If SPORT/WATERWEG Excelsior verzuimt k.o. uit te delen Zenuwen troef in degradatiederby' Ruud Bakker houdt Hermes in de race Vlaardingen benut counter De Korenbeurs laat gelijk spel liggen 's-Gravenzande slaat in zestig seconden toe Geen tribune Van Dijk in het zonnetje Satelliet en HYO sturen op deling aan Asvion snel op zeker SPORT AGENDA Rotterdams Nieuwsblad maandag 22 maart 1982 RW Maassluis Het bestuur van Excelsior Maas sluis heeft alsnog besloten om geen noodtribu- nes le plaatsen rond het vanaf begin april tot hoofd veld gebombardeerde tweede veld. Vol gens planning moet Excelsior in die laatste fase nog twee thuiswedstrijden spelen, waarop men het overbodig vond om de oude tribunes van de Olympïahal. die momenteel door MSV'71 worden gebruikt, naar de Lavendel- straat te transporteren. Niet zo zeer de kosten factor. alswel de flinke hoeveelheid werk die hieraan verbonden is. gaf voor het bestuur de doorslag, Voorts speelde het niet doorgaan van de Nieuwsblad Cup een rol bij deze beslissing. Maassluis Moeiteloos welhaast voegde Excelsior een nieuwe deceptie toe aan de flinke reeks teleurstelingen die de op het oog ongenaakbare lijstaanvoerder van de derde klasse A na de winterse onderbreking met de re gelmaat van het uurwerk aaneen reeg. Twee-twee wees het denkbeel dige scorebord aan. op het door twaalfhonderd (!f toe schouwers omzoomde en daar door intieme btjveld. na de boeiende semi-aerby tegen runner-up 's-Gravenzande. Dat, Excelsior-tramer Fer Groeneweg zou later nogmaals de handen moedeloos voor de ogen slaan, m één minuut de 2-0 achterstand omboog in een kostbare deling, op een mo ment ook dat 'Rood-Wit' volle dig rijp was voor de slopersha mer. ..Persoonlijke fouten", zwakte Groeneweg, zijn ploeg in be scherming nemend tegen de ditmaal terechte en ongemeen scherpe kritiek, het falen van zijn laatste lijn af. „Ik dacht echt dat we het dieptepunt hadden'gehad, maar dat was dus niet zo. Want het mag rta- tuurlijk nooit gebeuren dat je een voorsprong zo uit handen geeft. Eigenlijk is "s-Graven- zande maar één minuut in de wedstrijd geweest. Iedereen, ik denk dat ze dat ook bij 's-Gra venzande deden, zat in feite op drie- of vier-nul te wachten. En dan krijg je dn Het wordt nog ontzettend zwaar", ver zuchtte de oefen meester, die zich ook ver na afloop niet wilde realiseren dat de hete adem van Vlaardingen (4-1 zege bij JAC) de Maassluise nekharen stevig begint te na deren. Want zag het' er ailemal^niei zo schitterend uit. na die door de bordtse arbiter Joop Hart man veel te kort geleide eerste helft. Werkelijk geen moment maakte 's-Gravenzande de in druk om aan de rand van het Wesdand te vechten voor de allerlaatste kans op aansluiting met de kopgroep. Zo kon het dus ook gebeuren dat de schijn andermaal voor bedrïegertje mocht Spelen. Eerst passeerde Dick van Staalduinen, fel be laagd door Peter van der Waal, met een subtiele bewe- door Donald Bax ging zijn eigen doelman Arie Boon en vervolgens benutte dezelfde Van der Waal koel tjes een aanval uit het boekje via Dick van Rijn (vervanger van de aan de lies geblesseerde Wim Put) en Lies Kardol (2-0) en zo leek Excelsior op rozen te zitten. Afwerking Dat beeld zette zich in de tweede rondgang voort. Met de teruggekeerde Onno Wi- cherts (later geblesseerd inge wisseld voor John Bastiaanse) drong Excelsior de bezoeker opnieuw naar achteren, maar faalden achtereenvolgens Van Rijn en Van der Waal (uit een sublieme solo van Kardol) in de afwerking. 's-Gravenzande had dan ook San iets meer dan zt-stig seconden voldoende om de- verrassende wending te voltooien. Uit een diepte pass van Jan-Leendert van Gemer- den strafte Peter van der Burg mistasten van Frank Vork af en omdat Excelsior bfeef staan morren bii een vrije trap voor Lies Kardol gaat over de knie bij Kees van den Ende, de vrije verdediger van 's- Gravenzande. 'Rood-Wit', drukte Peter Bax een door Rcel-Jan Abbas ge deeltelijk verwerkte inzet van Van der Burg achter de doel lijn: 2-2. Daar bleef hei bij, al kozen beide ploegen tot het laatste signaal de aanval kie zen... Den Haag Voor JAC rest voorlopig slechts toekijken. De ploeg van trainer Pim van der Maas werd zaterdag door oppo nent Vlaardingen in de derde klasse voorlopig uit de titelstrijd geworpen via een 4-1 nederlaag tegen Vlaardingen. JAC, voor het eerst sinds vele weken weer eens op volle sterkte, kon de hoge positie op de ranglijst geen enkel mo ment waarmaken. De oranje- heinden knokten vrijwel ne gentig minuten lang meer te gen zichzelf dan tegen de te genstander. Ook puur kwalita- door Wim de Lange ticf toonde Vlaardingen aan dat het, samen met Excelsior Maassluis, meer aanspraak mag maken op een hoge klas sering. Want Vlaardingen speelde het spelletje aan de Wassenaarse Buurtweg erg slim. JAC mocht lange tijd het initiatief nemen, maar in het totaalbeeld ont ving de formatie van de straks vertrekkende trainer Joop Molendijk in de snelle uitval len. Zijn zoon Danny, aange vuld met de vleugels Edward van Pelt en André Montijn, waren daar verantwoordelijk voor. Al nam een gretig begonnen JAC eerst wél een voorsprong. Linkerspits Piet de Ruijler tik te eerst nog in het zijnet, maar even later bracht Marien de Haan spits Hans Polman met succes in stelling: 1-0. Daarme de was het wat betreft JAC meteen over ook. Dc drang om er iets van te maken was er wel. de overtuiging echter niet. Vlaardingen, m een laag tempo op zoek naar mogelijk heden, kwam nog voor de rust aan een voorsprong via twee vrijwel identieke treffers Eerst bediende Molendijk (ge noeg kwaliteit, maar opval lend is zijn weinige spelvreug de en té egoïstische instellling) middenvelder Jos van der Wind op maat (1-1) en vervol gens zocht, na opnieuw voor bereidend werk van Molen dijk, linkerspits André Mon tijn met succes de ruimte op. 1- Buitens pelval Met Frits de Jong in een extra aanvallende rol oefende JAC in de tweede helft wel wat druk uit op het Vlaardmgse doel, maar m serieus gevaar kwam doelman Ab Nijgh zel den Dé beslissing viel na een kwartier, toen Karei van der Mark handig de buitenspelval ontweek en JAC-doeJman Sjoerd van der Vaart kansloos liet: 1-3 Een zeer fraaie solo van Danny Molendijk bete kende iater nog 1-4, maar toen was er van een echte wedstrijd allang geen sprake meer. Vlaardingen Tijdens de puur plaatselijke ontmoeting tussen Satelliet en HVO gierden de zenhwen bijkans door ieders keel. Meteen na het eindsignaal werd die nervositeit omgezet in een emotionele ontlading. Vooral aan HVO-z*de, dat zich met de 1-1 eindstand bestolen voelde. Dat kwam vooral door de goedkeu ring van de treffer *an Satelliet en het luttele seconden voor tijdniet geven vïPcen strafschop aan HVO. Voor de neutrale toeschouwer echter, was het gelijkspel volkomen aanvaardbaar. pe moeite van Satelliet om het veld bespeelbaar te maken, was niet tevergeefs Vooral "niet toen bleek dat in de naas tte omgeving alles was afgelast, want meer clan vijfhonderd .toeschouwers bevolkten de zij- Tiel De hockeyers van As vion presteerden het om de wedstrijd tegen Kromhouters in een 0-2 zege om te zetten Dc wedstrijd stond aanvanke lijk als een thuiswedstrijd op het programma, maar m ver band mei de slechte toekand van het Asvion-veld werfi de wedstrijd omgezet in een uit wedstrijd. Asvion begon gehadieaj^ aan de wedstrijd door het ontbre ken van Ronald Mulder die gVblesserd langs de kant de partij moest bekijken. Manjn Menting opende de score door - een voorzet van Bas Hessalmg direct op de stick te nemen en te scoren: 0-1. Nog voor de rust werd de eindstand bereikt. Uit een strafcorner scoorde Ro nald Jacobs 0-2, Het was, ten - plezierige dag voor Asvion. want het zag de concurrentie punten verspelen. Het kam pioenschap kan de Schiedam mers bijna niet meer ontgaan. M*sndag 22 murt; Zaalvoetbal: - 22-10 SC Albifea-Mermes DVS (Om moord). 20-20 Vl-Excelslor M (AWxanöerpokJer), 19.00 OACN Boys- pJS. 19,45 Schiedam se Boys-PC Blankenburg. 20AO SW-SMV, 21.1S GTB-DHZ. 22,00 Oemos-Swift Boys. 19-00 ORZ-Zwart Wit'SB (dj, 19.45 - SPSV-DCL. 20.30 GSS-BFC, 22.00 Excelsior'20-SVDPW (alle Margriet- haf). 20.30 BKB-Bockanje (Oude lijn baan), 21 AO MSV71-Afrftaander Boys, 22.15 MW'27-Energie Boys (Ofympiahal Maassluis). 20,30 The Harvards-PPSC (Usselmonde), 19-45 Bemisses-VSV {Drenkwaard Zuid- land): Dinsdag 23 maart: Tafaltanni»: 19.30 r.Tabio 2-RadiO Motenaar; Voiteybal: - 20.15 Pendrecht 2-Holy (hfc Voetbal: 19A0 Vlaarcüngen-Xerxes 20-00 Svv-Haags amateur elftal. i0È3O Nieu- wanhom-SW 2. lijnen. Die noeste arbeid ten spijt, kon Satelliet zijn aan hang echter niet op een zege vergasten. In de eerste helft had de thuis club wel het beste van het spel. Het leidde echter niet verder dan een serie gevaar lijk indraaiende hoekschoppen van Peet van der Hoek, waar de lange doelman Pim Berg werf steeds een hand achter wist te krijgen. Verder was Sa telliet na ruim een half uur nog dicht bij een doelpunt toen de in het nauw gebrachte HVO-a an voerder Cor van de Boogert maar net over zijn ei gen doel schoot. Nergens „Voor de rust was HVO ner gens". wist Satelliet-tramer Wim Pouius. „Het probleem is dat wij maar één helft kunnen voetballen. Als we er dan. nel als tegen koploper Herkingen. twee hebben gemaakt, redden we het wel". Dai gebeurde dus met, ai nam Satelliet kort na rust toch de leiding. Met een door HVO zwaar aangevochten doelpunt, want Marcel Zeebcechts zou de bal uit de handen van Pim Bergwerf hebben getikt „De keeper liet de bal uit z'n han den vallen", aldus de doelpun tenmaker die. evenals 'ploeg- makker Dick Quak, tegen een boeking opliep. Scheidsrechter Cor van Rij (Strijen) negeerde alle protes ten van HVO en wees onver biddelijk naar het midden. „Dit is toch ongeiofhjk", schamperde Pim Bergwerf, die de arbiter rond de middenstip flink belaagde. „De bal werd gewoon uit m'n handen gesla gen". Ook HVO-trainer Ger Pijl rende briesend het veld in. „Dat doe ik normaal nooit, maar dit was een te groot on recht". Een onrecht dat er wel toe leidde dat HVO op slag be ter-ging spelen. „Terwijl wij juist gingen knoeien", aldus Wim Pouius. Gelijkmaker De d?k verdiende gelijkmaker ky/am voor HVO in de 22e mi nuut ingeleid door de van de back plaats naar voren gescho ven Najim Nasri, Hij legde de bal panklaar voor de tot dan onzichtbare Hans Nieuwen- huizen, die via de binnenkant van de paal Arie van der Windt kansloos liet. In de allerlaatste seconden claimde HVO nog een straf schop toen Dick Quak de inge vallen Anice Sahouka onder uit haalt. «„Dat durfde die scheidsrechter toch niet aan", sprak Pijl. die met de tegen- goal echter veel moeite had dan met dit moment. Niettemin was HVO nog het meest gebaat bij deze deling, omdat Satelliet eerst no|> moet proberen de twee achterstalli ge wedstrijden in winst om te zetten, wil hei op de ranglijst naast HVO komen... De beloning voor meer dan vijftien jaar trouwe dienst kon tenslotte niet uitblijven. Voorafgaande aan het duel tegen 's-Gravenzande werd Excel sior's voorstopper Jan van Dijk door bestuur, spelers en sporthuis Wim de Graaf uitgebreid gehuldigd voor zijn (ruim) driehonderdste wedstrijd in het keurkorps van de Maassluise derde klasser. w Uit handen van voorzitter Ab van Dijk ontving de 33-jarige Van Dijk, aan wie later geen overwinning als extra ge schenk kon worden gegeven, twee tuinstoelen en een cadeau onder cou vert. Dat zelfde kreeg hij namens de spelersgroep van aanvoerder Roel-Jan Abbas, waarna elftalleider Gerrit Geurtsen als vertegenwoordiger van sporthuis Wim de Graaf een parasol uitreikte. Uiteraard werd zijn echtge note bij deze hulde niet vergeten. In een korte toespraak memoreerde Van Dijk de indukwekkende staat van dienst van zijn naamgenoot, die in het seizoen 1966-1967 debuteerde in het eerste elftal, maar daarin pas in 1970 een vaste plaats veroverde. Twee beenbreuken wierpen hem een lange tijd uit de :rou!atie, maar het is teke nend voor de mentaliteit van Van Dijk dat hij desondanks neg steeds tot de steunpilaren van Excelsior behoort. Schiedam Voor De Korenbeurs heeft er meer in gezeten dan de op zich'wel acceptabele 4-6 nederlaag tegen 't Hooge Huys Dat bleek'met name in het tweede deel van de wedstrijd, toen de Schiedammers van een 1-4 achterstand terug kwamen tot-4-4 De twee slotpartijen waren echter weer voor de Alkmaarden., bij wie het du seizoen totaal niet draait. Jan Vlieg, in ieder geval tot hel eind van dit seizoen voor De Korenbeurs spelend, was ditmaal aan Schiedamse zijde de grote man. Hij won zowel van zijn broer en international Anne als van de weer van een sch ouder b less ure herstelde Nico van Slobbe. Zelfs was Jan Vlieg ditmaal bij een hattrick, want tegen Bert van, den Ham kwam hij tot tweemaal toe in de derde game op matchpoint. Hij ver loor echter toch, en omdat Ron van der Aa van Anne Vlieg en Hans Lingen van Nico van Slobbe verloor, keek De Ko renbeurs aanvankelijk tegen een 0-3 achterstand aan. Na de winst van Jan Vlieg op zijn broer Anne, verloor Ron van der Aa van Nico van Slob be: 1-4. Hoe belangrijk de ne derlagen van Jan Vlieg op Van den Ham en van Hans Lingen op Nico van Slobbe waren geweest, bleek pas na de pauze. Want Lingen won in drie games van Van den Ham, het dubbel werd met ,21-16 in de derde game voor het eerst in dit seizoen gewonnen, ter wijl Jan Vlieg verrassend van Van Slobbe won: 4-4. Lingen. kampend met een armblessure, kon vervolgens geen gelijkspel bewerkstelli gen tegen Anne Vlieg. Het geen Van der Aa m de slotpar- tij tegen Van den Ham ook niet lukte, zodat het alsnog een 4-6 nederlaag werd. De ver wachte degradatie uit de ere divisie is daarmee voor De Ko renbeurs weer dichtbij geko men. NOAD NOAD boekte in Oegslgeest bij Sjaardema een keurige 7-3 overwinning. Omdat koploper Shot W. ook won, blijven de Schiedammers met één punt achterstand op de tweede plaats. Met dit onderlinge tref fen op de laatste competitiedag nog voor de boeg, heeft NOAD alles nog in eigen hand. Hans van den Broek, Jan Si mons en Jan Landsbergen wonnen allen twee keer, om dat Reitsma bij Sjaardema de niet te kloppen man was. HVO-doêlman Pim Bergwerf brengt stompend redding in de derby tegen Satelliet (1-1). Nieuwenhoorn Uiteindelijk zegevierde de techniek van Her- mes DVS over het enthousiasme van Nieuwenhoorn, dat na een overrrompelende start in de eerste helft, bekroond met een vroege treffer van Eef van Splunder, geleidelijk de strijd op het middenveld moest opgeven en in de tweede helft helemaal met meer gevaarlijk kon worden: 1-2. "Ik wijt deze nederlaag voor namelijk aan onze voorhoede, die veel te statisch was", zo trachtte Nieuwen hoorn-trai ner Thomas Stolk het verlies van zijn team te verklaren, "de baf kon nog geen tien tei len worden vastgehouden. Dat kwam de rust niet ten goede en brak de ploeg zuur op." Nieuwenhoorn had echter na de ietwat fortuinlijke ope ningstreffer van Eef van Splunder Ben Lamsbergen verspeelde de bal aan de Nieu- wenhoornse middenvelder, wiens schot nog door de zeer sterk spelende Bob Molendijk over de doellat heengewerkt leek te worden, maar juist on der de ligger verdweendefi nitief afstand moeten nemen van de Schiedamse opponent. In plaats daarvan schakelde de thuisploeg terug naar een meer behoudende speeltrant inclusief een fors aantal harde overtredingen waarvan Ko Goudriaan en Bob Rietveld het slachtoffer werden. On danks dat de beste kansen aan de zijde van Nieuwenhoorn. Linkerspits Anton van der Stelt had echter pech met een schitterend afstandschot dat de ver uitgelopen Molendijk ruim versloeg, maar juist over het door Rik Bakker doel verdween. Een tweede kans van Van der Stelt werd door Bob Molendijk knap ver ijdeld. Hel laatste Nieuwenhoornse wapenfeit leek een strafschop te gaan opleveren, maar leids man Huydink zag in de sliding die Jan de Tqinder uitvoerde om het gevaajjTvan de voluit op MolendijfcJ afsprintende Van der Stelt te bezweren, geen overtreding en het feestte ging derhalve niet door voor de zwart-witte thuisclub. Kentering Na de buiteling van Van der Stelt voltrok zich de kentering in het duel. De druk op het doel van Cees Heydra werd steeds groter: Leo van Hagen zag een vrije schop net naast verdwijnen Bart Kreft het zo'n verraderlijke kopbal los. dat Cees Heydra het leer liet vallen, maar de inglijdende Ruud Bakker wist de bal nie1 over de doellijn te werken. Op slag van rust kwam Hermes langszij: een solo van Hans de Roos mondde uit in een schot, dat door Martin Klomp werd onderschept, maar weer regel' recht in de voeten van D* Roos werd geplaatst, die wel scoorde: 1-1. Na rust was het wachten slechts op de tweede treffer van de bezoekers. Die viel hal verwege het tweede bedrijf, al moest daar een dubieuze straf schop aan te pas komen. Fred Meerhof kresg een in de ogÊj1 van de arbiter onloelaatbareU duw in de rug en Ruud Ban ker voltrok Vanaf elf met# het vonnis 1-2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4