WATERWEG/SPORT Nol de Ruiter beslist dinsdag Geen ontzag tussen DHS en Gouda I Pinch-hitter velt Wapeningen met puntgave hattrick Jan Könemann in Olympische selectie Tweemaal Kolmeier Oefenduels 'Roodvoor Kerssemeijer KNVB ZATEROAB Vlaardingen telt weer mee 3B KLASSE 4B KLASSE Hoekse Boys maakt half dozijn vol KNVB ZONDAG VFC laat op toeren 26 KLASSE 36 KLASSE Misstap Martinit Schiedam deelt 46KLASSE Opnieuw'De Pe :s' Rotterdams Nieuwsblad l prwan dag sv; 22 mi-irt 1982 Schiedam Juist op het moment dat SW weer wef dreigde te zakken naar een uiterste bedenke lijk niveau, was het wederom 'pinch-hitter' Cor Peitsman die voor de ommekeer zorgde. De naar het corpulente neigende spits beslikte in zijn centje de wedstrijd SW-Wageningen (4-1), door in de twintig minuten die hij mocht opdraven voor Ri chard Dercks, met een puntgave hattrick te zorgen voor een overwinning. Is hij heel nuttig. Ik zeg je, ais de wedstirjd nog vijf minuten langer duurt maakt hij nog een doelpunt." Nol de Ruiter n*ioet mei wan hoop (Wageningen) en vreugde (SVV?) de acties van Cor Peitsman hebben gade geslagen. De agressieve spits van SVV legde haarfijn de zwakke punten van Wape ningen bloot. Natuurlijk, De Ruiter mocht als excuus aan voeren dat" hij'vier basisspe lers miste, hij moest toch ook toegeven dat een gretiger SVV volkomen verdiend had gewonnen. Een SVV dat vooral de eer ste helft verrassend sterk voor de dag kwam via we derom een jeugdspeler die door Rob Jacobs die voor keur had gekregen boven een contractspeler: Jan Kön- nemail, die op het midden veld de creativiteit terug bracht in een elftal, dat de laatste weken hopeloos op zoek was naar zichzelf*. De- pas 19-jarige Könemann boeide het duizendkoppige publiek met vaak oogstrelen de acties. Dat hij na de rust terugviel was begrijpelijk. Door de pendeldiensten van voor naar achteren, miste Könemann nog de kracht om, vooral na rust, echt door te zetten. Rob Jacobs was terecht tevre den: „Hel is toch frappant dat Jan zich zo gemakkelijk heeft aangepast. Aad Putters is toch verantwoordelijk geweest voor die doorsLroniing.' Eerst Mia- chacfl van Alphen, toch Rob Koevermans en nu weer Jan Könemann." SVV had voor de'rust royaal afstand kunnen nemen. Speel de aanvallend sterk en had Wageningen volkomen in de tang. Uit een voorzet van Jan Könemann, kwam de bal vjn de knie van Ben-Rietveld voor de voeten van Ruud van Dijk, die er 1-0'.van maakte. SVV weigerde na deze treffer te pro/heren van de vele fouten in de verdediging van -Wage ningen en zo kon in de tweede omloop Wageningen via Eus vaft Vijfeyken zelfs nog langs zij komen. Juist op het goede moment wisselde Rob Jacobs de tegen vallende Richard Dercks vuor Cor PeitsmSn die zijn faam di- reet waarmaakte. Een voor/et van Paul Kooien kopte 'De Peils' keihard achter doelman Peter Heemskerk en nog geen vijf minuten later kogelde hij de bal keihard via de onder kant van de lat wederom in hel doel: 3-1. Uitzinnig van vreugde maakte Peitsman, die aanvankelijk niet eens in de selectie voor kwam, een rondedans op het veld. „Ik heb nog maar vier partijen in de basis gestaan en toch al tien keer gescoord. Ik vind het prima zo. Jacobs heeft duidelijk gesteld dat ik als invaller wordt gebruikt en daar moet ik me bij neerleg gen. Tege DS '79 loop ik ze ventig minuten in de weg, maar nu sla ik er weer en dat is toch belangrijk. Ik speel als invaller liever twintig minu ten goed. dan dat ik de hele wedstrijd loop te zwemmen en dat het helemaal fout gaat." De doelpunten van Cor Peits man gaven de wedstrijd pre cies die wending die het nodig had. Het publiek begon al te morren, toen SVV na de ge lijkmaker van Wageningen het ritme niet meer kon her vinden. Cor Peitsman zorgde echter voor de ommekeer Het ene doelpunt van hem was nog mooier dan het andere. Vooral zijn dorde was er een van ongekende klasse. Van ze ker twintig meter deponeerde de spits, die een dag eerder in het tweede elftal ook al had gescoord, de bal vlijmscherp in de kruising. Rob Jacobs, die SVV de grootste seizoenover- winnig zag behalen: „Op do manier waarop Cor nu speelde Opstelling SVV: Van Noortwijk, Van Alphen, Warnaar, Steenbergen, Van de Heide, Van Dijk, Könemann, Van der Vlist, Dercks (70e Peitsman), Meerhof {46e Safari) en Kooien. Opstelling Wageningen: Heemskerk, Eikelenboom {79e Hagen), Gardien, Tollenaar, Hendriks, Van Vijfeyken, Rad staat, Mannen, Rietveld, Norrie en Den Haag (46e M enting). Scheidsrechter: Jan Blankenstein {Den Haag). Toeschouwers: 1.300. Bijzonderheden: Scheidsrechter Blankenstein was genoodzaakt drie gele kaarten uit te delen. Almelo Met Rob Kiebert. Cor Peitsman, Darcy Kaihatu, Johan Versluis en John Mar- revce in de basis troefde het schaduwelftal van SVV Hera cles in eigen huis met 3-2 af. Kiebert speelde na zijn lieso peratie een volledige wedstrijd en voldeed naar behoren. Bij rust leidde SVV via doel punten van Cor Peitsman en Eric Kolmeier met 2-1, nadat het een al in de vijfde minuut opgelopen achterstand had moeten wegwerken. In het tweede deel tekende Kolmeier met een schitterend doelpunt voor 3-1. Vijf minuten voor tijd benutte Heracles nog een penalty. Cor Peitsman is Peter Eikelenboom te slim af en kopt SVV tegen Wageningen naar een 2-1 voorsprong. Schiedam De A-se- lectie van SVV komt dinsdagavond opnieuw in aktie. Op eigen ter rein oefenen de Schie dammers (aanvang 20.00 uur) tegen een uit Haagse KNVB-clubs sa mengestelde selectie, die onder leiding staat van VUC-trainer John van der Lubbe. De re serves van SVV spelen morgenavond in Nieu wen hoorn tegen de ge lijknamige eersteklas ser. Aanvang 19.30 uur. Schiedam Uiterlijk dinsdagochtend laat Nol de Ruiter het bestuur van SVV weten of hij ingaat op de hem ze ven dagen geleden gedane aanbieding. Na dc met 4-1 gewonnen wedstrijd te gen Wageningen, de huidige werkge ver van De Ruiter, voerden voorzitter Cor de Vries en secretaris Frans Bij- kenbroek opnieuw een gesprek met de mogelijke opvolger van Rob Jacobs, die in Schiedamse kringen nog steeds als de voornaamste gegadigde wordt gezien. Dit gesprek kende een dermate posi tief verloop, dat aan te nemen is dat De Ruiter morgenochtend inderdaad 'ja' zegt tegen SVV, dat zo precies op tijd voorziet in de door velen begeerde vacature. „Het scheelt niet veel meer", beaamde De Ruiter gisteravond laat. „Er zijn nog wat zaken die ik moet uit zoeken en die niet rechtstreeks met de positie van SVV en mij te maken heb ben. Daarom heb ik zondag nog geen uitsluitsel gegeven". door Donald Bax De eerste reactie van de spelers op deze onverwacht snelle ontwikkelin gen, waren uitermate positief. Het was bekend dat de naam van De Ruiter hoog op het verlanglijstje, dat de spe- Icrsraad had opgesteld, prijkte. Doel man Bas van Noortwijk, die aan een ongelukkige botsing met de Wagcnin- gcr Ben Rietveld een pijnlijke en stij ve knie overhield, sprak over een goe de keuze. „Ik heb het er niet meer met de spelers van Wageningen over gehad", aldus het eens zo veel belovende en bij Wil lem II opgegroeide talent, „Maar de indrukken die ik via via heb opge daan, zijn goed. Bijvoorbeeld de verha len niet cn over hem in VI kwamen fris op mij over. Ook de meeste spelers die onder De Ruiter hebben gewerkt, oordelen nu nog positief over hem. Ik zie het wei zitten met De Ruiter". Dat SVV sterk in de schoenen denkt te staan ten opzichte van de gok met De Ruiter, bewijst het gegeven dat de Veenendalcr dc enige is met wie SVV serieus rond de tafel zit. In deze ge sprekken is overigens niet geen woord gerept over een tweejarige verbinte nis. De Vries: „Dat hebben we nog nooit gedaan. Schiedam Weinig verheffend was tfe wedstrijd tussen DHS en Gouda op sportpark Kethel. Van beide zijden werd er be droevend slecht gespeeld, hetgeen mede in dc 0-0 Stand lot uit drukking kwam. Daarnaast' was er een zwak leidende arbiter Petrechia. en volgde nog een tweetal nare incidenten. Van DHS werd voorslopper Jan Kerssemeijer uit het veld gestuurd, terwijl Gouda-verdediger Ton de Jong met een diepe vleeswond per ambulance naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Beide zaken hadden overigens,niets met 'elkaar te maken. Daarnaast liep de net van een schorsing van acht wedstrijden teruggekeerde Pim Visser (DHS) prompt te£<?n z'n eerste hoeking op. Maar het ergste van alles was wel het feit. dat heide ploegen geen ontzag voor elkaar hadden. En dat gold zeker niet alleen het schoppen var» Joop Molendijk naar bepaalde lichaamsdelen van Puck Pols, en de daarop terug spugende reaktie van de Gouda-aanvoerder. „Hier heb ik geen woorden voor", zo rea geerde DHS-trainer Wim Ver hoorn ontdaan. „Het is de ten dens van het hele voetbal. De ruimte voor mooi voetbal is er niet meer. Ze komen alleen nog maar voor een verplicht nummertje, dat niemand iets te bieden heeft. Als ik dit zo zie, dan is er over tien jaar geen voetbal meer". In zijn relaas verzuimde Ver hoorn niet ook zijn eigen spe lers te bekritiseren, evenmin als de scheidsrechter. „Die zit ten ook al vol opdrachten van hou het kori". Verhoorn baal de dus behoorlijk. „Ik ben mis schien wel te veel idealist, maar nog nooit heb ik zoveel Zo boeiend als deze foto Wil suggereren, was het bij DHS-Gouda (0-0) zeker niet. op voetbal afgegeven als van middag. Het voetbalspel her ken ik niet meer". Verhoorn heeft het er dan ook niet al te moeilijk mee aan het eind van seizoen te stoppen, en geheel met de atletiek verder te gaan. Collega Aad de Held had evenmin weinig goeds gezien, zeker niet van zijn eigen ploeg in aanvallend opzicht. „In twaalf wedstrijden hebben we pas negen goals gemaakt. Daarom ben ik al blij dat het achter dicht blijft". Dal Gouda niet verloor, was in grote mate ook de verdienste van doel man Jan van der Heuvel. Al voor de rust redde hij zeer at tent, maar de wijze waarop hij na de thee een van drie meter afstand ingeschoten bal van Bert Bekelaar keerde, dwong helemaal bewondering af. Anderzijds moest ook Jos Sparla bij de spaarzame Gou- da-aanvallen handelend optre den. Zelfs reikte hij in de tweede helft bijna tot een de middenlijn om de bal net voor de toesnellende Peter Saueres- sig weg te knallen. De twee in cidenten in het laatste kwar tier hadden overigens niets met het slechte wedstrijd beeld te maken. Ton de Jong liep de open en diepe vleeswond op, toen hij pal voor de tribune onder de afrasteringsdraad doorgleed tot tegen het beton en ijzer. Jan Kerssemeijer werd uit het veld gestuurd, toen hij na een boeking zijn mond tegen de scheidsrechter niet dicht kon houden. „Erg dom van hem natuurlijk", aldus Verhoorn, die Kerssemeijer als raad mee gaf in het vervolg eerst even tot tien te tellen. Voor DHS was het maar goed dat Jos Sparta in blessuretijd een ge weldig schot van invaller Kees Goukes bedwong, anders was de ellende nog groter gewor den,,. Nol de Ruiter.„voigend seizoen op Harga?... Schiedam Jan Könemann speelt dinsdagavond weder om mcL het Olympisch elftal een oefenwedstrijd. Vorige week werd de speler van SV V door coach ger Blok bij dc- selectie gehaald en maakte :n de wedstrijd tegen Excel sior een goede indruk. Dinsdagavond maakt Blok direct ook de selectie bekend voor het eftaf dat over enkele weken een interland af werkt tegen Belgié. Könemann: „Tegen Excelsior ging het zeker niet slecht. Ik hoop nu maar dat ik bij de selec tie blijf, want het is natuurlijk wel een hele ervaring. Het gaal de laatste weken inderdaad snel met mij, maar ik ben er alleen maar blij mee." De selectie van SVV hield overigens aan de overwinning tegen Wageningen een dagje vissen en een etentje over. Een aantal supporters hadden enkele weken geleden al gezegd dat ze bij een thuisoverwinning van SVV garant zouden staan voor de kosten van het dagje uit. Vlaardingen Vlaardingen doet Het uit beter dart thuis. Tegen naaste concurrent JAC wonnen de discipelen van trainer Joop Molendijk uiterst verdiend mer t-4. Ook MW '27 blijft net voor de wind gaan. Na de winter stop werd niet verloren en in de uit wedstrijd tegen het laaggeplaatste Katwijk werd weer een puntje aan de reeks toegevoegd: 0-0. TS8 had een off-day en verloor met 4-1 van Excel sior Pernis. JAC-Vfaardingen 1-4 Vlaardingen schrok na een snelle 1-0 achterstand wakker en speelde roen een goede partij voetbal. Het was Jos van der Windt die met een diagonaal schot voor de geljkmaker zorgde. Vlaardrn- gen controleerde de wedstrijd en nog voor de rust werd het 1-2 via een treffer van André Montijn. Na de rust bouwde Vlaaridngen de voorsprong verder uit via doelpunten van Karei van der Mark en Danny Molendijk- Opvallend detail van de wedstrijd: de spelers hadden dermate last van het hobbelige veid dat er maar netst vijf tien maal 0) hands werd gemaakt. Katwijk-MVV '27 MW '27 weet nis meer wat verliezen is. Na de winter- stop presteert het elftal van trainet Teun Goeneveld opmerkelijk. Ook te- gen katwijk speelde de Maaslanden een gedegen partij voetbal. Op ka- ra kier en met veel inzet werd dé nu achterin vastgehouden. Aaanvallenc H kreeg MW '27 redelijke kansen maar tot scoren kwam het derhalve niet- Exceftior P-TS8 4-1 TS8 kwam voor de rust goed voor de dag. maar na enkele noodzakelijke omzettingen klapte het Vlaardingse lean ir> elkaar. TS6 kwam zelfs op voorsprong door een doelpunt van Arjo Peeters. Vlak voor de werd het u<t een direct geno men vrije trap 1-1 en na de pauze 2- 1. TS8 zag voor de rust Rob de Jon ge met een blessure uitvalfen en m de rust meest Hans van Kampen afha ken In verband met werkzaamheden Toen het eenmaal 2-1 stond, was het gedaan mei TSB. Simpel liep Excel sior P uit naar 4-1. Vlaardingen Hoekse Boys speelde een wervelende partij voetbai en maakte met HPSV korte meiten: 6-3. DSS '26 deed het al niet minder Te gen het zwakke Melissant werd een uitermate verdiende 1-3 overwinning behaald. Hoekse Boys-HPSV 6-3 Vooral vOOr de rust speelde het elftal van Cor van Rooy een briljante partij. HPSV had niets in te brengen en werd volkomen onder de voet gelopen door een aan vallend ingesteld Hoekse Boys. Bric Hofman opende de score, waarna voor de rust de score op 3-0 werd gebracht door doelpunten van Ed van Dijk en een eigen doelpunt van HPSV. Na de rust zakte Hoekse Boys iets weg. maar het kon toch nog 4-0 maken door wederom Ed van Dijk. HPSV scoorde nog tweemaal, maar via twee treiters van Daan van der Schild liep Hoekse Boys moeiteloos uit naar 6-2. Vink voor tijds werd hel nog 6-3. Meliaaant-DSS '26 1-3 DSS '26 was heer en meester tegen Meiissant. Al leen aan doelpunten ontbrak het nog in de eerset heilt. maar toen Ronald Schotel er eenmaal 0-1 van had ge maakt was de ban gebroken Ook het tweede Vlaardingse doelpunt kwam op naam van de rossige spits, dis weer een goede wedstrijd speelde. Door een fout in de verdediging werd het 1-2 maar het was Ronald van Rossum die voor het derde en bevrij dende doelpunt zorgde. Ondanks het feit dat VFC laat op gang kwam kon het de uitwedslrijd tegen Texas DHB toch met winst be kronen. Blessures verhinderden For- Tuna Vlaardingen bij Zwijndrechi het zelfde te doen. Texas DHB-VFC 1-3 Jn de eerste helft werd niet minder dan drie keer het houtwerk geraakt, waarbij dat twee maal voor het Vlaardingse doet ge beurde. in de tweede helft slaagde de thuisploeg erin om bij een rommelige situatie voor hel VFC-doel de leiding te nemen. Pas een kwartier voor tijd slaagden de gasten erin de gelijkma ker te produceren, toen Arjen Stada en Ed Smit samen het laatste doel treffende tikje gaven. De laatste tien minuien van de wedstrijd overspeelde VFC zijn tegenstander, hetgeen vijf minuten voor tijd 1-2 betekende. Een vrije trap werd toen opzij getikt. waarna Eric Teunisse goed inschoot. Uit een dieptepass van Teun Kornaat kon Ad Schierboom even later de 1-3 eindstand op het scorebord brengen. Peler Jeup en Harry Schuiten hielden een waarschuwing (wegens1 aanmer kingen op de leidingaan deze wed strijd over Zwijndrecht-Fortuha VI. 1-0 De Vlaardingars begonnen erg sterk, m maar slaagden er in de beginfase on- Jb danks een aantal mogelijkheden niet j|j in te scoren. Zwijndrecht maakle ,n de twintigste minuut gebruik van foutjes in het rechterverdedigingsbiok van de gasten: 1-0. Ron Holman werd J*: in de rust in verband met een slepen de oude blessure gewisseld, têrwij! ook Hadde van der Meiden en de in gevallen Wim van der Berg met op s' volle kracht konden spelen, waardoor Foriuna geen vuist meer kon maken. 4* In de derde klasse werden weinig punten vergaard door de ploegen uit deze regio. Voor Excelsior'20 en Mar- tinit had er zeker meer in gezeten dan het behaalde gelijkspel, terwijl De Holiandiaan minimaal verloor tegen Bodegraven. Het onderaan bengelen de Groeneweg speelde VDL naar een onverwacht ruime nederlaag. Atblasaerdam-Marlinif 2-2 Martini! Het in de race om de titel een kost baar puntje liggen. En dat terwijl de Schiedammers in de beginfase een verscheidene kansen onbenut Holen, waarna de thuisploeg in de dertigste minuut tegen de verhouding «nn voorsprong nam. in de tweeëntwintig ste minuut van de tweede helft kwam een vrije trap van Hans Schop bij Ruud van der Horst terechtDeze nam de bal direct op de schoen: 1-1. Zeven minuten voor tijd namen de Schiedammers de leiding. Een combi natie lussen Ruud var» der Horst en Hans Schop werd door de laatste rn een doelpunt omgezet, in de laatste minuut kon de thuisploeg toch nog op gulijke voet komen. ExeeUior^D-Zwerveri 1-1 De thuis ploeg begon furious, wat in de twee de minuut dank zij goed werk van Wilco Berenschot tot een reele kans leidde, in de vijfde minuut was het wei raak. Peet van der Hoeven kreeg de bal op de rand van het strafschop gebied in de voeten, waarna hem alle vnjheid werd geooaen om zen door ie gaan. Met een diagonaal schot m de Imker benedenhoek rondde hij zijn actie ai: t-0. Qp het moment, dat Ed win van der Hoeven een tweede Schiedams doelpunt bijna niut meer kon ontgaan blies de scheidsrechter at, omdat er een tweede bal in het veld was gerold. Een opgooibal was daardoor het schrale resultaat. In de 25e minuut van de tweede helft maakte Zwervers via een dieptepass gelijk. De Hollandiaan-Bodagrcven o-j Tij dens de warming up moest de thuis ploeg een tegenslag incasseren. De blessure van Harry Hartog bfeek lóen nog met voldoende genezen om spe len mogelijk te maken. De gasten na men twee minuten voor rust de lei ding dankzij een indirect genomen vrije trap. Door een gebrek aan raffi nement en overleg konden de Vlaar- dingers het minimale verschil in.de tweede helfl niet wegwerken. Groenoweg-VDL 4-0 Jan van Aitena. Ron van Straten en Kees de Man kre gen in de beginfase goede kansen. Desondanks was hol Groeneweg, dal kort na rust de leiding nam. Het daar na rommelig spelende VDL kon oen grotere achterstand niet voorkomen. Een overtreding van Ron van Straten werd mei een waarschuwing bestraft. Schiedam dn Ursus waren in de vier de klasse de enige clubs, die een punt aan hun zondag overhielden. Beide ploeger) behaalden een t-t ge lukspel. SFC, RKWIK en FCN 66 gin gen op eigen terrein onderuit. Schi«dam-De Groen Witten 1-1 Na dertig minuten viel Harry Voorwald met een knieblessure uit. waardoor Leen Korengevet van de middenlinie naar de achterste lijn werd terugge schoven. Deze omzetting ging ten koste van de aanvattende kracht. Groen Witten nam in de 35 minuut van de tweede helft dankzij een straf schop de leiding. In de laatste minu ten van de wedstrijd nam de doel ver dediger van de gasten te veel stap pen. De vrije trap werd door Rien Ot* ten opzij getikt, waarna de pas vader geworden Ton Verwey met een schot in de rechterbenedenhoek voor de gefijkmaker zorgde. HUJ»sluia-Ursu* 1-1 Ursus kreeg in do eerste helft verscheidene kansen. Desondanks namen de Rotterdam mers de leiding. Een hoekschop werd achtergeschoten, maar draaide toch hei veld weer in, waarna een Hilleslui- zer 1-0 inkopte. Schiedamse protes ten baatten niet. Aandringen van Ur sus na de hervatting werd in de 25 minuut beloond. Hans Vorstenbos werd binnen do 16-meterlijn onderuit gehaaid, waarna Rob Bonte de straf schop verzilverde. RKWIK-IFC 1-3 Ondanks hel aanval lende spel van RKWIK, kon IFC via een tweetal counters met 0-2 gaan rusten. Peet de Witte miste een half uur na de hervatting alfeen voor de doelman de kans op de aansluiting. Drie minuten later besliste IFC de wedstrijd: 0-3. De door Arthur van Haren benutte strafschop vormde slechts een formaliteit: 1-3. FCN'66-Meeuwenpiaat 0-2 Het eer ste kwartier kwam op naam van de thuisploeg. Koet sen ruil er en Hoog stad raakten het houtwerk, terwijl een inzei van Frans Fiers van de lijn werd afgehaald. Een misverstand tussen Frans Fiers en Theo Dedrog leverde echter een averechts effect op:-0-1. Uil een strafschop zorgdeif de gasten In de tweede heilt voor de eindstand. SFC-Hakelingen 1-2 Een cfoor SFC goed gespeelde eerste helft leverde een 1-0 voorsprong op, toen Karei Buuron binnen het strafschopgebied werd onderuit gehaald. Bob Weeda scoorde vanaf elf meter, in de tiende minuut van de tweede hel» maakte Hekelingen gelijk, waarna een cfoor Jan Doejaren ongelukkig veroorzaak te strafschop de Schiedammers in'de '27e minuut de das om deed.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5