensen te bou- VVD in verkiezingsprogramma: wen. In het programma besteedt de VVD, die 2ich opnieuw sterk maakt voor een afspiegelings college, ook ruim aandacht aan Schiedam-Noord. Hier zou een tweede sporthal moeten komen. Om een betere ontslui ting van deze nieuwe wijk mo gelijk te maken, moet de 's Gravelandseweg via het indu striegebied worden doorge trokken naar Woudhock- Noord/Spaland. De Schïedamse liberalen zet ten vraagtekens bij het werk van opbouwwerkers „Het ge vaar bestaat dat zij niet de no den van de mensen als basis van hun activiteiten nemen, maar hun eigen ideecn trach ten over te brengen Iets der gelijks denken 7ij ook te signa leren m hei emancipatiewerk. /Veerplem. waaraan al enige tijd wurdi gewerkt, worden gereaiisec-rd. alsmede veertien Stuks op de Landstraai, de 52 aan de Binnensingel en zeven achter hel badhuis aan de 2e Wm Leyden Gaelstraat Ook m deze sector zijn er niet vol doende woningen toegewezen om ook plannen voor Holy te kunnen realiseren Plannen maken Op het stadhuis toont men zich in eerste instantie toch met ontevreden over de toegewe zen aantallen woningen. Chef stadsontwikkeling M. Ou wens. „Het valt niet mee en het valt niet tegen Die woningen in Holy kunnen m eerste instan tie niet worden gerealiseerd, maar we gaan toch gewoon door met het maken van plan nen We rekenen er op dat we er in september, met de 'ies- hu ffehng', nog wel een aantal bijkrijgen Daar heb je kans op, als je maar plannen klaar hebt liggen Met die 'reshuf fling' wordt bedoeld dat later in het jaar de toegewezen wo ningen aan gemeenten, die met m staat zijn voldoende woningen te bouwen, opnieuw verdeeld worden onder ge meenten die wél plannen heb ben. Voor '86 Als die 'reshuffelmg' voor Vlaardingen slecht zou uitval len, dan /ou dat een lelijke streep door de rekening bete kenen. Overeenkomstig de af spraak mot Rijnmond moet Viaardingen voor 1986 enkele duizenden woningen hebben gebouwd ol m ontwikkeling hebben, om te voorkomen dat er m het centrale deel van de Broekpolder gebouwd moei worden Plannen voor al die woningen zijn er genoeg, maar als er van het rijk niet vol doende geld komt om die plannen op tijd te realiseren, komt het 'hos van formaat' in de Broekpolder, dat de ge meente wil aanleggen, alsnog voor een deel op de tocht te Staan. Woensdag /.<d de raadscommis sie voor stadsontwikkeling of ficieel te horen krijgen, hoe groot het aan Vlaardingen toe gewezen contingent voor du jaar is Dan zal ook besproken worden, wat de gevolgen van de toegewezen aantallen zul len zijn Vlaai dingen Door verschil m leeftijd is in jeugdsoc icieu De Viondül m Vlaardingen za terdagnacht een vechtpartij ontstaan. Een V1 aard tn gei werd de toegang lot de socië teit waar alleen jongeren tot 23 jaar mogen komen ont zegd. omdat hij te oud was. Het gevolg was, dat de man een mes trok, iemand een bloedende lip opliep en de man tenslotte de deur werd uitgegooid De politie maakte proces-verba al tegen hem op wegens mishandeling. Schiedam Nog geen twee uur nadat 7ij m de nacht van zateidag op zondag bij een winkel in do Germ Verboon- straat serviesgoed hadden ge stolen werden de daders door de politie op de Markt aange houden. Het uit Rotterdam afkomstige duo trok de aandacht van de agenten omdat zij *s nachts met een vuilniszak over straat liepen. In de zak zat hei nog ongebroken serviesgoed met een waarde van dui2end gul den. Schiedam Twee zestienjari ge Schiedammers zijn zater dagavond door de politie aan gehouden voor het bekladden van deuren in de Singelstraat en de Marconistraat. Zij ver klaarden de woorden 'lago ike brad' uit verveling op de deu ren geverfd te hebben. Tegen over de politie wisten zij niet te verteilen waaarom zij nu precies de keuze op deze drie woorden hadden laten vallen. ADVERTENTIE Bij schade aan uw auto sporen wij F elke, soms onzichtbare, vervorming op, deuken vakkundig uit en spuiten de J juiste kleur met de beste autolak. J Desgewenst halen wij uw auto op en f regelen de schade met uw verzekering. fOCVUft AUTOSCHADE RtPflRftTlt BEDRIJF Bokducg 1Ö0, 3125 AD Schiedam. Tel. 010- 15454*). Mm

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1