De Lint nieuwe voorzitter Hoekse deelraad Verhuizing Vaartland verloopt vlot VLAARDINGS DAGBLAD SGH1EDAMS0HE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Scholieren planten bomen Geen extra grondonderzoek Onderzoek hypotheekschuld Miljoenen order voor HVO Sehiedamse molens op televisie Taxi chauffeur mishandeld Werk aan jeugdhonk in Zuid van start Ambtswoning moet miljoen kosten Felle kritiek PvdA en D'66 111» WOENSDAG 31 MAAST 1982 Achterban PvdA Van der Veer: 'Geen tweede coupe' heeft het Ruurd van der Veer: „Erg onplezierig wat het bestuur, zo vlak voor de verkiezingen, heeft gedaan." F Vlaardingen Boomplantdag is speciaal voor schoolkinderen een dag van bijzondere activiteiten. In Vlaardingen waren vanmorgen twintig klassen van vijftien verschillende lagere scholen bezig met het planten van een boompje in de nabijheid van hun school. De Plantoenendienst heeft dit jaar voor het eerst voor gedecentraliseerde aanpak gekozen. In vorige jaren werden alle nieuwe boompjes op één plaats in de grond gezet. Dit jaar mochten de kinderen zelf een piekje uitzoeken en uiteraard viel hun keuze op de omgeving van hun eigen school. De scholen liggen verspreid door heel Vlaardingen, zodat er geen wijk wordt overgeslagen. Dit jaar worden er vooral rode kastanjes geplant. Boompjes zonder groeiproblemen, van ongeveer twee meter hoog. Ook in Schiedam en Maassluis deden scholieren mee aan de nationale boompïantdag. In Schiedam gebeurde dat onder meer in Oost, op het Baehplein en in de Woudhoek bij de Galjoot. Schiedam De sociale dienst is bezig aan een onderzoek naar de omvang van de pro blematiek van mensen die te gen een hoge hypotheek aan pikken. Steeds meer mensen kloppen üij de sociale dienst aan voor financiële hulp om dat zij de hoge lasten van een eigen huis niet meer kunnen opbrengen nieuwe bestuur al klaar Schiedam Een aantal Sehiedamse PvdA- leden staat al klaar om een nieuw afde lingsbestuur te vormen. Ruurd van der ;Veer zou voorzitter moeten worden. De inensen die zijn voorgedragen zijn voor een groot deel terug te vinden in de groep, die bp 18 januari de totale door het bestuur Voorgesteldekandidatenlijst wijzigde. I Vlaardingen Het Havenbedrijf Vlaar dingen Oost (HVO) heeft voor zijn repa- ratie-afdeling een or der geboekt ter waar de van zeven miljoen gulden. Het bedrijf gaat twee verzor gingsschepen verbou wen voor de offsho re-industrie, waar voor Heerema Engi neering opdrachtge ver is. De schepen gaan werken in de arctische wateren. Ze worden daartoe voor zien van een ijsverste r- king. De bemanning hoeft geen kou te lijden, wam de verblijven wor den beier geïsoleerd om de vaart in zeer koude streken mogelijk te ma ken Verder zal het stuurhuis worden ver nieuwd en vergroot, ten einde bij het verslepen van ijsbergen een beter uitzicht te hebben. Ook worden vier ce- menttanks ingebouwd, een vuil wat er installatie, twee kaapstanders en twee volkomen gesloten reddingsboten. De ver bouwing zal ongeveer tien weken in beslag ne men. Deze week is het werk aan de verzorgings schepen al begonnen. Een woordvoerder van de directie van de scheepswerf liet vanmor gen weten dat het er om heeft gespannen of Vlaardingen Oost Bedrij ven dc order in de wacht zou slepen. De staking van enkele weken gele den dreigde roet m het eten te gooien, „Het zijn natuurlijk wel orders met een lange adem. We heb ben er maandenlang over onderhandeld toen plot seling door de de staking de klad er in dreigde te komen." Ruurd van der Veer weigert echter te spreken van „een tweede coupe". Do arts: „Ik ben gewoon kandidaat gesteld. En als de leden mij kiezen Van der Veer staat op de ne gentiende plaats voor de ge- meenteraadsverki ezi ngen. Veel ambities in die politieke richting vallen er derhalve, zeker in de eerste jaren, niet meer te koesteren. Verhalen doen de ronde als dat de hele 'tactiek' voor de komende ledenvergadering (op 22 april) al besproken is. Volgens Van der Veer is er echter geen sprake van een 'schaduwbestuur', dat klaar staat om het werk van de hui dige voorzitter Hans Bakker cn zijn collega's over te ne men Het huidige PvdA-bestuur schreef onlangs nieuwe be stuursverkiezingen uit. Slechts voorzitter Bakker leek aan stalten te maken wei te willen aanblijven. Maar ook hij voor ziet een herhaling van de 18e lanuari. Van der Veer begrijpt het 'ontslag' van het huidige be stuur niet zo best: „Hun aftre den heeft toch een aantal le den verrast. En dat zo vlak voor de verkiezingen.... Het is een uitermate moeilijke en precaire zaak Gewoon org on plezierig wat het bestuur heeft gedaan, maar ergens toch ook weer niet zo onbegrijpelijk." Naast Van der Veer zullen straks, op de eerstvolgende PvdA-ledenvergadering, waarschijnlijk ook plaatselijk bekende figuren als Hans Ver- linde, Arte van Loenen en Jo Ouwens als voornaam be st uurskandidaat opduiken. Ook de namen van Rietje Ko- nings en Ben Stuivenberg zijn reeds genoemd. Hans Verlinde weigert overigens ieder com mentaar: „Gaat het over de PvdA? Kom dan maar naar de ledenvergadering. Die zijn al tijd reuze gezellig en je hoort er alles." De Sehiedamse PvdA heeft overigens in het begin nogal wat moeilijkheden gehad om nieuwe bestuurskandidaten te vinden Lijsttrekker Herman Posthoorn was benaderd om mensen voor de openstaande vacatures te zoeken, maar hij zou die opdracht weer hebben teruggeven. Aanvankelijk stond hij tamelijk positief te genover een dergelijke taak. Uiteindelijk is voorzitter Hans Bakker zelf rondgegaan en is er vooral vanuit de achterban een aantal leden kandidaat ge steld. Zij die benaderd zijn, hebben hier. voor zover nu be kend is. niet afwijzend op ge reageerd. Vlaardingen De verhuizing van de bewoners van verzor gingstehuis Vaartland naar hun voorlopige onderdak tijdens de renovatie wordt vrijdag afgerond. Sinds vorige week zijn er elke dag vijftien tot twintig bewoners vertrokken naar de container achtige woonunits die voor het tehuis staan. Het personeel wordt bij de verhuizing geholpen door familieleden, vrouwen van de Unie van Vrijwilligers, de Katholieke Vrouwen Vrijwilligers en mensen van de brandweer. De meeste bewoners gaan tij dens de verhuizing naar fami lieleden en komen dan 's mid dags terug in een volledig in gerichte kamer. De paar bewo ners die dat niet doen worden tijdens de dag in het tehuis op gevangen, zodat ze geen last hoeven te hebben van het con stante heen en weer geloop. De directie heeft voor de ver huizing tien dagen uitgetrok ken. De verhuizing verloopt zonder al teveel problemen, Ongeveer 130 bewoners van Vaartland zijn nu in de woonunits onder gebracht. Hoewel de meeste tfhiedam De PSP-actie tegen een mogelij ke bodemverontreiniging In de Woudhoek- *oord heeft met tot gevolg dat de gemeente j* grond nog eens extra gaat onderzoeken, foigens een woordvoerder van de gemeente ,,de gebruikelijke maatregelen" bij het fcuwen op havenslib genomen en is de ge rente daar nu nog steeds mee bezig. £ik, opspuiting heeft zijn eigen maatrege- an Ti,.O --- J'-"O-o~ «i. wij werken volgens schema en deels zijn «e maatregelen al getroffen. Want dat moest aujurhjk gedaan worden voordat er ebouwd werd." Wat voor maatregelen dat ?n we* zijn, wil hij niet zeggen. De woord voerder stelt echter nadrukkelijk „dat er mets aan de hand is". De actie van de PSP bestempelt hij als „paniekzaaierij". Eerder liet wethouder Chris Zijdeveld zich al weinig vleiend uit over de actie van die partij. Er zijn verder nog geen nieuwe gegevens be kend over de opgehoogde tuinen in de Bo- tenbuurt in Schiedam-Noord. Hier is land bouwgif aangetroffen en de zaak moet nu verder worden onderzocht bij Rijnmond. Daar wordt men echter overstelpt met derge lijke aanvragen. Wanneer men aan dit on derzoek begint, is nog niet bekend. bejaarden tegen de verhuizing hebben opgezien, zijn zij niet ontevreden over hun tijdelijk behuizing. De kamertjes zijn iets groter dan in het tehuis zelf, zeker niet oncomfortabel en de omgeving ziet er prettig uit. „Ik ben best tevreden", is de reactie van een van de be woners. „Het is alleen het uit zicht. In de flat zat ik aan de voorkant van het gebouw. En dat uitzicht, dat mis ik wel". Een klein voordeel van de tij delijke behuizing is, dat het so ciale contact beter is gewor den, De ouderen razen nu niet meer met een lift langs alle verdiepingen naar hun eigen kamer want alles is op de be gane grond. Door de renovatie zullen de kamertjes in Vaartland wat ruimer worden Ook krijgen de bewoners over veertien maanden, wanneer de renova tie gereed is, naast toilet en keuken ook een eigen douche. De privacy voor de bejaarden wordt zodoende iets groter. Door de renovatie zuilen de verzorgingsplaatsen slinken tot 134. Momenteel hebben ruim 150 bejaarden onderdak in het verzorgingstehuis. Bo vendien wordt er een hal aan gebouwd aan de DHImburg- singel. De directie meldt dal ,n feite niets voor de bewoners veranderd. Er is een eonversa- tiezaal en in de gangen zullen zitjes worden geplaatst. De ge deeltes die ondertussen al ge reed zijn gekomen, zien er zelfs sjiek uit. Aan de vier Sehiedam se molens wordt binnen kort aandacht besteed in het tv-programma Van Gewest tot Gewest. Van daag rondt een filmploeg van het NOS-programma de opnamen in Schiedam af. Ook gisteren is al op locatie gefilmd. Behalve een impressie van de molens worden de kijkers ook interviews voorgeschoteld met wet- houder Rei nier Scheeres en molencoordinator Jos Gunneweg. Van Gewest tot Gewest wordt woensdag 14 april uitgezonden van zeven tot acht uur. Schiedam De politie heeft vannacht een 23-jarige Schie dammer aangehouden wegens mishandeling van een taxi chauffeur De passagier zou enkele klappen hebben uitge deeld en de chauffeur bij tie keel hebben gegrepen. De taxichauffeur is door de politie op de Vlaardmgerdijk ontzet Schiedam Nog deze week gaan op het terrein aan de Hoofdstraat de grondwerk zaamheden van start voor de bouw van een pandje voor de Gorzense jeugd. De verwach ting bestaat dat aannemingsbe drijf Van der Ende uit Schip luiden volgende week met het 'echte1 werk kan beginnen Dit betekent dat de gemeente de door het ministerie van CRM gestelde datum <1 april) niet heeft gehaald Op het Sehiedamse stadskantoor is men er echter zo'» beetje van overtuigd dat dit geen nadeli ge consequenties voor de sub sidie zal hebben. Dit omdat zou zijn aangetoond „dat er hard aan getrokken is". Deze week verschijnt er van de hand van wethouder Her man Posthoorn een notitie, waarin de voortgang van het 'project randgroepjongeren' in Schiedam-Zuid en -Noord wordt beschreven In Noord ligt de zaak nog altijd stil. De door bewoners van het Baeh plein ingediende bezwaar schriften zijn nog steeds niet definitief ingetrokken Het lijkt er zelfs op dat de onder handelingen enigszins zijn vastgelopen en geen van beide partijen (gemeente en bewo nerscomité) zich geroepen voelt nieuwe i mutatie ven ie ontplooien. Vlaardingen De verkoop van de voormalige ambtswo ning van burgemeester Wint Kieboom is nog altijd niet rond, de onderhandelingen zijn nog altijd bezig Meer dan tien mensen hebben belang stelling voor het huis Loco- burgemeestcr IJsbrand vdn der Velden heeft inmiddels ai wel laten doorschemeren, dat de gemeente een bedrag rond de miljoen gulden vraagt voor de vrijstaande bungalow aan de Maasboulevard. In de ad vertentie stond, dat elk rede lijk bod m overweging zou Hoek van Holland Dr.ir.P.J.A.L. de Lint is gistera vond met zeven stemmen vóór (van CDA en VVD) en zes onthoudingen (PvdA en D'66) gekozen tot nieuwe voorzitter van het dagelijks bestuur van de deelge meente Hoek van Holland. Hij volgt L.van der Hou wen op die om gezondheidsredenen de deelraad moest verlaten. Morgenavond recipieert Van der Houwen. De vacante plaats die in het dagelijks bestuur is ontstaan door de verschuiving van De Lint naar de voorzitterszetel, wordt opgevuld door P.van der Wel, evenals de nieuwe deel raadsvoorzitter CDA er. De verkiezing van De Lint verliep bepaald niet zonder slag of sloot. Vooral uit de fracties van de PvdA en D'66 werd felle kritiek geuit op de gang van zaken. In beide groeperingen had men liever gezien dat na het aftreden van Van der Houwen de complete samenstelling van het dagelijks bestuur ter dis cussie zou zijn gesteld. PvdA-fractievoorzitter J. van Belkom zei onomwon den: „Dit dagelijks bestuur heeft niet* ons vertrouwen. Het functioneren van één van de leden is nog slechter dan wij aan het begin van de zittingsperiode al vreesden". Daarmee ging de kritiek in de richting van VVD-be- stuursJid mevrouw W. Vinjé Van Belkom was voorts van mening dat De Lint door zijn volledige dagtaak met vol doende aanspreekbaar zal zijn als voorzitter van de deelraad en dat betekent weer een extra belasting voor de secretaris. Ook H. van Cittert (D'66) bleek niet erg gecharmeerd van de ge volgde procedure. Hij ver weet de zittende leden van het dagelijks bestuur dat geen enkel overleg was ge voerd over het bezetten van de voorziltersstoel. Hij noem de de kwestie 'een verre gaande vorm van arrogantie van het CDA'. „Hier lag een unieke gele genheid na anderhalf jaar om eens te gaan praten met de partijen om het deelraads- bestuur in de breedte te ver sterken", was zijn stelling Van Cittert sprak van een ongezonde situatie 'nu het weer bij een CDA-onderon- sje blijft!» CDA'er Van der Wel, nog niet in zijn nieuwe functie als dagelijks-bestuurslid, ver wierp de kritiek van de an dere fracties. „We zijn met de VVD een samenwerkings verband aangegaan voor vier jaar. Het aftreden van een voorzitter hoeft daar zeker geen verandering in te bren gen. Er was dus geen reden om met de partijen in onder handeling te treden, temeer omdat de anderen ook geen verandering van standpunt hebben laten blijken", aldus Van der Wei.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1