Bebouwing De Put en Dij kzigt niet meer bespreekbaar VLAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Zieïige verhalen goed voor 120.000 gulden CNV: werkwilligen hij HVO en Wilton alsnog uitbetalen Zandaffaire Maassluis: 1 'Uitbreiding wegennet past niet in deze tijd' Aannemer gevonden jeugdhonk Zuid Meer dan honderd bezwaarschriften invoorui I Toch honden voor politie Hans van der Vlist toch met vertrouwen verkiezingen in Zee slokt Hoeks strand op Bewoners kunnen kiezen hoeveel bouwlagen ze zien voor De Vrondel voor jongere jeugd VVD verkoopt wijn voor verkiezingskas Wet op Openbaarheid: ïn Schiedam veranderde niets Videorecorder uit woonhuis gestolen MliWf! DINSDAG 23 MAART 1982 Maassluis Door zielige en leugenachtige verhalen te vertellen, heeft een 38-jarige Maassluise vrouw in een periode van biina anderhalf jaar een bedrag van 120.000 gulden weten te lenen'. De verhalen die deze vrouw opdiste, klonk een aantal mensen zo geloofwaardig in de oren dat zij bereidwillig hun laatste spaarcentjes aan haar afstonden. Doordat de vrouw het afgetroggelde geld niet terugbetaalde, kwa men verschillende gedupeerden zelf in fïnancièle proble men. Van het totale bedrag bleek de Maassluise 20.000 gulden te hebben terugbetaald. Het restant is nog onvindbaar. Rotterdam Vlaardingen Oost Bedrijven en Wilton Fijenoord moeten alsnog de werkwilligen, die door de blokkades bij de twee bedrijven vorige week hun werk niet konden verrichten, uitbetalen. Dat eist de Industriebond CNV, die zich nog beraadt over mogelijke stappen, van de beide directies. Een gerechtelijke procedure acht de bond niet uitgeslo ten. De directie van Wilton hanteert evenals HVO het principe-standpunt dat niet-gewerkte uren niet worden uitbetaald. Zij is van mening dat de poortblokkade buiten haar verantwoording heeft plaatsgevonden. De Industriebond CNV heeft de niet-gewerkte pe riode van zijn leden bij Wilton en HVO voorlopig maar vast voor eigen re kening genomen. De FNV-leden krijgen al een uitkering van hun bond. De ongeorganiseerde werknemers, die ook niet hebben gepost en geregi streerd staan, krijgen in de huidige situatie niets uit betaald. Schiedam Als de ge meenteraad instemt krijgt de Schiedamse politie de be schikking over twee hon den. De dieren staan ai jaren bo venaan het verlanglijstje van commissaris Van der Haagen, maar de financien zijn altijd het struikelblok geweest. Samen met burge meester Te Loo heeft de po litie nu een gaatje op de be groting weten te vinden, waaruit de viervoeters kun nen worden betaald. Alvorens de raad zich over de honden uitspreekt, zal de commissie voor algemene zaken er zich donderdag avond over buigen. De poli tie heeft de honden vooral nodig bij surveillances in het landelijk deel van de gemeente, op de volkstuin complexen, sportvelden en het Beatrixpark. In totaal gaai het om een bedrag van 43.000 gulden; 20.000 gulden voor de aan schaf van de honden en 23.000 gulden voor de aan koop van een speciale hon- denvervoerwagen. Daar naast is er een bedrag ge raamd van zo'n achtduizend gulden aan jaarlijks terug kerende kosten zoals voe ding, onderhoud van de kennels, dierenartskosten en verzekering en training. College weigert echte openbaarheid Schiedam „We hebben in deze provincie al een dicht rijkswegennet. Uitbreiding ervan past in een tijd van de verstedelijking van het plat teland. Niet in deze tijd." Dit stelt Hans van der Vlist, nummer twee op de kandi datenlijst voor de PvdA, daags voor de verkiezingen voor de provinciale staten. Hij blijft op het standpunt staan dat realisering van rijksweg 19 te allen tijde voorkomen moet worden. He meerderheid van de Iweede Kamer ging onlangs akkoord met de aanleg van omstreden verbinding Schiedam en Den Httg, Er moet echter wel *in een landschappelijke in- woeden voldaan en minister Zeevalking beeft de ^voering in feite al vijf jaar ^vroren" Van der VW: -Aanleg van rijkiwcg 19 zal keihard leiden tot de aanleg een tweede Beneluxtun- de discussie hierover pa» «pelen. Dat is de ér manier van Veel liever ziet de PvdA'er dit geld gespen deerd aan openbaar vervoer en andere, in zijn ogen veel noodzakelijker, voorzienin gen. Uitbreiding van de re creatiemogelijkheden in Midden-Delfland bijvoor beeld. „Er bestaat nog steeds een achterstand in de buiten- stedelijke recreatiemogelijk heden. Nog intensiever moet doorgegaan worden met het aankopen van waardevolle natuurgebieden. Daarbij hoort natuurlijk een goede ontsluiting door middel van een uitgebreid fietspaden- net". Hans van der Vlist heeft toch nog vertrouwen in een redelijke afloop van de ver kiezingen. De Schiedamse PvdA is vandaag nog huis- aan-hu is de wijken doorge gaan teneinde potentiële kie zer» er toe te bewegen, mor gen toch te stemmen. „Ook al zijn de mensen nog zo te leurgesteld, ze moeten toch weten dat een alternatief het nooit beter kan doen. Geen stem is een stem op Wiegel," De zee eist geleide lijk aan haar deel van het Hoekse strand te rug. Bi) elke storm slaat een stuk van de nieuw gewonnen dui nen weg. Bovendien heeft het water de rij baan aan de Badweg a! bereikt, die rijkswa terstaat heeft aange legd voor de aanvoer van materialen. Thans is de mooi geasfalteerde rijbaan met een hek afgeslo ten en wordt bij uit zondering alleen door mensen van rijkswa terstaat 2elf gebruikt. Het zand spoelt onder het asfalt door, waar na zo nu en dan forse stukken asfalt zeven meter lager op het strand terecht komen. Aan het einde van de weg bevindt de arge loze wandelaar zich plotseling voor een 'afgrond'. Stukken as falt hangen er over heen en wie het waagt daarop te gaan staan, loopt de kans in de diepte te storten. Rijkswaterstaat meent dat de situatie zal ver beteren wanneer het strand in 's-Graven- zande en Monster is opgespoten. De hele Westlandse kustlijn zal dan een beter ver loop krijgen. Maassluis Het college van B en W van Maassluis voelt er niets voor de bevolking volledig inzicht te ge ven in wat zich allemaal heeft afgespeeld in de zoge naamde zandaffaire, waarbij de gemeente door het aannemingsbedrijf De Jager en Klein uit Oud-Beijer- land zou zijn opgelicht en waarbij verschrijvingen met zand hebben plaatsgevonden. Volgens burgemeester Van Es is het veel te ingewikkeld om helder op een rijtje te zetten, wat er nou precies is voorge vallen, voor welk bedrag Maassluis er eventueel bij in geschoten is en welke rol Maassluise ambtenaren in die verschrijvingsaffaire precies hebben gespeeld. Daarnaast vinden B en W dat vele stuk ken uit het dossier niet in de openbaarheid mogen worden gebracht, omdat het om ge- rechterlijke, personele of fi nanciële bescheiden gaat, De al diverse malen toegezeg de 'volledige openbaarheid' over deze onverkwikkelijke zaak blijft afgezien van een discussie in de raadscommissie voor algemene zaken, die gis teravond plaatsvond, en in de gemeenteraad, op 6 april dan ook beperkt tot een vrij wel nietszeggende notitie van te na uwe mood één volgetikt velletje van de 2ijde van B en W, ïn die notitie wordt aange geven dat de verschrijvingen terug te brengen zijn op het feit, dat Maassluis in de perio de van 1958 tot 1978 een gefor ceerde groei heeft doorge maakt en dat daardoor onvol doende controle was uitgeoe fend. Tijdens de discussie in de com missie voor algemene zaken lieten diverse raadsleden gis teravond duidelijk merken, weinig gelukkig te zijn met de manier waarop het college de belofte om volledige openheid te geven is nagekomen. 'Een bescheiden, vaag verhaaltje, een mager stuk'; dat waren de kwalificaties die voor het col legestuk werden gebruikt. „Dit is niet waar de gemeente raad in december 1980 in een motie om heeft gevraagd. Hel ging om volledige openbaar heid, om te proberen het wan trouwen bij de burgerij weg te nemen. Dit stuk werkt er on bedoeld aan mee, dat de ge dachte nog eens wordt beves tigd dat hier met een doofpot wordt gewerkt", meende PPR- raadslid Jaap van der Griend. Ook de CDA'er Dick Pons en de VVD'er Scheerstra staken hun teleurstelling niet onder stoelen of banken. Burgemeester Jan van Es deelde de mening van de raadsleden niet. „De raadsle den hebben alle stukken kun nen inzien. Tegenover u heb ben we alle openbaarheid be tracht; er is niet één stuk ach tergehouden. We kunnen het dossier echter niet voor het Burgemeester Jan van Es: zaak is te ingewikkeld en niet alle stukken mogen in de openbaarheid. publiek openstellen, omdat er teveel stukken inzitten die van vertrouwelijke aard zijn. En selecteren welk stuk wél en welk stuk niet in de openbaar heid kan, zou een slechte zaak zijn." De burgemeester gaf aan daarom ook niet in staat te zijn een helder verslag naar buiten te brengen over wat er nou al lemaal rond die zandaffaire is gebeurd. Het betoog van Van der Griend, dat het college zijn huiswerk moet overmaken en vóór mei van dit jaar alsnog volledige opening van zaken moet geven, werd dan ook ter zijde gelegd. Het college van Ben W over weegt overigens nog wel disci plinaire stappen te nemen te gen dc beide ambtenaren van gemeentewerken, die onlangs door het Haagse gerechtshof schuldig zijn bevonden aan hun aandeel in de zandaffaire. Van hen is bewezen dat zij aan de verschrijvingen met zand hebben meegewerkt. Of die disciplinaire maatregelen in derdaad worden genomen, zal binnenkort worden beslist. Zoals bekend is directeur Klein van het aannemingsbe drijf onlangs voor zijn aandeel in de affaire vrijgesproken. Commentaar op pagina 3. Schiedam De bouwvergun ning voor een pandje voor de zogenaamde randgroepjonge ren in Schiedam-Zuid is afge geven. Daarnaast is overeen stemming bereikt met een aannemer. De gemeente hoopt hiermee reeds aan de voor waarde van CRM voldaan te hebben om voor 1 april daad werkelijk gestart te zijn. Zou dat niet het geval zijn. dan komt een subsidie van 125.000 gulden voor het project in ge vaar. De gemeente Schiedam rekent er op dat in Zuid bin nen enkele weken met de bouw gestart kan worden. „Maar ze zuilen op CRM toch zeker zien dat we er erg hard aan gewerkt hebben", aldus een ambtenaar van de afdeling CSJ. Het tweede deel van het randgroepproject". een pandje voor de jeugd in Schiedam - Noord, vergt nog een iets lan gere voorbereiding. Vlaardingen -De bewoners kunnen de bouw van flats in De Put en Dijkzigt met be zwaarschriften drie jaar ver tragen, maar dan worden die huizen toch gebouwd. Dat was de boodschap van wethouder Bas Goudriaan op de tweede informatie-avond over de ge meentelijke bouwplannen. Een avond die volgens de meeste bewoners zinloos was, omdat er alleen maar over details ge sproken kon worden. „Als de beslissing al gevallen is hoeven we ook niet meer te praten", zei Asterstraatbewo- ner G.F.A.M. in't Veen. „Dan hoef je geen koffie in te schen ken, dan geef ik gewoon een handje en zeg goeienavond." Maar het was Jan van Reeven die de daad bij deze woorden voegde en al vroeg met een aantal medestanders opstapte. Hij stelde Goudriaan meer dan honderd bezwaarschriften te- gen de plannen in het vooruit zicht. De bewoners zien het langza merhand op een conflict uit draaien. Er kan met Gou driaan nog gesproken worden over warmtepompen en over verwarmde balkons, maar daarmee is de kous wel af. „Dat er gebouwd moet worden staat al vast en over het aantal woningen en bouwlagen valt niet te praten", zei de wethou der. Een verhaal dat In *t Veen kon billijken. „Maar dan moet u ook niet van de bewo ners verwachten dat ze zeg gen: Vooruit dan maar, als het niet anders kan." De hete adem van het dreige-, ment van Rijnmond, dat de Broekpolder volgebouwd moet worden als Vlaardingen niet voor 1986 vierduizend huizen bouwt, noemde Goudriaan als oorzaak van de haast. Hij rea geerde vinnig op de opmer king van Van Reeven. dat er helemaal geen inspraak is ge weest. „Bent u een bewoner? Naam en adres?" Er gaan dus waarschijnlijk, hoewel veel bewoners dat wil len, geen bouwlagen van de flats af. Goudriaan ging pal achter het plan van de archi tect staan; de bewoners vragen volgens hem het onmogelijke. „Als het plan ter visie ligt kunt u bezwaarschriften indie nen. Laat anderen dan maar zeggen wie van ons er gelijk heeft." De bewoners uit de buurt kun nen misschien nog troost put ten uit het verhaal van archi tect Pietro Hammei. Dat kwam er op neer dat ze zelf kunnen kiezen hoeveel bouw lagen ze willen zien. Als ze in de Put staan zijn dat er zeven, vanaf het Emaus zijn het er zes, en vanaf de dijk vijf. laardingen In de krant van gisteren werd geschreven dat in De VrondeJ jongeren tot 23 jaar welkom zijn. Deze leeftijd is echter iets te hoog uitgeval len. De sociëteit is alleen toe gankelijk voor de jeugd van 14 lot 17 jaar. Vlaardingen De Viaarding- se afdeling van de VVD heeft een originele rnamer gevon den om de propaganda kas. die gebruikt wordt m de campag ne voor de komende verkie zingen, wal extra te spekken. De afdeling heeft een partij wijn ingeslagen met een spe ciaal VVD-etiket. die met zes flessen tegelijk aan de man wordt gebracht. Diverse leden van de afdeling hebben al van deze aanbieding gebruik gemaakt, maar vol gens de laatste uitgave van het afdelingsblad van de VVD staan er toch nog veel volle dozen op geïnteresseerden te wachten. Schiedam De inwerkingtre ding van de Wet op de Open baarheid van Bestuur is voor de gemeente Schiedam geruis loos verlopen. Slechts enkele malen werd op grond van deze wet een verzoek om het krij gen van informatie aan de ge meente gericht. Dit alles ver liep zonder problemen, en geen enkele keer werd. bij weigering, een bezwaarschrift ingediend. Donderdagavond vindt in de commissie algeme ne bestuurlijke zaken een eva luatie plaats van een jaar WOB. Schiedam Uit een woning aan de 's-Gravelandseweg is een videorecorder ter waarde van 3200 gulden gestolen. Door middel van een valse sleutel verschafte men zich toegang tot het pand. Een poging om geluidsappara tuur te stelen uit de etalage van Radio Modern aan de Hoogstraat mislukte. Een on bekende vernielde wel de ruit, maar werd toen in zijn bezig heden gestoord. De schade is 3500 gulden. Twee dames zijn de afgelopen dagen hun portefeuille kwijt geraakt. Bij een 64-jarige Rot terdamse werd op de Broers- vest de portemonnee met daarin honderd gulden 'ge rold'. Een 59-jarige Schiedam se was toen ze in de Nieuwe Maasstraat op de bus stond te wachten opeens haar hele boodschappentas kwijt. Hierin zat ook met portemonnee met 125 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1