WATERWEG 'SSStT Grote broer BB laat j arig Landvreugd aardig met rusl OSMAN FRERE I Taverne: 'Gelukkig komt fraude heel weinig voor' andere niet kunnen* :,'3 Winkeliers willen meer voorlichting over diefstal Enjekunter óokzo mooi mee kombineren. Koeien wachten netjes LAUBERGE Peek BCIoppenburg. Waarom zou je nog verder zoeken, j fJi Schouderklopjes en bloemen voor de dief Stads verwarming haalbare zaak Inlichtingen, omtrent adverteren in deze rubriek. ven Lange 't Oud Hollandsch Koffieen Eethuis LENTELUNCH 69.- 59.- Rotterdams Nie woensdag RW 7 apnt 1982 Schiedam Ook al staat de boerderij aan de rand van Groenoord en zowat in de berm van rijksweg 20, volgens de beheers commissie is Landvreugd nog steeds een aantrekke lijk middelpunt van de wijk. Pakweg 500 Schie dammers maken er weke lijks gebruik van. Dat is iets minder dan vroeger, maar sinds het wijkcen trum Blauwe Brug „onze grote broer" de pittoreske buurtboerderij concurrentie aandoet, mag de beheerscommissie toch niet mopperen. Bloeiende afdelingen van de wijk- vereniging Groenoord en Omstreken hebben er hun domicilie. Landvreugd, in dit deel van de stad het enige plekje wat van het vroegere landschappelijke Kethel bewaard is gebleven ondanks de bouwstroorn die de boerderij overspoelde, bestaat als buurtcentrum twaalfenhalf jaar. Oud-burgemeester Harm Roeltsema opende het centrum aan de Sweelincksingel des tijds door er varkens doorheen Schiedam/Vlaardingen- /Maassluis De drie Wa terweggemeenten willen één beleidslijn ontwikke len om fraude met de so ciale uitkeringen tegen te gaan. Maar dat heeft deze week geleid tot ernstige waarschuwingen van de Schiedamse gemeente raadsleden Noordegraaf (PPR) en Verhulsdonk (VVD), dat in dit beleid heel omzichtig met de ge voelige v problematiek moet worden omgespron- gen. Voor men het weet, heeft elke uitkeringstrekker het etiket 'profiteur' of "oplichter* opge plakt gekregen, zo waar schuwden de twee politici. Noordegraaf wees erop dat veel uitkeringsgerechtigden het toch al moeilijk hebben en dat zij alleen maar in een nog vervelender situatie worden gemanceuvreerd, als de con trole op eventuele fraude te streng wordt. Dat geldt vol gens de PPR'er te meer, om dat, zoals CDA-wethouder Riet Taverne zei, fraude slechts heel weinig voorkomt. Dat een 'heksenjacht1 op de cliënten van de sociale dien sten voorkomen moet worden, beaamde Verhulsdonk. „De fraudementaliteit bij sociale zaken is in geen verhouding tot de mentaliteit bij het ont duiken van belastingen," zei hij, doelend op de meervermo- genden. Verhulsdonk noemde belastingontduiking veel er- ger. Over de fraudeproblematiek heeft enkele weken geleden een overleg plaatsgevonden tussen de drie directeuren van de sociale diensten in Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis, tezamen met de burge meesters van Schiedam en Maassluis, Te Loo en Van Es, en een Vlaardingse wethou der. De Verzamelaar houdt donderdag weer de maande lijkse ruilbeurs.in gebouw de Halte (Caïlenburgstraat, Vlaardingen). Met postzegels, prentbriefkaarten, munten en stickers kan men er in ie der geval terecht. Maar de organisatie Iaat weten dat de laatste maanden steeds meer mensen zich melden die ruii- contacten zoeken voor min der bekende objecten. De beurs begint om zeven uur. Jong geleerd, oud gedaan. Onder dat motto houdt de Vlaardingse raad voor sport en recreatie tennislessen voor de jeugd in de leeftijd van acht tot en met zeven tien jaar. Voor elf lessen op tennispark Soenda ts een be drag van 55 gulden verschul digd. Voor rackets wordt ge zorgd; tennisschoenen zijn verplicht. De cursussen be ginnen vandaag en op 14 april. Inlichtingen: telefoon 355888, toestel 164. Tweede paasdag houdt het gemengd koor Vlaardingen 's morgens om negen uur een paaszangdienst in de Vlaardingse Grote Kerk. Me dewerkenden 2ijn dominee Van Campen, christelijk jon gerenkoor Rejoice, kinder koor Immanuel en de orga nisten Rien van Toor, Jan van Roon en Mark Koudij- zer. Dirigent is Teun Rolfes; Riet den Hartog soleert. Vlaardingen „Winkel diefstallen onder de vijf entwintig gulden worden door de Vlaardingse poli tie afgedaan met een schouderklopje, een bos bloemen en een zetje de trap af." Die beschuldi ging uit de Organisatie van Vlaardingse Onderne mers in haar bulletin. „Onzin", vindt hoofdinspee- trice Marjan Ekels, „dal zijn richtlijnen van Justitie, dat heeft de Vlaardingse politie niet verzonnen." De winke liers willen meer voorlich ting van de politie over win keldiefstallen, over wat ze moeten doen als er iemand betrapt IS. Die voorlichting wil de poli tie best geven als het in haar vermogen ligt, zegt Ekels. Maar er valt volgens haar niet veel voor te lichten. „Kijk, als ze een winkeldief betrapt hebben, en het gaat om meer dan een rolletje drop, dan hoop ik dat ze dat aan ons melden." Over preventie is volgens haar minder te vertellen. „De verkooptechniek van te genwoordig is: pak mee. En dan kunnen wij wel zeggen: Alles achter slot en grendel, dan is er geen diefstal meer meneer de winkelier. Maar dat past niet meer in deze tijd." De OVO loopt overigens wel een beetje achter, want het bedrag waarbij winkeldieven een schouderklopje en een bos bloemen als beloning krijgen is opgetrokken tot vijftig gulden. Inflatiecorrec tie. Ekels: „Dat heeft niets te maken met gebrek aan per soneel bij de politie om die zaken te behandelen. Want we moeten er toch onder zoek naar doen, ook als het om een bedrag onder die grens gaat." Schiedam -Ruim 25 koeien en stieren moesten gister morgen onverwachts van vervoermiddel veranderen. Zij stonden in een vrachtwa gen. bestuurd door 39-jarige inwoner van Baarle-Nassau. De vrachtwagencombinatie moest op de 's Gravelandse- weg plotseling remmen voor een andere vrachtauto, die van de rijksweg afkwam. Hierdoor brak het één en an der en konden de dieren niet meer verder vervoerd wor den. Zij maakten geen ge bruik van de mogelijkheid een eindje te wandelen en wachtten netjes tot er een nieuwe veewagen was gear riveerd. te jagen, om daarmee het be houd van het pand te symboli seren, maar een boerderij was Landvreugd toen al niet meer. In het dertigjarige Groenoord heeft Landvreugd ook nog dienst gedaan als kerk en de stoelen uit die tijd staan er nog steeds. „Zo zie je maar, dat er nog best iets goeds kan komen uit dingen, waarvan sommigen zeggen dat ze niet meer nodig zijn," zei gistermiddag Ser Louis, woordvoerder van de wïjkverenigmg, die de grootste huurder is van de wijk boerde rij. In een kleiner zaaltje van de boerderij we vinden er nog de Stal, de Trog, 't Kot (Koets- door Kor Kegel huis) en het Achtererf was gisteren de beheerscommissie bijeen om de jubileumplannen toe te lichten. Van 13 tot en met 17 april zullen er dagelijks evenementen zijn, voor een groot deel geheel in de stijl die pachter Jan Crama gewend is. Publiek kan op 13 april 's avonds deelnemen aan snel schaak, simultaanschaak en computerschaak, de dag erna is er bingo, de donderdag is klaverjassen troef, vrijdag vindt de receptie plaats en za terdag is er een open dag met een standje boeken over Ke thel en Schiedam en een foto tentoonstelling met maquettes die laten zien hoe Sehtedam- Ser Louis(rechts): ...mensen zoeken meer gezelligheid on der mekaar... Vlaardingen Stadsverwar ming is financieel een haalba re zaak voor Vlaardingen, Dat schrijft directeur W. F. Pinkse van de gemeentelijke energie- en waterleidingbedrijven ïn een nog geheim onderzoeks rapport over het aanleggen van een stadsverwarmingsnet. In het voorlopige rapport wor den drie mogeijkheden ge noemd voor stadsverwar mingsprojecten. Het onderzoek naar de haalbaarheid van stadsverwarming dat een jaar geleden is begonnen wordt binnenkort afgerond. Aan het begin van het onderzoek toon de Pinkse zich al zeer enthou siast over stadsverwarming. Hij wees vooral op de energie besparing bij het gebruik van stadsverwarming. Voor een dergelijk onderzoek heeft de gemeenteraad destijds 45.000 gulden beschikbaar ge steld. Noord uitgroeide tot een wijk met 20.000 inwoners. Voor de gelegenheid heeft gemeen teambtenaar C.P. Boekesteijn een aardig verhaal over de wijk geschreven: van een groen oord naar Groenoord. De beheerscommissie is er niet zo rauwig om dat BB, zoals de Blauwe Brug in de wijk ook wel bekend staat, een aantal activiteiten heeft overgeno men. Volgens Ser Louis was er in Landvreugd op den duur zo'n veelvoud van functies ontstaan, dat de commerciële verhuur {waaronder hij bij voorbeeld bruiloften verstaat) enigszins in de verdrukking kwam en van die commer cie moet de beheerscommissie het juist hebben, want: „Bij ons betaalt de commercie wat andere niet kunnen," aldus Louis. Dat betekent dat voor wijkve- renigingen de huurprijzen be trekkelijk laag 2ijn gebleven, zeker als dat vergeleken wordt met de Blauwe Brug. En toch, stelt pachter Jan Crama tot zijn genoegen vast, zijn de pr. jl zen voor de commercie niet hoog geworden dat men ft daarom laat afweten, „I mensen bouwen minder fee tjes," zegt Crama, maar, voegt Luis eraan toe, „to< gaan ze meer gezelligheid O der mekaar zoeken dan dat een avondje gaan lopen flan ren in hartje Rotterdam," IND./CHIN. EETHUISJE Anders dan anderen ten gezellig, sfeervol ingericht eethuisje, mei een keur aan specialiteiten voor zo wel de zakenman, de familie, de re creant, ais het partijtje of zomaar ie mand voor een snelle lunch of een uitgebreid diner. Pablo weet wat lekker is. Maandags gesloten {behalve feestdagen) VOORSTRAAT 87-89, BRIELLE TEL. 01810-2960. Anders dan anderen Tel. 340353 SPECIALITEITEN RESTAURANT Tevens beschikken wij over sfeervol ingerichte zalen voor het verzorgen van al uw diners en party's Reserveren mogelijk Heden div. asperge-specialiteiten Geopend vanaf l1 30 uur - zaterdags vanaf 17.00 uur ZONDAGS/M AANDAGS GESLOTEN SCHIEDAM - LANGE HAVEN 99 TEL <010)-732033-732369 VAKANTIESLUITING van 11/7 t/m 9/8 Na het winkelen een kopje koltie met koek. Ook een uitstekende gelegenheid voor uw zakenlunch, lunch er diverse pannekoeken. Er is gelegenheid voor recepties en partijen. Hoogstraat 169 - Vlaardingen - Telefoon 356372 Vanaf 21 maart een lichte en snelle KORTE DAM 8-10 SCHIEDAM TEL, 010-264096 Gabardine blazer. Katoenen blazer. Een uitstekende basis voor talloze Voor eindeloos varieren. kombmaties. Natuurlijk ook in de De2e heeft opgestikte zakken .jjr vrolijke vooi] aars kleuren en met en is er in de nieuwste voor Mij ~'i§F een tweenj sluiting. Maat 36 t/m 42. jaarsgeuren. Maten S-M-L.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3