WATERWEG Kinderen bijscholen voor medezeggenschap LOKAAL 1 'Noad in de breedte; sterker geworden' j Borrelbaden niet welkom in West Grote korting op zomerabonnemen t Wereldrecord voor Jeffrey van Loon Wervelende show van Feyenoord''s oudjes Gevaar dat leerlingen er maar een beetje bijhangen Exploitanten: 't gaat te lang duren Gezondheidsvoorlichting niet alleen voor jeugd Wedstrijdsecretaris Leen de Ligt: Sieraden gestolen Monsterscore De Ooievaars Schiedam onzeker Fortuna verbetert zich Toernooi van De Ooievaars Rob Hoefsloot verrast concurentie Sportagenda Vlaardingen Het voorbereiden van de leerlingen van het voortgezet onderwijs op een plaatsje in de me dezeggenschapsraden, die in juni worden gekozen, wordt een groot probleem. Leerlingenraden zijn nooit goed van de grond gekomen, dus ervaring op dat ge bied is er niet. „En daar zit dan ook de pijn", zegt Jan Baris van de afdeling onderwijs. Bassie aarzelde geen moment en dook het natte gedeelte van het Kolpabad in. Bassie en Adriaan in het Kolpabad Vlaardingen De garantie dat het voor het Kolpabad een lan ge. hete zomer gaat worden, kunnen zelfs Bassie en Adriaan niet geven. Wel verleende het befaamde duo gisterochtend zijn me dewerking aan het feit, dat het in ieder geval een drukke zomer zal worden. Om elf uur stond de hal van het zwembad vol jui chende kinderen, die met veel kabaal de beide televisiehelden verwelkomden. „Alles is voor Bassie..." zong de derde klas van de Van Kampenschool, De voorlopige medezeggen schapsraden die nog dit jaar gekozen worden, moeten een reglement opstellen voor hun definitieve opvolgers. Ouders en docenten zullen zich daarin wél teweer kun nen stellen, maar hoe moet het met de leerlingen, die geen vergadertechniek heb ben en over minder informa tie beschikken? Daar komt nog bij, dat exa menkandidaten niet in de raad kunnen gaan zitten, en ook leerlingen die volgend jaar examen doen komen niet in aanmerking. Er zullen daarom nogal jonge leerlingen in de raad zitten. Het gevaar bestaat, dat die leerlingen er maar een beetje bijhangen, vreest ook Baris. „Dat is nooit de bedoeling van De clowneske helft van het duo nam, nadat hij een splin ternieuw zomera bon nemen t bij wethouder Bot had ge kocht, een duik in het 28 gra den warme water van het bin nenbad. Kennelijk vond hij dat toch nog wat te koud, want hij hield er zijn clownskleren bij aan. Het liep, dankzij de reddingsactie van zijn broer, goed af. Bas stapte weer aan land en zelfs zijn schmink was geen millimeter uitgelopen. Grote korting Bassie en Adriaan waren ge- komen om de presentatie van het nieuwe Kolpa-zomerpro- gramma extra op te sieren. Be drijfsleider Arie Troost vertel de er meer over. De hele maand april bestaat de moge lijkheid om een zomerabonne- ment voor 25 gulden aan te schaffen. Met ingang van 1 mei kost zo'n onbeperkte toe gangskaart weer 60 gulden. Een korting van bijna zestig procent. Met zo'n zomerabonnement kan men van 1 mei tot 1 sep tember onbeperkt in het Holy- en Kolpabad terecht, zowel in het binnen- als in het buiten bad. Dagelijks is kassa van het Kolpabad geopend. De kassa van het Holybad is alleen op zondag gesloten. Om voor zo'n abonnement in aanmerking te komen dient men behalve de benodigde vijfentwintig gul den ook een pasfoto af te ge ven. Na 1 mei kost een zomerabon nement weer zes tientjes. Dit extra-aprilvoordeeltje is een initiatief van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie om meer Vlaardingers aan het zwemmen te krijgen. Drie en thousiaste moeders hebben op de Vlaardingse scholen al meer dan zeshonderd inschrij vingen opgehaald en het eind is nog niet in zicht. TV-opnamen De voordeelabonnementen de wet medezeggenschap in het onderwijs geweest." De scholen moeten dat oplossen door hun pupillen voldoende informatie te geven over de bedoeling van de wet en een beetje te scholen in vergader techniek. Baris is nogal sceptisch. „Er waren mensen in Den Haag die dit een leuk plan vonden, maar ga er maar aan staan. De uitwerking is heel moeilijk." Zeker omdat het instellen van de raden geen extra geld mag kosten op de begroting van het onderwijs. Bij het kiezen mo gen bijvoorbeeld geen stem bussen van gemeentwerken gebruikt worden. Dat moeten descholen zelf maar regelen. Maar enige hoop heeft Baris nog wel. „Het is krap, maar het moet haalbaar zijn." De Vlaardingse Vrouwen raad start op dinsdaochtend 13 april een vervolgcursus poli tieke vorming. Op zes bijeen komsten worden onder meer de onderwerpen provinciale staten, parlement en wetge ving behandeld. De deelname kosten bedragen twintig gul den; kinderoppas voor de ge hele cursus kost een tientje. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij mevrouw Gog, tel. 34.71.02. Nans van Pelt exposeert vanaf morgen in het Vlaar dingse Delta Hotel aan de Maasboulevard met wandob- jecten. Nans werkt hoofdzake lijk met natuurlijk materiaal als touw, leer en schapenwol. De expositie loopt tot en met 14 mei aanstaande. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 30 maart 1982 Bassie en Adriaan krijgen het eerste goedkope zomerabon nement. zijn er overigens voor alle leeftijden. Groot is de kans dat men in de zomermaanden Bas sie en Adriaan weer tegen komt in het Kolpabad. Voor hun nieuwe televisieshows worden er in het bad opnamen gemaakt. Als tegenprestatie zegde het beroemde cireusduo zijn belangeloze medewerking toe bij de presentatie van het zomerplan. Als de gebroeders van Toor zullen de beide artiesten mis schien ook regelmatig in het Kolpawater te vinden zijn, want volgens de beide kinder vrienden schiet er door de nieuwe opzet van hun circus meer tijd voor henzelf over. voormalig garagebedrijf In de Graaf Florisstraat. Twee Vlaardingers hebben er wilde plannen mee. omwonenden Schiedam De heren W. Jansen en J.P. Groeneweg, beiden afkomstig uit Vlaardingen, dachten het zo leuk voor elkaar te hebben. Het mocht niet zo zijn. Alert zijn op mensen met laagste inkomens9 Vlaardingen Gezondheidsvoorlichting en -opvoeding moeten volgens Kees van der Windt en Bep Nachtegegaal niet alleen aan de jeugd, maar ook aan ouderen worden gegeven. De Vlaar dingse Pvd A-raadsleden zeiden dit gisteravond op een vergade ring van het algemeen bestuur van de GGD Nieuwe Waterweg Noord, waar de beleidsschets over de gezondheidszorg in de re gio werd besproken. Ondanks de instemming van het hele bestuur is het niet waar schijnlijk, dat dit ook gaat gebeuren. GGD-directeur E.H.E, Wolfs; „Op zich is het idee de moeite waard, maar de GGD heeft geen tak gezondheidszorg voor bejaarden." Bovendien is er vol gens hem te weinig personeel bij de GGD om het werkterrrein zo ver uit te breiden. bep Nachtegaal wilde de uitbreiding niet alleen beperken tot ou- deren. „We moeten alert zijn op alle groepen met'lage inko- mens." Zij vreest dat met de steeds krappere beurs van de bur ner de eetgewoonten weieens ten slechte zouden kunnen veran- deren. Hun plannetje om een fitness ruimte te starten in de Schie- damse Graaf Florisstraat (op de plek van het voormalig ga ragebedrijf Van Hoon) stuit momenteel op nogal wat pro blemen in de wijk. Uit West is een aanzienlijk aantal be zwaarschriften tegen de aan gevraagde bouwvergunning ingediend. Voor Groeneweg is de lol er al weer vanaf. „Als je vantevo ren weet dat ze overal tegen zijn, begin je er niet eens aan, Het gaat me nu wat te lang duren. We betalen nu al een paar maanden huur en nog steeds hebben we niéts kun nen doen." De bouwvergunning is al eni ge tijd aangevraagd. De v,s n- sen van het Vlaarding-L- du zijn echter nog niet q hon - reerd en de aanvraag ligt der halve op afhandeling te wach ten op het stadskantoor. Er gens anders in dat grote, witte gebouw aan de Emmastraat (om exact te zijn op de zesde etage, bij burgemeester en wethouders) liggen enkele tientallen bezwaarschriften. Die zijn ingediend door bewo ners van de Graaf Florisstraat en omgeving. Zij twijfelen aan de bedoelingen van Jansen en Groeneweg. Dit werd nog eens versterkt door de blijvende onduidelijkheid over de plan nen van het tweetal. Er zou iets van een sportschool /mas sageruimte komen en de be woners van Schiedam-West stelden zich daar veel overlast bij voor. De uitleg van de ex ploitanten maakte het hen nog verwarrender. Zou de zaak nu alleen in het weekend open zijn? Of slechts in de avond uren? De antwoorden hierop zouden, aldus enkele bewo ners, tamelijk afwisselend zijn geweest. Het bleef de omwo nenden in ieder geval te vaag en 2ij vreesden met name de toename van het aantal ver keersdeelnemers door de wijk. Reden voor hen om massaal bezwaarschriften m te gaan dienen. Groeneweg begrijpt het alle maal niet zo best. „Wat ik wil de was gewoon een fitness ruimte, waar iedereen naar toe kan die zich fit wil voelen. Dus met borrelbaden, een sau na en zonnebanken", aldus de Vlaardinger. „Maar als die vergunning niet snel wordt af gegeven hoeft het voor mij niet meer. Ik heb al een ande re gegadigde, die hei pand zo van mij wil overnemen. Dus...." JLde Ridder De Vlaardinger Johannes de Ridder uit de Drs. Strijkel straat is vanmiddag voor zijn veertigjarig dienstverband bij Vlaardingen Oost Bedrijven onderscheiden met de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem uit gereikt door loco-burgemees ter IJsbrand van der Velden jin de kantine van het bedrijf. ■Na het beëindigen van de LTS begon De Ridder m 1942 zijn loopbaan bij Fïgee in Vlaar dingen dat in 1970 werd over genomen door Vlaardingen Oost Bedrijven. Momenteel is de 55-jarige jubilaris hoofd van het bedrijfsbureau. Vijf eremedailles Bij Wüton-Fijenoord werden eind vorige week jubilarissen in het zonnetje gezet De Schiedammers T. Kuijpers, A Mak en L. IJzerman werden onderscheiden met de zilveren eremedaille behorende bij de orde van Oranje Nassau voor hun veertigjarig dienstver band. Vlaardinger G.C. Blac- quiere en Schiedammer G. Schippers kregen voor datzelf de aantal jaren een bronzen medaille. Burgemeester te Loo reikte de versierselen uit. Harry Geurts Harry Geurts, de huidige do cent slagwerk op de streekmu- ziekschool Waterweg-Noord gaat naar Lisse. Hij wordt met ingang van 1 april directeur van de muziekschool aldaar. Geurts wordt in dit gebied op gevolgd door de Hagenaar Rob Brand. HjmuiiijuniiiuiiuniitiuumiiiiiifiJiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiitiiiiiiniiuiiutiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKmiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiij Vlaardingen De Vlaar- dingse invalide zwemmer Jeffrey van Loon heeft een prestatie van wereldformaat geleverd. Tijdens de nationa- S le zwemkampioenschappen =j voor senioren mocht ook de 12-jarige Jeffrey van start en zijn zwemmen bracht in het zwembad De Sprenkelaar in Apeldoorn de nodige sensatie teweeg. Nog niet eerder in de ge- schiedenis had een gehandi- s capte zwemmer van zijn leef- tijd het gepresteerd om de 400 meter vrije slag te zwem- men. Jeffrey presteerde dit in 7 minuten en 19,5 seconde. De prestatie van Jeffrey van Loon, die beide benen niet kan gebruiken, geldt een we reldrecord, omdat de 400 me ter nog niet eerder was ge zwommen. Voor zijn formi- dabele prestatie werd hij meteen in de bloemetjes ge zet. Jeffrey van Loon traint da gelijks mee in de niet-gehan- dicapte jeugd van de Vlaar dingse zwemvereniging VZC. Ondanks zijn handicap heeft hij erg veel voor zijn sport over, waarbij hij probeert zo min mogelijk achter te blij ven. Vooral door die mentali teit is de basis voor het we reldrecord gelegd. Het bleef voor Jeffrey van Loon overigens niet bij deze prestatie. Hij zwom ook mee bij de junioren, waar hij tweemaal goud behaalde. De eerste plak was op de 100 meter rugslag, in een nieuw persoonlijk record, terwijl hij de tweede medaille op de vrije slag veroverde. Aan het eind van deze week wordt de selectie bekend ge maakt van de Nederlandse afvaardiging naar de Stok'e Mandeville Games in Enge land. De verwachting is dat Jeffrey van Loon zich hier voor zal klasseren. Hetgeen een nieuwe £tap is op weg naar de over twee jaar te houden Olympische Spelen voor gehandicapten. Schiedam Bij een inbraak in een woning aan de Boerha- velaan zijn sieraden en enkele tientallen Euro-cheques buit gemaakt. De sieraden verte genwoordigen een waarde van tweeduizend gulden. De wo ning werd doorzocht en de in houd van kasten en laden over de grond gesmeten. Uit een woning aan de Bos boomlaan zijn geld en sieraden gestolen. Men kwam binnen door de achterdeur te force- Sehiedam Noad is hard op weg de toch al geves tigde naam in de Neder landse tafeltenniswereld, opnieuw wat op te vijze len. Het in de tweede di visie spelende eerste team heeft de promotiekansen naar de op één na hoogste afdeling nog geheel in ei gen hand. Terwijl de re serves de promotie naar de tweede divisie vrijwel niet meer kunnen ontlo pen. Er resten voor heide teams nog twee wedstrij den om die verwachtin gen in te lossen. Het eerste team is nog een open vraag", aldus wedstrijd secretaris Leen de Ligt. „Dat wordt pas beslist in de laatste competitiewedstrijd tegen Shot Wageningen. Het team is wat dat betreft afhankelijk van de vorm van Hans van den Broek. De vorige keer won hij tegen Shot maar één partij. Om kampioen te worden zal hij er nu waarschijnlijk drie moeten winnen". Niettemin is de kans voor Noad om te promoveren nog geheel open. Shot heeft echter één punt voorsprong, zodat de Schiedammers straks moeten winnen. Als Noad het red rukt het op naar de eerste divisie, met als interessant vooruit zicht de plaatselijke derby te gen het uit de hoogste afdeling wegzakkende De Korenbeurs. Het moeten promoveren is er bij Noad echter niet bij. Ver klaarde Hans van den Broek in het begin van de competitie al geen dringende ambities voor hogerop te hebben. Leen de Ligt beaamt dat volledig. „Zowel het eerste als tweede team traint'wel twee keer per week, maar alles gaat toch op gemoedelijke basis. Dat is ook het beleid van het bestuur, we streven naar een goede en ge zellige vereniging als Noad toch is. Als alles goed draait, dan komen de prestaties van zelf". Voor het tweede team kan de promotie vrijwel niet meer fout gaan. Ron en Peter van der Wijk en Aad van Opstal hebben zaterdag aan een ge lijkspel al voldoende om naar de tweede divisie te promove ren. Mocht Noad 1 niet promo veren, dan is Noad het volgen de seizoen in beide afdelingen van de tweede divisie verte genwoordigd. Leen de Ligt (34) zal zijn plaats in de eerste klas overi gens afstaan, omdat hij nog ge woon lekker een balletje wil slaan en trainen derhalve niet zo meer hoeft. Noad heeft dan wel vier teams in de slechts uit drie afdelingen bestaande eer ste klas. „Dat is voor Rotter dam en Schiedam uniek", al dus De Ligt. „Het betekent zelfs dat Noad tegen Noad moet spelen". Noad maakt derhalve een goed seizoen door, en ook bij de jeugd timmert de vereni ging met twee landelijke teams aan de weg „Dit seizoen nog niet", aldus Leen de Ligt, „maar de doorstroming komt er beslist aan". Noad betreurd het echter ±i, I hoge mate, dat er voor d* I jeugd vrijwel geen goede trai f ningsgelegenheid is. Voor d»' afgebrande gymzaal heeft d- gemeente wel een vervangen de ruimte toegezegd, maar dit I is nog steeds niet verkregen' 1 „Het betekent", aldus Leen d* I Ligt, „dat de door Rob Banen f Jan Simons en Jan Landsber, I gen gegeven gerichte training grotendeels teniet wordt geI daan, In de beurs is het daar' voor nu veel te vol en te druk Het lijkt nu net op het ge krioel op een schoolplein". De teams van Vlaardingen en Feyenoord, die een verrukke lijke show brachten. Schiedam De tafeltennissers van inval idensportveremging De Ooievaars heben met me dekoploper Tavenu-5 geducht afgerekend. De Schiedammers wonnen de uitermate belang rijke wedstrijd met maar liefst 0-10. Het kampioenschap kan het trio van De Ooievaars nu bijna niet meer ontgaan. John du Chatmier, Mare Chomette en Wout Peeman scoorden al lemaal een hattrick, terwijl ook het dubbelspel een prooi was voor het duo Du Chatmier en Chomette. Schiedam Het eerste tiental van de schaakvereniging Schiedam is er in de laatste wedstrijd niet in geslaagd om zich definitief uit de gevaren zone van de bondscompetitie te werken. Het duel tegen koploper NRSG/Steinitz werd bij een 3,5-4,5 achterstand af gebroken. De twee afgebroken partijen bieden wenig hoop op een goed resultaat, zodat moet worden aangenomen, dat Schiedam niet in staat is het puntje binnen te halen dat no dig is om niet te degraderen. Vlaardingen De wedstrijd Oud Vlaar- dingen-Oud Feye noord is één van de hoogtepunten gewor den in de viering van het 50-jarig bestaan van de Vlaardingse voetbalclub. In een wervelende show lie ten de ex-profs zien, nog niets verleerd te zijn. Met 1-7 walsten zij over de Broekpol der-bewoners heen, maar niemand, die daar aan tilde. „Heer lijk toch, zoiets. Dat zie je tegenwoordig nergens meer", was de veelgehoorde opmer king. Feyenoord trad aan met tal van bekende sterren: Piet Romeijn, Rinus Israël, Guus Haak, Kick van der Val, Piet Vrauwdeunt, Hans Venneker, Coen Moulijn, Jerry Kruit, Hans van der Hoek, Rinus Bosgieter en Peter Eikelenboom, De doelpunten voor de Rotterdammers wer den gescoord door Guus Haak en Hans Venneker, ieder twee maal, en Jerry Kruit, driemaal. Vlaardingen-Tijdens dt I Haagse City-Pier-City Loop over een afstand van 21,1 kilo meter, hebben 18 van de 21 deelnemende Fortuna-atleten L hun persoonlijke record verbe-, I terd. Henri Riedijk was dc' f snelste Vlaardinger in een tijd' I van 1.09.51 uur, waarna SjaaR' I Hoogendijk (1.12.32 uur) en 1 Gerrit Langstraat (1.13.10 uur* I goed volgden. Schiedam De Schiedamse I Invaliden Sportvereniging I (SIS) De Ooievaars houdt za terdag 17 april in de Margriet- haJ een tafeltennis- en rol- j stoelbasketbaltoernoot. De I wedstrijden beginnen die dag I om 10.00 uur, waarna rond I 17.00 uur de prijsuitreiking I wordt verzorgd door L. van I Hal. In het basketbal toernooi komt j het eerste team van De Ooie vaars in Poule I uit tegen Re- j deoss 2, Hengelo 2 en DOV. De reserves van De Ooievaars'j stuiten m Poule II op BISO'65/2. Blauw Wit en De i Sleutels. Aan het tafel tennistoernooi wordt deelgenomen door Re-/ deoss (Delft). ISA (Amster- dam), 1SV (Gouda), BISO'65 (Breda). GSA (Alkmaar). EGS (Eindhoven), SC Antilope (Leersum), Doing (Zoeter- meer). Kameleon (Den Haagj. RIS (Rotterdam), De Koren beurs (Schiedam) en De Ooie vaars Vlaardingen In de laatste ril van de maartcompetitie tussen de wielerclubs De Coureur en Schiedam in De Vlaardingse Vergulde Handpolder viel de beslissing al snel. Al m de eer ste kilometers ontstond een kopgroep met acht renners, waarbij John Meijer en Aijan Korthout die door pech in de finale wegvielen. Daardoor maakten zij niet mee dat Rob Hoefsloot in de laatste ronde een beslissende voorsprong nam. Achter hem legde Peter k Heijster (die daardoor totaal wmnaar van de maartcompeti tie werd) beslag op de tweede plaats voor Rob Cnstoffers, Arie van de Lugt, Freek van der Touw en Harrie Kaptein Zondag rijden alle wielerclubs bij de Coureur in de vergulde j Handploder, eerste start is om 9.30 uur. Vlaardinger Wim Liebrechts die verleden jaar na een val bij een wedstrijd aan de Rotter damse Doenkade 2ijn sleutel been brak is nog niet hersteld van de gevolgen van die breuk. Ook na een operatie ziet het er voorlopig niet naar uit dat Wim Liebrechts een spoedige come-back zou ma ken. Dinsdag 30 maart: Damman: 19.45 uur Persoonlijke Vlaar dingse damkampioenschappen in clublokaal VDV (Emma- straat); Voetbal: 19.30 uur TSB^W-2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3