Vrouwen Advies Commissie: afblijven van subsidie VLAARBINGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Mariëtte Hoogendijk blijft toch VVD-li j sttrekker Vaartland en Wetering: laat ons toch bouwen Oost wijk toont afwijkend stemgedrag 'Ook zwemabonnement voor gezin zonder een trouwboekje' Financiële ombuiging moet worden uitgesteld j Politieke beslissing beschamend7 I- "Het is te combineren Brief aan alle raadsleden Efficiënter werken en meer taken aanpakken Verstild kerk plein Meisje onder bus V racht wagens op de bon De kleinste partijen: de mooiste plaatsen Gemeente houdt vast aan lokatie woonwagen centrum VRIJDAG 26 MAART. 1332 I Vlaardingen 'Een beschamende zaak' noemt de vereniging van huiseigenaren van de Abel Tasmanlaan 10 tot en roet 68 in Vlaardingen de weigering van het GEWB en het college van B en W, om hun appartementengebouw niet op een comfortabeler manier op de CAI aan te sluiten. De vereniging had er om gevraagd, het gebouw op de centrale antenne-installatie aan te sluiten met behulp van zogenaamde blokom- vormers of converters, zodat de 'verfoeilijke pakketschakelaars', zoals de vereniging het noemt, achterwege zouden kunnen blijven. Volgens de huiseigenaren is bevestigd dat der gelijke aansluitvormen technisch zonder pro blemen mogelijk zijn. „Wij achten het een be schamende zaak, dat de abonnees nu opge scheept worden met een technisch achterhaalde aansluiting terwille van een louter politieke be slissing", aldus een brief die de vereniging aan de gemeenteraad heeft geschreven. Mariëtte Hoogenctijk: „Staten en gemeenteraad is te combi neren." Vlaardingen Mariette Hoog endijk Van Holst Pellekaan is niet van plan, het lijsttrek kerschap van de Vlaardingse VVD voor de gemeenteraads verkiezingen op te geven, nu ze woensdag is gekozen tot lid van provinciale staten. „Het is te combineren en mijn partij heeft daar geen bezwaar tegen, dus ik ga het gewoon alle twee doen. Met de staten en de ge meenteraad wordt de politiek voor mij wel een volle baan, maar dat vind ik niet erg. Als je verder geen beroep uitoe fent, kan dat natuurlijk." Mevrouw Hoogendijk heeft al wel wat andere functies opge geven. Zo heeft ze onlangs be dankt voor haar bestuurslid maatschap van het Noodop- vangcentrum, en ook is ze uit de begeleidingscommissie voor de Vlaardingse burgerraadslie den gestapt. „Het enige dat ik nu nog buiten de politiek doe, is de cursus politieke vorming van de vrouwenraad geven. Als het even kan, wil ik daar wel mee door blijven gaan, want dat is vreselijk leuk werk. En het is maar een paar avondjes. Het wordt natuurlijk wel een druk leven, maar het is thuis niet zo druk meer. Van mijn vier kinderen zijn er al twee de deur uit; één doet bin nenkort examen en gaat dan ook het huis uit en dan heb ik er nog één thuis. Maar ik heb me wel voorgenomen vast te houden aan het principe, dat het weekend voor het gezin blijft." Mariette Hoogendijk heeft er nog geen idee van, welke ta ken ze in de provinciale staten precies op zich zal gaan ne men. „Ik moet eerst eens kij ken wat de fractie me zoal te doen wil geven," zegt ze er zelf van. Gistermiddag al was er een eerste bijeenkomst in Den Haag met de huidige VVD-fractie in de provincie, samen met de nieuwe slatenle den. De beëdiging van de slatenle den vindt plaats op 2 juni, dus op de dag van de gemeente raadsverkiezingen. „Ik zal die dag dus niet zoals in de afgelo pen jaren op een van de stem- bureau's kunnen zitten. Dat is jammer, want dat heb ik altijd erg leuk werk gevonden." Vlaardingen De verzor gingstehuizen Vaartland en Wetering hebben een slotof- fensïef ingezet om een verzor gingstehuis op de Oosthaven- kade te mogen bouwen. Al maandenlang proberen ze dat op alle mogelijke manieren toesiemming daarvoor in de wacht te slepen. Een meerder heid van het college van bur gemeester en wethouders wil die toestemming echter verle nen aan een algemene stïch* ting. De gemeenteraad beslist bin nenkort welke stichting het verzorgingstehuis mag gaan houwen. In een brief aan alle gemeenteraadsleden schrijven heide huizen, die zijn verenigd in de protestants christelijke stichting voor huisvesting en verzorging van bejaarden, te leurgesteld te zijn in het meer derheidsstandpunt van de PydA-leden in het college. Zij wijzen de raadsleden er op dat Vaartland en Wetering 96 plaatsen moeten inleveren □oor renovatie. Dat zou tevens een verlies van arbeidsplaat sen betekenen omdat het aan tal kamers en de personeels- strekte aan elkaar zijn gekop peld. Nieuwbouw zou die ver mindering aan plaatsen kun nen opvangen. Directeur Blan- kestijn van Vaartland wijst er in de brief op dat in het verle den tijdens besprekingen met het gemeentebestuur de in druk is gewekt dat de christe lijke stichting in aanmerking zou komen voor de bouw. Blankestijn beeft al verschei dene malen geprobeerd de raadsleden achter zich te krij gen door gebruik te maken van het inspreekrecht tijdens commissievergaderingen, ech ter zonder succes. Vlaardingen Uit de tellingen per wijk van de woensdag gehouden Statenver kiezingen blijkt, dat in de Oostwijk een stemgedrag is ontstaan, dat op diverse punten sterk afwijkt van het stedelijk gemiddelde. Zowel het CDA als de klei ne linkse partijen hebben het in deze wijk opmerkelijk goed gedaan. De Oostwijk is de enige wijk in Vlaar dingen waar het CDA als grootste partij uit de bus kwam: 14,2% tegenover 12,8 procent voor de PvdA. Opmerkelijk is daarnaast de sterke positie van de SP, die in deze wijk 3,9% scoorde: het hoog ste percentage van geheel Vlaardingen voor deze partij. Wellicht dat hier een rol heeft gespeeld, dat lijsttrekker Remi Poppe zelf Oostwijker is. Verder heeft ook de combinatie PSP/CPN/PPR het in de Oostwijk erg goed gedaan: ook voor deze combinatie blijkt de Oostwijk het sterkste bolwerk. Klem links behaal de in Oost maar liefst 7,7 procent van het aantal stemmen. Voor de PvdA is de Oostwijk daarente gen de slechtste wijk geweest. Daar be haalde men slechts 12,8 procent van de stemmen. De PvdA zat goed in de West- wijk: 20,9 procent. Voor de VVD is Holy-Noord met 16,2% de beste wijk geweest. De liberalen zijn niet goed uit de bus gekomen in het cen trum, de Indische buurt en de VOP (11,3%). Bij D'66 zitten de meeste kiezers in Holy-Noord (8%) en de minste in cen trum/Indische buurt/VOP (5,5%). De SGP scoorde goed in de Oostwijk (3,3%) en slecht in West (1,99) en RPF/GPV tenslotte behaalde de meeste kiezers in de Oostwijk (2,33%) en de minste in de Westwijk (1,6%). Bestand huisvesting straks in computer Schiedam Vrijwel alle bestanden van de afdeling huisvesting van de ge meente Schiedam zullen binnenkort in de compu ter worden gestopt. Het gevolg hiervan zal zijn, dat op de afdeling aan zienlijk sneller en effi ciënter gewerkt kan wor den, hetgeen als gevolg heeft dat aan de proble men van woningzoeken den in veel gevallen wat meer aandacht besteed kan worden. Wethouder Riet Taverne en de top van het bureau huisvesting hebben vanmorgen de auto matiseringsplannen tijdens een persconferentie uiteen gezet. Het grole voordeel van het werken met computerbestan den is volgens de wethouder, dat de inschrijvingen veel ge makkelijker toegankelijk zijn. Het is bij de invoering van het bestand van woningzoekenden wel nodig, dat alle inschrijvin gen worden 'geschoond'. Bin nenkort zullen alle 8000 wo ningzoekenden die staan inge schreven worden uitgenodigd om langs te komen, om hun behoefte aan woonruimte nog eens op een rijtje ie zetten. Ta verne: „De verwachting be staat dat het aantal woning zoekenden dan wat kleiner wordt. Onder de 8000 inge schrevenen van dit moment zullen mensen zitten, die al el ders woonruimte gevonden hebben, maar die vergeten zijn dat door te geven." Voor het personeel heeft de automatise ring geen gevolgen. De 17 mensen die bij het bureau huisvesting werken zijn welis waar minder tijd kwijt aan het met de hand hjjhouden van de bestanden, maar die vrijko mende tijd zal worden benut om andere zaken die bij huis vesting momenteel nog wel eens blijven liggen, zoals een betere controle op de leegstand van woningen, aan te pakken. De loketambtenaren bij het bureau huisvesting krijgen binnenkort een interne bij scholingscursus over de beste benaderingswijze van woning zoekenden. Er worden nogal eens klachten geuit over de manier van opvang bij huis vesting. Hoewel die klachten veelal ongegrond zijn, is een beperkt aantal klachten wel degelijk reëel, aldus de wet houder. Het bureau huisvesting zal tus sen 5 en 16 april gesloten zijn. In die periode wordt het hele computersysteem geïnstal leerd. Even verstild© het Kerkplein in Maasland, even waren de verkeersborden misplaatste tekenen van een nieuwe tijd op dit plaatsje waar de tijd een beetje achter lijkt te lopen. De torenspits wijst naar de grijze lucht; het einde van de winter is in zicht, de knoppen zitten al in de bomen. Nog even wachten en de zon breekt zeker door. Schiedam Een vijftienjarig meisje uit Schiedam is gister middag met een hersenschud ding en een diepe hoofdwond ter observatie in het Schie- landziekenhuis opgenomen. Ze Was in de Aleidastxaat onver wacht voor een RET-bus de weg overgestoken. Het fietsen de meisje sloeg ter hoogte van Ae Van Beverenstraat plotse- ^Ing linksaf en de buschauf feur kon haar niet meer ont- Schiedam Het PvdA-raadslid Hans van Kleef vindt dat gezin nen, waarvan de partners niet zijn getrouwd ook in aanmerking moeten komen voor een gezinsabonnement voor zwembad Groenoord. Hij noemt het volstrekt misplaatst dat men voor het verkrijgen van een dergelijk abonnement een trouwboekje nodig heeft Het raadslid noemt de koppeling gezinsabonnement aan een trouw boekje een premie op het huwen en kinderen krijgen, „en dat inj een tijd van overbevolking en een even groot aantal scheidingen als huwelijken". Van Kleef vindt dat heden ten dage het begrip 'gezin' in de eer ste plaats volstrekt niet wordt geassocieerd met het begrip 'trouwboekje' en informeert in schriftelijke vragen of burge meester en wethouders dat met hem eens zijn. In zijn vragen defimëert hij gezin als iedere groep mensen die een gezamenlijk huishouden voert en gekenmerkt wordt door partner en/of ou- der-kind relaties. Vlaardingen Tien vracht wagenchauffeurs kregen giste ren op de zuidelijke rijbaan van rijksweg 20 een bon aan hun broek. Dat was het resul taat van de controle, die de Vlaardingse- en de rijkspolitie van negen tot vier uur 's mid dags hielden. Vier maal werden technische gebreken aan de wagen gecon stateerd; een zelfde aantal, chauffeurs kreeg een bekeu ring wegens het overschrijden van de wettelijk vastgelegde rijtijd en twee keer bleek de Wet Autovervoer Goederen niet in acht te zijn genomen. Vlaardingen De Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw (VAC) heeft in een brief aan de gemeenteraad een voorschot genomen op de komende discussie over de bezuinigingen, die op het bestaande beleid van de gemeente moeten worden toegepast. De gemeenteraad wordt in de brief op het hart gedrukt, geen korting toe te passen op de subsidie van krap tweeduizend gulden, die de VAC ieder jaar van de gemeente ontvangt. „Mocht u besluiten deze subsidie niet meer toe te kennen, dan zal het voor de VAC erg moeilijk worden haar taak' naar behoren te kunnen blijven vervullen," schrijft de commissie aan de raadsleden. De organisatie, die is samengesteld uit diverse vrouwenorganisaties uit de stad en die adviezen geeft bij woningbouwplannen, rekent er op dat de gemeenteraad het relatief kleine subsidiebe drag niet uit de begroting zal schrappen. De VAC reageert met deze brief op het feit, dat de post voor de commissie genoemd is in een van de stukken die in het kader van de bezui nigingen door de gemeentelijke afdeling finan ciën 2ijn opgesteld, In die stukken wordt ook de subsidie aan het VAC als mogelijke bezuini gingspost opgevoerd. Het college van B en W en, in laatste instantie, de gemeenteraad zal hier uiteindelijk over beslissen, De adviescommissie weet zich in haar protest op voorhand gesteund door haar achterban. Ook de Katholieke Vrouwenorganisatie, de Vrouwenbond NVV en de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen hebben er in brieven aan de gemeenteraad op aangedrongen, dat de subsidie onaangetast blijft. Schiedam Het Schiedamse ambtenarenkorps slaagt er niet in de ombuigingsopera tie voor april af te krijgen" Volgens burgemeester Te Loo zal het zelfs nog moeilijk worden de ombuiging begin mei in de gemeenteraad te brengen. bestuurlijke zaken werd er door alle leden fel op aange drongen de ombuiging toch zo snel mogelijk te behande len. Arie Vertinde (PvdA): „Het hele circus rond de ge meenteraadsverkiezingen be gint straks weer en dan moet je al wèl weten waar o^ be- krijg je weer allemaal van die loze beloften en dan ra ken de mensen helemaal het vertrouwen in de politiek kwijt." Burgemeester Te Loo was het helemaal met hem eens. Volgens hem wordt er erg hard aan gewerkt, maar zal Voordat de ombuigingsope ratie in de gemeenteraad wordt behandeld, moeten ook alle commissies nog een oordeel uitspreken. Daar gaat extra tijd inzitten, maar de bereidheid binnen de ge meenteraad bestaat wèl om ✓in mei een keer extra bij el- Schiedam In verkiezingstijd vechten alle politieke parthen een stevig robbertje uit. Vast onderdeel hierbij is steeds weer het optimaal benutten van de verkiezingsborden. En ook steeds ontstaat hier 'hom meles' over. Zo ook in Schie dam. Cor van Tilborg van de VVD is het langzamerhand zat. „Je moet er als de kippen bij zijn, om je een plekje op het bord te bemachtigen. En je ziet steeds weer dat de kleinste partijen zichzelf de mooiste plaatsen geven." Hij dringt opnieuw aan op een vaste verdeling van de tien plaatsen op het bord. Dan ook zal het 'over elkaar heen plak ken' uit den boze zijn. De thans in de gemeenteraad ver tegenwoordigde partijen be loofden gisteravond in de com missie algemene bestuurlijke zaken elkaar in deze strijd een beetje te ontzien. Burgemeester Te Loo: 'Ik ben onvolledig geciteerd Schiedam Het verkeerd door Frits Bom in het televi sieprogramma van de Vara- Ombudsman geciteerd wor den, heeft volgens burgemees ter Te Loo de emoties met be trekking tot het aan de Koe koekslaan te realiseren woon wagencentrum weer los ge maakt De burgemeester zou tegenover de Vara gezegd heb ben dat binnen een jaar gestart wordt met de aanleg van dit centrum. Te Loo heeft dat niet gezegd, zo benadrukte hij gisteravond in de commissie algemene be stuurlijke zaken. Een wethou der en de gemeentevoorlichter zaten er bij toen de burge meester vertelde dat, wanneer alles naar wens zou verlopen en er geen enkel bezwaar schrift ingediend wordt, bin nen een jaar al hard aan het centrum gewerkt kan worden. „Het is heel vervelend dat nu iets gesuggereerd wordt, dat nog waargemaakt moet wor den. Dit heeft alleen maar tot gevolg dat de emoties weer los komen, met alle bezwaar schriften van dien." Hij zei dit mede naar aanlei ding van een brief, die op de agenda stond en afkomstig was van de aalmoezenier van hef woonwagenwerk in Zuid-Hol land, pater Joma. De aalmoe zenier was ook naar Schiedam gekomen om een toelichting te geven. Hij drong aan op door de gemeente uit te geven ter mijnen, zodat de huidige be woners van het woonwagen centrum Hof van Cyrene aan de Schiekade weten Wanneer ..-r,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1