WATERWEG ,Ik zie liever een mooie gezonde^ volgevreten kat' 19: 3 SVV stoot nog vier spelers af Van Aalst wil jeugd met tennis 'besmetten' KattenvriendMaarten Rolaff: 'Met een tientje per jaar kan al veel worden gedaan' Produktschap wil andere behuizing Schiedam gaat energieverbruik scholen aanpakken PPR-raadslid maakt notitie over lokale omroep Van Houselt Hazekamp Dijkshoorn- Klapwijk Lentefeest week dicht Graafmachine vernield District Rotterdam werkt aan onderbouw SPORTAGENDA Kees Krabbendam zwemt naar goud Schaakkampioenschap Schiedam van start Ron Seliers terug bij Hoekse Boys Ooievaars onderuit VIaardingen „Waar ze vandaan komen weet ik niet, maar iedere och tend zitten er toch wel twintig op me te wach ten. En dan kunnen ze me honderd keer vertel- len dat het niet mag; ik ga er gewoon mee door. Ik doe er niemand kwaad mee en die bees ten zijn me er dankbaar voor." Maarten Rolaff is vijftig jaar en werkt bijna dertig jaar bij de Nieuwe Matex, Een kleine, vriendelijke man met een enorme dierenliefde. Al jaren lang is hij degene die zich het lot van de Vlaardingse zwerf katten aantrekt en ook daad werkelijk iets voor ze over heeft. Iedere morgen, vóór zeven uur. is hij op het terrein om de 'bedrijfskatten' van voedsel te voorzien. In de weekeinden, op feestdagen, tijdens vakan ties en bij ziekte neemt me vrouw Rolaff de honneurs waar. Voordat Rolaff zich s ochtends vroeg bij de Nieu we Matex meldt heeft hij al een voederronde achter de rug: aan de Vlaardingse Vaart wachten iedere morgen ook een kleine twintig katten op hun ontbijt. Honger „Katten die honger lijden zijn geen leuke beesten. Vuil, ma ger en erg agressief. Nou, ik zie liever een mooie gezonde volgegeten kat. Daarom doe ik het." Katten zijn een belang rijk deel van Maartens leven. Het is helemaal niet belang- Maarten Rolaff bij zijn voederronde: „Wat het mij kost is niet belangrijk/ rijk wat het mij aan geld en tijd koet. Ik doe het zolang ik kan en daarna zien we wel weer. Ik ben zolang ik werk om vijf uur uit mijn bed geko men: ik weet niet wat uitsla pen is. Van vakantie heb ik mijn buik vol. Ook als ik vrij ben kom ik 's morgens vroeg naar mijn werk om de beesten eten te geven." Als Rolaff 's morgens bij de fietsenstalling komt kan hij vaak geen stap verzetten van de om zijn benen draaiende katten. „Ze zitten me gewoon op te wachten. Dan geef ik ze eerst maar een paar ééndags- kuikens, dan kan ik tenminste mijn auto wegzetten." Daarna krijgen de Matex-katten nog wat blikvoer en hart. Beaut „Een paar jaar geleden vond de directie het nodig om de kattenmepper erbij te roepen. Het werden er teveel, zeiden door Mari Timmermans ze. Nou, als ik een kat in dat kooitje zag zitten, zette ik ge woon het deurtje open. Ik kan er niet tegen als een dier slecht wordt behandeld." Maarten Rolaff woont in Vlaardingen en heeft thuis vier katten. Drie dure perzen en één zwerfkat. „Ja, die komt van de Matex. Voor nog geen miljoen kan je dat beest weer meenemen. Beaut (spreek uit: Bjoet) is een prachtbeest, die goed overweg kan met zijn fdure soortgenoten." De zorg voor de zwerfkatten omvat meer dan alleen eten geven. „De jonge katjes pro beer ik in hun eerste weken op te vangen; anders is er niets meer mee te beginnen. Ik pro beer voor allemaal een goed tehuis te vinden." Bij ziekte en ongevallen gaat Maarten zelf aan het dokteren. „Meestal kan ik wel genezen, maar hel gebeurt ook dat je een kat opeens niet meer terugziet. Een tijd terug was er één in de melassetank gevallen. Het beest kwam 's morgens hele maal onder de aangekoekte suiker naar de fietsenstalling strompelen. Kon niet meer eten, niet meer poepen, mets... Nou, met een collega heb ik hem weer helemaal schoonge maakt. Dat soort dingen ge beuren," Voor het bedrijf zit er aan Ro- laffs kattenhefde nog een posi tief kantje aan de zaak. Vroeger kon je op het terrein hier geen slang optillen of de ratten schoten alle kanten op. Sinds die katten er zijn zien we er niet één meer." De Maassluise werkgroep theater presenteert morgen avond in de Koningshof de film 'The Graduate' van regis seur Mike Nichols. De film be gint om negen uur. Cabaret Van Santen is vrij dag- en zaterdagavond te zien en te horen in de Teerstoof met hun laatste programma 'Zand erover'. Er wordt volop gedold met actuele situaties waarbij het streven is gericht op een grote 'grapdichtheid'. Beide avonden gaan de Van San tens om negen uur van start. Voor de kinderen brengt de Teerstoof zaterdagmiddag theater de Toverspiegel,een stuk over een kleine kabouter in de grote mensenwereld. Aanvang half drie. De Schiedamse muziekvere niging Harpe Davids heeft vrijdagavond het Passagethea ter afgehuurd voor een con cert. Behalve het harmonie-or kest 2ijn ook het tamboerkorps en het majoratten- en miniret- tenpeleton te horen en te zien. Het concert begint om kwart voor acht. De filmclub Schiedam pre senteert vrijdagavond 'Coming Home' van regisseur Hal Ashby, een film over een Viet nam-veteraan die zich inzet voor de vredesbeweging. In de hoofrollen Jane Fonda. John Voigt en Bruce Dern. De voor stelling in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, begint om half tien. Toneelgroep Utile Duld speelt zaterdag 3 april haar nieuwe programma in het Schiedamse Passage Theater. Half in de boom' is een bhj- spel in drie bedrijven, geschre ven door Peter Ustinov, Het doek gaat om 20.15 uur op. De kaartverkoop is inmiddels ge start. Schiedam Een lokale Schiedamse omroep, gefinancieerd door een lichte verhoging van het bedrag dat de bevolking betaald voor het cat-abonnement. Het is een idee van het PPK-raadsüd Herman Noordegraaf dat hij in een aan zijn brein ontsproten nota mede ventileert. Als de Schiedammers dat niet pikken, dan hoeft bet voor hem niet. Maar zoiets zal een, door de gemeente ingestelde, werkgroep uit moeten zoeken. „Die 1 isten verzwaring voor de burger is natuurlijk een na deel", aldus Noordegraaf. „Maar door een representatie ve steekproef onder de eai- abonnces zou natuurlijk nage gaan kunnen worden of men echt een lokale omroep wil. Je moet daarbij overigens niet aan kolossale bedragen den ken. Als bij een lokale omroep met vrijwilligers wordt ge werkt; kan met een tientje per jaar al heel veel gedaan wor den." Deze vorm van financieren heeft veruit Noordegraafs voorkeur. „Betalen uit de alge mene middelen van de ge meente is gezien de huidige fi nanciële toestand geen haalba re zaak. Lokale reclame heeft, los van eventuele principiële argumenten als bezwaar dat de inkomstenbron onzeker is en de inkomsten van de plaat selijke pers aangetast worden." Een stuurgroep, met daarin alle betrokkenen, zal de moge lijkheden om tot lokale radio te komen moeten onderzoe ken. Noordegraaf heeft hier reeds in schriftelijke vragen bij het college van burgemees ter en wethouders op aange drongen. In 1983 zal waarschijnlijk de Regionale Omroep Rotterdam Rijnmond de lucht ingaan. Volgens Herman Noordegraaf is dat geen alternatief voor de lokale omroep. Die moet er ge woon naast komen. Noorde graaf: „De kracht moet zijn: het kleinschalig werken als in strument in een plaatselijk in formatie- entuurbeleid." Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben ai eens gezegd dat het allerminst in de lijn der verwachting ligt, dat de minister medewerking zal verlenen aan een Schiedamse omroep. Maar, zo refereert Noordegraaf, neg voor de zo mer zal minister Van der Louw met een beleidsnotitie komen over het regionale en lokale omroepbeleid. Daar moet de gemeente Schiedam onmiddellijk op inspringen. De notitie van Noordegraaf is met grote instemming begroet door de Stichting Radio Boe merang, die al geruime tijd 'op Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 31 maart 1582 Herman Noordegraaf: „Ver hoging van cai-tarief voor lo kale omroep" de legale toer' wil. uok de VVD heeft zich al eerder posi tief uitgelaten over lokale ra dio. Schiedam Het Produktschap voor Gedistilleerde Dranken blijft normaal m Schiedam gevestigd Even werd aangenomen dat het produktschap dezelfde weg zou gaan als de Algemene Vereniging van Distillateurs en Likeurstokers. Hiervan verkaste het secretariaat onlangs van Schiedam naar Den Haag. Volge; - een woordvoerder van het produktschap zal dit voor- l beeld niet worden overgenomen. "Wèl zou men graag een nieuw pand in Schiedam vinden. Het huidige onderkomen in de West- molensLaat wordt als te klein bestempeld. Maar al zou het pro duktschap een aantrekkelijk gebouw buiten Schiedam vinden; het zal «n het rijk nooit toestemming krijgen om te verhuizen. Ruim 25 j -»r geleden werd namelijk wettelijk vastgelegd dat een Produktscn. voor Gedistilleerde Dranken maar in één ge meente kan tnuishoren: Schiedam. Schiedam De gemeente Schiedam gaat het energie verbruik op scholen aanpakken. Binnenkort zal een begin worden gemaakt de Willem de Zwijgermavo in de Sint Liduïnastraat. De werkzaamheden moeten daar een besparing opleveren van 20.000 liter stookolie per jaar. Bij de Willem de Zwijgerma vo gaat het vooral om verbe teringen aan de cv-installa- tie. Zo wordt zogenoemde op timaliseringsapparatuu i aangebracht en wordt de schakeling van de verwar mingsketels aangepast. Ook wordt een extra pui in de fietsenberging aangebracht, waardoor tocht zal worden verminderd. Het aanbrengen van dubbel glas heeft men laten vallen. Berekeningen hebben uitgewezen dat de besparing die dat oplevert niet opweegt tegen de kos ten. De maatregelen op de Wil lem de Zwijgermavo leveren een besparing op van ruim 18.000 gulden per jaar. Het voordeel voor de gemeente is echter groter. Door allerlei subsidieregelingen van het rijk komt de besparing voor Schiedam in totaal uit op zo'n 65.000 gulden. Een woordvoerder op het stadskantoor laat weten dat het de bedoeling is om alle schoolgebouwen in de loop der jaren een beurt te geven. Incidenteel zijn in diverse schoolgebouwen al energie besparende maatregelen ge nomen wanneer de verwar mingsinstallaties een grote onderhoudsbeurt nodig had den. En in schoolgebowen die onlangs zijn opgeleverd, zoals een gymnastieklokaal in de Lange Singelstraat, is al uitvoerig aandacht besteed aan het hoofdstuk energiebe sparing. „Het is nu echter de bedoeling om op korte ter mijn met een gedetailleerd plan voor alle scholen te ko men," aldus de woordvoer der. Het gaat om enkele tien tallen scholen van het open baar onderwijs, het buitenge woon onderwijs en de lagere scholen van het bijzonder onderwijs. De huidige voorzitter van de afdeling Schiedam van de Po litieke Partij Radicalen (PPR), Cor van Houselt stelt zijn functie beschikbaar. Hij doet dit vanavond in de algemene ledenvergadering van de poli tieke partij. Wie hem op zal volgen is nog met bekend. Oud-staatssecretaris Haze kamp (economische zaken) is benoemd tot voorzitter van het productschap voor vis en vi sproducten in Den Haag, Hij volgt tr. J.E.C. Spithoven op, die tot 1 november van het vo rig jaar tijdelijk voorzitter was. Spithoven is voorzitter van het productschap voor groenten en fruit. Dc benoeming van Hazekamp gaat mei terugwerkende kracht tot 1 maart m. Zijn be langrijkste taak zal zijn het productschap, het visserijschap en het bedrijfschap voor de detailhandel m vis en aanver wante producten bij elkaar te brengen. Het Maassluise echtpaar Dijks hoorn-Klapwijk uit de Fenaco- liuslaan is vandaag vijftig jaar getrouwd. De echtgenote van de burgemeester, mevrouw Van Es-Hamoen, kwam het gouden paar vanmorgen geluk wensen, Ane Dijkshoorn werd geboren op 28 juni 1902 in Maasland. Maria Klapwijk is van 21 februari 1912. Zij tra den in Rozenburg, de geboor teplaats van de bruid, in het huwelijk. Schiedam Het gebouw van de stichting Lentefeest aan de Broersvest is de gehele verde re week gesloten Dus geen bingo en ook geen soos. Du is noodzakelijk omdat de herstelwerkzaamheden de be zoekers teveel ongerief zullen bezorgen. Zo worden met name de toiletten opgeknapt. Schiedam Onbekenden hebben aan een graafmachine die stond bij de ingang van het volkstuinencomplex aan de Vlaardingerdijk vernielingen aangebracht. De ruiten en enkele lampen zijn kapot gegooid. Tevens werd een zwaailicht gedemon teerd en meegenomen. Schiedam Na Rinus Steenbergen hebben gis teravond ook Harry Meijboom, Johar Ver sluis, Wim Tijl en Darcy Kaihatu van het bestuur van SVV de mededeling ontvangen, dat hun con tract volgend seizoen niet wordt verlengd. Voor dit viertal is inmid dels een officiële ontsla gaanvrage ingediend bij het- gewestelijk arbeids bureau. Het is evenwel door Donald Bax niet uitgesloten dat ae nieuwe trainer (Nol de Ruiter?) daar andere ideeën over heeft. Be stuurslid Koos de Haas: „Er is nog met geen woord over gesproken met De Ruiter". Het beeindigen van de ver bintenissen met Tijl en Kai hatu, die beiden slechts één jaartje op Harga hebben ge speeld, lag min of meer in de verwachtingen. Met name de snelle vleugelaanvaller Kai hatu heeft geen moment kunnen imponeren en maak te de laatste weken zelfs met eens meer deel uit van de A- selectie. De 28-jarige Tijl heeft zich door een reeks blessures te weinig in de kij ker kunnen spelen om even eens van een echte verster king te kunnen spreken De opzegging van de contrac ten met Meijboom en Ver sluis daarentegen zijn wel verrassend De Dordtenaar Versluis, die drie jaar gele den van HION overstapte naar de Schiedamse eerste el visieclub. acteerde in het begin van dit seizoen regel matig in de basis maar ook hij draafde m de voorbije we ken regelmatig in het tweede elftal op door een aanhou dende vormcrisis Voor Harry Meijboom, die het in zicht had om bij SVV tot een gedegen middenvelder uit te groeien, moet de zakelijke mededeling van het bestuur zijn ingeslagen als een bom Meijöoom, die vier seizoenen onder contract heeft gestaan, slaagde er echter niet in oe- fenmeester Rob Jacobs van zijn kwaliteiten te overtui- f gen. Uit het concept dat Ja- cobs de laatste tijd hanteerde, kon overigens al worden ge- coneïudeerd dat de ontslagen m deze richting gezocht moesten worden, SW heeft voorlopig voor vijf spelers ontslag aange-1 vraagd, hetgeen betekent dat vijf anderen gecontracteerd moeten worden om toch over hel vereiste aantal van zes-1 tien contractspelers te kun-| nen beschikken Het ligt voor de hand dat Rob Koever- 5 mans. Michael van Alphen en Jan Konemann, dit sei- zoen allen onder assistent-1 trainer Aad Putters doorge-1 stoten, drie van de vijf opens plaatsen zullen innemen. Aan de hand van de denk-| beelden van de nieuwe trai-l ner. moeten dan de resteren-1 de twee plaatsen worden in-| gevuld. rillllltilIllllllllllllllllllllillllUlllllllillllllllllEllllllllltllllflIlllllllllltlllilItlllinillllllIllllllltlIllllllililllinfiflIllltllllllUilllillllilllllHIIKIIIllültillllr? Vlaardingen Het jeugd- tennis in het district Rot terdam beleeft goede tij den. Bij de nationale in- dcor-kampioenschappen werd Mark Koevermans immers overtuigend win naar in de groep tot en met 14 jaar, brachten Wietske de Ruyter (twee de), Ingeborg van de Klerk (derde) en Caroline Vis (vierde) het in de ca tegorie meisjes tot en met 12 jaar tot de laatste vier, en veroverde Zwijndrech- ter Albert Baan (jongens tot en met 12 jaar) zilver. Een fraaie oogst derhalve en uiteraard een stimulans voor de ontwikkeling van het jeugdtennis in dit di strict. De onlangs benoemde di stricts voorzit ter, Dordtenaar Dick van Aalst, heeft niette min een aantal wensen op zijn verlanglijstje staan. Zo zou hij bijvoorbeeld graag zien dat de tennisclubs meer juniorleden aannamen. Van Aalst: „In eer ste instantie ligt er natuurlijk een laak voor du besturen van de verenigingen. Als de pen ningmeester zijn hart laat spreken, worden er zoveel mo gelijk seniorleden aangeno men, omdat junioren uiteinde lijk maar 'een halve' contribu tie betalen. Maar op die tna- Het terwissei- zoen staat weer voor de deur. Niet alleen voor de jeugd ont spanning, ook de ouderen gaan er dit sei zoen weer flink tegen aan, zoals hier op het Vlaardingse tennispark Soenda. Woensdag 31 maart; Volley bal: 1S.00 Both Partners- DOS (h), Donderdag 1 april: Volleybal: 20.15 Tenaco 3-Sunlight (d); nier boud je natuurlijk wel een gezonde opbouw in je ver eniging tegen. Mijn grote wens is dan ook, dat de verhouding senior-junior wat gunstiger komt te liggen". Ontwikkeling De KNLTB doet daar overi gens al iets aan. In 1978 werd immers de sectie RJVA in het leven geroepen, die langza merhand, ook m de districten, tot ontwikkeling kwamen. Doel is om tot een verdere verbreding van de tennissport bij te dragen op het gebied van Recreatie. Jeugd begeleiding, Voorlichting en Accommoda ties (RJVA). Wat de letter J van Jeugd be geleiding betreft* de RJVA streeft er naar jaarlijks onder meer een bal- cn slagvaardig heidsdag te organiseren voor beginnende en met-competi- txespelende jeugd. Degenen die als besten uit de bus komen mogen daarna op landelijk ni veau hun kunnen tonen op een speciaal door de RJVA ge organiseerd evenement, Daar mee wordt dan mogelijk een deur geooend voor kinderen, die géén tenmsspclcnde ouders hebben. Individueel Districtsvoorzitter Van Aalst: „Zaak is, hoe 'besmet' je een kind met tennis? Het is een in dividuele sport en je moet een beetje met een tennisbaan be kend zijn vóór je er naar toe gaat. Bij een teamsport ligt dat anders Als vriendjes met el kaar op straat voetballen, zijn er altijd wel een paar. die lid van een club zijn en dan de anderen meenemen" Schiedam De zwemploeg van ïnvalidensportvere- nigring De Ooievaars heeft tijdens de Nederlandse kampioenschappen goede prestaties behaald. Kees Krabbendam zwom op de vijftig meter schoolslag een nieuw Nederlands record in een tijd van 0.46.3 en ook op de vijftig meter rugslag vestigde hij een re cord door uit te komen op een tijd van 0.42.5. Willem Noorduinm vestigde tijdens dc wedstrijden drie nieuv/e Nederlandse junioren en senioren re cords. De Schiedamse zwemmer, die opgenomen is in de selectie van de NIS, vestigde in de klasse CP6 re cords op de vijftig meter rugslag, vijftig meter schoolslag en de vijftig meter vrije slag. Benjamin Hoenderkamp, met zijn 11 jaar nog zeer jong, reikte op de 100 meter rugslag naar een tweede plaats. Schiedam Op donderdag 1 april, gaat het Open Schaakkam pioenschap van Schiedam weer van start. De drie Schiedamse schaakverenigingen, Het Zwarte Paard. Groenoord en Schiedam hebben de organisatie m handen. Gespeeld wordt er in diensten centrum 'De Vier Molens'. In totaal neemt het toernooi zeven weken in beslag. Het speel- lempo is bepaald op 35 zetten in één uur en vijfenveertig minu ten Afgebroken partijen kunnen worden afgewerkt m de speel lokalen van de organiserende verenigingen. Er wordt gespeeld in een hoofdklasse, een eerste klasse en een tweede klasse. Als er voldoende belangsteling is. komt er ook een aparte klasse voor de huisschakers. De winnaar van de hoofdklasse mag zich voor één jaar schaakkampioen van Schiedam noemen. Inschrij ven kan bij Mario van Kleef, Johan Straussplein 82 Schiedam. Telefoon: 010-70.70.93. Aan het toernooi is ook een jeugdschaaktoernooi verbonden. De jeugd speelt op de maandagavonden in het clubgebouw van schaakvereniging Schiedam. De spelertjes worden ingedeeld naar sterkte. Iedereen kan aan dit toernooi meedoen. Het cluo- gebouw is gelegen bij Wilton Feyenoord, ingang Rubenslaan- Opgeven bij F. Groeneweg. Telefoon 010-70.12.15. Hoek van Holland - Ron Se llers zal volgend jaar weer deel uit maken van de selectie van Hoekse Boys. De voetbal ler. die momenteel speelt bij het Rijswijkse RVC. keert der halve terug op het oude nest Twee jaar geleden vertrok Se llers bij Hoekse Boys om te gaan spelen voor de reserves van de FC Den Haag Daar kwam hij niet aan de bak en vertrok naar RVC, waar h»j het niet naar zijn zin heeft. De terugkeer van Sellers is een welkome versterking voor het elftal van Cor van Rcoy: „Ik ben erg blij met de terug keer van Ron. Ais we het ge luk hebben om nog kampioen te worden kunnen we straks mooi van zijn diensten gebruik maken in de derde klasse Schiedam - De tafeltennissers van mvahdensportveremging leden tegen Roteb-3 een on verwachte 6-4 nederlaag. Bij een overwinning of een gelijk spel zouden de Schiedammers kampioen zijn geworden, maar nu dienen de twee resterende wedstrijden tegen Pitt '75 en Holy gewonnen te worden, ora alsnog de titel te pakken. Door de grote belangen die op het spel stonden, faalde Mare Chomette volkomen en ver- i ioor al zijn partijen. Hij had j deze competitie nog maar een maal het onderspit moeten delven, maar tegen Roteb draaide hij helemaal niet. Ook Wout Peeman kwam niet bo ven de grauwe middelmaat uit en kwam tot slechts één winst- j partij. Alleen John du Chati- nier had zijn zenuwen m be dwang en boekte twee over winningen. Het dubbelspel, D$ Chatmier cn Chomette, werd in winst omgezet. Halverwege de wedstrijd had den de Schiedammers nog een voorsprong, maar de speler*, van De Ooievaars waren niet bij machte om de voorsprong verder uit te bouwen en gin gen uiteindelijk roemloos ten onder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3